olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Journey Medical Corporation DERM
Pharmaceutical Preparations · SIC 2834 · Verticală: Pharmaceutical Preparations (SIC 2834)
Journey Medical Corporation este o companie farmaceutică în stadiu comercial, concentrată pe vânzarea și marketingul medicamentelor dermatologice aprobate de FDA. Compania a intrat în 2026 cu lansarea Emrosi, care a împins veniturile trimestriale spre creștere și apropie firma de profitabilitate.
La închiderea din 30 oct. 2026, acțiunea Journey Medical Corporation (DERM) costa 5,17 USD (−4,44 % într-o zi), cu capitalizare 59,7 mil USD, beta 1,11, interval pe 52 de săptămâni 4,39–9,26 USD. Ultimul trimestru raportat (T2 2026): venituri de 18,5 mil USD (+23,3 % an/an), profit net de -312,0 mii USD, EPS diluat -0,01 USD.
Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 40,5
- slab (30–45)
- Bollinger (20, 2)
- 4,40 – 6,49
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,37 · lățimea benzii 38,3 %
- SMA 50 / 200
- 6,52 / 6,64
- tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- -0,40 / -0,44
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −24,4 % | −0,9 % | −23,5 pp | — |
| 3 luni | −18,8 % | +1,2 % | −20,0 pp | — |
| 6 luni | −0,4 % | +4,8 % | −5,2 pp | — |
| De la început de an | −32,9 % | +10,7 % | −43,7 pp | — |
| 1 an | −37,8 % | +11,1 % | −48,9 pp | −14,7 % |
| 3 ani | +52,5 % | +80,7 % | −28,2 pp | +12,3 % |
| 5 ani | indisponibil | +64,6 % | indisponibil | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Ultimul trimestru: Q2 2026 · 30 iun. 2026
Marje trimestriale
Situații trimestriale · USD
| Exercițiu | Q3 '24 | Q4 '24 | Q1 '25 | Q2 '25 | Q3 '25 | Q4 '25 | Q1 '26 | Q2 '26 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 14,6 mil | 13,6 mil | 13,1 mil | 15,0 mil | 17,6 mil | 16,1 mil | 16,0 mil | 18,5 mil |
| Costul vânzărilor | 5,3 mil | 2,2 mil | 4,8 mil | 4,9 mil | 5,8 mil | 5,4 mil | 6,2 mil | 6,1 mil |
| Cercetare și dezvoltare | 842,0 mii | 218,0 mii | 39,0 mii | 0 ≈ | 287,0 mii | 154,0 mii | — | 54,0 mii |
| Cheltuieli generale și de vânzare | 11,4 mil | 10,1 mil | 10,6 mil | 11,9 mil | 12,1 mil | 9,9 mil | 10,1 mil | 10,9 mil |
| Profit operațional | -2,9 mil | 2,2 mil | -3,3 mil | -2,9 mil | -1,5 mil | -443,0 mii | -1,5 mil | 456,0 mii |
| Cheltuieli cu dobânzile | 758,0 mii | 831,0 mii | 891,0 mii | 937,0 mii | 937,0 mii | 933,0 mii | 892,0 mii | 906,0 mii |
| Profit înainte de impozit | -2,4 mil | 1,6 mil | -4,1 mil | -3,7 mil | -2,3 mil | -1,2 mil | -2,2 mil | -297,0 mii |
| Impozit pe profit | — | — | — | 60,0 mii | 0 ≈ | 0 | — | 15,0 mii |
| Profit net | -2,4 mil | 1,5 mil | -4,1 mil | -3,8 mil | -2,3 mil | -1,2 mil | -2,2 mil | -312,0 mii |
| EPS diluat | -0,12 | 0,07 ≈ | -0,18 | -0,16 | -0,09 | -0,05 ≈ | -0,08 | -0,01 |
| Flux de numerar operațional | -1,2 mil ≈ | 2,2 mil | -2,8 mil | -942,0 mii ≈ | -2,4 mil ≈ | -6,3 mil | 2,9 mil | -1,7 mil ≈ |
≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 44,5 mil | 63,1 mil | 73,7 mil | 79,2 mil | 56,1 mil | 61,9 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | +41,8 % | +16,7 % | +7,5 % | −29,1 % | +10,2 % |
| Profit net | 5,3 mil | -44,0 mil | -29,6 mil | -3,9 mil | -14,7 mil | -11,4 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | −932,7 % | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | 0,49 | -4,32 | -1,69 | -0,21 | -0,72 | -0,47 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | −981,6 % | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| netă % | 11,9 % | -69,7 % | -40,2 % | -4,9 % | -26,1 % | -18,5 % |
| Flux de numerar liber | indisponibil | indisponibil | -33,5 mil | 240,0 mii | -24,1 mil | indisponibil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 24,1 mil USD
- Datorie financiară
- 25,3 mil USD
- Datorie netă
- 1,2 mil USD
- Capitaluri proprii
- 31,9 mil USD
- Active totale
- 94,6 mil USD
- Datorie / capitaluri
- 0,79x
- Lichiditate curentă
- 1,79x
- ROE
- -44,0 %
- ROA
- -13,1 %
- Marja FCF
- indisponibil
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 44,5 mil | 63,1 mil | 73,7 mil | 79,2 mil | 56,1 mil | 61,9 mil | SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 14,6 mil | 32,1 mil | 30,8 mil | 22,9 mil | 20,9 mil | 20,9 mil | SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat |
| Profit brut | 29,9 mil ≈ | 31,1 mil ≈ | 42,9 mil ≈ | 56,3 mil ≈ | 35,3 mil ≈ | 40,9 mil ≈ | SEC (XBRL)· 26 mar. 2026derivat |
| Cercetare și dezvoltare | — | 2,7 mil | 10,9 mil | 7,5 mil | 9,9 mil | 480,0 mii | SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat |
| Cheltuieli generale și de vânzare | 22,1 mil | 39,8 mil | 59,5 mil | 43,9 mil | 40,2 mil | 44,4 mil | SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat |
| Profit operațional | 7,9 mil | -34,9 mil | -27,5 mil | -2,1 mil | -13,7 mil | -8,2 mil | SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat |
| Amortizare și depreciere | 5,0 mii | 0 | — | — | — | — | SEC (XBRL)· 28 mar. 2022verificat |
| EBITDA | 7,9 mil ≈ | -34,9 mil ≈ | — | — | — | — | SEC (XBRL)· 28 mar. 2022derivat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 698,0 mii | 7,0 mil | 2,0 mil | 1,7 mil | 2,7 mil | 3,7 mil | SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | 7,2 mil | -42,4 mil | -29,6 mil | -3,6 mil | -14,6 mil | -11,4 mil | SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 1,9 mil | 1,6 mil | 63,0 mii | 221,0 mii | 61,0 mii | 60,0 mii | SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat |
| Profit net | 5,3 mil | -44,0 mil | -29,6 mil | -3,9 mil | -14,7 mil | -11,4 mil | SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat |
| EPS diluat | 0,49 | -4,32 | -1,69 | -0,21 | -0,72 | -0,47 | SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 10,8 mil | 10,2 mil | 17,5 mil | 18,2 mil | 20,4 mil | 24,5 mil | SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Venituri − Costul vânzărilor; Profit operațional + Amortizare și depreciere.
- 2023
- 43,9 mil
- 2024
- 40,2 mil
- 2025
- 44,4 mil
SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat
- 2023
- 18,2 mil
- 2024
- 20,4 mil
- 2025
- 24,5 mil
SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat
Bilanț · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 8,2 mil | 49,1 mil | 32,0 mil | 27,4 mil | 20,3 mil | 24,1 mil | SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat |
| Creanțe | 23,9 mil | 23,1 mil | 28,2 mil | 15,2 mil | 10,2 mil | 29,8 mil | SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat |
| Stocuri | 1,4 mil | 9,9 mil | 14,2 mil | 10,2 mil | 14,4 mil | 9,6 mil | SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat |
| Active curente | 35,2 mil | 84,5 mil | 77,7 mil | 56,5 mil | 48,2 mil | 66,9 mil | SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 15,0 mil | 12,6 mil | 27,2 mil | 20,3 mil | 31,9 mil | 27,6 mil | SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat |
| Active totale | 51,9 mil | 97,3 mil | 105,2 mil | 76,8 mil | 80,2 mil | 94,6 mil | SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat |
| Datorii comerciale | 1,8 mil | 22,8 mil | 36,6 mil | 18,1 mil | 16,1 mil | 8,9 mil | SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | — | — | 19,8 mil | 14,6 mil | 24,9 mil | 25,3 mil | SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat |
| Datorii curente | 28,1 mil | 51,6 mil | 66,8 mil | 41,9 mil | 35,2 mil | 37,4 mil | SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat |
| Datorii totale | 41,6 mil | 55,2 mil | 88,2 mil | 56,5 mil | 60,2 mil | 62,7 mil | SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat |
| Capital propriu | 10,3 mil † | 42,0 mil † | 17,0 mil † | 20,4 mil † | 20,1 mil † | 31,9 mil † | SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat |
† capitalurile proprii ale acționarilor societății-mamă: în acești ani emitentul nu mai raportează totalul inclusiv interesele minoritare.
- 2023
- 20,3 mil
- 2024
- 31,9 mil
- 2025
- 27,6 mil
SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 5,1 mil | -2,2 mil | -13,5 mil | 5,2 mil | -9,1 mil | -12,4 mil | SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat |
| Investiții (capex) | — | — | 20,0 mil | 5,0 mil | 15,0 mil | — | SEC (XBRL)· 27 mar. 2025verificat |
| Flux de numerar liber | — | — | -33,5 mil ≈ | 240,0 mii ≈ | -24,1 mil ≈ | — | SEC (XBRL)· 27 mar. 2025derivat |
| Flux de numerar din investiții | -1,2 mil | -10,0 mil | -20,0 mil | -5,0 mil | -15,0 mil | — | SEC (XBRL)· 27 mar. 2025verificat |
| Flux de numerar din finanțare | -487,0 mii | 53,0 mil | 16,5 mil | -4,8 mil | 17,0 mil | 16,2 mil | SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 5 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 35,4 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
30 oct. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 59,7 mil USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
35 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · intrarea există, dar ultima ei cifră e mult mai veche decât ultima perioadă raportată: nu se folosește
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 5 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 35,4 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | -9,0 % | 18 (față de colegi) | 29 % |
| Marja netă · Calitate | -9,0 % | 41 (față de colegi) | 18 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | -5,7 % | 0 (pe interval fix) | 24 % |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | -0,8x | 0 (pe interval fix) | 18 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 1,6x | 66 (pe interval fix) | 12 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie26/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțial0/100 · 1/2 factori cu valoare
- Calitate27/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
Journey Medical Corp (DERM). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-06-30.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 61,9 mil USD în 2025; creștere an/an 10,2 %; marjă netă -9,0 %; ROE -23,8 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 5 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 35,4 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
Niciun semnal în factorii calculați. Nu înseamnă absența riscurilor: factorii fără date nu au fost evaluați, iar riscurile de afacere (marje, stocuri, cerere) sunt în analiza din surse.
Ce o infirmă
- ROIC: -9,0 %
- CAGR venituri 3 ani: -5,7 %
- Acoperirea dobânzilor: -0,8x
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Conversia profitului în FCF, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Pharmaceutical Preparations (SIC 2834) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| LLYEli Lilly And Company | 1.333,5 mld | 46,0 | 86,1 % | 31,9 % | +44,7 % | +64 % / +156 % |
| JNJJohnson & Johnson | 657,7 mld | 41,4 | 20,0 % | 16,2 % | +6,0 % | +45 % / +84 % |
| ONCBeone Medicines Ltd. | 547,4 mld | 852,8 | 14,7 % | 10,7 % | +40,2 % | +19 % / +99 % |
| ABBVAbbVie Inc. | 521,1 mld | 83,3 | — | 9,8 % | +8,6 % | +35 % / +109 % |
| MRKMerck & Co., Inc. | 368,9 mld | 119,4 | 7,0 % | 4,8 % | +1,3 % | +74 % / +46 % |
| ABTAbbott Laboratories | 185,0 mld | 29,7 | 12,4 % | 13,9 % | +5,7 % | −14 % / +12 % |
| PFEPfizer Inc | 174,0 mld | 40,1 | 5,0 % | 6,8 % | −1,6 % | +24 % / −0 % |
| VRTXVertex Pharmaceuticals Inc | 141,7 mld | 32,5 | 23,5 % | 35,0 % | +8,9 % | +31 % / +54 % |
| BMYBristol-Myers Squibb Company | 127,7 mld | 13,8 | 44,1 % | 18,5 % | −0,2 % | +36 % / +21 % |
| TEVATeva Pharmaceutical Industries Limited | 49,0 mld | 70,2 | 9,7 % | 5,0 % | +4,3 % | +106 % / +391 % |
| ZTSZoetis Inc. | 32,9 mld | 13,1 | 64,4 % | 27,5 % | +2,3 % | −45 % / −49 % |
| ROIVRoivant Sciences Ltd. | 26,7 mld | — | -6,2 % | -3.535,0 % | −71,6 % | +85 % / +327 % |
| RPRXRoyalty Pharma plc | 26,1 mld | 38,1 | 8,5 % | 32,1 % | +5,1 % | +79 % / +150 % |
| UTHRUnited Therapeutics Corporation | 25,7 mld | 21,4 | 19,3 % | 41,6 % | +10,6 % | +34 % / +169 % |
| INSMInsmed Inc | 24,7 mld | — | -72,5 % | -39,9 % | +66,7 % | −41 % / +349 % |
| ALNYAlnylam Pharmaceuticals, Inc. | 22,1 mld | 8,3 | 126,6 % | 52,8 % | +65,2 % | −64 % / +9 % |
| VTRSViatris Inc. | 21,9 mld | — | -23,6 % | -23,9 % | −3,0 % | +84 % / +114 % |
| IONSIonis Pharmaceuticals, Inc. | 7,2 mld | — | -105,5 % | -64,7 % | +33,8 % | −41 % / −2 % |
| SRPTSarepta Therapeutics, Inc. | 2,0 mld | — | -9,3 % | -6,9 % | +15,6 % | −22 % / −72 % |
| ANABAnaptysbio, Inc. | 1,4 mld | 11,7 | — | 82,4 % | +157,0 % | +98 % / +344 % |
| NKTRNektar Therapeutics | 1,3 mld | — | -35,8 % | -287,8 % | −43,9 % | −40 % / +451 % |
| WVEWave Life Sciences, Inc. | 708,1 mil | — | -80,0 % | -296,9 % | −60,5 % | −60 % / −33 % |
| ARVNArvinas, Inc. | 513,9 mil | 48,4 | 1,6 % | 2,9 % | −0,3 % | −22 % / −51 % |
| GYREGyre Therapeutics, Inc. | 508,5 mil | — | -28,2 % | -23,6 % | +10,2 % | −41 % / −32 % |
| IBOImpact BioMedical, INC. | 409,7 mil | 519,3 | 371,3 % | 2.254,3 % | indisponibil | −44 % / indisponibil |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru DERM din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (USD)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 3 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 5 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
Journey Medical Corporation este o companie farmaceutică în stadiu comercial, concentrată pe vânzarea și marketingul medicamentelor dermatologice aprobate de FDA. Compania a intrat în 2026 cu lansarea Emrosi, care a împins veniturile trimestriale spre creștere și apropie firma de profitabilitate 13.
SWOT
Puncte tari
- Portofoliu divers de produse dermatologice aprobate de FDA, cu un produs nou care crește rapid în prescripții 13.
- Marjă brută ridicată și o forță comercială proprie care poate valorifica produsele fără a depinde de terți 13.
- Sprijin din partea companiei-mamă Fortress Biotech, care controlează compania 1.
Puncte slabe
Oportunități
- Creșterea prescripțiilor Emrosi și o acoperire mai bună de către plătitori ar putea susține trecerea la profitabilitate 3.
- Lansarea unui produs anti-mâncărime și achiziții noi ar putea extinde portofoliul 1.
- Valorificarea produselor în piețe externe prin licențieri ar putea aduce venituri suplimentare 1.
Amenințări
- Genericele și pierderea exclusivității pot reduce rapid veniturile produselor mature 1.
- Modificări legislative sau reglementări ale FDA pot afecta activitatea și promovarea produselor 1.
- Dependența de producătorii contractuali pentru respectarea standardelor de fabricație ar putea genera întârzieri 1.
Riscuri
- Concurența genericelorridicat
Mai multe produse nu mai au protecție prin brevet, ceea ce ar putea reduce semnificativ veniturile 1.
- Dependența de Emrosiridicat
Succesul companiei depinde în mare măsură de comercializarea Emrosi, iar un eșec ar putea afecta grav rezultatele 12.
- Îndoieli privind continuitatea activitățiiridicat
Raportul trimestrial menționează îndoieli semnificative privind capacitatea companiei de a continua activitatea, ceea ce ar putea necesita capital suplimentar 2.
- Controlul de către Fortressmediu
Fortress controlează majoritatea voturilor, ceea ce ar putea avea efecte negative asupra acționarilor minoritari 2.
- Fabricarea prin terțimediu
Dacă producătorii contractuali nu respectă cerințele cGMP, aprovizionarea ar putea fi întreruptă 1.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Emrosi arată o creștere accelerată a prescripțiilor și a veniturilor, iar dacă tendința continuă, compania ar putea atinge profitabilitatea 3.
- Structura de costuri disciplinată și marja brută stabilă ar putea susține o îmbunătățire a rezultatului operațional 3.
- Un portofoliu de produse aprobate de FDA și o piață mare de rozaceea și acnee oferă baza pentru noi lansări 1.
Ce ar strica teza
- Pierderea exclusivității pentru mai multe produse ar putea reduce veniturile mai repede decât se preconizează 1.
- Avertismentul privind continuitatea activității ar putea face necesară o finanțare suplimentară, cu diluare pentru acționari 2.
- Dependența de un singur produs major face ca rezultatele să fie sensibile la orice întârziere sau problemă de piață 1.
De urmărit
- Evoluția prescripțiilor Emrosi și a veniturilor din acest produsQ3 2026
- Atingerea profitabilității operaționale și nete2027
- Clarificarea privind îndoielile legate de continuitatea activitățiinext 10-K
- Lansarea produsului anti-mâncărime și impactul asupra vânzărilor2026
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Journey Medical Corporation este o companie farmaceutică comercială care achiziționează drepturi asupra produselor, finanțează dezvoltarea și le comercializează printr-o forță proprie de vânzări. Portofoliul său include opt medicamente aprobate de FDA la finalul anului 2025, iar în raportul din august 2026 compania menționează nouă medicamente de marcă comercializate 13. Compania se descrie ca fiind controlată de Fortress Biotech, Inc. 1.
Emrosi, aprobat de FDA în noiembrie 2024 pentru leziunile inflamatorii ale rozaceei la adulți, a fost lansat comercial în aprilie 2025 cu echipa comercială existentă 1. În trimestrul al doilea din 2026, Emrosi a generat venituri de 8,1 milioane USD, reprezentând principalul motor de creștere 3.
Strategia companiei urmărește creșterea portofoliului prin achiziții, licențieri și dezvoltarea de produse noi, dar și valorificarea comercială a produselor existente, inclusiv prin licențieri în afara SUA 1. Compania a precizat că își propune să lanseze un produs anti-mâncărime prin forța de vânzări în prima jumătate a anului 2026 1.
Segmente
Rozaceea (Emrosi, Zilxi)
Segmentul rozaceei include Emrosi, care a ajuns la aproximativ 36 000 de prescripții în trimestrul al doilea din 2026, și Zilxi, o spumă topică cu minociclină 13. Piața orală a rozaceei depășea 1,5 milioane de prescripții în 2025 1.
Qbrexza și acnee (Accutane, Amzeeq)
Qbrexza, pentru hiperhidroza axilară primară, a generat 25,0 milioane USD în 2025, în timp ce Accutane a scăzut cu 34% din cauza presiunii concurențiale din partea genericelor 1.
Produse moștenite
Portofoliul moștenit include Exelderm, Targadox și Luxamend, care au avut vânzări în scădere în 2025 1.
Piața în context
Piața produselor dermatologice din SUA este fragmentată, iar compania raportează volume mari de prescripții în categorii precum acneea și rozaceea 1. Piața de tratament al acneei este estimată la aproximativ 3 miliarde USD anual 1.
Rozaceea afectează, potrivit unei estimări citate de companie, peste 16 milioane de americani, ceea ce oferă un potențial de extindere pentru produsele noi 1. Acest potențial depinde însă de acceptarea de către medici și de acoperirea de către plătitori 2.
Tendințe
- Lansarea Emrosivânt din spate
Creșterea prescripțiilor Emrosi, de la aproximativ 27 000 în trimestrul patru din 2025 la 36 000 în trimestrul doi din 2026, sugerează o adoptare în creștere, dacă tendința se menține 3.
- Erodarea exclusivitățiivânt din față
Produse precum Accutane și Targadox se confruntă deja cu concurența genericelor, ceea ce ar putea reduce veniturile existente 1.
- Acoperirea de către plătitorivânt din spate
Compania a indicat că cererea și acoperirea de către plătitori pentru Emrosi cresc, ceea ce ar putea consolida veniturile dacă continuă 3.
- Presiunea costurilor de vânzaremixt
Cheltuielile SG&A au crescut în 2025 din cauza lansării, iar scăderea din trimestrul doi 2026 depinde de menținerea disciplinei de costuri 13.
Poziția concurențială
Compania concurează cu produse de marcă și generice cu indicații similare, iar în rozaceea se confruntă cu Oracea, un doxiciclin oral aprobat pentru leziunile inflamatorii 1. Producătorii de generice pot contesta brevetele, ceea ce ar putea accelera concurența 1.
Pe piața acneei, Accutane concurează cu alte cinci produse echivalente terapeutic, iar pe piața antifungicelor concurența vine din produse OTC și prescripție cu ingrediente precum clotrimazolul 1.
- Galderma
Producătorul Oracea, principalul doxiciclin oral aprobat pentru rozaceea, menționat în raportul anual ca referință pe piață 1.
- Producători de generice izoretinoin
Cinci produse echivalente terapeutic concurează cu Accutane, ceea ce arată presiunea prețurilor pe această linie de produse 1.
- Producători OTC de antifungice
Produsele OTC cu clotrimazol, miconazol sau terbinafină concurează cu Exelderm în tratamentul infecțiilor fungice ale pielii 1.
- Cutia
Partener care produce și comercializează Amzeeq în China, cu care compania are un acord de aprovizionare 1.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
- 'Making history is a huge honour': Singapore's first WWE wrestler Dante Chen on his journey and what comes nextCNA (Channel NewsAsia) · 30 oct. 2026 · EN
- End of an era: Tracing Lee Biscuits' 92-year journey from Singapore to JohorCNA (Channel NewsAsia) · 30 oct. 2026 · EN
- Bloodied, dazed and angry - how passengers' rail journey turned to disaster in SpainBBC — Europe · 28 oct. 2026 · EN
- Learning Hebrew to be Israeli: How education is shaping the Bnei Menashe community’s journeyThe Hindu — International · 28 oct. 2026 · EN
- „Wellness is a journey, not a post”. De ce tendințele virale din online nu pot înlocui un diagnostic medical și cum înveți să identifici informațiile corecteLibertatea.ro · 28 oct. 2026 · RO
- An Airbus A319, An ATR 72 & A Deserted Airport: My Journey Through Myanmar During A Civil WarSimple Flying · 27 oct. 2026 · EN
- Anderson disappointed to see 25-year Lancashire journey come to an endCNA (Channel NewsAsia) · 25 oct. 2026 · EN
- From Russian cages to Irish sanctuary: The five-year rescue journey of Bu and TyapaBBC World News · 24 oct. 2026 · EN
- (Movie Review) 'Journey There' tenderly portrays bonds born of music, griefYonhap News (KR, EN) · 22 oct. 2026 · EN
- Edson resident injured in CFB Wainwright fire begins long recovery journeySurge — GDELT DOC · 21 oct. 2026 · RO
- A Bicycle Journey Across Brazil to Find a Vanishing SavannaHacker News · 21 oct. 2026 · EN
- ECI journey dogged by controversiesSurge — GDELT DOC · 18 oct. 2026 · RO
- How Do You Fly A Twin Otter From Canada To Antarctica? Follow The British Antarctic Survey's JourneySimple Flying · 16 oct. 2026 · EN
- An Australian band’s ‘unreal’ journey to break a gig world recordBBC World News · 15 oct. 2026 · EN
- Solving the mystery behind a flightless beetle's transatlantic journeyPhys.org · 15 oct. 2026 · EN
- CISO Conversations: James Robinson – Many Jobs, One Journey to Netskope CISOSecurityWeek · 15 oct. 2026 · EN
- Joni Mitchell becomes US citizen: ‘A journey that began 62 years ago’The Guardian World · 14 oct. 2026 · EN
- Air Tahiti All First Class ATR-72 Begins Epic 6-Day, 9-Airport Journey From France To TahitiSimple Flying · 13 oct. 2026 · EN
- World Migratory Bird Day: Every bird counts on its autumn journeyCGTN — World · 10 oct. 2026 · EN
- ‘The real deal’: Sagal Abdi-Wali’s journey from child refugee to Labour MP in former PM’s seatThe Guardian World · 09 oct. 2026 · EN
Depuneri SEC
- Raport trimestrial12 aug. 2026
- Raport curent12 aug. 2026Rezultate financiare · Situații financiare și anexe
- Raport curent26 iun. 2026Vot al acționarilor
- Raport trimestrial13 mai 2026
- Raport curent13 mai 2026Rezultate financiare · Situații financiare și anexe
- Convocare AGA (proxy)30 apr. 2026
- Raport curent21 apr. 2026Alte evenimente · Situații financiare și anexe
- Raport anual26 mar. 2026
- Raport curent25 mar. 2026Rezultate financiare · Situații financiare și anexe
- Raport trimestrial12 nov. 2025
Surse
- [1] Form 10-K, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / Journey Medical Corporation · 26 mar. 2026
- [2] Form 10-Q, quarter ended 2026-06-30 · SEC / Journey Medical Corporation · 12 aug. 2026
- [3] Form 8-K, results release (exhibit 99.1) · SEC / Journey Medical Corporation · 12 aug. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.