olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Axonex AI Group Ltd MIMI
Services-Business Services, NEC · SIC 7389 · Verticală: Services-Business Services, NEC (SIC 7389)
Axonex AI Group este un grup cu sediul în Hong Kong, care provine dintr-un business tradițional de design interior și amenajări comerciale și se reorientează, din septembrie 2025, spre inteligență artificială, robotică și facility management. Tranziția este încă la început: veniturile au scăzut la 2,3 milioane USD în exercițiul fiscal 2026, iar pierderea netă a crescut la 10,3 milioane USD.
Analiza AI e posibil depășită: au apărut depuneri noi după sursele ei (vezi secțiunea «Analiză AI»).
La închiderea din 22 oct. 2026, acțiunea Axonex AI Group Ltd (MIMI) costa 1,13 USD (+2,75 % într-o zi), cu interval pe 52 de săptămâni 0,51–6,15 USD.
Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 37,7
- slab (30–45)
- Bollinger (20, 2)
- 0,27 – 2,84
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,34 · lățimea benzii 165,6 %
- SMA 50 / 200
- 2,48 / indisponibil
- MACD (12, 26, 9)
- -0,43 / -0,46
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −44,2 % | −2,3 % | −41,9 pp | — |
| 3 luni | −79,2 % | −0,8 % | −78,4 pp | — |
| 6 luni | indisponibil | +4,7 % | indisponibil | — |
| De la început de an | indisponibil | +10,2 % | indisponibil | — |
| 1 an | indisponibil | +10,3 % | indisponibil | −4,5 % |
| 3 ani | indisponibil | +73,0 % | indisponibil | −2,0 % |
| 5 ani | indisponibil | +61,8 % | indisponibil | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|
| Venituri | 2,4 mil | 4,1 mil | 3,1 mil | indisponibil |
| Venituri an/an | indisponibil | +67,4 % | −25,3 % | indisponibil |
| Profit net | 819,4 mii | 783,4 mii | -1,5 mil | -10,3 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | −4,4 % | −286,5 % | indisponibil |
| EPS diluat | 0,04 | 0,37 | -0,68 | -4,15 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | +825,0 % | −283,8 % | indisponibil |
| netă % | 33,6 % | 19,2 % | -47,9 % | indisponibil |
| Flux de numerar liber | 717,4 mii | 748,2 mii | -3,3 mil | -1,1 mil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2026 · 31 mar. 2026
- Numerar
- 964,1 mii USD
- Datorie financiară
- 2,0 mil USD
- Datorie netă
- 1,1 mil USD
- Capitaluri proprii
- 3,3 mil USD
- Active totale
- 5,4 mil USD
- Datorie / capitaluri
- 0,62x
- Lichiditate curentă
- 1,89x
- ROE
- -227,1 %
- ROA
- -159,3 %
- Marja FCF
- indisponibil
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 2,4 mil | 4,1 mil | 3,1 mil | — | SEC (XBRL)· 30 iul. 2025verificat |
| Costul vânzărilor | 1,4 mil | 2,8 mil | 2,5 mil | — | SEC (XBRL)· 30 iul. 2025verificat |
| Profit brut | 1,3 mil | 1,6 mil | 726,2 mii | 250,0 mii | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Cercetare și dezvoltare | — | — | — | 131,0 mii | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Profit operațional | 925,1 mii | 890,8 mii | -1,6 mil | -10,3 mil | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Cheltuieli cu dobânzile | — | — | 34,3 mii | 29,4 mii | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | 949,6 mii | 912,4 mii | -1,6 mil | -10,3 mil | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 130,2 mii | 128,9 mii | -174,6 mii | 4,9 mii | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Profit net | 819,4 mii | 783,4 mii | -1,5 mil | -10,3 mil | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| EPS diluat | 0,04 | 0,37 | -0,68 | -4,15 | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 21,0 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 2,5 mil | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
- 2024
- 2,1 mil
- 2025
- 2,1 mil
- 2026
- 2,5 mil
SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat
Bilanț · USD
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 292,9 mii | 317,3 mii | 4,5 mil | 964,1 mii | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Creanțe | — | 854,2 mii | 654,2 mii | 362,6 mii | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Active curente | — | 2,1 mil | 6,9 mil | 2,3 mil | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | — | 8,6 mii | 10,5 mii | 233,1 mii | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Active totale | — | 2,1 mil | 7,6 mil | 5,4 mil | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Datorii comerciale | — | 363,4 mii | 345,6 mii | 481,1 mii | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | — | — | 1,1 mil | 954,9 mii | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | — | — | 1,2 mil | 1,1 mil | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Datorii curente | — | 913,7 mii | 722,5 mii | 1,2 mil | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Datorii totale | — | 913,7 mii | 1,8 mil | 2,1 mil | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Capital propriu | 409,1 mii | 1,2 mil | 5,8 mil | 3,3 mil | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | — | — | 18,0 mil | — | SEC (XBRL)· 30 iul. 2025verificat |
- 2024
- —
- 2025
- 18,0 mil
- 2026
- —
SEC (XBRL)· 30 iul. 2025verificat
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 722,5 mii | 756,5 mii | -3,3 mil | -858,4 mii | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 5,1 mii | 8,2 mii | 7,2 mii | 205,1 mii | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | 717,4 mii ≈ | 748,2 mii ≈ | -3,3 mil ≈ | -1,1 mil ≈ | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -5,1 mii | -8,2 mii | -135,5 mii | -2,6 mil | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | -516,7 mii | -724,8 mii | 7,6 mil | -103,8 mii | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Dividende plătite | 548,4 mii | — | — | — | SEC (XBRL)· 30 iul. 2025verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
- 2024
- -8,2 mii
- 2025
- -135,5 mii
- 2026
- -2,6 mil
SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat
- 2024
- -724,8 mii
- 2025
- 7,6 mil
- 2026
- -103,8 mii
SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 4 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
22 oct. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: indisponibil
Prețul este mai vechi decât pragul de prospețime; indicatorii de piață sunt indisponibili.
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
27 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · lipsesc date de intrare
nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | -219,4 % | 0 (față de colegi) | 38 % |
| Marja netă · Calitate | -338,2 % | 5 (față de colegi) | 23 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | -351,3x | 0 (pe interval fix) | 23 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 1,9x | 91 (pe interval fix) | 15 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie36/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate2/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
Mint Inc Ltd (MIMI). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-03-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 3,1 mil USD în 2025; creștere an/an -25,3 %; marjă netă -338,2 %; ROE -227,1 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Lichiditatea curentă: 1,9x
Ce o infirmă
- ROIC: -219,4 %
- Marja netă: -338,2 %
- Acoperirea dobânzilor: -351,3x
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Services-Business Services, NEC (SIC 7389) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| BABAAlibaba Group Holding Ltd | 188,6 mld | 126,9 | 10,3 % | 10,1 % | +8,1 % | −35 % / +36 % |
| UBERUber Technologies, Inc | 136,3 mld | 14,7 | 38,4 % | 17,3 % | +18,3 % | −24 % / +18 % |
| MELIMercadoLibre, Inc. | 85,0 mld | 45,6 | 27,5 % | 5,3 % | +39,1 % | −19 % / +3 % |
| EBAYeBay Inc. | 53,1 mld | 26,3 | 46,6 % | 16,9 % | +7,9 % | +46 % / +195 % |
| PYPLPayPal Holdings, Inc. | 48,8 mld | 11,2 | 23,8 % | 13,8 % | +4,3 % | −6 % / +2 % |
| MSCIMsci Inc. | 45,6 mld | 33,7 | — | 40,3 % | +9,7 % | +13 % / +22 % |
| FISVFiserv, Inc. | 27,6 mld | 10,0 | 10,7 % | 13,4 % | +3,6 % | −16 % / −60 % |
| CPAYCorpay, Inc | 26,9 mld | 24,9 | 30,5 % | 22,7 % | +13,9 % | +38 % / +70 % |
| GPNGlobal Payments Inc. | 26,4 mld | — | -4,1 % | -9,1 % | −0,4 % | +32 % / −14 % |
| BRBroadridge Financial Solutions, Inc. | 21,0 mld | 19,2 | 40,9 % | 15,0 % | +8,5 % | −19 % / −5 % |
| FISFidelity National Information Services, Inc. | 20,7 mld | 6,2 | 22,3 % | 27,6 % | +5,4 % | −39 % / −32 % |
| RBARB Global, Inc | 17,3 mld | 39,2 | 8,8 % | 10,0 % | +7,2 % | −5 % / +47 % |
| FICOFair Isaac Corp | 15,6 mld | 20,9 | — | 34,1 % | +15,9 % | −60 % / −33 % |
| HQYHealthequity, Inc. | 8,6 mld | 37,5 | 11,4 % | 17,4 % | +9,5 % | −1 % / +55 % |
| RELYRemitly Global, Inc. | 5,4 mld | 18,2 | 32,2 % | 16,9 % | +29,4 % | +87 % / +18 % |
| DLODLocal Limited | 3,9 mld | 20,4 | 37,2 % | 18,0 % | +46,6 % | −1 % / −23 % |
| MMSMaximus, Inc. | 3,5 mld | 9,8 | 21,1 % | 7,1 % | +2,4 % | −23 % / −20 % |
| FOURShift4 Payments, Inc. | 3,3 mld | 31,5 | 6,6 % | 2,2 % | +25,5 % | −43 % / −36 % |
| FLYWFlywire Corporation | 2,4 mld | 74,9 | 4,2 % | 4,8 % | +26,6 % | +39 % / −16 % |
| QNSTQuinStreet, Inc. | 1,0 mld | 12,5 | 28,6 % | 6,3 % | +18,3 % | +26 % / +41 % |
| PAYSPaysign, Inc. | 813,1 mil | 54,9 | 30,8 % | 15,7 % | +40,5 % | +176 % / +513 % |
| PRTHPriority Technology Holdings, Inc. | 652,1 mil | 11,5 | — | 5,6 % | +8,3 % | +35 % / +164 % |
| ADVAdvantage Solutions Inc. | 410,8 mil | — | -50,8 % | -7,6 % | −0,7 % | +35 % / −53 % |
| CNDTConduent Inc | 242,6 mil | — | -35,0 % | -8,2 % | −9,4 % | −20 % / −49 % |
| FTFTFuture FinTech Group Inc. | 106,1 mil | — | -17,3 % | -158,6 % | +81,1 % | −96 % / −99 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru MIMI din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 14 aug. 2026; de atunci au apărut 6-K (20 oct. 2026), 6-K (15 oct. 2026), 6-K (13 oct. 2026), 6-K (09 oct. 2026), 6-K (07 oct. 2026), 6-K (15 sept. 2026).
Pe scurt
Axonex AI Group este un grup cu sediul în Hong Kong, care provine dintr-un business tradițional de design interior și amenajări comerciale și se reorientează, din septembrie 2025, spre inteligență artificială, robotică și facility management. Tranziția este încă la început: veniturile au scăzut la 2,3 milioane USD în exercițiul fiscal 2026, iar pierderea netă a crescut la 10,3 milioane USD 1.
SWOT
Puncte tari
- Grupul are o linie de design și fit-out cu clienți instituționali și proiecte de prestigiu în Hong Kong, precum și experiență operațională de câțiva ani 1.
- Structura de asocieri cu parteneri din robotică poate permite accesul la tehnologie fără investiții integrale proprii 1.
- Compania a reușit să readucă acțiunile în conformitate cu cerința de preț minim de la Nasdaq, prin divizarea prin reducere a acțiunilor 1.
Puncte slabe
- Veniturile au scăzut de la an la an, iar pierderea netă a crescut semnificativ în exercițiul fiscal 2026 1.
- Segmentul de robotică are un istoric operațional foarte scurt, iar rezultatele sale sunt greu de evaluat 1.
- Activitatea de design este dependentă de proiecte nerecurente și de bugetele clienților, fără contracte pe termen lung 1.
Oportunități
- Dacă proiectele de robotică și facility management intră în producție comercială, ele ar putea diversifica veniturile grupului 1.
- Achiziția propusă a unei companii din Singapore, active în automatizare industrială, ar putea extinde portofoliul, dacă se încheie un acord definitiv 1.
- Expansiunea regională în Asia-Pacific ar putea deschide noi clienți din sectorul public și privat 1.
Amenințări
- O încetinire economică din Hong Kong ar putea reduce bugetele pentru amenajări și renovări 1.
- Finanțarea depinde de plasamente private repetate, ceea ce ridică riscul de diluție pentru acționari 1.
- Proiectele de tehnologie ar putea întâmpina dificultăți de integrare, iar costurile neprevăzute ar putea reduce marjele 1.
Riscuri
- Lipsa de continuitate în strategia de tranzițieridicat
Grupul și-a schimbat rapid profilul și a înființat sau abandonat mai multe entități, ceea ce ar putea face dificilă evaluarea performanței viitoare 1.
- Dependența de finanțări prin diluțieridicat
Plasamentele private cu prețuri mici pe acțiune ar putea diminua participația acționarilor existenți și ar putea limita capacitatea de a finanța pierderile operaționale 1.
- Conformitatea cu cerințele Nasdaqmediu
Compania a primit notificare pentru nerespectarea cerinței de preț minim și a recurs la divizare prin reducere a acțiunilor, iar problema ar putea reveni dacă prețul scade din nou 1.
- Riscul de execuție în proiecte cu prețuri fixemediu
Contractele de design și fit-out sunt cu preț fix, iar depășirile de costuri ar putea reduce marjele sau ar putea atrage penalități față de clienți 1.
- Structuri de asocieri și controlmediu
Participațiile minoritare în mai multe joint-venturi ar putea limita influența grupului asupra deciziilor strategice și asupra fluxurilor de venituri 1.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă segmentul de robotică și AI trece de faza incipientă și produce contracte recurente, grupul ar putea reduce dependența de piața imobiliară din Hong Kong 1.
- Parteneriatele cu companii de robotică și a achiziția propusă în automatizare ar putea accelera lansarea de produse fără costuri integrale proprii 1.
- Dacă sprijinul financiar din plasamentele private este susținut, grupul ar putea avea timp să construiască o bază de venituri în noile segmente 1.
Ce ar strica teza
- Veniturile în scădere și pierderea netă în creștere ar putea indica faptul că afacerea tradițională nu compensează încă costurile tranziției 1.
- Dependența de plasamente private cu prețuri mici ar putea conduce la diluție repetată și la presiune asupra acționarilor existenți 1.
- Mai multe proiecte abandonate sau nefinalizate, inclusiv un joint-venture care nu a început activitatea, ar putea sugera o execuție strategică fragilă 1.
De urmărit
- Evoluția veniturilor din robotică și AI față de baza de venituri de designQ1 2027
- Eventuale noi plasamente private și condițiile de preț2027
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 14 aug. 2026; de atunci au apărut 6-K (20 oct. 2026), 6-K (15 oct. 2026), 6-K (13 oct. 2026), 6-K (09 oct. 2026), 6-K (07 oct. 2026), 6-K (15 sept. 2026).
Afacerea
Grupul desfășoară două linii principale de activitate în Hong Kong și Singapore: servicii de design interior și amenajare (fit-out) pentru clienți comerciali și rezidențiali, realizate în principal prin Matter International Limited, și soluții de inteligență artificială, robotică și tehnologie. Compania se prezintă ca un holding înființat în Insulele Virgine Britanice și se bazează pe filiale operaționale și pe mai multe asocieri, printre care Axonex Robotics, Rice JV și YAS Robotics 1.
Segmentul de design și amenajare funcționează pe proiecte, fără contracte pe termen lung, iar prețul și termenele se negociază pentru fiecare lucrare. Veniturile sunt în principal din Hong Kong, iar serviciile de design și fit-out au reprezentat cea mai mare parte a cifrei de afaceri din exercițiul fiscal 2026 1.
Segmente
Robotică și AI
Segmentul include filiale noi, precum Axonex Intelligence, și asocieri cu parteneri din robotică, printre care Axonex Robotics, Rice JV și YAS Robotics. Vânzările de produse robotice au apărut în exercițiul fiscal 2026, cu venituri de circa 384 mii USD, iar segmentul a contribuit cu aproximativ 16,78% din veniturile totale 1.
Piața în context
Activitatea de design interior depinde de economia din Hong Kong, de sectorul imobiliar și de cererea din retail și din birouri. O încetinire economică sau o reducere a investițiilor în extinderi și renovări ar putea scădea cererea pentru serviciile grupului 1.
Piața de robotică și AI din Asia-Pacific este descrisă de companie ca fiind în expansiune, iar grupul vizează facility management inteligent pentru întreprinderi, operatori imobiliari, centre comerciale și agenții guvernamentale. Dimensiunea acestei piețe nu este cuantificată în sursă 1.
Tendințe
- Slăbirea pieței imobiliare din Hong Kongvânt din față
Restricțiile de ofertă de terenuri și scăderea numărului de clădiri nou finalizate ar putea limita proiectele de amenajare și ar putea reduce veniturile din segmentul tradițional 1.
- Cererea pentru automatizare și facility management inteligentvânt din spate
Integrarea roboticii, IoT și AI în administrarea clădirilor ar putea deschide noi surse de venit, dacă grupul reușește să transforme parteneriatele în contracte comerciale 1.
- Dependența de finanțări prin plasamente privatemixt
Plasamentele private din iulie și august 2026 au adus câte 2 milioane USD fiecare, destinate capitalului de lucru. Dacă finanțarea externă se rărește, expansiunea ar putea fi încetinită 1.
- Parteneriate joint-venture în roboticămixt
Asocierile cu AIMO, Rice Robotics și YAS Digital pot accelera dezvoltarea de produse, însă reduc controlul direct al grupului asupra activelor și veniturilor 1.
Poziția concurențială
Sursa nu identifică concurenți pe fiecare linie de activitate. Pe partea de design interior, competiția se dă prin oferta de proiecte și cotații față de alți furnizori, iar clienții compară de regulă idei de design și prețuri 1.
Pe robotică și AI, grupul se poziționează prin parteneriate cu companii din Hong Kong și Singapore, nu prin competiție directă declarată. Sursa nu oferă o listă de concurenți cotați la bursă din SUA 1.
- Rice Robotics Holdings Limited
Partener în joint-venture pentru roboți companion cu inteligență artificială, în structura Rice JV 1.
- YAS Digital Group Limited
Acționar majoritar al YAS Robotics, activă în robotică și produse AI pentru asigurări, conform sursei 1.
- Synergy Technology Group Limited
Partener inițial al proiectului Axonex Automation, proiect între timp abandonat de părți, potrivit sursei 1.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Surse
- [1] Form 20-F, fiscal year ended 2026-03-31 · SEC / Axonex AI Group Ltd · 14 aug. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.