olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni SUA

NIO Inc. NIO

Motor Vehicles & Passenger Car Bodies · SIC 3711 · Verticală: Motor Vehicles & Passenger Car Bodies (SIC 3711)

3,21USD−3,31 % · 1 ziÎnchidere 30 oct. 2026

NIO Inc. proiectează, dezvoltă, fabrică și vinde vehicule electrice inteligente sub trei mărci, NIO, ONVO și FIREFLY, și oferă servicii de post-vânzare și de energie. Compania rămâne în pierdere, dar pierderea s-a redus în 2025 pe măsură ce vânzările și veniturile au crescut, un context important pentru evaluarea traiectoriei sale financiare. Livrările au ajuns la 326.028 de vehicule.

Analiza AI e posibil depășită: au apărut depuneri noi după sursele ei (vezi secțiunea «Analiză AI»).

La închiderea din 30 oct. 2026, acțiunea NIO Inc. (NIO) costa 3,21 USD (−3,31 % într-o zi), cu capitalizare 7,9 mld USD, beta 1,00, interval pe 52 de săptămâni 3,21–7,42 USD.

Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
7,9 mld USD
acțiuni la 31 dec. 2025
P/E (TTM)
indisponibil
EPS diluat TTM -0,98 · TTM până la 31 dec. 2025
E/P (TTM)
-30,53 %
TTM până la 31 dec. 2025
Randament dividend
indisponibil
Beta (2 ani)
1,00
Volatilitate (1 an) 49 %
Interval 52 săpt.
3,217,42

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
34,6
slab (30–45)
Bollinger (20, 2)
3,19 – 3,59
în jumătatea de jos a benzii · %B 0,04 · lățimea benzii 11,7 %
SMA 50 / 200
3,67 / 4,90
tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
MACD (12, 26, 9)
-0,12 / -0,12
MACD peste semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaS&P 500Față de S&P 500Mediana verticalei
1 lună−6,4 %−0,9 %−5,5 pp—
3 luni−34,2 %+1,2 %−35,4 pp—
6 luni−45,7 %+4,8 %−50,5 pp—
De la început de an−37,1 %+10,7 %−47,8 pp—
1 an−54,2 %+11,1 %−65,3 pp−47,1 %
3 ani−56,0 %+80,7 %−136,8 pp−38,7 %
5 ani−91,9 %+64,6 %−156,4 pp—
Scădere maximă (1 an)
−56,7 %
03 nov. 2025 → 30 oct. 2026
Scădere maximă (5 ani)
−92,7 %
08 nov. 2021 → 08 apr. 2025
Creștere anuală compusă (5 ani)
−39,4 %
S&P 500 +10,5 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).

E/P în timp

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

Exerciții anuale

Exercițiu20182019202020212022202320242025
Venituri720,1 mil1,1 mld2,5 mld5,7 mld7,1 mld7,8 mld9,0 mld12,5 mld
Venituri an/anindisponibil+56,1 %+121,7 %+127,6 %+26,0 %+9,7 %+15,0 %+38,9 %
Profit net-1,4 mld-1,6 mld-812,9 mil-630,3 mil-2,1 mld-2,9 mld-3,1 mld-2,1 mld
Profit net an/anindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibil
EPS diluatindisponibilindisponibilindisponibil-1,05-1,29-1,75-1,51-0,98
EPS diluat an/anindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibil
netă %-194,7 %-144,4 %-32,6 %-11,1 %-29,3 %-37,3 %-34,1 %-17,1 %
Flux de numerar liberindisponibil-1,5 mld126,2 mil-331,5 mil-1,6 mld-2,2 mld-2,3 mld-439,4 mil

Rezultate raportate vs așteptări

Se încarcă…

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025

Numerar
1,6 mld USD
Datorie financiară
1,9 mld USD
Datorie netă
292,3 mil USD
Capitaluri proprii
592,1 mil USD
Active totale
17,8 mld USD
Datorie / capitaluri
3,22x
Lichiditate curentă
0,98x
ROE
-300,3 %
ROA
-13,1 %
Marja FCF
-3,5 %

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (USD)

Marje

Cont de profit și pierdere · USD

Venituri
2023
7,8 mld
2024
9,0 mld
2025
12,5 mld

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Costul vânzărilor
2023
7,4 mld
2024
8,1 mld
2025
10,8 mld

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Profit brut
2023
429,8 mil
2024
889,5 mil
2025
1,7 mld

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Cercetare și dezvoltare
2023
1,9 mld
2024
1,8 mld
2025
1,5 mld

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Cheltuieli generale și de vânzare
2023
1,8 mld
2024
2,2 mld
2025
2,3 mld

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Profit operațional
2023
-3,2 mld
2024
-3,0 mld
2025
-2,0 mld

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Amortizare și depreciere
2023
475,8 mil
2024
804,9 mil
2025
1,0 mld

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

EBITDA
2023
-2,7 mld ≈
2024
-2,2 mld ≈
2025
-985,9 mil ≈

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026derivat

Cheltuieli cu dobânzile
2023
56,8 mil
2024
109,4 mil
2025
126,6 mil

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Profit înainte de impozit
2023
-2,9 mld
2024
-3,1 mld
2025
-2,1 mld

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Impozit pe profit
2023
36,7 mil
2024
-3,1 mil
2025
17,4 mil

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Profit net
2023
-2,9 mld
2024
-3,1 mld
2025
-2,1 mld

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

EPS diluat
2023
-1,75
2024
-1,51
2025
-0,98

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Media ponderată diluată a acțiunilor
2023
1,7 mld
2024
2,1 mld
2025
2,3 mld

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Bilanț · USD

Numerar
2023
4,6 mld
2024
2,6 mld
2025
1,6 mld

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Creanțe
2023
656,0 mil
2024
229,6 mil
2025
199,4 mil

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Stocuri
2023
743,4 mil
2024
970,9 mil
2025
1,2 mld

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Active curente
2023
9,9 mld
2024
8,5 mld
2025
11,0 mld

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Imobilizări corporale nete
2023
3,5 mld
2024
3,5 mld
2025
3,7 mld

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Imobilizări necorporale (fără fond comercial)
2023
4,2 mil
2024
4,1 mil
2025
4,2 mil

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Active totale
2023
16,5 mld
2024
14,7 mld
2025
17,8 mld

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Datorie pe termen scurt
2023
716,3 mil
2024
784,9 mil
2025
670,9 mil

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Datorie pe termen lung
2023
1,8 mld
2024
1,6 mld
2025
1,2 mld

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Datorii curente
2023
8,1 mld
2024
8,5 mld
2025
11,2 mld

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Datorii totale
2023
12,4 mld
2024
12,9 mld
2025
16,0 mld

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Capital propriu
2023
3,6 mld
2024
830,8 mil
2025
592,1 mil

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Fluxuri de numerar · USD

Flux de numerar operațional
2023
-194,6 mil
2024
-1,1 mld
2025
427,9 mil

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Investiții (capex)
2023
2,0 mld
2024
1,3 mld
2025
867,3 mil

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Flux de numerar liber
2023
-2,2 mld ≈
2024
-2,3 mld ≈
2025
-439,4 mil ≈

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026derivat

Flux de numerar din investiții
2023
-1,5 mld
2024
-679,3 mil
2025
-1,6 mld

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Flux de numerar din finanțare
2023
3,9 mld
2024
242,8 mil
2025
978,7 mil

SEC (XBRL)· 10 apr. 2026verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
38,9 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR venituri 3 ani
20,5 %
calculat olivLawFY 2022 → FY 2025
CAGR venituri 5 ani
38,1 %
calculat olivLawFY 2020 → FY 2025
Creșterea EBIT (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Creșterea profitului net (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR profit net 3 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR profit net 5 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Creșterea EPS (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR EPS 3 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR EPS 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea FCF (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă

Profitabilitate

Marja brută
13,6 %
calculat olivLawFY 2025
Marja EBITDA
-7,9 %
calculat olivLawFY 2025
Marja EBIT
-16,0 %
calculat olivLawFY 2025
Marja netă
-17,1 %
calculat olivLawFY 2025
Marja FCF
-3,5 %
calculat olivLawFY 2025

Randamente

ROE
-302,6 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
ROA
-13,1 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
ROIC
-237,6 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
ROCE
-30,6 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Rata de distribuire (EPS)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Rata de distribuire (FCF)
indisponibil
lipsesc date de intrare

Bilanț și datorie

Datoria netă
292,3 mil USD
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Datorie netă / EBITDA
indisponibil
date insuficiente
Datorie / capital propriu
3,2x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Acoperirea dobânzilor
-15,9x
calculat olivLawFY 2025

Lichiditate

Lichiditatea curentă
1,0x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Lichiditatea rapidă
0,9x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Lichiditatea imediată
0,1x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025

Numerar

Fluxul de numerar operațional
427,9 mil USD
calculat olivLawFY 2025
Investiții (capex)
867,3 mil USD
calculat olivLawFY 2025
Fluxul de numerar liber
-439,4 mil USD
calculat olivLawFY 2025
Conversia profitului în FCF
indisponibil
date insuficiente
Conversia EBITDA în numerar
indisponibil
date insuficiente

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
6 zile
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Zile de stoc (DIO)
37 zile
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Zile de plată (DPO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Ciclul de conversie a numerarului
indisponibil
lipsesc date de intrare

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
7,9 mld USD
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Valoarea întreprinderii (EV)
8,2 mld USD
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Capitalizare / profit net TTM
indisponibil
date insuficiente
P/E (TTM)
indisponibil
date insuficiente
Randamentul profitului
-30,5 %
calculat olivLawFY 2025
P/B
13,4x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
P/S
0,6x
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
EV/EBITDA
indisponibil
date insuficiente
EV/EBIT
indisponibil
date insuficiente
EV/Venit
0,7x
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
P/FCF
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Randament FCF
-5,5 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Randamentul dividendului
indisponibil
niciun dividend în situațiile structurate; absența unei linii nu e un zero confirmat
Randamentul distribuirilor către acționari
indisponibil
lipsesc date de intrare

Risc

Altman Z
-0,83
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025

Evaluare

Încadrare olivLaw

Date insuficiente
Ce lipsește
  • acoperirea ponderilor scorului: 43,8 % din minimum 60 %
  • metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

3,21 USD

30 oct. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: 7,9 mld USD

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
7,9 mld USD
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
P/E (TTM)
indisponibil
date insuficiente
P/B
13,4x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
EV/EBITDA
indisponibil
date insuficiente
ROE
-302,6 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Marja netă
-17,1 %
calculat olivLawFY 2025
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
38,9 %
calculat olivLawFY 2025
Randamentul dividendului
indisponibil
niciun dividend în situațiile structurate; absența unei linii nu e un zero confirmat

Acoperire și prospețime

31/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2025
Ultima perioadă raportată: 31 dec. 2025
Data ultimului bilanț: 31 dec. 2025
Sursă: SEC (XBRL)publicat 10 apr. 2026
verificat 258

Scorul pe grupe

44 % · Date insuficiente

Interval de valoare estimat

indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Metode de evaluare

  • DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
  • Colegi: EV/EBITDAindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
  • Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
  • Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere

nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată

Comparațiile pe multipli folosesc verticala SIC: Motor Vehicles & Passenger Car Bodies (SIC 3711)

Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.

Ipoteze (ilustrative, editoriale)

Rata fără risc
4,3 %
Prima de risc a pieței
5,0 %
Beta (implicit)
1,00
Costul capitalului propriu
9,3 %
Creștere terminală
2,5 %

Scorul pe factori

Date insuficiente

Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 43,8 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1

FactorValoareScorPondere folosită
ROIC · Calitate-237,6 %0 (față de colegi)24 %
Marja netă · Calitate-17,1 %52 (față de colegi)14 %
Conversia profitului în FCF · Calitateindisponibilindisponibil—
CAGR venituri 3 ani · Creștere20,5 %100 (pe interval fix)19 %
CAGR EPS 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie-15,9x0 (pe interval fix)14 %
Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie1,0x15 (pe interval fix)10 %
P/E (TTM) · Evaluareindisponibilindisponibil—
EV/EBITDA · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randament FCF · Evaluare-5,5 %0 (pe interval fix)19 %
Randamentul distribuirilor către acționari · Randamenteindisponibilindisponibil—
Rata de distribuire (FCF) · Randamenteindisponibilindisponibil—

Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

Grupele scorului

  • Bilanț și datorie6/100 · 2/3 factori cu valoare
  • Creștere· parțial100/100 · 1/2 factori cu valoare
  • Calitate20/100 · 2/3 factori cu valoare
  • Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
  • Evaluare· parțial0/100 · 1/3 factori cu valoare

O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

Memo

NIO Inc. (NIO). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.

Cifre calculate din situațiile financiare: venit 12,5 mld USD în 2025; creștere an/an 38,9 %; marjă netă -17,1 %; ROE -302,6 %.

Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.

Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 43,8 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).

Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

Ce susține teza

  • CAGR venituri 3 ani: 20,5 %

Ce o infirmă

  • ROIC: -237,6 %
  • Acoperirea dobânzilor: -15,9x
  • Lichiditatea curentă: 1,0x
  • Randament FCF: -5,5 %

Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Conversia profitului în FCF, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).

Față de mediana verticalei

Motor Vehicles & Passenger Car Bodies (SIC 3711) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 25 firme

Multipli și rentabilitate față de mediană

P/E
—
mediana verticalei 21,4x
EV/EBITDA
—
mediana verticalei 18,9x
P/S
0,6x
mediana verticalei 1,4x
sub mediană (−54,4 %)
P/B
13,4x
mediana verticalei 1,9x
peste mediană (+612,3 %)
ROE
-302,6 %
mediana verticalei -4,4 %
sub mediană
Marja netă
-17,1 %
mediana verticalei -28,4 %
peste mediană
Marja EBIT
-16,0 %
mediana verticalei -38,7 %
peste mediană
Venituri an/an
38,9 %
mediana verticalei -1,7 %
peste mediană
Datorie netă/EBITDA
—
mediana verticalei 1,5x
Randament dividend
—
mediana verticalei 1,2 %

Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

Firmele verticalei

CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
TSLATesla, Inc.1.580,4 mld440,83,8 %3,1 %−2,9 %−12 % / +99 %
GMGeneral Motors Company73,7 mld19,56,1 %2,1 %−1,3 %+27 % / +210 %
PCARPACCAR Inc53,7 mld19,413,7 %9,5 %−15,5 %+4 % / +23 %
LILi Auto Inc.22,4 mld137,91,6 %1,0 %−18,8 %−47 % / −67 %
RIVNRivian Automotive, Inc.17,8 mld—-55,0 %-45,9 %+8,4 %−10 % / −25 %
OSKOshkosh Corporation8,5 mld17,111,0 %4,6 %−2,9 %+14 % / +60 %
NIONIO Inc.7,9 mld—-302,6 %-17,1 %+38,9 %−54 % / −56 %
VFSVinFast Auto Ltd.7,6 mld——-175,5 %+54,7 %+2 % / −40 %
FSSFederal Signal Corporation6,9 mld23,420,5 %11,7 %+17,1 %−5 % / +94 %
LCIDLucid Group, Inc.1,2 mld—-571,4 %-249,2 %+67,6 %−83 % / −93 %
LOTLotus Technology Inc.252,3 mil——-89,4 %−43,8 %−75 % / −96 %
NIUNiu Technologies116,2 mil—-4,4 %-0,9 %+36,7 %−57 % / −17 %
GGRGogoro Inc.43,1 mil—-56,2 %-28,4 %−9,4 %−27 % / −94 %
WKHSWorkhorse Group Inc.32,2 mil——-301,5 %+201,1 %−76 % / −100 %
DCXDigital Currency X Technology Inc.23,1 mil——-434,9 %−27,1 %−100 % / −100 %
FFAIFaraday Future Intelligent Electric Inc.12,4 mil—-2.030,5 %-21.838,0 %−0,6 %−100 % / −100 %
CENNCenntro Inc.4,5 mil—-126,6 %-423,9 %−42,2 %−85 % / −100 %
FLYEFly-E Group, Inc.2,8 mil—-82,2 %-67,9 %−25,0 %−83 % / indisponibil
FFord Motor Co——-18,4 %-4,2 %+1,2 %−7 % / +26 %
HMCHonda Motor Co., Ltd.——6,7 %3,9 %+6,2 %+11 % / +10 %
STLAStellantis N.V.——-33,0 %-14,5 %−2,1 %−54 % / −75 %
TMToyota Motor Corp——13,6 %9,9 %+6,5 %−4 % / +12 %
RACEFerrari N.V.——42,9 %22,3 %+7,0 %−2 % / +31 %
XPEVXpeng Inc.——-7,9 %-46,7 %indisponibil−62 % / −38 %
PSNYPolestar Automotive Holding UK PLC———-100,8 %−14,1 %−84 % / −93 %

Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru NIO din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

Prognoza motorului olivLaw

Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.

Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

Scenarii ilustrative

Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.

Pesimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
De bază
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Optimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Nimic nu se salvează.

Preț estimat (USD)

Preț estimatPesimistDe bazăOptimist
1 ani
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
3 ani
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
5 ani
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
Ce mută cel mai mult prețul la 3 ani

    Analiză AI

    Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

    Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 10 apr. 2026; de atunci au apărut 6-K (02 oct. 2026), 6-K (28 sept. 2026), 6-K (01 sept. 2026), 6-K (20 aug. 2026).

    Pe scurt

    NIO Inc. proiectează, dezvoltă, fabrică și vinde vehicule electrice inteligente sub trei mărci, NIO, ONVO și FIREFLY, și oferă servicii de post-vânzare și de energie. Compania rămâne în pierdere, dar pierderea s-a redus în 2025 pe măsură ce vânzările și veniturile au crescut, un context important pentru evaluarea traiectoriei sale financiare. Livrările au ajuns la 326.028 de vehicule 1.

    SWOT

    Puncte tari

    • Compania are un portofoliu tehnologic propriu, de la conducere asistată la sistemul de propulsie și baterii, și o rețea de servicii dezvoltată.
    • Mai multe mărci acoperă segmente diferite de piață, ceea ce oferă diversificare.
    • Investițiile constante în cercetare și dezvoltare au creat capacități interne în domenii cheie.

    Puncte slabe

    • Compania a raportat pierderi nete și fluxuri de numerar operaționale negative în trecut și ar putea continua astfel.
    • Experiența în producția la scară largă este limitată, ceea ce poate duce la întârzieri.
    • Mulți furnizori sunt surse unice pentru componentele lor, ceea ce crește vulnerabilitatea lanțului de aprovizionare.

    Oportunități

    • Extinderea pe piețe noi din Europa, Asia de Sud-Est și Orientul Mijlociu ar putea diversifica veniturile.
    • Noile modele și mărcile ar putea atrage noi segmente de clienți dacă sunt bine primite.
    • Serviciile de energie și de baterii ar putea genera venituri recurente.

    Amenințări

    • Concurența intensă poate duce la scăderea volumelor, la stocuri mai mari și la presiuni asupra prețurilor.
    • Schimbările de politici guvernamentale și reducerea subvențiilor ar putea afecta cererea.
    • Riscurile juridice legate de structura cu entități cu interese variabile și de reglementările din China ar putea afecta operațiunile.

    Riscuri

    • Pierderi continueridicat

      Compania a înregistrat pierderi și fluxuri negative în trecut și ar putea continua să înregistreze pierderi în perioada următoare.

    • Producție la scară largăridicat

      Experiența limitată în producția de volum poate duce la întârzieri în lansări sau în creșterea capacității.

    • Structura juridică din Chinaridicat

      Dacă autoritățile considerau că aranjamentele cu entități cu interese variabile nu respectă legea, compania ar putea fi penalizată sau forțată să renunțe la anumite operațiuni.

    • Dependența de furnizorimediu

      Multe componente provin de la furnizori unici, iar întreruperile ar putea afecta producția.

    • Politici și comerț internaționalmediu

      Schimbările în politicile comerciale și tensiunile internaționale ar putea afecta accesul pe piețe și investițiile.

    Teza de investiție

    Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)

    • Dacă noile modele ES9, ES8 și ONVO L90 vor fi bine primite, vânzările ar putea continua să crească și să sprijine reducerea pierderilor.
    • Tehnologia proprie de conducere asistată și cipurile interne ar putea crea un avantaj durabil față de concurenți.
    • Extinderea serviciilor de energie și de post-vânzare ar putea genera venituri mai stabile.

    Ce ar strica teza

    • Dacă pierderile vor persista, compania ar putea avea nevoie de capital suplimentar, ceea ce ar putea dilua acționarii existenți.
    • Concurența intensă din China ar putea presa prețurile și marjele, mai ales dacă rivalii lansează produse mai ieftine.
    • Riscurile juridice și politice legate de structura companiei și de reglementările din China ar putea limita accesul investitorilor la operațiuni.

    De urmărit

    • Evoluția livrărilor și a veniturilor pe trimestruQ1 2027
    • Dinamica pierderii nete și a fluxului de numerar operațional2027
    • Rezultatele noilor modele ES9 și ONVO L90 după lansare2027
    • Actualizările privind riscurile juridice din raportul anualnext 20-F

    Produse, piață și concurență

    Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

    Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 10 apr. 2026; de atunci au apărut 6-K (02 oct. 2026), 6-K (28 sept. 2026), 6-K (01 sept. 2026), 6-K (20 aug. 2026).

    Afacerea

    NIO se prezintă ca un pionier și lider al pieței globale a vehiculelor electrice inteligente, cu misiunea « Blue Sky Coming ». Compania își construiește propria tehnologie în 12 domenii, de la conducere asistată și sisteme digitale până la baterii, sistemul de propulsie și inginerie a vehiculelor 1. Serviciile după vânzare și rețeaua de service, care includea 416 centre la 31 decembrie 2025, completează modelul de afaceri 1. În 2025, veniturile totale au fost de 87,5 miliarde RMB, dar compania a raportat o pierdere netă de 14,9 miliarde RMB 1.

    Compania are sediul principal în Shanghai și desfășoară centre de cercetare și dezvoltare în mai multe țări și regiuni, printre care Shanghai, Anhui, Beijing, San Jose, Munchen și Oxford 1. Operațiunile din China sunt desfășurate în principal prin filiale PRC, iar o parte mai mică prin entitățile cu interese variabile, o structură care aduce riscuri juridice specifice 1.

    Cifra de afaceri este formată în principal din vânzări de vehicule, care au reprezentat 87,9% din veniturile totale în 2025, iar restul din alte vânzări, precum piese, servicii de post-vânzare și furnizarea de soluții energetice 1.

    Segmente

    Vânzări de vehicule

    Vânzările de vehicule, care includ modelele NIO, ONVO și FIREFLY, au generat 76,9 miliarde RMB în 2025 și reprezintă partea principală a veniturilor 1.

    Mărci

    Compania operează trei mărci: NIO pentru segmentul premium, ONVO pentru familii și FIREFLY pentru vehicule mici de lux, fiecare cu livrări distincte în 2025 1.

    Piața în context

    Compania activează pe piața vehiculelor electrice inteligente din China și din Europa, Asia de Sud-Est și Orientul Mijlociu, cu planuri de extindere pe piețe globale noi 1. Piața din China este descrisă ca foarte competitivă, cu presiuni de prețuri și un posibil recul al subvențiilor guvernamentale 1.

    Compania afirmă că își propune să captureze cererea în creștere pentru vehicule electrice, dar nu are experiență extinsă în producția la scară largă, ceea ce face ca evoluția pieței să rămână un factor de incertitudine 1.

    Tendințe

    • Lansarea de noi modelevânt din spate

      Un nou ciclu de produse în 2025, cu ET9, ONVO L90 și noul ES8, ar putea sprijini vânzările dacă vor fi bine primite de clienți 1.

    • Competiția în creșterevânt din față

      Concurența din China se intensifică, cu prețuri mai agresive și presiune asupra marjelor, ceea ce ar putea afecta volumele dacă dinamica continuă 1.

    • Tehnologia de conducere asistatămixt

      Investițiile în conducerea asistată și în cipuri proprii pot aduce un avantaj tehnologic, dar costurile de cercetare rămân ridicate 1.

    • Politica și comerțul internaționalvânt din față

      Tensiunile politice și schimbările în politicile comerciale din SUA și Europa ar putea afecta accesul pe piețe și costurile 1.

    Poziția concurențială

    Vehiculele NIO concurează cu vehicule electrice și cu motorizări cu ardere internă în mai multe segmente de piață, iar mulți concurenți au resurse financiare și tehnice mai mari 1.

    Compania menționează că avantajul său de pionier ar putea fi erodat dacă rivalii obțin volume mai mari, prețuri mai bune sau lansează produse mai rapid 1.

    • Mărci auto tradiționale și ale producătorilor de vehicule electrice din China

      Sursa menționează concurenți din ambele tipuri de vehicule, fără a-i numi individual.

    • Producători de vehicule cu ardere internă

      Concurența vine și din vehiculele cu motor cu ardere internă, care dețin o parte importantă a pieței.

    • Noi intrați în sectorul vehiculelor electrice

      Compania notează că intensificarea concurenței poate veni și din noi producători care lansează produse rapid.

    • Furnizori de tehnologie pentru conducere autonomă

      Compania ar putea întâmpina concurență din partea furnizorilor de tehnologie specializați, deși sursa nu îi numește.

    Știri și depuneri

    Surse

    1. [1] Form 20-F, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / NIO Inc. · 10 apr. 2026

    Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.

    NIO Inc. (NIO): acțiune, rezultate, evaluare și prognoză · olivLaw