olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Oxford Square Capital Corp. OXSQG
La închiderea din 30 oct. 2026, acțiunea Oxford Square Capital Corp. (OXSQG) costa 24,00 USD (+0,00 % într-o zi), cu capitalizare 2,6 mld USD, P/E 1.657,5 pe un EPS diluat de 0,01 USD în ultimele 12 luni, randament al dividendului 1,38 %, beta 0,05, interval pe 52 de săptămâni 23,65–24,65 USD. Ultimul trimestru raportat (T2 2026): profit net de 4,0 mil USD (−8,9 % an/an), EPS diluat 0,05 USD.
Date la · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 47,0
- neutru
- Bollinger (20, 2)
- 23,57 – 24,61
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,41 · lățimea benzii 4,3 %
- SMA 50 / 200
- 24,13 / 24,12
- tendință mixtă
- MACD (12, 26, 9)
- -0,08 / -0,07
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −1,6 % | −0,9 % | −0,7 pp | — |
| 3 luni | −0,2 % | +1,2 % | −1,5 pp | — |
| 6 luni | −0,4 % | +4,8 % | −5,2 pp | — |
| De la început de an | −0,6 % | +10,7 % | −11,4 pp | — |
| 1 an | −0,4 % | +11,1 % | −11,5 pp | — |
| 3 ani | +12,1 % | +80,7 % | −68,6 pp | — |
| 5 ani | −5,5 % | +64,6 % | −70,1 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Ultimul trimestru: Q2 2026 · 30 iun. 2026
Situații trimestriale · USD
| Exercițiu | Q3 '24 | Q4 '24 | Q1 '25 | Q2 '25 | Q3 '25 | Q4 '25 | Q1 '26 | Q2 '26 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cheltuieli cu dobânzile | 2,0 mil | 2,0 mil | 2,0 mil | 1,9 mil | 2,6 mil | 2,8 mil | 2,8 mil | 2,8 mil |
| Profit net | -874,5 mii | 3,3 mil | -8,1 mil | 4,4 mil | -2,1 mil | -12,9 mil | -25,5 mil | 4,0 mil |
| EPS diluat | 0,10 | 0,05 ≈ | 0,09 | 0,08 | 0,07 | -0,16 ≈ | 0,05 | 0,05 |
| Flux de numerar operațional | 5,2 mil ≈ | -6,2 mil | 6,0 mil | -1,7 mil ≈ | -19,9 mil ≈ | 1,9 mil | -14,4 mil | -14,1 mil ≈ |
| Dividende plătite | 6,5 mil ≈ | 7,0 mil | 7,1 mil | 7,5 mil ≈ | 8,1 mil ≈ | 8,6 mil | 8,9 mil | 10,0 mil ≈ |
≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
P/E-ul de azi e la percentila 91 din propriul istoric de 11 trimestre (min 59,9, mediană 100,2, max 1.660,9; doar trimestrele cu profit).
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| Venituri an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| Profit net | indisponibil | 39,6 mil | -85,6 mil | 17,2 mil | 5,9 mil | -18,7 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | −316,1 % | indisponibil | −65,9 % | −418,6 % |
| EPS diluat | indisponibil | 0,32 | 0,42 | 0,51 | 0,42 | 0,30 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | +31,3 % | +21,4 % | −17,6 % | −28,6 % |
| netă % | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| Flux de numerar liber | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 51,9 mil USD
- Datorie financiară
- indisponibil USD
- Datorie netă
- indisponibil USD
- Capitaluri proprii
- 145,4 mil USD
- Active totale
- 306,7 mil USD
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- indisponibil
- ROE
- -12,2 %
- ROA
- -6,2 %
- Marja FCF
- indisponibil
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cheltuieli cu dobânzile | 7,9 mil | 10,5 mil | 12,4 mil | 10,8 mil | 7,8 mil | 9,2 mil | SEC (XBRL)· 06 mar. 2026verificat |
| Profit net | — | 39,6 mil | -85,6 mil | 17,2 mil | 5,9 mil | -18,7 mil | SEC (XBRL)· 06 mar. 2026verificat |
| EPS diluat | — | 0,32 | 0,42 | 0,51 | 0,42 | 0,30 | SEC (XBRL)· 06 mar. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | — | 49,6 mil | 49,8 mil | 53,9 mil | 63,5 mil | 76,4 mil | SEC (XBRL)· 06 mar. 2026verificat |
- 2023
- 53,9 mil
- 2024
- 63,5 mil
- 2025
- 76,4 mil
SEC (XBRL)· 06 mar. 2026verificat
Bilanț · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 59,1 mil | 9,0 mil | 9,0 mil | 5,7 mil | 34,9 mil | 51,9 mil | SEC (XBRL)· 06 mar. 2026verificat |
| Active totale | — | 433,5 mil | 328,0 mil | 277,7 mil | 299,7 mil | 306,7 mil | SEC (XBRL)· 06 mar. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | — | — | — | 1,5 mil | — | — | SEC (XBRL)· 19 mar. 2024verificat |
| Datorie pe termen lung | — | — | — | 127,5 mil | — | — | SEC (XBRL)· 19 mar. 2024verificat |
| Datorii totale | — | 188,9 mil | 189,3 mil | 126,4 mil | 139,1 mil | 161,3 mil | SEC (XBRL)· 06 mar. 2026verificat |
| Capital propriu | 225,4 mil † | 244,6 mil † | 138,7 mil † | 151,3 mil † | 160,7 mil † | 145,4 mil † | SEC (XBRL)· 06 mar. 2026verificat |
† capitalurile proprii ale acționarilor societății-mamă: în acești ani emitentul nu mai raportează totalul inclusiv interesele minoritare.
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 95,1 mil | -107,4 mil | 20,4 mil | 65,5 mil | 25,7 mil | -13,7 mil | SEC (XBRL)· 06 mar. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | -52,4 mil | 57,3 mil | -20,4 mil | -68,8 mil | 3,5 mil | 30,7 mil | SEC (XBRL)· 06 mar. 2026verificat |
| Dividende plătite | 30,1 mil | 20,4 mil | 20,4 mil | 28,6 mil | 25,8 mil | 31,3 mil | SEC (XBRL)· 06 mar. 2026verificat |
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 3 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 25,0 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
30 oct. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 2,6 mld USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
25 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
- Colegi: P/Eindisponibil · colegi insuficienți
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · lipsesc date de intrare
nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 3 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 25,0 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | -10,6 % | 0 (pe interval fix) | 33 % |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| P/E (TTM) · Evaluare | 1.657,5x | 0 (pe interval fix) | 42 % |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | 1,4 % | 20 (pe interval fix) | 25 % |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
- Creștere· parțial0/100 · 1/2 factori cu valoare
- Calitate· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
- Randamente· parțial20/100 · 1/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțial0/100 · 1/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
OXFORD SQUARE CAPITAL CORP. (OXSQG). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-06-30.
Cifre calculate din situațiile financiare: ROE -25,0 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 3 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 25,0 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
Niciun semnal în factorii calculați. Nu înseamnă absența riscurilor: factorii fără date nu au fost evaluați, iar riscurile de afacere (marje, stocuri, cerere) sunt în analiza din surse.
Ce o infirmă
- CAGR EPS 3 ani: -10,6 %
- P/E (TTM): 1 657,5x
- Randamentul distribuirilor către acționari: 1,4 %
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Marja netă, Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, Datorie netă / EBITDA, Acoperirea dobânzilor, Lichiditatea curentă, EV/EBITDA, Randament FCF, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Nu există destule firme comparabile cu date pentru o medie.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare
Analiză AI
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Produse, piață și concurență
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.