olivLaw · Cercetare acțiuni Europa
CVS Group plc CVSG.L
Regatul Unit · London Stock Exchange · ISIN GB00B2863827 · Verticală: Companii listate din Regatul Unit
CVS Group este un furnizor britanic și australian de servicii veterinare, cu practici de medicină generală, centre de referință și servicii de laborator și de producție. În perioada în care Autoritatea britanică pentru concurență a încheiat investigația de piață, compania și-a reluat achizițiile și investițiile, cu un nivel de îndatorare de sub pragul intern de 2,0 ori. EBITDA ajustat a fost de 141,5 milioane lire în exercițiul fiscal 2026.
La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea CVS Group plc (CVSG.L) costa 13,80 GBP (−0,58 % într-o zi), cu beta 0,80, interval pe 52 de săptămâni 11,14–14,16 GBP.
Date la · analiza AI din · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 68,9
- puternic (55–70)
- Bollinger (20, 2)
- 11,78 – 14,16
- în jumătatea de sus a benzii · %B 0,85 · lățimea benzii 18,4 %
- SMA 50 / 200
- 12,75 / 12,53
- tendință ascendentă (preț > SMA50 > SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- 0,34 / 0,24
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | EURO STOXX 50 | Față de EURO STOXX 50 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | +17,9 % | −0,6 % | +18,6 pp | — |
| 3 luni | +6,4 % | −4,2 % | +10,6 pp | — |
| 6 luni | +21,1 % | +4,3 % | +16,7 pp | — |
| De la început de an | +7,5 % | +7,5 % | −0,0 pp | — |
| 1 an | +12,2 % | +9,9 % | +2,3 pp | +5,8 % |
| 3 ani | −6,3 % | +49,8 % | −56,2 pp | +26,3 % |
| 5 ani | −43,7 % | +42,8 % | −86,5 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
EPS indisponibil în depunerile structurate ale emitentului (de ex. un parteneriat raportează pe unitate, nu pe acțiune).
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2025 | 2026 |
|---|---|---|
| Venituri | 6,7 mld | 7,1 mld |
| Venituri an/an | indisponibil | +5,9 % |
| Profit net | 528,0 mil | 173,0 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | −67,2 % |
| EPS diluat | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil |
| netă % | 7,8 % | 2,4 % |
| Flux de numerar liber | 557,0 mil | 428,0 mil |
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2026 · 30 iun. 2026
- Numerar
- 184,0 mil GBP
- Datorie financiară
- indisponibil GBP
- Datorie netă
- indisponibil GBP
- Capitaluri proprii
- 3,0 mld GBP
- Active totale
- 7,7 mld GBP
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 1,18x
- ROE
- 5,8 %
- ROA
- 2,4 %
- Marja FCF
- 6,0 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (GBP)
Marje
Cont de profit și pierdere · GBP
| Linie | 2025 | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Venituri | 6,7 mld | 7,1 mld | esef· 06 oct. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 3,9 mld | 4,0 mld | esef· 06 oct. 2026verificat |
| Profit brut | 2,9 mld | 3,2 mld | esef· 06 oct. 2026verificat |
| Profit operațional | 498,0 mil | 476,0 mil | esef· 06 oct. 2026verificat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 172,0 mil | 156,0 mil | esef· 06 oct. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | 326,0 mil | 320,0 mil | esef· 06 oct. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 135,0 mil | 142,0 mil | esef· 06 oct. 2026verificat |
| Profit net | 528,0 mil | 173,0 mil | esef· 06 oct. 2026verificat |
Bilanț · GBP
| Linie | 2025 | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Numerar | 161,0 mil | 184,0 mil | esef· 06 oct. 2026verificat |
| Stocuri | 285,0 mil | 297,0 mil | esef· 06 oct. 2026verificat |
| Active curente | 1,4 mld | 1,5 mld | esef· 06 oct. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 1,2 mld | 1,3 mld | esef· 06 oct. 2026verificat |
| Active totale | 7,0 mld | 7,7 mld | esef· 06 oct. 2026verificat |
| Datorii curente | 1,2 mld | 1,3 mld | esef· 06 oct. 2026verificat |
| Datorii totale | 3,9 mld | 4,7 mld | esef· 06 oct. 2026verificat |
| Capital propriu | 3,0 mld | 3,0 mld | esef· 06 oct. 2026verificat |
Fluxuri de numerar · GBP
| Linie | 2025 | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 821,0 mil | 713,0 mil | esef· 06 oct. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 264,0 mil | 285,0 mil | esef· 06 oct. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | 557,0 mil ≈ | 428,0 mil ≈ | esef· 06 oct. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -227,0 mil | -794,0 mil | esef· 06 oct. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | -592,0 mil | 106,0 mil | esef· 06 oct. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 4 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 22,9 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: indisponibil
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
23 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — fără ipoteze de evaluare pentru moneda de raportare
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 6,5 %
- Prima de risc a pieței
- 6,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 12,5 %
- Creștere terminală
- 3,0 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 22,9 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | 2,4 % | 26 (față de colegi) | 27 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | 247,4 % | 100 (pe interval fix) | 27 % |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | 3,1x | 24 (pe interval fix) | 27 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 1,2x | 31 (pe interval fix) | 18 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie27/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate63/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
CVS GROUP PLC (CVSG.L). Ultimul exercițiu complet: 2026; date până la 2026-06-30.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 7,1 mld GBP în 2026; creștere an/an 5,9 %; marjă netă 2,4 %; ROE 5,9 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 22,9 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Conversia profitului în FCF: 247,4 %
Ce o infirmă
- Marja netă: 2,4 %
- Acoperirea dobânzilor: 3,1x
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Companii listate din Regatul Unit · aceeași țară · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| BATS.LBritish American Tobacco P.L.C. | 104,3 mld | 13,5 | 16,5 % | 30,3 % | −1,0 % | +7 % / +88 % |
| ABF.LAssociated British Foods PLC | 14,7 mld | 14,3 | 9,2 % | 5,3 % | −3,1 % | −5 % / −15 % |
| 0EV1.LCarnival PLC | 5,5 mld | 4,1 | 46,7 % | 13,4 % | +6,4 % | indisponibil / indisponibil |
| BAB.LBabcock International Group PLC | 5,1 mld | 24,7 | 34,7 % | 4,1 % | +7,2 % | −10 % / +158 % |
| AUTO.LAutotrader Group PLC | 4,8 mld | 16,4 | 60,2 % | 47,1 % | +3,9 % | −13 % / −23 % |
| BBY.LBalfour Beatty PLC | 4,2 mld | 16,3 | 23,2 % | 2,8 % | +15,2 % | +20 % / +160 % |
| ABDN.LAberdeen Group PLC | 4,1 mld | 10,8 | 8,0 % | 28,9 % | −2,1 % | +11 % / +41 % |
| BKG.LThe Berkeley Group Holdings PLC | 3,6 mld | 11,3 | 8,8 % | 13,4 % | −4,2 % | −0 % / −22 % |
| BME.LB&M European Value Retail PLC | 2,9 mld | 17,4 | 21,2 % | 2,8 % | +3,7 % | +68 % / −51 % |
| AJB.LAj Bell PLC | 2,4 mld | 22,8 | 49,9 % | 33,1 % | +18,0 % | +8 % / +128 % |
| ASHM.LAshmore Group PLC | 1,4 mld | 13,9 | 13,1 % | 71,6 % | −0,1 % | +28 % / +18 % |
| BCG.LBaltic Classifieds Group PLC | 1,2 mld | 23,2 | 15,8 % | 57,6 % | +6,9 % | −99 % / −99 % |
| APN.LApplied Nutrition PLC | 763,6 mil | 36,2 | 41,2 % | 19,7 % | +24,2 % | +71 % / indisponibil |
| BAG.LA.G. Barr P.L.C. | 671,9 mil | 14,4 | 14,4 % | 10,8 % | +4,0 % | −7 % / +26 % |
| ASC.LAsos PLC | 494,5 mil | — | -81,3 % | -12,0 % | −14,7 % | +71 % / +8 % |
| ALFA.LAlfa Financial Software Holdings PLC | 486,8 mil | 16,3 | 61,5 % | 23,8 % | +15,3 % | −28 % / +10 % |
| AML.LAston Martin Lagonda Global Holdings PLC | 344,3 mil | — | -93,4 % | -39,2 % | −20,6 % | −45 % / −85 % |
| APTD.LAptitude Software Group PLC | 111,3 mil | 28,5 | 7,2 % | 6,2 % | −7,3 % | −30 % / −23 % |
| AMGO.LAmigo Holdings PLC | 9,9 mil | — | — | — | −81,9 % | +325 % / +844 % |
| ASBE.LAssociated British Engineering PLC | 605,3 mii | — | -19,1 % | — | indisponibil | indisponibil / indisponibil |
| AMIF.LAmicorp Fs (uk) PLC | 221,6 mii | 0,1 | 27,5 % | 9,1 % | +8,1 % | indisponibil / indisponibil |
| AAF.LAirtel Africa PLC | — | — | 24,1 % | 10,6 % | +29,5 % | −7 % / +164 % |
| AAL.LAnglo American PLC | — | — | -19,3 % | -20,2 % | +4,5 % | +30 % / +76 % |
| ACG.LAcg Metals Limited | — | — | -80,3 % | -32,0 % | +134,8 % | +60 % / +63 % |
| AEP.LAnglo-Eastern Plantations PLC | — | — | 16,1 % | 19,5 % | +25,0 % | +5 % / +113 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru CVSG.L din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
CVS Group este un furnizor britanic și australian de servicii veterinare, cu practici de medicină generală, centre de referință și servicii de laborator și de producție. În perioada în care Autoritatea britanică pentru concurență a încheiat investigația de piață, compania și-a reluat achizițiile și investițiile, cu un nivel de îndatorare de sub pragul intern de 2,0 ori. EBITDA ajustat a fost de 141,5 milioane lire în exercițiul fiscal 2026 1.
SWOT
Puncte tari
- Poziție de angajator preferat în sector, cu îmbunătățiri raportate în standardele clinice și în scorul NPS al clienților.
- Bilanț controlat, cu un plafon intern de îndatorare și facilități bancare reînnoite până în mai 2030.
- Conversie operațională a numerarului susținută peste pragul țintă, ceea ce oferă flexibilitate pentru investiții și distribuții.
Puncte slabe
- Dependența de un personal clinic greu de recrutat și retinut poate limita creșterea volumelor și a marjelor.
- Expunerea la economia britanică, descrisă de conducere ca slabă, poate reduce cererea pentru servicii neesențiale.
- Costurile implementării remediilor CMA și ale rebrandingului practicilor pot apăsa asupra marjelor pe termen scurt.
Oportunități
- Reluarea achizițiilor în Regatul Unit după încheierea investigației CMA ar putea accelera creșterea organică și anorganică.
- Adoptarea instrumentelor de inteligență artificială pentru notele clinice ar putea reduce sarcina administrativă și crește timpul acordat pacienților.
- Dezvoltarea marketingului central și a gestionării relației cu clienții ar putea crește frecvența vizitelor în practici.
Amenințări
- O revenire a presiunilor din piața muncii clinice ar putea crește costurile de personal și limita capacitatea de expansiune.
- Concurența pentru achiziția de practici independente ar putea ridica prețurile tranzacțiilor și reduce randamentul investițiilor.
- Schimbări în populația de animale de companie sau în comportamentul consumatorilor ar putea afecta volumele de consultații.
Riscuri
- Disponibilitatea personalului clinicridicat
Lipsa de medici veterinari și de asistenți ar putea limita capacitatea practicilor de a funcționa la potențial maxim și ar putea crește costurile.
- Remediile CMAmediu
Implementarea remediilor și a ordinului de finanțare impune costuri și schimbări de procese; neîndeplinirea termenelor ar putea atrage consecințe reglementare.
- Îndatorare și finanțaremediu
Dacă achizițiile mari se materializează, îndatorarea ar putea depăși pragul intern de 2,0 ori, ceea ce ar putea limita flexibilitatea financiară.
- Economia britanicămediu
Un declin al cheltuielilor de consum ar putea reduce cererea pentru îngrijire veterinară neesențială.
- Expunerea valutară și operațională în Australiascăzut
Operațiunile din Australia aduc riscuri de integrare și de cursul valutar care ar putea afecta rezultatele consolidate.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă cererea pentru servicii veterinare de calitate continuă să crească și investițiile în personal și în clinici dau rezultate, compania ar putea atinge obiectivele pe termen mediu de creștere și de marjă.
- Reluarea achizițiilor în Regatul Unit și extinderea în Australia ar putea adăuga volum și profit, cu o disciplină de capital care urmărește randamente superioare costului capitalului.
- Un bilanț sub pragul intern de îndatorare și o conversie solidă a numerarului ar putea susține distribuțiile către acționari și programele de răscumpărare.
Ce ar strica teza
- Dacă presiunile din piața muncii clinice persistă, costurile de personal ar putea împiedica îmbunătățirea marjelor către nivelul țintă.
- O economie britanică mai slabă ar putea reduce cererea pentru servicii neesențiale și ar putea încetini creșterea organică.
- Concurența pentru achiziții ar putea ridica prețurile și ar putea reduce randamentul investițiilor în practici noi.
De urmărit
- Progresul creșterii organice a veniturilor față de intervalul țintă pe termen mediunext 10-K
- Volumul achizițiilor din Regatul Unit după încheierea investigației CMA2027
- Nivelul îndatorării față de pragul intern de 2,0 oriQ1 2027
- Evoluția costurilor de personal și a disponibilității medicilor veterinari2027
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
CVS Group plc operează practici veterinare în Regatul Unit și Australia, grupate în trei divizii: companion animal (practici de primă opinie și referință), servicii de laborator și producție. Compania își descrie strategia prin trei piloni: Care, Value și Service, cu accent pe calitatea clinică și pe retenția personalului 1. În exercițiul fiscal 2026, compania a investit 36,4 milioane lire în capex și 43,3 milioane lire în achiziții 1.
Obiectivele pe termen mediu, stabilite la Capital Market Day din noiembrie 2022, rămân creșterea organică a veniturilor și îmbunătățirea marjei, de la 19,0% la 23,0%, cu o conversie operațională a numerarului de peste 70,0% 1. Compania a comunicat și prioritățile de alocare a capitalului, în ordinea: distribuții ordinare, achiziții și investiții de capex 1.
Din punct de vedere al structurii, grupul a unificat brandul practicilor britanice sub denumirea CVS Vets și a introdus prețuri afișate pe site-urile practicilor, ca urmare a remediilor impuse de CMA 1. Compania a comunicat că va respecta integral remediile publicate, aflate în linie cu așteptările sale 1.
Segmente
Companion animal
Diviziunea de animale de companie cuprinde practicile de primă opinie și de referință din Regatul Unit și Australia și reprezintă nucleul activității grupului. Compania a investit în programe de leadership și în echipamente clinice pentru a susține creșterea acestei divizii 1.
Servicii de laborator și producție
Celelalte divizii includ servicii de laborator și de producție care susțin practicile clinice. Sursa nu detaliază în acest fragment contribuția lor la cifra de afaceri, astfel că impactul lor financiar rămâne de verificat în raportul complet 1.
Diviziunea de servicii (inclusiv Australia)
Compania descrie o diviziune dedicată extinderii în Australia, unde au fost făcute achiziții recente de practici în Australia de Sud și Australia de Vest. Dacă achizițiile din Australia se consolidează, ele ar putea susține creșterea grupului în afara Regatului Unit 1.
Piața în context
Compania afirmă că piața serviciilor veterinare rămâne solidă pe termen lung, sprijinită de umanizarea animalelor de companie și de creșterea speranței de viață a acestora. Populațiile de animale din Regatul Unit și Australia au scăzut după vârful pandemiei, dar au rămas mai mari decât înainte de pandemie și s-au stabilizat 1.
Sectorul este descris ca rezistent în cicluri economice, deși presiunile din economia britanică, incertitudinea procesului CMA și disponibilitatea redusă a medicilor veterinari și a asistenților au fost factori de tensiune în ultimii ani 1.
Tendințe
- Umanizarea animalelor de companievânt din spate
Proprietarii tratează tot mai mult animalele ca membri ai familiei și sunt dispuși să cheltuie pentru îngrijire medicală, ceea ce susține cererea pentru servicii veterinare de calitate 1.
- Creșterea speranței de viață a animalelorvânt din spate
Animalele trăiesc mai mult, iar pacienții au nevoie de servicii clinice pe perioade mai lungi, ceea ce poate crește volumul de tratamente pe pacient 1.
- Investigația CMA și remediile impusemixt
Investigația Autorității britanice pentru concurență s-a încheiat, iar remediile și ordinul de finanțare au fost publicate. Compania spune că acum își poate concentra efortul pe creștere, deși implementarea remediilor implică costuri și schimbări operaționale 1.
- Presiuni economice și forța de muncăvânt din față
Economia britanică slabă și disponibilitatea variabilă a personalului clinic pot limita creșterea volumelor și costurile de personal. Compania a lucrat la programe de dezvoltare a liderilor și de retenție pentru a reduce acest risc 1.
Poziția concurențială
Sursa furnizată nu descrie în detaliu peisajul competitiv sau cota de piață a grupului. Compania se poziționează ca angajator preferat în sector și susține că a îmbunătățit standardele clinice și scorul NPS al clienților 1.
Concurența include practici veterinare independente și rețele de practici din Regatul Unit și Australia. Dacă aceste rețele își extind rapid prezența, ar putea reduce capacitatea grupului de a achiziționa practici la prețuri acceptabile, presiune pe care compania o monitorizează prin disciplina sa de alocare a capitalului 1.
- Practici veterinare independente
Practici de familie și grupuri mici din Regatul Unit și Australia care concurează pe aceleași pacienți și pe aceiași clienți locali.
- Rețele veterinare de tip grup
Grupuri regionale și naționale care achiziționează practici și concurează pentru personal clinic și pentru achiziții bolt-on.
- Lanțuri veterinare internaționale
Operatori străini care intră sau se extind pe piețele din Regatul Unit și Australia, cu resurse comparabile de capital.
- Furnizori de servicii de laborator
Companii specializate în analize de laborator care concurează cu diviziile de laborator ale grupului pentru contracte cu practicile veterinare.
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Rapoarte anuale (ESEF)
- Raportul anual 202606 oct. 2026
Surse
- [1] Annual report, fiscal year ended 2026-06-30 (ESEF) · SEC / CVS Group plc · 30 iun. 2026
Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.