olivLaw · Cercetare acțiuni Europa
Eurocell plc ECEL.L
Regatul Unit · London Stock Exchange · ISIN GB00BVV2KN49 · Verticală: Companii listate din Regatul Unit
Eurocell plc este un producător și distribuitor britanic de profile și produse de tâmplărie din PVC, activ și în reciclarea ferestrelor din PVC și, din martie 2025, în sistemele de aluminiu prin achiziția Alunet. În exercițiul 2025 cifra de afaceri a ajuns la 403.5 milioane GBP, ceea ce face ca tranziția spre produse cu conținut reciclat și eficiență termică să fie esențială pentru creșterea sa.
La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Eurocell plc (ECEL.L) costa 1,41 GBP (+0,00 % într-o zi), cu beta 0,20, interval pe 52 de săptămâni 1,02–1,49 GBP.
Date la · analiza AI din · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 52,2
- neutru
- Bollinger (20, 2)
- 1,36 – 1,46
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,47 · lățimea benzii 7,0 %
- SMA 50 / 200
- 1,36 / 1,20
- tendință ascendentă (preț > SMA50 > SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- 0,01 / 0,02
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | EURO STOXX 50 | Față de EURO STOXX 50 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −5,1 % | −0,6 % | −4,4 pp | — |
| 3 luni | +16,0 % | −4,2 % | +20,2 pp | — |
| 6 luni | +29,4 % | +4,3 % | +25,0 pp | — |
| De la început de an | +8,0 % | +7,5 % | +0,5 pp | — |
| 1 an | +13,3 % | +9,9 % | +3,3 pp | +5,8 % |
| 3 ani | +25,3 % | +49,8 % | −24,5 pp | +26,3 % |
| 5 ani | indisponibil | +42,8 % | indisponibil | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
EPS indisponibil în depunerile structurate ale emitentului (de ex. un parteneriat raportează pe unitate, nu pe acțiune).
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Venituri | 364,5 mil | 357,9 mil | 403,5 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | −1,8 % | +12,7 % |
| Profit net | 9,6 mil | 10,5 mil | 9,6 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | +9,4 % | −8,6 % |
| EPS diluat | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| netă % | 2,6 % | 2,9 % | 2,4 % |
| Flux de numerar liber | 43,8 mil | 34,0 mil | 36,1 mil |
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 6,3 mil GBP
- Datorie financiară
- 27,7 mil GBP
- Datorie netă
- 21,4 mil GBP
- Capitaluri proprii
- 104,8 mil GBP
- Active totale
- 287,8 mil GBP
- Datorie / capitaluri
- 0,26x
- Lichiditate curentă
- 1,53x
- ROE
- 9,1 %
- ROA
- 3,8 %
- Marja FCF
- 8,9 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (GBP)
Marje
Cont de profit și pierdere · GBP
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Venituri | 364,5 mil | 357,9 mil | 403,5 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 190,7 mil | 169,6 mil | 198,2 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Profit brut | 173,8 mil | 188,3 mil | 205,3 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Profit operațional | 14,9 mil | 16,6 mil | 17,3 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 3,2 mil | 2,8 mil | 5,1 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | 11,7 mil | 13,8 mil | 12,2 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 2,1 mil | 3,3 mil | 2,6 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Profit net | 9,6 mil | 10,5 mil | 9,6 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
Bilanț · GBP
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Numerar | 400,0 mii | 400,0 mii | 6,3 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Creanțe | 45,3 mil | 45,8 mil | 51,9 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Stocuri | 46,7 mil | 47,2 mil | 53,6 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Active curente | 93,0 mil | 94,4 mil | 112,2 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 59,9 mil | 60,5 mil | 63,2 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Fond comercial | — | 10,8 mil | 36,1 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | — | 3,8 mil | 4,7 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Active totale | 223,8 mil | 223,8 mil | 287,8 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | 0 | 500,0 mii | 27,7 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Datorii curente | 54,7 mil | 61,1 mil | 73,2 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Datorii totale | 109,5 mil | 118,4 mil | 183,0 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Capital propriu | 114,3 mil | 105,4 mil | 104,8 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
Fluxuri de numerar · GBP
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 52,8 mil | 44,2 mil | 48,4 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 9,0 mil | 10,2 mil | 12,3 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | 43,8 mil ≈ | 34,0 mil ≈ | 36,1 mil ≈ | esef· 15 apr. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -8,3 mil | -10,3 mil | -33,1 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | -49,2 mil | -36,9 mil | -6,4 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Dividende plătite | 10,3 mil | 6,1 mil | 6,2 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Răscumpărări de acțiuni | 700,0 mii | 1,9 mil | 1,0 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- acoperirea ponderilor scorului: 37,5 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: indisponibil
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
38 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — fără ipoteze de evaluare pentru moneda de raportare
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 6,5 %
- Prima de risc a pieței
- 6,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 12,5 %
- Creștere terminală
- 3,0 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 37,5 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | 11,8 % | 46 (față de colegi) | 28 % |
| Marja netă · Calitate | 2,4 % | 26 (față de colegi) | 17 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | 376,0 % | 100 (pe interval fix) | 17 % |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | 3,4x | 29 (pe interval fix) | 17 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 1,5x | 61 (pe interval fix) | 11 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | 17,2 % | 100 (pe interval fix) | 11 % |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie42/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate55/100 · 3/3 factori cu valoare
- Randamente· parțial100/100 · 1/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
EUROCELL PLC (ECEL.L). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 403,5 mil GBP în 2025; creștere an/an 12,7 %; marjă netă 2,4 %; ROE 9,1 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 37,5 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Conversia profitului în FCF: 376,0 %
- Rata de distribuire (FCF): 17,2 %
Ce o infirmă
- Marja netă: 2,4 %
- Acoperirea dobânzilor: 3,4x
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari.
Față de mediana verticalei
Companii listate din Regatul Unit · aceeași țară · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| BATS.LBritish American Tobacco P.L.C. | 104,3 mld | 13,5 | 16,5 % | 30,3 % | −1,0 % | +7 % / +88 % |
| ABF.LAssociated British Foods PLC | 14,7 mld | 14,3 | 9,2 % | 5,3 % | −3,1 % | −5 % / −15 % |
| 0EV1.LCarnival PLC | 5,5 mld | 4,1 | 46,7 % | 13,4 % | +6,4 % | indisponibil / indisponibil |
| BAB.LBabcock International Group PLC | 5,1 mld | 24,7 | 34,7 % | 4,1 % | +7,2 % | −10 % / +158 % |
| AUTO.LAutotrader Group PLC | 4,8 mld | 16,4 | 60,2 % | 47,1 % | +3,9 % | −13 % / −23 % |
| BBY.LBalfour Beatty PLC | 4,2 mld | 16,3 | 23,2 % | 2,8 % | +15,2 % | +20 % / +160 % |
| ABDN.LAberdeen Group PLC | 4,1 mld | 10,8 | 8,0 % | 28,9 % | −2,1 % | +11 % / +41 % |
| BKG.LThe Berkeley Group Holdings PLC | 3,6 mld | 11,3 | 8,8 % | 13,4 % | −4,2 % | −0 % / −22 % |
| BME.LB&M European Value Retail PLC | 2,9 mld | 17,4 | 21,2 % | 2,8 % | +3,7 % | +68 % / −51 % |
| AJB.LAj Bell PLC | 2,4 mld | 22,8 | 49,9 % | 33,1 % | +18,0 % | +8 % / +128 % |
| ASHM.LAshmore Group PLC | 1,4 mld | 13,9 | 13,1 % | 71,6 % | −0,1 % | +28 % / +18 % |
| BCG.LBaltic Classifieds Group PLC | 1,2 mld | 23,2 | 15,8 % | 57,6 % | +6,9 % | −99 % / −99 % |
| APN.LApplied Nutrition PLC | 763,6 mil | 36,2 | 41,2 % | 19,7 % | +24,2 % | +71 % / indisponibil |
| BAG.LA.G. Barr P.L.C. | 671,9 mil | 14,4 | 14,4 % | 10,8 % | +4,0 % | −7 % / +26 % |
| ASC.LAsos PLC | 494,5 mil | — | -81,3 % | -12,0 % | −14,7 % | +71 % / +8 % |
| ALFA.LAlfa Financial Software Holdings PLC | 486,8 mil | 16,3 | 61,5 % | 23,8 % | +15,3 % | −28 % / +10 % |
| AML.LAston Martin Lagonda Global Holdings PLC | 344,3 mil | — | -93,4 % | -39,2 % | −20,6 % | −45 % / −85 % |
| APTD.LAptitude Software Group PLC | 111,3 mil | 28,5 | 7,2 % | 6,2 % | −7,3 % | −30 % / −23 % |
| AMGO.LAmigo Holdings PLC | 9,9 mil | — | — | — | −81,9 % | +325 % / +844 % |
| ASBE.LAssociated British Engineering PLC | 605,3 mii | — | -19,1 % | — | indisponibil | indisponibil / indisponibil |
| AMIF.LAmicorp Fs (uk) PLC | 221,6 mii | 0,1 | 27,5 % | 9,1 % | +8,1 % | indisponibil / indisponibil |
| AAF.LAirtel Africa PLC | — | — | 24,1 % | 10,6 % | +29,5 % | −7 % / +164 % |
| AAL.LAnglo American PLC | — | — | -19,3 % | -20,2 % | +4,5 % | +30 % / +76 % |
| ACG.LAcg Metals Limited | — | — | -80,3 % | -32,0 % | +134,8 % | +60 % / +63 % |
| AEP.LAnglo-Eastern Plantations PLC | — | — | 16,1 % | 19,5 % | +25,0 % | +5 % / +113 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru ECEL.L din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
Eurocell plc este un producător și distribuitor britanic de profile și produse de tâmplărie din PVC, activ și în reciclarea ferestrelor din PVC și, din martie 2025, în sistemele de aluminiu prin achiziția Alunet. În exercițiul 2025 cifra de afaceri a ajuns la 403.5 milioane GBP 1, ceea ce face ca tranziția spre produse cu conținut reciclat și eficiență termică să fie esențială pentru creșterea sa.
SWOT
Puncte tari
- Poziție de lider britanic în reciclarea ferestrelor din PVC, cu integrare verticală între reciclare și producție.
- Gamă de produse cu performanță termică ridicată, aliniată standardelor energetice în curs de înăsprire.
- Achiziția Alunet a extins portofoliul spre sisteme de aluminiu cu design simplificat.
Puncte slabe
- Ținta de reciclare pentru 2025 nu a fost atinsă, iar ponderea reciclată a scăzut în raport cu anul precedent.
- Proporția produselor cu emisii reduse din venituri a scăzut ușor față de anul precedent.
- Dependența de furnizori externi de deșeuri și de partenerii de colectare limitează controlul asupra fluxurilor de material.
Oportunități
- Creșterea cererii pentru produse eficiente energetic, dacă standardele Future Homes sunt adoptate.
- Reducerea costurilor prin creșterea conținutului reciclat, dacă prețul materialului reciclat rămâne sub cel al materiei prime virgine.
- Extinderea sistemelor Alunet pe piețele cu cerințe ridicate de performanță termică.
Amenințări
- Costurile legate de mecanismele de taxare a carbonului ar putea crește presiunea asupra marjelor.
- Clienții mari pot pierde interesul pentru anumite linii de produse dacă nu se aliniază cerințelor net zero.
- Riscurile cibernetice sunt în creștere, iar integrarea Alunet adaugă complexitate.
Riscuri
- Ținte de reciclare nerealizateridicat
Ținta de reciclare pentru 2025 nu a fost atinsă, iar realizarea țintelor pentru 2030 depinde de aprovizionare și de capacitatea instalațiilor.
- Costuri cu carbonul în lanțul de aprovizionareridicat
Taxele pe carbon și mecanismele precum CBAM ar putea crește costul materiilor prime, în special pentru aluminiu.
- Reglementări energeticemediu
Modificările standardelor pentru locuințe pot impune investiții în cercetare și dezvoltare și pot perturba producția.
- Integrarea Alunetmediu
Integrarea sistemelor IT, a politicilor și a proceselor achiziționate poate întârzia beneficiile financiare și operaționale.
- Riscuri ciberneticescăzut
Amenințările de securitate informatică sunt în creștere, iar grupul a identificat securitatea datelor printre cele mai importante probleme.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă standardele energetice pentru locuințe se înăspresc, produsele cu eficiență termică ridicată ar putea deveni un avantaj competitiv durabil pentru grup.
- Reciclarea integrată ar putea reduce costurile de producție dacă prețul materialului reciclat rămâne favorabil față de materia primă virgină.
- Extinderea Alunet ar putea deschide noi segmente de piață pentru sistemele de aluminiu cu performanță ridicată.
Ce ar strica teza
- Ratarea țintelor de reciclare ar putea afecta credibilitatea planului net zero în fața clienților și a finanțatorilor.
- Taxele pe carbon și CBAM ar putea reduce marjele, mai ales în segmentul aluminiului.
- Dacă integrarea Alunet durează mai mult decât s-a planificat, beneficiile așteptate din achiziție ar putea întârzia.
De urmărit
- Revizuirea planului de tranziție net zero și includerea Alunet2026
- Publicarea standardului Future Homes și efectele asupra cererii2026
- Ponderea reciclată din producție față de ținta de 36% pentru 20302026
- Calendarul consolidării site-urilor de reciclare2026
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Grupul se ocupă de extruziunea și furnizarea de profile și produse din PVC pentru ferestre și uși, precum și de comercializarea de materiale de construcții în Regatul Unit 1. Eurocell se prezintă ca un important reciclator de ferestre din PVC, iar reciclarea este centrală atât pentru operațiunile sale, cât și pentru strategia de decarbonizare. Din martie 2025 grupul a integrat Alunet, un actor care produce sisteme de ferestre din aluminiu, ceea ce a adăugat un nou segment la portofoliu 1.
Ponderea produselor cu emisii reduse de carbon din veniturile de 2025 a fost de 21% 1, iar reciclatul PVC a reprezentat 30% din consumul de materie primă 1. Rezultatele operaționale arată că grupul încă lucrează la atingerea țintelor sale de reciclare, pe fondul unor provocări legate de aprovizionarea cu material reciclat și de capacitatea instalațiilor.
Segmente
Extruziune și distribuție PVC
Segmentul tradițional produce profile PVC pentru ferestre și comercializează materiale de construcții în Marea Britanie. Produsele termic eficiente, cu U-value de până la 0.8 W/m2K pentru unele modele, sunt principalul motor de diferențiere 1.
Reciclare PVC
Operațiunea de reciclare transformă deșeuri post-consum și post-industriale în material reciclat, folosit parțial în producția proprie. Restul materialului rezidual, în special metal, este vândut reciclatorilor 1.
Alunet (sisteme aluminiu)
Achiziția Alunet a adus sistemul Aluna+, proiectat să depășească reglementările actuale de construcție. Compania va analiza în 2026 modul în care Alunet se încadrează în planul său de tranziție net zero 1.
Piața în context
Cererea depinde de construcțiile noi și de înlocuirea ferestrelor vechi în Regatul Unit, unde standardele energetice sunt în curs de înăsprire. Standardul Future Homes, prevăzut pentru publicare în 2026, ar putea favoriza produsele cu eficiență termică ridicată 1.
Piața este influențată și de presiunea clienților mari, cum sunt dezvoltatorii imobiliari, care preferă furnizori cu emisii reduse încorporate. Dacă performanța de decarbonizare rămâne în urma așteptărilor, grupul ar putea pierde cote de piață 1.
Tendințe
- Standarde energetice mai strictevânt din spate
Noile reglementări pentru locuințe pot crește cererea pentru ferestre cu eficiență termică ridicată, precum modelul Modus triplu vitraj 1.
- Presiunea privind emisiile încorporatevânt din spate
Clienții cer din ce în ce mai mult produse cu amprentă de carbon redusă, ceea ce poate favoriza furnizorii cu conținut reciclat ridicat 1.
- Costurile cu carbonul și CBAMvânt din față
Mecanismele de taxare a carbonului, inclusiv CBAM al UE și planurile britanice similare, ar putea ridica costurile aluminiului folosit de Alunet 1.
- Disponibilitatea materialului reciclatmixt
Atingerea țintelor de reciclare depinde de aprovizionarea suficientă cu deșeuri PVC la prețuri acceptabile, ceea ce ar putea limita creșterea 1.
Poziția concurențială
Eurocell operează într-un sector fragmentat al tâmplăriei, unde concurența vine din producători de profile PVC și sisteme de aluminiu. Avantajul său ține de capacitatea de reciclare integrată și de gama de produse cu eficiență termică.
Concurența se joacă în special pe costuri, pe disponibilitatea produselor și pe capacitatea de a răspunde standardelor de sustenabilitate cerute de clienții mari. Sursele disponibile nu identifică explicit concurenți listați pe piețele din SUA.
- Producători britanici de profile PVC
Companii private sau locale care furnizează profile și ferestre pe piața din Regatul Unit; sursele nu le identifică individual.
- Producători de sisteme de aluminiu
Furnizori care concurează cu sistemele de aluminiu ale Alunet, în special pe segmentul de ferestre cu eficiență termică.
- Importatori de profile PVC
Actori care aduc produse din afara Regatului Unit, competitivi pe preț în anumite categorii.
- Distribuitori de materiale de construcții
Rețele care concurează cu divizia de comercializare a grupului pe piața materialelor de construcții.
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Rapoarte anuale (ESEF)
- Raportul anual 202515 apr. 2026
- Raportul anual 202423 apr. 2025
Surse
- [1] Annual report, fiscal year ended 2025-12-31 (ESEF) · SEC / Eurocell plc · 31 dec. 2025
Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.