olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni Europa

Experian plc EXPN.L

Regatul Unit · London Stock Exchange · ISIN GB00B19NLV48 · Verticală: Companii listate din Regatul Unit

31,32GBP+1,20 % · 1 ziÎnchidere 05 nov. 2026

Experian plc este un grup global de date și analiză, cu sediul corporativ la Dublin și cotat la Bursa din Londra, care oferă evaluări de risc de credit, verificare a identității și soluții de marketing. Grupul își menține interesul investitorilor prin dividende interimare, iar rezultatele exercițiului încheiat la 31 martie 2026 arată un cadru de plată susținut de un număr mare de acțiuni în circulație.

La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Experian plc (EXPN.L) costa 31,32 GBP (+1,20 % într-o zi), cu beta 0,55, interval pe 52 de săptămâni 23,75–35,16 GBP.

Date la · analiza AI din · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
indisponibil
acțiuni la 31 mar. 2026
P/E (TTM)
indisponibil
EPS diluat TTM 1,63 · TTM până la 31 mar. 2026
E/P (TTM)
indisponibil
TTM până la 31 mar. 2026
Randament dividend
indisponibil
Beta (2 ani)
0,55
Volatilitate (1 an) 33 %
Interval 52 săpt.
23,7535,16

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
69,0
puternic (55–70)
Bollinger (20, 2)
25,85 – 32,10
în jumătatea de sus a benzii · %B 0,88 · lățimea benzii 21,6 %
SMA 50 / 200
27,93 / 27,15
tendință ascendentă (preț > SMA50 > SMA200)
MACD (12, 26, 9)
0,97 / 0,75
MACD peste semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaEURO STOXX 50Față de EURO STOXX 50Mediana verticalei
1 lună+25,1 %−0,6 %+25,8 pp—
3 luni+10,7 %−4,2 %+14,8 pp—
6 luni+17,9 %+4,3 %+13,5 pp—
De la început de an−6,9 %+7,5 %−14,4 pp—
1 an−13,1 %+9,9 %−23,1 pp+5,8 %
3 ani+20,0 %+49,8 %−29,9 pp+26,3 %
5 ani−9,5 %+42,8 %−52,3 pp—
Scădere maximă (1 an)
−32,5 %
06 nov. 2025 → 11 feb. 2026
Scădere maximă (5 ani)
−41,9 %
18 iul. 2025 → 11 feb. 2026
Creștere anuală compusă (5 ani)
−2,0 %
EURO STOXX 50 +7,4 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).

E/P în timp

prețul (USD) și raportarea sunt în monede diferite

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

Exerciții anuale

Exercițiu202420252026
Venituri7,1 mld7,5 mld8,4 mld
Venituri an/anindisponibil+6,0 %+12,3 %
Profit net1,2 mld1,2 mld1,5 mld
Profit net an/anindisponibil−2,8 %+28,8 %
EPS diluat1,301,271,63
EPS diluat an/anindisponibil−2,8 %+29,2 %
netă %16,9 %15,5 %17,8 %
Flux de numerar liber1,7 mld2,0 mld2,2 mld

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2026 · 31 mar. 2026

Numerar
328,0 mil USD
Datorie financiară
4,7 mld USD
Datorie netă
4,3 mld USD
Capitaluri proprii
5,6 mld USD
Active totale
indisponibil USD
Datorie / capitaluri
0,84x
Lichiditate curentă
0,85x
ROE
28,1 %
ROA
indisponibil
Marja FCF
25,9 %

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (USD)

Marje

Cont de profit și pierdere · USD

Venituri
2024
7,1 mld
2025
7,5 mld
2026
8,4 mld

esef· 11 iun. 2026verificat

Profit operațional
2024
1,7 mld
2025
1,8 mld
2026
2,0 mld

esef· 11 iun. 2026verificat

Amortizare și depreciere
2024
714,0 mil
2025
758,0 mil
2026
876,0 mil

esef· 11 iun. 2026verificat

EBITDA
2024
2,4 mld ≈
2025
2,6 mld ≈
2026
2,9 mld ≈

esef· 11 iun. 2026derivat

Cheltuieli cu dobânzile
2024
160,0 mil
2025
267,0 mil
2026
132,0 mil

esef· 11 iun. 2026verificat

Profit înainte de impozit
2024
1,6 mld
2025
1,5 mld
2026
2,0 mld

esef· 11 iun. 2026verificat

Impozit pe profit
2024
348,0 mil
2025
379,0 mil
2026
443,0 mil

esef· 11 iun. 2026verificat

Profit net
2024
1,2 mld
2025
1,2 mld
2026
1,5 mld

esef· 11 iun. 2026verificat

EPS diluat
2024
1,30
2025
1,27
2026
1,63

esef· 11 iun. 2026verificat

Dividend pe acțiune
2024
0,56
2025
0,60
2026
0,65

esef· 11 iun. 2026verificat

Bilanț · USD

Numerar
2024
312,0 mil
2025
368,0 mil
2026
328,0 mil

esef· 11 iun. 2026verificat

Creanțe
2024
1,7 mld
2025
1,7 mld
2026
2,3 mld

esef· 11 iun. 2026verificat

Active curente
2024
2,1 mld
2025
2,1 mld
2026
2,7 mld

esef· 11 iun. 2026verificat

Imobilizări corporale nete
2024
379,0 mil
2025
350,0 mil
2026
—

esef· 10 iun. 2025verificat

Fond comercial
2024
6,0 mld
2025
6,7 mld
2026
7,3 mld

esef· 11 iun. 2026verificat

Imobilizări necorporale (fără fond comercial)
2024
2,4 mld
2025
2,9 mld
2026
3,1 mld

esef· 11 iun. 2026verificat

Datorii comerciale
2024
2,0 mld
2025
2,1 mld
2026
2,2 mld

esef· 11 iun. 2026verificat

Datorie pe termen lung
2024
3,5 mld
2025
4,2 mld
2026
4,7 mld

esef· 11 iun. 2026verificat

Datorii curente
2024
3,0 mld
2025
3,0 mld
2026
3,2 mld

esef· 11 iun. 2026verificat

Capital propriu
2024
4,7 mld
2025
5,1 mld
2026
5,6 mld

esef· 11 iun. 2026verificat

Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului
2024
913,2 mil
2025
913,8 mil
2026
913,1 mil

esef· 11 iun. 2026derivat

Fluxuri de numerar · USD

Flux de numerar operațional
2024
1,7 mld
2025
2,0 mld
2026
2,2 mld

esef· 11 iun. 2026verificat

Investiții (capex)
2024
40,0 mil
2025
48,0 mil
2026
49,0 mil

esef· 11 iun. 2026verificat

Flux de numerar liber
2024
1,7 mld ≈
2025
2,0 mld ≈
2026
2,2 mld ≈

esef· 11 iun. 2026derivat

Flux de numerar din investiții
2024
-1,1 mld
2025
-1,8 mld
2026
-1,3 mld

esef· 11 iun. 2026verificat

Flux de numerar din finanțare
2024
-551,0 mil
2025
-62,0 mil
2026
-954,0 mil

esef· 11 iun. 2026verificat

Dividende plătite
2024
510,0 mil
2025
548,0 mil
2026
592,0 mil

esef· 11 iun. 2026verificat

Răscumpărări de acțiuni
2024
120,0 mil
2025
199,0 mil
2026
727,0 mil

esef· 11 iun. 2026verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
12,3 %
calculat olivLawFY 2026
CAGR venituri 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR venituri 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EBIT (an/an)
14,1 %
calculat olivLawFY 2026
Creșterea profitului net (an/an)
28,8 %
calculat olivLawFY 2026
CAGR profit net 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR profit net 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EPS (an/an)
29,2 %
calculat olivLawFY 2026
CAGR EPS 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR EPS 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea FCF (an/an)
11,9 %
calculat olivLawFY 2026

Profitabilitate

Marja brută
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja EBITDA
34,6 %
calculat olivLawFY 2026
Marja EBIT
24,2 %
calculat olivLawFY 2026
Marja netă
17,8 %
calculat olivLawFY 2026
Marja FCF
25,9 %
calculat olivLawFY 2026

Randamente

ROE
28,3 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 mar. 2026
ROA
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROIC
16,7 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 mar. 2026
ROCE
indisponibil
lipsesc date de intrare
Rata de distribuire (EPS)
39,5 %
calculat olivLawFY 2026
Rata de distribuire (FCF)
27,0 %
calculat olivLawFY 2026

Bilanț și datorie

Datoria netă
4,3 mld USD
calculat olivLawbilanț la 31 mar. 2026
Datorie netă / EBITDA
1,5x
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 mar. 2026
Datorie / capital propriu
0,8x
calculat olivLawbilanț la 31 mar. 2026
Acoperirea dobânzilor
15,5x
calculat olivLawFY 2026

Lichiditate

Lichiditatea curentă
0,9x
calculat olivLawbilanț la 31 mar. 2026
Lichiditatea rapidă
indisponibil
lipsesc date de intrare
Lichiditatea imediată
0,1x
calculat olivLawbilanț la 31 mar. 2026

Numerar

Fluxul de numerar operațional
2,2 mld USD
calculat olivLawFY 2026
Investiții (capex)
49,0 mil USD
calculat olivLawFY 2026
Fluxul de numerar liber
2,2 mld USD
calculat olivLawFY 2026
Conversia profitului în FCF
145,8 %
calculat olivLawFY 2026
Conversia EBITDA în numerar
76,7 %
calculat olivLawFY 2026

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
86 zile
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 mar. 2026
Zile de stoc (DIO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Zile de plată (DPO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Ciclul de conversie a numerarului
indisponibil
lipsesc date de intrare

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
indisponibil
lipsesc date de intrare
Valoarea întreprinderii (EV)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Capitalizare / profit net TTM
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/E (TTM)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Randamentul profitului
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/B
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/S
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBIT
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/Venit
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Randament FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Randamentul dividendului
indisponibil
lipsesc date de intrare
Randamentul distribuirilor către acționari
indisponibil
lipsesc date de intrare

1 indicatori care nu se aplică sectorului.

Evaluare

Încadrare olivLaw

Date insuficiente
Ce lipsește
  • acoperirea ponderilor scorului: 47,9 % din minimum 60 %

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

31,32 GBP

05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: indisponibil

Prețul și raportarea sunt în monede diferite; indicatorii de piață sunt indisponibili.

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/E (TTM)
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/B
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROE
28,3 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 mar. 2026
Marja netă
17,8 %
calculat olivLawFY 2026
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
12,3 %
calculat olivLawFY 2026
Randamentul dividendului
indisponibil
lipsesc date de intrare

Acoperire și prospețime

28/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2026
Ultima perioadă raportată: 31 mar. 2026
Data ultimului bilanț: 31 mar. 2026
Numărul de acțiuni (coperta ultimei depuneri), la: 31 mar. 2026
Sursă: esefpublicat 11 iun. 2026
verificat 84derivat 3

Scorul pe grupe

48 % · Date insuficiente

Interval de valoare estimat

Jos
13,46
USD pe acțiune
Mijloc
16,65
USD pe acțiune
Sus
19,92
USD pe acțiune
Preț: indisponibil
Potențial până la valoarea centrală: indisponibil (valoare / preț − 1)
Marja de siguranță: indisponibil (1 − preț / valoare)
Acord între metode: scăzut · 2 metode folosite · 2 baze independente

Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 8,48 – 28,45 USD.

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Intervalele metodelor (USD pe acțiune)

— — Mijloc · ▏ Preț

Metode de evaluare

  • DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
  • Colegi: EV/EBITDAindisponibil · colegi insuficienți
  • Colegi: P/E18,45 – 28,45 (Mijloc 23,57)
    17 firme folosite · multiplul median 14,4x · quartile 11,3x – 17,4x
    0EV1.L, ABDN.L, ABF.L, AIRE.L, AJB.L, ALFA.L, AMIF.L, APTD.L, ASHM.L, AUTO.L, BAB.L, BAG.L, BATS.L, BBY.L, BCG.L, BKG.L, BME.L
  • Dividende actualizate (DDM)8,48 – 11,40 (Mijloc 9,72)

Ipoteze (ilustrative, editoriale)

Rata fără risc
4,3 %
Prima de risc a pieței
5,0 %
Beta (implicit)
1,00
Costul capitalului propriu
9,3 %
Creștere terminală
2,5 %

Scorul pe factori

Date insuficiente

Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 47,9 % din minimum 60 %

FactorValoareScorPondere folosită
ROIC · Calitate16,7 %63 (față de colegi)22 %
Marja netă · Calitate17,8 %69 (față de colegi)13 %
Conversia profitului în FCF · Calitate145,8 %100 (pe interval fix)13 %
CAGR venituri 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
CAGR EPS 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie1,5x72 (pe interval fix)22 %
Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie15,5x100 (pe interval fix)13 %
Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie0,9x5 (pe interval fix)9 %
P/E (TTM) · Evaluareindisponibilindisponibil—
EV/EBITDA · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randament FCF · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randamentul distribuirilor către acționari · Randamenteindisponibilindisponibil—
Rata de distribuire (FCF) · Randamente27,0 %100 (pe interval fix)9 %

Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

Grupele scorului

  • Bilanț și datorie67/100 · 3/3 factori cu valoare
  • Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
  • Calitate74/100 · 3/3 factori cu valoare
  • Randamente· parțial100/100 · 1/2 factori cu valoare
  • Evaluare· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare

O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

Memo

Experian plc (EXPN.L). Ultimul exercițiu complet: 2026; date până la 2026-03-31.

Cifre calculate din situațiile financiare: venit 8,4 mld USD în 2026; creștere an/an 12,3 %; marjă netă 17,8 %; ROE 28,3 %; datorie netă/EBITDA 1,5x.

Intervalul de valoare estimat este 13,46–19,92 USD pe acțiune (mediana a 2 metode, acord între metode: scăzut); ipotezele sunt ilustrative. Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.

Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 47,9 % din minimum 60 %).

Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

Ce susține teza

  • Conversia profitului în FCF: 145,8 %
  • Datorie netă / EBITDA: 1,5x
  • Acoperirea dobânzilor: 15,5x
  • Rata de distribuire (FCF): 27,0 %

Ce o infirmă

  • Lichiditatea curentă: 0,9x
  • Metodele de evaluare diverg

Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari.

Față de mediana verticalei

Companii listate din Regatul Unit · aceeași țară · comparată cu 39 firme

Multipli și rentabilitate față de mediană

P/E
—
mediana verticalei 15,3x
EV/EBITDA
—
mediana verticalei —
P/S
—
mediana verticalei 1,5x
P/B
—
mediana verticalei 2,2x
ROE
28,3 %
mediana verticalei 14,4 %
peste mediană (+97,3 %)
Marja netă
17,8 %
mediana verticalei 10,8 %
peste mediană (+65,1 %)
Marja EBIT
24,2 %
mediana verticalei 22,9 %
peste mediană (+5,5 %)
Venituri an/an
12,3 %
mediana verticalei 7,9 %
peste mediană (+55,5 %)
Datorie netă/EBITDA
1,5x
mediana verticalei —
Randament dividend
—
mediana verticalei 2,9 %

Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

Firmele verticalei

CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
BATS.LBritish American Tobacco P.L.C.104,3 mld13,516,5 %30,3 %−1,0 %+7 % / +88 %
ABF.LAssociated British Foods PLC14,7 mld14,39,2 %5,3 %−3,1 %−5 % / −15 %
0EV1.LCarnival PLC5,5 mld4,146,7 %13,4 %+6,4 %indisponibil / indisponibil
BAB.LBabcock International Group PLC5,1 mld24,734,7 %4,1 %+7,2 %−10 % / +158 %
AUTO.LAutotrader Group PLC4,8 mld16,460,2 %47,1 %+3,9 %−13 % / −23 %
BBY.LBalfour Beatty PLC4,2 mld16,323,2 %2,8 %+15,2 %+20 % / +160 %
ABDN.LAberdeen Group PLC4,1 mld10,88,0 %28,9 %−2,1 %+11 % / +41 %
BKG.LThe Berkeley Group Holdings PLC3,6 mld11,38,8 %13,4 %−4,2 %−0 % / −22 %
BME.LB&M European Value Retail PLC2,9 mld17,421,2 %2,8 %+3,7 %+68 % / −51 %
AJB.LAj Bell PLC2,4 mld22,849,9 %33,1 %+18,0 %+8 % / +128 %
ASHM.LAshmore Group PLC1,4 mld13,913,1 %71,6 %−0,1 %+28 % / +18 %
BCG.LBaltic Classifieds Group PLC1,2 mld23,215,8 %57,6 %+6,9 %−99 % / −99 %
APN.LApplied Nutrition PLC763,6 mil36,241,2 %19,7 %+24,2 %+71 % / indisponibil
BAG.LA.G. Barr P.L.C.671,9 mil14,414,4 %10,8 %+4,0 %−7 % / +26 %
ASC.LAsos PLC494,5 mil—-81,3 %-12,0 %−14,7 %+71 % / +8 %
ALFA.LAlfa Financial Software Holdings PLC486,8 mil16,361,5 %23,8 %+15,3 %−28 % / +10 %
AML.LAston Martin Lagonda Global Holdings PLC344,3 mil—-93,4 %-39,2 %−20,6 %−45 % / −85 %
APTD.LAptitude Software Group PLC111,3 mil28,57,2 %6,2 %−7,3 %−30 % / −23 %
AMGO.LAmigo Holdings PLC9,9 mil———−81,9 %+325 % / +844 %
ASBE.LAssociated British Engineering PLC605,3 mii—-19,1 %—indisponibilindisponibil / indisponibil
AMIF.LAmicorp Fs (uk) PLC221,6 mii0,127,5 %9,1 %+8,1 %indisponibil / indisponibil
AAF.LAirtel Africa PLC——24,1 %10,6 %+29,5 %−7 % / +164 %
AAL.LAnglo American PLC——-19,3 %-20,2 %+4,5 %+30 % / +76 %
ACG.LAcg Metals Limited——-80,3 %-32,0 %+134,8 %+60 % / +63 %
AEP.LAnglo-Eastern Plantations PLC——16,1 %19,5 %+25,0 %+5 % / +113 %

Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru EXPN.L din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

Prognoza motorului olivLaw

Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.

Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

Scenarii ilustrative

Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare

Analiză AI

Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

Pe scurt

Experian plc este un grup global de date și analiză, cu sediul corporativ la Dublin și cotat la Bursa din Londra, care oferă evaluări de risc de credit, verificare a identității și soluții de marketing. Grupul își menține interesul investitorilor prin dividende interimare, iar rezultatele exercițiului încheiat la 31 martie 2026 arată un cadru de plată susținut de un număr mare de acțiuni în circulație 1.

SWOT

Puncte tari

  • Scara globală a grupului și prezența pe mai multe continente oferă o bază largă de date și de clienți.
  • Listarea la London Stock Exchange și includerea în FTSE 100 susțin vizibilitatea și accesul la capital.
  • Structura de dividende interimare comunicată clar indică o relație constantă cu acționarii.

Puncte slabe

  • Dependența de reglementarea datelor din mai multe jurisdicții crește complexitatea operațională.
  • Acționariatul concentrat la investitorii instituționali poate limita lichiditatea pentru investitorii individuali.
  • Participațiile în societăți asociate, fără control, limitează influența directă asupra acestor activități.

Oportunități

  • Cererea crescută pentru verificarea identității și prevenirea fraudei ar putea extinde segmentele de produse.
  • Utilizarea modelelor de inteligență artificială ar putea deschide noi servicii analitice pentru clienți.
  • Extinderea parteneriatelor în piețe emergente ar putea diversifica sursele de venit.

Amenințări

  • Înăsprirea reglementării privind datele personale ar putea limita modelele actuale de afaceri.
  • Concurența din partea furnizorilor specializați ar putea reduce cota de piață în anumite segmente.
  • O scădere a activității de creditare ar putea diminua cererea pentru produsele de scoring.

Riscuri

  • Reglementarea datelor personaleridicat

    Modificările legislative privind colectarea și utilizarea datelor ar putea impune costuri suplimentare de conformitate și restricții operaționale.

  • Răspunderea juridică pentru dateridicat

    Litigiile legate de acuratețea informațiilor de credit sau de utilizarea datelor ar putea genera sancțiuni și costuri neprevăzute.

  • Ciclul economicmediu

    O deteriorare a condițiilor economice ar putea reduce volumul creditării și cererea pentru serviciile de analiză.

  • Securitatea informaționalămediu

    Un incident de securitate asupra bazelor de date ar putea afecta reputația și relațiile cu clienții.

  • Expunerea valutarăscăzut

    Activitatea internațională expune grupul la fluctuațiile cursurilor, ceea ce ar putea influența rezultatele raportate în moneda de prezentare.

Teza de investiție

Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)

  • Scara globală și diversificarea geografică ar putea susține creșterea veniturilor pe termen mediu, dacă cererea pentru date și verificare rămâne solidă.
  • Creșterea cererii pentru verificarea identității ar putea sprijini extinderea segmentelor de produse cu marje mai ridicate.
  • Politica de dividende cu plăți interimare constante ar putea menține interesul investitorilor pe termen lung.

Ce ar strica teza

  • Înăsprirea reglementării datelor ar putea crește costurile și limita modelele actuale de colectare și utilizare.
  • O încetinire a creditării ar putea reduce cererea pentru scoring, ceea ce ar putea afecta veniturile din segmentele principale.
  • Concurența din partea furnizorilor specializați ar putea presa marjele în anumite categorii de produse.

De urmărit

  • Actualizarea din primul trimestru al exercițiului 2027 și evoluția veniturilor pe segmenteQ1 2027
  • Adunarea generală anuală și plata celui de-al doilea dividend interimariulie 2026
  • Raportul semestrial și evoluția cheltuielilor de conformitate reglementarănoiembrie 2026
  • Rezultatele preliminare ale exercițiului 2027 și ghidajul pentru anul următormai 2027

Produse, piață și concurență

Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

Afacerea

Experian plc este societatea-mamă a unui grup care activează în domeniul datelor și al analizei, având sediul corporativ în Dublin, sediul operațional în Costa Mesa, California, și sediul registrat în Jersey 1. Acțiunile ordinare sunt listate la London Stock Exchange și fac parte din indicele FTSE 100, iar grupul are și programe ADR și BDR, cel din urmă listat la B3 din Brazilia 1. Grupul deține participații în mai multe societăți asociate din SUA, Australia, Africa de Sud și Regatul Unit, precum și în fonduri și planuri de pensii 1.

Structura acționariatului este concentrată la investitorii instituționali: marea majoritate a acțiunilor sunt deținute de corporații, iar un procent redus aparține persoanelor fizice, ceea ce indică o bază de investitori preponderent instituțională 1. Acțiunile proprii reprezintă o parte mică din total, iar grupul comunică rezultatele și calendarul financiar prin trimestre și semestre 1.

Experian comunică în mod regulat cu investitorii prin actualizări trimestriale, raportul semestrial și rezultatele anuale, iar calendarul financiar pentru perioada următoare include actualizarea din trimestrul întâi și adunarea generală anuală din iulie 2026 1. Plățile de dividende urmează o schemă cu două dividende interimare, ceea ce face ca dividendul să fie un element important al relației cu acționarii 1.

Segmente

Operațiuni globale de date și analiză

Grupul funcționează prin companii operaționale din SUA, Brazilia și Regatul Unit, ceea ce indică o prezență geografică largă a activității de date de consumatori și de servicii pentru companii 1.

Participații în societăți asociate

Grupul deține participații minoritare în societăți precum Who Owns Whom în Africa de Sud, Simple KYC în Australia și mai multe entități americane legate de date și scoring, ceea ce extinde accesul la piețele de verificare și credit 1.

Piața în context

Piața globală de date pentru creditare, verificare a identității și marketing este dominată de câțiva operatori mari, iar Experian operează pe mai multe continente, ceea ce îl plasează într-o poziție de scară 1. Prezența în Brazilia prin Serasa Experian și în Regatul Unit arată o piață de consum sensibilă la reglementare și la cerințele de protecție a datelor 1.

Cererea pentru verificarea identității și pentru analiza riscului depinde de activitatea creditoare a băncilor și a furnizorilor de servicii financiare, iar reglementarea acestor activități influențează direct volumul de date comercializat 1.

Tendințe

  • Reglementarea protecției datelorvânt din față

    Legi precum GDPR, LGPD din Brazilia și CCPA din California impun constrângeri sporite asupra colectării și utilizării datelor, ceea ce ar putea crește costurile de conformitate dacă cerințele se extind 1.

  • Inteligența artificială și modelele de datemixt

    Dezvoltarea AI și a modelelor lingvistice mari deschide noi cazuri de utilizare pentru analiza datelor și automatizare, dar ridică și întrebări de conformitate și de transparență 1.

  • Cererea pentru verificarea identitățiivânt din spate

    Creșterea fraudei digitale susține cererea pentru soluțiile de verificare a identității și de prevenire a fraudei, un segment de care grupul depinde în mod vizibil 1.

  • Ciclul de creditaremixt

    Volumul solicitărilor de credit depinde de condițiile economice și de dobânzi, iar o contracție a creditării ar putea reduce cererea pentru scoring și pentru rapoartele de credit 1.

Poziția concurențială

Experian concurează cu alți operatori globali de informații de credit și de date de consumatori, precum cei din Statele Unite, iar în anumite segmente cu furnizori specializați în verificarea identității și în marketing 1. Participațiile în VantageScore Solutions și în alte societăți asociate din SUA indică o rețea de parteneriate în industria scoring-ului 1.

Poziția competitivă depinde de calitatea datelor, de acoperirea geografică și de capacitatea de a integra noi produse analitice, iar lanțul de parteneriate din SUA și din alte țări contribuie la menținerea acestei poziții 1.

  • TransUnionTRU

    Furnizor american de informații de credit și de analiză a riscului, concurent direct în scoring și în verificarea identității.

  • EquifaxEFX

    Operator american de date de credit și de servicii analitice, activ în aceleași segmente de creditare și verificare.

  • Fair Isaac CorporationFICO

    Furnizor de scoring și de analiză predictivă, concurent în segmentul de evaluare a riscului de credit.

  • Dun & BradstreetDNB

    Furnizor de date comerciale și de analiză pentru companii, activ în segmentele de marketing și de evaluare a riscului.

Știri și depuneri

Din presă

Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.

Rapoarte anuale (ESEF)

Surse

  1. [1] Annual report, fiscal year ended 2026-03-31 (ESEF) · SEC / Experian plc · 31 mar. 2026

Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.

Experian plc (EXPN.L): acțiune, rezultate, evaluare și prognoză · olivLaw