olivLaw · Cercetare acțiuni Europa
Movie Games S.A. MOV.WA
Polonia · GPW Warszawa · ISIN PLMVGMS00011 · Verticală: Companii listate din Polonia
Movie Games S.A. este un grup polonez de dezvoltare și editare de jocuri video, cu o structură de filiale și participații în mai multe studiouri. În 2023 grupul a raportat o pierdere brută, iar cash flow-ul operațional a devenit pozitiv, ceea ce arată o schimbare de tendință ce merită urmărită.
La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Movie Games S.A. (MOV.WA) costa 6,70 PLN (+1,52 % într-o zi), cu capitalizare 17,2 mil PLN, randament al dividendului 0,00 %, beta 0,08, interval pe 52 de săptămâni 5,23–11,48 PLN.
Date la · analiza AI din · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 49,2
- neutru
- Bollinger (20, 2)
- 5,74 – 8,27
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,38 · lățimea benzii 36,1 %
- SMA 50 / 200
- 6,37 / 7,40
- tendință mixtă
- MACD (12, 26, 9)
- 0,06 / 0,15
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | EURO STOXX 50 | Față de EURO STOXX 50 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | +10,4 % | −0,6 % | +11,0 pp | — |
| 3 luni | −1,2 % | −4,2 % | +3,0 pp | — |
| 6 luni | −22,0 % | +4,3 % | −26,3 pp | — |
| De la început de an | −25,6 % | +7,5 % | −33,1 pp | — |
| 1 an | −42,2 % | +9,9 % | −52,2 pp | +7,1 % |
| 3 ani | −77,4 % | +49,8 % | −127,2 pp | +3,3 % |
| 5 ani | −89,7 % | +42,8 % | −132,5 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2021 | 2022 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Venituri | 11,3 mil | 6,5 mil | 4,5 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | −42,8 % | −30,3 % |
| Profit net | 8,4 mil | 3,1 mil | -9,0 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | −63,3 % | −391,5 % |
| EPS diluat | 2,78 | 1,20 | -3,50 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | −56,8 % | −391,7 % |
| netă % | 74,3 % | 47,7 % | -199,4 % |
| Flux de numerar liber | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2023 · 31 dec. 2023
- Numerar
- 2,7 mil PLN
- Datorie financiară
- indisponibil PLN
- Datorie netă
- indisponibil PLN
- Capitaluri proprii
- 28,5 mil PLN
- Active totale
- 38,9 mil PLN
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 2,19x
- ROE
- -28,0 %
- ROA
- -21,8 %
- Marja FCF
- indisponibil
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (PLN)
Marje
Cont de profit și pierdere · PLN
| Linie | 2021 | 2022 | 2023 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Venituri | 11,3 mil | 6,5 mil | 4,5 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Profit operațional | 1,8 mil | -2,9 mil | -9,7 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Amortizare și depreciere | 1,5 mil | 1,6 mil | 2,8 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| EBITDA | 3,3 mil ≈ | -1,3 mil ≈ | -6,9 mil ≈ | esef· 08 mai 2024derivat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 62,0 mii | 4,7 mil | 4,7 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Profit înainte de impozit | 8,9 mil | 4,2 mil | -12,9 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Impozit pe profit | 1,7 mil | 2,0 mil | -858,0 mii | esef· 08 mai 2024verificat |
| Profit net | 8,4 mil | 3,1 mil | -9,0 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| EPS diluat | 2,78 | 1,20 | -3,50 | esef· 08 mai 2024verificat |
| Dividend pe acțiune | 0,00 | 1,00 | 0,00 | esef· 08 mai 2024verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Profit operațional + Amortizare și depreciere.
Bilanț · PLN
| Linie | 2021 | 2022 | 2023 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Numerar | 10,4 mil | 4,3 mil | 2,7 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Creanțe | 5,7 mil | 6,2 mil | 4,0 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Active curente | 24,1 mil | 12,5 mil | 8,7 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Imobilizări corporale nete | 140,0 mii | 117,0 mii | 80,0 mii | esef· 08 mai 2024verificat |
| Fond comercial | 268,0 mii | 700,0 mii | 250,0 mii | esef· 08 mai 2024verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 12,9 mil | 16,7 mil | 17,8 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Active totale | 39,1 mil | 43,8 mil | 38,9 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Datorii comerciale | 1,7 mil | 2,1 mil | 3,5 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Datorii curente | 3,0 mil | 2,9 mil | 4,0 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Datorii totale | 5,8 mil | 8,1 mil | 10,5 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Capital propriu | 33,2 mil | 35,8 mil | 28,5 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | 3,0 mil | 2,6 mil | 2,6 mil | esef· 08 mai 2024derivat |
Fluxuri de numerar · PLN
| Linie | 2021 | 2022 | 2023 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 552,0 mii | -1,1 mil | 2,7 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Flux de numerar din investiții | -4,3 mil | -3,6 mil | -4,0 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 5,3 mil | -1,5 mil | -277,0 mii | esef· 08 mai 2024verificat |
| Dividende plătite | 0 | 2,6 mil | 0 | esef· 08 mai 2024verificat |
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 4 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 22,9 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 17,2 mil PLN
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Datele sunt mai vechi decât pragul de prospețime.
Scorul pe grupe
23 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — fără ipoteze de evaluare pentru moneda de raportare
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 6,5 %
- Prima de risc a pieței
- 6,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 12,5 %
- Creștere terminală
- 3,0 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 22,9 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | -199,4 % | 5 (față de colegi) | 27 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | -2,1x | 0 (pe interval fix) | 27 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 2,2x | 100 (pe interval fix) | 18 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | 0,0 % | 0 (pe interval fix) | 27 % |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie40/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate· parțial5/100 · 1/3 factori cu valoare
- Randamente· parțial0/100 · 1/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
MOVIE GAMES SPÓŁKA AKCYJNA (MOV.WA). Ultimul exercițiu complet: 2023; date până la 2023-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 4,5 mil PLN în 2023; creștere an/an -30,3 %; marjă netă -199,4 %; ROE -31,9 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 22,9 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Lichiditatea curentă: 2,2x
Ce o infirmă
- Marja netă: -199,4 %
- Acoperirea dobânzilor: -2,1x
- Randamentul distribuirilor către acționari: 0,0 %
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randament FCF, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Companii listate din Polonia · aceeași țară · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| BDX.WABudimex Spółka Akcyjna | 19,3 mld | 36,1 | 41,5 % | 6,2 % | +8,9 % | +21 % / +36 % |
| ACP.WAAsseco Poland S.A. | 19,2 mld | 38,1 | 7,8 % | 2,9 % | +19,8 % | +19 % / +202 % |
| BFT.WABenefit Systems Spółka Akcyjna | 18,1 mld | 131,1 | 20,8 % | 7,2 % | +99,9 % | +74 % / +221 % |
| ASE.WAAsseco South Eastern Europe Spółka Akcyjna | 3,7 mld | 19,8 | 18,1 % | 12,0 % | +36,5 % | +7 % / +52 % |
| 1AT.WAAtal Spółka Akcyjna | 2,3 mld | 6,4 | 29,8 % | 22,2 % | −1,3 % | +7 % / +8 % |
| ATT.WAGrupa Azoty Spółka Akcyjna | 1,7 mld | — | -37,9 % | -20,8 % | −45,1 % | −10 % / −22 % |
| ARH.WAArchicom Spółka Akcyjna | 1,3 mld | 12,1 | 15,9 % | 22,1 % | −21,6 % | +13 % / +89 % |
| ACT.WAAction S.A. | 997,4 mil | 27,1 | 8,3 % | 1,5 % | +6,1 % | +70 % / +170 % |
| BRS.WABoryszew Spółka Akcyjna | 889,2 mil | 8,3 | 6,3 % | 1,6 % | +8,4 % | −24 % / −26 % |
| AGO.WAAgora Spółka Akcyjna | 601,9 mil | — | -14,2 % | -9,2 % | +15,2 % | +40 % / +21 % |
| AMB.WAAmbra S.A. | 468,0 mil | 7,6 | 16,4 % | 7,0 % | +12,9 % | +5 % / −33 % |
| ATC.WAArctic Paper Spółka Akcyjna | 357,2 mil | 1,4 | 16,3 % | 7,0 % | −27,5 % | −38 % / −75 % |
| ATG.WA"atm Grupa Spółka Akcyjna" | 299,3 mil | 11,1 | 8,9 % | 11,6 % | −22,0 % | −11 % / +3 % |
| ART.WAArtifex Mundi S.A. | 226,6 mil | 17,4 | 35,7 % | 33,3 % | +51,9 % | +46 % / +12 % |
| APN.WAAPLISENS Spółka Akcyjna | 194,6 mil | 9,5 | 11,4 % | 13,8 % | +21,8 % | −1 % / −21 % |
| BMC.WABumech Spółka Akcyjna | 155,7 mil | — | -3,4 % | -3,9 % | −40,0 % | −37 % / −49 % |
| ALI.WAALTUS Spolka Akcyjna | 153,9 mil | 16,8 | 7,9 % | 16,9 % | +30,3 % | +34 % / +48 % |
| BBT.WABoomBit Spółka Akcyjna | 71,4 mil | 4,5 | 20,7 % | 6,4 % | −16,5 % | −19 % / −57 % |
| BBD.WABbi Development S.A. | 54,1 mil | 1,1 | 36,0 % | 208,3 % | +50,2 % | +1 % / +9 % |
| ALG.WAAll in! Games Spółka Akcyjna | 39,8 mil | — | — | -156,9 % | −72,2 % | −27 % / −56 % |
| BMX.WABioMaxima Spółka Akcyjna | 37,0 mil | 63,2 | 1,2 % | 1,3 % | −67,5 % | −29 % / −45 % |
| 06N.WAMagna Polonia Spółka Akcyjna | 31,3 mil | 0,5 | 115,4 % | 964,7 % | +13,0 % | −28 % / −42 % |
| BCM.WABETACOM Spółka Akcyjna | 26,7 mil | 17,6 | 8,0 % | 0,9 % | +21,3 % | +8 % / +4 % |
| MOV.WAMovie Games Spółka Akcyjna | 17,2 mil | — | -31,9 % | -199,4 % | −30,3 % | −34 % / −77 % |
| AWM.WAAirway Medix Spółka Akcyjna | 14,3 mil | — | -25,8 % | -117.400,0 % | −97,7 % | −23 % / −43 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru MOV.WA din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (PLN)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 3 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 5 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
Movie Games S.A. este un grup polonez de dezvoltare și editare de jocuri video, cu o structură de filiale și participații în mai multe studiouri. În 2023 grupul a raportat o pierdere brută, iar cash flow-ul operațional a devenit pozitiv, ceea ce arată o schimbare de tendință ce merită urmărită.
SWOT
Puncte tari
- Grupul controlează un portofoliu de studiouri și participații diversificat, cu activitate pe mai multe piețe.
- Cash flow-ul operațional a devenit pozitiv în exercițiul 2023.
- Continuitatea activității este considerată asigurată de conducere, fără incertitudini semnificative raportate.
Puncte slabe
- Rezultatul brut consolidat a fost negativ în 2023, după un profit în anul anterior.
- Mai multe filiale raportează pierderi, ceea ce depinde de succesul unor titluri individuale.
- Disponibilitățile bănești s-au redus în 2023 comparativ cu anul precedent.
Oportunități
- Reducerea investițiilor în active ar putea elibera resurse pentru proiecte mai rentabile.
- Vânzările pe piețe internaționale oferă potențial de extindere, dacă performanța filialelor se îmbunătățește.
- Diversificarea spre producția de jucării ar putea completa veniturile din jocuri video.
Amenințări
- Dependența de succesul unor titluri poate amplifica volatilitatea rezultatelor.
- Competiția globală pentru atenția jucătorilor și pentru talent ar putea presa marjele.
- Diluarea participațiilor prin majorări de capital de către terți ar putea reduce controlul grupului.
Riscuri
- Pierderi consolidateridicat
Rezultatul brut negativ din 2023 ar putea continua dacă filialele nu își îmbunătățesc performanța.
- Dependența de filialemediu
Multe filiale sunt mici și depind de câteva proiecte, ceea ce face rezultatele sensibile la eșecuri individuale.
- Pierderea controluluimediu
Cedarea controlului asupra unor entități, ca în cazul Second Chamber, poate schimba perimetrul consolidării.
- Lichiditate în scăderemediu
Reducerea disponibilităților în 2023 ar putea limita capacitatea de finanțare a proiectelor noi.
- Risc valutar și operaționalscăzut
Activitatea pe piețe externe și existența unei filiale în România expun grupul la fluctuații valutare și de reglementare.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă cash flow-ul operațional pozitiv se menține și investițiile rămân sub control, grupul ar putea reveni la profitabilitate.
- Un portofoliu de studiouri diversificat ar putea genera un titlu de succes care să compenseze pierderile filialelor.
- Prezența internațională a vânzărilor oferă un potențial de creștere neexploatat încă în întregime.
Ce ar strica teza
- Pierderea brută din 2023 ar putea indica probleme structurale în modelul de activitate al grupului.
- Dacă filialele continuă să raporteze pierderi, consolidarea ar putea deveni o povară pentru rezultatul grupului.
- Scăderea disponibilităților și dependența de câteva titluri ar putea limita flexibilitatea financiară.
De urmărit
- Evoluția rezultatului brut consolidat și a fluxului operațional2024
- Nivelul investițiilor în active necorporale și corporale2024
- Modificările de participații și de perimetrul consolidăriinext 10-K
- Lansările de titluri noi și performanța filialelor cu pierderi2024
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Movie Games S.A., cu sediul în Varșovia, are ca activitate principală editarea de jocuri pe calculator, iar grupul său include și producția de jocuri și jucării, cu vânzări pe piețele mondiale. Potrivit notelor la situațiile financiare consolidate, grupul controlează mai multe filiale, printre care Mill Games, Road Studio, Movie Games VR, Detalion Games și Black Cage Games, aceasta din urmă înregistrată în România 1. Grupul deține și participații în șase entități asociate din producția de jocuri, consolidate prin metoda punerii în echivalență 1.
Structura grupului a suferit modificări în 2023: în aprilie 2023 grupul a cedat acțiuni la Second Chamber S.A. (fostă Pixel Crow Games S.A.) și a pierdut controlul asupra acesteia, înregistrând un rezultat de 1 865 mii PLN din această operațiune 1. Pentru alte filiale, participația a scăzut prin majorările de capital subscrise de acționarii necontrolatori 1.
Segmente
Editare și dezvoltare de jocuri pe calculator
Activitatea de bază a grupului, desfășurată prin filiale și studiouri din Polonia, cu vânzări către piețe din întreaga lume 1. Veniturile segmentului nu sunt detaliate în sursa furnizată, dar filialele mici precum Mill Games sau Detalion Games raportează venituri de ordinul zecilor de mii PLN 1.
Producție de jocuri și jucării
Potrivit notelor, grupul desfășoară și activități de producție de jocuri și jucării, care completează portofoliul de editare 1. Sursa nu oferă cifre separate pentru acest segment.
Piața în context
Piața jocurilor video este globală, iar grupul vinde pe mai multe continente, dar sursa furnizată nu conține date despre dimensiunea pieței sau cotele de piață ale companiei 1. Investițiile de capital în 2023 au fost de 4 894 mii PLN, mai mici decât cele din 2022, ceea ce indică o reducere a dezvoltării interne 1.
Tendințe
- Reducerea cheltuielilor de investițiivânt din spate
Investițiile în active necorporale și corporale au scăzut de la 9 403 mii PLN în 2022 la 4 894 mii PLN în 2023 1. Dacă reducerea continuă, cash flow-ul liber ar putea sprijini bilanțul.
- Pierderi la nivelul filialelorvânt din față
Mai multe filiale, între care Road Studio și Detalion Games, au înregistrat pierderi în 2023 1. Această tendință ar putea pune presiune pe rezultatul consolidat dacă continuă.
- Schimbări în structura de participațiimixt
Grupul a redus participațiile în mai multe filiale prin majorări de capital subscrise de terți și prin cedarea controlului asupra Second Chamber 1. Efectul asupra consolidării depinde de evoluția filialelor rămase.
- Cash flow operațional pozitivvânt din spate
Fluxul net din activități operaționale a devenit pozitiv în 2023, la 2 712 mii PLN, după o valoare negativă în 2022 1. Un flux operațional stabil ar putea reduce necesitatea de finanțare externă.
Poziția concurențială
Sursa furnizată nu menționează concurenți. Din punctul de vedere al profilului de activitate, grupul concurează cu alți dezvoltatori și editori de jocuri pe calculator care vizează aceleași piețe globale.
Deoarece sursa nu conține o listă de concurenți, nu se pot face comparații de cote de piață. Pentru o evaluare completă ar fi nevoie de rapoarte ale terților.
- Alți dezvoltatori și editori de jocuri pe calculator
Concurență directă pe piețele globale de jocuri video, fără detalii în sursa furnizată.
- Studiouri independente de jocuri
Concurență pentru talent și finanțare, relevantă pentru filialele de dimensiuni mici ale grupului.
- Producători de jucării cu divizii digitale
Concurență indirectă în segmentul de produse pentru copii și familii.
- Platforme de distribuție digitală
Nu sunt concurenți direcți, dar influențează condițiile de vânzare ale grupului.
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Rapoarte anuale (ESEF)
- Raportul anual 202308 mai 2024
- Raportul anual 202231 mai 2023
Surse
- [1] Annual report, fiscal year ended 2023-12-31 (ESEF) · SEC / Movie Games S.A. · 31 dec. 2023
Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.