olivLaw · Cercetare acțiuni Europa
Northern Venture Trust PLC NVT.L
Regatul Unit · London Stock Exchange · Verticală: Companii listate din Regatul Unit
Northern Venture Trust PLC este un fond de capital de risc (VCT) listat la Londra, care investește în principal în companii britanice nelistate, concentrate pe software, inteligență artificială și sănătate. La 31 martie 2026, portofoliul de 57 de companii era evaluat la £101,7 milioane, iar disponibilitățile de numerar de £36,5 milioane oferă capacitate pentru investiții de follow-on, într-un mediu macroeconomic încă incert.
La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Northern Venture Trust PLC (NVT.L) costa 0,56 GBP (+0,00 % într-o zi), cu capitalizare 113,1 mil GBP, randament al dividendului 2,86 %, beta -10,13, interval pe 52 de săptămâni 0,01–0,58 GBP.
Date la · analiza AI din · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 53,6
- neutru
- Bollinger (20, 2)
- 0,17 – 0,84
- în jumătatea de sus a benzii · %B 0,58 · lățimea benzii 131,9 %
- SMA 50 / 200
- 0,40 / 0,56
- tendință mixtă
- MACD (12, 26, 9)
- 0,05 / 0,04
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | EURO STOXX 50 | Față de EURO STOXX 50 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | 0,0 % | −0,6 % | +0,6 pp | — |
| 3 luni | 0,0 % | −4,2 % | +4,2 pp | — |
| 6 luni | indisponibil | +4,3 % | indisponibil | — |
| De la început de an | indisponibil | +7,5 % | indisponibil | — |
| 1 an | −1,8 % | +9,9 % | −11,7 pp | +6,7 % |
| 3 ani | indisponibil | +49,8 % | indisponibil | +24,8 % |
| 5 ani | indisponibil | +42,8 % | indisponibil | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|
| Venituri | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| Venituri an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| Profit net | 3,2 mil | 8,5 mil | -1,4 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | +163,7 % | −116,4 % |
| EPS diluat | 0,02 | 0,04 | -0,01 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | +133,3 % | −114,3 % |
| netă % | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| Flux de numerar liber | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2026 · 31 mar. 2026
- Numerar
- 36,5 mil GBP
- Datorie financiară
- indisponibil GBP
- Datorie netă
- indisponibil GBP
- Capitaluri proprii
- 138,2 mil GBP
- Active totale
- indisponibil GBP
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- indisponibil
- ROE
- -1,1 %
- ROA
- indisponibil
- Marja FCF
- indisponibil
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (GBP)
Cont de profit și pierdere · GBP
| Linie | 2024 | 2025 | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Profit înainte de impozit | 3,2 mil | 8,5 mil | -1,4 mil | esef· 30 iun. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 0 | 0 | 0 | esef· 30 iun. 2026verificat |
| Profit net | 3,2 mil | 8,5 mil | -1,4 mil | esef· 30 iun. 2026verificat |
| EPS diluat | 0,02 | 0,04 | -0,01 | esef· 30 iun. 2026verificat |
| Dividend pe acțiune | 0,04 | 0,03 | 0,02 | esef· 30 iun. 2026verificat |
Bilanț · GBP
| Linie | 2024 | 2025 | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Numerar | 31,5 mil | 25,4 mil | 36,5 mil | esef· 30 iun. 2026verificat |
| Active curente | 32,4 mil | 28,3 mil | 36,7 mil | esef· 30 iun. 2026verificat |
| Capital propriu | 114,8 mil | 121,3 mil | 138,2 mil | esef· 30 iun. 2026verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | 178,7 mil | 201,9 mil | — | esef· 30 iun. 2026derivat |
- 2024
- 178,7 mil
- 2025
- 201,9 mil
- 2026
- —
esef· 30 iun. 2026derivat
Fluxuri de numerar · GBP
| Linie | 2024 | 2025 | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -581,0 mii | -190,0 mii | -1,7 mil | esef· 30 iun. 2026verificat |
| Flux de numerar din investiții | 9,0 mil | -3,8 mil | -5,5 mil | esef· 30 iun. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 9,1 mil | -2,1 mil | 18,3 mil | esef· 30 iun. 2026verificat |
| Dividende plătite | 6,5 mil | 6,4 mil | 7,1 mil | esef· 30 iun. 2026verificat |
| Răscumpărări de acțiuni | 3,1 mil | 4,1 mil | 5,5 mil | esef· 30 iun. 2026verificat |
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 1 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 6,2 % din minimum 60 %
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 113,1 mil GBP
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
6 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — fără ipoteze de evaluare pentru moneda de raportare
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 6,5 %
- Prima de risc a pieței
- 6,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 12,5 %
- Creștere terminală
- 3,0 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 1 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 6,2 % din minimum 60 %
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | 11,2 % | 100 (pe interval fix) | 100 % |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
- Randamente· parțial100/100 · 1/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
NORTHERN VENTURE TRUST PLC (NVT.L). Ultimul exercițiu complet: 2026; date până la 2026-03-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: ROE -1,1 %.
Intervalul de valoare estimat este 0,16–0,19 GBP pe acțiune (mediana a 1 metode, acord între metode: o singură metodă); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 0,17 GBP, prețul de 0,56 GBP lasă un potențial de -69,0 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -222,8 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 1 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 6,2 % din minimum 60 %).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Randamentul distribuirilor către acționari: 11,2 %
Ce o infirmă
- Prețul este peste intervalul de valoare estimat
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Marja netă, Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, Acoperirea dobânzilor, Lichiditatea curentă, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randament FCF, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Companii listate din Regatul Unit · aceeași țară · comparată cu 40 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| BATS.LBritish American Tobacco P.L.C. | 104,3 mld | 13,5 | 16,5 % | 30,3 % | −1,0 % | +7 % / +88 % |
| ABF.LAssociated British Foods PLC | 14,7 mld | 14,3 | 9,2 % | 5,3 % | −3,1 % | −5 % / −15 % |
| 0EV1.LCarnival PLC | 5,5 mld | 4,1 | 46,7 % | 13,4 % | +6,4 % | indisponibil / indisponibil |
| BAB.LBabcock International Group PLC | 5,1 mld | 24,7 | 34,7 % | 4,1 % | +7,2 % | −10 % / +158 % |
| AUTO.LAutotrader Group PLC | 4,8 mld | 16,4 | 60,2 % | 47,1 % | +3,9 % | −13 % / −23 % |
| BBY.LBalfour Beatty PLC | 4,2 mld | 16,3 | 23,2 % | 2,8 % | +15,2 % | +20 % / +160 % |
| ABDN.LAberdeen Group PLC | 4,1 mld | 10,8 | 8,0 % | 28,9 % | −2,1 % | +11 % / +41 % |
| BKG.LThe Berkeley Group Holdings PLC | 3,6 mld | 11,3 | 8,8 % | 13,4 % | −4,2 % | −0 % / −22 % |
| BME.LB&M European Value Retail PLC | 2,9 mld | 17,4 | 21,2 % | 2,8 % | +3,7 % | +68 % / −51 % |
| AJB.LAj Bell PLC | 2,4 mld | 22,8 | 49,9 % | 33,1 % | +18,0 % | +8 % / +128 % |
| ASHM.LAshmore Group PLC | 1,4 mld | 13,9 | 13,1 % | 71,6 % | −0,1 % | +28 % / +18 % |
| BCG.LBaltic Classifieds Group PLC | 1,2 mld | 23,2 | 15,8 % | 57,6 % | +6,9 % | −99 % / −99 % |
| APN.LApplied Nutrition PLC | 763,6 mil | 36,2 | 41,2 % | 19,7 % | +24,2 % | +71 % / indisponibil |
| BAG.LA.G. Barr P.L.C. | 671,9 mil | 14,4 | 14,4 % | 10,8 % | +4,0 % | −7 % / +26 % |
| ASC.LAsos PLC | 494,5 mil | — | -81,3 % | -12,0 % | −14,7 % | +71 % / +8 % |
| ALFA.LAlfa Financial Software Holdings PLC | 486,8 mil | 16,3 | 61,5 % | 23,8 % | +15,3 % | −28 % / +10 % |
| AML.LAston Martin Lagonda Global Holdings PLC | 344,3 mil | — | -93,4 % | -39,2 % | −20,6 % | −45 % / −85 % |
| APTD.LAptitude Software Group PLC | 111,3 mil | 28,5 | 7,2 % | 6,2 % | −7,3 % | −30 % / −23 % |
| BMS.LBraemar PLC | 78,3 mil | 39,2 | 2,7 % | 1,7 % | −4,4 % | +13 % / −11 % |
| AMGO.LAmigo Holdings PLC | 9,9 mil | — | — | — | −81,9 % | +325 % / +844 % |
| ASBE.LAssociated British Engineering PLC | 605,3 mii | — | -19,1 % | — | indisponibil | indisponibil / indisponibil |
| AMIF.LAmicorp Fs (uk) PLC | 221,6 mii | 0,1 | 27,5 % | 9,1 % | +8,1 % | indisponibil / indisponibil |
| AAF.LAirtel Africa PLC | — | — | 24,1 % | 10,6 % | +29,5 % | −7 % / +164 % |
| AAL.LAnglo American PLC | — | — | -19,3 % | -20,2 % | +4,5 % | +30 % / +76 % |
| ACG.LAcg Metals Limited | — | — | -80,3 % | -32,0 % | +134,8 % | +60 % / +63 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru NVT.L din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
Northern Venture Trust PLC este un fond de capital de risc (VCT) listat la Londra, care investește în principal în companii britanice nelistate, concentrate pe software, inteligență artificială și sănătate. La 31 martie 2026, portofoliul de 57 de companii era evaluat la £101,7 milioane 1, iar disponibilitățile de numerar de £36,5 milioane 1 oferă capacitate pentru investiții de follow-on, într-un mediu macroeconomic încă incert.
SWOT
Puncte tari
- Portofoliu diversificat pe mai multe companii, cu o pondere semnificativă a activelor în numerar, care oferă capacitate pentru sprijinirea companiilor existente 1.
- Acces la rețeaua Mercia Asset Management și la co-investiții cu fonduri administrate de același grup 1.
- Statut de VCT, care oferă investitorilor avantaje fiscale și poate atrage capital de la persoane fizice 1.
Puncte slabe
- Majoritatea evaluărilor se bazează pe modele interne, nu pe prețuri de piață, ceea ce introduce incertitudine în valorile raportate 1.
- Mai multe companii din portofoliu au pierderi operaționale, iar unele au înregistrat scăderi ale evaluării față de anul precedent 1.
- Activitatea este concentrată pe un singur piață geografică și pe câteva sectoare, ceea ce crește expunerea la șocuri locale 1.
Oportunități
- Reducerea dobânzilor ar putea sprijini valorile private și ar putea deschide mai multe oportunități de ieșire 1.
- Poziția Regatului Unit ca centru european pentru inteligență artificială și healthtech ar putea atrage noi tranzacții 1.
- Capitalul disponibil ar putea permite investiții de follow-on în companiile cu perspective credibile 1.
Amenințări
- Incertitudinea geopolitică și tarifele comerciale ale SUA ar putea afecta încrederea afacerilor și lanțurile de aprovizionare 1.
- Volatilitatea sentimentului investitorilor față de companiile de software și AI ar putea influența evaluările 1.
- Restricțiile de reglementare pentru VCT-uri pot limita tipurile de companii în care compania poate investi 1.
Riscuri
- Evaluări bazate pe modeleridicat
Majoritatea investițiilor nelistate sunt evaluate de administratori pe baza unor multipli ai veniturilor sau ai câștigurilor, ceea ce poate duce la modificări semnificative ale valorii raportate 1.
- Concentrare sectorialăridicat
Portofoliul este concentrat pe software, inteligență artificială și sănătate, iar o scădere a acestor sectoare ar putea afecta mai multe participații simultan 1.
- Riscul de reglementare VCTmediu
Compania trebuie să respecte constant regulile VCT; o încălcare ar putea duce la pierderea statutului de VCT și a avantajelor fiscale 1.
- Macroeconomie și tarifemediu
Creșterea economică slabă și politica tarifară a SUA ar putea afecta companiile din portofoliu și ieșirile din investiții 1.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă Banca Angliei reduce dobânzile, condițiile de finanțare ar putea deveni mai bune și ar putea susține evaluările companiilor din portofoliu 1.
- Numerarul disponibil ar putea permite sprijinirea companiilor cu perspective bune prin runde de follow-on 1.
- Dacă mai multe companii din portofoliu ating profitabilitatea, ieșirile ar putea genera randamente semnificative pentru acționari 1.
Ce ar strica teza
- Evaluările bazate pe modele ar putea fi revizuite în scădere dacă piețele private se înrăutățesc 1.
- Concentrarea pe câteva sectoare ar putea amplifica pierderile dacă cererea pentru software și AI scade 1.
- Dacă tensiunile geopolitice și tarifele persistă, încrederea investitorilor și ieșirile din investiții ar putea fi întârziate 1.
De urmărit
- Evoluția valorii portofoliului și a evaluărilor semnificativenext annual report
- Decizia Băncii Angliei privind dobânzile2026
- Realizările de investiții și ieșirile din portofoliu2027
- Nivelul numerarului după investițiile de follow-onnext 10-K
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Compania este un Venture Capital Trust constituit pentru a oferi investitorilor persoane fizice din Regatul Unit o cale de a investi în companii mici și nelistate, cu avantaje fiscale precum reducerea impozitului pe venit și scutirea de impozit pe dividende și câștiguri de capital 1. Activitatea de investiții este gestionată de Mercia Fund Management Limited, filială a Mercia Asset Management PLC, care administrează și Northern 2 VCT PLC și Northern 3 VCT PLC 1. Restul activelor este plasat în fonduri de piață monetară și depozite bancare 1.
Obiectivul declarat este furnizarea de randamente pe termen lung, scutite de impozit, pentru acționari, prin dezvoltarea companiilor din portofoliu și realizarea de ieșiri din investiții. Compania trebuie să mențină în permanență cel puțin 80% din investiții în active calificate, conform Secțiunii 274 din Income Tax Act 2007, ceea ce limitează flexibilitatea de alocare 1. Pentru companiile mai vechi de șapte ani sau zece ani (intensive în cunoaștere), regulile statului impun restricții suplimentare privind finanțarea primită 1.
Portofoliul este gestionat activ, cu accent pe companii cu perspective credibile de profitabilitate, iar consilierul investițiilor declară că, în noul an financiar, se concentrează pe investiții disciplinate și pe construirea valorii înainte de realizări 1. Dacă piețele private își revin, o parte din companii ar putea oferi ieșiri mai atractive, însă aceasta depinde de condiții de piață pe care compania nu le controlează 1.
Segmente
Investiții în software și inteligență artificială
Software & AI reprezintă cea mai mare pondere din portofoliu, aproximativ jumătate din valoare la 31 martie 2026 1. Companiile din acest segment includ platforme de gestiune software, analiză de date și securitate cibernetică, multe dintre ele evaluate pe baza unui multiplu al veniturilor 1.
Consumer și sănătate
Segmentul Consumer reprezintă 23% din portofoliu, iar Health & Life Sciences 19% 1. Printre companiile importante se numără platforme de comerț electronic pentru produse de consum și firme de biotehnologie și farmaceutice, unele dintre ele cu pierderi operaționale în ultimii ani 1.
Piața în context
Mediul macroeconomic pentru companiile din portofoliu este descris drept mixt, cu creștere economică a Regatului Unit prognozată ca scăzută și cu incertitudini legate de tarifele comerciale ale SUA 1. Reducerea dobânzilor de către Banca Angliei ar putea facilita condițiile de finanțare și ar putea susține evaluările pe piețele private 1.
Consilierul consideră că Regatul Unit rămâne un centru european important pentru investiții în inteligență artificială, deep tech și healthtech, ceea ce ar putea susține ieșirile pe termen mediu 1. Volatilitatea de la sfârșitul lunii martie 2026 pe piețele cotate a afectat evaluările unor participații, dar consilierul nu o consideră un indicator structural negativ 1.
Tendințe
- Redresarea finanțării pe piețele privatevânt din spate
Dacă Banca Angliei reduce dobânzile, condițiile de finanțare pentru afaceri ar putea deveni mai favorabile, cu efect pozitiv asupra evaluărilor private 1.
- Cererea pentru afaceri eficiente din punct de vedere al capitaluluivânt din spate
Cererea pentru companii inovatoare și eficiente din punct de vedere al capitalului este descrisă drept în creștere în sectoarele în care portofoliul este concentrat 1.
- Incertitudinea geopolitică și tarifele comercialevânt din față
Tensiunile geopolitice și politica tarifară a SUA afectează lanțurile de aprovizionare internaționale și încrederea afacerilor, ceea ce ar putea încetini investițiile 1.
- Sentimentul investitorilor față de companiile de AI și softwaremixt
Volatilitatea cotațiilor din sectorul software și AI influențează evaluările unor participații, deși unele s-au recuperat ulterior, ceea ce ar putea indica un efect mixt 1.
Poziția concurențială
Mercia declară că Northern VCTs sunt singurele VCT-uri pe care le administrează sau le consiliază, ceea ce face ca Northern Venture Trust să concureze mai ales cu alți fonduri de capital de risc și cu alte VCT-uri din piața britanică 1. Concurența pentru tranzacții și pentru co-investiții cu fondurile MAM influențează accesul la oportunități 1.
Pe piața fondurilor de capital de risc din Regatul Unit, compania se află în competiție pentru companii țintă și pentru atragerea de capital de la investitorii persoane fizice, în condițiile în care avantajele fiscale ale VCT-urilor sunt un element esențial de diferențiere 1.
- Northern 2 VCT PLC
Alt VCT administrat de Mercia Fund Management, cu aceeași strategie de investiții în companii britanice nelistate 1.
- Northern 3 VCT PLC
Al treilea VCT din grupul Northern, administrat de Mercia, care co-investește în multe dintre aceleași companii 1.
- Alte VCT-uri britanice
Fonduri concurente care caută aceleași tipuri de companii mici și care oferă investitorilor avantaje fiscale comparabile 1.
- Fonduri de capital de risc private
Fonduri private de venture capital și private equity care concurează pentru tranzacții și pentru capitalul companiilor în creștere 1.
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Rapoarte anuale (ESEF)
- Raportul anual 202630 iun. 2026
- Raportul anual 202521 aug. 2025
- Raportul anual 202530 iun. 2026
- Raportul anual 202421 aug. 2025
Surse
- [1] Annual report, fiscal year ended 2026-03-31 (ESEF) · SEC / Northern Venture Trust PLC · 31 mar. 2026
Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.