olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni Europa

Ocado Group plc OCDO.L

Regatul Unit · London Stock Exchange · ISIN GB00B3MBS747 · Verticală: Companii listate din Regatul Unit

3,35GBP−0,30 % · 1 ziÎnchidere 05 nov. 2026

Ocado Group furnizează tehnologie robotizată pentru comerțul online cu alimente, prin Ocado Smart Platform, și operează indirect prin Ocado Retail în Marea Britanie. În FY25 compania a trecut printr-o reașezare a parteneriatelor din Nord-America și a anunțat reducerea costurilor, în contextul în care își propune să devină pozitivă din punct de vedere al fluxului de numerar în FY26. Au fost livrate 72 de milioane de comenzi prin OSP în cursul anului fiscal 2025.

La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Ocado Group plc (OCDO.L) costa 3,35 GBP (−0,30 % într-o zi), cu capitalizare 2,8 mld GBP, P/E 6,9 pe un EPS diluat de 0,49 GBP în ultimele 12 luni, beta 1,00, interval pe 52 de săptămâni 1,59–3,49 GBP.

Date la · analiza AI din · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
2,8 mld GBP
acțiuni la 30 nov. 2025
P/E (TTM)
6,9
EPS diluat TTM 0,49 · TTM până la 30 nov. 2025
E/P (TTM)
14,54 %
TTM până la 30 nov. 2025
Randament dividend
indisponibil
Beta (2 ani)
1,00
Volatilitate (1 an) 63 %
Interval 52 săpt.
1,593,49

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
63,2
puternic (55–70)
Bollinger (20, 2)
2,87 – 3,54
în jumătatea de sus a benzii · %B 0,71 · lățimea benzii 21,0 %
SMA 50 / 200
2,68 / 2,20
tendință ascendentă (preț > SMA50 > SMA200)
MACD (12, 26, 9)
0,18 / 0,20
MACD sub semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaEURO STOXX 50Față de EURO STOXX 50Mediana verticalei
1 lună+27,7 %−0,6 %+28,3 pp—
3 luni+58,9 %−4,2 %+63,1 pp—
6 luni+69,7 %+4,3 %+65,3 pp—
De la început de an+41,9 %+7,5 %+34,4 pp—
1 an+60,7 %+9,9 %+50,8 pp+5,8 %
3 ani−36,8 %+49,8 %−86,6 pp+26,3 %
5 ani−80,6 %+42,8 %−123,4 pp—
Scădere maximă (1 an)
−44,9 %
13 ian. 2026 → 16 iul. 2026
Scădere maximă (5 ani)
−91,6 %
19 nov. 2021 → 16 iul. 2026
Creștere anuală compusă (5 ani)
−28,0 %
EURO STOXX 50 +7,4 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).

E/P în timp

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

P/E-ul de azi e la percentila 100 din propriul istoric de 1 trimestre (min 3,8, mediană 3,8, max 3,8; doar trimestrele cu profit).

Exerciții anuale

Exercițiu202320242025
Venituri1,1 mld1,2 mld1,4 mld
Venituri an/anindisponibil+8,2 %+13,8 %
Profit net-314,0 mil-336,2 mil405,2 mil
Profit net an/anindisponibilindisponibilindisponibil
EPS diluat-0,38-0,410,49
EPS diluat an/anindisponibilindisponibilindisponibil
netă %-28,0 %-27,7 %29,3 %
Flux de numerar liber-249,1 mil72,1 mil123,0 mil

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2025 · 30 nov. 2025

Numerar
740,0 mil GBP
Datorie financiară
1,5 mld GBP
Datorie netă
746,2 mil GBP
Capitaluri proprii
1,6 mld GBP
Active totale
4,3 mld GBP
Datorie / capitaluri
0,95x
Lichiditate curentă
2,00x
ROE
29,7 %
ROA
9,6 %
Marja FCF
8,9 %

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (GBP)

Marje

Cont de profit și pierdere · GBP

Venituri
2023
1,1 mld
2024
1,2 mld
2025
1,4 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Profit operațional
2023
-222,3 mil
2024
-336,6 mil
2025
-271,2 mil

esef· 10 mar. 2026verificat

Cheltuieli cu dobânzile
2023
83,6 mil
2024
98,6 mil
2025
146,7 mil

esef· 10 mar. 2026verificat

Profit înainte de impozit
2023
-279,7 mil
2024
-339,8 mil
2025
-377,6 mil

esef· 10 mar. 2026verificat

Impozit pe profit
2023
-16,9 mil
2024
-200,0 mii
2025
14,5 mil

esef· 10 mar. 2026verificat

Profit net
2023
-314,0 mil
2024
-336,2 mil
2025
405,2 mil

esef· 10 mar. 2026verificat

EPS diluat
2023
-0,38
2024
-0,41
2025
0,49

esef· 10 mar. 2026verificat

Bilanț · GBP

Numerar
2023
884,8 mil
2024
732,5 mil
2025
740,0 mil

esef· 10 mar. 2026verificat

Creanțe
2023
375,4 mil
2024
186,4 mil
2025
142,3 mil

esef· 10 mar. 2026verificat

Stocuri
2023
127,1 mil
2024
39,8 mil
2025
31,9 mil

esef· 10 mar. 2026verificat

Active curente
2023
1,4 mld
2024
1,6 mld
2025
936,2 mil

esef· 10 mar. 2026verificat

Imobilizări corporale nete
2023
1,8 mld
2024
1,6 mld
2025
1,4 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Fond comercial
2023
158,6 mil
2024
158,2 mil
2025
147,8 mil

esef· 10 mar. 2026verificat

Imobilizări necorporale (fără fond comercial)
2023
461,3 mil
2024
496,5 mil
2025
517,8 mil

esef· 10 mar. 2026verificat

Active totale
2023
4,4 mld
2024
4,2 mld
2025
4,3 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Datorii comerciale
2023
468,4 mil
2024
246,6 mil
2025
261,9 mil

esef· 10 mar. 2026verificat

Datorie pe termen scurt
2023
2,6 mil
2024
200,0 mii
2025
56,0 mil

esef· 10 mar. 2026verificat

Datorie pe termen lung
2023
1,5 mld
2024
1,4 mld
2025
1,4 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Datorii curente
2023
576,8 mil
2024
324,9 mil
2025
469,2 mil

esef· 10 mar. 2026verificat

Capital propriu
2023
1,5 mld
2024
1,2 mld
2025
1,6 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului
2023
816,9 mil
2024
820,0 mil
2025
825,3 mil

esef· 10 mar. 2026derivat

Fluxuri de numerar · GBP

Flux de numerar operațional
2023
82,2 mil
2024
268,9 mil
2025
341,7 mil

esef· 10 mar. 2026verificat

Investiții (capex)
2023
331,3 mil
2024
196,8 mil
2025
218,7 mil

esef· 10 mar. 2026verificat

Flux de numerar liber
2023
-249,1 mil ≈
2024
72,1 mil ≈
2025
123,0 mil ≈

esef· 10 mar. 2026derivat

Flux de numerar din investiții
2023
-500,1 mil
2024
-353,7 mil
2025
-382,6 mil

esef· 10 mar. 2026verificat

Flux de numerar din finanțare
2023
-10,1 mil
2024
-24,3 mil
2025
14,8 mil

esef· 10 mar. 2026verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
13,8 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR venituri 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR venituri 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EBIT (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Creșterea profitului net (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR profit net 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR profit net 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EPS (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR EPS 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR EPS 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea FCF (an/an)
70,6 %
calculat olivLawFY 2025

Profitabilitate

Marja brută
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja EBIT
-19,6 %
calculat olivLawFY 2025
Marja netă
29,3 %
calculat olivLawFY 2025
Marja FCF
8,9 %
calculat olivLawFY 2025

Randamente

ROE
29,5 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 30 nov. 2025
ROA
9,6 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 30 nov. 2025
ROIC
-11,0 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 30 nov. 2025
ROCE
-7,1 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 30 nov. 2025
Rata de distribuire (EPS)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Rata de distribuire (FCF)
indisponibil
lipsesc date de intrare

Bilanț și datorie

Datoria netă
746,2 mil GBP
calculat olivLawbilanț la 30 nov. 2025
Datorie netă / EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie / capital propriu
1,0x
calculat olivLawbilanț la 30 nov. 2025
Acoperirea dobânzilor
-1,8x
calculat olivLawFY 2025

Lichiditate

Lichiditatea curentă
2,0x
calculat olivLawbilanț la 30 nov. 2025
Lichiditatea rapidă
1,9x
calculat olivLawbilanț la 30 nov. 2025
Lichiditatea imediată
1,6x
calculat olivLawbilanț la 30 nov. 2025

Numerar

Fluxul de numerar operațional
341,7 mil GBP
calculat olivLawFY 2025
Investiții (capex)
218,7 mil GBP
calculat olivLawFY 2025
Fluxul de numerar liber
123,0 mil GBP
calculat olivLawFY 2025
Conversia profitului în FCF
30,4 %
calculat olivLawFY 2025
Conversia EBITDA în numerar
indisponibil
lipsesc date de intrare

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
43 zile
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 30 nov. 2025
Zile de stoc (DIO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Zile de plată (DPO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Ciclul de conversie a numerarului
indisponibil
lipsesc date de intrare

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
2,8 mld GBP
calculat olivLawbilanț la 30 nov. 2025
Valoarea întreprinderii (EV)
3,5 mld GBP
calculat olivLawbilanț la 30 nov. 2025
Capitalizare / profit net TTM
6,8x
calculat olivLawFY 2025
P/E (TTM)
6,9x
calculat olivLawFY 2025
Randamentul profitului
14,5 %
calculat olivLawFY 2025
P/B
1,8x
calculat olivLawbilanț la 30 nov. 2025
P/S
2,0x
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 30 nov. 2025
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBIT
indisponibil
date insuficiente
EV/Venit
2,5x
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 30 nov. 2025
P/FCF
22,5x
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 30 nov. 2025
Randament FCF
4,4 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 30 nov. 2025
Randamentul dividendului
indisponibil
niciun dividend în situațiile structurate; absența unei linii nu e un zero confirmat
Randamentul distribuirilor către acționari
indisponibil
lipsesc date de intrare

1 indicatori care nu se aplică sectorului.

Evaluare

Încadrare olivLaw

Date insuficiente
Ce lipsește
  • acoperirea ponderilor scorului: 52,1 % din minimum 60 %

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

3,35 GBP

05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: 2,8 mld GBP

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
2,8 mld GBP
calculat olivLawbilanț la 30 nov. 2025
P/E (TTM)
6,9x
calculat olivLawFY 2025
P/B
1,8x
calculat olivLawbilanț la 30 nov. 2025
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROE
29,5 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 30 nov. 2025
Marja netă
29,3 %
calculat olivLawFY 2025
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
13,8 %
calculat olivLawFY 2025
Randamentul dividendului
indisponibil
niciun dividend în situațiile structurate; absența unei linii nu e un zero confirmat

Acoperire și prospețime

26/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2025
Ultima perioadă raportată: 30 nov. 2025
Data ultimului bilanț: 30 nov. 2025
Numărul de acțiuni (coperta ultimei depuneri), la: 30 nov. 2025
Sursă: esefpublicat 10 mar. 2026
verificat 82derivat 3

Scorul pe grupe

52 % · Date insuficiente

Interval de valoare estimat

indisponibil — fără ipoteze de evaluare pentru moneda de raportare

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Metode de evaluare

    Ipoteze (ilustrative, editoriale)

    Rata fără risc
    6,5 %
    Prima de risc a pieței
    6,0 %
    Beta (implicit)
    1,00
    Costul capitalului propriu
    12,5 %
    Creștere terminală
    3,0 %

    Scorul pe factori

    Date insuficiente

    Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 52,1 % din minimum 60 %

    FactorValoareScorPondere folosită
    ROIC · Calitate-11,0 %17 (față de colegi)20 %
    Marja netă · Calitate29,3 %83 (față de colegi)12 %
    Conversia profitului în FCF · Calitate30,4 %1 (pe interval fix)12 %
    CAGR venituri 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
    CAGR EPS 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
    Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
    Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie-1,8x0 (pe interval fix)12 %
    Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie2,0x100 (pe interval fix)8 %
    P/E (TTM) · Evaluare6,9x89 (față de colegi)20 %
    EV/EBITDA · Evaluareindisponibilindisponibil—
    Randament FCF · Evaluare4,4 %56 (pe interval fix)16 %
    Randamentul distribuirilor către acționari · Randamenteindisponibilindisponibil—
    Rata de distribuire (FCF) · Randamenteindisponibilindisponibil—

    Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

    Grupele scorului

    • Bilanț și datorie40/100 · 2/3 factori cu valoare
    • Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
    • Calitate30/100 · 3/3 factori cu valoare
    • Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
    • Evaluare74/100 · 2/3 factori cu valoare

    O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

    Memo

    OCADO GROUP PLC (OCDO.L). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-11-30.

    Cifre calculate din situațiile financiare: venit 1,4 mld GBP în 2025; creștere an/an 13,8 %; marjă netă 29,3 %; ROE 29,5 %.

    Intervalul de valoare estimat este 4,49–6,99 GBP pe acțiune (mediana a 2 metode, acord între metode: ridicat); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 5,66 GBP, prețul de 3,35 GBP lasă un potențial de 69,0 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de 40,8 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.

    Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 52,1 % din minimum 60 %).

    Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

    Ce susține teza

    • Marja netă: 29,3 %
    • Lichiditatea curentă: 2,0x
    • P/E (TTM): 6,9x
    • Prețul este sub intervalul de valoare estimat

    Ce o infirmă

    • ROIC: -11,0 %
    • Conversia profitului în FCF: 30,4 %
    • Acoperirea dobânzilor: -1,8x

    Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, EV/EBITDA, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).

    Față de mediana verticalei

    Companii listate din Regatul Unit · aceeași țară · comparată cu 39 firme

    Multipli și rentabilitate față de mediană

    P/E
    6,9x
    mediana verticalei 15,3x
    sub mediană (−55,2 %)
    EV/EBITDA
    —
    mediana verticalei —
    P/S
    2,0x
    mediana verticalei 1,5x
    peste mediană (+30,2 %)
    P/B
    1,8x
    mediana verticalei 2,2x
    sub mediană (−18,0 %)
    ROE
    29,5 %
    mediana verticalei 14,4 %
    peste mediană (+105,3 %)
    Marja netă
    29,3 %
    mediana verticalei 10,8 %
    peste mediană (+172,3 %)
    Marja EBIT
    -19,6 %
    mediana verticalei 22,9 %
    sub mediană (−185,5 %)
    Venituri an/an
    13,8 %
    mediana verticalei 7,9 %
    peste mediană (+74,6 %)
    Datorie netă/EBITDA
    —
    mediana verticalei —
    Randament dividend
    —
    mediana verticalei 2,9 %

    Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

    Firmele verticalei

    CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
    BATS.LBritish American Tobacco P.L.C.104,3 mld13,516,5 %30,3 %−1,0 %+7 % / +88 %
    ABF.LAssociated British Foods PLC14,7 mld14,39,2 %5,3 %−3,1 %−5 % / −15 %
    0EV1.LCarnival PLC5,5 mld4,146,7 %13,4 %+6,4 %indisponibil / indisponibil
    BAB.LBabcock International Group PLC5,1 mld24,734,7 %4,1 %+7,2 %−10 % / +158 %
    AUTO.LAutotrader Group PLC4,8 mld16,460,2 %47,1 %+3,9 %−13 % / −23 %
    BBY.LBalfour Beatty PLC4,2 mld16,323,2 %2,8 %+15,2 %+20 % / +160 %
    ABDN.LAberdeen Group PLC4,1 mld10,88,0 %28,9 %−2,1 %+11 % / +41 %
    BKG.LThe Berkeley Group Holdings PLC3,6 mld11,38,8 %13,4 %−4,2 %−0 % / −22 %
    BME.LB&M European Value Retail PLC2,9 mld17,421,2 %2,8 %+3,7 %+68 % / −51 %
    OCDO.LOcado Group PLC2,8 mld6,929,5 %29,3 %+13,8 %+82 % / −44 %
    AJB.LAj Bell PLC2,4 mld22,849,9 %33,1 %+18,0 %+8 % / +128 %
    ASHM.LAshmore Group PLC1,4 mld13,913,1 %71,6 %−0,1 %+28 % / +18 %
    BCG.LBaltic Classifieds Group PLC1,2 mld23,215,8 %57,6 %+6,9 %−99 % / −99 %
    APN.LApplied Nutrition PLC763,6 mil36,241,2 %19,7 %+24,2 %+71 % / indisponibil
    BAG.LA.G. Barr P.L.C.671,9 mil14,414,4 %10,8 %+4,0 %−7 % / +26 %
    ASC.LAsos PLC494,5 mil—-81,3 %-12,0 %−14,7 %+71 % / +8 %
    ALFA.LAlfa Financial Software Holdings PLC486,8 mil16,361,5 %23,8 %+15,3 %−28 % / +10 %
    AML.LAston Martin Lagonda Global Holdings PLC344,3 mil—-93,4 %-39,2 %−20,6 %−45 % / −85 %
    APTD.LAptitude Software Group PLC111,3 mil28,57,2 %6,2 %−7,3 %−30 % / −23 %
    AMGO.LAmigo Holdings PLC9,9 mil———−81,9 %+325 % / +844 %
    ASBE.LAssociated British Engineering PLC605,3 mii—-19,1 %—indisponibilindisponibil / indisponibil
    AMIF.LAmicorp Fs (uk) PLC221,6 mii0,127,5 %9,1 %+8,1 %indisponibil / indisponibil
    AAF.LAirtel Africa PLC——24,1 %10,6 %+29,5 %−7 % / +164 %
    AAL.LAnglo American PLC——-19,3 %-20,2 %+4,5 %+30 % / +76 %
    ACG.LAcg Metals Limited——-80,3 %-32,0 %+134,8 %+60 % / +63 %

    Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru OCDO.L din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

    Prognoza motorului olivLaw

    Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

    Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.

    Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

    Scenarii ilustrative

    Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.

    Pesimist
    Interval admis: -50 … 50 %
    Interval admis: -100 … 100 %
    Interval admis: 0 … 100
    Interval admis: -10 … 20 %
    Interval admis: 0 … 100 %
    De bază
    Interval admis: -50 … 50 %
    Interval admis: -100 … 100 %
    Interval admis: 0 … 100
    Interval admis: -10 … 20 %
    Interval admis: 0 … 100 %
    Optimist
    Interval admis: -50 … 50 %
    Interval admis: -100 … 100 %
    Interval admis: 0 … 100
    Interval admis: -10 … 20 %
    Interval admis: 0 … 100 %
    Nimic nu se salvează.

    Preț estimat (GBP)

    Preț estimatPesimistDe bazăOptimist
    1 ani
    2,18
    Randament total -35 % · Pe an -35 %
    3,84
    Randament total 15 % · Pe an 15 %
    5,77
    Randament total 72 % · Pe an 72 %
    3 ani
    2,53
    Randament total -24 % · Pe an -9 %
    4,97
    Randament total 48 % · Pe an 14 %
    8,13
    Randament total 143 % · Pe an 34 %
    5 ani
    2,93
    Randament total -12 % · Pe an -3 %
    6,43
    Randament total 92 % · Pe an 14 %
    11,47
    Randament total 242 % · Pe an 28 %
    Ce mută cel mai mult prețul la 3 ani
    • P/E la ieșire± 1,24
    • Marja netă± 0,87
    • Creșterea anuală a veniturilor± 0,66
    • Diluare anuală± 0,07

    Analiză AI

    Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

    Pe scurt

    Ocado Group furnizează tehnologie robotizată pentru comerțul online cu alimente, prin Ocado Smart Platform, și operează indirect prin Ocado Retail în Marea Britanie. În FY25 compania a trecut printr-o reașezare a parteneriatelor din Nord-America și a anunțat reducerea costurilor, în contextul în care își propune să devină pozitivă din punct de vedere al fluxului de numerar în FY26. Au fost livrate 72 de milioane de comenzi prin OSP în cursul anului fiscal 2025 1.

    SWOT

    Puncte tari

    • Compania are o platformă tehnologică dovedită, cu operațiuni în mai multe țări și experiență de peste 25 de ani în retailul online al Ocado Retail.
    • Ocado Retail a fost unul dintre cei mai rapizi crescători din sectorul britanic, cu performanțe ridicate de livrare la timp.
    • Tehnologiile Re:Imagined și Ocado Swift Router sunt active pe mai multe situri și au îmbunătățit productivitatea.

    Puncte slabe

    • Unele situri din Nord-America au avut o utilizare mai mică decât se așteptase, ceea ce a necesitat resetarea capacității de bază.
    • Costurile de cercetare și dezvoltare și cele de suport au rămas ridicate, iar compania își propune să le reducă semnificativ.
    • Dependența de un număr restrâns de parteneri mari poate face veniturile sensibile la deciziile lor strategice.

    Oportunități

    • Piețele de comerț online cu alimente sunt mai mari decât în 2017, ceea ce ar putea deschide noi contracte, dacă retailerii adoptă soluții automatizate.
    • Extinderea în afara sectorului alimentar, prin Ocado Intelligent Automation, poate aduce venituri din modă și logistică generală.
    • Soluțiile de tip Store Based Automation ar putea aduce clienți care nu își pot permite un depozit automatizat complet.

    Amenințări

    • Retailerii pot construi soluții proprii sau pot apela la concurenți, iar lipsa exclusivității ar putea intensifica presiunea concurențială.
    • Creșterea costurilor de energie și a reglementărilor de mediu poate afecta costurile operaționale și investițiile în CFC-uri.
    • Închiderea unor situri de către parteneri, precum la Kroger și Sobeys, ar putea reduce volumul de venituri recurente.

    Riscuri

    • Utilizarea rețelei de CFCridicat

      Volume mai mici decât cele planificate pe unele situri din Nord-America pot întârzia recuperarea investițiilor și pot afecta veniturile recurente.

    • Concentrarea pe parteneriridicat

      Veniturile depind de deciziile câtorva parteneri mari, iar închiderea unor situri sau renegocierea contractelor pot avea un efect semnificativ.

    • Costurile energetice și climaticemediu

      Creșterea prețului energiei, a costurilor de răcire și a taxelor de carbon ar putea crește costurile operaționale ale CFC-urilor.

    • Riscuri de inundațiimediu

      Două locații britanice sunt expuse riscului de inundații, cu costuri anuale estimate de companie ca fiind semnificative, dacă riscul nu este gestionat.

    • Tranziția la vehicule electricescăzut

      Dacă tehnologia vehiculelor electrice nu este disponibilă la un cost rezonabil, flota și clienții care depind de ea ar putea pierde competitivitate.

    Teza de investiție

    Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)

    • Dacă partenerii care au redus volumele își revin, iar piețele de comerț online cu alimente continuă să crească, compania ar putea beneficia de o bază de venituri recurente mai stabilă.
    • Reducerea planificată a costurilor pentru FY27 ar putea îmbunătăți semnificativ profitabilitatea, dacă se realizează conform estimărilor companiei.
    • Creșterea rapidă a Ocado Retail și productivitatea în CFC-uri sugerează că modelul tehnologic poate funcționa la scară mai mare.

    Ce ar strica teza

    • Închiderea unor situri din Nord-America și Canada arată că cererea pe unele piețe poate fi mai lentă decât se estimase, ceea ce ar putea limita creșterea.
    • Expirarea exclusivității poate permite concurenților să intre mai ușor pe piețele partenerilor, iar acest lucru ar putea presa marjele.
    • Dacă obiectivul de flux de numerar pozitiv pentru FY26 nu este atins, încrederea investitorilor ar putea fi afectată.

    De urmărit

    • Progresul către fluxul de numerar pozitivFY26
    • Deschiderea CFC-urilor în Coreea de Sud, Japonia și Statele UniteFY26
    • Realizarea reducerii costurilor totale de cashFY27
    • Evoluția utilizării rețelei de CFC și a volumelor partenerilor din Nord-Americanext 10-K

    Produse, piață și concurență

    Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

    Afacerea

    Ocado Group plc, cotată la Bursa de Londra, are două zone de activitate principale: Technology Solutions, care vinde platforma OSP și centre de îndeplinire a comenzilor (CFC) partenerilor din industria alimentară, și Ocado Logistics, care deservește operațiunile britanice ale Ocado Retail. Modelul de afaceri se bazează pe taxe recurente pentru capacitatea instalată, la care se adaugă vânzările de module noi 1.

    În anul fiscal 2025, compania și-a propus să crească gradul de utilizare a rețelei de CFC și să reducă costurile tehnologice și de suport, o direcție care include renunțarea parțială la exclusivitățile istorice din majoritatea piețelor partenerilor. Ocado Intelligent Automation, divizia de automatizare pentru alte sectoare precum modă și logistică generală, a fost consolidată cu divizia comercială Ocado Solutions sub conducerea unui nou Chief Revenue Officer 1.

    Ocado Retail, principalul client din Marea Britanie, a raportat creștere a bazei de clienți activi și a fost, potrivit datelor Kantar citate de companie, cel mai rapid crescător retailer din sector timp de 12 luni consecutive în 2024-2025 1.

    Segmente

    Technology Solutions

    Segmentul Technology Solutions livrează platforma OSP și tehnologii Re:Imagined, inclusiv roboți și Ocado Swift Router, partenerilor din mai multe țări. În FY25, creșterea EPW pe rețeaua internațională de CFC a fost de 26% 1, iar tehnologia OGRP era activă în 10 CFC-uri, iar AFL în 12 1.

    Ocado Logistics

    Ocado Logistics deservește partenerii britanici, cu o rețea de CFC operând la volume record. Productivitatea muncii în CFC a crescut la 245 UPH, cu o creștere de 7,9% față de anul precedent 1. Migrarea Morrisons și Ocado Retail pe OSP a fost finalizată în FY25 1.

    Ocado Retail

    Ocado Retail este retailerul online britanic al grupului, care a câștigat cotă de piață în FY25. Compania raportează o livrare la timp și complet a comenzilor pentru 99% dintre produse, iar Adjusted EBITDA a crescut în mod solid 1.

    Piața în context

    Costurile salariale minime în piețele OSP au crescut, ceea ce face automatizarea mai atractivă pentru retaileri, dacă productivitatea rămâne în urmărirea acestei tendințe. Ocado propune soluții de la depozite automatizate până la modulul Store Based Automation, anunțat recent 1.

    Tendințe

    • Creșterea comerțului online cu alimentevânt din spate

      Comerțul online cu alimente este cel mai rapid crescător canal din retailul global, iar expirarea exclusivității oferă Ocado acces la mai multe piețe. Dacă această tendință continuă, ar putea sprijini noi parteneriate 1.

    • Creșterea salariilor minimevânt din spate

      Creșterea salariilor minime în piețele OSP face automatizarea mai valoroasă pentru clienți, cu condiția ca aceasta să fie compensată de costurile implementării 1.

    • Reducerea exclusivității și a utilizării rețeleivânt din față

      Retragerea exclusivității și închiderea unor situri din Statele Unite și Canada ilustrează că cererea pe unele piețe a fost mai lentă decât se estimase, ceea ce ar putea încetini creșterea veniturilor 1.

    • Politici climatice și costuri de energiemixt

      Reglementările privind emisiile, precum CBAM și interdicția vehiculelor diesel, pot crește costurile de energie și de transport, dar pot aduce și oportunități pentru soluțiile de livrare sustenabilă 1.

    Poziția concurențială

    Ocado concurează cu alți furnizori de automatizare a depozitelor și de livrare online cu alimente, precum și cu propriile clienți care își pot construi soluții interne. Compania își propune să își mențină avantajul prin tehnologie dovedită, operațiuni la scară și reducerea costurilor de implementare pentru parteneri 1.

    Pe piața britanică, Ocado Retail concurează cu supermarketuri tradiționale și cu alți retaileri online; creșterea sa rapidă ar putea însă modifica poziția concurenților pe termen mediu 1.

    • KrogerKR

      Partener american al Ocado, cu mai multe CFC-uri în operare, care a decis în 2025 să închidă unele situri cu volume reduse.

    • AmazonAMZN

      Operator global de comerț online și logistică, care concurează cu soluțiile de livrare online cu alimente ale retailerilor partenerilor Ocado.

    • Sobeys

      Retailer canadian și partener al Ocado, care a închis un CFC în Calgary, în timp ce continuă operațiunile în Ontario și Quebec.

    • Coles

      Retailer australian și partener al Ocado, cu creștere solidă a volumelor prin CFC-urile sale.

    Știri și depuneri

    Surse

    1. [1] Annual report, fiscal year ended 2025-11-30 (ESEF) · SEC / Ocado Group plc · 30 nov. 2025

    Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.

    Ocado Group plc (OCDO.L): acțiune, rezultate, evaluare și prognoză · olivLaw