olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni Europa

Oxford Instruments PLC OXIG.L

Regatul Unit · London Stock Exchange · ISIN GB0006650450 · Verticală: Companii listate din Regatul Unit

23,68GBP−6,70 % · 1 ziÎnchidere 05 nov. 2026

La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Oxford Instruments PLC (OXIG.L) costa 23,68 GBP (−6,70 % într-o zi), cu capitalizare 1,3 mld GBP, P/E 28,3 pe un EPS diluat de 0,84 GBP în ultimele 12 luni, randament al dividendului 1,00 %, beta 1,18, interval pe 52 de săptămâni 17,86–33,02 GBP.

Date la · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
1,3 mld GBP
acțiuni la 31 mar. 2026
P/E (TTM)
28,3
EPS diluat TTM 0,84 · TTM până la 31 mar. 2026
E/P (TTM)
3,53 %
TTM până la 31 mar. 2026
Randament dividend
1,00 %
DPS 12 luni 0,24
Beta (2 ani)
1,18
Volatilitate (1 an) 40 %
Interval 52 săpt.
17,8633,02

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
30,1
slab (30–45)
Bollinger (20, 2)
23,55 – 30,03
în jumătatea de jos a benzii · %B 0,02 · lățimea benzii 24,2 %
SMA 50 / 200
27,81 / 27,83
tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
MACD (12, 26, 9)
-0,95 / -0,74
MACD sub semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaEURO STOXX 50Față de EURO STOXX 50Mediana verticalei
1 lună−23,9 %−0,6 %−23,3 pp—
3 luni−18,3 %−4,2 %−14,1 pp—
6 luni−19,1 %+4,3 %−23,5 pp—
De la început de an+15,5 %+7,5 %+8,0 pp—
1 an+28,4 %+9,9 %+18,5 pp+5,8 %
3 ani+25,4 %+49,8 %−24,4 pp+26,3 %
5 ani−1,3 %+42,8 %−44,2 pp—
Scădere maximă (1 an)
−28,3 %
03 iun. 2026 → 05 nov. 2026
Scădere maximă (5 ani)
−47,5 %
10 mai 2023 → 07 apr. 2025
Creștere anuală compusă (5 ani)
−0,3 %
EURO STOXX 50 +7,4 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).

E/P în timp

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

P/E-ul de azi e la percentila 33 din propriul istoric de 3 trimestre (min 24,6, mediană 28,7, max 38,8; doar trimestrele cu profit).

Exerciții anuale

Exercițiu202420252026
Venituri470,4 mil443,4 mil423,2 mil
Venituri an/anindisponibil−5,7 %−4,6 %
Profit net50,7 mil26,0 mil48,2 mil
Profit net an/anindisponibil−48,7 %+85,4 %
EPS diluat0,870,440,84
EPS diluat an/anindisponibil−48,8 %+88,9 %
netă %10,8 %5,9 %11,4 %
Flux de numerar liber15,4 mil36,1 mil47,0 mil

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2026 · 31 mar. 2026

Numerar
106,9 mil GBP
Datorie financiară
12,9 mil GBP
Datorie netă
-94,0 mil GBP
Capitaluri proprii
340,2 mil GBP
Active totale
552,1 mil GBP
Datorie / capitaluri
0,04x
Lichiditate curentă
1,83x
ROE
13,5 %
ROA
8,3 %
Marja FCF
11,1 %

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (GBP)

Marje

Cont de profit și pierdere · GBP

Venituri
2024
470,4 mil
2025
443,4 mil
2026
423,2 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

Costul vânzărilor
2024
228,0 mil
2025
199,1 mil
2026
187,2 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

Profit brut
2024
242,4 mil
2025
244,3 mil
2026
236,0 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

Cercetare și dezvoltare
2024
39,1 mil
2025
38,7 mil
2026
37,1 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

Profit operațional
2024
68,3 mil
2025
37,6 mil
2026
58,0 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

Cheltuieli cu dobânzile
2024
1,7 mil
2025
2,0 mil
2026
2,6 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

Profit înainte de impozit
2024
71,3 mil
2025
38,2 mil
2026
58,5 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

Impozit pe profit
2024
20,6 mil
2025
13,0 mil
2026
14,0 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

Profit net
2024
50,7 mil
2025
26,0 mil
2026
48,2 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

EPS diluat
2024
0,87
2025
0,44
2026
0,84

esef· 25 iun. 2026verificat

Dividend pe acțiune
2024
0,21
2025
0,22
2026
0,24

esef· 25 iun. 2026verificat

Bilanț · GBP

Numerar
2024
97,8 mil
2025
94,1 mil
2026
106,9 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

Creanțe
2024
114,7 mil
2025
126,2 mil
2026
125,0 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

Stocuri
2024
108,1 mil
2025
99,1 mil
2026
72,5 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

Active curente
2024
323,9 mil
2025
330,7 mil
2026
311,3 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

Imobilizări corporale nete
2024
80,5 mil
2025
85,6 mil
2026
76,4 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

Active totale
2024
606,3 mil
2025
604,8 mil
2026
552,1 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

Datorii comerciale
2024
166,2 mil
2025
153,7 mil
2026
137,6 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

Datorie pe termen scurt
2024
13,1 mil
2025
9,2 mil
2026
12,7 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

Datorie pe termen lung
2024
900,0 mii
2025
500,0 mii
2026
200,0 mii

esef· 25 iun. 2026verificat

Datorii curente
2024
198,2 mil
2025
182,6 mil
2026
170,2 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

Datorii totale
2024
240,6 mil
2025
228,7 mil
2026
211,9 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

Capital propriu
2024
365,7 mil
2025
376,1 mil
2026
340,2 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului
2024
57,8 mil
2025
58,0 mil
2026
57,0 mil

esef· 25 iun. 2026derivat

Fluxuri de numerar · GBP

Flux de numerar operațional
2024
42,4 mil
2025
49,7 mil
2026
54,4 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

Investiții (capex)
2024
27,0 mil
2025
13,6 mil
2026
7,4 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

Flux de numerar liber
2024
15,4 mil ≈
2025
36,1 mil ≈
2026
47,0 mil ≈

esef· 25 iun. 2026derivat

Flux de numerar din investiții
2024
-37,5 mil
2025
-27,4 mil
2026
37,0 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

Flux de numerar din finanțare
2024
-18,0 mil
2025
-19,0 mil
2026
-81,9 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

Dividende plătite
2024
11,4 mil
2025
12,1 mil
2026
13,0 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

Răscumpărări de acțiuni
2024
—
2025
0
2026
62,2 mil

esef· 25 iun. 2026verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
-4,6 %
calculat olivLawFY 2026
CAGR venituri 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR venituri 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EBIT (an/an)
54,3 %
calculat olivLawFY 2026
Creșterea profitului net (an/an)
85,4 %
calculat olivLawFY 2026
CAGR profit net 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR profit net 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EPS (an/an)
88,9 %
calculat olivLawFY 2026
CAGR EPS 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR EPS 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea FCF (an/an)
30,2 %
calculat olivLawFY 2026

Profitabilitate

Marja brută
55,8 %
calculat olivLawFY 2026
Marja EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja EBIT
13,7 %
calculat olivLawFY 2026
Marja netă
11,4 %
calculat olivLawFY 2026
Marja FCF
11,1 %
calculat olivLawFY 2026

Randamente

ROE
13,5 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 mar. 2026
ROA
8,3 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 mar. 2026
ROIC
16,4 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 mar. 2026
ROCE
15,2 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 mar. 2026
Rata de distribuire (EPS)
28,2 %
calculat olivLawFY 2026
Rata de distribuire (FCF)
27,7 %
calculat olivLawFY 2026

Bilanț și datorie

Datoria netă
-94,0 mil GBP
calculat olivLawbilanț la 31 mar. 2026
Datorie netă / EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie / capital propriu
0,0x
calculat olivLawbilanț la 31 mar. 2026
Acoperirea dobânzilor
22,3x
calculat olivLawFY 2026

Lichiditate

Lichiditatea curentă
1,8x
calculat olivLawbilanț la 31 mar. 2026
Lichiditatea rapidă
1,4x
calculat olivLawbilanț la 31 mar. 2026
Lichiditatea imediată
0,6x
calculat olivLawbilanț la 31 mar. 2026

Numerar

Fluxul de numerar operațional
54,4 mil GBP
calculat olivLawFY 2026
Investiții (capex)
7,4 mil GBP
calculat olivLawFY 2026
Fluxul de numerar liber
47,0 mil GBP
calculat olivLawFY 2026
Conversia profitului în FCF
97,5 %
calculat olivLawFY 2026
Conversia EBITDA în numerar
indisponibil
lipsesc date de intrare

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
108 zile
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 mar. 2026
Zile de stoc (DIO)
167 zile
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 mar. 2026
Zile de plată (DPO)
284 zile
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 mar. 2026
Ciclul de conversie a numerarului
-8 zile
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 mar. 2026

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
1,3 mld GBP
calculat olivLawbilanț la 31 mar. 2026
Valoarea întreprinderii (EV)
1,3 mld GBP
calculat olivLawbilanț la 31 mar. 2026
Capitalizare / profit net TTM
28,0x
calculat olivLawFY 2026
P/E (TTM)
28,3x
calculat olivLawFY 2026
Randamentul profitului
3,5 %
calculat olivLawFY 2026
P/B
4,0x
calculat olivLawbilanț la 31 mar. 2026
P/S
3,2x
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 mar. 2026
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBIT
21,6x
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 mar. 2026
EV/Venit
3,0x
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 mar. 2026
P/FCF
28,7x
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 mar. 2026
Randament FCF
3,5 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 mar. 2026
Randamentul dividendului
1,0 %
calculat olivLawFY 2026
Randamentul distribuirilor către acționari
5,6 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 mar. 2026

1 indicatori care nu se aplică sectorului.

Evaluare

Încadrare olivLaw

Profil neutru

Scor: 63 / 100

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

23,68 GBP

05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: 1,3 mld GBP

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
1,3 mld GBP
calculat olivLawbilanț la 31 mar. 2026
P/E (TTM)
28,3x
calculat olivLawFY 2026
P/B
4,0x
calculat olivLawbilanț la 31 mar. 2026
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROE
13,5 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 mar. 2026
Marja netă
11,4 %
calculat olivLawFY 2026
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
-4,6 %
calculat olivLawFY 2026
Randamentul dividendului
1,0 %
calculat olivLawFY 2026

Acoperire și prospețime

31/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2026
Ultima perioadă raportată: 31 mar. 2026
Data ultimului bilanț: 31 mar. 2026
Numărul de acțiuni (coperta ultimei depuneri), la: 31 mar. 2026
Sursă: esefpublicat 25 iun. 2026
verificat 93derivat 3

Scorul pe grupe

  • Evaluare26
  • Bilanț și datorie94
  • Randamente88
  • Calitate69

Interval de valoare estimat

indisponibil — fără ipoteze de evaluare pentru moneda de raportare

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Metode de evaluare

    Ipoteze (ilustrative, editoriale)

    Rata fără risc
    6,5 %
    Prima de risc a pieței
    6,0 %
    Beta (implicit)
    1,00
    Costul capitalului propriu
    12,5 %
    Creștere terminală
    3,0 %

    Scorul pe factori

    Profil neutru · Scor 63/100

    FactorValoareScorPondere folosită
    ROIC · Calitate16,4 %63 (față de colegi)17 %
    Marja netă · Calitate11,4 %51 (față de colegi)10 %
    Conversia profitului în FCF · Calitate97,5 %96 (pe interval fix)10 %
    CAGR venituri 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
    CAGR EPS 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
    Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
    Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie22,3x100 (pe interval fix)10 %
    Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie1,8x86 (pe interval fix)7 %
    P/E (TTM) · Evaluare28,3x11 (față de colegi)17 %
    EV/EBITDA · Evaluareindisponibilindisponibil—
    Randament FCF · Evaluare3,5 %44 (pe interval fix)13 %
    Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente5,6 %80 (pe interval fix)10 %
    Rata de distribuire (FCF) · Randamente27,7 %100 (pe interval fix)7 %

    Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

    Grupele scorului

    • Bilanț și datorie94/100 · 2/3 factori cu valoare
    • Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
    • Calitate69/100 · 3/3 factori cu valoare
    • Randamente88/100 · 2/2 factori cu valoare
    • Evaluare26/100 · 2/3 factori cu valoare

    O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

    Memo

    OXFORD INSTRUMENTS PLC (OXIG.L). Ultimul exercițiu complet: 2026; date până la 2026-03-31.

    Cifre calculate din situațiile financiare: venit 423,2 mil GBP în 2026; creștere an/an -4,6 %; marjă netă 11,4 %; ROE 13,5 %.

    Intervalul de valoare estimat este 8,58–10,86 GBP pe acțiune (mediana a 3 metode, acord între metode: scăzut); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 9,54 GBP, prețul de 23,68 GBP lasă un potențial de -59,7 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -148,2 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.

    Scor olivLaw 63/100, încadrare metodologică: profil neutru (scorul, marja de siguranță și acordul metodelor împreună; nu o judecată despre prețul corect). Grupe evaluate parțial: growth. Nu este o recomandare de investiții.

    Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

    Ce susține teza

    • Conversia profitului în FCF: 97,5 %
    • Acoperirea dobânzilor: 22,3x
    • Lichiditatea curentă: 1,8x
    • Randamentul distribuirilor către acționari: 5,6 %
    • Rata de distribuire (FCF): 27,7 %

    Ce o infirmă

    • P/E (TTM): 28,3x
    • Prețul este peste intervalul de valoare estimat
    • Metodele de evaluare diverg

    Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, EV/EBITDA.

    Față de mediana verticalei

    Companii listate din Regatul Unit · aceeași țară · comparată cu 39 firme

    Multipli și rentabilitate față de mediană

    P/E
    28,3x
    mediana verticalei 15,3x
    peste mediană (+84,4 %)
    EV/EBITDA
    —
    mediana verticalei —
    P/S
    3,2x
    mediana verticalei 1,5x
    peste mediană (+107,5 %)
    P/B
    4,0x
    mediana verticalei 2,2x
    peste mediană (+83,6 %)
    ROE
    13,5 %
    mediana verticalei 14,4 %
    sub mediană (−6,3 %)
    Marja netă
    11,4 %
    mediana verticalei 10,8 %
    peste mediană (+5,7 %)
    Marja EBIT
    13,7 %
    mediana verticalei 22,9 %
    sub mediană (−40,3 %)
    Venituri an/an
    -4,6 %
    mediana verticalei 7,9 %
    sub mediană (−157,8 %)
    Datorie netă/EBITDA
    —
    mediana verticalei —
    Randament dividend
    1,0 %
    mediana verticalei 2,9 %
    sub mediană (−65,1 %)

    Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

    Firmele verticalei

    CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
    BATS.LBritish American Tobacco P.L.C.104,3 mld13,516,5 %30,3 %−1,0 %+7 % / +88 %
    ABF.LAssociated British Foods PLC14,7 mld14,39,2 %5,3 %−3,1 %−5 % / −15 %
    0EV1.LCarnival PLC5,5 mld4,146,7 %13,4 %+6,4 %indisponibil / indisponibil
    BAB.LBabcock International Group PLC5,1 mld24,734,7 %4,1 %+7,2 %−10 % / +158 %
    AUTO.LAutotrader Group PLC4,8 mld16,460,2 %47,1 %+3,9 %−13 % / −23 %
    BBY.LBalfour Beatty PLC4,2 mld16,323,2 %2,8 %+15,2 %+20 % / +160 %
    ABDN.LAberdeen Group PLC4,1 mld10,88,0 %28,9 %−2,1 %+11 % / +41 %
    BKG.LThe Berkeley Group Holdings PLC3,6 mld11,38,8 %13,4 %−4,2 %−0 % / −22 %
    BME.LB&M European Value Retail PLC2,9 mld17,421,2 %2,8 %+3,7 %+68 % / −51 %
    AJB.LAj Bell PLC2,4 mld22,849,9 %33,1 %+18,0 %+8 % / +128 %
    ASHM.LAshmore Group PLC1,4 mld13,913,1 %71,6 %−0,1 %+28 % / +18 %
    OXIG.LOxford Instruments PLC1,3 mld28,313,5 %11,4 %−4,6 %+20 % / +12 %
    BCG.LBaltic Classifieds Group PLC1,2 mld23,215,8 %57,6 %+6,9 %−99 % / −99 %
    APN.LApplied Nutrition PLC763,6 mil36,241,2 %19,7 %+24,2 %+71 % / indisponibil
    BAG.LA.G. Barr P.L.C.671,9 mil14,414,4 %10,8 %+4,0 %−7 % / +26 %
    ASC.LAsos PLC494,5 mil—-81,3 %-12,0 %−14,7 %+71 % / +8 %
    ALFA.LAlfa Financial Software Holdings PLC486,8 mil16,361,5 %23,8 %+15,3 %−28 % / +10 %
    AML.LAston Martin Lagonda Global Holdings PLC344,3 mil—-93,4 %-39,2 %−20,6 %−45 % / −85 %
    APTD.LAptitude Software Group PLC111,3 mil28,57,2 %6,2 %−7,3 %−30 % / −23 %
    AMGO.LAmigo Holdings PLC9,9 mil———−81,9 %+325 % / +844 %
    ASBE.LAssociated British Engineering PLC605,3 mii—-19,1 %—indisponibilindisponibil / indisponibil
    AMIF.LAmicorp Fs (uk) PLC221,6 mii0,127,5 %9,1 %+8,1 %indisponibil / indisponibil
    AAF.LAirtel Africa PLC——24,1 %10,6 %+29,5 %−7 % / +164 %
    AAL.LAnglo American PLC——-19,3 %-20,2 %+4,5 %+30 % / +76 %
    ACG.LAcg Metals Limited——-80,3 %-32,0 %+134,8 %+60 % / +63 %

    Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru OXIG.L din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

    Prognoza motorului olivLaw

    Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

    Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.

    Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

    Scenarii ilustrative

    Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.

    Pesimist
    Interval admis: -50 … 50 %
    Interval admis: -100 … 100 %
    Interval admis: 0 … 100
    Interval admis: -10 … 20 %
    Interval admis: 0 … 100 %
    De bază
    Interval admis: -50 … 50 %
    Interval admis: -100 … 100 %
    Interval admis: 0 … 100
    Interval admis: -10 … 20 %
    Interval admis: 0 … 100 %
    Optimist
    Interval admis: -50 … 50 %
    Interval admis: -100 … 100 %
    Interval admis: 0 … 100
    Interval admis: -10 … 20 %
    Interval admis: 0 … 100 %
    Nimic nu se salvează.

    Preț estimat (GBP)

    Preț estimatPesimistDe bazăOptimist
    1 ani
    12,86
    Randament total -45 % · Pe an -45 %
    22,84
    Randament total -3 % · Pe an -3 %
    34,56
    Randament total 47 % · Pe an 47 %
    3 ani
    10,31
    Randament total -55 % · Pe an -23 %
    20,81
    Randament total -9 % · Pe an -3 %
    34,87
    Randament total 51 % · Pe an 15 %
    5 ani
    8,27
    Randament total -62 % · Pe an -18 %
    18,96
    Randament total -16 % · Pe an -3 %
    35,18
    Randament total 54 % · Pe an 9 %
    Ce mută cel mai mult prețul la 3 ani
    • P/E la ieșire± 5,20
    • Marja netă± 3,64
    • Creșterea anuală a veniturilor± 3,27
    • Diluare anuală± 0,31

    Analiză AI

    Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.

    Produse, piață și concurență

    Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.

    Știri și depuneri

    Din presă

    Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.

    Rapoarte anuale (ESEF)

    Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.

    Oxford Instruments PLC (OXIG.L): acțiune, rezultate, evaluare și prognoză · olivLaw