olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni Europa

Panther Metals PLC PALM.L

Regatul Unit · London Stock Exchange · Verticală: Companii listate din Regatul Unit

1,50GBP0,00 % · 1 ziÎnchidere 05 nov. 2026

Panther Metals PLC este o companie britanică de explorare minieră, listată la Londra, care își concentrează activitatea pe proiecte din Canada, în special Obonga din Ontario și recuperarea metalelor din steriluri la Winston. Compania rămâne în stadiu incipient, fără venituri, și depinde de atragerea de capital; situația ei financiară este descrisă în raportul anual.

La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Panther Metals PLC (PALM.L) costa 1,50 GBP (+0,00 % într-o zi), cu capitalizare 8,1 mil GBP, beta -0,43, interval pe 52 de săptămâni 0,41–1,96 GBP.

Date la · analiza AI din · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
8,1 mil GBP
acțiuni la 31 dec. 2025
P/E (TTM)
indisponibil
EPS diluat TTM -0,25 · TTM până la 31 dec. 2025
E/P (TTM)
-16,57 %
TTM până la 31 dec. 2025
Randament dividend
indisponibil
Beta (2 ani)
-0,43
Volatilitate (1 an) 77 %
Interval 52 săpt.
0,411,96

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
42,1
slab (30–45)
Bollinger (20, 2)
1,34 – 1,92
în jumătatea de jos a benzii · %B 0,28 · lățimea benzii 36,0 %
SMA 50 / 200
1,58 / 1,15
tendință mixtă
MACD (12, 26, 9)
-0,05 / -0,02
MACD sub semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaEURO STOXX 50Față de EURO STOXX 50Mediana verticalei
1 lună−20,0 %−0,6 %−19,4 pp—
3 luni+26,6 %−4,2 %+30,8 pp—
6 luni+46,3 %+4,3 %+42,0 pp—
De la început de an+122,2 %+7,5 %+114,7 pp—
1 an+175,2 %+9,9 %+165,3 pp+5,8 %
3 ani+84,6 %+49,8 %+34,8 pp+26,3 %
5 ani−52,9 %+42,8 %−95,8 pp—
Scădere maximă (1 an)
−32,7 %
08 iun. 2026 → 06 aug. 2026
Scădere maximă (5 ani)
−89,0 %
09 nov. 2021 → 28 mar. 2025
Creștere anuală compusă (5 ani)
−14,0 %
EURO STOXX 50 +7,4 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).

E/P în timp

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

Exerciții anuale

Exercițiu202320242025
Venituri000
Venituri an/anindisponibilindisponibilindisponibil
Profit net269,2 mii-2,0 mil-1,3 mil
Profit net an/anindisponibil−826,2 %indisponibil
EPS diluat0,20-0,53-0,25
EPS diluat an/anindisponibil−367,5 %indisponibil
netă %indisponibilindisponibilindisponibil
Flux de numerar liberindisponibilindisponibilindisponibil

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025

Numerar
71,1 mii GBP
Datorie financiară
0 GBP
Datorie netă
-71,1 mii GBP
Capitaluri proprii
2,2 mil GBP
Active totale
2,6 mil GBP
Datorie / capitaluri
0,00x
Lichiditate curentă
0,57x
ROE
-61,8 %
ROA
-47,4 %
Marja FCF
indisponibil

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (GBP)

Cont de profit și pierdere · GBP

Venituri
2023
0
2024
0
2025
0

esef· 27 mai 2026verificat

Costul vânzărilor
2023
0
2024
0
2025
0

esef· 27 mai 2026verificat

Profit brut
2023
0
2024
0
2025
0

esef· 27 mai 2026verificat

Profit operațional
2023
327,1 mii
2024
-1,9 mil
2025
-1,3 mil

esef· 27 mai 2026verificat

Cheltuieli cu dobânzile
2023
57,9 mii
2024
5,8 mii
2025
8,6 mii

esef· 27 mai 2026verificat

Profit înainte de impozit
2023
269,2 mii
2024
-2,0 mil
2025
-1,3 mil

esef· 27 mai 2026verificat

Impozit pe profit
2023
0
2024
0
2025
0

esef· 27 mai 2026verificat

Profit net
2023
269,2 mii
2024
-2,0 mil
2025
-1,3 mil

esef· 27 mai 2026verificat

EPS diluat
2023
0,20
2024
-0,53
2025
-0,25

esef· 27 mai 2026verificat

Bilanț · GBP

Numerar
2023
66,1 mii
2024
17,5 mii
2025
71,1 mii

esef· 27 mai 2026verificat

Creanțe
2023
58,8 mii
2024
104,8 mii
2025
151,0 mii

esef· 27 mai 2026verificat

Active curente
2023
2,4 mil
2024
753,6 mii
2025
222,1 mii

esef· 27 mai 2026verificat

Active totale
2023
4,3 mil
2024
3,0 mil
2025
2,6 mil

esef· 27 mai 2026verificat

Datorii comerciale
2023
134,4 mii
2024
613,9 mii
2025
392,9 mii

esef· 27 mai 2026verificat

Datorie pe termen scurt
2023
406,5 mii
2024
172,5 mii
2025
0

esef· 27 mai 2026verificat

Datorii curente
2023
540,9 mii
2024
786,4 mii
2025
392,9 mii

esef· 27 mai 2026verificat

Datorii totale
2023
704,5 mii
2024
924,1 mii
2025
392,9 mii

esef· 27 mai 2026verificat

Capital propriu
2023
3,6 mil
2024
2,1 mil
2025
2,2 mil

esef· 27 mai 2026verificat

Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului
2023
928,2 mii
2024
3,7 mil
2025
5,4 mil

esef· 27 mai 2026derivat

Fluxuri de numerar · GBP

Flux de numerar operațional
2023
-368,1 mii
2024
-261,7 mii
2025
-1,1 mil

esef· 27 mai 2026verificat

Flux de numerar din investiții
2023
35,3 mii
2024
-132,0 mii
2025
-70,0 mii

esef· 27 mai 2026verificat

Flux de numerar din finanțare
2023
350,0 mii
2024
345,2 mii
2025
1,3 mil

esef· 27 mai 2026verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR venituri 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR venituri 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EBIT (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Creșterea profitului net (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR profit net 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR profit net 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EPS (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR EPS 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR EPS 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea FCF (an/an)
indisponibil
lipsesc date de intrare

Profitabilitate

Marja brută
indisponibil
date insuficiente
Marja EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja EBIT
indisponibil
date insuficiente
Marja netă
indisponibil
date insuficiente
Marja FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare

Randamente

ROE
-61,8 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
ROA
-47,4 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
ROIC
-50,6 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
ROCE
-59,7 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Rata de distribuire (EPS)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Rata de distribuire (FCF)
indisponibil
lipsesc date de intrare

Bilanț și datorie

Datoria netă
-71,1 mii GBP
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Datorie netă / EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie / capital propriu
0,0x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Acoperirea dobânzilor
-154,7x
calculat olivLawFY 2025

Lichiditate

Lichiditatea curentă
0,6x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Lichiditatea rapidă
indisponibil
lipsesc date de intrare
Lichiditatea imediată
0,2x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025

Numerar

Fluxul de numerar operațional
-1,1 mil GBP
calculat olivLawFY 2025
Investiții (capex)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Fluxul de numerar liber
indisponibil
lipsesc date de intrare
Conversia profitului în FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Conversia EBITDA în numerar
indisponibil
lipsesc date de intrare

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
indisponibil
date insuficiente
Zile de stoc (DIO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Zile de plată (DPO)
indisponibil
date insuficiente
Ciclul de conversie a numerarului
indisponibil
lipsesc date de intrare

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
8,1 mil GBP
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Valoarea întreprinderii (EV)
8,0 mil GBP
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Capitalizare / profit net TTM
indisponibil
date insuficiente
P/E (TTM)
indisponibil
date insuficiente
Randamentul profitului
-16,6 %
calculat olivLawFY 2025
P/B
3,6x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
P/S
indisponibil
date insuficiente
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBIT
indisponibil
date insuficiente
EV/Venit
indisponibil
date insuficiente
P/FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Randament FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Randamentul dividendului
indisponibil
niciun dividend în situațiile structurate; absența unei linii nu e un zero confirmat
Randamentul distribuirilor către acționari
indisponibil
lipsesc date de intrare

1 indicatori care nu se aplică sectorului.

Evaluare

Încadrare olivLaw

Date insuficiente
Ce lipsește
  • indicatori disponibili: 3 din minimum 6
  • acoperirea ponderilor scorului: 20,8 % din minimum 60 %
  • metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

1,50 GBP

05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: 8,1 mil GBP

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
8,1 mil GBP
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
P/E (TTM)
indisponibil
date insuficiente
P/B
3,6x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROE
-61,8 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Marja netă
indisponibil
date insuficiente
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Randamentul dividendului
indisponibil
niciun dividend în situațiile structurate; absența unei linii nu e un zero confirmat

Acoperire și prospețime

22/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2025
Ultima perioadă raportată: 31 dec. 2025
Data ultimului bilanț: 31 dec. 2025
Numărul de acțiuni (coperta ultimei depuneri), la: 31 dec. 2025
Sursă: esefpublicat 27 mai 2026
verificat 71derivat 3

Scorul pe grupe

21 % · Date insuficiente

Interval de valoare estimat

indisponibil — fără ipoteze de evaluare pentru moneda de raportare

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Metode de evaluare

    Ipoteze (ilustrative, editoriale)

    Rata fără risc
    6,5 %
    Prima de risc a pieței
    6,0 %
    Beta (implicit)
    1,00
    Costul capitalului propriu
    12,5 %
    Creștere terminală
    3,0 %

    Scorul pe factori

    Date insuficiente

    Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 3 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 20,8 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1

    FactorValoareScorPondere folosită
    ROIC · Calitate-50,6 %0 (față de colegi)50 %
    Marja netă · Calitateindisponibilindisponibil—
    Conversia profitului în FCF · Calitateindisponibilindisponibil—
    CAGR venituri 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
    CAGR EPS 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
    Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
    Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie-154,7x0 (pe interval fix)30 %
    Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie0,6x0 (pe interval fix)20 %
    P/E (TTM) · Evaluareindisponibilindisponibil—
    EV/EBITDA · Evaluareindisponibilindisponibil—
    Randament FCF · Evaluareindisponibilindisponibil—
    Randamentul distribuirilor către acționari · Randamenteindisponibilindisponibil—
    Rata de distribuire (FCF) · Randamenteindisponibilindisponibil—

    Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

    Grupele scorului

    • Bilanț și datorie0/100 · 2/3 factori cu valoare
    • Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
    • Calitate· parțial0/100 · 1/3 factori cu valoare
    • Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
    • Evaluare· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare

    O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

    Memo

    PANTHER METALS PLC (PALM.L). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.

    Cifre calculate din situațiile financiare: venit 0 GBP în 2025; ROE -61,8 %.

    Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.

    Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 3 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 20,8 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).

    Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

    Ce susține teza

    Niciun semnal în factorii calculați. Nu înseamnă absența riscurilor: factorii fără date nu au fost evaluați, iar riscurile de afacere (marje, stocuri, cerere) sunt în analiza din surse.

    Ce o infirmă

    • ROIC: -50,6 %
    • Acoperirea dobânzilor: -154,7x
    • Lichiditatea curentă: 0,6x

    Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Marja netă, Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).

    Față de mediana verticalei

    Companii listate din Regatul Unit · aceeași țară · comparată cu 39 firme

    Multipli și rentabilitate față de mediană

    P/E
    —
    mediana verticalei 15,3x
    EV/EBITDA
    —
    mediana verticalei —
    P/S
    —
    mediana verticalei 1,5x
    P/B
    3,6x
    mediana verticalei 2,2x
    peste mediană (+67,9 %)
    ROE
    -61,8 %
    mediana verticalei 14,4 %
    sub mediană (−530,2 %)
    Marja netă
    —
    mediana verticalei 10,8 %
    Marja EBIT
    —
    mediana verticalei 22,9 %
    Venituri an/an
    —
    mediana verticalei 7,9 %
    Datorie netă/EBITDA
    —
    mediana verticalei —
    Randament dividend
    —
    mediana verticalei 2,9 %

    Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

    Firmele verticalei

    CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
    BATS.LBritish American Tobacco P.L.C.104,3 mld13,516,5 %30,3 %−1,0 %+7 % / +88 %
    ABF.LAssociated British Foods PLC14,7 mld14,39,2 %5,3 %−3,1 %−5 % / −15 %
    0EV1.LCarnival PLC5,5 mld4,146,7 %13,4 %+6,4 %indisponibil / indisponibil
    BAB.LBabcock International Group PLC5,1 mld24,734,7 %4,1 %+7,2 %−10 % / +158 %
    AUTO.LAutotrader Group PLC4,8 mld16,460,2 %47,1 %+3,9 %−13 % / −23 %
    BBY.LBalfour Beatty PLC4,2 mld16,323,2 %2,8 %+15,2 %+20 % / +160 %
    ABDN.LAberdeen Group PLC4,1 mld10,88,0 %28,9 %−2,1 %+11 % / +41 %
    BKG.LThe Berkeley Group Holdings PLC3,6 mld11,38,8 %13,4 %−4,2 %−0 % / −22 %
    BME.LB&M European Value Retail PLC2,9 mld17,421,2 %2,8 %+3,7 %+68 % / −51 %
    AJB.LAj Bell PLC2,4 mld22,849,9 %33,1 %+18,0 %+8 % / +128 %
    ASHM.LAshmore Group PLC1,4 mld13,913,1 %71,6 %−0,1 %+28 % / +18 %
    BCG.LBaltic Classifieds Group PLC1,2 mld23,215,8 %57,6 %+6,9 %−99 % / −99 %
    APN.LApplied Nutrition PLC763,6 mil36,241,2 %19,7 %+24,2 %+71 % / indisponibil
    BAG.LA.G. Barr P.L.C.671,9 mil14,414,4 %10,8 %+4,0 %−7 % / +26 %
    ASC.LAsos PLC494,5 mil—-81,3 %-12,0 %−14,7 %+71 % / +8 %
    ALFA.LAlfa Financial Software Holdings PLC486,8 mil16,361,5 %23,8 %+15,3 %−28 % / +10 %
    AML.LAston Martin Lagonda Global Holdings PLC344,3 mil—-93,4 %-39,2 %−20,6 %−45 % / −85 %
    APTD.LAptitude Software Group PLC111,3 mil28,57,2 %6,2 %−7,3 %−30 % / −23 %
    AMGO.LAmigo Holdings PLC9,9 mil———−81,9 %+325 % / +844 %
    PALM.LPanther Metals PLC8,1 mil—-61,8 %—indisponibil+206 % / +135 %
    ASBE.LAssociated British Engineering PLC605,3 mii—-19,1 %—indisponibilindisponibil / indisponibil
    AMIF.LAmicorp Fs (uk) PLC221,6 mii0,127,5 %9,1 %+8,1 %indisponibil / indisponibil
    AAF.LAirtel Africa PLC——24,1 %10,6 %+29,5 %−7 % / +164 %
    AAL.LAnglo American PLC——-19,3 %-20,2 %+4,5 %+30 % / +76 %
    ACG.LAcg Metals Limited——-80,3 %-32,0 %+134,8 %+60 % / +63 %

    Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru PALM.L din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

    Prognoza motorului olivLaw

    Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

    Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.

    Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

    Scenarii ilustrative

    Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare

    Analiză AI

    Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

    Pe scurt

    Panther Metals PLC este o companie britanică de explorare minieră, listată la Londra, care își concentrează activitatea pe proiecte din Canada, în special Obonga din Ontario și recuperarea metalelor din steriluri la Winston. Compania rămâne în stadiu incipient, fără venituri, și depinde de atragerea de capital; situația ei financiară este descrisă în raportul anual 1.

    SWOT

    Puncte tari

    • Proiectul Obonga este extins și are descoperiri documentate, iar zona beneficiază de acces la căi ferate și la portul din Thunder Bay 1.
    • Compania are un portofoliu diversificat de proiecte de metale de bază, platină și grafit în Ontario 1.
    • Sprijinul guvernamental pentru explorare și acordurile de opțiune extinse oferă o bază de dezvoltare 1.

    Puncte slabe

    • Compania nu generează venituri și înregistrează pierderi, iar trezoreria este foarte limitată la sfârșitul exercițiului 1.
    • Activitatea depinde de capitalul atras prin plasamente, cu o incertitudine semnificativă privind continuitatea activității 1.
    • Expunerea valutară este ridicată, deoarece cheltuielile se fac în dolari canadieni, iar capitalul este atras în lire sterline 1.

    Oportunități

    • Listarea pe Canadian Securities Exchange ar putea extinde vizibilitatea și baza de investitori 1.
    • Monetizarea sterilurilor Winston ar putea genera fluxuri de numerar pentru a finanța alte proiecte 1.
    • Dacă foraje viitoare confirmă sulfurile masive, zona Obonga ar putea deveni un district minier nou 1.

    Amenințări

    • Dacă nu reușește să atragă capital, compania ar putea fi nevoită să întârzie sau să reducă exploatarea 1.
    • Fluctuațiile cursului de schimb dintre dolarul canadian și lira sterlină ar putea afecta rezultatele raportate 1.
    • Refuzul sau retragerea consimțământului comunităților indigene ar putea bloca programele de explorare 1.

    Riscuri

    • Finanțarea continuă a activitățiiridicat

      Raportul menționează o incertitudine semnificativă privind continuitatea activității, iar compania trebuie să atragă fonduri în următoarele douăsprezece luni 1.

    • Risc valutarmediu

      Cheltuielile în dolari canadieni și capitalul în lire sterline ar putea genera efecte semnificative asupra rezultatelor translatate 1.

    • Lipsa venituluiridicat

      Compania nu are venituri și nu se așteaptă să genereze în perioada apropiată, dacă nu descoperă un depozit viabil comercial 1.

    • Relația cu First Nationsmediu

      Consimțământul comunităților este o condiție pentru explorare, iar deteriorarea relației ar putea avea impact financiar imediat 1.

    • Incertitudinea geologicămediu

      Rezultatele forajelor pot diferi de gradul real de mineralizație, iar cerințele de dezvoltare sunt greu de cuantificat în stadiul actual 1.

    Teza de investiție

    Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)

    • Dacă sistemul Wishbone se dovedește un grup de sulfuri masive vulcanogene, zona Obonga ar putea deveni un district minier important cu mai multe corpuri 1.
    • Dacă monetizarea sterilurilor Winston se realizează, compania ar putea reinvesti fluxurile în proiecte de randament ridicat 1.
    • Poziția proiectelor, aproape de infrastructura feroviară și de portul din Thunder Bay, ar putea reduce costurile de dezvoltare dacă se confirmă resurse 1.

    Ce ar strica teza

    • Compania nu are venituri și trezoreria era de doar 71085 GBP la sfârșitul exercițiului, ceea ce ar putea duce la noi emisiuni diluante 1.
    • Dacă foraje succesive nu confirmă mineralizația, valoarea proiectelor ar putea scădea semnificativ 1.
    • Expunerea la fluctuațiile valutare și la costurile de explorare în dolari canadieni ar putea eroda resursele disponibile 1.

    De urmărit

    • Listarea pe Canadian Securities Exchangeprima jumătate a 2026
    • Rezultatele primelor foraje Wishbone2026
    • Monetizarea proiectului Winston Tailings2026
    • Noi plasamente de capital și nivelul de numerarurmătorul raport anual

    Produse, piață și concurență

    Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

    Afacerea

    Panther Metals PLC este o companie de explorare listată pe piața principală a Bursei de la Londra, cu proiecte minerale în Canada 1. Scopul declarat este contribuția la oferta de metale și minerale critice prin explorarea responsabilă a zăcămintelor primare și a sterilurilor de mină 1. Strategia urmărește descoperirea de depozite exploatabile comercial și valorificarea sterilurilor în jurisdicții miniere consacrate 1.

    Principalele obiective pe termen scurt includ listarea pe Canadian Securities Exchange în prima jumătate a anului 2026, monetizarea proiectului Winston Tailings și reinvestirea fluxurilor de numerar din steriluri în portofoliul de proiecte cu randament ridicat 1. Compania nu generează încă venituri și a înregistrat o pierdere de 1343063 GBP în exercițiul 2025 1.

    Compania a precizat că nu are angajați în perioada de raportare, iar guvernanța este asigurată de consiliu și de un comitet de responsabilitate constituit în decembrie 2022 1.

    Segmente

    Proiectul Obonga (Ontario)

    Obonga este proiectul-far al companiei, cu o suprafață de 291 km2, și a trecut de la o zonă regională la descoperiri de sulfuri masive vulcanogene la Wishbone și grafit la Awkward 1. Pentru Wishbone este autorizat un program de foraj cu până la 39 de sonde 1.

    Proiectul Dotted Lake (Ontario)

    Dotted Lake se întinde pe 36.9 km2 în centura Schreiber-Hemlo și a fost achiziționat integral în iulie 2020; forajul din 2021 a interceptat mineralizație aurifera pe nouă intervale distincte 1.

    Winston Tailings și alte proiecte

    Monetizarea proiectului Winston Tailings este unul dintre obiectivele declarate, iar în ianuarie 2026 compania a semnat un acord de opțiune de cumpărare pe trei claim-uri de aur, Otter, Z2 și Wig 1.

    Piața în context

    Piața de explorare minieră pentru metale de bază, nichel, platină și aur din Canada este descrisă în raport ca atractivă pentru jurisdicțiile consacrate, cu sprijin guvernamental pentru explorare prin granturi și finanțări 1. Cererea de metale critice este invocată drept motiv al interesului, fără a fi cuantificată în sursă 1.

    Accesul la capital rămâne esențial: compania depinde de noi emisiuni de acțiuni, iar dezvoltarea ar putea fi întârziată dacă finanțarea nu este disponibilă în condiții acceptabile 1.

    Tendințe

    • Interes pentru metale criticevânt din spate

      Dezvoltarea tehnologiilor bateriilor ar putea face din metalele de tip critic o componentă valorificabilă a proiectelor, conform evaluărilor companiei privind oportunitățile pe termen mediu și lung 1.

    • Politica de explorare din Canadamixt

      Schimbările de politică guvernamentală sau presiunile grupurilor de mediu ar putea afecta explorarea, deși compania consideră riscul îndepărtat datorită sprijinului actual 1.

    • Relația cu comunitățile indigenevânt din față

      Consimțământul comunităților First Nations este necesar pentru începerea explorării, iar o deteriorare a relației ar putea amâna programele de lucru 1.

    • Condiții meteo și climăvânt din față

      Fenomenele meteorologice extreme pot scurta sezonul de explorare sau pot face activitățile nefezabile din punct de vedere al costului 1.

    Poziția concurențială

    Panther operează în vecinătatea unor companii consacrate, precum Glencore, Impala Canada și Barrick Gold, aflate la Mattabi, Lac des Iles și Hemlo 1. Compania este un explorator de dimensiuni reduse, cu resurse financiare limitate, în comparație cu acești operatori 1.

    În zona Hemlo, GT Resources, listată și la TSXV, are o participație de 16.7% deținută de Glencore și a făcut o descoperire la West Pickle Lake 1.

    • Glencore

      Operator minier cu proprietăți vecine în Obonga, citat în raport ca deținător al minei Mattabi și al unei participații la GT Resources.

    • Impala Canada

      Operatorul minei Lac des Iles, exploatare de platină situată la sud de Obonga.

    • Barrick Gold

      Proprietarul fostei mine Hemlo, în vecinătatea proiectului Dotted Lake.

    • GT Resources

      Explorator listat pe bursa canadiană, activ în aceeași centură geologică, cu o descoperire recentă.

    Știri și depuneri

    Din presă

    Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.

    Rapoarte anuale (ESEF)

    Surse

    1. [1] Annual report, fiscal year ended 2025-12-31 (ESEF) · SEC / Panther Metals PLC · 31 dec. 2025

    Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.

    Panther Metals PLC (PALM.L): acțiune, rezultate, evaluare și prognoză · olivLaw