olivLaw · Cercetare acțiuni Europa
Sygnity S.A. SGN.WA
Polonia · GPW Warszawa · ISIN PLCMPLD00016 · Verticală: Companii listate din Polonia
Sygnity S.A. este un furnizor polonez de software și servicii IT, cotat la Varșovia din 1995. Pentru că pachetul majoritar a fost preluat de TSS Europe B.V. în 2022, compania își propune să construiască un grup de furnizori independenți de soluții IT pe baza produselor proprii.
La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Sygnity S.A. (SGN.WA) costa 92,60 PLN (−3,24 % într-o zi), cu capitalizare 2,1 mld PLN, P/E 77,8 pe un EPS diluat de 1,19 PLN în ultimele 12 luni, beta 0,43, interval pe 52 de săptămâni 67,00–100,00 PLN.
Date la · analiza AI din · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 57,7
- puternic (55–70)
- Bollinger (20, 2)
- 80,45 – 96,06
- în jumătatea de sus a benzii · %B 0,78 · lățimea benzii 17,7 %
- SMA 50 / 200
- 86,28 / 78,15
- tendință ascendentă (preț > SMA50 > SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- 2,42 / 1,77
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | EURO STOXX 50 | Față de EURO STOXX 50 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | +5,8 % | −0,6 % | +6,5 pp | — |
| 3 luni | +28,6 % | −4,2 % | +32,8 pp | — |
| 6 luni | +14,3 % | +4,3 % | +10,0 pp | — |
| De la început de an | +3,8 % | +7,5 % | −3,7 pp | — |
| 1 an | −7,4 % | +9,9 % | −17,3 pp | +7,1 % |
| 3 ani | +194,9 % | +49,8 % | +145,1 pp | +3,3 % |
| 5 ani | +821,4 % | +42,8 % | +778,6 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
P/E-ul de azi e la percentila 100 din propriul istoric de 2 trimestre (min 4,8, mediană 11,7, max 18,6; doar trimestrele cu profit).
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2021 | 2022 |
|---|---|---|
| Venituri | 204,1 mil | 211,6 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | +3,7 % |
| Profit net | 46,6 mil | 27,0 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | −42,1 % |
| EPS diluat | 2,06 | 1,19 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | −42,2 % |
| netă % | 22,8 % | 12,7 % |
| Flux de numerar liber | indisponibil | indisponibil |
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2022 · 30 sept. 2022
- Numerar
- 34,5 mil PLN
- Datorie financiară
- indisponibil PLN
- Datorie netă
- indisponibil PLN
- Capitaluri proprii
- 169,2 mil PLN
- Active totale
- 282,5 mil PLN
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 1,10x
- ROE
- 17,3 %
- ROA
- 9,6 %
- Marja FCF
- indisponibil
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (PLN)
Marje
Cont de profit și pierdere · PLN
| Linie | 2021 | 2022 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Venituri | 204,1 mil | 211,6 mil | esef· 05 ian. 2023verificat |
| Costul vânzărilor | 139,3 mil | 151,2 mil | esef· 05 ian. 2023verificat |
| Profit brut | 64,8 mil | 60,4 mil | esef· 05 ian. 2023verificat |
| Profit operațional | 49,2 mil | 25,4 mil | esef· 05 ian. 2023verificat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 6,2 mil | 5,5 mil | esef· 05 ian. 2023verificat |
| Profit înainte de impozit | 52,3 mil | 23,0 mil | esef· 05 ian. 2023verificat |
| Impozit pe profit | 5,8 mil | -4,0 mil | esef· 05 ian. 2023verificat |
| Profit net | 46,6 mil | 27,0 mil | esef· 05 ian. 2023verificat |
| EPS diluat | 2,06 | 1,19 | esef· 05 ian. 2023verificat |
Bilanț · PLN
| Linie | 2021 | 2022 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Numerar | 24,8 mil | 34,5 mil | esef· 05 ian. 2023verificat |
| Creanțe | 39,5 mil | 29,4 mil | esef· 05 ian. 2023verificat |
| Stocuri | 33,0 mii | 48,0 mii | esef· 05 ian. 2023verificat |
| Active curente | 90,2 mil | 93,9 mil | esef· 05 ian. 2023verificat |
| Imobilizări corporale nete | 2,3 mil | 3,5 mil | esef· 05 ian. 2023verificat |
| Fond comercial | 157,2 mil | 157,2 mil | esef· 05 ian. 2023verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 4,2 mil | 7,6 mil | esef· 05 ian. 2023verificat |
| Active totale | 279,1 mil | 282,5 mil | esef· 05 ian. 2023verificat |
| Datorii comerciale | 35,3 mil | 35,7 mil | esef· 05 ian. 2023verificat |
| Datorii curente | 88,7 mil | 85,4 mil | esef· 05 ian. 2023verificat |
| Datorii totale | 137,4 mil | 113,3 mil | esef· 05 ian. 2023verificat |
| Capital propriu | 141,6 mil | 169,2 mil | esef· 05 ian. 2023verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | 22,6 mil | 22,7 mil | esef· 05 ian. 2023derivat |
Fluxuri de numerar · PLN
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 4 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 2,1 mld PLN
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Datele sunt mai vechi decât pragul de prospețime.
Scorul pe grupe
27 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — fără ipoteze de evaluare pentru moneda de raportare
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 6,5 %
- Prima de risc a pieței
- 6,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 12,5 %
- Creștere terminală
- 3,0 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | 12,7 % | 79 (față de colegi) | 23 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | 4,6x | 48 (pe interval fix) | 23 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 1,1x | 25 (pe interval fix) | 15 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | 77,8x | 5 (față de colegi) | 38 % |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie39/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate· parțial79/100 · 1/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțial5/100 · 1/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
SYGNITY S.A. (SGN.WA). Ultimul exercițiu complet: 2022; date până la 2022-09-30.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 211,6 mil PLN în 2022; creștere an/an 3,7 %; marjă netă 12,7 %; ROE 17,3 %.
Intervalul de valoare estimat este 7,58–20,93 PLN pe acțiune (mediana a 1 metode, acord între metode: o singură metodă); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 13,16 PLN, prețul de 92,60 PLN lasă un potențial de -85,8 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -603,4 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Marja netă: 12,7 %
Ce o infirmă
- Lichiditatea curentă: 1,1x
- P/E (TTM): 77,8x
- Prețul este peste intervalul de valoare estimat
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Companii listate din Polonia · aceeași țară · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| BDX.WABudimex Spółka Akcyjna | 19,3 mld | 36,1 | 41,5 % | 6,2 % | +8,9 % | +21 % / +36 % |
| ACP.WAAsseco Poland S.A. | 19,2 mld | 38,1 | 7,8 % | 2,9 % | +19,8 % | +19 % / +202 % |
| BFT.WABenefit Systems Spółka Akcyjna | 18,1 mld | 131,1 | 20,8 % | 7,2 % | +99,9 % | +74 % / +221 % |
| ASE.WAAsseco South Eastern Europe Spółka Akcyjna | 3,7 mld | 19,8 | 18,1 % | 12,0 % | +36,5 % | +7 % / +52 % |
| 1AT.WAAtal Spółka Akcyjna | 2,3 mld | 6,4 | 29,8 % | 22,2 % | −1,3 % | +7 % / +8 % |
| SGN.WASygnity S.A. | 2,1 mld | 77,8 | 17,3 % | 12,7 % | +3,7 % | −0 % / +134 % |
| ATT.WAGrupa Azoty Spółka Akcyjna | 1,7 mld | — | -37,9 % | -20,8 % | −45,1 % | −10 % / −22 % |
| ARH.WAArchicom Spółka Akcyjna | 1,3 mld | 12,1 | 15,9 % | 22,1 % | −21,6 % | +13 % / +89 % |
| ACT.WAAction S.A. | 997,4 mil | 27,1 | 8,3 % | 1,5 % | +6,1 % | +70 % / +170 % |
| BRS.WABoryszew Spółka Akcyjna | 889,2 mil | 8,3 | 6,3 % | 1,6 % | +8,4 % | −24 % / −26 % |
| AGO.WAAgora Spółka Akcyjna | 601,9 mil | — | -14,2 % | -9,2 % | +15,2 % | +40 % / +21 % |
| AMB.WAAmbra S.A. | 468,0 mil | 7,6 | 16,4 % | 7,0 % | +12,9 % | +5 % / −33 % |
| ATC.WAArctic Paper Spółka Akcyjna | 357,2 mil | 1,4 | 16,3 % | 7,0 % | −27,5 % | −38 % / −75 % |
| ATG.WA"atm Grupa Spółka Akcyjna" | 299,3 mil | 11,1 | 8,9 % | 11,6 % | −22,0 % | −11 % / +3 % |
| ART.WAArtifex Mundi S.A. | 226,6 mil | 17,4 | 35,7 % | 33,3 % | +51,9 % | +46 % / +12 % |
| APN.WAAPLISENS Spółka Akcyjna | 194,6 mil | 9,5 | 11,4 % | 13,8 % | +21,8 % | −1 % / −21 % |
| BMC.WABumech Spółka Akcyjna | 155,7 mil | — | -3,4 % | -3,9 % | −40,0 % | −37 % / −49 % |
| ALI.WAALTUS Spolka Akcyjna | 153,9 mil | 16,8 | 7,9 % | 16,9 % | +30,3 % | +34 % / +48 % |
| BBT.WABoomBit Spółka Akcyjna | 71,4 mil | 4,5 | 20,7 % | 6,4 % | −16,5 % | −19 % / −57 % |
| BBD.WABbi Development S.A. | 54,1 mil | 1,1 | 36,0 % | 208,3 % | +50,2 % | +1 % / +9 % |
| ALG.WAAll in! Games Spółka Akcyjna | 39,8 mil | — | — | -156,9 % | −72,2 % | −27 % / −56 % |
| BMX.WABioMaxima Spółka Akcyjna | 37,0 mil | 63,2 | 1,2 % | 1,3 % | −67,5 % | −29 % / −45 % |
| 06N.WAMagna Polonia Spółka Akcyjna | 31,3 mil | 0,5 | 115,4 % | 964,7 % | +13,0 % | −28 % / −42 % |
| BCM.WABETACOM Spółka Akcyjna | 26,7 mil | 17,6 | 8,0 % | 0,9 % | +21,3 % | +8 % / +4 % |
| AWM.WAAirway Medix Spółka Akcyjna | 14,3 mil | — | -25,8 % | -117.400,0 % | −97,7 % | −23 % / −43 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru SGN.WA din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (PLN)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | 54,29 Randament total -41 % · Pe an -41 % | 96,02 Randament total 4 % · Pe an 4 % | 144,69 Randament total 56 % · Pe an 56 % |
| 3 ani | 51,85 Randament total -44 % · Pe an -18 % | 103,25 Randament total 12 % · Pe an 4 % | 170,95 Randament total 85 % · Pe an 23 % |
| 5 ani | 49,51 Randament total -47 % · Pe an -12 % | 111,03 Randament total 20 % · Pe an 4 % | 201,98 Randament total 118 % · Pe an 17 % |
- P/E la ieșire± 25,81
- Marja netă± 18,07
- Creșterea anuală a veniturilor± 14,95
- Diluare anuală± 1,52
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
Sygnity S.A. este un furnizor polonez de software și servicii IT, cotat la Varșovia din 1995. Pentru că pachetul majoritar a fost preluat de TSS Europe B.V. în 2022, compania își propune să construiască un grup de furnizori independenți de soluții IT pe baza produselor proprii.
SWOT
Puncte tari
- Clienți stabili care generează cea mai mare parte a veniturilor și contracte de întreținere care asigură un flux recurent.
- Sprijin financiar și know-how din partea unui investitor strategic cu experiență în tranzacții de tip M&A.
- Activitate diversificată pe sectoare și produse, desfășurată din mai multe locații din țară.
Puncte slabe
- Dependența de un număr limitat de clienți stabili, ceea ce ar putea face veniturile vulnerabile la pierderea unui contract important.
- Portofoliul de produse proprii este încă în construcție, iar rentabilitatea depinde de succesul acestei tranziții.
- Structura grupului include societăți în lichidare sau în faliment, ceea ce complică imaginea de ansamblu.
Oportunități
- Migrarea clienților către cloud ar putea deschide venituri recurente noi prin produsele proprii.
- Achizițiile de furnizori independenți de soluții IT, finanțate din excedentul de numerar, ar putea extinde grupul.
- Extinderea ofertei către noi sectoare verticale ar putea reduce dependența de clienții actuali.
Amenințări
- Presiunea costurilor și volatilitatea cursurilor valutare ar putea reduce marjele.
- Incertitudinea economică ar putea determina clienții să amâne investițiile informatice.
- Conflictul din regiune ar putea produce efecte indirecte asupra economiei și asupra cererii de servicii IT.
Riscuri
- Concentrarea cliențilorridicat
Dacă un număr mic de clienți stabili ar reduce comenzile, veniturile ar putea scădea semnificativ.
- Inflația costurilorridicat
Conducerea identifică presiunea costurilor drept principalul factor care ar putea afecta rezultatele grupului.
- Riscul valutarmediu
Nesiguranța cursurilor de schimb ar putea afecta rezultatele, în special în contractele cu componente importate.
- Efectele geopoliticemediu
Conducerea nu poate evalua încă efectele pe termen lung ale conflictului din Ucraina asupra economiei regionale.
- Execuția strategiei cloudmediu
Dacă dezvoltarea produselor proprii în cloud ar întârzia, planul de creștere a rentabilității ar putea fi amânat.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă tranziția către produse proprii în cloud reușește, grupul ar putea obține venituri recurente mai previzibile decât proiectele punctuale.
- Sprijinul acționarului strategic ar putea accelera achizițiile și consolidarea unui grup de furnizori IT.
- Contractele de întreținere și clienții stabili ar putea menține fluxul de numerar chiar și în perioade de incertitudine.
Ce ar strica teza
- Dacă presiunea costurilor persistă, marjele ar putea rămâne sub presiune chiar și cu venituri stabile.
- Dependența de câțiva clienți mari ar putea face rezultatele vulnerabile la pierderi de contracte.
- Dacă dezvoltarea produselor proprii întârzie, strategia de rentabilitate ar putea rămâne doar un plan.
De urmărit
- Evoluția veniturilor din contractele de întreținere și din clienții stabilinext 10-K
- Progresul produselor proprii în cloud și eventualele noi contracte2027
- Efectul inflației costurilor asupra marjelorQ1 2027
- Eventualele achiziții de furnizori independenți de soluții IT2027
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Grupul Sygnity dezvoltă software și oferă consultanță în domeniul echipamentelor informatice, activitate desfășurată prin filiala Sygnity Business Solutions S.A. din Zielona Góra 1. Compania este cotată la Bursa de Valori din Varșovia din 1995 1. Potrivit raportului anual, clienții stabili generează peste 90% din venituri, iar contractele de întreținere reprezintă peste 30% din venituri 1.
În 2022 structura acționariatului s-a schimbat: TSS Europe B.V. a achiziționat direct 72,68% din capitalul social, depășind pragul de 50% al voturilor, în urma unei oferte publice de cumpărare lansate în martie 2022 1. Jednostka dominująca najwyższego szczebla este Constellation Software Inc 1.
Conducerea a prezentat în raport un plan de dezvoltare care include extinderea ofertei cloud, lansarea unui software propriu în model cloud și construirea de produse proprii în cadrul proiectelor existente 1. Raportul precizează că aceste inițiative ar putea extinde portofoliul de produse și servicii proprii și ar putea îmbunătăți rentabilitatea 1.
Segmente
Software și servicii IT
Segmentul principal cuprinde dezvoltarea, livrarea și întreținerea software-ului pentru clienții existenți, cu contracte de întreținere care stabilizează veniturile 1.
Produse proprii cloud
Compania dezvoltă soluții software proprii pentru modelul cloud, utilizând infrastructura unor furnizori globali, pentru a ajunge la clienți existenți și noi 1.
Participații
Grupul deține și o participație de 33% în Budimex S.A. Sygnity S.A. sp. j., o societate-proiect contabilizată prin metoda punerii în echivalență 1.
Piața în context
Sygnity activează pe piața poloneză de servicii IT, unde clienții comerciali și instituționali externalizează dezvoltarea și întreținerea sistemelor. Raportul arată că incertitudinea economică poate reduce bugetele de investiții informatice ale clienților comerciali 1.
Inflația costurilor și volatilitatea cursurilor valutare sunt, în opinia conducerii, cei mai importanți factori care ar putea afecta rezultatele grupului 1. Compania a precizat că nu a înregistrat până acum întreruperi majore ale lanțurilor de aprovizionare 1.
Tendințe
- Migrarea către cloudvânt din spate
Clienții trec la soluții cloud, iar Sygnity dezvoltă propriile produse în acest model. Dacă tranziția reușește, ar putea deschide venituri recurente noi 1.
- Consolidare sub un investitor strategicvânt din spate
Preluarea de către TSS Europe B.V. a introdus un acționar strategic care sprijină achizițiile și strategia de grup, ceea ce ar putea accelera crearea unui grup de furnizori IT 1.
- Presiunea inflaționistăvânt din față
Conducerea consideră creșterea costurilor și nesiguranța valutară drept principalul risc pentru rezultate, mai ales dacă ar apărea întârzieri în investițiile clienților 1.
- Incertitudinea geopolitică din regiunemixt
Conflictul din Ucraina nu a afectat până acum operațiunile, dar conducerea nu exclude efecte indirecte asupra economiei regionale și asupra investițiilor clienților 1.
Poziția concurențială
Sygnity concurează pe piața de software și servicii IT cu integratori și dezvoltatori locali, precum și cu furnizori globali care oferă platforme cloud. Sursele analizate nu identifică în mod detaliat concurenții, așa că această evaluare se bazează pe profilul activității descris în raport 1.
Avantajul declarat al grupului constă în clienții stabili și în contractele de întreținere, iar accesul la un investitor strategic ar putea sprijini achizițiile 1. Această poziție ar putea fi însă contestată de furnizorii care dețin platforme cloud mai ample 1.
- Integratori IT locali din Polonia
Furnizori de software și servicii care concurează pe aceleași contracte de dezvoltare și întreținere; sursele nu le identifică individual.
- Furnizori globali de platforme cloud
Companii a căror infrastructură este folosită de Sygnity pentru produsele cloud și care pot concura direct cu soluțiile proprii ale clienților.
- Dezvoltatori de software regionali
Firme care oferă soluții pentru aceleași sectoare verticale în care Sygnity își construiește produse proprii.
- Grupul de furnizori IT al acționarului strategic
Companiile din structura TSS Europe B.V. și Constellation Software ar putea deveni parteneri sau concurenți, în funcție de strategia de grup.
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Rapoarte anuale (ESEF)
- Raportul anual 202205 ian. 2023
Surse
- [1] Annual report, fiscal year ended 2022-09-30 (ESEF) · SEC / Sygnity S.A. · 30 sept. 2022
Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.