olivLaw · Cercetare acțiuni Europa
LiveChat Software S.A. TXT.WA
Polonia · GPW Warszawa · ISIN PLLVTSF00010 · Verticală: Companii listate din Polonia
LiveChat Software S.A. din Wrocław dezvoltă platforme de comunicare text cu clienții, în special produsul LiveChat, și își vinde serviciile în principal în dolari americani. În anul financiar încheiat la 31.03.2023 compania a raportat un profit net de peste 172 de milioane de PLN, ceea ce arată puterea de generare de numerar a modelului său de abonament.
La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea LiveChat Software S.A. (TXT.WA) costa 37,88 PLN (−2,07 % într-o zi), cu capitalizare 975,9 mil PLN, P/E 5,7 pe un EPS diluat de 6,69 PLN în ultimele 12 luni, randament al dividendului 12,45 %, beta 0,39, interval pe 52 de săptămâni 35,96–54,80 PLN.
Date la · analiza AI din · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 40,5
- slab (30–45)
- Bollinger (20, 2)
- 37,27 – 40,66
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,18 · lățimea benzii 8,7 %
- SMA 50 / 200
- 40,59 / 41,99
- tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- -0,87 / -0,94
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | EURO STOXX 50 | Față de EURO STOXX 50 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −8,5 % | −0,6 % | −7,8 pp | — |
| 3 luni | −26,9 % | −4,2 % | −22,7 pp | — |
| 6 luni | −7,2 % | +4,3 % | −11,6 pp | — |
| De la început de an | −5,1 % | +7,5 % | −12,6 pp | — |
| 1 an | −21,5 % | +9,9 % | −31,4 pp | +7,1 % |
| 3 ani | −69,0 % | +49,8 % | −118,8 pp | +3,3 % |
| 5 ani | −70,3 % | +42,8 % | −113,1 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
P/E-ul de azi e la percentila 0 din propriul istoric de 3 trimestre (min 21,4, mediană 22,2, max 32,3; doar trimestrele cu profit).
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2021 | 2022 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Venituri | 179,0 mil | 222,5 mil | 315,7 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | +24,3 % | +41,9 % |
| Profit net | 100,2 mil | 119,0 mil | 172,4 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | +18,8 % | +44,8 % |
| EPS diluat | 3,89 | 4,62 | 6,69 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | +18,8 % | +44,8 % |
| netă % | 56,0 % | 53,5 % | 54,6 % |
| Flux de numerar liber | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2023 · 31 mar. 2023
- Numerar
- 95,8 mil PLN
- Datorie financiară
- indisponibil PLN
- Datorie netă
- indisponibil PLN
- Capitaluri proprii
- 175,1 mil PLN
- Active totale
- 197,3 mil PLN
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 6,19x
- ROE
- 115,0 %
- ROA
- 102,9 %
- Marja FCF
- indisponibil
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (PLN)
Marje
Cont de profit și pierdere · PLN
| Linie | 2021 | 2022 | 2023 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Venituri | 179,0 mil | 222,5 mil | 315,7 mil | esef· 11 iul. 2023verificat |
| Costul vânzărilor | 27,9 mil | 32,1 mil | 46,3 mil | esef· 11 iul. 2023verificat |
| Profit brut | 151,1 mil | 190,4 mil | 269,4 mil | esef· 11 iul. 2023verificat |
| Profit operațional | 107,1 mil | 128,1 mil | 185,5 mil | esef· 11 iul. 2023verificat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 14,0 mii | 125,0 mii | 431,0 mii | esef· 11 iul. 2023verificat |
| Profit înainte de impozit | 107,1 mil | 127,9 mil | 185,1 mil | esef· 11 iul. 2023verificat |
| Impozit pe profit | 6,9 mil | 8,9 mil | 12,7 mil | esef· 11 iul. 2023verificat |
| Profit net | 100,2 mil | 119,0 mil | 172,4 mil | esef· 11 iul. 2023verificat |
| EPS diluat | 3,89 | 4,62 | 6,69 | esef· 11 iul. 2023verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 25,8 mil | 25,8 mil | 25,8 mil | esef· 11 iul. 2023verificat |
| Dividend pe acțiune | 2,77 | 3,94 | 4,72 | esef· 11 iul. 2023derivat |
Bilanț · PLN
| Linie | 2021 | 2022 | 2023 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Numerar | 59,2 mil | 55,7 mil | 95,8 mil | esef· 11 iul. 2023verificat |
| Active curente | 85,2 mil | 95,5 mil | 137,0 mil | esef· 11 iul. 2023verificat |
| Imobilizări corporale nete | 3,7 mil | 3,2 mil | 2,7 mil | esef· 11 iul. 2023verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 33,1 mil | 38,5 mil | 57,0 mil | esef· 11 iul. 2023verificat |
| Active totale | 122,3 mil | 137,8 mil | 197,3 mil | esef· 11 iul. 2023verificat |
| Datorii curente | 13,4 mil | 12,4 mil | 22,1 mil | esef· 11 iul. 2023verificat |
| Capital propriu | 107,4 mil | 124,5 mil | 175,1 mil | esef· 11 iul. 2023verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | 25,7 mil | 25,8 mil | 25,8 mil | esef· 11 iul. 2023derivat |
Fluxuri de numerar · PLN
| Linie | 2021 | 2022 | 2023 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 106,5 mil | 115,5 mil | 194,8 mil | esef· 11 iul. 2023verificat |
| Flux de numerar din investiții | -13,8 mil | -16,8 mil | -32,5 mil | esef· 11 iul. 2023verificat |
| Flux de numerar din finanțare | -72,2 mil | -102,2 mil | -122,2 mil | esef· 11 iul. 2023verificat |
| Dividende plătite | 71,3 mil | 101,5 mil | 121,5 mil | esef· 11 iul. 2023verificat |
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 5 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 33,3 % din minimum 60 %
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 975,9 mil PLN
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Datele sunt mai vechi decât pragul de prospețime.
Scorul pe grupe
33 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — fără ipoteze de evaluare pentru moneda de raportare
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 6,5 %
- Prima de risc a pieței
- 6,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 12,5 %
- Creștere terminală
- 3,0 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 5 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 33,3 % din minimum 60 %
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | 54,6 % | 95 (față de colegi) | 19 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | 430,4x | 100 (pe interval fix) | 19 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 6,2x | 100 (pe interval fix) | 13 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | 5,7x | 79 (față de colegi) | 31 % |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | 12,5 % | 100 (pe interval fix) | 19 % |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie100/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate· parțial95/100 · 1/3 factori cu valoare
- Randamente· parțial100/100 · 1/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțial79/100 · 1/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
LIVECHAT SOFTWARE SPÓŁKA AKCYJNA (TXT.WA). Ultimul exercițiu complet: 2023; date până la 2023-03-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 315,7 mil PLN în 2023; creștere an/an 41,9 %; marjă netă 54,6 %; ROE 115,0 %.
Intervalul de valoare estimat este 44,45–87,41 PLN pe acțiune (mediana a 2 metode, acord între metode: ridicat); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 62,58 PLN, prețul de 37,88 PLN lasă un potențial de 65,2 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de 39,5 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 5 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 33,3 % din minimum 60 %).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Marja netă: 54,6 %
- Acoperirea dobânzilor: 430,4x
- Lichiditatea curentă: 6,2x
- P/E (TTM): 5,7x
- Randamentul distribuirilor către acționari: 12,5 %
- Prețul este sub intervalul de valoare estimat
Ce o infirmă
Niciun semnal în factorii calculați. Nu înseamnă absența riscurilor: factorii fără date nu au fost evaluați, iar riscurile de afacere (marje, stocuri, cerere) sunt în analiza din surse.
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, EV/EBITDA, Randament FCF, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Companii listate din Polonia · aceeași țară · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| BDX.WABudimex Spółka Akcyjna | 19,3 mld | 36,1 | 41,5 % | 6,2 % | +8,9 % | +21 % / +36 % |
| ACP.WAAsseco Poland S.A. | 19,2 mld | 38,1 | 7,8 % | 2,9 % | +19,8 % | +19 % / +202 % |
| BFT.WABenefit Systems Spółka Akcyjna | 18,1 mld | 131,1 | 20,8 % | 7,2 % | +99,9 % | +74 % / +221 % |
| ASE.WAAsseco South Eastern Europe Spółka Akcyjna | 3,7 mld | 19,8 | 18,1 % | 12,0 % | +36,5 % | +7 % / +52 % |
| 1AT.WAAtal Spółka Akcyjna | 2,3 mld | 6,4 | 29,8 % | 22,2 % | −1,3 % | +7 % / +8 % |
| ATT.WAGrupa Azoty Spółka Akcyjna | 1,7 mld | — | -37,9 % | -20,8 % | −45,1 % | −10 % / −22 % |
| ARH.WAArchicom Spółka Akcyjna | 1,3 mld | 12,1 | 15,9 % | 22,1 % | −21,6 % | +13 % / +89 % |
| ACT.WAAction S.A. | 997,4 mil | 27,1 | 8,3 % | 1,5 % | +6,1 % | +70 % / +170 % |
| TXT.WALivechat Software Spółka Akcyjna | 975,9 mil | 5,7 | 115,0 % | 54,6 % | +41,9 % | −10 % / −66 % |
| BRS.WABoryszew Spółka Akcyjna | 889,2 mil | 8,3 | 6,3 % | 1,6 % | +8,4 % | −24 % / −26 % |
| AGO.WAAgora Spółka Akcyjna | 601,9 mil | — | -14,2 % | -9,2 % | +15,2 % | +40 % / +21 % |
| AMB.WAAmbra S.A. | 468,0 mil | 7,6 | 16,4 % | 7,0 % | +12,9 % | +5 % / −33 % |
| ATC.WAArctic Paper Spółka Akcyjna | 357,2 mil | 1,4 | 16,3 % | 7,0 % | −27,5 % | −38 % / −75 % |
| ATG.WA"atm Grupa Spółka Akcyjna" | 299,3 mil | 11,1 | 8,9 % | 11,6 % | −22,0 % | −11 % / +3 % |
| ART.WAArtifex Mundi S.A. | 226,6 mil | 17,4 | 35,7 % | 33,3 % | +51,9 % | +46 % / +12 % |
| APN.WAAPLISENS Spółka Akcyjna | 194,6 mil | 9,5 | 11,4 % | 13,8 % | +21,8 % | −1 % / −21 % |
| BMC.WABumech Spółka Akcyjna | 155,7 mil | — | -3,4 % | -3,9 % | −40,0 % | −37 % / −49 % |
| ALI.WAALTUS Spolka Akcyjna | 153,9 mil | 16,8 | 7,9 % | 16,9 % | +30,3 % | +34 % / +48 % |
| BBT.WABoomBit Spółka Akcyjna | 71,4 mil | 4,5 | 20,7 % | 6,4 % | −16,5 % | −19 % / −57 % |
| BBD.WABbi Development S.A. | 54,1 mil | 1,1 | 36,0 % | 208,3 % | +50,2 % | +1 % / +9 % |
| ALG.WAAll in! Games Spółka Akcyjna | 39,8 mil | — | — | -156,9 % | −72,2 % | −27 % / −56 % |
| BMX.WABioMaxima Spółka Akcyjna | 37,0 mil | 63,2 | 1,2 % | 1,3 % | −67,5 % | −29 % / −45 % |
| 06N.WAMagna Polonia Spółka Akcyjna | 31,3 mil | 0,5 | 115,4 % | 964,7 % | +13,0 % | −28 % / −42 % |
| BCM.WABETACOM Spółka Akcyjna | 26,7 mil | 17,6 | 8,0 % | 0,9 % | +21,3 % | +8 % / +4 % |
| AWM.WAAirway Medix Spółka Akcyjna | 14,3 mil | — | -25,8 % | -117.400,0 % | −97,7 % | −23 % / −43 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru TXT.WA din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (PLN)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | 24,75 Randament total -24 % · Pe an -24 % | 43,56 Randament total 29 % · Pe an 29 % | 65,34 Randament total 90 % · Pe an 90 % |
| 3 ani | 29,36 Randament total 13 % · Pe an 4 % | 57,61 Randament total 102 % · Pe an 26 % | 94,09 Randament total 211 % · Pe an 46 % |
| 5 ani | 34,83 Randament total 57 % · Pe an 9 % | 76,19 Randament total 198 % · Pe an 24 % | 135,50 Randament total 386 % · Pe an 37 % |
- P/E la ieșire± 14,40
- Marja netă± 10,08
- Creșterea anuală a veniturilor± 7,52
- Diluare anuală± 0,85
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
LiveChat Software S.A. din Wrocław dezvoltă platforme de comunicare text cu clienții, în special produsul LiveChat, și își vinde serviciile în principal în dolari americani. În anul financiar încheiat la 31.03.2023 compania a raportat un profit net de peste 172 de milioane de PLN, ceea ce arată puterea de generare de numerar a modelului său de abonament.
SWOT
Puncte tari
- Rentabilitate ridicată și generare puternică de numerar din abonamente, cu plata automată cu cardul.
- Bilanț solid, cu numerar care depășește de mai multe ori datoriile pe termen scurt, iar grupul nu are datorii financiare.
- Acces la talente informatice din Wrocław și la dezvoltatori din alte regiuni, prin modelul de lucru la distanță.
Puncte slabe
- Dependență mare de dolarul american, cu expunere valutară semnificativă.
- Indicatori de retenție care au crescut după modificările de prețuri.
- Concentrare pe un produs principal, ceea ce face dependența de LiveChat mare.
Oportunități
- Extinderea funcționalităților AI în produse, ceea ce ar putea crește valoarea pentru clienți.
- Dezvoltarea produselor complementare și a domeniului text.com în strategia de marketing.
- Redresarea ritmului de achiziție de clienți noi, dacă condițiile macroeconomice se îmbunătățesc.
Amenințări
- Schimbările tehnologice rapide ar putea afecta poziția de piață dacă grupul nu se adaptează.
- Creșterea cererii de servicii informatice ar putea ridica costurile cu personalul.
- Presiunea concurenței și situația economică din principalele piețe de export.
Riscuri
- Risc valutarridicat
Majoritatea vânzărilor se fac în dolari americani, iar grupul nu a acoperit tranzacțiile în perioada raportată, ceea ce expune rezultatele la fluctuațiile cursului.
- Risc de retențiemediu
Modificarea prețurilor a adus o creștere a ratei de abandon, iar evoluția ulterioară a acesteia rămâne de urmărit.
- Risc tehnologicmediu
Dezvoltarea rapidă a AI ar putea afecta poziția de piață dacă grupul nu reușește să se adapteze eficient.
- Risc de costuri cu personalulscăzut
Cererea mare de specialiști informatici ar putea crește costurile de angajare și salarizare.
- Risc de concentrare pe un produsmediu
Veniturile depind în mare parte de un singur produs, ceea ce face grupul sensibil la schimbările din segmentul său.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Profitabilitatea ridicată și plata automată cu cardul ar putea susține generarea de numerar în anii următori, dacă retenția se menține.
- Creșterea ARPU după modificarea prețurilor arată că grupul poate valorifica pozitia produsului său.
- Funcționalitățile AI și produsele complementare ar putea deschide noi surse de venit.
Ce ar strica teza
- Expunerea valutară semnificativă ar putea reduce rezultatele dacă dolarul se depreciază față de złotul.
- Creșterea ratei de abandon după modificarea prețurilor ar putea arăta o sensibilitate a clienților la costuri.
- Dependența de un singur produs principal ar putea face grupul vulnerabil la presiunea concurențială.
De urmărit
- Evoluția ratei de abandon (churn) după modificările de prețuriQ1 2027
- Ritmul de achiziție de clienți noi în SUA și Marea Britanie2027
- Rezultatele funcționalităților AI introduse în produsenext 10-K
- Efectul schimbării numelui grupului asupra strategiei de produse2027
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Grupa LiveChat Software S.A. este activă în domeniul software-ului, codul principal de activitate fiind 62.01.Z, adică activitățile legate de programare software. Compania-mamă, cu sediul la Wrocław, deține 100% din LiveChat Inc. din Boston, prin care operează pe piețele de limbă engleză. Modelul de vânzare se bazează pe plata automată cu cardul de către clienți, ceea ce reduce riscul de credit.
Segmente
LiveChat
Produsul principal al grupului, un instrument de comunicare text cu clienții. Conform raportului, modificările de prețuri din mai 2022 au crescut semnificativ ARPU-ul pentru clienții noi și, din trimestrul al treilea, și pentru baza existentă.
Produse complementare
Domeniile dedicate, precum chatbot.com și domeniul text.com achiziționat în decembrie 2022, sunt parte a strategiei de achiziție a clienților. Conducerea a indicat că alte produse, în afara LiveChat, au o importanță tot mai mare.
Piața în context
Clienții sunt concentrați pe piețele din SUA, Marea Britanie, Canada și Australia, a căror situație economică influențează indicatorii de business. Raportul menționează că mai puțin de 0,5% din venitul lunar recurent provenea din Ucraina, Rusia și Belarus. Scăderea ritmului de achiziție de clienți noi în trimestrele II și III ar putea fi legată de contextul macroeconomic global.
Tendințe
- Modificarea prețurilormixt
Creșterea prețurilor din 2022 a crescut ARPU, dar a dus și la un vârf al ratei de abandon. Conducerea consideră că noile prețuri vor avea un efect pozitiv asupra rezultatelor, dacă retenția se stabilizează.
- Inteligența artificialămixt
Grupul dezvoltă funcționalități bazate pe AI, unele cu furnizori externi. Compania arată că aceste funcționalități ar putea sprijini creșterea, dar schimbările tehnologice rapide ar putea afecta poziția de piață dacă nu se adaptează.
- Încetinirea achiziției de cliențivânt din față
În trimestrele II și III ale anului financiar 2022/2023 a scăzut ritmul de achiziție de clienți noi, posibil din cauza condițiilor macroeconomice globale.
- Lucrul la distanțăvânt din spate
Modelul de lucru preponderent la distanță permite colaborarea cu dezvoltatori din alte orașe și din străinătate, ceea ce ar putea reduce presiunea pe piața locală a talentelor.
Poziția concurențială
Raportul anual nu identifică concurenți cu nume. Piața de software de comunicare cu clienții este însă disputată de mai mulți furnizori globali, iar acțiunile concurenței sunt menționate ca unul dintre factorii care influențează indicatorii de business.
- Furnizori globali de software de comunicare cu clienții
Raportul anual nu îi numește; sunt menționați doar generic ca factor care influențează indicatorii de business.
- Dezvoltatori de soluții AI pentru clienți
Companiile care oferă funcționalități AI similare ar putea modifica poziția de piață a grupului, potrivit raportului.
- Furnizori de servicii de chat pe piața din SUA
Nu sunt identificați în sursă; piața americană este principalul teritoriu de vânzare.
- Platforme de comunicare integrate
Nu sunt identificate în sursă; ar putea concura pentru aceiași clienți de tip întreprindere mică și medie.
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Rapoarte anuale (ESEF)
- Raportul anual 202311 iul. 2023
- Raportul anual 202311 iul. 2023
- Raportul anual 202219 iul. 2022
- Raportul anual 202219 iul. 2022
Surse
- [1] Annual report, fiscal year ended 2023-03-31 (ESEF) · SEC / LiveChat Software S.A. · 31 mar. 2023
Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.