olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni SUA

AmpliTech Group, Inc. AMPG

Communications Equipment, NEC · SIC 3669 · Verticală: Communications Equipment, NEC (SIC 3669)

2,48USD−1,59 % · 1 ziÎnchidere 04 nov. 2026

AmpliTech Group produce amplificatoare și componente RF și microunde pentru comunicații prin satelit, 5G, apărare și calcul cuantic. În 2025 vânzările au crescut considerabil, în principal datorită achiziției de active 5G ORAN, iar în trimestrul al doilea din 2026 veniturile au atins 8,07 milioane USD.

La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea AmpliTech Group, Inc. (AMPG) costa 2,48 USD (−1,59 % într-o zi), cu capitalizare 74,5 mil USD, beta 2,19, interval pe 52 de săptămâni 1,76–9,70 USD. Ultimul trimestru raportat (T2 2026): venituri de 8,1 mil USD (−26,8 % an/an), profit net de -3,1 mil USD, EPS diluat -0,12 USD.

Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
74,5 mil USD
acțiuni la 11 aug. 2026
P/E (TTM)
indisponibil
EPS diluat TTM -0,33 · TTM până la 30 iun. 2026
E/P (TTM)
-13,20 %
TTM până la 30 iun. 2026
Randament dividend
indisponibil
Beta (2 ani)
2,19
Volatilitate (1 an) 113 %
Interval 52 săpt.
1,769,70

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
36,0
slab (30–45)
Bollinger (20, 2)
2,36 – 2,91
în jumătatea de jos a benzii · %B 0,21 · lățimea benzii 20,9 %
SMA 50 / 200
3,05 / 3,80
tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
MACD (12, 26, 9)
-0,16 / -0,19
MACD peste semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaS&P 500Față de S&P 500Mediana verticalei
1 lună−16,5 %−2,0 %−14,5 pp—
3 luni−53,9 %−2,2 %−51,7 pp—
6 luni+7,8 %+4,3 %+3,6 pp—
De la început de an−17,1 %+10,6 %−27,6 pp—
1 an−20,5 %+10,5 %−31,0 pp−42,9 %
3 ani+40,9 %+73,7 %−32,8 pp+22,4 %
5 ani−44,6 %+61,7 %−106,4 pp—
Scădere maximă (1 an)
−75,7 %
17 iun. 2026 → 19 oct. 2026
Scădere maximă (5 ani)
−85,8 %
09 nov. 2021 → 29 aug. 2024
Creștere anuală compusă (5 ani)
−11,2 %
S&P 500 +10,1 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Ultimul trimestru: Q2 2026 · 30 iun. 2026

Venituri
8,1 mil USD
−26,8 % an/an
Profit net
-3,1 mil USD
indisponibil an/an
EPS diluat
-0,12
indisponibil an/an
netă / operațională
-38,3 % / -39,6 %

Marje trimestriale

Situații trimestriale · USD

ExercițiuQ3 '24Q4 '24Q1 '25Q2 '25Q3 '25Q4 '25Q1 '26Q2 '26
Venituri2,8 mil1,9 mil3,6 mil11,0 mil6,1 mil4,5 mil5,3 mil8,1 mil
Costul vânzărilor1,5 mil1,7 mil2,4 mil10,2 mil3,1 mil3,5 mil2,8 mil5,8 mil
Profit brut1,3 mil197,5 mii1,2 mil862,9 mii3,0 mil1,0 mil2,6 mil2,3 mil
Cercetare și dezvoltare572,4 mii2,3 mil739,7 mii658,8 mii699,3 mii589,4 mii503,0 mii1,4 mil
Cheltuieli generale și de vânzare1,9 mil1,8 mil2,3 mil2,1 mil2,5 mil3,7 mil3,7 mil4,1 mil
Profit operațional-1,1 mil-4,3 mil-1,9 mil-1,9 mil-221,3 mii-3,3 mil-1,6 mil-3,2 mil
Amortizare și depreciere130,1 mii150,2 mii122,1 mii256,2 mii381,1 mii533,2 mii532,4 mii541,5 mii
Profit înainte de impozit-1,2 mil-3,8 mil-1,8 mil-1,8 mil-188,4 mii-3,2 mil-1,5 mil-3,1 mil
Profit net-1,2 mil-3,8 mil-1,8 mil-1,8 mil-188,4 mii-3,2 mil-1,5 mil-3,1 mil
EPS diluat-0,12-0,28 ≈-0,09-0,08-0,01-0,14 ≈-0,06-0,12
Flux de numerar operațional-1,7 mil ≈-1,2 mil-2,0 mil-2,3 mil ≈-999,4 mii ≈-3,4 mil-3,1 mil-5,5 mil ≈
Investiții (capex)12,8 mii ≈16,5 mii361,0 mii126,4 mii ≈442,6 mii ≈85,6 mii——

≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)

E/P în timp

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

Exerciții anuale

Exercițiu20182019202020212022202320242025
Venituri2,4 mil3,1 mil3,5 mil5,3 mil19,4 mil15,6 mil9,5 mil25,2 mil
Venituri an/an+73,6 %+30,2 %+10,7 %+52,6 %+267,6 %−19,6 %−39,0 %+165,0 %
Profit net329,0 mii5,9 mii-1,0 mil-4,8 mil-677,1 mii-2,5 mil-11,2 mil-7,0 mil
Profit net an/anindisponibil−98,2 %−17.350,8 %indisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibil
EPS diluat0,000,00-0,37-0,53-0,07-0,26-1,04-0,33
EPS diluat an/anindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibil
netă %13,7 %0,2 %-29,7 %-90,2 %-3,5 %-15,8 %-118,2 %-27,8 %
Flux de numerar liber341,7 mii-32,7 mii-593,1 mii-3,3 mil-4,2 mil-4,4 mil-5,3 mil-9,7 mil

Rezultate raportate vs așteptări

Se încarcă…

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025

Numerar
5,0 mil USD
Datorie financiară
indisponibil USD
Datorie netă
indisponibil USD
Capitaluri proprii
32,9 mil USD
Active totale
51,5 mil USD
Datorie / capitaluri
indisponibil
Lichiditate curentă
1,68x
ROE
-19,9 %
ROA
-14,8 %
Marja FCF
-38,5 %

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (USD)

Marje

Cont de profit și pierdere · USD

Venituri
2023
15,6 mil
2024
9,5 mil
2025
25,2 mil

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Costul vânzărilor
2023
8,3 mil
2024
6,0 mil
2025
19,2 mil

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Profit brut
2023
7,3 mil
2024
3,5 mil
2025
6,0 mil

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Cercetare și dezvoltare
2023
2,3 mil
2024
3,6 mil
2025
2,7 mil

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Cheltuieli generale și de vânzare
2023
7,5 mil
2024
7,9 mil
2025
10,7 mil

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Profit operațional
2023
-2,6 mil
2024
-8,4 mil
2025
-7,3 mil

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Amortizare și depreciere
2023
531,2 mii
2024
538,8 mii
2025
1,3 mil

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

EBITDA
2023
-2,0 mil ≈
2024
-7,9 mil ≈
2025
-6,0 mil ≈

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026derivat

Cheltuieli cu dobânzile
2023
—
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 31 mar. 2023verificat

Profit înainte de impozit
2023
-2,4 mil
2024
-11,2 mil
2025
-7,0 mil

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Impozit pe profit
2023
24,0 mii
2024
15,0 mii
2025
13,0 mii

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Profit net
2023
-2,5 mil
2024
-11,2 mil
2025
-7,0 mil

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

EPS diluat
2023
-0,26
2024
-1,04
2025
-0,33

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Media ponderată diluată a acțiunilor
2023
9,7 mil
2024
10,8 mil
2025
21,0 mil

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Bilanț · USD

Numerar
2023
6,7 mil
2024
19,3 mil
2025
5,0 mil

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Creanțe
2023
2,5 mil
2024
1,3 mil
2025
3,3 mil

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Stocuri
2023
6,5 mil
2024
7,6 mil
2025
8,9 mil

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Active curente
2023
17,1 mil
2024
28,3 mil
2025
25,1 mil

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Imobilizări corporale nete
2023
2,6 mil
2024
2,3 mil
2025
2,9 mil

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Fond comercial
2023
4,7 mil
2024
4,7 mil
2025
4,7 mil

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Imobilizări necorporale (fără fond comercial)
2023
3,0 mil
2024
2,4 mil
2025
13,1 mil

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Active totale
2023
31,4 mil
2024
43,2 mil
2025
51,5 mil

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Datorii comerciale
2023
846,2 mii
2024
941,4 mii
2025
4,7 mil

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Datorie pe termen lung
2023
80,8 mii
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 01 apr. 2024verificat

Datorii curente
2023
1,5 mil
2024
1,5 mil
2025
14,9 mil

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Datorii totale
2023
4,7 mil
2024
5,7 mil
2025
18,6 mil

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Capital propriu
2023
26,7 mil †
2024
37,5 mil †
2025
32,9 mil †

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Fluxuri de numerar · USD

Flux de numerar operațional
2023
-3,5 mil
2024
-5,3 mil
2025
-8,7 mil

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Investiții (capex)
2023
973,3 mii
2024
42,9 mii
2025
1,0 mil

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Flux de numerar liber
2023
-4,4 mil ≈
2024
-5,3 mil ≈
2025
-9,7 mil ≈

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026derivat

Flux de numerar din investiții
2023
-725,9 mii
2024
-3,3 mil
2025
-5,8 mil

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Flux de numerar din finanțare
2023
-2,4 mil
2024
21,2 mil
2025
6,8 mil

SEC (XBRL)· 26 mar. 2026verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
165,0 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR venituri 3 ani
9,1 %
calculat olivLawFY 2022 → FY 2025
CAGR venituri 5 ani
48,8 %
calculat olivLawFY 2020 → FY 2025
Creșterea EBIT (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Creșterea profitului net (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR profit net 3 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR profit net 5 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Creșterea EPS (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR EPS 3 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR EPS 5 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Creșterea FCF (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă

Profitabilitate

Marja brută
36,7 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
Marja EBITDA
-26,4 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
Marja EBIT
-34,7 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
Marja netă
-33,4 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
Marja FCF
-59,1 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026

Randamente

ROE
-19,4 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
ROA
-14,9 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
ROIC
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROCE
-16,6 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
Rata de distribuire (EPS)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Rata de distribuire (FCF)
indisponibil
lipsesc date de intrare

Bilanț și datorie

Datoria netă
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie netă / EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie / capital propriu
indisponibil
lipsesc date de intrare
Acoperirea dobânzilor
indisponibil
cheltuiala cu dobânzile raportată e mult mai veche decât ultima perioadă (emitentul a schimbat tagul XBRL): nu se folosește o cifră învechită

Lichiditate

Lichiditatea curentă
3,8x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
Lichiditatea imediată
1,1x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026

Numerar

Fluxul de numerar operațional
-13,1 mil USD
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
Investiții (capex)
1,1 mil USD
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
Fluxul de numerar liber
-14,2 mil USD
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
Conversia profitului în FCF
indisponibil
date insuficiente
Conversia EBITDA în numerar
indisponibil
date insuficiente

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
88 zile
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
Zile de plată (DPO)
117 zile
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
74,5 mil USD
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
Valoarea întreprinderii (EV)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Capitalizare / profit net TTM
indisponibil
date insuficiente
P/E (TTM)
indisponibil
date insuficiente
Randamentul profitului
-13,2 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
P/B
1,6x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
P/S
3,1x
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBIT
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/Venit
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/FCF
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Randament FCF
-19,0 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
Randamentul dividendului
indisponibil
niciun dividend în situațiile structurate; absența unei linii nu e un zero confirmat
Randamentul distribuirilor către acționari
indisponibil
lipsesc date de intrare

4 indicatori care nu se aplică sectorului.

Evaluare

Încadrare olivLaw

Date insuficiente
Ce lipsește
  • metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

2,48 USD

04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: 74,5 mil USD

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
74,5 mil USD
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
P/E (TTM)
indisponibil
date insuficiente
P/B
1,6x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROE
-19,4 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
Marja netă
-33,4 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
165,0 %
calculat olivLawFY 2025
Randamentul dividendului
indisponibil
niciun dividend în situațiile structurate; absența unei linii nu e un zero confirmat

Acoperire și prospețime

32/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2025
Ultima perioadă raportată: 30 iun. 2026
Data ultimului bilanț: 30 iun. 2026
Numărul de acțiuni (coperta ultimei depuneri), la: 11 aug. 2026
Sursă: SEC (XBRL)publicat 13 aug. 2026
verificat 2050derivat 176

Scorul pe grupe

72 % · Date insuficiente

Interval de valoare estimat

indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Metode de evaluare

  • DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · cheltuiala cu dobânzile raportată e mult mai veche decât ultima perioadă (emitentul a schimbat tagul XBRL): nu se folosește o cifră învechită
  • Colegi: EV/Venitindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
  • Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)

nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată

Comparațiile pe multipli folosesc verticala SIC: Communications Equipment, NEC (SIC 3669)

Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.

Ipoteze (ilustrative, editoriale)

Rata fără risc
4,3 %
Prima de risc a pieței
5,0 %
Beta (implicit)
1,00
Costul capitalului propriu
9,3 %
Creștere terminală
2,5 %

Scorul pe factori

Date insuficiente

Poarta de dovezi minime: metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1

FactorValoareScorPondere folosită
Marja brută · Calitate36,7 %0 (pe interval fix)15 %
Marja EBIT · Calitate-34,7 %36 (față de colegi)12 %
Marja FCF · Calitate-59,1 %0 (pe interval fix)12 %
CAGR venituri 3 ani · Creștere9,1 %36 (pe interval fix)24 %
Creșterea cifrei de afaceri (an/an) · Creștere165,0 %100 (față de colegi)12 %
Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie3,8x100 (pe interval fix)9 %
EV/Venit · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randament FCF · Evaluare-19,0 %0 (pe interval fix)18 %
Randamentul distribuirilor către acționari · Randamenteindisponibilindisponibil—

Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

Grupele scorului

  • Bilanț și datorie· parțial100/100 · 1/2 factori cu valoare
  • Creștere58/100 · 2/2 factori cu valoare
  • Calitate11/100 · 3/3 factori cu valoare
  • Randamente· parțialindisponibil · 0/1 factori cu valoare
  • Evaluare· parțial0/100 · 1/2 factori cu valoare

O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

Memo

AMPLITECH GROUP, INC. (AMPG). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-06-30.

Cifre calculate din situațiile financiare: venit 25,2 mil USD în 2025; creștere an/an 165,0 %; marjă netă -33,4 %; ROE -19,4 %.

Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.

Date insuficiente pentru un verdict (metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).

Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

Ce susține teza

  • Creșterea cifrei de afaceri (an/an): 165,0 %
  • Lichiditatea curentă: 3,8x

Ce o infirmă

  • Marja brută: 36,7 %
  • Marja FCF: -59,1 %
  • Randament FCF: -19,0 %

Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Datorie netă / EBITDA, EV/Venit, Randamentul distribuirilor către acționari.

Față de mediana verticalei

Communications Equipment, NEC (SIC 3669) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 11 firme

Multipli și rentabilitate față de mediană

P/E
—
mediana verticalei 22,6x
EV/EBITDA
—
mediana verticalei 21,7x
P/S
3,1x
mediana verticalei 1,6x
peste mediană (+98,4 %)
P/B
1,6x
mediana verticalei 2,5x
sub mediană (−35,4 %)
ROE
-19,4 %
mediana verticalei -11,7 %
sub mediană
Marja netă
-33,4 %
mediana verticalei -6,4 %
sub mediană
Marja EBIT
-34,7 %
mediana verticalei 3,1 %
sub mediană (−1.222,6 %)
Venituri an/an
165,0 %
mediana verticalei 4,9 %
peste mediană (+3.263,6 %)
Datorie netă/EBITDA
—
mediana verticalei 3,9x
Randament dividend
—
mediana verticalei —

Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

Firmele verticalei

CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
LITELumentum Holdings Inc.61,7 mld—-245,8 %-175,8 %+83,2 %+109 % / +1.489 %
ESEEsco Technologies Inc.6,2 mld19,821,4 %24,4 %+19,2 %+13 % / +128 %
NSSCNapco Security Technologies, Inc1,1 mld25,923,4 %21,6 %+11,4 %−21 % / +4 %
AIOTPowerfleet, Inc.381,2 mil—-4,0 %-4,2 %+22,4 %−43 % / +22 %
TBCHTurtle Beach Corporation303,7 mil—-3,2 %-1,1 %−14,2 %+22 % / +50 %
INSGInseego Corp.79,3 mil25,3—-6,4 %−13,1 %−56 % / +120 %
AMPGAmplitech Group, Inc.74,5 mil—-19,4 %-33,4 %+165,0 %−21 % / +41 %
REKRRekor Systems, Inc.49,3 mil—-62,8 %-43,8 %+5,3 %−80 % / −87 %
KSCPKnightscope, Inc.34,7 mil—-201,3 %-217,3 %+4,9 %−91 % / −98 %
SNTSenstar Technologies Corporation33,7 mil10,38,0 %8,8 %+1,7 %−63 % / +28 %
UTSIUTStarcom Holdings Corp.19,2 mil—-19,5 %-88,5 %−17,5 %−16 % / −42 %
MTEKMaris-Tech Ltd.2,1 mil—-168,6 %-403,3 %−77,9 %−81 % / −75 %

Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru AMPG din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

Prognoza motorului olivLaw

Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.

Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

Scenarii ilustrative

Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.

Pesimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
De bază
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Optimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Nimic nu se salvează.

Preț estimat (USD)

Preț estimatPesimistDe bazăOptimist
1 ani
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
3 ani
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
5 ani
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
Ce mută cel mai mult prețul la 3 ani

    Analiză AI

    Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

    Pe scurt

    AmpliTech Group produce amplificatoare și componente RF și microunde pentru comunicații prin satelit, 5G, apărare și calcul cuantic. În 2025 vânzările au crescut considerabil, în principal datorită achiziției de active 5G ORAN, iar în trimestrul al doilea din 2026 veniturile au atins 8,07 milioane USD 2.

    SWOT

    Puncte tari

    • Compania are o gamă largă de amplificatoare și componente RF, cu frecvențe foarte variate, și capacitate de proiectare personalizată pentru clienți 1.
    • Marja brută a crescut semnificativ în trimestrul al doilea din 2026, ceea ce indică o recuperare a rentabilității produselor 3.

    Puncte slabe

    • Compania a înregistrat pierderi nete în ultimii ani și un deficit acumulat, iar cheltuielile de cercetare cresc 13.
    • Dependența de un singur client major este ridicată, iar dacă acesta reduce comenzile, veniturile ar putea scădea brusc 1.
    • Marja brută variază mult de la un trimestru la altul, în funcție de mixul de produse și de livrări 23.

    Oportunități

    • Dacă scrisorile de intenție se transformă în comenzi ferme, produsele 5G ORAN ar putea deveni o sursă majoră de venituri 13.
    • Creșterea distribuției în divizia Spectrum și extinderea în calculul cuantic ar putea diversifica baza de venituri 23.
    • Cererea pentru rețele satelitare și sisteme de apărare ar putea sprijini comenzi noi pe termen lung 3.

    Amenințări

    • Tarifele și restricțiile comerciale ar putea crește costurile de componente și întârzia livrările 1.
    • Concurenții cu resurse mai mari ar putea reduce prețurile și ar putea câștiga clienții companiei 1.
    • Întârzierile din partea furnizorilor și problemele de lanț de aprovizionare ar putea afecta programele de producție 12.

    Riscuri

    • Concentrarea clienteleiridicat

      Un singur client a generat cea mai mare parte a vânzărilor din 2025, iar pierderea acestuia ar afecta grav rezultatele 1.

    • Livrările din acordul Titanridicat

      Furnizorul Titan a întârziat livrările, iar compania a modificat acordul, ceea ce ar putea întârzia dezvoltarea produselor 5G 2.

    • Comenzi nefermemediu

      Scrisoarea de intenție pentru produse ORAN nu garantează comenzi ferme, iar comenzile ar putea fi amânate sau anulate 1.

    • Pierderi nete și cheltuieli marimediu

      Compania a înregistrat pierderi nete în mai mulți ani, iar cheltuielile de cercetare și vânzări cresc, ceea ce ar putea afecta rentabilitatea 13.

    • Politica comercială și tarifelemediu

      Schimbările de tarife și măsurile comerciale ar putea crește costurile și ar putea afecta cererea clienților 1.

    Teza de investiție

    Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)

    • Dacă veniturile continuă să crească din comenzile 5G și din distribuția semiconductorilor, compania ar putea demonstra un model de afaceri mai diversificat 23.
    • Marja brută în revenire și capitalul întărit după exercitarea drepturilor ar putea sprijini finanțarea dezvoltării fără diluare suplimentară majoră 23.
    • Poziționarea pe segmente precum sateliți, apărare și calcul cuantic ar putea deschide contracte pe termen lung cu clienți instituționali 13.

    Ce ar strica teza

    • Dependența de un singur client major și de comenzile din acordul Titan ar putea face veniturile foarte volatile 12.
    • Marja brută a variat puternic de la un trimestru la altul, iar pierderile nete continuă, ceea ce ar putea prelungi perioada de rentabilitate scăzută 23.
    • Concurenții mai mari ar putea reduce prețurile sau ar putea câștiga clienții companiei, dacă aceasta nu își păstrează avantajul tehnologic 1.

    De urmărit

    • Transformarea scrisorii de intenție 5G ORAN în comenzi ferme și livrările finalizateQ2 2026 / 2027
    • Evoluția concentrării clientelei și a marjei brute trimestrialeQ3 2026
    • Îndeplinirea condițiilor din Amendamentul nr. 2 la acordul Titannext 10-Q
    • Execuția programului de răscumpărare de acțiuni de până la 10 milioane USD2027

    Produse, piață și concurență

    Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

    Afacerea

    Creșterea din 2025 se explică în principal prin achiziția activelor Titan, care a adus produse radio 5G ORAN pentru un operator mare de telecomunicații; acest client a reprezentat 42,86% din vânzările totale ale anului 2025 1. Compania a dezvoltat și linii de produse MMIC și amplificatoare criogenice, destinate sateliților, rețelelor 5G și calculului cuantic 1.

    Segmente

    Amplificatoare RF și componente pasive (AmpliTech Inc. și Specialty Microwave)

    Această linie include amplificatoare cu zgomot redus, amplificatoare de putere medie, amplificatoare criogenice și componente pasive cu microunde pentru aerospațial, guvern, apărare și sateliți 1. Vânzările din această categorie au crescut cu 42,7% în trimestrul al doilea din 2026, față de aceeași perioadă a anului precedent 3.

    Produse 5G ORAN și MMIC (AGMDC și AGTGSS)

    Divizia AGMDC proiectează circuite integrate monolitice cu microunde, iar AGTGSS dezvoltă sisteme radio ORAN compatibile pentru operatori de telefonie 1. Achiziția de active Titan a fost modificată prin Amendamentul nr. 2, care a redus prețul total de achiziție și a amânat o parte din plată până la transferul pachetului de proiectare 2.

    Piața în context

    Compania activează în piețele comunicațiilor prin satelit, 5G și 6G, apărării, spațiului și calculului cuantic, care au cereri în creștere pentru componente RF de înaltă frecvență 13. Conducerea estimează că aceste segmente au dimensiuni de piață de ordinul miliardelor de dolari, dar nu indică o cotă proprie 3.

    Clienții sunt concentrați geografic în Statele Unite, Europa și Asia de Sud, iar dependența de un singur client major rămâne ridicată 1. Dacă lanțurile de aprovizionare cu semiconductori și taxele vamale continuă să fluctueze, costurile și calendarul livrărilor ar putea fi afectate 1.

    Tendințe

    • Implementarea rețelelor 5G și O-RANvânt din spate

      Operatorii de telefonie caută echipamente radio compatibile cu O-RAN, ceea ce a deschis cerere pentru produsele 5G ale companiei, inclusiv comenzi de la un operator major 13.

    • Dezvoltarea sateliților și a spațiuluivânt din spate

      Cererea pentru amplificatoare cu zgomot redus în comunicațiile prin satelit și aplicațiile spațiale rămâne ridicată, iar divizia de microunde a crescut vânzările în 2026 3.

    • Politica comercială și tarifelevânt din față

      Tarifele impuse prin diverse autorități din SUA au fost parțial invalidate, dar altele rămân în vigoare, iar noi măsuri ar putea afecta costurile și cererea 1.

    Poziția concurențială

    Compania spune că se confruntă cu concurență din partea unor jucători consacrați și emergenți în industria amplificatoarelor, precum Lucix, Erzia și Narda-Miteq 1. Mulți dintre concurenți au istorii operaționale mai lungi și resurse financiare și de cercetare mult mai mari 1.

    Clienții mari își pot diversifica furnizorii, ceea ce ar putea limita creșterea cotei de piață a companiei dacă nu își menține avantajul tehnologic și prețul 1. Protejarea proprietății intelectuale rămâne un factor important al capacității de concurență 1.

    • Erzia

      Jucător emergent în amplificatoare, identificat în sursă ca concurent direct; statutul de listare nu este precizat.

    • Furnizori mari de componente RF pentru operatori

      Companiile care furnizează echipamente 5G către operatori pot concura pentru aceleași contracte, potrivit analizei cuprinse în sursă.

    Știri și depuneri

    Din presă

    Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.

    Depuneri SEC

    Surse

    1. [1] Form 10-K, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / AmpliTech Group, Inc. · 26 mar. 2026
    2. [2] Form 10-Q, quarter ended 2026-06-30 · SEC / AmpliTech Group, Inc. · 13 aug. 2026
    3. [3] Form 8-K, results release (exhibit 99.1) · SEC / AmpliTech Group, Inc. · 13 aug. 2026

    Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.