olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
TJGC Group Limited TJGC
Services-Advertising Agencies · SIC 7311 · Verticală: Services-Advertising Agencies (SIC 7311)
TJGC Group Limited este un furnizor integrat de servicii de marketing și publicitate din Hong Kong, specializat în promovarea jocurilor mobile pentru piața locală. Compania își extinde activitatea spre dezvoltare de jocuri și consultanță, într-un context în care își menține continuitatea operațiunilor printr-un plan de finanțare și rezultate încă fragile, cu pierderi de HK$23.5 milioane în exercițiul 2026.
Analiza AI e posibil depășită: au apărut depuneri noi după sursele ei (vezi secțiunea «Analiză AI»).
La închiderea din 03 nov. 2026, acțiunea TJGC Group Limited (TJGC) costa 31,89 USD (+0,00 % într-o zi), cu capitalizare 487,9 mil USD, beta 1,33, interval pe 52 de săptămâni 1,50–34,80 USD.
Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 65,6
- puternic (55–70)
- Bollinger (20, 2)
- 31,01 – 33,15
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,41 · lățimea benzii 6,7 %
- SMA 50 / 200
- 23,19 / 8,67
- tendință ascendentă (preț > SMA50 > SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- 2,12 / 2,87
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −4,2 % | −1,1 % | −3,1 pp | — |
| 3 luni | +495,0 % | −0,5 % | +495,4 pp | — |
| 6 luni | +510,9 % | +4,4 % | +506,5 pp | — |
| De la început de an | +1.061,7 % | +12,3 % | +1.049,4 pp | — |
| 1 an | +952,5 % | +13,5 % | +938,9 pp | −9,5 % |
| 3 ani | indisponibil | +76,4 % | indisponibil | −2,2 % |
| 5 ani | indisponibil | +63,7 % | indisponibil | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|
| Venituri | indisponibil | 3,9 mil | 3,7 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | indisponibil | −6,5 % |
| Profit net | indisponibil | -3,4 mil | -3,0 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | indisponibil | -0,26 | -0,59 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| netă % | indisponibil | -88,1 % | -81,8 % |
| Flux de numerar liber | indisponibil | indisponibil | -3,8 mil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2026 · 31 mar. 2026
- Numerar
- 330,9 mii USD
- Datorie financiară
- 3,2 mil USD
- Datorie netă
- 2,8 mil USD
- Capitaluri proprii
- 789,2 mii USD
- Active totale
- 4,5 mil USD
- Datorie / capitaluri
- 4,03x
- Lichiditate curentă
- 1,08x
- ROE
- -130,2 %
- ROA
- -61,1 %
- Marja FCF
- -103,3 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2024 | 2025 | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Venituri | — | 3,9 mil | 3,7 mil | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | — | 3,1 mil | 2,9 mil | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
| Profit brut | — | 846,6 mii | 788,9 mii | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
| Cercetare și dezvoltare | — | — | 550,0 mii | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
| Profit operațional | — | -3,4 mil | -2,9 mil | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 37,9 mii | 37,9 mii | 86,2 mii | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | — | -3,4 mil | -3,0 mil | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
| Impozit pe profit | — | 32,6 mii | 32,6 mii | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
| Profit net | — | -3,4 mil | -3,0 mil | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
| EPS diluat | — | -0,26 | -0,59 | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 13,0 mil | 4,5 mil | 5,1 mil | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
- 2024
- 13,0 mil
- 2025
- 4,5 mil
- 2026
- 5,1 mil
SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat
Bilanț · USD
| Linie | 2024 | 2025 | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Numerar | 561,6 mii | 3,0 mil | 330,9 mii | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
| Creanțe | — | 328,6 mii | 536,9 mii | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
| Active curente | — | 4,3 mil | 3,1 mil | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | — | 24,7 mii | 15,6 mii | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
| Active totale | — | 5,3 mil | 4,5 mil | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
| Datorii comerciale | — | 165,4 mii | 213,5 mii | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | — | 117,4 mii | 1,2 mil | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | — | 1,0 mil | 2,0 mil | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
| Datorii curente | — | 601,0 mii | 2,9 mil | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
| Datorii totale | — | 1,5 mil | 3,7 mil | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
| Capital propriu | — | 3,8 mil † | 789,2 mii † | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | — | 15,3 mil | 15,3 mil | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
† capitalurile proprii ale acționarilor societății-mamă: în acești ani emitentul nu mai raportează totalul inclusiv interesele minoritare.
- 2024
- —
- 2025
- 15,3 mil
- 2026
- 15,3 mil
SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2024 | 2025 | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | — | -4,5 mil | -3,7 mil | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
| Investiții (capex) | — | — | 73,0 mii | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | — | — | -3,8 mil ≈ | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | — | — | -209,2 mii | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | — | 7,0 mil | 1,2 mil | SEC (XBRL)· 22 iul. 2026verificat |
| Dividende plătite | 3,0 mil | — | — | SEC (XBRL)· 15 aug. 2025verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 5 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 35,4 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
03 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 487,9 mil USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
35 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · lipsesc date de intrare
nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 5 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 35,4 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | -86,3 % | 0 (pe interval fix) | 29 % |
| Marja netă · Calitate | -81,8 % | 13 (față de colegi) | 18 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | -33,2x | 0 (pe interval fix) | 18 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 1,1x | 23 (pe interval fix) | 12 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | -0,8 % | 0 (pe interval fix) | 24 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie9/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate5/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțial0/100 · 1/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
TJGC Group Limited (TJGC). Ultimul exercițiu complet: 2026; date până la 2026-03-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 3,7 mil USD în 2026; creștere an/an -6,5 %; marjă netă -81,8 %; ROE -130,2 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 5 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 35,4 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
Niciun semnal în factorii calculați. Nu înseamnă absența riscurilor: factorii fără date nu au fost evaluați, iar riscurile de afacere (marje, stocuri, cerere) sunt în analiza din surse.
Ce o infirmă
- ROIC: -86,3 %
- Marja netă: -81,8 %
- Acoperirea dobânzilor: -33,2x
- Lichiditatea curentă: 1,1x
- Randament FCF: -0,8 %
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Services-Advertising Agencies (SIC 7311) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 8 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| OMCOmnicom Group Inc. | 23,9 mld | 50,9 | 9,7 % | 2,8 % | +10,1 % | +22 % / +9 % |
| STGWStagwell Inc | 2,7 mld | 281,5 | 1,3 % | 0,3 % | +2,4 % | +105 % / +119 % |
| CRTOCriteo S.A. | 769,7 mil | 11,4 | 6,3 % | 4,0 % | +0,6 % | −21 % / −37 % |
| GRPNGroupon, Inc. | 703,9 mil | — | — | -25,3 % | +1,2 % | +2 % / +53 % |
| TJGCTJGC Group Limited | 487,9 mil | — | -130,2 % | -81,8 % | −6,5 % | +952 % / indisponibil |
| VSMEVS MEDIA Holdings Ltd | 36,9 mil | — | -317,9 % | -114,5 % | −8,8 % | −95 % / −99 % |
| SWAGStran & Company, Inc. | 24,4 mil | 396,0 | 0,2 % | 0,0 % | +40,6 % | −35 % / −2 % |
| WPPWPP plc | — | — | -7,1 % | -1,6 % | −8,1 % | +42 % / −37 % |
| HAOHaoxi Health Technology Limited | — | — | -54,1 % | -17,4 % | +67,1 % | −100 % / indisponibil |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru TJGC din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (USD)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 3 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 5 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 22 iul. 2026; de atunci au apărut 6-K (22 oct. 2026), 6-K (24 sept. 2026), 6-K (16 sept. 2026), 6-K (11 aug. 2026), 6-K (10 aug. 2026), 6-K (07 aug. 2026).
Pe scurt
TJGC Group Limited este un furnizor integrat de servicii de marketing și publicitate din Hong Kong, specializat în promovarea jocurilor mobile pentru piața locală. Compania își extinde activitatea spre dezvoltare de jocuri și consultanță, într-un context în care își menține continuitatea operațiunilor printr-un plan de finanțare și rezultate încă fragile, cu pierderi de HK$23.5 milioane în exercițiul 2026 1.
SWOT
Puncte tari
- Oferta integrată de servicii, de la concept până la monitorizare, reduce costurile de coordonare pentru clienți.
- Relațiile directe cu editorii media locali permit achiziția de spațiu publicitar la condiții mai bune.
- Cunoașterea pieței locale din Hong Kong permite adaptarea materialelor pentru public și clienți din afara orașului.
Puncte slabe
- Veniturile sunt în mare parte de tip proiect și nerecurente, ceea ce face dificilă anticiparea rezultatelor.
- Compania a raportat pierderi operaționale semnificative și un deficit acumulat, ridicând îndoieli privind continuitatea activității.
- Dependența de piața locală și de clienții din China expune compania la concentrare geografică și de clienți.
Oportunități
- Dacă dezvoltarea jocurilor mobile reușește, compania ar putea deveni operator direct și ar diversifica veniturile.
- Extinderea prin Tongjiang Group spre piețe emergente ar putea crea noi surse de venit.
- Organizarea de expoziții și evenimente ar putea atrage clienți noi și atenție media.
Amenințări
- Concurența intensă poate duce la scăderi de prețuri și la presiune asupra marjelor.
- Schimbările bruște ale politicilor platformelor sau ale reglementărilor pot reduce bugetele clienților.
- Cerințele de listare pe bursa Nasdaq și riscurile legate de cadrul legal din Hong Kong și China pot afecta accesul la capital.
Riscuri
- Continuitatea activitățiiridicat
Auditorul a inclus un paragraf privind îndoielile semnificative legate de capacitatea companiei de a-și continua activitatea. Dacă nu reușește să atragă fonduri suplimentare, poate fi nevoită să își reducă activitatea.
- Conformitatea la listarea pe Nasdaqmediu
Compania a primit o notificare privind prețul minim al acțiunii și a remediat ulterior situația. Întârzierea depunerii unui raport interimar ar putea atrage noi măsuri din partea bursei.
- Dependența de proiectemediu
Veniturile depind de contractele obținute succesiv de la clienți. Pierderea unor clienți importanți ar putea afecta rapid rezultatele.
- Riscuri legate de diluareridicat
Emisiunile de acțiuni din 2026 și nevoia de capital suplimentar pot diluă acționarii existenți. Acționarii majoritari au influență semnificativă asupra deciziilor.
- Riscuri de reglementare și politiceridicat
Operațiunile din Hong Kong sunt supuse unui cadru legal aflat în schimbare. Autoritățile din China pot influența operațiunile, iar accesul la inspecțiile auditorilor din SUA ar putea fi limitat.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă poziția de lider local în publicitatea pentru jocuri mobile se menține, compania ar putea profita de bugetele clienților din China care caută piețe alternative.
- Reducerea contractului de dezvoltare și reluarea listării pe Nasdaq ar putea indica o gestionare mai atentă a costurilor.
- Dacă dezvoltarea jocurilor sau extinderea prin Tongjiang reușesc, compania ar putea depăși dependența de publicitatea locală.
Ce ar strica teza
- Pierderile operaționale și deficitul acumulat ar putea obliga compania la noi emisiuni de acțiuni cu diluare semnificativă.
- Veniturile nerecurente și concurența intensă ar putea presa marjele chiar dacă volumul proiectelor crește.
- Riscurile de reglementare și de listare ar putea reduce accesul la capital sau lichiditatea acțiunilor.
De urmărit
- Confirmarea că auditul continuă fără dubii privind activitatea companieinext 10-K
- Lansarea platformei de jocuri și rezultatele obținute2027
- Dacă oferta publică nouă din formularul F-1 se finalizează și la ce condiții2026
- Evoluția veniturilor din publicitate și marjele după reducerea contractelorQ1 2027
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 22 iul. 2026; de atunci au apărut 6-K (22 oct. 2026), 6-K (24 sept. 2026), 6-K (16 sept. 2026), 6-K (11 aug. 2026), 6-K (10 aug. 2026), 6-K (07 aug. 2026).
Afacerea
Compania oferă servicii publicitare complete pentru dezvoltatorii de jocuri mobile, de la planificare și creație până la plasare și monitorizarea performanței campaniilor. Echipele interne proiectează și produc materiale video, animații și fotografii, iar compania negociază direct spațiul publicitar cu editori media locali. Activitatea principală se desfășoară prin filiala CTRL Media, în Hong Kong 1.
Compania a început să exploreze noi direcții prin filialele CTRL Solutions, CTRL Games și Tongjiang Group. CTRL Solutions se ocupă de consultanță publicitară și a organizat cinci expoziții care s-au încheiat până la 31 martie 2026. CTRL Games și-a propus să devină operator de jocuri mobile, dar nu există nicio garanție că jocul în dezvoltare va funcționa sau va avea succes 1.
Clienții companiei provin în mare parte din China, însă operațiunile sunt concentrate în Hong Kong și nicio entitate nu este situată în China continentală. Compania a fost listată pe Nasdaq Capital Market după oferta publică inițială din ianuarie 2025, iar acțiunile se tranzacționează sub simbolul TJGC 1.
Segmente
Publicitate pentru jocuri mobile
Acesta este nucleul activității, având ca clienți dezvoltatori de aplicații de jocuri mobile. Serviciile includ concepte creative, adaptarea locală a materialelor și monitorizarea rezultatelor, iar veniturile sunt în mare parte de tip proiect, nerecurente 1.
Dezvoltare de jocuri și expoziții
Această direcție este încă în fază incipientă. Contractul de dezvoltare a platformei de jocuri a fost redus la aproximativ 1.9 milioane USD, de la 2.1 milioane USD 1, iar compania a înregistrat o depreciere de HK$4,312,000 a costurilor de dezvoltare. Lansarea este așteptată în exercițiul 2027 1.
Piața în context
Piața publicității pentru jocuri mobile din Hong Kong este ocupată de câțiva jucători care concurează între ei, iar compania se consideră un actor important cu o cotă de piață semnificativă 1. Piața este dominată de platforme terțe precum YouTube, Apple App Store și Google Play Store, care stabilesc comisioane și restricții de conținut ce afectează bugetele clienților 1. Bariera de intrare este scăzută, ceea ce face concurența intensă.
Schimbările de reglementare din China privind utilizarea jocurilor mobile pot deschide sau restrânge oportunități pentru clienții companiei, fiind dificil de anticipat direcția lor 1. Creșterea ecosistemului mobil rămâne un factor important, însă poate fi afectată de politicile platformelor terțe 1.
Tendințe
- Dominanța platformelor terțevânt din față
Distribuția jocurilor mobile este controlată de platforme mari, care pot modifica comisioanele și regulile de conținut. Dacă aceste reguli se schimbă rapid, bugetele publicitare ale clienților ar putea fi afectate 1.
- Reglementările din Chinamixt
Restricțiile privind jocurile mobile din China au creat anterior cerere pentru publicitate în Hong Kong. Totuși, direcția viitoare a reglementărilor este incertă și poate fi în favoarea sau în defavoarea companiei 1.
- Evoluția tehnologică a ecosistemuluivânt din față
Dezvoltarea rapidă a tehnologiilor mobile necesită investiții continue în personal și parteneriate noi. Dacă aceste investiții nu se traduc în venituri, marja companiei ar putea fi presată 1.
- Diversificare spre noi piețevânt din spate
Compania urmărește extinderea spre piețe emergente prin Tongjiang Group, inclusiv China continentală, Asia de Sud-Est și Orientul Mijlociu. Dacă aceste direcții reușesc, pot reduce dependența de piața locală 1.
Poziția concurențială
Compania concurează cu alte agenții de publicitate și cu canale de marketing convenționale care ar putea înlocui serviciile sale. Intensificarea concurenței poate duce la reduceri de prețuri și la erodarea marjelor 1. Sursele nu identifică concurenți cotați la bursa din SUA.
Avantajele competitive includ serviciul integrat, relațiile cu editorii media locali și cunoașterea preferințelor pieței din Hong Kong. Totuși, avantajele se pot diminua dacă marii agenți sau platforme își extind oferta direct către clienți 1.
- Alte agenții de publicitate din Hong Kong
Concurează direct pentru bugetele clienților din jocuri mobile, fără a fi identificate ca entități cotate la bursa din SUA în surse.
- Canale de marketing convenționale
Concurează indirect, deoarece clienții pot aloca bugete către alte forme de promovare în locul publicității digitale.
- Platforme de distribuție terțe
Nu sunt concurenți direcți, dar influențează costurile și regulile de plasare, ceea ce afectează poziția companiei.
- Alți dezvoltatori de jocuri mobile
Concurează pentru atenția jucătorilor în cadrul proiectului propriu de dezvoltare a jocurilor.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Depuneri SEC
- Raport curent (emitent străin)22 oct. 2026
- Raport curent (emitent străin)24 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)16 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)11 aug. 2026
- Raport curent (emitent străin)10 aug. 2026
- Raport curent (emitent străin)07 aug. 2026
- Raport curent (emitent străin)23 iul. 2026
- Raport anual (emitent străin)22 iul. 2026
- Raport curent (emitent străin)02 iul. 2026
- Raport curent (emitent străin)30 iun. 2026
Surse
- [1] Form 20-F, fiscal year ended 2026-03-31 · SEC / TJGC Group Limited · 22 iul. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.