olivLaw · Cercetare acțiuni Europa
AUGA group, AB AUG1L.VS
Lituania · Nasdaq Vilnius · ISIN LT0000127466 · Verticală: Companii listate din Lituania
AUGA group, AB este un grup lituanian de agricultură ecologică, active în producția vegetală, zootehnie, procesare și distribuție. Raportul anual pentru exercițiul încheiat la 31 decembrie 2025 arată că grupul își reorganizează operațiunile și își reconfigurează strategia de sustenabilitate, ceea ce face din situația sa financiară un subiect de interes.
La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea AUGA group, AB (AUG1L.VS) costa 0,08 EUR (−0,24 % într-o zi), cu beta 0,18, interval pe 52 de săptămâni 0,06–0,11 EUR.
Date la · analiza AI din · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 57,8
- puternic (55–70)
- Bollinger (20, 2)
- 0,06 – 0,08
- peste banda superioară · %B 1,06 · lățimea benzii 27,6 %
- SMA 50 / 200
- 0,09 / 0,08
- tendință mixtă
- MACD (12, 26, 9)
- -0,00 / -0,01
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | EURO STOXX 50 | Față de EURO STOXX 50 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −0,2 % | +0,4 % | −0,6 pp | — |
| 3 luni | +3,4 % | −3,3 % | +6,7 pp | — |
| 6 luni | +22,9 % | +4,0 % | +18,9 pp | — |
| De la început de an | +22,9 % | +8,1 % | +14,8 pp | — |
| 1 an | +11,6 % | +10,7 % | +0,9 pp | +10,8 % |
| 3 ani | −73,9 % | +50,1 % | −124,0 pp | +55,7 % |
| 5 ani | −84,6 % | +43,6 % | −128,2 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Venituri | 77,4 mil | 55,3 mil | 51,5 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | −28,6 % | −6,9 % |
| Profit net | -18,4 mil | -32,4 mil | -10,6 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | 0,08 | -0,14 | -0,05 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | −275,0 % | indisponibil |
| netă % | -23,8 % | -58,5 % | -20,7 % |
| Flux de numerar liber | -13,8 mil | 2,0 mil | 2,6 mil |
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 668,0 mii EUR
- Datorie financiară
- 80,7 mil EUR
- Datorie netă
- 80,1 mil EUR
- Capitaluri proprii
- 19,5 mil EUR
- Active totale
- 184,8 mil EUR
- Datorie / capitaluri
- 4,13x
- Lichiditate curentă
- 0,44x
- ROE
- -42,8 %
- ROA
- -5,5 %
- Marja FCF
- 5,1 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (EUR)
Marje
Cont de profit și pierdere · EUR
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Venituri | 77,4 mil | 55,3 mil | 51,5 mil | esef· 12 mai 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 70,9 mil | 49,5 mil | 40,2 mil | esef· 12 mai 2026verificat |
| Profit brut | -2,4 mil | -4,9 mil | 5,4 mil | esef· 12 mai 2026verificat |
| Profit operațional | -15,9 mil | -21,1 mil | -2,6 mil | esef· 12 mai 2026verificat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 10,2 mil | 11,4 mil | 7,1 mil | esef· 12 mai 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | -18,2 mil | -32,4 mil | -10,5 mil | esef· 12 mai 2026verificat |
| Impozit pe profit | 208,0 mii | 55,0 mii | 265,0 mii | esef· 12 mai 2026verificat |
| Profit net | -18,4 mil | -32,4 mil | -10,6 mil | esef· 12 mai 2026verificat |
| EPS diluat | 0,08 | -0,14 | -0,05 | esef· 12 mai 2026verificat |
Bilanț · EUR
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Numerar | 3,5 mil | 1,7 mil | 668,0 mii | esef· 12 mai 2026verificat |
| Creanțe | 10,1 mil | 7,6 mil | 5,9 mil | esef· 12 mai 2026verificat |
| Stocuri | 28,7 mil | 17,0 mil | 12,4 mil | esef· 12 mai 2026verificat |
| Active curente | 68,7 mil | 50,0 mil | 36,0 mil | esef· 12 mai 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 90,8 mil | 89,0 mil | 59,3 mil | esef· 12 mai 2026verificat |
| Active totale | 228,7 mil | 203,1 mil | 184,8 mil | esef· 12 mai 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | 64,0 mil | 83,6 mil | 57,3 mil | esef· 12 mai 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | 14,6 mil | 0 | 23,5 mil | esef· 12 mai 2026verificat |
| Datorii curente | 105,2 mil | 126,8 mil | 82,0 mil | esef· 12 mai 2026verificat |
| Datorii totale | 166,9 mil | 172,8 mil | 165,3 mil | esef· 12 mai 2026verificat |
| Capital propriu | 61,8 mil | 30,3 mil | 19,5 mil | esef· 12 mai 2026verificat |
Fluxuri de numerar · EUR
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -7,4 mil | 5,6 mil | 3,2 mil | esef· 12 mai 2026verificat |
| Investiții (capex) | 6,4 mil | 3,6 mil | 594,0 mii | esef· 12 mai 2026verificat |
| Flux de numerar liber | -13,8 mil ≈ | 2,0 mil ≈ | 2,6 mil ≈ | esef· 12 mai 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | 4,4 mil | -3,7 mil | -624,0 mii | esef· 12 mai 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 3,1 mil | -3,6 mil | -3,7 mil | esef· 12 mai 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 4 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: indisponibil
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
27 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 3,0 %
- Prima de risc a pieței
- 5,5 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 8,5 %
- Creștere terminală
- 2,0 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | -2,1 % | 10 (față de colegi) | 38 % |
| Marja netă · Calitate | -20,7 % | 0 (față de colegi) | 23 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | -0,4x | 0 (pe interval fix) | 23 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 0,4x | 0 (pe interval fix) | 15 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie0/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate6/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
AUGA group, AB (AUG1L.VS). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 51,5 mil EUR în 2025; creștere an/an -6,9 %; marjă netă -20,7 %; ROE -43,3 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
Niciun semnal în factorii calculați. Nu înseamnă absența riscurilor: factorii fără date nu au fost evaluați, iar riscurile de afacere (marje, stocuri, cerere) sunt în analiza din surse.
Ce o infirmă
- ROIC: -2,1 %
- Marja netă: -20,7 %
- Acoperirea dobânzilor: -0,4x
- Lichiditatea curentă: 0,4x
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Companii listate din Lituania · aceeași țară · comparată cu 15 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| LGD1L.VSLitgrid Ab | 571,2 mil | 16,7 | 13,0 % | 8,0 % | +14,2 % | +38 % / +67 % |
| IVL1L.VSAkcinė bendrovė "Invalda INVL" | 318,0 mil | 7,0 | 19,7 % | 230,8 % | +44,6 % | +21 % / +165 % |
| AKO1L.VSAB Akola group | 267,2 mil | 7,2 | 10,5 % | 2,5 % | −4,4 % | +4 % / +58 % |
| APG1L.VSAkcinė prekybos bendrovė "APRANGA" | 213,6 mil | 13,2 | 23,9 % | 5,3 % | +4,9 % | +22 % / +44 % |
| AMG1L.VSAB "Amber Grid" | 199,3 mil | 120,0 | 0,8 % | 2,0 % | −6,4 % | 0 % / +4 % |
| VLP1L.VSAb "vilkyškių Pieninė" | 184,2 mil | 16,8 | 12,6 % | 3,8 % | +16,9 % | +46 % / +228 % |
| KNE1L.VSAB "KN Energies" | 180,3 mil | 9,9 | 10,8 % | 17,3 % | +12,3 % | +41 % / +139 % |
| GRG1L.VSAB "Grigeo" | 131,7 mil | 7,9 | 12,5 % | 6,7 % | +15,7 % | +0 % / +2 % |
| RSU1L.VSAkcinė bendrovė "ROKIŠKIO SŪRIS" | 130,5 mil | 7,6 | 11,1 % | 4,3 % | +8,7 % | −7 % / +46 % |
| ZMP1L.VSAkcinė bendrovė "ŽEMAITIJOS PIENAS" | 117,1 mil | 5,4 | 14,1 % | 6,4 % | +10,6 % | +9 % / +68 % |
| KNR1L.VSAkcinė bendrovė "Kauno energija" | 88,7 mil | 11,4 | 7,6 % | 9,1 % | −0,3 % | +16 % / +124 % |
| VBL1L.VSAkcinė bendrovė "VILNIAUS BALDAI" | 37,4 mil | 8,4 | 11,5 % | 4,3 % | +7,1 % | −5 % / +54 % |
| INL1L.VSAkcinė bendrovė "INVL Baltic Farmland" | 23,7 mil | 29,0 | 4,1 % | 91,6 % | +6,7 % | +12 % / +1 % |
| INR1L.VSSpecialioji uždarojo tipo nekilnojamojo turto investicinė bendrovė "INVL Baltic Real Estate" | 21,5 mil | 5,9 | 13,7 % | 89,4 % | +2,8 % | −15 % / +34 % |
| NTU1L.VSAkcinė bendrovė "Novaturas" | 5,8 mil | — | -64,2 % | -3,8 % | −3,6 % | indisponibil / indisponibil |
| AUG1L.VSAUGA group, AB | — | — | -43,3 % | -20,7 % | −6,9 % | +15 % / −73 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru AUG1L.VS din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
AUGA group, AB este un grup lituanian de agricultură ecologică, active în producția vegetală, zootehnie, procesare și distribuție. Raportul anual pentru exercițiul încheiat la 31 decembrie 2025 arată că grupul își reorganizează operațiunile și își reconfigurează strategia de sustenabilitate, ceea ce face din situația sa financiară un subiect de interes.
SWOT
Puncte tari
- Grupul are un model de afaceri integrat, care acoperă producția primară, procesarea și distribuția, ceea ce îi oferă control asupra lanțului valoric.
- Accentul pe agricultura ecologică și bunăstarea animalelor oferă o poziționare distinctă față de producția convențională.
- Raportul descrie un cadru de politici de guvernanță și conformitate, aprobate de Consiliu, care susține transparența operațiunilor.
Puncte slabe
- Grupul nu a stabilit încă obiective cantitative climatice pentru perioadele 2030 și 2050, ceea ce face dificilă măsurarea progresului în timp.
- Procesul de restructurare din companiile grupului nu este finalizat integral, ceea ce ar putea crea incertitudine operațională.
- Dependența de furnizori și parteneri pentru materii prime și semințe expune grupul la riscuri de aprovizionare.
Oportunități
- Dezvoltarea producției de biometan ar putea contribui la economia circulară și la reducerea emisiilor, dacă proiectele se extind.
- Cererea crescută pentru alimente ecologice și sănătoase ar putea susține creșterea vânzărilor de produse finite.
- Noile tehnologii agricole sustenabile dezvoltate prin cercetare-dezvoltare ar putea îmbunătăți eficiența producției.
Amenințări
- Creșterea prețurilor materiilor prime și schimbările în cerere ar putea comprima marjele de profit.
- Modificările subvențiilor europene ar putea reduce sprijinul financiar pentru activitatea agricolă.
- Creșterea bruscă a prețurilor de arendare a terenurilor ar putea afecta costurile de producție pe termen lung.
Riscuri
- Risc de lichiditateridicat
Raportul identifică riscul de lichiditate printre riscurile prioritare ale grupului. Dacă fluxurile de numerar nu sunt suficiente, grupul ar putea avea dificultăți în finanțarea activității curente.
- Implementarea restructurăriiridicat
Raportul menționează riscul implementării parțiale sau al eșecului planului de restructurare în companiile grupului, ceea ce ar putea afecta eficiența și performanța financiară.
- Prețuri ale materiilor primemediu
Creșterea prețurilor materiilor prime și schimbările în cerere sunt identificate ca risc prioritar, care ar putea reduce marjele dacă costurile nu pot fi transferate către clienți.
- Pierderea furnizorilor sau partenerilormediu
Dependența de furnizori pentru semințe, îngrășăminte și alte materiale poate expune grupul la întreruperi de aprovizionare dacă relațiile se deteriorează.
- Modificări ale subvențiilor UEscăzut
Riscul unor modificări ale sprijinului european pentru agricultură este menționat ca factor care ar putea afecta veniturile grupului, în special pe termen mediu.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă grupul reușește să finalizeze restructurarea și să își mențină poziționarea în agricultura ecologică, ar putea beneficia de cererea tot mai mare pentru produse sustenabile.
- Modelul integrat, care acoperă producția, procesarea și distribuția, ar putea oferi control asupra costurilor și calității pe întregul lanț valoric.
- Dezvoltarea biometanului și a economiei circulare ar putea deschide surse suplimentare de venit și să reducă impactul asupra mediului.
Ce ar strica teza
- Dacă prețurile materiilor prime și ale terenurilor continuă să crească, marjele grupului ar putea fi comprimate semnificativ.
- Restructurarea incompletă ar putea genera costuri suplimentare și ar putea reduce încrederea furnizorilor și a partenerilor.
- Lipsa obiectivelor climatice cantitative pentru 2030 și 2050 ar putea face dificilă demonstrarea progresului față de investitori și clienți.
De urmărit
- Progresul implementării planului de restructurare în companiile grupului2026
- Noua strategie de mediu și climă, cu obiective cantitative pentru 2030 și 20502026
- Evoluția prețurilor materiilor prime și a arendelor de terennext 10-K
- Situația lichidității și a finanțării grupuluinext 10-K
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Grupul își desfășoară activitatea în lanțul valoric agricol, de la achiziția de semințe și îngrășăminte până la distribuția produselor finite către consumatori. Conform raportului anual, producția primară include cultivarea de culturi precum porumb, cartofi, rapiță, soia și cereale, precum și creșterea animalelor și producția de ciuperci și alte legume. Accentul este pus pe practici agricole sustenabile și ecologice.
În etapa de procesare și fabricație, materiile prime sunt curățate, sortate, pregătite și transformate în produse finite ambalate pentru piață. Grupul gestionează și filiale și facilități proprii, iar activitățile de management, operațiuni și cercetare-dezvoltare vizează inovarea în practici sustenabile și eficiența producției, conform raportului anual.
Raportul menționează că grupul aplică o strategie aprobată de Consiliu în aprilie 2020, iar strategia de mediu și climă pentru perioada 2030 și 2050 este în curs de elaborare. Până la finalizarea acesteia, grupul nu a stabilit obiective cantitative climatice pentru aceste repere, ceea ce limitează comparabilitatea progresului.
Segmente
Producție primară
Include cultivarea culturilor de câmp precum porumb, cartofi, rapiță, soia și cereale, precum și creșterea animalelor și producția de ciuperci și legume, toate în regim ecologic conform raportului anual.
Procesare și fabricație
Materiile prime sunt pregătite, transformate și ambalate în produse finite, cu accent pe menținerea calității și a standardelor ecologice pe tot parcursul procesului.
Distribuție și consum
Logistica acoperă transportul, depozitarea și lanțul de aprovizionare către consumatori, precum și promovarea consumului de alimente ecologice, conform descrierii din raport.
Piața în context
Raportul anual nu oferă în sursa furnizată o analiză detaliată a pieței alimentelor ecologice sau a cotei de piață a grupului. Totuși, descrierea lanțului valoric arată că grupul operează în sectorul agricol și alimentar, unde costurile materiilor prime și ale terenului influențează direct marjele.
Riscurile identificate de grup includ creșterea prețurilor materiilor prime și schimbările în cerere, precum și o creștere a prețurilor de arendare a terenurilor, factori care ar putea afecta performanța într-un mediu de piață volatil.
Tendințe
- Restructurarea în companiile grupuluivânt din față
Raportul menționează riscul implementării parțiale sau eșecului planului de restructurare în companiile grupului, ceea ce ar putea afecta costurile și stabilitatea operațională dacă procesul nu este finalizat.
- Practici agricole ecologice și sustenabilitatemixt
Accentul pe agricultura ecologică, bunăstarea animalelor și economia circulară este prezentat ca un avantaj de diferențiere, dar necesită investiții continue și nu are obiective cantitative stabilite pentru 2030 și 2050.
- Subvenții europenevânt din față
Riscul unor modificări ale subvențiilor UE este menționat în raport ca factor de risc. Dacă sprijinul public se schimbă, veniturile agricole ale grupului ar putea fi afectate.
- Producție de biometanvânt din spate
Utilizarea biometanului este prezentată ca un element pozitiv pentru mitigarea schimbărilor climatice și integrarea în economia circulară, ceea ce ar putea genera oportunități suplimentare dacă proiectele se dezvoltă.
Poziția concurențială
Sursa furnizată nu identifică explicit concurenții grupului. Raportul descrie însă riscuri precum pierderea furnizorilor sau partenerilor și presiunea asupra prețurilor, care sugerează competiție pentru materii prime, teren și clienți în sectorul agricol ecologic.
Compararea cu alți producători nu poate fi făcută pe baza documentului furnizat, deoarece nu conține date despre cotele de piață sau performanța concurenților. Analiza concurențială ar necesita surse suplimentare.
- Producători agricoli ecologici din Lituania și regiune
Sursa nu numește concurenți directi; acești actori ar putea concura pentru terenuri, furnizori și clienți.
- Producători de alimente convenționale
Raportul menționează agricultura intensivă ca presiune asupra mediului, ceea ce sugerează o concurență cu modele convenționale.
- Furnizori de semințe și îngrășăminte
Dependența de furnizori pentru materiale esențiale apare ca risc în raport, fără identificarea unor companii concrete.
- Distribuitori de produse ecologice
Canalele de distribuție către consumatori sunt descrise în raport, dar concurenții din această etapă nu sunt numiți în sursă.
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Rapoarte anuale (ESEF)
- Raportul anual 202512 mai 2026
- Raportul anual 202421 aug. 2025
Surse
- [1] Annual report, fiscal year ended 2025-12-31 (ESEF) · SEC / AUGA group, AB · 31 dec. 2025
Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.