olivLaw · Cercetare acțiuni Europa
LSI Software S.A. LSI.WA
Polonia · GPW Warszawa · ISIN PLLSSFT00016 · Verticală: Companii listate din Polonia
LSI Software S.A. este un grup din Łódź, listat la Bursa de la Varșovia, care dezvoltă și comercializează software și servicii conexe pentru companii. În exercițiul financiar 2023 grupul a raportat venituri de 56,928 milioane PLN și un profit net de 3,189 milioane PLN. Interesul pentru companie rezidă din combinația dintre rezultatul pozitiv și structura veniturilor, încă dependentă de vânzările de mărfuri și materiale.
La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea LSI Software S.A. (LSI.WA) costa 36,30 PLN (+0,55 % într-o zi), cu capitalizare 118,1 mil PLN, P/E 37,0 pe un EPS diluat de 0,98 PLN în ultimele 12 luni, randament al dividendului 0,68 %, beta 0,27, interval pe 52 de săptămâni 27,00–62,80 PLN.
Date la · analiza AI din · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 30,7
- slab (30–45)
- Bollinger (20, 2)
- 33,65 – 44,39
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,25 · lățimea benzii 27,5 %
- SMA 50 / 200
- 46,31 / 44,20
- tendință mixtă
- MACD (12, 26, 9)
- -3,03 / -3,22
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | EURO STOXX 50 | Față de EURO STOXX 50 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −27,4 % | −0,6 % | −26,8 pp | — |
| 3 luni | −36,5 % | −4,2 % | −32,4 pp | — |
| 6 luni | −24,4 % | +4,3 % | −28,7 pp | — |
| De la început de an | +23,5 % | +7,5 % | +16,0 pp | — |
| 1 an | +28,7 % | +9,9 % | +18,8 pp | +7,1 % |
| 3 ani | +150,3 % | +49,8 % | +100,5 pp | +3,3 % |
| 5 ani | +142,8 % | +42,8 % | +100,0 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
P/E-ul de azi e la percentila 100 din propriul istoric de 3 trimestre (min 6,5, mediană 13,5, max 15,5; doar trimestrele cu profit).
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2021 | 2022 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Venituri | 54,0 mil | 57,4 mil | 56,9 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | +6,1 % | −0,8 % |
| Profit net | 6,5 mil | 2,8 mil | 3,2 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | −57,3 % | +15,7 % |
| EPS diluat | 1,98 | 0,85 | 0,98 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | −57,1 % | +15,3 % |
| netă % | 12,0 % | 4,8 % | 5,6 % |
| Flux de numerar liber | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2023 · 31 dec. 2023
- Numerar
- 7,1 mil PLN
- Datorie financiară
- 1,2 mil PLN
- Datorie netă
- -5,9 mil PLN
- Capitaluri proprii
- 51,2 mil PLN
- Active totale
- 67,2 mil PLN
- Datorie / capitaluri
- 0,02x
- Lichiditate curentă
- 1,98x
- ROE
- 6,4 %
- ROA
- 4,9 %
- Marja FCF
- indisponibil
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (PLN)
Marje
Cont de profit și pierdere · PLN
| Linie | 2021 | 2022 | 2023 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Venituri | 54,0 mil | 57,4 mil | 56,9 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Costul vânzărilor | 37,5 mil | 43,6 mil | 36,8 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Profit brut | 16,6 mil | 13,8 mil | 20,1 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Profit operațional | 5,9 mil | 1,6 mil | 3,8 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 319,0 mii | 431,0 mii | 933,0 mii | esef· 08 mai 2024verificat |
| Profit înainte de impozit | 5,7 mil | 1,3 mil | 3,0 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Impozit pe profit | -724,0 mii | -1,5 mil | -193,0 mii | esef· 08 mai 2024verificat |
| Profit net | 6,5 mil | 2,8 mil | 3,2 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| EPS diluat | 1,98 | 0,85 | 0,98 | esef· 08 mai 2024verificat |
| Dividend pe acțiune | 0,00 | 0,00 | 0,25 | esef· 08 mai 2024derivat |
Bilanț · PLN
| Linie | 2021 | 2022 | 2023 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Numerar | 12,7 mil | 2,8 mil | 7,1 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Stocuri | 5,8 mil | 7,6 mil | 3,9 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Active curente | 28,4 mil | 21,3 mil | 24,3 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Imobilizări corporale nete | 6,9 mil | 9,5 mil | 10,0 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Fond comercial | 2,8 mil | 2,8 mil | 2,8 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 17,5 mil | 19,3 mil | 21,4 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Active totale | 60,7 mil | 62,3 mil | 67,2 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Datorie pe termen lung | 67,0 mii | 0 | 1,2 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Datorii curente | 12,5 mil | 9,9 mil | 12,3 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Capital propriu | 46,0 mil | 48,8 mil | 51,2 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | 3,3 mil | 3,2 mil | 3,3 mil | esef· 08 mai 2024derivat |
Fluxuri de numerar · PLN
| Linie | 2021 | 2022 | 2023 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 4,5 mil | 1,2 mil | 13,8 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Flux de numerar din investiții | -7,6 mil | -10,1 mil | -7,4 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 2,4 mil | -1,0 mil | -2,0 mil | esef· 08 mai 2024verificat |
| Dividende plătite | 0 | 0 | 803,0 mii | esef· 08 mai 2024verificat |
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- acoperirea ponderilor scorului: 43,8 % din minimum 60 %
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 118,1 mil PLN
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Datele sunt mai vechi decât pragul de prospețime.
Scorul pe grupe
44 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — fără ipoteze de evaluare pentru moneda de raportare
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 6,5 %
- Prima de risc a pieței
- 6,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 12,5 %
- Creștere terminală
- 3,0 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 43,8 % din minimum 60 %
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | 7,0 % | 20 (față de colegi) | 24 % |
| Marja netă · Calitate | 5,6 % | 56 (față de colegi) | 14 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | 4,1x | 40 (pe interval fix) | 14 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 2,0x | 98 (pe interval fix) | 10 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | 37,0x | 16 (față de colegi) | 24 % |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | 0,7 % | 10 (pe interval fix) | 14 % |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie63/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate34/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente· parțial10/100 · 1/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțial16/100 · 1/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
LSI SOFTWARE S.A. (LSI.WA). Ultimul exercițiu complet: 2023; date până la 2023-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 56,9 mil PLN în 2023; creștere an/an -0,8 %; marjă netă 5,6 %; ROE 6,4 %.
Intervalul de valoare estimat este 4,33–10,11 PLN pe acțiune (mediana a 2 metode, acord între metode: scăzut); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 6,76 PLN, prețul de 36,30 PLN lasă un potențial de -81,4 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -437,1 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 43,8 % din minimum 60 %).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Lichiditatea curentă: 2,0x
Ce o infirmă
- ROIC: 7,0 %
- P/E (TTM): 37,0x
- Randamentul distribuirilor către acționari: 0,7 %
- Prețul este peste intervalul de valoare estimat
- Metodele de evaluare diverg
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, EV/EBITDA, Randament FCF, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Companii listate din Polonia · aceeași țară · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| BDX.WABudimex Spółka Akcyjna | 19,3 mld | 36,1 | 41,5 % | 6,2 % | +8,9 % | +21 % / +36 % |
| ACP.WAAsseco Poland S.A. | 19,2 mld | 38,1 | 7,8 % | 2,9 % | +19,8 % | +19 % / +202 % |
| BFT.WABenefit Systems Spółka Akcyjna | 18,1 mld | 131,1 | 20,8 % | 7,2 % | +99,9 % | +74 % / +221 % |
| ASE.WAAsseco South Eastern Europe Spółka Akcyjna | 3,7 mld | 19,8 | 18,1 % | 12,0 % | +36,5 % | +7 % / +52 % |
| 1AT.WAAtal Spółka Akcyjna | 2,3 mld | 6,4 | 29,8 % | 22,2 % | −1,3 % | +7 % / +8 % |
| ATT.WAGrupa Azoty Spółka Akcyjna | 1,7 mld | — | -37,9 % | -20,8 % | −45,1 % | −10 % / −22 % |
| ARH.WAArchicom Spółka Akcyjna | 1,3 mld | 12,1 | 15,9 % | 22,1 % | −21,6 % | +13 % / +89 % |
| ACT.WAAction S.A. | 997,4 mil | 27,1 | 8,3 % | 1,5 % | +6,1 % | +70 % / +170 % |
| BRS.WABoryszew Spółka Akcyjna | 889,2 mil | 8,3 | 6,3 % | 1,6 % | +8,4 % | −24 % / −26 % |
| AGO.WAAgora Spółka Akcyjna | 601,9 mil | — | -14,2 % | -9,2 % | +15,2 % | +40 % / +21 % |
| AMB.WAAmbra S.A. | 468,0 mil | 7,6 | 16,4 % | 7,0 % | +12,9 % | +5 % / −33 % |
| ATC.WAArctic Paper Spółka Akcyjna | 357,2 mil | 1,4 | 16,3 % | 7,0 % | −27,5 % | −38 % / −75 % |
| ATG.WA"atm Grupa Spółka Akcyjna" | 299,3 mil | 11,1 | 8,9 % | 11,6 % | −22,0 % | −11 % / +3 % |
| ART.WAArtifex Mundi S.A. | 226,6 mil | 17,4 | 35,7 % | 33,3 % | +51,9 % | +46 % / +12 % |
| APN.WAAPLISENS Spółka Akcyjna | 194,6 mil | 9,5 | 11,4 % | 13,8 % | +21,8 % | −1 % / −21 % |
| BMC.WABumech Spółka Akcyjna | 155,7 mil | — | -3,4 % | -3,9 % | −40,0 % | −37 % / −49 % |
| ALI.WAALTUS Spolka Akcyjna | 153,9 mil | 16,8 | 7,9 % | 16,9 % | +30,3 % | +34 % / +48 % |
| LSI.WALsi Software S.A. | 118,1 mil | 37,0 | 6,4 % | 5,6 % | −0,8 % | +32 % / +136 % |
| BBT.WABoomBit Spółka Akcyjna | 71,4 mil | 4,5 | 20,7 % | 6,4 % | −16,5 % | −19 % / −57 % |
| BBD.WABbi Development S.A. | 54,1 mil | 1,1 | 36,0 % | 208,3 % | +50,2 % | +1 % / +9 % |
| ALG.WAAll in! Games Spółka Akcyjna | 39,8 mil | — | — | -156,9 % | −72,2 % | −27 % / −56 % |
| BMX.WABioMaxima Spółka Akcyjna | 37,0 mil | 63,2 | 1,2 % | 1,3 % | −67,5 % | −29 % / −45 % |
| 06N.WAMagna Polonia Spółka Akcyjna | 31,3 mil | 0,5 | 115,4 % | 964,7 % | +13,0 % | −28 % / −42 % |
| BCM.WABETACOM Spółka Akcyjna | 26,7 mil | 17,6 | 8,0 % | 0,9 % | +21,3 % | +8 % / +4 % |
| AWM.WAAirway Medix Spółka Akcyjna | 14,3 mil | — | -25,8 % | -117.400,0 % | −97,7 % | −23 % / −43 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru LSI.WA din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (PLN)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | 20,32 Randament total -44 % · Pe an -44 % | 36,02 Randament total -0 % · Pe an -0 % | 54,39 Randament total 51 % · Pe an 51 % |
| 3 ani | 17,69 Randament total -50 % · Pe an -21 % | 35,47 Randament total -0 % · Pe an -0 % | 59,10 Randament total 65 % · Pe an 18 % |
| 5 ani | 15,40 Randament total -55 % · Pe an -15 % | 34,94 Randament total -0 % · Pe an -0 % | 64,21 Randament total 81 % · Pe an 13 % |
- P/E la ieșire± 8,87
- Marja netă± 6,21
- Creșterea anuală a veniturilor± 5,37
- Diluare anuală± 0,52
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
LSI Software S.A. este un grup din Łódź, listat la Bursa de la Varșovia, care dezvoltă și comercializează software și servicii conexe pentru companii. În exercițiul financiar 2023 grupul a raportat venituri de 56,928 milioane PLN și un profit net de 3,189 milioane PLN 1. Interesul pentru companie rezidă din combinația dintre rezultatul pozitiv și structura veniturilor, încă dependentă de vânzările de mărfuri și materiale 1.
SWOT
Puncte tari
- Grupul are un profit net pozitiv și o structură de capital cu un nivel ridicat de capital propriu, ceea ce oferă o bază financiară solidă 1.
- Veniturile din servicii și produse au crescut, ceea ce indică o activitate cu componentă recurentă 1.
- Compania menține un nivel de lichiditate suficient pentru a-și finanța activitatea curentă, potrivit raportului 1.
Puncte slabe
Oportunități
Amenințări
Riscuri
- Risc valutarmediu
O parte importantă a achizițiilor este denominată în valute străine, iar variațiile de curs ar putea afecta rezultatele dacă expunerea nu este acoperită integral 1.
- Risc de rată a dobânziiscăzut
Expunerea la dobânzi provine din leasing și credite; sensibilitatea raportată este redusă, dar o creștere a ratelor ar putea majora costurile financiare 1.
- Risc de concentrare a acționariatuluimediu
Acționarul principal deține jumătate din voturi, ceea ce ar putea influența deciziile strategice și atragerea investitorilor minoritari 1.
- Risc de lichiditatemediu
Datoriile financiare pe termen scurt și mijloacele de finanțare depind de liniile de credit disponibile; o scădere a acestora ar putea tensiona lichiditatea 1.
- Risc de credit cliențimediu
Creanțele comerciale au o parte semnificativă restantă, iar nerecuperarea lor ar putea afecta rezultatele dacă clienții nu își îndeplinesc obligațiile 1.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Creșterea veniturilor din servicii și produse și profitul net pozitiv ar putea susține o tendință de consolidare a activității recurente 1.
- Capitalul propriu ridicat și lichiditatea disponibilă ar putea oferi flexibilitate pentru investiții în dezvoltare 1.
- Dacă expansiunea în filialele din străinătate reușește, ar putea diversifica sursele de venit ale grupului 1.
Ce ar strica teza
- Scăderea vânzărilor de mărfuri ar putea reduce volumul total al veniturilor dacă tendința continuă 1.
- Expunerea valutară și incertitudinea geopolitică ar putea afecta costurile și rezultatele în perioadele viitoare 1.
- Concentrarea acționariatului ar putea limita influența investitorilor minoritari asupra deciziilor companiei 1.
De urmărit
- Evoluția veniturilor din mărfuri și materiale2024
- Nivelul investițiilor în active necorporale și corporale2024
- Impactul variațiilor valutare asupra costurilor de achiziție2024
- Recuperarea creanțelor comerciale restante2024
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Grupul LSI Software include societatea-mamă din Łódź și mai multe filiale integral deținute, printre care LSI Software s.r.o., GiP Sp. z o.o. și Positive Software USA LLC, precum și o participație de 50% în BluePocket S.A., care nu este consolidată din cauza pierderii controlului 1. Veniturile provin din produse, servicii și vânzări de mărfuri și materiale 1. Anul 2023 a fost încheiat cu un profit net de 3,189 milioane PLN, comparativ cu 2,757 milioane PLN în 2022 1. Situația de lichiditate la 31 decembrie 2023 includea numerar de 7,093 milioane PLN 1.
Structura conducerii a fost modificată în 2023: un membru al consiliului de administrație a fost numit în martie, iar un vicepreședinte a demisionat în aceeași lună 1. Auditul situațiilor financiare este realizat de KPW Audyt Sp. z o.o. 1.
Segmente
Servicii
Veniturile din servicii au ajuns la 21,899 milioane PLN în 2023, față de 19,704 milioane PLN în 2022, fiind cea mai mare categorie de venituri a grupului 1.
Produse
Veniturile din produse au crescut la 14,590 milioane PLN în 2023, de la 10,679 milioane PLN în 2022 1.
Mărfuri și materiale
Vânzările de mărfuri și materiale au scăzut la 20,439 milioane PLN în 2023, față de 26,983 milioane PLN în 2022, ceea ce indică o reducere a acestei activități 1.
Piața în context
Activitatea grupului este orientată spre clienți corporativi din Polonia și din alte piețe europene, fiind cotată la Bursa de la Varșovia sub simbolul LSISOFT, în sectorul informatică 1. Compania a raportat că vânzările în valută străină reprezintă o parte din activitate, iar aproximativ 30% din tranzacțiile de vânzare sunt denominate în alte monede decât moneda de raportare 1.
Dimensiunea pieței de software specifice nu este detaliată în raportul anual, astfel că evaluarea poziției competitive se bazează pe datele financiare ale companiei și pe structura veniturilor 1.
Tendințe
- Creșterea veniturilor din servicii și produsevânt din spate
Veniturile din servicii și produse au crescut în 2023, ceea ce sugerează o deplasare către activități recurente, dar această tendință ar putea fi afectată dacă cererea pentru noi produse încetinește 1.
- Scăderea vânzărilor de mărfurivânt din față
Vânzările de mărfuri și materiale s-au redus în 2023, iar dacă această scădere continuă, ar putea diminua marja brută și ponderea veniturilor cu valoare adăugată mai mare 1.
- Fluctuațiile valutaremixt
Compania menționează expunerea la riscul valutar, cu cumpărări în valute străine care depășesc 80% din costurile de achiziție; schimbările de curs ar putea influența rezultatele dacă nu sunt acoperite 1.
- Conflictul din Ucraina și sancțiunilevânt din față
Raportul indică faptul că grupul nu are investiții directe în Ucraina sau Rusia, însă tensiunile geopolitice ar putea afecta relațiile economice și incertitudinea din piață 1.
Poziția concurențială
Raportul anual nu identifică în mod explicit concurenții grupului, astfel că nu pot fi făcute comparații directe pe baza surselor disponibile 1.
Poziția competitivă a companiei ar depinde de capacitatea de a menține servicii și produse proprii, în condițiile în care activitatea de comercializare a mărfurilor este în scădere 1.
- Concurenți nespecificați în sursă
Raportul anual nu numește concurenți; nu pot fi indicate tickere din sursele furnizate.
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Rapoarte anuale (ESEF)
- Raportul anual 202308 mai 2024
- Raportul anual 202223 mai 2023
Surse
- [1] Annual report, fiscal year ended 2023-12-31 (ESEF) · SEC / LSI Software S.A. · 31 dec. 2023
Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.