olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni Europa

Rolls-Royce plc RR.L

Regatul Unit · London Stock Exchange · Verticală: Companii listate din Regatul Unit

12,40GBP−1,84 % · 1 ziÎnchidere 05 nov. 2026

Rolls-Royce plc este un producător britanic de motoare și sisteme pentru aviație civilă, apărare și energie, cu o poziție de lichiditate solidă la sfârșitul anului 2025, care îi susține planurile de finanțare până în iunie 2027. Compania are o bază largă de clienți și angajați, iar tranziția energetică și presiunile din lanțul de aprovizionare fac ca evoluția sa să fie urmărită atent.

La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Rolls-Royce plc (RR.L) costa 12,40 GBP (−1,84 % într-o zi), cu beta 1,33, interval pe 52 de săptămâni 10,29–15,70 GBP.

Date la · analiza AI din · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
indisponibil
P/E (TTM)
indisponibil
E/P (TTM)
indisponibil
Randament dividend
indisponibil
Beta (2 ani)
1,33
Volatilitate (1 an) 39 %
Interval 52 săpt.
10,2915,70

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
38,0
slab (30–45)
Bollinger (20, 2)
11,76 – 14,14
în jumătatea de jos a benzii · %B 0,27 · lățimea benzii 18,4 %
SMA 50 / 200
13,98 / 13,36
tendință mixtă
MACD (12, 26, 9)
-0,46 / -0,48
MACD peste semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaEURO STOXX 50Față de EURO STOXX 50Mediana verticalei
1 lună−13,8 %−0,6 %−13,2 pp—
3 luni−19,2 %−4,2 %−15,0 pp—
6 luni−3,1 %+4,3 %−7,5 pp—
De la început de an+7,8 %+7,5 %+0,3 pp—
1 an+7,1 %+9,9 %−2,8 pp+5,8 %
3 ani+453,1 %+49,8 %+403,3 pp+26,3 %
5 ani+767,2 %+42,8 %+724,4 pp—
Scădere maximă (1 an)
−25,9 %
05 aug. 2026 → 23 oct. 2026
Scădere maximă (5 ani)
−55,0 %
10 nov. 2021 → 12 oct. 2022
Creștere anuală compusă (5 ani)
+54,0 %
EURO STOXX 50 +7,4 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).

E/P în timp

EPS indisponibil în depunerile structurate ale emitentului (de ex. un parteneriat raportează pe unitate, nu pe acțiune).

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

Exerciții anuale

Exercițiu202320242025
Venituri16,5 mld18,9 mld21,2 mld
Venituri an/anindisponibil+14,7 %+12,2 %
Profit net2,4 mld2,5 mld5,8 mld
Profit net an/anindisponibil+4,5 %+131,7 %
EPS diluatindisponibilindisponibilindisponibil
EPS diluat an/anindisponibilindisponibilindisponibil
netă %14,6 %13,3 %27,5 %
Flux de numerar liber2,1 mld3,3 mld3,9 mld

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025

Numerar
5,7 mld GBP
Datorie financiară
indisponibil GBP
Datorie netă
indisponibil GBP
Capitaluri proprii
5,0 mld GBP
Active totale
40,3 mld GBP
Datorie / capitaluri
indisponibil
Lichiditate curentă
1,32x
ROE
indisponibil
ROA
15,3 %
Marja FCF
18,6 %

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (GBP)

Marje

Cont de profit și pierdere · GBP

Venituri
2023
16,5 mld
2024
18,9 mld
2025
21,2 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Costul vânzărilor
2023
12,9 mld
2024
14,7 mld
2025
15,0 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Profit brut
2023
3,6 mld
2024
4,2 mld
2025
6,2 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Cercetare și dezvoltare
2023
739,0 mil
2024
203,0 mil
2025
495,0 mil

esef· 10 mar. 2026verificat

Profit operațional
2023
1,9 mld
2024
2,9 mld
2025
4,5 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Cheltuieli cu dobânzile
2023
681,0 mil
2024
1,2 mld
2025
479,0 mil

esef· 10 mar. 2026verificat

Profit înainte de impozit
2023
2,4 mld
2024
2,2 mld
2025
6,9 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Impozit pe profit
2023
23,0 mil
2024
-250,0 mil
2025
1,1 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Profit net
2023
2,4 mld
2024
2,5 mld
2025
5,8 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Bilanț · GBP

Numerar
2023
3,8 mld
2024
5,6 mld
2025
5,7 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Creanțe
2023
8,5 mld
2024
9,1 mld
2025
8,6 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Stocuri
2023
4,8 mld
2024
5,1 mld
2025
2,8 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Active curente
2023
18,4 mld
2024
21,8 mld
2025
18,6 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Imobilizări corporale nete
2023
3,7 mld
2024
3,7 mld
2025
2,2 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Fond comercial
2023
—
2024
1,0 mld
2025
3,0 mil

esef· 10 mar. 2026verificat

Imobilizări necorporale (fără fond comercial)
2023
—
2024
3,4 mld
2025
2,3 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Active totale
2023
31,8 mld
2024
36,0 mld
2025
40,3 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Datorii comerciale
2023
6,9 mld
2024
8,0 mld
2025
6,7 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Datorii curente
2023
14,9 mld
2024
16,7 mld
2025
14,1 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Datorii totale
2023
35,1 mld
2024
36,5 mld
2025
35,3 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Capital propriu
2023
-3,3 mld
2024
-521,0 mil
2025
5,0 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Fluxuri de numerar · GBP

Flux de numerar operațional
2023
2,5 mld
2024
3,8 mld
2025
4,6 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Investiții (capex)
2023
429,0 mil
2024
519,0 mil
2025
621,0 mil

esef· 10 mar. 2026verificat

Flux de numerar liber
2023
2,1 mld ≈
2024
3,3 mld ≈
2025
3,9 mld ≈

esef· 10 mar. 2026derivat

Flux de numerar din investiții
2023
-726,0 mil
2024
-831,0 mil
2025
-2,8 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Flux de numerar din finanțare
2023
-550,0 mil
2024
-1,0 mld
2025
-1,1 mld

esef· 10 mar. 2026verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
12,2 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR venituri 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR venituri 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EBIT (an/an)
53,8 %
calculat olivLawFY 2025
Creșterea profitului net (an/an)
131,7 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR profit net 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR profit net 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EPS (an/an)
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR EPS 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR EPS 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea FCF (an/an)
21,0 %
calculat olivLawFY 2025

Profitabilitate

Marja brută
29,1 %
calculat olivLawFY 2025
Marja EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja EBIT
21,1 %
calculat olivLawFY 2025
Marja netă
27,5 %
calculat olivLawFY 2025
Marja FCF
18,6 %
calculat olivLawFY 2025

Randamente

ROE
265,6 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
ROA
15,3 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
ROIC
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROCE
17,1 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Rata de distribuire (EPS)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Rata de distribuire (FCF)
indisponibil
lipsesc date de intrare

Bilanț și datorie

Datoria netă
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie netă / EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie / capital propriu
indisponibil
lipsesc date de intrare
Acoperirea dobânzilor
9,3x
calculat olivLawFY 2025

Lichiditate

Lichiditatea curentă
1,3x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Lichiditatea rapidă
1,1x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Lichiditatea imediată
0,4x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025

Numerar

Fluxul de numerar operațional
4,6 mld GBP
calculat olivLawFY 2025
Investiții (capex)
621,0 mil GBP
calculat olivLawFY 2025
Fluxul de numerar liber
3,9 mld GBP
calculat olivLawFY 2025
Conversia profitului în FCF
67,5 %
calculat olivLawFY 2025
Conversia EBITDA în numerar
indisponibil
lipsesc date de intrare

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
152 zile
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Zile de stoc (DIO)
96 zile
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Zile de plată (DPO)
179 zile
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Ciclul de conversie a numerarului
69 zile
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
indisponibil
lipsesc date de intrare
Valoarea întreprinderii (EV)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Capitalizare / profit net TTM
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/E (TTM)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Randamentul profitului
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/B
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/S
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBIT
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/Venit
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Randament FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Randamentul dividendului
indisponibil
niciun dividend în situațiile structurate; absența unei linii nu e un zero confirmat
Randamentul distribuirilor către acționari
indisponibil
lipsesc date de intrare

1 indicatori care nu se aplică sectorului.

Evaluare

Încadrare olivLaw

Date insuficiente
Ce lipsește
  • indicatori disponibili: 4 din minimum 6
  • acoperirea ponderilor scorului: 22,9 % din minimum 60 %
  • metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

12,40 GBP

05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: indisponibil

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/E (TTM)
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/B
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROE
265,6 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Marja netă
27,5 %
calculat olivLawFY 2025
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
12,2 %
calculat olivLawFY 2025
Randamentul dividendului
indisponibil
niciun dividend în situațiile structurate; absența unei linii nu e un zero confirmat

Acoperire și prospețime

26/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2025
Ultima perioadă raportată: 31 dec. 2025
Data ultimului bilanț: 31 dec. 2025
Sursă: esefpublicat 10 mar. 2026
verificat 80

Scorul pe grupe

23 % · Date insuficiente

Interval de valoare estimat

indisponibil — fără ipoteze de evaluare pentru moneda de raportare

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Metode de evaluare

    Ipoteze (ilustrative, editoriale)

    Rata fără risc
    6,5 %
    Prima de risc a pieței
    6,0 %
    Beta (implicit)
    1,00
    Costul capitalului propriu
    12,5 %
    Creștere terminală
    3,0 %

    Scorul pe factori

    Date insuficiente

    Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 22,9 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1

    FactorValoareScorPondere folosită
    ROIC · Calitateindisponibilindisponibil—
    Marja netă · Calitate27,5 %80 (față de colegi)27 %
    Conversia profitului în FCF · Calitate67,5 %54 (pe interval fix)27 %
    CAGR venituri 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
    CAGR EPS 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
    Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
    Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie9,3x100 (pe interval fix)27 %
    Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie1,3x43 (pe interval fix)18 %
    P/E (TTM) · Evaluareindisponibilindisponibil—
    EV/EBITDA · Evaluareindisponibilindisponibil—
    Randament FCF · Evaluareindisponibilindisponibil—
    Randamentul distribuirilor către acționari · Randamenteindisponibilindisponibil—
    Rata de distribuire (FCF) · Randamenteindisponibilindisponibil—

    Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

    Grupele scorului

    • Bilanț și datorie77/100 · 2/3 factori cu valoare
    • Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
    • Calitate67/100 · 2/3 factori cu valoare
    • Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
    • Evaluare· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare

    O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

    Memo

    ROLLS-ROYCE PLC (RR.L). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.

    Cifre calculate din situațiile financiare: venit 21,2 mld GBP în 2025; creștere an/an 12,2 %; marjă netă 27,5 %; ROE 265,6 %.

    Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.

    Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 22,9 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).

    Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

    Ce susține teza

    • Marja netă: 27,5 %
    • Acoperirea dobânzilor: 9,3x

    Ce o infirmă

    Niciun semnal în factorii calculați. Nu înseamnă absența riscurilor: factorii fără date nu au fost evaluați, iar riscurile de afacere (marje, stocuri, cerere) sunt în analiza din surse.

    Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).

    Față de mediana verticalei

    Companii listate din Regatul Unit · aceeași țară · comparată cu 39 firme

    Multipli și rentabilitate față de mediană

    P/E
    —
    mediana verticalei 15,3x
    EV/EBITDA
    —
    mediana verticalei —
    P/S
    —
    mediana verticalei 1,5x
    P/B
    —
    mediana verticalei 2,2x
    ROE
    265,6 %
    mediana verticalei 14,4 %
    peste mediană (+1.748,6 %)
    Marja netă
    27,5 %
    mediana verticalei 10,8 %
    peste mediană (+155,7 %)
    Marja EBIT
    21,1 %
    mediana verticalei 22,9 %
    sub mediană (−8,2 %)
    Venituri an/an
    12,2 %
    mediana verticalei 7,9 %
    peste mediană (+54,2 %)
    Datorie netă/EBITDA
    —
    mediana verticalei —
    Randament dividend
    —
    mediana verticalei 2,9 %

    Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

    Firmele verticalei

    CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
    BATS.LBritish American Tobacco P.L.C.104,3 mld13,516,5 %30,3 %−1,0 %+7 % / +88 %
    ABF.LAssociated British Foods PLC14,7 mld14,39,2 %5,3 %−3,1 %−5 % / −15 %
    0EV1.LCarnival PLC5,5 mld4,146,7 %13,4 %+6,4 %indisponibil / indisponibil
    BAB.LBabcock International Group PLC5,1 mld24,734,7 %4,1 %+7,2 %−10 % / +158 %
    AUTO.LAutotrader Group PLC4,8 mld16,460,2 %47,1 %+3,9 %−13 % / −23 %
    BBY.LBalfour Beatty PLC4,2 mld16,323,2 %2,8 %+15,2 %+20 % / +160 %
    ABDN.LAberdeen Group PLC4,1 mld10,88,0 %28,9 %−2,1 %+11 % / +41 %
    BKG.LThe Berkeley Group Holdings PLC3,6 mld11,38,8 %13,4 %−4,2 %−0 % / −22 %
    BME.LB&M European Value Retail PLC2,9 mld17,421,2 %2,8 %+3,7 %+68 % / −51 %
    AJB.LAj Bell PLC2,4 mld22,849,9 %33,1 %+18,0 %+8 % / +128 %
    ASHM.LAshmore Group PLC1,4 mld13,913,1 %71,6 %−0,1 %+28 % / +18 %
    BCG.LBaltic Classifieds Group PLC1,2 mld23,215,8 %57,6 %+6,9 %−99 % / −99 %
    APN.LApplied Nutrition PLC763,6 mil36,241,2 %19,7 %+24,2 %+71 % / indisponibil
    BAG.LA.G. Barr P.L.C.671,9 mil14,414,4 %10,8 %+4,0 %−7 % / +26 %
    ASC.LAsos PLC494,5 mil—-81,3 %-12,0 %−14,7 %+71 % / +8 %
    ALFA.LAlfa Financial Software Holdings PLC486,8 mil16,361,5 %23,8 %+15,3 %−28 % / +10 %
    AML.LAston Martin Lagonda Global Holdings PLC344,3 mil—-93,4 %-39,2 %−20,6 %−45 % / −85 %
    APTD.LAptitude Software Group PLC111,3 mil28,57,2 %6,2 %−7,3 %−30 % / −23 %
    AMGO.LAmigo Holdings PLC9,9 mil———−81,9 %+325 % / +844 %
    ASBE.LAssociated British Engineering PLC605,3 mii—-19,1 %—indisponibilindisponibil / indisponibil
    AMIF.LAmicorp Fs (uk) PLC221,6 mii0,127,5 %9,1 %+8,1 %indisponibil / indisponibil
    AAF.LAirtel Africa PLC——24,1 %10,6 %+29,5 %−7 % / +164 %
    AAL.LAnglo American PLC——-19,3 %-20,2 %+4,5 %+30 % / +76 %
    ACG.LAcg Metals Limited——-80,3 %-32,0 %+134,8 %+60 % / +63 %
    AEP.LAnglo-Eastern Plantations PLC——16,1 %19,5 %+25,0 %+5 % / +113 %

    Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru RR.L din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

    Prognoza motorului olivLaw

    Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

    Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.

    Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

    Scenarii ilustrative

    Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare

    Analiză AI

    Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

    Pe scurt

    Rolls-Royce plc este un producător britanic de motoare și sisteme pentru aviație civilă, apărare și energie, cu o poziție de lichiditate solidă la sfârșitul anului 2025, care îi susține planurile de finanțare până în iunie 2027. Compania are o bază largă de clienți și angajați, iar tranziția energetică și presiunile din lanțul de aprovizionare fac ca evoluția sa să fie urmărită atent.

    SWOT

    Puncte tari

    • Lichiditate solidă, cu numerar și facilități de credit disponibile până departe în viitor, potrivit raportului 1.
    • Poziție puternică în aviația civilă și în programele de apărare, cu relații de lungă durată cu clienții și guvernele 1.
    • Forță de muncă mare și specializată, cu accent pe siguranța produselor și pe controalele de calitate 1.

    Puncte slabe

    • Dependența de ritmul zborurilor cu motoare mari face veniturile sensibile la evoluția traficului aerian 1.
    • Riscul de întreruperi în lanțul de aprovizionare a fost crescut în 2025, iar compania sprijină furnizori și parteneri pentru a-l gestiona 1.
    • Gradul ridicat de reglementare și de control la export poate limita activitatea în anumite jurisdicții 1.

    Oportunități

    • Revenirea pe segmentul aeronavelor cu fuselaj îngust ar putea deschide noi comenzi 1.
    • Cererea pentru energie nucleară civilă și pentru centre de date ar putea crește veniturile din divizii noi 1.
    • Programele de apărare, inclusiv aviația de luptă, pot aduce contracte pe termen lung dacă sunt executate la timp 1.

    Amenințări

    • Tensiunile geopolitice și tarifele pot afecta piețele de export și lanțurile de aprovizionare 1.
    • Inflația ridicată și creșterea costurilor de energie și materii prime ar putea reduce marjele 1.
    • Tranziția către tehnologii cu emisii reduse ar putea schimba cererea pentru produsele actuale 1.

    Riscuri

    • Întreruperea activitățiiridicat

      Un eveniment extrem, o problemă la un furnizor critic sau o pandemie ar putea afecta livrările și relațiile cu clienții; probabilitatea acestui risc a crescut în 2025 1.

    • Conformitate și reglementareridicat

      Nerespectarea legislației privind exportul, corupția sau protecția datelor ar putea duce la sancțiuni și la pierderea accesului la contracte guvernamentale 1.

    • Executarea planului financiarmediu

      Dacă programele nu sunt livrate conform planului sau nu corespund așteptărilor clienților, rezultatele financiare ar putea fi afectate 1.

    • Siguranța produselormediu

      Problemele de siguranță la produse sau la locul de muncă ar putea afecta reputația și sustenabilitatea pe termen lung, deși controalele au fost întărite în 2025 1.

    • Tranziția energeticăscăzut

      Întârzierea progresului spre emisii nete zero ar putea reduce capacitatea de a câștiga contracte noi și de a atrage finanțare 1.

    Teza de investiție

    Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)

    • Lichiditatea și facilitățile de credit disponibile până departe în viitor oferă compania o bază stabilă pentru investiții 1.
    • Dacă revenirea pe segmentul cu fuselaj îngust și creșterea în energie și apărare se concretizează, veniturile ar putea diversifica activitatea 1.
    • Relațiile cu clienții și guvernele și experiența tehnică profundă pot susține contracte pe termen lung 1.

    Ce ar strica teza

    • Dependența de traficul aerian și de ritmul zborurilor cu motoare mari ar putea limita veniturile dacă cererea scade 1.
    • Presiunile de inflație, salarii și dobânzi, descrise chiar în scenariul de bază, ar putea reduce marjele 1.
    • Tensiunile geopolitice, tarifele și riscurile din lanțul de aprovizionare ar putea întârzia livrările și afecta execuția 1.

    De urmărit

    • Evoluția lichidității și refinanțarea obligațiunilor din 20262026
    • Ritmul zborurilor cu motoare mari din aviația civilă2026
    • Rezultatele programelor de apărare și de energie nucleară2027
    • Ieșirea din evaluarea de continuitate și planurile de dupa iunie 2027iunie 2027

    Produse, piață și concurență

    Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

    Afacerea

    Potrivit raportului anual pentru 2025, Rolls-Royce plc este o companie din Marea Britanie care dezvoltă și produce motoare și tehnologii de propulsie pentru aviație, inclusiv pentru aeronave civile și militare. Compania face parte dintr-un grup mai mare, Rolls-Royce Holdings plc, iar raportul anual aferent este publicat împreună cu cel al grupului. Strategia descrisă în document pune accent pe creșterea ofertei de apărare, pe energia nucleară civilă și pe soluții pentru generarea de energie, inclusiv pentru centrele de date 1.

    La 31 decembrie 2025, grupul avea lichiditate de 8,2 miliarde de lire sterline, din care 5,7 miliarde de lire reprezentau numerar și echivalente de numerar, iar restul provenea din facilități neutilizate 1. Un credit rotativ de 2,5 miliarde de lire a fost prelungit până în decembrie 2030, iar evaluarea continuității activității se întinde până în iunie 2027 1. Compania a rambursat deja o obligațiune de 750 de milioane de euro în februarie 2026 și urmează să plătească o obligațiune de 375 de milioane de lire în iunie 2026, ambele din numerar, dacă nu sunt refinanțate 1.

    Forța de muncă depășește 42.000 de colegi în întreaga lume, iar compania sprijină comunitățile locale prin programe de educație tehnică și voluntariat 1. Relațiile cu clienții, furnizorii și guvernele sunt descrise ca esențiale pentru succesul pe termen lung, mai ales în programele de apărare și în dezvoltarea motoarelor civile 1.

    Segmente

    Aviație civilă

    Raportul menționează dezvoltarea motoarelor pentru aeronave civile și ipoteza de bază a ritmului zborurilor cu motoare mari, care influențează direct veniturile din service și din întreținere 1. Compania a discutat cu clienții despre revenirea pe segmentul aeronavelor cu fuselaj îngust și despre durata de funcționare a motoarelor pe aripă 1.

    Apărare și energie

    Divizia de apărare include motorul EJ200 și programul de aviație de luptă GCAP, iar energia include soluții nucleare civile (SMR) și generare de energie pentru centre de date 1. Aceste direcții sunt prezentate în raport ca zone de creștere strategică 1.

    Piața în context

    Raportul descrie un mediu extern volatil, cu tensiuni geopolitice, incertitudine din cauza tarifelor și presiuni asupra lanțului de aprovizionare 1. Ipoteza de bază pentru 2026-2027 include inflație generală de aproximativ 2%-3%, creștere salarială medie de 3%-4% și dobânzi de aproximativ 2%-4% 1.

    Scenariul pesimist din evaluare presupune că numărul de ore de zbor al motoarelor mari din aviația civilă rămâne la nivelurile medii din trimestrul patru 2025 și că inflația și dobânzile sunt mai mari decât în scenariul de bază 1. Directorii consideră că, și în acest caz, grupul are lichiditate suficientă pentru a funcționa până în iunie 2027 1.

    Tendințe

    • Revenirea pe piața aeronavelor cu fuselaj îngustvânt din spate

      Conducerea a discutat cu clienții despre oportunitatea de a reveni pe segmentul narrowbody, ceea ce ar putea deschide noi comenzi pentru motoare dacă strategia se concretizează 1.

    • Creșterea cererii pentru energie și centre de datevânt din spate

      Compania prezintă soluțiile sale de generare a energiei pentru piețe în creștere, inclusiv centre de date, ceea ce ar putea completa veniturile din aviație dacă cererea continuă 1.

    • Presiuni inflaționiste și de costurivânt din față

      Scenariul pesimist include creșteri ale costurilor de produse, energie, materii prime și combustibil de aviație, iar acestea ar putea reduce marjele dacă nu pot fi transferate clienților 1.

    • Tranziția energeticămixt

      Raportul arată că tehnologiile cu emisii reduse pot deschide oportunități, dar necesită investiții lungi și pot schimba cererea pentru produsele actuale 1.

    Poziția concurențială

    Raportul nu numește concurenții direcți, însă discută despre compararea performanței cu competitorii din industrie și despre riscul de a rămâne în urmă dacă strategia nu evoluează suficient 1. Pe piețele de motoare pentru aviație și de apărare, concurența este descrisă ca fiind complexă și intensă 1.

    Compania își propune să își mențină avantajul prin investiții în capacitate, inovare și parteneriate, dar poziția relativă față de rivali depinde de executarea programelor mari și de respectarea termenelor clienților 1.

    • Producători de motoare pentru aviație civilă din SUA

      Raportul nu numește concurenți; sunt menționați în general producătorii americani activi în aceeași piață de motoare pentru aeronave civile.

    • Producători europeni de motoare și sisteme pentru aviație

      Concurența europeană este menționată generic în contextul programelor de apărare și al cooperării cu state membre.

    • Furnizori de sisteme de apărare

      Raportul vorbește despre concurența din programele de apărare fără a numi firme specifice.

    • Furnizori de soluții energetice pentru centre de date

      Direcția de energie pentru centre de date intră în concurență cu alți furnizori de generare de energie.

    Știri și depuneri

    Din presă

    Rapoarte anuale (ESEF)

    Surse

    1. [1] Annual report, fiscal year ended 2025-12-31 (ESEF) · SEC / Rolls-Royce plc · 31 dec. 2025

    Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.