olivLaw · Cercetare acțiuni Europa
Dr. Martens PLC DOCS.L
Regatul Unit · London Stock Exchange · ISIN GB00BL6NGV24 · Verticală: Companii listate din Regatul Unit
La închiderea din 30 oct. 2026, acțiunea Dr. Martens PLC (DOCS.L) costa 0,66 GBP (−0,15 % într-o zi), cu capitalizare 624,5 mil GBP, P/E 27,3 pe un EPS diluat de 0,02 GBP în ultimele 12 luni, randament al dividendului 3,93 %, beta 0,83, interval pe 52 de săptămâni 0,61–0,91 GBP.
Date la · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 37,1
- slab (30–45)
- Bollinger (20, 2)
- 0,65 – 0,69
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,20 · lățimea benzii 7,1 %
- SMA 50 / 200
- 0,69 / 0,70
- tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- -0,01 / -0,01
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | EURO STOXX 50 | Față de EURO STOXX 50 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −6,4 % | −2,2 % | −4,2 pp | — |
| 3 luni | −15,2 % | −3,6 % | −11,7 pp | — |
| 6 luni | +5,8 % | +4,2 % | +1,6 pp | — |
| De la început de an | −14,4 % | +5,8 % | −20,1 pp | — |
| 1 an | −28,7 % | +7,6 % | −36,3 pp | +9,8 % |
| 3 ani | −43,6 % | +51,0 % | −94,6 pp | +32,4 % |
| 5 ani | −82,2 % | +44,2 % | −126,5 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
P/E-ul de azi e la percentila 67 din propriul istoric de 3 trimestre (min 12,5, mediană 26,0, max 104,2; doar trimestrele cu profit).
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|
| Venituri | 877,1 mil | 787,6 mil | 764,9 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | −10,2 % | −2,9 % |
| Profit net | 69,2 mil | 4,5 mil | 23,8 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | −93,5 % | +428,9 % |
| EPS diluat | 0,07 | 0,01 | 0,02 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | −92,9 % | +380,0 % |
| netă % | 7,9 % | 0,6 % | 3,1 % |
| Flux de numerar liber | 149,7 mil | 187,9 mil | 133,5 mil |
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2026 · 29 mar. 2026
- Numerar
- 180,3 mil GBP
- Datorie financiară
- 249,7 mil GBP
- Datorie netă
- 69,4 mil GBP
- Capitaluri proprii
- 361,5 mil GBP
- Active totale
- 877,3 mil GBP
- Datorie / capitaluri
- 0,69x
- Lichiditate curentă
- 2,61x
- ROE
- 6,5 %
- ROA
- 2,7 %
- Marja FCF
- 17,5 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (GBP)
Marje
Cont de profit și pierdere · GBP
| Linie | 2024 | 2025 | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Venituri | 877,1 mil | 787,6 mil | 764,9 mil | esef· 02 iun. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 301,9 mil | 275,9 mil | 258,9 mil | esef· 02 iun. 2026verificat |
| Profit brut | 575,2 mil | 511,7 mil | 506,0 mil | esef· 02 iun. 2026verificat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 32,2 mil | 32,0 mil | 28,0 mil | esef· 02 iun. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | 93,0 mil | 8,8 mil | 32,7 mil | esef· 02 iun. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 23,8 mil | 4,3 mil | 8,9 mil | esef· 02 iun. 2026verificat |
| Profit net | 69,2 mil | 4,5 mil | 23,8 mil | esef· 02 iun. 2026verificat |
| EPS diluat | 0,07 | 0,01 | 0,02 | esef· 02 iun. 2026verificat |
| Dividend pe acțiune | 0,06 | — | 0,03 | esef· 02 iun. 2026derivat |
Bilanț · GBP
| Linie | 2024 | 2025 | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Numerar | 111,1 mil | 155,9 mil | 180,3 mil | esef· 02 iun. 2026verificat |
| Creanțe | 68,8 mil | 62,4 mil | 70,7 mil | esef· 02 iun. 2026verificat |
| Stocuri | 254,6 mil | 187,4 mil | 160,8 mil | esef· 02 iun. 2026verificat |
| Active curente | 437,2 mil | 410,9 mil | 417,1 mil | esef· 02 iun. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 59,4 mil | 49,6 mil | 43,5 mil | esef· 02 iun. 2026verificat |
| Active totale | 952,4 mil | 889,8 mil | 877,3 mil | esef· 02 iun. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | 8,4 mil | 2,4 mil | 2,1 mil | esef· 02 iun. 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | 286,3 mil | 246,3 mil | 247,6 mil | esef· 02 iun. 2026verificat |
| Datorii curente | 153,5 mil | 158,6 mil | 159,9 mil | esef· 02 iun. 2026verificat |
| Datorii totale | 584,2 mil | 523,4 mil | 515,8 mil | esef· 02 iun. 2026verificat |
| Capital propriu | 368,2 mil | 366,4 mil | 361,5 mil | esef· 02 iun. 2026verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | 988,6 mil | — | 952,0 mil | esef· 02 iun. 2026derivat |
- 2024
- 988,6 mil
- 2025
- —
- 2026
- 952,0 mil
esef· 02 iun. 2026derivat
Fluxuri de numerar · GBP
| Linie | 2024 | 2025 | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 167,9 mil | 196,3 mil | 142,7 mil | esef· 02 iun. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 18,2 mil | 8,4 mil | 9,2 mil | esef· 02 iun. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | 149,7 mil ≈ | 187,9 mil ≈ | 133,5 mil ≈ | esef· 02 iun. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -25,5 mil | -15,3 mil | -8,2 mil | esef· 02 iun. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | -185,9 mil | -134,2 mil | -107,8 mil | esef· 02 iun. 2026verificat |
| Dividende plătite | 57,8 mil | 9,5 mil | 24,6 mil | esef· 02 iun. 2026verificat |
| Răscumpărări de acțiuni | 50,5 mil | 0 | 6,7 mil | esef· 02 iun. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- acoperirea ponderilor scorului: 45,8 % din minimum 60 %
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
30 oct. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 624,5 mil GBP
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
46 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — fără ipoteze de evaluare pentru moneda de raportare
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 6,5 %
- Prima de risc a pieței
- 6,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 12,5 %
- Creștere terminală
- 3,0 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 45,8 % din minimum 60 %
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | 3,1 % | 31 (față de colegi) | 14 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | 560,9 % | 100 (pe interval fix) | 14 % |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 2,6x | 100 (pe interval fix) | 9 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | 27,3x | 11 (față de colegi) | 23 % |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | 21,4 % | 100 (pe interval fix) | 18 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | 5,0 % | 72 (pe interval fix) | 14 % |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | 18,4 % | 100 (pe interval fix) | 9 % |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie· parțial100/100 · 1/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate66/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente83/100 · 2/2 factori cu valoare
- Evaluare51/100 · 2/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
DR. MARTENS PLC (DOCS.L). Ultimul exercițiu complet: 2026; date până la 2026-03-29.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 764,9 mil GBP în 2026; creștere an/an -2,9 %; marjă netă 3,1 %; ROE 6,5 %.
Intervalul de valoare estimat este 0,25–0,41 GBP pe acțiune (mediana a 3 metode, acord între metode: mediu); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 0,36 GBP, prețul de 0,66 GBP lasă un potențial de -45,4 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -83,2 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 45,8 % din minimum 60 %).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Conversia profitului în FCF: 560,9 %
- Lichiditatea curentă: 2,6x
- Randament FCF: 21,4 %
- Randamentul distribuirilor către acționari: 5,0 %
- Rata de distribuire (FCF): 18,4 %
Ce o infirmă
- P/E (TTM): 27,3x
- Prețul este peste intervalul de valoare estimat
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, Acoperirea dobânzilor, EV/EBITDA.
Față de mediana verticalei
Companii listate din Regatul Unit · aceeași țară · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| BATS.LBritish American Tobacco P.L.C. | 101,6 mld | 13,2 | 16,5 % | 30,3 % | −1,0 % | +18 % / +87 % |
| ABF.LAssociated British Foods PLC | 13,9 mld | 13,6 | 9,2 % | 5,3 % | −3,1 % | −16 % / −5 % |
| 0EV1.LCarnival PLC | 5,4 mld | 4,0 | 46,7 % | 13,4 % | +6,4 % | indisponibil / indisponibil |
| BAB.LBabcock International Group PLC | 5,1 mld | 24,8 | 34,7 % | 4,1 % | +7,2 % | −16 % / +162 % |
| AUTO.LAutotrader Group PLC | 4,6 mld | 15,8 | 60,2 % | 47,1 % | +3,9 % | −31 % / −13 % |
| BBY.LBalfour Beatty PLC | 4,3 mld | 16,5 | 23,2 % | 2,8 % | +15,2 % | +28 % / +177 % |
| ABDN.LAberdeen Group PLC | 4,0 mld | 10,4 | 8,0 % | 28,9 % | −2,1 % | +9 % / +41 % |
| BKG.LThe Berkeley Group Holdings PLC | 3,3 mld | 10,5 | 8,8 % | 13,4 % | −4,2 % | −14 % / −17 % |
| BME.LB&M European Value Retail PLC | 2,8 mld | 16,9 | 21,2 % | 2,8 % | +3,7 % | +53 % / −48 % |
| AJB.LAj Bell PLC | 2,4 mld | 22,7 | 49,9 % | 33,1 % | +18,0 % | +8 % / +129 % |
| ASHM.LAshmore Group PLC | 1,5 mld | 14,9 | 13,1 % | 71,6 % | −0,1 % | +19 % / +32 % |
| BCG.LBaltic Classifieds Group PLC | 1,1 mld | 21,6 | 15,8 % | 57,6 % | +6,9 % | −99 % / −99 % |
| APN.LApplied Nutrition PLC | 736,0 mil | 34,9 | 41,2 % | 19,7 % | +24,2 % | +70 % / indisponibil |
| BAG.LA.G. Barr P.L.C. | 647,4 mil | 13,9 | 14,4 % | 10,8 % | +4,0 % | −13 % / +18 % |
| DOCS.LDr. Martens PLC | 624,5 mil | 27,3 | 6,5 % | 3,1 % | −2,9 % | −28 % / −44 % |
| ASC.LAsos PLC | 513,0 mil | — | -81,3 % | -12,0 % | −14,7 % | +69 % / +9 % |
| ALFA.LAlfa Financial Software Holdings PLC | 493,3 mil | 16,5 | 61,5 % | 23,8 % | +15,3 % | −27 % / +11 % |
| AML.LAston Martin Lagonda Global Holdings PLC | 375,9 mil | — | -93,4 % | -39,2 % | −20,6 % | −39 % / −83 % |
| APTD.LAptitude Software Group PLC | 112,5 mil | 28,7 | 7,2 % | 6,2 % | −7,3 % | −32 % / −12 % |
| AMGO.LAmigo Holdings PLC | 11,6 mil | — | — | — | −81,9 % | +560 % / +519 % |
| ASBE.LAssociated British Engineering PLC | 605,3 mii | — | -19,1 % | — | indisponibil | indisponibil / indisponibil |
| AMIF.LAmicorp Fs (uk) PLC | 269,5 mii | 0,2 | 27,5 % | 9,1 % | +8,1 % | indisponibil / indisponibil |
| AAF.LAirtel Africa PLC | — | — | 24,1 % | 10,6 % | +29,5 % | −6 % / +129 % |
| AAL.LAnglo American PLC | — | — | -19,3 % | -20,2 % | +4,5 % | +29 % / +80 % |
| ACG.LAcg Metals Limited | — | — | -80,3 % | -32,0 % | +134,8 % | +50 % / +48 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru DOCS.L din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (GBP)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | 0,37 Randament total -40 % · Pe an -40 % | 0,66 Randament total 5 % · Pe an 5 % | 1,00 Randament total 57 % · Pe an 57 % |
| 3 ani | 0,31 Randament total -45 % · Pe an -18 % | 0,63 Randament total 6 % · Pe an 2 % | 1,05 Randament total 73 % · Pe an 20 % |
| 5 ani | 0,26 Randament total -49 % · Pe an -13 % | 0,59 Randament total 7 % · Pe an 1 % | 1,09 Randament total 90 % · Pe an 14 % |
- P/E la ieșire± 0,16
- Marja netă± 0,11
- Creșterea anuală a veniturilor± 0,10
- Diluare anuală± 0,01
Analiză AI
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Produse, piață și concurență
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Știri și depuneri
Din presă
- Чистая прибыль Dr. Martens выросла за год в пять разKommersant (RU) · 19 mai 2026 · RU
Rapoarte anuale (ESEF)
- Raportul anual 202602 iun. 2026
- Raportul anual 202517 iun. 2025
Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.