olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni SUA

Alpha Metallurgical Resources, Inc. AMR

Bituminous Coal & Lignite Surface Mining · SIC 1221 · Verticală: Minerit de cărbune (SIC 122x)

159,19USD−1,62 % · 1 ziÎnchidere 30 oct. 2026

Alpha Metallurgical Resources este o companie din Tennessee care extrage și vinde cărbune metalurgic destinat producției de oțel, din bazinul CAPP din Virginia și Virginia de Vest, cu operațiuni de export prin terminalul DTA. Compania traversează o perioadă de prețuri scăzute și de pierderi trimestriale, pe fondul slabei cereri globale de oțel, iar rezultatele următoare vor arăta dacă sprijinul de lichiditate și volumele mai mari din trimestrul al treilea pot susține revenirea.

La închiderea din 30 oct. 2026, acțiunea Alpha Metallurgical Resources, Inc. (AMR) costa 159,19 USD (−1,62 % într-o zi), cu capitalizare 2,0 mld USD, randament al dividendului 1,22 %, beta 0,73, interval pe 52 de săptămâni 137,16–249,65 USD. Ultimul trimestru raportat (T2 2026): venituri de 492,9 mil USD (−10,4 % an/an), profit net de -12,3 mil USD, EPS diluat -0,96 USD.

Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
2,0 mld USD
acțiuni la 31 iul. 2026
P/E (TTM)
indisponibil
EPS diluat TTM -3,58 · TTM până la 30 iun. 2026
E/P (TTM)
-2,25 %
TTM până la 30 iun. 2026
Randament dividend
1,22 %
DPS 12 luni 1,94
Beta (2 ani)
0,73
Volatilitate (1 an) 56 %
Interval 52 săpt.
137,16249,65

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
40,2
slab (30–45)
Bollinger (20, 2)
151,38 – 185,69
în jumătatea de jos a benzii · %B 0,23 · lățimea benzii 20,4 %
SMA 50 / 200
187,56 / 185,02
tendință mixtă
MACD (12, 26, 9)
-5,69 / -5,78
MACD peste semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaS&P 500Față de S&P 500Mediana verticalei
1 lună−5,4 %−0,9 %−4,4 pp—
3 luni+16,1 %+1,2 %+14,9 pp—
6 luni−12,7 %+4,8 %−17,6 pp—
De la început de an−20,4 %+10,7 %−31,1 pp—
1 an−1,2 %+11,1 %−12,3 pp−4,0 %
3 ani−27,6 %+80,7 %−108,4 pp−2,0 %
5 ani+157,6 %+64,6 %+93,0 pp—
Scădere maximă (1 an)
−45,1 %
15 ian. 2026 → 31 iul. 2026
Scădere maximă (5 ani)
−77,5 %
26 feb. 2024 → 25 iun. 2025
Creștere anuală compusă (5 ani)
+20,8 %
S&P 500 +10,5 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Ultimul trimestru: Q2 2026 · 30 iun. 2026

Venituri
492,9 mil USD
−10,4 % an/an
Profit net
-12,3 mil USD
indisponibil an/an
EPS diluat
-0,96
indisponibil an/an
netă / operațională
-2,5 % / -2,1 %

Marje trimestriale

Situații trimestriale · USD

ExercițiuQ3 '24Q4 '24Q1 '25Q2 '25Q3 '25Q4 '25Q1 '26Q2 '26
Venituri671,9 mil617,3 mil532,0 mil550,3 mil526,8 mil520,5 mil525,0 mil492,9 mil
Costul vânzărilor598,7 mil540,8 mil504,6 mil480,0 mil461,6 mil478,5 mil474,4 mil443,7 mil
Cheltuieli generale și de vânzare16,0 mil16,8 mil15,4 mil15,2 mil15,7 mil13,8 mil16,6 mil17,3 mil
Profit operațional5,3 mil10,0 mil-40,2 mil2,7 mil-2,5 mil-21,3 mil-10,4 mil-10,5 mil
Amortizare și depreciere42,4 mil40,8 mil43,9 mil44,8 mil ≈43,9 mil ≈41,9 mil39,9 mil36,0 mil ≈
Cheltuieli cu dobânzile1,0 mil583,0 mii763,0 mii761,0 mii765,0 mii730,0 mii841,0 mii962,0 mii
Profit înainte de impozit-283,0 mii5,7 mil-45,4 mil-6,2 mil-8,8 mil-27,0 mil-16,4 mil-18,8 mil
Impozit pe profit-4,1 mil7,8 mil-11,4 mil-1,2 mil-3,3 mil-9,8 mil-5,3 mil-6,6 mil
Profit net3,8 mil-2,1 mil-33,9 mil-5,0 mil-5,5 mil-17,3 mil-11,0 mil-12,3 mil
EPS diluat0,29-0,16 ≈-2,60-0,38-0,42-1,34 ≈-0,86-0,96
Flux de numerar operațional189,5 mil ≈56,3 mil22,2 mil53,2 mil ≈50,5 mil ≈19,0 mil29,0 mil39,9 mil ≈
Investiții (capex)31,4 mil ≈42,7 mil38,5 mil34,6 mil ≈25,1 mil ≈29,0 mil40,7 mil45,1 mil ≈
Dividende plătite0 ≈0415,0 mii0 ≈0 ≈0——

≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)

E/P în timp

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

Exerciții anuale

Exercițiu201820192020⚠ 20212022202320242025
Venituri2,0 mld2,0 mld1,4 mld2,3 mld4,1 mld3,5 mld3,0 mld2,1 mld
Venituri an/an+23,1 %−1,5 %−29,2 %—+81,6 %−15,4 %−14,8 %−28,0 %
Profit net299,2 mil-316,3 mil-446,9 mil288,8 mil1,4 mld722,0 mil187,6 mil-61,7 mil
Profit net an/an+93,6 %−205,7 %indisponibil—+401,6 %−50,2 %−74,0 %−132,9 %
EPS diluat25,54-16,82-24,4215,3079,4949,3014,28-4,75
EPS diluat an/an+78,0 %−165,9 %indisponibil—+419,5 %−38,0 %−71,0 %−133,3 %
netă %14,7 %-15,8 %-31,6 %12,8 %35,3 %20,8 %6,3 %-2,9 %
Flux de numerar liber76,5 mil-28,6 mil9,7 mil91,6 mil1,3 mld605,8 mil381,1 mil17,8 mil

Seria se rupe înainte de 2021: anii de dinainte vin din rapoartele originale ale emitentului de atunci, anii de după dintr-o depunere ulterioară care a retratat perimetrul (separare, operațiuni întrerupte). Variația an/an peste ruptură nu se afișează.

Rezultate raportate vs așteptări

Se încarcă…

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025

Numerar
366,0 mil USD
Datorie financiară
7,4 mil USD
Datorie netă
-358,5 mil USD
Capitaluri proprii
1,5 mld USD
Active totale
2,3 mld USD
Datorie / capitaluri
0,00x
Lichiditate curentă
4,47x
ROE
-3,9 %
ROA
-2,6 %
Marja FCF
0,8 %

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (USD)

Marje

Cont de profit și pierdere · USD

Venituri
2023
3,5 mld
2024
3,0 mld
2025
2,1 mld

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Costul vânzărilor
2023
2,4 mld
2024
2,5 mld
2025
1,9 mld

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Profit brut
2023
1,1 mld ≈
2024
505,7 mil ≈
2025
204,8 mil ≈

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026derivat

Cheltuieli generale și de vânzare
2023
82,4 mil
2024
74,0 mil
2025
60,2 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Profit operațional
2023
863,1 mil
2024
227,9 mil
2025
-61,4 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Amortizare și depreciere
2023
136,9 mil
2024
167,3 mil
2025
174,5 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

EBITDA
2023
1.000,0 mil ≈
2024
395,2 mil ≈
2025
113,2 mil ≈

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026derivat

Cheltuieli cu dobânzile
2023
6,9 mil
2024
3,8 mil
2025
3,0 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Profit înainte de impozit
2023
845,5 mil
2024
210,8 mil
2025
-87,5 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Impozit pe profit
2023
123,5 mil
2024
23,2 mil
2025
-25,8 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Profit net
2023
722,0 mil
2024
187,6 mil
2025
-61,7 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

EPS diluat
2023
49,30
2024
14,28
2025
-4,75

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Media ponderată diluată a acțiunilor
2023
14,6 mil
2024
13,1 mil
2025
13,0 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Dividend pe acțiune
2023
1,94
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 26 feb. 2024verificat

Bilanț · USD

Numerar
2023
268,2 mil
2024
481,6 mil
2025
366,0 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Creanțe
2023
509,7 mil
2024
362,1 mil
2025
278,6 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Stocuri
2023
231,3 mil
2024
169,3 mil
2025
193,0 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Active curente
2023
1,0 mld
2024
1,0 mld
2025
918,3 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Fond comercial
2023
11,1 mil
2024
11,1 mil
2025
11,1 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Imobilizări necorporale (fără fond comercial)
2023
46,6 mil
2024
39,9 mil
2025
34,5 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Active totale
2023
2,4 mld
2024
2,4 mld
2025
2,3 mld

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Datorii comerciale
2023
128,8 mil
2024
96,6 mil
2025
66,2 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Datorie pe termen scurt
2023
3,6 mil
2024
2,9 mil
2025
3,6 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Datorie pe termen lung
2023
5,1 mil
2024
1,8 mil
2025
3,9 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Datorii curente
2023
309,9 mil
2024
251,1 mil
2025
205,5 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Datorii totale
2023
832,1 mil
2024
789,2 mil
2025
735,1 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Capital propriu
2023
1,6 mld †
2024
1,6 mld †
2025
1,5 mld †

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Fluxuri de numerar · USD

Flux de numerar operațional
2023
851,2 mil
2024
579,9 mil
2025
144,9 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Investiții (capex)
2023
245,4 mil
2024
198,8 mil
2025
127,2 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Flux de numerar liber
2023
605,8 mil ≈
2024
381,1 mil ≈
2025
17,8 mil ≈

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026derivat

Flux de numerar din investiții
2023
-166,0 mil
2024
-231,0 mil
2025
-204,0 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Flux de numerar din finanțare
2023
-656,4 mil
2024
-128,9 mil
2025
-52,2 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Dividende plătite
2023
113,0 mil
2024
3,1 mil
2025
415,0 mii

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Răscumpărări de acțiuni
2023
—
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 23 feb. 2023verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
-28,0 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR venituri 3 ani
-19,6 %
calculat olivLawFY 2022 → FY 2025
CAGR venituri 5 ani
8,5 %
calculat olivLawFY 2020 → FY 2025
Creșterea EBIT (an/an)
-126,9 %
calculat olivLawFY 2025
Creșterea profitului net (an/an)
-132,9 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR profit net 3 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR profit net 5 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Creșterea EPS (an/an)
-133,3 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR EPS 3 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR EPS 5 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Creșterea FCF (an/an)
-95,3 %
calculat olivLawFY 2025

Profitabilitate

Marja brută
10,0 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
Marja EBITDA
5,7 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
Marja EBIT
-2,2 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
Marja netă
-2,2 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
Marja FCF
-0,1 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026

Randamente

ROE
-3,0 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
ROA
-2,0 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
ROIC
-3,2 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
ROCE
-2,2 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
Rata de distribuire (EPS)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Rata de distribuire (FCF)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă

Bilanț și datorie

Datoria netă
-301,4 mil USD
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
Datorie netă / EBITDA
-2,6x
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
Datorie / capital propriu
0,0x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
Acoperirea dobânzilor
-13,6x
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026

Lichiditate

Lichiditatea curentă
3,4x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
Lichiditatea rapidă
2,4x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
Lichiditatea imediată
1,2x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026

Numerar

Fluxul de numerar operațional
138,4 mil USD
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
Investiții (capex)
139,9 mil USD
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
Fluxul de numerar liber
-1,5 mil USD
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
Conversia profitului în FCF
indisponibil
date insuficiente
Conversia EBITDA în numerar
118,3 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
47 zile
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
Zile de stoc (DIO)
46 zile
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
Zile de plată (DPO)
17 zile
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
Ciclul de conversie a numerarului
76 zile
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
2,0 mld USD
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
Valoarea întreprinderii (EV)
1,7 mld USD
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
Capitalizare / profit net TTM
indisponibil
date insuficiente
P/E (TTM)
indisponibil
date insuficiente
Randamentul profitului
-2,3 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
P/B
1,3x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
P/S
1,0x
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
EV/EBITDA
14,7x
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
EV/EBIT
indisponibil
date insuficiente
EV/Venit
0,8x
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
P/FCF
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Randament FCF
-0,1 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
Randamentul dividendului
1,2 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
Randamentul distribuirilor către acționari
0,0 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026

Risc

Altman Z
4,06
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026

Evaluare

Încadrare olivLaw

Profil neatractiv

Scor: 21 / 100

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

score < 40 · (margin_of_safety <= -0.25 & agreement in ['high', 'medium'])

Preț de închidere

159,19 USD

30 oct. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: 2,0 mld USD

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
2,0 mld USD
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
P/E (TTM)
indisponibil
date insuficiente
P/B
1,3x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
EV/EBITDA
14,7x
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
ROE
-3,0 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
Marja netă
-2,2 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
-28,0 %
calculat olivLawFY 2025
Randamentul dividendului
1,2 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026

Acoperire și prospețime

34/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2025
Ultima perioadă raportată: 30 iun. 2026
Data ultimului bilanț: 30 iun. 2026
Numărul de acțiuni (coperta ultimei depuneri), la: 31 iul. 2026
Sursă: SEC (XBRL)publicat 07 aug. 2026
verificat 1359derivat 117

Scorul pe grupe

  • Creștere0
  • Bilanț și datorie62
  • Evaluare0
  • Calitate13
  • Randamente0

Interval de valoare estimat

Jos
25,49
USD pe acțiune
Mijloc
29,24
USD pe acțiune
Sus
34,28
USD pe acțiune
Preț: 159,19 USD
Prețul este peste interval
Potențial până la valoarea centrală: -81,6 % (valoare / preț − 1)
Marja de siguranță: -444,4 % (1 − preț / valoare)
Acord între metode: mediu · 3 metode folosite · 3 baze independente

Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 24,87 – 126,30 USD.

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Intervalele metodelor (USD pe acțiune)

— — Mijloc · ▏ Preț

Metode de evaluare

  • DCF (flux de numerar actualizat)24,87 – 25,42 (Mijloc 25,08)
    WACC 9,3 % · FCFF de pornire 1,3 mil USD · ponderea valorii terminale în EV 72 %
    Sensibilitatea WACC × g dă limitele metodei; nu sunt probabilități.
    DCF invers: nicio creștere între −30 % și +40 % nu justifică prețul
  • Colegi: EV/EBITDA80,23 – 126,30 (Mijloc 115,89)
    5 firme folosite · multiplul median 10,0x · quartile 6,1x – 11,1x
    ARLP, BTU, CNR, HCC, NRP
  • Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
  • Dividende actualizate (DDM)25,49 – 34,28 (Mijloc 29,24)
Comparațiile pe multipli folosesc verticala SIC: Minerit de cărbune (SIC 122x)

Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.

Ipoteze (ilustrative, editoriale)

Rata fără risc
4,3 %
Prima de risc a pieței
5,0 %
Beta (implicit)
1,00
Costul capitalului propriu
9,3 %
Creștere terminală
2,5 %

Scorul pe factori

Profil neatractiv · Scor 21/100

FactorValoareScorPondere folosită
ROIC · Calitate-3,2 %0 (pe interval fix)15 %
Marja netă · Calitate-2,2 %33 (față de colegi)9 %
Conversia profitului în FCF · Calitateindisponibilindisponibil—
CAGR venituri 3 ani · Creștere-19,6 %0 (pe interval fix)12 %
CAGR EPS 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie-2,6x83 (față de colegi)15 %
Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie-13,6x0 (pe interval fix)9 %
Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie3,4x100 (pe interval fix)6 %
P/E (TTM) · Evaluareindisponibilindisponibil—
EV/EBITDA · Evaluare14,7x0 (față de colegi)15 %
Randament FCF · Evaluare-0,1 %0 (pe interval fix)12 %
Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente0,0 %0 (pe interval fix)9 %
Rata de distribuire (FCF) · Randamenteindisponibilindisponibil—

Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

Grupele scorului

  • Bilanț și datorie62/100 · 3/3 factori cu valoare
  • Creștere· parțial0/100 · 1/2 factori cu valoare
  • Calitate13/100 · 2/3 factori cu valoare
  • Randamente· parțial0/100 · 1/2 factori cu valoare
  • Evaluare0/100 · 2/3 factori cu valoare

O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

Memo

ALPHA METALLURGICAL RESOURCES, INC. (AMR). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-06-30.

Cifre calculate din situațiile financiare: venit 2,1 mld USD în 2025; creștere an/an -28,0 %; marjă netă -2,2 %; ROE -3,0 %; datorie netă/EBITDA -2,6x.

Intervalul de valoare estimat este 25,49–34,28 USD pe acțiune (mediana a 3 metode, acord între metode: mediu); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 29,24 USD, prețul de 159,19 USD lasă un potențial de -81,6 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -444,4 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.

Scor olivLaw 21/100, încadrare metodologică: profil neatractiv (scorul, marja de siguranță și acordul metodelor împreună; nu o judecată despre prețul corect). Grupe evaluate parțial: growth, returns. Nu este o recomandare de investiții.

Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

Ce susține teza

  • Datorie netă / EBITDA: -2,6x
  • Lichiditatea curentă: 3,4x

Ce o infirmă

  • ROIC: -3,2 %
  • CAGR venituri 3 ani: -19,6 %
  • Acoperirea dobânzilor: -13,6x
  • EV/EBITDA: 14,7x
  • Randament FCF: -0,1 %
  • Randamentul distribuirilor către acționari: 0,0 %
  • Prețul este peste intervalul de valoare estimat

Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Conversia profitului în FCF, CAGR EPS 3 ani, P/E (TTM), Rata de distribuire (FCF).

Față de mediana verticalei

Minerit de cărbune (SIC 122x) · același grup industrial (SIC 3 cifre) · comparată cu 8 firme

Multipli și rentabilitate față de mediană

P/E
—
mediana verticalei 14,8x
EV/EBITDA
14,7x
mediana verticalei 10,0x
peste mediană (+47,0 %)
P/S
1,0x
mediana verticalei 1,0x
la mediană
P/B
1,3x
mediana verticalei 1,2x
peste mediană (+16,1 %)
ROE
-3,0 %
mediana verticalei 3,4 %
sub mediană (−187,8 %)
Marja netă
-2,2 %
mediana verticalei 4,3 %
sub mediană (−152,2 %)
Marja EBIT
-2,2 %
mediana verticalei 5,1 %
sub mediană (−142,7 %)
Venituri an/an
-28,0 %
mediana verticalei -12,2 %
sub mediană
Datorie netă/EBITDA
-2,6x
mediana verticalei -0,5x
sub mediană
Randament dividend
1,2 %
mediana verticalei 0,8 %
peste mediană (+51,5 %)

Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

Firmele verticalei

CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
HCCWarrior Met Coal, Inc.4,5 mld20,710,0 %13,0 %−14,1 %+27 % / +76 %
CNRCore Natural Resources, Inc.4,3 mld43,82,7 %2,3 %+86,2 %+10 % / −5 %
ARLPAlliance Resource Partners LP3,4 mld12,9—12,3 %−10,4 %+9 % / +17 %
BTUPeabody Energy Corp2,7 mld—-5,0 %-4,3 %−8,9 %−19 % / −6 %
AMRAlpha Metallurgical Resources, Inc.2,0 mld—-3,0 %-2,2 %−28,0 %−1 % / −28 %
NRPNatural Resource Partners LP1,5 mld14,4——−16,6 %+12 % / +75 %
METCRamaco Resources, Inc.313,1 mil—-17,1 %-12,0 %−19,5 %−77 % / −39 %
ARECAmerican Resources Corporation130,5 mil1,9718,3 %—−100,0 %−68 % / −16 %
NCNACCO Industries, Inc.—15,14,1 %6,2 %+16,6 %−17 % / +1 %

Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru AMR din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

Prognoza motorului olivLaw

Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.

Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

Scenarii ilustrative

Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.

Pesimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
De bază
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Optimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Nimic nu se salvează.

Preț estimat (USD)

Preț estimatPesimistDe bazăOptimist
1 ani
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
3 ani
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
5 ani
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
Ce mută cel mai mult prețul la 3 ani

    Analiză AI

    Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

    Pe scurt

    Alpha Metallurgical Resources este o companie din Tennessee care extrage și vinde cărbune metalurgic destinat producției de oțel, din bazinul CAPP din Virginia și Virginia de Vest, cu operațiuni de export prin terminalul DTA. Compania traversează o perioadă de prețuri scăzute și de pierderi trimestriale, pe fondul slabei cereri globale de oțel, iar rezultatele următoare vor arăta dacă sprijinul de lichiditate și volumele mai mari din trimestrul al treilea pot susține revenirea.

    SWOT

    Puncte tari

    • Rezerve substanțiale și o bază de active în bazinul CAPP, cu acces la terminalul de export DTA.
    • Portofoliu diversificat de clienți și contracte pe termen lung pentru o parte din volume.
    • Lichiditate solidă, cu numerar și linie de credit disponibile în al treilea trimestru 2026.

    Puncte slabe

    • Pierdere netă în trimestrul al treilea 2026 și presiune continuă pe costurile de producție.
    • Dependență mare de cărbunele metalurgic și de piețele de export.
    • Concentrarea clienților, cu cei mai mari zece clienți reprezentând o parte majoritară a veniturilor.

    Oportunități

    • Revenirea cererii de oțel în SUA și pe piețele asiatice ar putea sprijini prețurile și volumele.
    • Reluarea producției în minele oprite temporar, dacă piața se îmbunătățește.
    • Programul de răscumpărare de acțiuni poate fi folosit în funcție de condițiile de piață.

    Amenințări

    • Tarifele și tensiunile comerciale pot reduce cererea de export.
    • Tranziția spre oțel produs fără cocs poate diminua cererea pentru cărbune metalurgic.
    • Restricțiile de finanțare din partea unor instituții față de producătorii de combustibili fosili.

    Riscuri

    • Prețuri scăzute persistenteridicat

      Dacă prețurile cărbunelui metalurgic rămân scăzute, veniturile și fluxurile de numerar ar putea fi afectate semnificativ.

    • Concentrarea cliențilorridicat

      Pierderea simultană a unor clienți mari ar putea reduce vânzările și profitabilitatea.

    • Riscuri comerciale și tarifaremediu

      Schimbările bruște ale politicilor tarifare pot modifica cererea de export și prețurile realizate.

    • Risc operațional în minemediu

      Condițiile geologice și defecțiunile de echipamente pot întrerupe producția, iar daunele recente la DTA ilustrează acest risc 2.

    • Acces la finanțare și garanțiimediu

      Restricțiile unor instituții financiare și cerințele de garanții pot limita accesul la capital și la obligațiuni de garantare.

    Teza de investiție

    Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)

    • Dacă cererea de oțel și prețurile met se redresează, veniturile ar putea reveni rapid, având în vedere rezervele substanțiale și capacitatea de export.
    • Lichiditatea ridicată la sfârșitul trimestrului al treilea 2026 oferă flexibilitate pentru a traversa perioada de prețuri scăzute.
    • Reluarea minelor oprite temporar și intrarea în producție a noilor mine ar putea crește volumele dacă piața devine favorabilă.

    Ce ar strica teza

    • Pierderile nete recente și costurile ridicate ar putea continua să erodeze marjele dacă prețurile nu se îmbunătățesc.
    • Reducerea ghidajului de livrări pentru 2026 sugerează că cererea ar putea rămâne slabă pentru o perioadă mai lungă.
    • Tranziția industriei spre oțel fără cocs ar putea reduce permanent cererea pentru cărbunele metalurgic.

    De urmărit

    • Publicarea rezultatelor definitive din trimestrul al treilea 2026 și a ghidajului pentru 20276 noiembrie 2026
    • Evoluția indicilor australian și american pentru cărbunele metQ4 2026
    • Reluarea reparațiilor și a operațiunii terminalului DTA după daunele din vântQ4 2026

    Produse, piață și concurență

    Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

    Afacerea

    Alpha este o companie minieră cu sediul în Bristol, Tennessee, cu operațiuni în Virginia și Virginia de Vest, care produce în principal cărbune metalurgic (met) pentru industria oțelului. Compania administrează mine subterane și de suprafață, instalații de preparare și încărcare, precum și o participație de 65,0% la terminalul de export DTA din Newport News. Rezervele dovedite și probabile erau de 294,5 milioane tone la 31 decembrie 2025 1, iar la 31 decembrie 2025 compania avea aproximativ 3.960 de angajați 1. În 2025, cărbunele metalurgic reprezenta aproximativ 96% din veniturile din cărbune 1.

    Compania a redus producția la mine precum Jerry Fork și Black Eagle și a oprit temporar mina de suprafață Long Branch din cauza slăbiciunii prețurilor met din 2025 1. Mina Kingston Wildcat, în dezvoltare din 2024, trebuia să înceapă producția în primul trimestru din 2026 1, iar complexul Elk Run a fost oprit temporar în noiembrie 2024 1. Alpha a ieșit din producția de cărbune termic din Pennsylvania în 2020 pentru a se concentra pe cărbunele metalurgic 1.

    Segmente

    Cărbune termic (produs secundar)

    Cărbunele termic este tratat ca produs secundar al extracției metalurgice și este vândut în principal către utilități și industrie, reprezentând aproximativ 4% din veniturile din cărbune în 2025 1. Volumele termice pot crește în trimestrele recente, dar rămân o fracțiune mică din afacere.

    Piața în context

    Diferența mare dintre indicii australian și american și decalajul dintre cărbunele low vol și high vol persistă, ceea ce face ca veniturile companiei să depindă de specificul fiecărei piețe de desfacere 2. Cererea depinde de ritmul industriei oțelului și de politicile tarifare, care pot schimba fluxurile comerciale.

    Tendințe

    • Cererea slabă de oțel și prețurile metvânt din față

      Slăbiciunea cererii globale de oțel a menținut prețurile met scăzute în 2025 și 2026, ceea ce a dus la reduceri de producție și opriri temporare de mine 12.

    • Tarifele și politica comercialămixt

      Tarifele asupra oțelului pot crește producția internă din SUA și cererea de cărbune metalurgic, dar pot reduce exporturile către producătorii străini afectați 1.

    • Consolidarea producției de oțel fără cocsvânt din față

      Trecerea către cuptoare cu arc electric și procese cu cărbune pulverizat ar putea reduce cererea de cărbune metalurgic în Americi de Nord, dacă tendința continuă 1.

    • Revenirea producției americane de oțelvânt din spate

      Utilizarea capacității oțelăriilor americane a crescut față de anul precedent, ceea ce ar putea susține cererea internă dacă tendința se menține 2.

    Poziția concurențială

    Alpha concurează cu numeroși producători de cărbune din SUA și din străinătate, atât pe piața internă, cât pe cea de export 1. Concurenții din țări cu cursuri de schimb favorabile sau cu acorduri comerciale avantajoase pot oferi prețuri mai mici 1.

    Excesul de capacitate din industrie poate pune presiune pe prețuri, iar companiile străine care beneficiază de politici comerciale favorabile reprezintă un risc pentru poziția de preț a Alpha 1.

    • Producători americani de cărbune din CAPP și Appalachia

      Concurează direct pe piața de cărbune metalurgic din bazinul Appalachian, cu presiuni asupra prețurilor interne.

    • Producători din Australia

      Influențează indicele premium low vol care ghidează prețurile de export ale companiei.

    • Producători din alte țări exportatoare

      Concurează pe piețele asiatice, unde Alpha a realizat cea mai mare parte a exporturilor.

    • Producători de cărbune termic

      Concurează pe segmentul termic secundar al companiei, cu prețuri legate de piețele energetice.

    Știri și depuneri

    Din presă

    Depuneri SEC

    Surse

    1. [1] Form 10-K, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / Alpha Metallurgical Resources, Inc. · 27 feb. 2026
    2. [2] Form 10-Q, quarter ended 2026-06-30 · SEC / Alpha Metallurgical Resources, Inc. · 07 aug. 2026
    3. [3] Form 8-K, results release (exhibit 99.1) · SEC / Alpha Metallurgical Resources, Inc. · 23 oct. 2026

    Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.

    Alpha Metallurgical Resources, Inc. (AMR): acțiune, rezultate, evaluare și prognoză · olivLaw