olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Micware Co., Ltd. MWC
Services-Computer Programming Services · SIC 7371 · Verticală: Services-Computer Programming Services (SIC 7371)
La închiderea din 30 oct. 2026, acțiunea Micware Co., Ltd. (MWC) costa 1,50 USD (−1,96 % într-o zi), cu capitalizare 84,2 mil USD, P/E 8,3 pe un EPS diluat de 0,18 USD în ultimele 12 luni, interval pe 52 de săptămâni 1,11–8,20 USD.
Date la · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 45,3
- neutru
- Bollinger (20, 2)
- 1,40 – 1,70
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,32 · lățimea benzii 19,1 %
- SMA 50 / 200
- 1,60 / indisponibil
- MACD (12, 26, 9)
- -0,05 / -0,04
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −10,2 % | −0,9 % | −9,2 pp | — |
| 3 luni | +4,9 % | +1,2 % | +3,7 pp | — |
| 6 luni | indisponibil | +4,8 % | indisponibil | — |
| De la început de an | indisponibil | +10,7 % | indisponibil | — |
| 1 an | indisponibil | +11,1 % | indisponibil | −41,1 % |
| 3 ani | indisponibil | +80,7 % | indisponibil | −23,6 % |
| 5 ani | indisponibil | +64,6 % | indisponibil | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|
| Venituri | indisponibil | indisponibil | 140,3 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| Profit net | indisponibil | indisponibil | 10,3 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | indisponibil | indisponibil | 0,18 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| netă % | indisponibil | indisponibil | 7,3 % |
| Flux de numerar liber | indisponibil | indisponibil | 11,6 mil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2026 · 28 feb. 2026
- Numerar
- 52,9 mil USD
- Datorie financiară
- 21,6 mil USD
- Datorie netă
- -31,4 mil USD
- Capitaluri proprii
- 52,7 mil USD
- Active totale
- 156,6 mil USD
- Datorie / capitaluri
- 0,41x
- Lichiditate curentă
- 1,66x
- ROE
- indisponibil
- ROA
- 6,6 %
- Marja FCF
- 8,2 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|
| Venituri | 140,3 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 88,7 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Profit brut | 51,6 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Cercetare și dezvoltare | 9,8 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Cheltuieli generale și de vânzare | 26,6 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Profit operațional | 15,1 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Amortizare și depreciere | 2,8 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| EBITDA | 17,9 mil ≈ | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026derivat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 300,0 mii | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | 14,9 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 4,5 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Profit net | 10,3 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| EPS diluat | 0,18 | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 56,1 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Profit operațional + Amortizare și depreciere.
Bilanț · USD
| Linie | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|
| Numerar | 52,9 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Creanțe | 11,3 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Stocuri | 121,0 mii | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Active curente | 93,0 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 11,9 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Fond comercial | 1,5 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 1,3 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Active totale | 156,6 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Datorii comerciale | 7,8 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | 5,1 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | 16,4 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Datorii curente | 56,2 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Datorii totale | 101,4 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Capital propriu | 52,7 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 13,3 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 1,7 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | 11,6 mil ≈ | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -5,1 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | -4,8 mil | SEC (XBRL)· 30 iun. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
4 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
Scor: 64 / 100
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
30 oct. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 84,2 mil USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
- Calitate30
- Bilanț și datorie75
- Evaluare91
Interval de valoare estimat
Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 1,07 – 3,98 USD.
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Intervalele metodelor (USD pe acțiune)
— — Mijloc · ▏ Preț
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: EV/Venit1,73 – 3,98 (Mijloc 2,74)8 firme folosite · multiplul median 0,9x · quartile 0,5x – 1,4xCINT, CTSH, DOX, EPAM, FORTY, RDNW, WIT, XTIA
- Colegi: EV/EBITDA1,07 – 3,39 (Mijloc 2,29)6 firme folosite · multiplul median 5,4x · quartile 1,6x – 8,9xCINT, CTSH, EPAM, IA, RDNW, WIT
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Profil neutru · Scor 64/100
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| Marja brută · Calitate | 36,8 % | 0 (pe interval fix) | 15 % |
| Marja EBIT · Calitate | 10,8 % | 65 (față de colegi) | 12 % |
| Marja FCF · Calitate | 8,2 % | 33 (pe interval fix) | 12 % |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Creșterea cifrei de afaceri (an/an) · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | -1,8x | 100 (față de colegi) | 9 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 1,7x | 50 (pe interval fix) | 9 % |
| EV/Venit · Evaluare | 0,4x | 85 (față de colegi) | 24 % |
| Randament FCF · Evaluare | 13,7 % | 100 (pe interval fix) | 18 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie75/100 · 2/2 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate30/100 · 3/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/1 factori cu valoare
- Evaluare91/100 · 2/2 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
Micware Co., Ltd. (MWC). Ultimul exercițiu complet: 2026; date până la 2026-02-28.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 140,3 mil USD în 2026; marjă netă 7,3 %; ROE 20,0 %; datorie netă/EBITDA -1,8x.
Intervalul de valoare estimat este 1,40–3,68 USD pe acțiune (mediana a 2 metode, acord între metode: aceeași bază (multipli pe același grup de comparație, nu confirmări independente)); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 2,51 USD, prețul de 1,50 USD lasă un potențial de 67,6 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de 40,3 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Scor olivLaw 64/100, încadrare metodologică: profil neutru (scorul, marja de siguranță și acordul metodelor împreună; nu o judecată despre prețul corect). Grupe evaluate parțial: growth, returns. Nu este o recomandare de investiții.
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Datorie netă / EBITDA: -1,8x
- EV/Venit: 0,4x
- Randament FCF: 13,7 %
Ce o infirmă
- Marja brută: 36,8 %
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): CAGR venituri 3 ani, Creșterea cifrei de afaceri (an/an), Randamentul distribuirilor către acționari.
Față de mediana verticalei
Services-Computer Programming Services (SIC 7371) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 32 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| INFYInfosys Limited | 50,9 mld | 16,5 | 29,0 % | 16,4 % | +3,9 % | −24 % / −24 % |
| ZSZscaler Inc | 38,8 mld | — | -2,9 % | -1,9 % | +25,4 % | −28 % / +50 % |
| CTSHCognizant Technology Solutions Corporation | 29,1 mld | 11,9 | 17,4 % | 11,8 % | +7,0 % | −11 % / +1 % |
| VRSNVerisign Inc | 27,6 mld | 32,4 | — | 49,1 % | +6,4 % | +28 % / +54 % |
| WITWipro Limited | 22,7 mld | 15,4 | 16,4 % | 14,7 % | −3,2 % | −18 % / −5 % |
| EPAMEpam Systems, Inc. | 7,2 mld | 19,0 | 11,2 % | 7,2 % | +15,4 % | −14 % / −35 % |
| DOXAmdocs Limited | 7,1 mld | 14,8 | 14,1 % | 9,9 % | +2,4 % | −25 % / −22 % |
| DOCSDoximity, Inc. | 5,9 mld | 38,6 | 17,2 % | 25,5 % | +13,1 % | −50 % / +60 % |
| RGTIRigetti Computing, Inc. | 3,8 mld | — | -43,8 % | -1.787,4 % | −34,3 % | −75 % / +961 % |
| FORTYFormula Systems (1985) Ltd. | 1,9 mld | 24,0 | 12,2 % | 2,9 % | +5,2 % | −13 % / +110 % |
| MGRTMega Fortune Co Ltd | 1,6 mld | 697,6 | 21,1 % | 16,1 % | +233,3 % | +2.315 % / indisponibil |
| MFImF International Limited | 380,1 mil | 37,6 | 3,9 % | 232,8 % | +29,4 % | −71 % / indisponibil |
| IAInnovative Solutions And Support, Inc. | 371,8 mil | 19,8 | 28,5 % | 20,5 % | +78,6 % | +121 % / +185 % |
| PERIPerion Network Ltd. | 339,5 mil | — | -1,1 % | -1,8 % | −11,7 % | −6 % / −66 % |
| GDEVGDEV Inc. | 163,4 mil | 2,4 | — | 17,1 % | −3,9 % | −61 % / −59 % |
| ATGLAlpha Technology Group Ltd | 162,7 mil | — | -184,7 % | -952,0 % | −40,2 % | −44 % / +142 % |
| MLGOMicroAlgo Inc. | 132,6 mil | 1,2 | 7,6 % | 30,2 % | −20,3 % | −74 % / −100 % |
| PDCPerpetuals.com Ltd | 85,0 mil | — | -75,8 % | -1.069,9 % | −47,0 % | −43 % / −18 % |
| MWCMicware Co., Ltd. | 84,2 mil | 8,3 | 20,0 % | 7,3 % | indisponibil | indisponibil / indisponibil |
| CINTCI&T Inc | 71,9 mil | 10,1 | 13,8 % | 8,3 % | +11,5 % | −37 % / −34 % |
| CYCUCycurion, Inc. | 62,0 mil | — | -76,7 % | -98,0 % | −14,8 % | −91 % / indisponibil |
| XTIAXti Aerospace, Inc. | 40,4 mil | — | — | -89,6 % | +602,4 % | −40 % / −100 % |
| CHGAChange Agents Corporation | 26,9 mil | — | -606,9 % | -643,1 % | +6,2 % | −97 % / −99 % |
| MNDOMind Cti Ltd | 18,1 mil | 6,8 | 11,0 % | 13,4 % | −9,3 % | −18 % / −51 % |
| RDNWRideNow Group, Inc. | 11,2 mil | — | — | -0,8 % | −10,5 % | +50 % / −20 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru MWC din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare
Analiză AI
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Produse, piață și concurență
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Depuneri SEC
- Raport curent (emitent străin)24 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)09 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)04 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)07 aug. 2026
- Raport curent (emitent străin)06 aug. 2026
- Raport curent (emitent străin)05 aug. 2026
- Raport curent (emitent străin)10 iul. 2026
- Raport curent (emitent străin)30 iun. 2026
- Raport anual (emitent străin)30 iun. 2026
- Raport curent (emitent străin)08 iun. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.