olivLaw · Cercetare acțiuni Europa
Eiffage FGR.PA
Franța · Euronext Paris · ISIN FR0000130452 · Verticală: Companii listate din Franța
La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Eiffage (FGR.PA) costa 106,00 EUR (+1,68 % într-o zi), cu capitalizare 10,1 mld EUR, P/E 10,1 pe un EPS diluat de 10,53 EUR în ultimele 12 luni, randament al dividendului 7,98 %, beta 0,80, interval pe 52 de săptămâni 97,42–146,35 EUR.
Date la · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 64,4
- puternic (55–70)
- Bollinger (20, 2)
- 96,18 – 104,62
- peste banda superioară · %B 1,16 · lățimea benzii 8,4 %
- SMA 50 / 200
- 103,54 / 123,35
- tendință mixtă
- MACD (12, 26, 9)
- 0,00 / -1,06
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | EURO STOXX 50 | Față de EURO STOXX 50 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | +3,9 % | −0,6 % | +4,6 pp | — |
| 3 luni | −15,4 % | −4,2 % | −11,2 pp | — |
| 6 luni | −25,2 % | +4,3 % | −29,6 pp | — |
| De la început de an | −13,4 % | +7,5 % | −20,9 pp | — |
| 1 an | −2,3 % | +9,9 % | −12,2 pp | −6,8 % |
| 3 ani | +20,9 % | +49,8 % | −28,9 pp | −15,9 % |
| 5 ani | +14,4 % | +42,8 % | −28,4 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
P/E-ul de azi e la percentila 67 din propriul istoric de 3 trimestre (min 9,2, mediană 9,8, max 11,8; doar trimestrele cu profit).
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2021 | 2022 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Venituri | 19,2 mld | 20,9 mld | 22,4 mld |
| Venituri an/an | indisponibil | +8,7 % | +7,2 % |
| Profit net | 753,0 mil | 896,0 mil | 1,0 mld |
| Profit net an/an | indisponibil | +19,0 % | +13,1 % |
| EPS diluat | 7,65 | 9,36 | 10,53 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | +22,4 % | +12,5 % |
| netă % | 3,9 % | 4,3 % | 4,5 % |
| Flux de numerar liber | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2023 · 31 dec. 2023
- Numerar
- 4,9 mld EUR
- Datorie financiară
- 14,1 mld EUR
- Datorie netă
- 9,1 mld EUR
- Capitaluri proprii
- 7,9 mld EUR
- Active totale
- 37,8 mld EUR
- Datorie / capitaluri
- 1,77x
- Lichiditate curentă
- 1,00x
- ROE
- 13,2 %
- ROA
- 2,7 %
- Marja FCF
- indisponibil
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (EUR)
Marje
Cont de profit și pierdere · EUR
| Linie | 2021 | 2022 | 2023 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Venituri | 19,2 mld | 20,9 mld | 22,4 mld | esef· 04 apr. 2024verificat |
| Profit operațional | 1,8 mld | 2,2 mld | 2,4 mld | esef· 04 apr. 2024verificat |
| Amortizare și depreciere | 1,3 mld | 1,3 mld | 1,4 mld | esef· 04 apr. 2024verificat |
| EBITDA | 3,1 mld ≈ | 3,4 mld ≈ | 3,8 mld ≈ | esef· 04 apr. 2024derivat |
| Impozit pe profit | 436,0 mil | 491,0 mil | 544,0 mil | esef· 04 apr. 2024verificat |
| Profit net | 753,0 mil | 896,0 mil | 1,0 mld | esef· 04 apr. 2024verificat |
| EPS diluat | 7,65 | 9,36 | 10,53 | esef· 04 apr. 2024verificat |
| Dividend pe acțiune | 6,36 | 7,94 | 8,46 | esef· 04 apr. 2024derivat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Profit operațional + Amortizare și depreciere.
Bilanț · EUR
| Linie | 2021 | 2022 | 2023 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Numerar | 4,8 mld | 4,8 mld | 4,9 mld | esef· 04 apr. 2024verificat |
| Creanțe | 5,3 mld | 6,1 mld | — | esef· 28 mar. 2023verificat |
| Stocuri | 873,0 mil | 1,0 mld | 969,0 mil | esef· 04 apr. 2024verificat |
| Active curente | 13,2 mld | 14,1 mld | 14,7 mld | esef· 04 apr. 2024verificat |
| Imobilizări corporale nete | 1,7 mld | 1,9 mld | 2,1 mld | esef· 04 apr. 2024verificat |
| Fond comercial | 3,5 mld | 3,7 mld | 3,8 mld | esef· 04 apr. 2024verificat |
| Active totale | 33,7 mld | 36,2 mld | 37,8 mld | esef· 04 apr. 2024verificat |
| Datorii comerciale | 4,2 mld | 4,8 mld | 5,1 mld | esef· 04 apr. 2024verificat |
| Datorie pe termen scurt | 2,2 mld | 2,4 mld | 1,5 mld | esef· 04 apr. 2024verificat |
| Datorie pe termen lung | 11,8 mld | 11,8 mld | 12,6 mld | esef· 04 apr. 2024verificat |
| Datorii curente | 12,6 mld | 14,5 mld | 14,7 mld | esef· 04 apr. 2024verificat |
| Capital propriu | 6,6 mld | 7,4 mld | 7,9 mld | esef· 04 apr. 2024verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | 97,4 mil | 94,7 mil | 95,1 mil | esef· 04 apr. 2024derivat |
- 2021
- 97,4 mil
- 2022
- 94,7 mil
- 2023
- 95,1 mil
esef· 04 apr. 2024derivat
Fluxuri de numerar · EUR
| Linie | 2021 | 2022 | 2023 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 2,7 mld | 3,0 mld | 3,3 mld | esef· 04 apr. 2024verificat |
| Flux de numerar din investiții | -910,0 mil | -2,3 mld | -967,0 mil | esef· 04 apr. 2024verificat |
| Flux de numerar din finanțare | -2,1 mld | -737,0 mil | -2,2 mld | esef· 04 apr. 2024verificat |
| Dividende plătite | 620,0 mil | 752,0 mil | 805,0 mil | esef· 04 apr. 2024verificat |
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- acoperirea ponderilor scorului: 58,3 % din minimum 60 %
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 10,1 mld EUR
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Datele sunt mai vechi decât pragul de prospețime.
Scorul pe grupe
58 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 115,10 – 338,55 EUR.
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Intervalele metodelor (EUR pe acțiune)
— — Mijloc · ▏ Preț
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: EV/EBITDA149,04 – 338,55 (Mijloc 214,92)4 firme folosite · multiplul median 7,9x · quartile 6,2x – 11,0xABEO.PA, AI.PA, ANTIN.PA, ATE.PA
- Colegi: P/E116,79 – 313,80 (Mijloc 180,39)20 firme folosite · multiplul median 17,1x · quartile 11,1x – 29,8x74SW.PA, ABEO.PA, AC.PA, ADP.PA, AF.PA, AI.PA, ALBON.PA, ALCIS.PA, ALCLA.PA, ALFER.PA, ALHEX.PA, ALO.PA, ALPWG.PA, ALSOG.PA, ANTIN.PA, ARAMI.PA, ATE.PA, AUB.PA, AURE.PA, BB.PA
- Dividende actualizate (DDM)115,10 – 156,95 (Mijloc 132,81)
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 3,0 %
- Prima de risc a pieței
- 5,5 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 8,5 %
- Creștere terminală
- 2,0 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 58,3 % din minimum 60 %
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | 11,6 % | 67 (față de colegi) | 18 % |
| Marja netă · Calitate | 4,5 % | 77 (față de colegi) | 11 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | 2,4x | 29 (față de colegi) | 18 % |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 1,0x | 17 (pe interval fix) | 7 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | 10,1x | 78 (față de colegi) | 18 % |
| EV/EBITDA · Evaluare | 5,1x | 80 (față de colegi) | 18 % |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | 8,0 % | 100 (pe interval fix) | 11 % |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie25/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate71/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente· parțial100/100 · 1/2 factori cu valoare
- Evaluare79/100 · 2/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
EIFFAGE (FGR.PA). Ultimul exercițiu complet: 2023; date până la 2023-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 22,4 mld EUR în 2023; creștere an/an 7,2 %; marjă netă 4,5 %; ROE 16,0 %; datorie netă/EBITDA 2,4x.
Intervalul de valoare estimat este 116,79–313,80 EUR pe acțiune (mediana a 3 metode, acord între metode: mediu); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 180,39 EUR, prețul de 106,00 EUR lasă un potențial de 70,2 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de 41,2 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 58,3 % din minimum 60 %).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Marja netă: 4,5 %
- P/E (TTM): 10,1x
- EV/EBITDA: 5,1x
- Randamentul distribuirilor către acționari: 8,0 %
- Prețul este sub intervalul de valoare estimat
Ce o infirmă
- Datorie netă / EBITDA: 2,4x
- Lichiditatea curentă: 1,0x
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Acoperirea dobânzilor, Randament FCF, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Companii listate din Franța · aceeași țară · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AI.PAL'air Liquide Societe Anonyme Pour L'etude Et L'exploitation Des Procedes Georges Claude | 109,3 mld | 33,2 | 12,9 % | 12,2 % | −2,0 % | +26 % / +32 % |
| AC.PAAccor | 13,8 mld | 30,7 | 9,6 % | 8,0 % | +0,6 % | +6 % / +56 % |
| ADP.PAAeroports De Paris | 11,7 mld | 34,1 | 7,8 % | 5,6 % | +12,1 % | −7 % / +4 % |
| FGR.PAEiffage | 10,1 mld | 10,1 | 16,0 % | 4,5 % | +7,2 % | −11 % / +14 % |
| AKE.PAArkema | 7,1 mld | 115,4 | 0,9 % | 0,7 % | −5,0 % | +12 % / −37 % |
| ALO.PAAlstom | 5,8 mld | 18,3 | 3,1 % | 1,7 % | +3,7 % | −51 % / −4 % |
| AF.PAAir France - Klm | 4,3 mld | 13,6 | — | 1,0 % | +4,8 % | +20 % / +9 % |
| ATE.PAAlten | 3,1 mld | 29,5 | 4,8 % | 2,6 % | −1,1 % | +33 % / −29 % |
| BB.PASociete Bic | 2,7 mld | 31,3 | 5,0 % | 4,1 % | −4,8 % | +32 % / +5 % |
| ANTIN.PAAntin Infrastructure Partners | 1,4 mld | 13,0 | 21,9 % | 36,6 % | −8,1 % | −24 % / −35 % |
| 74SW.PA74software | 792,7 mil | 20,9 | 8,9 % | 8,5 % | +44,8 % | −13 % / +41 % |
| AUB.PAAubay | 667,4 mil | 17,8 | 13,6 % | 6,3 % | +11,3 % | +3 % / +45 % |
| ASY.PAAssystem | 507,1 mil | 69,9 | 2,5 % | 1,1 % | +7,4 % | −19 % / −18 % |
| ATO.PAAtos Se | 483,0 mil | — | -23.400,0 % | -17,5 % | −16,5 % | −45 % / −94 % |
| ARAMI.PAAramis Group | 298,8 mil | 15,0 | 10,0 % | 0,8 % | +6,3 % | −33 % / −16 % |
| ARVEN.PAArverne Group | 246,1 mil | — | -14,0 % | -115,3 % | +27,0 % | +20 % / −35 % |
| BGO.PACompagnie Chargeurs Invest | 189,4 mil | — | -8,6 % | -5,7 % | −2,9 % | indisponibil / indisponibil |
| ALCIS.PACatering International & Services | 145,0 mil | 28,4 | 9,3 % | 1,9 % | +5,8 % | +39 % / +107 % |
| ALCGM.PACegedim | 144,6 mil | — | -2,6 % | -1,2 % | +10,9 % | −26 % / −49 % |
| ATEME.PAAteme | 144,0 mil | 151,3 | 2,8 % | 1,0 % | +2,2 % | +82 % / +77 % |
| ALHEX.PAHexaom | 144,0 mil | 6,7 | 9,9 % | 2,2 % | +13,1 % | −32 % / +7 % |
| ALBON.PACompagnie Lebon | 111,7 mil | 16,5 | 4,2 % | 8,8 % | −17,9 % | +6 % / +8 % |
| ALHYF.PALhyfe | 75,8 mil | — | -33,4 % | -570,5 % | +287,2 % | indisponibil / indisponibil |
| ALFER.PASergeferrari Group | 61,5 mil | 11,5 | 5,1 % | 1,5 % | +7,4 % | −33 % / −27 % |
| ABEO.PAAbeo | 60,8 mil | 7,3 | 6,9 % | 3,0 % | +12,6 % | −13 % / −54 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru FGR.PA din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (EUR)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | 65,09 Randament total -32 % · Pe an -32 % | 114,92 Randament total 17 % · Pe an 17 % | 172,91 Randament total 74 % · Pe an 74 % |
| 3 ani | 66,64 Randament total -17 % · Pe an -6 % | 132,06 Randament total 52 % · Pe an 15 % | 217,67 Randament total 141 % · Pe an 34 % |
| 5 ani | 68,23 Randament total -2 % · Pe an -0 % | 151,76 Randament total 93 % · Pe an 14 % | 274,01 Randament total 225 % · Pe an 27 % |
- P/E la ieșire± 33,02
- Marja netă± 23,11
- Creșterea anuală a veniturilor± 18,49
- Diluare anuală± 1,94
Analiză AI
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Produse, piață și concurență
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Știri și depuneri
Din presă
- Eiffage secures two French hospital contracts worth $154mYahoo Finance — News · 26 aug. 2026 · EN
Rapoarte anuale (ESEF)
- Raportul anual 202304 apr. 2024
- Raportul anual 202228 mar. 2023
Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.