olivLaw · Cercetare acțiuni Europa
Mendus AB (publ) IMMU.ST
Suedia · Nasdaq Stockholm · ISIN SE0022239950 · Verticală: Companii listate din Suedia
Mendus AB dezvoltă terapii celulare bazate pe celule dendritice alogene pentru a trata cancerul, cu accent pe menținerea remisiunii și reducerea recidivelor. Compania își concentrează programele pe leucemia mieloidă acută, cancerul ovarian și sarcoamele GIST, într-o piață oncologică în creștere, ceea ce face relevantă evaluarea potențialului acestor candidați.
La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Mendus AB (publ) (IMMU.ST) costa 5,16 SEK (+0,00 % într-o zi), cu beta 0,44, interval pe 52 de săptămâni 3,96–7,36 SEK.
Date la · analiza AI din · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 38,2
- slab (30–45)
- Bollinger (20, 2)
- 5,00 – 5,68
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,23 · lățimea benzii 12,7 %
- SMA 50 / 200
- 6,16 / 5,66
- tendință mixtă
- MACD (12, 26, 9)
- -0,23 / -0,27
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | EURO STOXX 50 | Față de EURO STOXX 50 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −14,7 % | −0,6 % | −14,1 pp | — |
| 3 luni | −25,6 % | −4,2 % | −21,5 pp | — |
| 6 luni | +13,3 % | +4,3 % | +8,9 pp | — |
| De la început de an | −7,9 % | +7,5 % | −15,4 pp | — |
| 1 an | −25,2 % | +9,9 % | −35,1 pp | −8,5 % |
| 3 ani | −27,0 % | +49,8 % | −76,9 pp | +12,3 % |
| 5 ani | −93,4 % | +42,8 % | −136,3 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2020 | 2021 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Venituri | indisponibil | 31,0 mii | 3,4 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | indisponibil | +10.787,1 % |
| Profit net | -89,2 mil | -133,4 mil | -138,8 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | -1,17 | -0,73 | -0,70 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| netă % | indisponibil | -430.354,8 % | -4.112,1 % |
| Flux de numerar liber | -57,1 mil | -139,4 mil | -121,4 mil |
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2022 · 31 dec. 2022
- Numerar
- 41,9 mil SEK
- Datorie financiară
- 52,0 mil SEK
- Datorie netă
- 10,2 mil SEK
- Capitaluri proprii
- 514,4 mil SEK
- Active totale
- 620,4 mil SEK
- Datorie / capitaluri
- 0,10x
- Lichiditate curentă
- indisponibil
- ROE
- -23,7 %
- ROA
- -20,7 %
- Marja FCF
- -3.597,9 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (SEK)
Marje
Cont de profit și pierdere · SEK
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Venituri | — | 31,0 mii | 3,4 mil | esef· 09 mai 2023verificat |
| Cercetare și dezvoltare | 47,9 mil | 85,8 mil | 87,0 mil | esef· 09 mai 2023verificat |
| Profit operațional | -86,0 mil | -130,1 mil | -133,7 mil | esef· 09 mai 2023verificat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 3,2 mil | 3,3 mil | 5,3 mil | esef· 09 mai 2023verificat |
| Profit înainte de impozit | -89,2 mil | -133,4 mil | -138,8 mil | esef· 09 mai 2023verificat |
| Impozit pe profit | 0 | 0 | 0 | esef· 09 mai 2023verificat |
| Profit net | -89,2 mil | -133,4 mil | -138,8 mil | esef· 09 mai 2023verificat |
| EPS diluat | -1,17 | -0,73 | -0,70 | esef· 09 mai 2023verificat |
Bilanț · SEK
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Numerar | 167,6 mil | 155,3 mil | 41,9 mil | esef· 09 mai 2023verificat |
| Active curente | 192,6 mil | 185,2 mil | 47,2 mil | esef· 09 mai 2023verificat |
| Imobilizări corporale nete | 1,7 mil | 2,1 mil | 13,9 mil | esef· 09 mai 2023verificat |
| Fond comercial | 108,4 mil | 108,4 mil | 108,4 mil | esef· 09 mai 2023verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 424,1 mil | 424,1 mil | 424,1 mil | esef· 09 mai 2023verificat |
| Active totale | 728,7 mil | 721,0 mil | 620,4 mil | esef· 09 mai 2023verificat |
| Datorie pe termen scurt | — | 0 | 29,2 mil | esef· 09 mai 2023verificat |
| Datorie pe termen lung | 19,0 mil | 36,7 mil | 22,8 mil | esef· 09 mai 2023verificat |
| Datorii totale | 67,6 mil | 64,2 mil | 105,9 mil | esef· 09 mai 2023verificat |
| Capital propriu | 661,1 mil | 656,7 mil | 514,4 mil | esef· 09 mai 2023verificat |
- 2020
- 424,1 mil
- 2021
- 424,1 mil
- 2022
- 424,1 mil
esef· 09 mai 2023verificat
Fluxuri de numerar · SEK
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -56,6 mil | -138,0 mil | -109,3 mil | esef· 09 mai 2023verificat |
| Investiții (capex) | 464,0 mii | 1,4 mil | 12,1 mil | esef· 09 mai 2023verificat |
| Flux de numerar liber | -57,1 mil ≈ | -139,4 mil ≈ | -121,4 mil ≈ | esef· 09 mai 2023derivat |
| Flux de numerar din investiții | 157,3 mil | -1,4 mil | -12,3 mil | esef· 09 mai 2023verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 50,9 mil | 127,0 mil | 8,2 mil | esef· 09 mai 2023verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 3 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 22,9 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: indisponibil
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Datele sunt mai vechi decât pragul de prospețime.
Scorul pe grupe
23 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — fără ipoteze de evaluare pentru moneda de raportare
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 6,5 %
- Prima de risc a pieței
- 6,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 12,5 %
- Creștere terminală
- 3,0 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 3 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 22,9 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | -21,1 % | 13 (față de colegi) | 45 % |
| Marja netă · Calitate | -4.112,1 % | 3 (față de colegi) | 27 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | -25,4x | 0 (pe interval fix) | 27 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie· parțial0/100 · 1/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate9/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
Mendus AB (publ) (IMMU.ST). Ultimul exercițiu complet: 2022; date până la 2022-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 3,4 mil SEK în 2022; creștere an/an 10 787,1 %; marjă netă -4 112,1 %; ROE -23,7 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 3 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 22,9 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
Niciun semnal în factorii calculați. Nu înseamnă absența riscurilor: factorii fără date nu au fost evaluați, iar riscurile de afacere (marje, stocuri, cerere) sunt în analiza din surse.
Ce o infirmă
- ROIC: -21,1 %
- Marja netă: -4 112,1 %
- Acoperirea dobânzilor: -25,4x
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, Lichiditatea curentă, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Companii listate din Suedia · aceeași țară · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ALFA.STAlfa Laval AB | 223,0 mld | 27,0 | 19,4 % | 11,9 % | +4,1 % | +21 % / +38 % |
| BOL.STBoliden Ab | 143,0 mld | 15,2 | 13,3 % | 10,1 % | +4,8 % | +12 % / +81 % |
| CAST.STCastellum Aktiebolag | 66,6 mld | 71,0 | 1,2 % | 9,8 % | −2,6 % | +27 % / +6 % |
| AAK.STAak Ab (publ) | 47,5 mld | 13,9 | 17,2 % | 7,5 % | +2,2 % | −31 % / −14 % |
| CAMX.STCamurus AB | 42,5 mld | 58,5 | 19,5 % | 32,5 % | +21,3 % | +16 % / +55 % |
| BRAV.STBravida Holding AB | 30,1 mld | 24,5 | 13,7 % | 4,4 % | −4,9 % | +84 % / +123 % |
| ASKER.STAsker Healthcare Group AB | 29,8 mld | 60,5 | 9,8 % | 2,9 % | +11,7 % | −18 % / indisponibil |
| ALLEI.STAlleima AB | 22,7 mld | 33,8 | 4,1 % | 3,6 % | −5,4 % | +11 % / +19 % |
| BURE.STBure Equity AB | 22,6 mld | — | -21,0 % | — | indisponibil | +20 % / +19 % |
| AQ.STAQ Group AB | 19,7 mld | 29,2 | 14,9 % | 7,5 % | +6,0 % | +14 % / +119 % |
| ALTRA.STAltra Fastigheter AB | 18,4 mld | 33,9 | 3,0 % | 15,1 % | −2,2 % | +9 % / +19 % |
| ATT.STAttendo AB (publ) | 16,8 mld | 20,7 | 15,1 % | 4,3 % | +0,1 % | +34 % / +223 % |
| AFRY.STAfry Ab | 14,9 mld | 18,7 | 6,2 % | 3,1 % | −5,2 % | −17 % / +4 % |
| ATRLJ-B.STAtrium Ljungberg AB | 14,0 mld | 17,1 | 2,9 % | 23,9 % | −2,0 % | −33 % / −44 % |
| ALIG.STAlimak Group AB (publ) | 12,7 mld | 21,3 | 8,2 % | 8,8 % | −3,2 % | −18 % / +50 % |
| ACAD.STAcadeMedia AB | 12,7 mld | 15,5 | 12,7 % | 4,3 % | +9,7 % | +22 % / +138 % |
| APOTEA.STApotea AB (publ) | 10,7 mld | 46,8 | 31,3 % | 3,2 % | +10,1 % | +15 % / indisponibil |
| BOOZT.STBoozt AB | 10,6 mld | 37,9 | 10,4 % | 3,6 % | +0,5 % | +58 % / +44 % |
| BUFAB.STBufab AB (publ) | 5,0 mld | 9,2 | 15,1 % | 6,9 % | −7,4 % | +36 % / +110 % |
| ACTI.STActive Biotech AB (publ) | 4,9 mld | — | -84,5 % | — | indisponibil | −32 % / −77 % |
| CEVI.STCellaVision AB | 4,7 mld | 30,8 | 18,0 % | 20,2 % | +4,9 % | +20 % / +12 % |
| COOR.STCoor Service Management Holding AB | 4,7 mld | 18,2 | 13,0 % | 2,2 % | +16,7 % | +1 % / +25 % |
| BHG.STBHG Group AB | 4,5 mld | 31,1 | 2,5 % | 1,4 % | +6,2 % | −18 % / +113 % |
| CARA.STCarasent AB (publ) | 1,8 mld | 51,7 | 4,1 % | 10,1 % | +24,9 % | −8 % / +87 % |
| BICO.STBICO Group AB | 1,7 mld | — | -46,0 % | -72,7 % | −13,3 % | +16 % / −51 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru IMMU.ST din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
Mendus AB dezvoltă terapii celulare bazate pe celule dendritice alogene pentru a trata cancerul, cu accent pe menținerea remisiunii și reducerea recidivelor. Compania își concentrează programele pe leucemia mieloidă acută, cancerul ovarian și sarcoamele GIST, într-o piață oncologică în creștere, ceea ce face relevantă evaluarea potențialului acestor candidați.
SWOT
Puncte tari
- Platforma DCOne și expertiza în biologia celulelor dendritice alogene oferă o bază tehnologică proprie. Date de supraviețuire pozitive din studiul ADVANCE II, prezentate la o conferință majoră, susțin proof of concept-ul.
- Portofoliul acoperă mai multe indicații, de la AML la cancerul ovarian și sarcoame, ceea ce reduce dependența de o singură piață.
- Statusul de medicament orfan pentru unele candidați poate aduce avantaje în procesul de autorizare, potrivit raportului.
Puncte slabe
- Compania este în fază timpurie de dezvoltare, iar majoritatea produselor nu au ajuns la studii pivotale. Acest lucru face ca veniturile viitoare să rămână incerte.
- Fabricarea la scară largă a vididencel tocmai a fost inițiată, ceea ce ridică riscuri de producție și de costuri.
- Dependența de un număr redus de programe face ca eșecul unui studiu să aibă un impact major asupra companiei.
Oportunități
- Dacă datele din studiile pivotale confirmă beneficiul în întreținerea AML, produsul ar putea fi combinat cu azacitidina orală.
- Parteneriate pentru candidații mai mari ar putea accelera dezvoltarea clinică, conform strategiei declarate.
- Platforma celulelor NK cu memorie ar putea deschide noi programe în tumori hematologice și solide.
Amenințări
- Terapiile de întreținere deja aprobate ar putea limita adoptarea unui nou produs în AML.
- Numeroase imunoterapii concurente ar putea depăși candidații companiei în timp.
- Schimbările de reglementare sau întârzierile în autorizare ar putea prelungi perioada până la comercializare.
Riscuri
- Risc de dezvoltare clinicăridicat
Majoritatea candidaților se află în studii timpurii, iar rezultatele pot să nu confirme beneficiul clinic în studiile ulterioare.
- Risc de finanțareridicat
Compania are nevoie de capital pentru studii și producție, iar dificultățile de finanțare ar putea limita dezvoltarea.
- Risc de producțiemediu
Scalarea fabricării celulare este complexă, iar întârzierile sau problemele de calitate ar putea afecta calendarul.
- Risc de concurențămediu
Terapiile aprobate și cele în dezvoltare ar putea reduce interesul pentru produsele Mendus.
- Risc de dependență de parteneriscăzut
Dacă parteneriatele nu se materializează, compania ar putea fi nevoită să finanțeze singură dezvoltarea.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă datele de supraviețuire din ADVANCE II se confirmă în studii mai mari, compania ar putea deveni un actor relevant în întreținerea AML.
- Piața oncologică în creștere și lipsa de opțiuni în recidivă ar putea susține adoptarea unor noi terapii.
- Platforma tehnologică și portofoliul diversificat ar putea oferi mai multe șanse de succes.
Ce ar strica teza
- Majoritatea produselor sunt în faze timpurii, iar eșecul unui studiu ar putea avea un impact major.
- Concurența din imunoonccologie este intensă, iar terapiile aprobate ar putea limita spațiul pentru candidați.
- Necesarul de finanțare pentru studii și producție ar putea duce la noi emisiuni de acțiuni.
De urmărit
- Rezultatele suplimentare din studiul ALISON în cancerul ovarian2023
- Progresul pregătirilor pentru studiul clinic cu ilixadencel în GIST2023
- Evoluția producției la scară largă a vididencelnext 10-K
- Eventuale parteneriate pentru candidații mai mari2023
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Mendus este o companie biofarmaceutică suedeză care folosește expertiza în biologia celulelor dendritice alogene pentru a dezvolta terapii imunonocologice. Potrivit raportului anual pentru 2022, viziunea companiei este de a deveni un actor relevant în tratamentul cancerului, atât prin beneficiu clinic pentru pacienți, cât și printr-o bază solidă pe termen lung. Misiunea declarată este de a folosi sistemul imunitar pentru a controla boala reziduală și a reduce recidivele, care rămân principala cauză a deceselor legate de cancer 1.
Segmente
Vididencel (leucemie mieloidă acută și cancer ovarian)
Vididencel este un vaccin celular cancerigen derivat din linia celulară leucemică patentată DCOne. Studiul de fază 2 ADVANCE II, în monoterapie, a fost folosit pentru a susține poziționarea produsului ca terapie de întreținere în AML, inclusiv în combinație cu azacitidină orală. Pentru cancerul ovarian, studiul de fază 1 ALISON a raportat date clinice inițiale despre un profil de siguranță favorabil 1.
Ilixadencel (sarcoame și GIST)
Ilixadencel este un imunoactivator alogen, administrat intratumoral, care recrutează celule natural killer și celule dendritice ale pacientului. Compania urmărește combinarea acestuia cu inhibitori de tirozin kinază în tumorile stromale gastrointestinale și în alte sarcoame, iar pregătirile pentru un studiu clinic erau în curs la sfârșitul lui 2022 1.
Platforma celulelor NK cu memorie
Mendus a prezentat o metodă de expansiune a celulelor NK cu memorie derivate de la donatori, bazată pe platforma DCOne. Compania intenționează să transforme acest program într-un nou candidat, dezvoltat singură sau în parteneriat, în domenii ca tumorile hematologice 1.
Piața în context
Piața globală a terapiilor anticanceroase a fost estimată la 155,34 miliarde USD în 2021, cu o creștere preconizată la 241,65 miliarde USD până în 2026, conform unui raport citat de companie 1. Cancerul rămâne o problemă majoră, iar numărul estimat de cazuri noi a crescut la 19,3 milioane în 2020 1. Totuși, aceste proiecții provin dintr-un raport terț și pot diferi de realitatea pieței viitoare.
Tendințe
- Creșterea pieței terapiilor oncologicevânt din spate
Dezvoltarea de noi terapii oncologice rămâne un motor important de creștere pentru industria farmaceutică, potrivit companiei. Dacă această creștere se menține, ar putea oferi spațiu pentru noi produse imunoterapeutice.
- Concurența intensă în imunoonccologievânt din față
Domeniul imunoonccologiei este foarte competitiv, cu multe terapii noi combinate cu inhibitori de checkpoint. Această competiție ar putea limita cota de piață a unei companii mici.
- Nevoie medicală nesatisfăcută în întreținerevânt din spate
Înainte de aprobarea unei forme orale de azacitidină, opțiunile de întreținere în AML erau foarte limitate. Lipsa tratamentelor pentru recidivă ar putea sprijini interesul pentru noi alternative.
- Competiția cu terapiile de întreținere aprobatemixt
Terapiile de întreținere deja aprobate în AML ar putea reduce spațiul pentru candidații în dezvoltare. Efectul depinde de rezultatele studiilor comparative și de adoptarea clinică.
Poziția concurențială
Mendus concurează cu alte companii care dezvoltă imunoterapii și terapii de întreținere în oncologie. Compania recunoaște că domeniul este dominat de terapii combinate cu inhibitori de checkpoint și că își propune să se diferențieze prin accent pe întreținere și pe monoterapie. Lipsa unei concurențe directe în anumite indicații ar putea fi un avantaj, dar presiunea din partea terapiilor deja aprobate rămâne o realitate 1.
- Bristol Myers SquibbBMY
Compania care comercializează Onureg, o formă orală de azacitidină aprobată pentru întreținerea în AML, citată ca reper de piață în raportul Mendus.
- Producători de inhibitori de tirozin kinază
Produsele standard pentru GIST, pe care Mendus le vede ca parteneri potențiali în combinații cu ilixadencel.
- Dezvoltatori de imunoterapii cu inhibitori de checkpoint
Companii care dezvoltă combinații imunoterapeutice dominante în oncologie, descrise în raport ca fiind foarte competitive.
- Dezvoltatori de terapii celulare NK
Companii active în domeniul terapiilor bazate pe celule natural killer, un segment în rapidă expansiune.
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Rapoarte anuale (ESEF)
- Raportul anual 202209 mai 2023
- Raportul anual 202119 apr. 2022
Surse
- [1] Annual report, fiscal year ended 2022-12-31 (ESEF) · SEC / Mendus AB (publ) · 31 dec. 2022
Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.