olivLaw · Cercetare acțiuni Europa
Inventiva IVA.PA
Franța · Euronext Paris · ISIN FR0013233012 · Verticală: Companii listate din Franța
La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Inventiva (IVA.PA) costa 3,36 EUR (−5,22 % într-o zi), cu capitalizare 626,3 mil EUR, beta 0,39, interval pe 52 de săptămâni 2,65–5,98 EUR.
Date la · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 54,9
- neutru
- Bollinger (20, 2)
- 2,53 – 3,65
- în jumătatea de sus a benzii · %B 0,74 · lățimea benzii 36,4 %
- SMA 50 / 200
- 3,27 / 4,11
- tendință mixtă
- MACD (12, 26, 9)
- 0,08 / 0,01
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | EURO STOXX 50 | Față de EURO STOXX 50 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | +13,3 % | −0,6 % | +14,0 pp | — |
| 3 luni | −16,5 % | −4,2 % | −12,4 pp | — |
| 6 luni | −25,4 % | +4,3 % | −29,8 pp | — |
| De la început de an | −14,8 % | +7,5 % | −22,3 pp | — |
| 1 an | −6,5 % | +9,9 % | −16,5 pp | −6,8 % |
| 3 ani | −6,4 % | +49,8 % | −56,3 pp | −15,9 % |
| 5 ani | −72,2 % | +42,8 % | −115,0 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Venituri | 12,2 mil | 17,5 mil | 9,2 mil | 4,5 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | +43,5 % | −47,4 % | −51,3 % |
| Profit net | -54,3 mil | -110,4 mil | -184,2 mil | -354,1 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | -1,31 | -2,43 | -3,08 | -1,90 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| netă % | -445,6 % | -631,8 % | -2.002,7 % | -7.899,6 % |
| Flux de numerar liber | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 99,3 mil EUR
- Datorie financiară
- indisponibil EUR
- Datorie netă
- indisponibil EUR
- Capitaluri proprii
- -28,5 mil EUR
- Active totale
- 249,5 mil EUR
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 3,16x
- ROE
- indisponibil
- ROA
- -192,2 %
- Marja FCF
- indisponibil
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (EUR)
Marje
Cont de profit și pierdere · EUR
| Linie | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 12,2 mil | 17,5 mil | 9,2 mil | 4,5 mil | esef· 09 apr. 2026verificat |
| Cercetare și dezvoltare | 60,5 mil | 110,0 mil | 90,9 mil | 87,0 mil | esef· 09 apr. 2026verificat |
| Profit operațional | -57,1 mil | -102,7 mil | -97,6 mil | -141,0 mil | esef· 09 apr. 2026verificat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 2,1 mil | 6,9 mil | 88,9 mil | 216,9 mil | esef· 09 apr. 2026verificat |
| Impozit pe profit | -20,0 mii | 607,0 mii | 313,0 mii | 22,0 mii | esef· 09 apr. 2026verificat |
| Profit net | -54,3 mil | -110,4 mil | -184,2 mil | -354,1 mil | esef· 09 apr. 2026verificat |
| EPS diluat | -1,31 | -2,43 | -3,08 | -1,90 | esef· 09 apr. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 41,4 mil | 45,4 mil | 59,8 mil | 186,8 mil | esef· 09 apr. 2026verificat |
- 2023
- 45,4 mil
- 2024
- 59,8 mil
- 2025
- 186,8 mil
esef· 09 apr. 2026verificat
Bilanț · EUR
| Linie | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 86,7 mil | 26,9 mil | 96,6 mil | 99,3 mil | esef· 09 apr. 2026verificat |
| Stocuri | 373,0 mii | 417,0 mii | 0 | 0 | esef· 09 apr. 2026verificat |
| Active curente | 106,4 mil | 48,2 mil | 111,5 mil | 244,5 mil | esef· 09 apr. 2026verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 568,0 mii | 541,0 mii | 48,0 mii | 182,0 mii | esef· 09 apr. 2026verificat |
| Active totale | 116,0 mil | 69,6 mil | 119,0 mil | 249,5 mil | esef· 09 apr. 2026verificat |
| Datorii curente | 30,7 mil | 50,2 mil | 120,7 mil | 77,4 mil | esef· 09 apr. 2026verificat |
| Datorii totale | 70,5 mil | 101,6 mil | 225,6 mil | 278,0 mil | esef· 09 apr. 2026verificat |
| Capital propriu | 45,5 mil | -32,0 mil | -106,6 mil | -28,5 mil | esef· 09 apr. 2026verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | 41,4 mil | 45,4 mil | 59,8 mil | 186,4 mil | esef· 09 apr. 2026derivat |
Fluxuri de numerar · EUR
| Linie | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -44,9 mil | -81,6 mil | -85,9 mil | -104,9 mil | esef· 09 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar din investiții | 8,9 mil | -7,7 mil | 8,7 mil | -133,2 mil | esef· 09 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 37,3 mil | 29,1 mil | 145,6 mil | 241,3 mil | esef· 09 apr. 2026verificat |
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 4 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 25,0 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 626,3 mil EUR
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
25 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
- Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 3,0 %
- Prima de risc a pieței
- 5,5 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 8,5 %
- Creștere terminală
- 2,0 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 25,0 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | -7.899,6 % | 0 (față de colegi) | 25 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | -28,3 % | 0 (pe interval fix) | 33 % |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | -0,7x | 0 (pe interval fix) | 25 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 3,2x | 100 (pe interval fix) | 17 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie40/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțial0/100 · 1/2 factori cu valoare
- Calitate· parțial0/100 · 1/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
INVENTIVA (IVA.PA). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 4,5 mil EUR în 2025; creștere an/an -51,3 %; marjă netă -7 899,6 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 25,0 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Lichiditatea curentă: 3,2x
Ce o infirmă
- Marja netă: -7 899,6 %
- CAGR venituri 3 ani: -28,3 %
- Acoperirea dobânzilor: -0,7x
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Conversia profitului în FCF, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Companii listate din Franța · aceeași țară · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AI.PAL'air Liquide Societe Anonyme Pour L'etude Et L'exploitation Des Procedes Georges Claude | 109,3 mld | 33,2 | 12,9 % | 12,2 % | −2,0 % | +26 % / +32 % |
| AC.PAAccor | 13,8 mld | 30,7 | 9,6 % | 8,0 % | +0,6 % | +6 % / +56 % |
| ADP.PAAeroports De Paris | 11,7 mld | 34,1 | 7,8 % | 5,6 % | +12,1 % | −7 % / +4 % |
| AKE.PAArkema | 7,1 mld | 115,4 | 0,9 % | 0,7 % | −5,0 % | +12 % / −37 % |
| ALO.PAAlstom | 5,8 mld | 18,3 | 3,1 % | 1,7 % | +3,7 % | −51 % / −4 % |
| AF.PAAir France - Klm | 4,3 mld | 13,6 | — | 1,0 % | +4,8 % | +20 % / +9 % |
| ATE.PAAlten | 3,1 mld | 29,5 | 4,8 % | 2,6 % | −1,1 % | +33 % / −29 % |
| BB.PASociete Bic | 2,7 mld | 31,3 | 5,0 % | 4,1 % | −4,8 % | +32 % / +5 % |
| ANTIN.PAAntin Infrastructure Partners | 1,4 mld | 13,0 | 21,9 % | 36,6 % | −8,1 % | −24 % / −35 % |
| 74SW.PA74software | 792,7 mil | 20,9 | 8,9 % | 8,5 % | +44,8 % | −13 % / +41 % |
| AUB.PAAubay | 667,4 mil | 17,8 | 13,6 % | 6,3 % | +11,3 % | +3 % / +45 % |
| IVA.PAInventiva | 626,3 mil | — | — | -7.899,6 % | −51,3 % | −8 % / −11 % |
| ASY.PAAssystem | 507,1 mil | 69,9 | 2,5 % | 1,1 % | +7,4 % | −19 % / −18 % |
| ATO.PAAtos Se | 483,0 mil | — | -23.400,0 % | -17,5 % | −16,5 % | −45 % / −94 % |
| ARAMI.PAAramis Group | 298,8 mil | 15,0 | 10,0 % | 0,8 % | +6,3 % | −33 % / −16 % |
| ARVEN.PAArverne Group | 246,1 mil | — | -14,0 % | -115,3 % | +27,0 % | +20 % / −35 % |
| BGO.PACompagnie Chargeurs Invest | 189,4 mil | — | -8,6 % | -5,7 % | −2,9 % | indisponibil / indisponibil |
| ALCIS.PACatering International & Services | 145,0 mil | 28,4 | 9,3 % | 1,9 % | +5,8 % | +39 % / +107 % |
| ALCGM.PACegedim | 144,6 mil | — | -2,6 % | -1,2 % | +10,9 % | −26 % / −49 % |
| ATEME.PAAteme | 144,0 mil | 151,3 | 2,8 % | 1,0 % | +2,2 % | +82 % / +77 % |
| ALHEX.PAHexaom | 144,0 mil | 6,7 | 9,9 % | 2,2 % | +13,1 % | −32 % / +7 % |
| ALBON.PACompagnie Lebon | 111,7 mil | 16,5 | 4,2 % | 8,8 % | −17,9 % | +6 % / +8 % |
| ALHYF.PALhyfe | 75,8 mil | — | -33,4 % | -570,5 % | +287,2 % | indisponibil / indisponibil |
| ALFER.PASergeferrari Group | 61,5 mil | 11,5 | 5,1 % | 1,5 % | +7,4 % | −33 % / −27 % |
| ABEO.PAAbeo | 60,8 mil | 7,3 | 6,9 % | 3,0 % | +12,6 % | −13 % / −54 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru IVA.PA din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (EUR)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 3 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 5 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
Analiză AI
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Produse, piață și concurență
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Știri și depuneri
Din presă
- Chris Benecchi Named Inventiva’s New Chief Operating OfficerYahoo Finance — News · 31 aug. 2026 · EN
Rapoarte anuale (ESEF)
- Raportul anual 202509 apr. 2026
- Raportul anual 202423 apr. 2025
Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.