olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni Europa

Mersen MRN.PA

Franța · Euronext Paris · ISIN FR0000039620 · Verticală: Companii listate din Franța

36,18EUR−5,19 % · 1 ziÎnchidere 05 nov. 2026

La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Mersen (MRN.PA) costa 36,18 EUR (−5,19 % într-o zi), cu capitalizare 879,5 mil EUR, P/E 63,5 pe un EPS diluat de 0,57 EUR în ultimele 12 luni, randament al dividendului 2,49 %, beta 1,26, interval pe 52 de săptămâni 20,55–44,84 EUR.

Date la · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
879,5 mil EUR
acțiuni la 31 dec. 2025
P/E (TTM)
63,5
EPS diluat TTM 0,57 · TTM până la 31 dec. 2025
E/P (TTM)
1,58 %
TTM până la 31 dec. 2025
Randament dividend
2,49 %
DPS 12 luni 0,90
Beta (2 ani)
1,26
Volatilitate (1 an) 46 %
Interval 52 săpt.
20,5544,84

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
42,7
slab (30–45)
Bollinger (20, 2)
34,46 – 43,39
în jumătatea de jos a benzii · %B 0,19 · lățimea benzii 22,9 %
SMA 50 / 200
39,18 / 34,74
tendință mixtă
MACD (12, 26, 9)
-0,33 / -0,24
MACD sub semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaEURO STOXX 50Față de EURO STOXX 50Mediana verticalei
1 lună−16,5 %−0,6 %−15,8 pp—
3 luni−10,1 %−4,2 %−6,0 pp—
6 luni+5,7 %+4,3 %+1,3 pp—
De la început de an+51,7 %+7,5 %+44,2 pp—
1 an+69,5 %+9,9 %+59,5 pp−6,8 %
3 ani+12,2 %+49,8 %−37,7 pp−15,9 %
5 ani+15,5 %+42,8 %−27,4 pp—
Scădere maximă (1 an)
−24,0 %
17 iun. 2026 → 28 iul. 2026
Scădere maximă (5 ani)
−59,9 %
28 iul. 2023 → 09 apr. 2025
Creștere anuală compusă (5 ani)
+2,9 %
EURO STOXX 50 +7,4 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).

E/P în timp

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

P/E-ul de azi e la percentila 100 din propriul istoric de 3 trimestre (min 8,7, mediană 10,3, max 41,8; doar trimestrele cu profit).

Exerciții anuale

Exercițiu202320242025
Venituri1,2 mld1,2 mld1,2 mld
Venituri an/anindisponibil+2,7 %−4,6 %
Profit net81,6 mil59,0 mil14,1 mil
Profit net an/anindisponibil−27,7 %−76,1 %
EPS diluat3,422,370,57
EPS diluat an/anindisponibil−30,7 %−75,9 %
netă %6,7 %4,7 %1,2 %
Flux de numerar liber3,0 mil-10,3 mil56,7 mil

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025

Numerar
86,3 mil EUR
Datorie financiară
389,6 mil EUR
Datorie netă
303,3 mil EUR
Capitaluri proprii
807,2 mil EUR
Active totale
1,7 mld EUR
Datorie / capitaluri
0,48x
Lichiditate curentă
1,47x
ROE
1,7 %
ROA
0,8 %
Marja FCF
4,8 %

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (EUR)

Marje

Cont de profit și pierdere · EUR

Venituri
2023
1,2 mld
2024
1,2 mld
2025
1,2 mld

esef· 07 apr. 2026verificat

Costul vânzărilor
2023
825,5 mil
2024
857,8 mil
2025
834,7 mil

esef· 07 apr. 2026verificat

Profit brut
2023
385,4 mil
2024
385,8 mil
2025
351,7 mil

esef· 07 apr. 2026verificat

Profit operațional
2023
131,4 mil
2024
107,5 mil
2025
56,3 mil

esef· 07 apr. 2026verificat

Cheltuieli cu dobânzile
2023
19,3 mil
2024
24,9 mil
2025
26,6 mil

esef· 07 apr. 2026verificat

Profit înainte de impozit
2023
112,1 mil
2024
83,5 mil
2025
30,5 mil

esef· 07 apr. 2026verificat

Impozit pe profit
2023
26,2 mil
2024
22,0 mil
2025
17,8 mil

esef· 07 apr. 2026verificat

Profit net
2023
81,6 mil
2024
59,0 mil
2025
14,1 mil

esef· 07 apr. 2026verificat

EPS diluat
2023
3,42
2024
2,37
2025
0,57

esef· 07 apr. 2026verificat

Dividend pe acțiune
2023
1,56
2024
1,25
2025
0,90

esef· 07 apr. 2026verificat

Bilanț · EUR

Numerar
2023
37,4 mil
2024
51,3 mil
2025
86,3 mil

esef· 07 apr. 2026verificat

Stocuri
2023
299,2 mil
2024
307,8 mil
2025
257,5 mil

esef· 07 apr. 2026verificat

Active curente
2023
581,0 mil
2024
590,4 mil
2025
557,5 mil

esef· 07 apr. 2026verificat

Fond comercial
2023
257,7 mil
2024
298,1 mil
2025
279,6 mil

esef· 07 apr. 2026verificat

Imobilizări necorporale (fără fond comercial)
2023
50,7 mil
2024
66,2 mil
2025
66,9 mil

esef· 07 apr. 2026verificat

Active totale
2023
1,5 mld
2024
1,8 mld
2025
1,7 mld

esef· 07 apr. 2026verificat

Datorie pe termen lung
2023
256,2 mil
2024
349,5 mil
2025
389,6 mil

esef· 07 apr. 2026verificat

Datorii curente
2023
327,3 mil
2024
427,4 mil
2025
378,3 mil

esef· 07 apr. 2026verificat

Capital propriu
2023
817,7 mil
2024
882,4 mil
2025
807,2 mil

esef· 07 apr. 2026verificat

Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului
2023
23,3 mil
2024
24,3 mil
2025
24,3 mil

esef· 07 apr. 2026derivat

Fluxuri de numerar · EUR

Flux de numerar operațional
2023
179,3 mil
2024
194,0 mil
2025
186,0 mil

esef· 07 apr. 2026verificat

Investiții (capex)
2023
176,3 mil
2024
204,3 mil
2025
129,3 mil

esef· 07 apr. 2026verificat

Flux de numerar liber
2023
3,0 mil ≈
2024
-10,3 mil ≈
2025
56,7 mil ≈

esef· 07 apr. 2026derivat

Flux de numerar din investiții
2023
-183,7 mil
2024
-279,9 mil
2025
-144,1 mil

esef· 07 apr. 2026verificat

Flux de numerar din finanțare
2023
-17,1 mil
2024
96,7 mil
2025
-9,0 mil

esef· 07 apr. 2026verificat

Dividende plătite
2023
36,4 mil
2024
30,9 mil
2025
26,5 mil

esef· 07 apr. 2026verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
-4,6 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR venituri 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR venituri 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EBIT (an/an)
-47,6 %
calculat olivLawFY 2025
Creșterea profitului net (an/an)
-76,1 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR profit net 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR profit net 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EPS (an/an)
-75,9 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR EPS 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR EPS 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea FCF (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă

Profitabilitate

Marja brută
29,6 %
calculat olivLawFY 2025
Marja EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja EBIT
4,7 %
calculat olivLawFY 2025
Marja netă
1,2 %
calculat olivLawFY 2025
Marja FCF
4,8 %
calculat olivLawFY 2025

Randamente

ROE
1,7 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
ROA
0,8 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
ROIC
4,1 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
ROCE
4,2 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Rata de distribuire (EPS)
157,9 %
calculat olivLawFY 2025
Rata de distribuire (FCF)
46,7 %
calculat olivLawFY 2025

Bilanț și datorie

Datoria netă
303,3 mil EUR
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Datorie netă / EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie / capital propriu
0,5x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Acoperirea dobânzilor
2,1x
calculat olivLawFY 2025

Lichiditate

Lichiditatea curentă
1,5x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Lichiditatea rapidă
0,8x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Lichiditatea imediată
0,2x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025

Numerar

Fluxul de numerar operațional
186,0 mil EUR
calculat olivLawFY 2025
Investiții (capex)
129,3 mil EUR
calculat olivLawFY 2025
Fluxul de numerar liber
56,7 mil EUR
calculat olivLawFY 2025
Conversia profitului în FCF
402,1 %
calculat olivLawFY 2025
Conversia EBITDA în numerar
indisponibil
lipsesc date de intrare

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Zile de stoc (DIO)
124 zile
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Zile de plată (DPO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Ciclul de conversie a numerarului
indisponibil
lipsesc date de intrare

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
879,5 mil EUR
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Valoarea întreprinderii (EV)
1,2 mld EUR
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Capitalizare / profit net TTM
62,4x
calculat olivLawFY 2025
P/E (TTM)
63,5x
calculat olivLawFY 2025
Randamentul profitului
1,6 %
calculat olivLawFY 2025
P/B
1,1x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
P/S
0,7x
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBIT
21,0x
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
EV/Venit
1,0x
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
P/FCF
15,5x
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Randament FCF
6,4 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Randamentul dividendului
2,5 %
calculat olivLawFY 2025
Randamentul distribuirilor către acționari
3,0 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025

1 indicatori care nu se aplică sectorului.

Evaluare

Încadrare olivLaw

Profil neutru

Scor: 49 / 100

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

36,18 EUR

05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: 879,5 mil EUR

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
879,5 mil EUR
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
P/E (TTM)
63,5x
calculat olivLawFY 2025
P/B
1,1x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROE
1,7 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Marja netă
1,2 %
calculat olivLawFY 2025
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
-4,6 %
calculat olivLawFY 2025
Randamentul dividendului
2,5 %
calculat olivLawFY 2025

Acoperire și prospețime

26/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2025
Ultima perioadă raportată: 31 dec. 2025
Data ultimului bilanț: 31 dec. 2025
Numărul de acțiuni (coperta ultimei depuneri), la: 31 dec. 2025
Sursă: esefpublicat 07 apr. 2026
verificat 79derivat 4

Scorul pe grupe

  • Calitate56
  • Randamente66
  • Bilanț și datorie28
  • Evaluare43

Interval de valoare estimat

Jos
12,24
EUR pe acțiune
Mijloc
14,12
EUR pe acțiune
Sus
16,99
EUR pe acțiune
Preț: 36,18 EUR
Prețul este peste interval
Potențial până la valoarea centrală: -61,0 % (valoare / preț − 1)
Marja de siguranță: -156,2 % (1 − preț / valoare)
Acord între metode: scăzut · 3 metode folosite · 3 baze independente

Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 6,32 – 62,96 EUR.

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Intervalele metodelor (EUR pe acțiune)

— — Mijloc · ▏ Preț

Metode de evaluare

  • DCF (flux de numerar actualizat)30,73 – 62,96 (Mijloc 42,20)
    WACC 7,2 % · FCFF de pornire 79,0 mil EUR · ponderea valorii terminale în EV 77 %
    Sensibilitatea WACC × g dă limitele metodei; nu sunt probabilități.
    DCF invers: creșterea de pornire implicită de preț (scade liniar spre creșterea terminală, restul ipotezelor fixe): -9,3 %
  • Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsesc date de intrare
  • Colegi: P/E6,32 – 16,99 (Mijloc 9,76)
    20 firme folosite · multiplul median 17,1x · quartile 11,1x – 29,8x
    74SW.PA, ABEO.PA, AC.PA, ADP.PA, AF.PA, AI.PA, ALBON.PA, ALCIS.PA, ALCLA.PA, ALFER.PA, ALHEX.PA, ALO.PA, ALPWG.PA, ALSOG.PA, ANTIN.PA, ARAMI.PA, ATE.PA, AUB.PA, AURE.PA, BB.PA
  • Dividende actualizate (DDM)12,24 – 16,69 (Mijloc 14,12)

Ipoteze (ilustrative, editoriale)

Rata fără risc
3,0 %
Prima de risc a pieței
5,5 %
Beta (implicit)
1,00
Costul capitalului propriu
8,5 %
Creștere terminală
2,0 %

Scorul pe factori

Profil neutru · Scor 49/100

FactorValoareScorPondere folosită
ROIC · Calitate4,1 %33 (față de colegi)17 %
Marja netă · Calitate1,2 %51 (față de colegi)10 %
Conversia profitului în FCF · Calitate402,1 %100 (pe interval fix)10 %
CAGR venituri 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
CAGR EPS 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie2,1x9 (pe interval fix)10 %
Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie1,5x56 (pe interval fix)7 %
P/E (TTM) · Evaluare63,5x13 (față de colegi)17 %
EV/EBITDA · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randament FCF · Evaluare6,4 %81 (pe interval fix)13 %
Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente3,0 %43 (pe interval fix)10 %
Rata de distribuire (FCF) · Randamente46,7 %100 (pe interval fix)7 %

Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

Grupele scorului

  • Bilanț și datorie28/100 · 2/3 factori cu valoare
  • Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
  • Calitate56/100 · 3/3 factori cu valoare
  • Randamente66/100 · 2/2 factori cu valoare
  • Evaluare43/100 · 2/3 factori cu valoare

O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

Memo

MERSEN (MRN.PA). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.

Cifre calculate din situațiile financiare: venit 1,2 mld EUR în 2025; creștere an/an -4,6 %; marjă netă 1,2 %; ROE 1,7 %.

Intervalul de valoare estimat este 12,24–16,99 EUR pe acțiune (mediana a 3 metode, acord între metode: scăzut); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 14,12 EUR, prețul de 36,18 EUR lasă un potențial de -61,0 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -156,2 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.

Scor olivLaw 49/100, încadrare metodologică: profil neutru (scorul, marja de siguranță și acordul metodelor împreună; nu o judecată despre prețul corect). Grupe evaluate parțial: growth. Nu este o recomandare de investiții.

Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

Ce susține teza

  • Conversia profitului în FCF: 402,1 %
  • Randament FCF: 6,4 %
  • Rata de distribuire (FCF): 46,7 %

Ce o infirmă

  • Acoperirea dobânzilor: 2,1x
  • P/E (TTM): 63,5x
  • Prețul este peste intervalul de valoare estimat
  • Metodele de evaluare diverg

Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, EV/EBITDA.

Față de mediana verticalei

Companii listate din Franța · aceeași țară · comparată cu 39 firme

Multipli și rentabilitate față de mediană

P/E
63,5x
mediana verticalei 18,3x
peste mediană (+247,5 %)
EV/EBITDA
—
mediana verticalei 6,3x
P/S
0,7x
mediana verticalei 0,5x
peste mediană (+44,8 %)
P/B
1,1x
mediana verticalei 1,1x
peste mediană (+6,4 %)
ROE
1,7 %
mediana verticalei 4,2 %
sub mediană (−58,4 %)
Marja netă
1,2 %
mediana verticalei 1,1 %
peste mediană (+5,5 %)
Marja EBIT
4,7 %
mediana verticalei 3,2 %
peste mediană (+49,4 %)
Venituri an/an
-4,6 %
mediana verticalei 0,6 %
sub mediană (−881,4 %)
Datorie netă/EBITDA
—
mediana verticalei -1,2x
Randament dividend
2,5 %
mediana verticalei 1,7 %
peste mediană (+46,2 %)

Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

Firmele verticalei

CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
AI.PAL'air Liquide Societe Anonyme Pour L'etude Et L'exploitation Des Procedes Georges Claude109,3 mld33,212,9 %12,2 %−2,0 %+26 % / +32 %
AC.PAAccor13,8 mld30,79,6 %8,0 %+0,6 %+6 % / +56 %
ADP.PAAeroports De Paris11,7 mld34,17,8 %5,6 %+12,1 %−7 % / +4 %
AKE.PAArkema7,1 mld115,40,9 %0,7 %−5,0 %+12 % / −37 %
ALO.PAAlstom5,8 mld18,33,1 %1,7 %+3,7 %−51 % / −4 %
AF.PAAir France - Klm4,3 mld13,6—1,0 %+4,8 %+20 % / +9 %
ATE.PAAlten3,1 mld29,54,8 %2,6 %−1,1 %+33 % / −29 %
BB.PASociete Bic2,7 mld31,35,0 %4,1 %−4,8 %+32 % / +5 %
ANTIN.PAAntin Infrastructure Partners1,4 mld13,021,9 %36,6 %−8,1 %−24 % / −35 %
MRN.PAMersen879,5 mil63,51,7 %1,2 %−4,6 %+66 % / +8 %
74SW.PA74software792,7 mil20,98,9 %8,5 %+44,8 %−13 % / +41 %
AUB.PAAubay667,4 mil17,813,6 %6,3 %+11,3 %+3 % / +45 %
ASY.PAAssystem507,1 mil69,92,5 %1,1 %+7,4 %−19 % / −18 %
ATO.PAAtos Se483,0 mil—-23.400,0 %-17,5 %−16,5 %−45 % / −94 %
ARAMI.PAAramis Group298,8 mil15,010,0 %0,8 %+6,3 %−33 % / −16 %
ARVEN.PAArverne Group246,1 mil—-14,0 %-115,3 %+27,0 %+20 % / −35 %
BGO.PACompagnie Chargeurs Invest189,4 mil—-8,6 %-5,7 %−2,9 %indisponibil / indisponibil
ALCIS.PACatering International & Services145,0 mil28,49,3 %1,9 %+5,8 %+39 % / +107 %
ALCGM.PACegedim144,6 mil—-2,6 %-1,2 %+10,9 %−26 % / −49 %
ATEME.PAAteme144,0 mil151,32,8 %1,0 %+2,2 %+82 % / +77 %
ALHEX.PAHexaom144,0 mil6,79,9 %2,2 %+13,1 %−32 % / +7 %
ALBON.PACompagnie Lebon111,7 mil16,54,2 %8,8 %−17,9 %+6 % / +8 %
ALHYF.PALhyfe75,8 mil—-33,4 %-570,5 %+287,2 %indisponibil / indisponibil
ALFER.PASergeferrari Group61,5 mil11,55,1 %1,5 %+7,4 %−33 % / −27 %
ABEO.PAAbeo60,8 mil7,36,9 %3,0 %+12,6 %−13 % / −54 %

Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru MRN.PA din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

Prognoza motorului olivLaw

Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.

Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

Scenarii ilustrative

Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.

Pesimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
De bază
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Optimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Nimic nu se salvează.

Preț estimat (EUR)

Preț estimatPesimistDe bazăOptimist
1 ani
19,77
Randament total -44 % · Pe an -44 %
35,12
Randament total -1 % · Pe an -1 %
53,13
Randament total 49 % · Pe an 49 %
3 ani
15,84
Randament total -53 % · Pe an -22 %
31,96
Randament total -7 % · Pe an -2 %
53,56
Randament total 54 % · Pe an 15 %
5 ani
12,69
Randament total -60 % · Pe an -17 %
29,09
Randament total -13 % · Pe an -3 %
53,99
Randament total 59 % · Pe an 10 %
Ce mută cel mai mult prețul la 3 ani
  • P/E la ieșire± 7,99
  • Marja netă± 5,59
  • Creșterea anuală a veniturilor± 5,03
  • Diluare anuală± 0,47

Analiză AI

Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.

Produse, piață și concurență

Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.

Știri și depuneri

Din presă

Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.

Rapoarte anuale (ESEF)

Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.

Mersen (MRN.PA): acțiune, rezultate, evaluare și prognoză · olivLaw