olivLaw · Cercetare acțiuni Europa
NCAB Group AB (publ) NCAB.ST
Suedia · Nasdaq Stockholm · ISIN SE0017160773 · Verticală: Companii listate din Suedia
NCAB Group este o companie suedeză care distribuie și asamblează mostre și prototipuri de plăci de circuite imprimate pentru clienți din industrie și medicină. În 2025 a avut o cifră de afaceri de 1 800,3 milioane de coroane suedeze, cu o marjă EBITA de 9,4 procente, într-un context de cerere care s-a stabilizat în unele regiuni.
La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea NCAB Group AB (publ) (NCAB.ST) costa 74,50 SEK (−6,87 % într-o zi), cu capitalizare 14,0 mld SEK, P/E 67,7 pe un EPS diluat de 1,10 SEK în ultimele 12 luni, randament al dividendului 0,00 %, beta 1,31, interval pe 52 de săptămâni 38,84–89,60 SEK.
Date la · analiza AI din · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 36,6
- slab (30–45)
- Bollinger (20, 2)
- 76,51 – 91,39
- sub banda inferioară · %B -0,14 · lățimea benzii 17,7 %
- SMA 50 / 200
- 83,45 / 70,79
- tendință mixtă
- MACD (12, 26, 9)
- -0,60 / 0,32
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | EURO STOXX 50 | Față de EURO STOXX 50 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −16,2 % | −0,6 % | −15,5 pp | — |
| 3 luni | +3,5 % | −4,2 % | +7,6 pp | — |
| 6 luni | +2,1 % | +4,3 % | −2,3 pp | — |
| De la început de an | +55,9 % | +7,5 % | +48,3 pp | — |
| 1 an | +34,2 % | +9,9 % | +24,3 pp | −8,5 % |
| 3 ani | +32,3 % | +49,8 % | −17,5 pp | +12,3 % |
| 5 ani | −5,0 % | +42,8 % | −47,8 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
P/E-ul de azi e la percentila 100 din propriul istoric de 3 trimestre (min 34,1, mediană 43,5, max 47,4; doar trimestrele cu profit).
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Venituri | 4,1 mld | 3,6 mld | 3,7 mld |
| Venituri an/an | indisponibil | −11,6 % | +3,6 % |
| Profit net | 403,7 mil | 254,7 mil | 206,0 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | −36,9 % | −19,1 % |
| EPS diluat | 2,15 | 1,36 | 1,10 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | −36,7 % | −19,1 % |
| netă % | 9,9 % | 7,0 % | 5,5 % |
| Flux de numerar liber | 695,6 mil | 349,4 mil | 283,4 mil |
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 333,8 mil SEK
- Datorie financiară
- indisponibil SEK
- Datorie netă
- indisponibil SEK
- Capitaluri proprii
- 1,4 mld SEK
- Active totale
- 3,5 mld SEK
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 1,78x
- ROE
- 14,3 %
- ROA
- 6,0 %
- Marja FCF
- 7,6 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (SEK)
Marje
Cont de profit și pierdere · SEK
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Venituri | 4,1 mld | 3,6 mld | 3,7 mld | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Profit operațional | 591,4 mil | 386,1 mil | 336,1 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Amortizare și depreciere | 98,6 mil | 113,6 mil | 119,7 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| EBITDA | 690,0 mil ≈ | 499,7 mil ≈ | 455,9 mil ≈ | esef· 26 oct. 2026derivat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 69,0 mil | 71,3 mil | 66,7 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | 533,6 mil | 340,0 mil | 273,9 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 129,7 mil | 85,3 mil | 67,8 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Profit net | 403,7 mil | 254,7 mil | 206,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| EPS diluat | 2,15 | 1,36 | 1,10 | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 187,6 mil | 187,4 mil | 187,2 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Dividend pe acțiune | 1,10 | 1,10 | 0,00 | esef· 26 oct. 2026derivat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Profit operațional + Amortizare și depreciere.
- 2023
- 187,6 mil
- 2024
- 187,4 mil
- 2025
- 187,2 mil
esef· 26 oct. 2026verificat
Bilanț · SEK
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Numerar | 478,6 mil | 310,6 mil | 333,8 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Creanțe | 1,2 mld | 1,1 mld | — | esef· 08 mai 2025verificat |
| Stocuri | 315,2 mil | 293,9 mil | 329,9 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Active curente | 1,5 mld | 1,4 mld | 1,5 mld | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Fond comercial | 1,3 mld | 1,6 mld | 1,6 mld | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 251,6 mil | 252,9 mil | 223,2 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Active totale | 3,2 mld | 3,4 mld | 3,5 mld | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Datorii curente | 838,5 mil | 809,5 mil | 872,5 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Datorii totale | 1,9 mld | 1,9 mld | 2,1 mld | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Capital propriu | 1,3 mld | 1,4 mld | 1,4 mld | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | 186,9 mil | 187,3 mil | 187,3 mil | esef· 26 oct. 2026derivat |
Fluxuri de numerar · SEK
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 700,4 mil | 354,2 mil | 286,8 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 4,8 mil | 4,7 mil | 3,4 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | 695,6 mil ≈ | 349,4 mil ≈ | 283,4 mil ≈ | esef· 26 oct. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -490,7 mil | -281,7 mil | -271,9 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | -78,2 mil | -269,1 mil | 52,3 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Dividende plătite | 205,7 mil | 205,8 mil | 98,0 mii | esef· 26 oct. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- acoperirea ponderilor scorului: 52,1 % din minimum 60 %
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 14,0 mld SEK
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
52 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — fără ipoteze de evaluare pentru moneda de raportare
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 6,5 %
- Prima de risc a pieței
- 6,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 12,5 %
- Creștere terminală
- 3,0 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 52,1 % din minimum 60 %
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | 5,5 % | 56 (față de colegi) | 12 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | 137,6 % | 100 (pe interval fix) | 12 % |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | 5,0x | 54 (pe interval fix) | 12 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 1,8x | 81 (pe interval fix) | 8 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | 67,7x | 4 (față de colegi) | 20 % |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | 2,0 % | 25 (pe interval fix) | 16 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | 0,0 % | 0 (pe interval fix) | 12 % |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | 0,0 % | 100 (pe interval fix) | 8 % |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie65/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate78/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente40/100 · 2/2 factori cu valoare
- Evaluare13/100 · 2/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
NCAB Group AB (publ) (NCAB.ST). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 3,7 mld SEK în 2025; creștere an/an 3,6 %; marjă netă 5,5 %; ROE 14,3 %.
Intervalul de valoare estimat este 17,07–37,17 SEK pe acțiune (mediana a 1 metode, acord între metode: o singură metodă); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 23,40 SEK, prețul de 74,50 SEK lasă un potențial de -68,6 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -218,4 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 52,1 % din minimum 60 %).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Conversia profitului în FCF: 137,6 %
- Lichiditatea curentă: 1,8x
- Rata de distribuire (FCF): 0,0 %
Ce o infirmă
- P/E (TTM): 67,7x
- Randament FCF: 2,0 %
- Randamentul distribuirilor către acționari: 0,0 %
- Prețul este peste intervalul de valoare estimat
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, EV/EBITDA.
Față de mediana verticalei
Companii listate din Suedia · aceeași țară · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ALFA.STAlfa Laval AB | 223,0 mld | 27,0 | 19,4 % | 11,9 % | +4,1 % | +21 % / +38 % |
| BOL.STBoliden Ab | 143,0 mld | 15,2 | 13,3 % | 10,1 % | +4,8 % | +12 % / +81 % |
| CAST.STCastellum Aktiebolag | 66,6 mld | 71,0 | 1,2 % | 9,8 % | −2,6 % | +27 % / +6 % |
| AAK.STAak Ab (publ) | 47,5 mld | 13,9 | 17,2 % | 7,5 % | +2,2 % | −31 % / −14 % |
| CAMX.STCamurus AB | 42,5 mld | 58,5 | 19,5 % | 32,5 % | +21,3 % | +16 % / +55 % |
| BRAV.STBravida Holding AB | 30,1 mld | 24,5 | 13,7 % | 4,4 % | −4,9 % | +84 % / +123 % |
| ASKER.STAsker Healthcare Group AB | 29,8 mld | 60,5 | 9,8 % | 2,9 % | +11,7 % | −18 % / indisponibil |
| ALLEI.STAlleima AB | 22,7 mld | 33,8 | 4,1 % | 3,6 % | −5,4 % | +11 % / +19 % |
| BURE.STBure Equity AB | 22,6 mld | — | -21,0 % | — | indisponibil | +20 % / +19 % |
| AQ.STAQ Group AB | 19,7 mld | 29,2 | 14,9 % | 7,5 % | +6,0 % | +14 % / +119 % |
| ALTRA.STAltra Fastigheter AB | 18,4 mld | 33,9 | 3,0 % | 15,1 % | −2,2 % | +9 % / +19 % |
| ATT.STAttendo AB (publ) | 16,8 mld | 20,7 | 15,1 % | 4,3 % | +0,1 % | +34 % / +223 % |
| AFRY.STAfry Ab | 14,9 mld | 18,7 | 6,2 % | 3,1 % | −5,2 % | −17 % / +4 % |
| ATRLJ-B.STAtrium Ljungberg AB | 14,0 mld | 17,1 | 2,9 % | 23,9 % | −2,0 % | −33 % / −44 % |
| NCAB.STNCAB Group AB (publ) | 14,0 mld | 67,7 | 14,3 % | 5,5 % | +3,6 % | +42 % / +14 % |
| ALIG.STAlimak Group AB (publ) | 12,7 mld | 21,3 | 8,2 % | 8,8 % | −3,2 % | −18 % / +50 % |
| ACAD.STAcadeMedia AB | 12,7 mld | 15,5 | 12,7 % | 4,3 % | +9,7 % | +22 % / +138 % |
| APOTEA.STApotea AB (publ) | 10,7 mld | 46,8 | 31,3 % | 3,2 % | +10,1 % | +15 % / indisponibil |
| BOOZT.STBoozt AB | 10,6 mld | 37,9 | 10,4 % | 3,6 % | +0,5 % | +58 % / +44 % |
| BUFAB.STBufab AB (publ) | 5,0 mld | 9,2 | 15,1 % | 6,9 % | −7,4 % | +36 % / +110 % |
| ACTI.STActive Biotech AB (publ) | 4,9 mld | — | -84,5 % | — | indisponibil | −32 % / −77 % |
| CEVI.STCellaVision AB | 4,7 mld | 30,8 | 18,0 % | 20,2 % | +4,9 % | +20 % / +12 % |
| COOR.STCoor Service Management Holding AB | 4,7 mld | 18,2 | 13,0 % | 2,2 % | +16,7 % | +1 % / +25 % |
| BHG.STBHG Group AB | 4,5 mld | 31,1 | 2,5 % | 1,4 % | +6,2 % | −18 % / +113 % |
| CARA.STCarasent AB (publ) | 1,8 mld | 51,7 | 4,1 % | 10,1 % | +24,9 % | −8 % / +87 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru NCAB.ST din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (SEK)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | 43,63 Randament total -41 % · Pe an -41 % | 77,17 Randament total 4 % · Pe an 4 % | 116,28 Randament total 56 % · Pe an 56 % |
| 3 ani | 41,56 Randament total -44 % · Pe an -18 % | 82,79 Randament total 11 % · Pe an 4 % | 137,10 Randament total 84 % · Pe an 23 % |
| 5 ani | 39,60 Randament total -47 % · Pe an -12 % | 88,83 Randament total 19 % · Pe an 4 % | 161,63 Randament total 117 % · Pe an 17 % |
- P/E la ieșire± 20,70
- Marja netă± 14,49
- Creșterea anuală a veniturilor± 12,00
- Diluare anuală± 1,22
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
NCAB Group este o companie suedeză care distribuie și asamblează mostre și prototipuri de plăci de circuite imprimate pentru clienți din industrie și medicină. În 2025 a avut o cifră de afaceri de 1 800,3 milioane de coroane suedeze, cu o marjă EBITA de 9,4 procente 1, într-un context de cerere care s-a stabilizat în unele regiuni.
SWOT
Puncte tari
Puncte slabe
Oportunități
Riscuri
- Cerere industrialămediu
Cererea depinde de activitatea industrială și de investițiile de capital, iar recuperarea este inegală între sectoare și regiuni 1.
- Concentrare în Asiaridicat
O parte importantă a producției globale de plăci rămâne în China, iar schimbările geopolitice pot afecta producția și transportul 1.
- Capacitate și echilibru ofertă-cereremediu
Schimbări bruște ale cererii pot genera supracapacitate sau lipsă de capacitate, cu efecte asupra prețurilor și livrărilor 1.
- Riscuri valutaremediu
Activitatea în mai multe monede poate afecta rezultatele raportate, așa cum s-a observat în 2025 1.
- Tensiuni comercialeridicat
Noile tarife pot modifica costurile și fluxurile de produse, cu impact asupra unor linii de produse 1.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă cererea din America de Nord continuă să crească, segmentul cu cea mai ridicată marjă ar putea contribui tot mai mult la rezultatul grupului 1.
- Modelul cu capital circulant redus poate susține achiziții finanțate din fluxuri proprii, potrivit descrierii companiei 1.
- Cota de piață încă modestă lasă spațiu pentru creștere organică, dacă poziția de nișă se consolidează 1.
Ce ar strica teza
- Dacă efectele valutare și mixul de produse continuă să apese marjele, rezultatul operațional ar putea rămâne sub nivelurile anterioare 1.
- Tensiunile comerciale și dependența de fabrici din Asia pot genera întreruperi de livrare sau costuri suplimentare 1.
- Creșterea organică slabă în 2025 indică o dependență de achiziții pentru atingerea obiectivelor de creștere 1.
De urmărit
- Evoluția cifrei de afaceri și a marjei EBITA față de ținta de 8 miliarde de coroane2026
- Efectele tarifelor comerciale asupra fluxului de produse din Asia2026
- Rezultatele segmentului North America și evoluția comenzilorQ1 2027
- Reevaluarea țintelor financiare anunțată de administrație2027
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
NCAB Group oferă servicii de achiziție, prototipare și producție de scurtă serie pentru plăci de circuite imprimate, lucrând cu o rețea globală de fabrici partenere. Compania are un model de afaceri cu capital circulant redus, descentralizat, cu birouri regionale apropiate de clienți. Potrivit raportului anual 2025, compania se concentrează pe calitate, fiabilitate și sustenabilitate ca factori de diferențiere 1.
Strategia pe termen mediu combină creșterea organică cu achiziții, iar compania și-a propus să ajungă la o cifră de afaceri netă de 8 miliarde de coroane în 2026, cu ponderi aproximativ egale între creșterea organică și cea prin achiziții 1. Administrația a indicat că țintele financiare vor fi reevaluate înainte de 2027 1.
Compania este listată la Nasdaq Stockholm, pe lista Mid Cap, și are un număr relativ mare de acționari instituționali și un procent semnificativ de proprietate străină 1.
Segmente
Europa
Segmentul Europa reprezintă cea mai mare parte a activității grupului, iar raportul anual îl descrie ca fiind ancorat în relațiile de lungă durată cu clienții industriali din regiune 1.
Piața în context
Piața plăcilor de circuite imprimate este descrisă de companie ca fragmentată, cu mulți distribuitori locali și regionali, iar cererea depinde de activitatea industrială și de investițiile de capital 1. Compania estimează că are o cotă de piață de aproximativ 2% în SUA, ceea ce lasă loc de creștere 1.
Cererea s-a stabilizat în 2025, în special în America de Nord și Scandinavia, în timp ce unele zone din Europa au rămas slabe 1. Presiunile inflaționiste și recuperarea inegală între industrii rămân factori de incertitudine 1.
Tendințe
- Cerere industrială în revenirevânt din spate
Stabilizarea sau îmbunătățirea cererii în America de Nord și în Scandinavia ar putea sprijini volumele dacă investițiile industriale continuă 1.
- Tarife și tensiuni comercialevânt din față
Tarifele dintre China și SUA, precum și noile măsuri comerciale, pot afecta fluxul de produse și costurile, ceea ce compania identifică drept un risc 1.
- Diversificarea producției în afara Chineimixt
Extinderea producției în Asia de Sud-Est și Europa poate reduce dependența de un singur furnizor principal, dar necesită timp și investiții 1.
- Efecte valutarevânt din față
Variațiile valutare au redus EBITA în 2025, iar evoluția coroanei față de dolar și yuan rămâne un factor de influență asupra rezultatelor raportate 1.
Poziția concurențială
Concurența vine de la furnizori asiatici care vând direct clienților și de la distribuitori globali care oferă alternative cu costuri mai mici 1. NCAB se diferențiază prin calitate, relații apropiate cu clienții și expertiză tehnică, conform raportului anual 1.
Piața fiind fragmentată, nu există un lider clar cu o cotă dominantă, iar presiunea concurențială a fost descrisă ca stabilă în 2025 1.
- Furnizori asiatici direcți
Producători din Asia care vând direct clienților globali, fiind menționați de companie ca sursă de presiune concurențială constantă 1.
- Distribuitori globali de plăci de circuite
Reprezentanți globali care oferă alternative cu costuri reduse pentru clienții care caută prețuri mai mici 1.
- Tradingbolaguri locale și regionale
Numeroși distribuitori locali care activează pe piețele regionale, contribuind la fragmentarea pieței 1.
- Producători de plăci cu capacitate proprie
Companii care integrează producția și distribuția, competind pentru aceiași clienți industriali 1.
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Rapoarte anuale (ESEF)
- Raportul anual 202526 oct. 2026
- Raportul anual 202408 mai 2025
Surse
- [1] Annual report, fiscal year ended 2025-12-31 (ESEF) · SEC / NCAB Group AB (publ) · 31 dec. 2025
Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.