olivLaw · Cercetare acțiuni Europa
Ovzon AB (publ) OVZON.ST
Suedia · Nasdaq Stockholm · ISIN SE0010948711 · Verticală: Companii listate din Suedia
Ovzon AB develops mobile satellite communication solutions combining its own satellite, the Ovzon 3, with third-party satellite capacity and portable terminals. The company targets defence, national security and public safety customers who need resilient communication where terrestrial networks are unavailable, and its own satellite has been in operation since its successful commissioning in 2024.
La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Ovzon AB (publ) (OVZON.ST) costa 37,02 SEK (−5,56 % într-o zi), cu capitalizare 4,1 mld SEK, P/E 30,3 pe un EPS diluat de 1,22 SEK în ultimele 12 luni, beta 0,86, interval pe 52 de săptămâni 30,75–69,40 SEK.
Date la · analiza AI din · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 51,7
- neutru
- Bollinger (20, 2)
- 30,24 – 41,02
- în jumătatea de sus a benzii · %B 0,63 · lățimea benzii 30,2 %
- SMA 50 / 200
- 36,63 / 47,70
- tendință mixtă
- MACD (12, 26, 9)
- 0,84 / 0,39
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | EURO STOXX 50 | Față de EURO STOXX 50 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | +9,5 % | −0,6 % | +10,1 pp | — |
| 3 luni | −3,1 % | −4,2 % | +1,1 pp | — |
| 6 luni | −33,0 % | +4,3 % | −37,3 pp | — |
| De la început de an | −13,2 % | +7,5 % | −20,7 pp | — |
| 1 an | +9,7 % | +9,9 % | −0,2 pp | −8,3 % |
| 3 ani | +476,4 % | +49,8 % | +426,5 pp | +12,0 % |
| 5 ani | −9,2 % | +42,8 % | −52,1 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
P/E-ul de azi e la percentila 0 din propriul istoric de 1 trimestre (min 35,0, mediană 35,0, max 35,0; doar trimestrele cu profit).
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Venituri | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| Venituri an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| Profit net | -60,0 mil | -162,0 mil | 137,0 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | -1,09 | -1,45 | 1,22 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| netă % | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| Flux de numerar liber | -662,0 mil | -92,0 mil | 299,0 mil |
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 171,0 mil SEK
- Datorie financiară
- 243,0 mil SEK
- Datorie netă
- 72,0 mil SEK
- Capitaluri proprii
- 1,8 mld SEK
- Active totale
- 2,8 mld SEK
- Datorie / capitaluri
- 0,14x
- Lichiditate curentă
- 0,69x
- ROE
- 8,1 %
- ROA
- 4,9 %
- Marja FCF
- indisponibil
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (SEK)
Cont de profit și pierdere · SEK
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Profit operațional | -95,0 mil | -82,0 mil | 140,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Amortizare și depreciere | 28,0 mil | 82,0 mil | 151,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| EBITDA | -67,0 mil ≈ | 0 ≈ | 291,0 mil ≈ | esef· 26 oct. 2026derivat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 2,0 mil | 86,0 mil | 77,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | -67,0 mil | -161,0 mil | 106,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Impozit pe profit | -7,0 mil | 1,0 mil | -31,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Profit net | -60,0 mil | -162,0 mil | 137,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| EPS diluat | -1,09 | -1,45 | 1,22 | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | — | 111,5 mil | 112,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Profit operațional + Amortizare și depreciere.
Bilanț · SEK
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Numerar | 247,0 mil | 126,0 mil | 171,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Active curente | 355,0 mil | 415,0 mil | 540,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 2,2 mld | 2,4 mld | 2,3 mld | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 84,0 mil | 103,0 mil | 97,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Active totale | 2,5 mld | 2,8 mld | 2,8 mld | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | 640,0 mil | 0 | 243,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Datorii curente | 119,0 mil | 1,1 mld | 779,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Capital propriu | 1,8 mld | 1,6 mld | 1,8 mld | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | 55,0 mil | 111,7 mil | 111,4 mil | esef· 26 oct. 2026derivat |
Fluxuri de numerar · SEK
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -14,0 mil | 51,0 mil | 337,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 648,0 mil | 143,0 mil | 38,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | -662,0 mil ≈ | -92,0 mil ≈ | 299,0 mil ≈ | esef· 26 oct. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -668,0 mil | -158,0 mil | -49,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 651,0 mil | -17,0 mil | -243,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
Scor: 43 / 100
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 4,1 mld SEK
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
- Calitate58
- Bilanț și datorie31
- Evaluare42
Interval de valoare estimat
indisponibil — fără ipoteze de evaluare pentru moneda de raportare
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 6,5 %
- Prima de risc a pieței
- 6,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 12,5 %
- Creștere terminală
- 3,0 %
Scorul pe factori
Profil neutru · Scor 43/100
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | 7,1 % | 33 (față de colegi) | 16 % |
| Marja netă · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | 218,2 % | 100 (pe interval fix) | 9 % |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | 0,2x | 60 (față de colegi) | 16 % |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | 1,8x | 5 (pe interval fix) | 9 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 0,7x | 0 (pe interval fix) | 6 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | 30,3x | 38 (față de colegi) | 16 % |
| EV/EBITDA · Evaluare | 14,4x | 5 (pe interval fix) | 16 % |
| Randament FCF · Evaluare | 7,3 % | 91 (pe interval fix) | 13 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie31/100 · 3/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate58/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare42/100 · 3/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
Ovzon AB (publ) (OVZON.ST). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: ROE 8,1 %; datorie netă/EBITDA 0,2x.
Intervalul de valoare estimat este 15,05–30,10 SEK pe acțiune (mediana a 2 metode, acord între metode: scăzut); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 19,60 SEK, prețul de 37,02 SEK lasă un potențial de -47,1 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -88,9 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Scor olivLaw 43/100, încadrare metodologică: profil neutru (scorul, marja de siguranță și acordul metodelor împreună; nu o judecată despre prețul corect). Grupe evaluate parțial: growth, returns. Nu este o recomandare de investiții.
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Conversia profitului în FCF: 218,2 %
- Randament FCF: 7,3 %
Ce o infirmă
- Acoperirea dobânzilor: 1,8x
- Lichiditatea curentă: 0,7x
- EV/EBITDA: 14,4x
- Prețul este peste intervalul de valoare estimat
- Metodele de evaluare diverg
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Marja netă, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Companii listate din Suedia · aceeași țară · comparată cu 40 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ALFA.STAlfa Laval AB | 223,0 mld | 27,0 | 19,4 % | 11,9 % | +4,1 % | +21 % / +38 % |
| BOL.STBoliden Ab | 143,0 mld | 15,2 | 13,3 % | 10,1 % | +4,8 % | +12 % / +81 % |
| CAST.STCastellum Aktiebolag | 66,6 mld | 71,0 | 1,2 % | 9,8 % | −2,6 % | +27 % / +6 % |
| AAK.STAak Ab (publ) | 47,5 mld | 13,9 | 17,2 % | 7,5 % | +2,2 % | −31 % / −14 % |
| CAMX.STCamurus AB | 42,5 mld | 58,5 | 19,5 % | 32,5 % | +21,3 % | +16 % / +55 % |
| BRAV.STBravida Holding AB | 30,1 mld | 24,5 | 13,7 % | 4,4 % | −4,9 % | +84 % / +123 % |
| ASKER.STAsker Healthcare Group AB | 29,8 mld | 60,5 | 9,8 % | 2,9 % | +11,7 % | −18 % / indisponibil |
| ALLEI.STAlleima AB | 22,7 mld | 33,8 | 4,1 % | 3,6 % | −5,4 % | +11 % / +19 % |
| BURE.STBure Equity AB | 22,6 mld | — | -21,0 % | — | indisponibil | +20 % / +19 % |
| AQ.STAQ Group AB | 19,7 mld | 29,2 | 14,9 % | 7,5 % | +6,0 % | +14 % / +119 % |
| ALTRA.STAltra Fastigheter AB | 18,4 mld | 33,9 | 3,0 % | 15,1 % | −2,2 % | +9 % / +19 % |
| ATT.STAttendo AB (publ) | 16,8 mld | 20,7 | 15,1 % | 4,3 % | +0,1 % | +34 % / +223 % |
| AFRY.STAfry Ab | 14,9 mld | 18,7 | 6,2 % | 3,1 % | −5,2 % | −17 % / +4 % |
| ATRLJ-B.STAtrium Ljungberg AB | 14,0 mld | 17,1 | 2,9 % | 23,9 % | −2,0 % | −33 % / −44 % |
| ALIG.STAlimak Group AB (publ) | 12,7 mld | 21,3 | 8,2 % | 8,8 % | −3,2 % | −18 % / +50 % |
| ACAD.STAcadeMedia AB | 12,7 mld | 15,5 | 12,7 % | 4,3 % | +9,7 % | +22 % / +138 % |
| APOTEA.STApotea AB (publ) | 10,7 mld | 46,8 | 31,3 % | 3,2 % | +10,1 % | +15 % / indisponibil |
| BOOZT.STBoozt AB | 10,6 mld | 37,9 | 10,4 % | 3,6 % | +0,5 % | +58 % / +44 % |
| BUFAB.STBufab AB (publ) | 5,0 mld | 9,2 | 15,1 % | 6,9 % | −7,4 % | +36 % / +110 % |
| ACTI.STActive Biotech AB (publ) | 4,9 mld | — | -84,5 % | — | indisponibil | −32 % / −77 % |
| CEVI.STCellaVision AB | 4,7 mld | 30,8 | 18,0 % | 20,2 % | +4,9 % | +20 % / +12 % |
| COOR.STCoor Service Management Holding AB | 4,7 mld | 18,2 | 13,0 % | 2,2 % | +16,7 % | +1 % / +25 % |
| BHG.STBHG Group AB | 4,5 mld | 31,1 | 2,5 % | 1,4 % | +6,2 % | −18 % / +113 % |
| CARA.STCarasent AB (publ) | 1,8 mld | 51,7 | 4,1 % | 10,1 % | +24,9 % | −8 % / +87 % |
| BICO.STBICO Group AB | 1,7 mld | — | -46,0 % | -72,7 % | −13,3 % | +16 % / −51 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru OVZON.ST din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
Ovzon AB develops mobile satellite communication solutions combining its own satellite, the Ovzon 3, with third-party satellite capacity and portable terminals. The company targets defence, national security and public safety customers who need resilient communication where terrestrial networks are unavailable, and its own satellite has been in operation since its successful commissioning in 2024 1.
SWOT
Puncte tari
- Compania controlează un satelit propriu, cu antene orientabile și procesor la bord, ceea ce îi oferă o platformă integrată față de concurenți 1.
- Terminalele mobile sunt compacte și pot fi operate de un singur utilizator, ceea ce susține adoptarea în misiuni de teren 1.
- Portofoliul combină capacitate proprie și capacitate terță, ceea ce extinde acoperirea fără a depinde exclusiv de un singur furnizor 1.
Puncte slabe
- Dependența de un singur satelit proprie creează risc operațional dacă acesta suferă defecțiuni sau degradare 1.
- Parte din capacitate provine de la terți, ceea ce limitează controlul asupra costurilor și disponibilității 1.
- Segmentul de masă aduce presiune de preț, iar marjele ar putea fi afectate în acele piețe 1.
Oportunități
- Cererea din apărare și securitate națională ar putea crește dacă guvernele extind achizițiile de comunicații reziliente 1.
- Lansarea terminalului T8 pentru platforme fără pilot ar putea deschide piețe noi în supraveghere și monitorizare 1.
- Dacă compania extinde flota de sateliți, ar putea crește acoperirea și capacitatea totală a sistemului 1.
Amenințări
- Constelațiile LEO și furnizorii tradiționali pot reduce diferențierea dacă oferă conectivitate similară la costuri mai mici 1.
- Presiunea competitivă din segmentul de masă ar putea extinde-se și în misiunile critice 1.
- Perturbările geopolitice sau atacurile asupra infrastructurii spațiale ar putea afecta serviciile 1.
Riscuri
- Dependență de un singur satelitridicat
Funcționarea Ovzon 3 este esențială pentru portofoliul companiei, iar o defecțiune sau o degradare ar putea afecta serviciile clienților 1.
- Concurența din constelațiile LEOmediu
Furnizorii de conectivitate pe orbită joasă pot oferi servicii similare, ceea ce ar putea afecta prețurile și cotele de piață 1.
- Presiune de preț în segmentul de masămediu
Piețele de masă sunt sensibile la preț, iar compania ar putea fi nevoită să reducă tarifele pentru a rămâne competitivă 1.
- Întârzieri în dezvoltarea terminalelor noimediu
Lansarea pilot a terminalului T8 este planificată în 2026, iar întârzierile ar putea amâna accesul la noi segmente de clienți 1.
- Risc geopolitic și de securitatescăzut
Activitățile în zone de conflict și amenințările cibernetice ar putea perturba rețeaua și contractele cu clienții din apărare 1.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă cererea pentru comunicații reziliente în apărare și siguranță publică continuă să crească, portofoliul integrat al companiei ar putea deveni un avantaj durabil 1.
- Satelitul Ovzon 3, în funcțiune din 2024, oferă o platformă proprie care poate fi extinsă, ceea ce susține creșterea pe termen lung 1.
- Combinația dintre terminale compacte și capacitate terță poate permite acoperire globală fără investiții proporționale în infrastructură 1.
Ce ar strica teza
- Concurența din constelațiile LEO și din operatorii tradiționali ar putea reduce diferențierea companiei și presiunea asupra prețurilor 1.
- Dependența de un singur satelit proprie ar putea expune compania la riscuri operaționale care afectează toate serviciile 1.
- Dacă segmentul de masă rămâne sub presiune de preț, marjele ar putea fi limitate în acele piețe 1.
De urmărit
- Lansarea pilot a terminalului T8 pentru platforme fără pilot2026
- Performanța și disponibilitatea satelitului Ovzon 32027
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Ovzon offere SATCOM-soluții integrate care combină capacitatea satelitară, serviciile de rețea și terminalele mobile proprii într-o singură soluție end-to-end, lansată comercial în 2014 1. Compania operează o portofoliu de servicii, de la Ovzon Orion și Ovzon Pegasus, bazate pe satelitul Ovzon 3, până la Ovzon Hero, Ovzon Plus și Ovzon Go, care folosesc capacitate de la terți 1. Valoarea propusă este mobilitatea, reziliența și prestația în medii în care rețelele terestre lipsesc sau sunt perturbate 1.
Segmente
Terminale mobile satelitare
Ovzon dezvoltă terminale mobile satelitare pentru operarea în mișcare (On-The-Move) și în pauză (On-The-Pause), pe uscat, pe mare și în aer, cu modele de la T7 și T6 până la P30 1. Terminalul T8 este în dezvoltare pentru platforme fără pilot, cu lansare pilot planificată în 2026 1.
Servicii de rețea și satelit
Serviciile de rețea integrează capacitatea proprie cu cea de la terți într-o arhitectură hibridă, monitorizată din centrul de operare al rețelei 1. Ovzon Orion și Ovzon Pegasus se adresează în special apărării și autorităților, iar Ovzon Plus și Ovzon Go vizează siguranța publică, serviciile de salvare și utilizările temporare 1.
Satelitul Ovzon 3
Ovzon 3 include antene orientabile, un procesor la bord reprogramabil și capacitate de comunicare directă între terminale, ceea ce reduce întârzierea și crește securitatea 1. Compania descrie satelitul drept fundamentul strategiei sale de rețea și susține că poate extinde acoperirea prin noi sateliți proprii 1.
Piața în context
Piața comunicațiilor prin satelit se extinde de la servicii de bandă largă până la soluții avansate pentru afaceri și misiuni critice, cu cerere crescută în apărare, siguranță publică și alte domenii unde mobilitatea și fiabilitatea sunt esențiale 1. Compania definește această piață prin segmentele de misiuni critice, unde prețul depinde de fiabilitate, și de piața de masă, unde presiunea prețului este mare 1.
Ovzon își indică poziția prin cererea clienților din apărare, securitate națională și siguranță publică, care cer soluții suverane și rezistente la perturbări 1. Scurtă de componente terestre, comunicația prin satelit devine un nivel de rezervă independent pentru infrastructura digitală 1.
Poziția concurențială
Ovzon se compară cu operatorii tradiționali de comunicații prin satelit și cu furnizorii de constelații LEO, care oferă conectivitate similară în anumite scenarii 1. Avantajul declarat al companiei constă în integrarea propriului satelit, a terminalelor și a serviciilor de rețea într-o singură soluție 1.
- Operatori tradiționali de satelit comercial
Furnizori de capacitate satelitară cu arhitectură dublu-salt, pe care Ovzon le consideră mai puțin mobile și mai puțin rezistente 1.
- Constelații LEO de bandă largă
Rețele de sateliți pe orbită joasă, care concurează în conectivitate, dar pe care Ovzon le integrează parțial prin capacitate terță 1.
- Furnizori de telefonie mobilă și fixă
Operatorii terestri sunt alternativa principală în zonele cu acoperire, deși sunt mai puțin relevanți în scenariile fără infrastructură 1.
- Furnizori de terminale SATCOM militare
Producătorii de echipamente pentru apărare concurează pe terminale mobile și pe soluții securizate pentru misiuni critice 1.
Știri și depuneri
Din presă
- ► Ovzon receives order from New U.S. government customer for SATCOM solutions on Ovzon 3European Defence Review · 28 sept. 2026 · RO
Rapoarte anuale (ESEF)
- Raportul anual 202526 oct. 2026
- Raportul anual 202408 mai 2025
Surse
- [1] Annual report, fiscal year ended 2025-12-31 (ESEF) · SEC / Ovzon AB (publ) · 31 dec. 2025
Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.