olivLaw · Cercetare acțiuni Europa
Proact IT Group AB PACT.ST
Suedia · Nasdaq Stockholm · ISIN SE0015961222 · Verticală: Companii listate din Suedia
Proact IT Group este un furnizor nordic de servicii IT care livrează infrastructură, cloud hibrid și servicii gestionate, cu accent pe clienții din sectorul public și din industrie. În 2023 compania a raportat un scor NPS de 59 și o marjă EBITA ajustată de 7,9 procent în Nordic & Baltics, într-un context de cerere mai prudentă pentru sisteme hardware.
La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Proact IT Group AB (PACT.ST) costa 140,20 SEK (−3,04 % într-o zi), cu capitalizare 3,8 mld SEK, P/E 22,3 pe un EPS diluat de 6,29 SEK în ultimele 12 luni, randament al dividendului 1,32 %, beta 0,62, interval pe 52 de săptămâni 96,00–155,80 SEK.
Date la · analiza AI din · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 42,7
- slab (30–45)
- Bollinger (20, 2)
- 134,53 – 156,21
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,26 · lățimea benzii 14,9 %
- SMA 50 / 200
- 141,32 / 122,64
- tendință mixtă
- MACD (12, 26, 9)
- 1,87 / 2,78
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | EURO STOXX 50 | Față de EURO STOXX 50 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −1,3 % | −0,6 % | −0,6 pp | — |
| 3 luni | +10,9 % | −4,2 % | +15,1 pp | — |
| 6 luni | +17,8 % | +4,3 % | +13,5 pp | — |
| De la început de an | +23,9 % | +7,5 % | +16,3 pp | — |
| 1 an | +33,8 % | +9,9 % | +23,9 pp | −8,3 % |
| 3 ani | +73,7 % | +49,8 % | +23,9 pp | +12,0 % |
| 5 ani | +60,4 % | +42,8 % | +17,6 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
P/E-ul de azi e la percentila 100 din propriul istoric de 3 trimestre (min 11,9, mediană 14,9, max 20,4; doar trimestrele cu profit).
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2021 | 2022 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Venituri | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| Venituri an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| Profit net | 117,1 mil | 191,3 mil | 172,6 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | +63,3 % | −9,7 % |
| EPS diluat | 4,27 | 6,97 | 6,29 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | +63,2 % | −9,8 % |
| netă % | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| Flux de numerar liber | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2023 · 31 dec. 2023
- Numerar
- 547,9 mil SEK
- Datorie financiară
- indisponibil SEK
- Datorie netă
- indisponibil SEK
- Capitaluri proprii
- 1,0 mld SEK
- Active totale
- 4,0 mld SEK
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 1,09x
- ROE
- 17,9 %
- ROA
- 4,2 %
- Marja FCF
- indisponibil
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (SEK)
Cont de profit și pierdere · SEK
| Linie | 2021 | 2022 | 2023 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Costul vânzărilor | 2,7 mld | 3,7 mld | 3,8 mld | esef· 23 apr. 2024verificat |
| Profit brut | 811,4 mil | 1,1 mld | 1,1 mld | esef· 23 apr. 2024verificat |
| Profit operațional | 166,2 mil | 260,6 mil | 229,8 mil | esef· 23 apr. 2024verificat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 19,8 mil | 26,4 mil | 40,0 mil | esef· 23 apr. 2024verificat |
| Profit înainte de impozit | 151,9 mil | 244,2 mil | 218,3 mil | esef· 23 apr. 2024verificat |
| Impozit pe profit | 34,7 mil | 52,6 mil | 45,2 mil | esef· 23 apr. 2024verificat |
| Profit net | 117,1 mil | 191,3 mil | 172,6 mil | esef· 23 apr. 2024verificat |
| EPS diluat | 4,27 | 6,97 | 6,29 | esef· 23 apr. 2024verificat |
| Dividend pe acțiune | — | 1,50 | 1,85 | esef· 23 apr. 2024verificat |
Bilanț · SEK
| Linie | 2021 | 2022 | 2023 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Numerar | 463,9 mil | 505,7 mil | 547,9 mil | esef· 23 apr. 2024verificat |
| Active curente | 1,6 mld | 2,1 mld | 2,0 mld | esef· 23 apr. 2024verificat |
| Imobilizări corporale nete | 83,1 mil | 74,2 mil | 74,1 mil | esef· 23 apr. 2024verificat |
| Fond comercial | 820,7 mil | 983,6 mil | 983,6 mil | esef· 23 apr. 2024verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 224,9 mil | 230,7 mil | 177,3 mil | esef· 23 apr. 2024verificat |
| Active totale | 3,4 mld | 4,2 mld | 4,0 mld | esef· 23 apr. 2024verificat |
| Datorii curente | 1,5 mld | 1,9 mld | 1,8 mld | esef· 23 apr. 2024verificat |
| Datorii totale | 2,7 mld | 3,3 mld | 3,0 mld | esef· 23 apr. 2024verificat |
| Capital propriu | 713,9 mil | 923,4 mil | 1,0 mld | esef· 23 apr. 2024verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | 27,4 mil | 27,4 mil | 27,4 mil | esef· 23 apr. 2024derivat |
Fluxuri de numerar · SEK
| Linie | 2021 | 2022 | 2023 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Investiții (capex) | 44,0 mil | 39,4 mil | 44,3 mil | esef· 23 apr. 2024verificat |
| Flux de numerar din investiții | -404,6 mil | -194,6 mil | -51,9 mil | esef· 23 apr. 2024verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 66,2 mil | -247,4 mil | -430,1 mil | esef· 23 apr. 2024verificat |
| Răscumpărări de acțiuni | — | 0 | 19,6 mil | esef· 23 apr. 2024verificat |
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 4 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 3,8 mld SEK
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Datele sunt mai vechi decât pragul de prospețime.
Scorul pe grupe
27 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — fără ipoteze de evaluare pentru moneda de raportare
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 6,5 %
- Prima de risc a pieței
- 6,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 12,5 %
- Creștere terminală
- 3,0 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | 5,7x | 65 (pe interval fix) | 23 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 1,1x | 24 (pe interval fix) | 15 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | 22,3x | 50 (față de colegi) | 38 % |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | 0,5 % | 7 (pe interval fix) | 23 % |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie49/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
- Randamente· parțial7/100 · 1/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțial50/100 · 1/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
Proact IT Group AB (PACT.ST). Ultimul exercițiu complet: 2023; date până la 2023-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: ROE 17,9 %.
Intervalul de valoare estimat este 57,88–117,47 SEK pe acțiune (mediana a 2 metode, acord între metode: scăzut); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 76,94 SEK, prețul de 140,20 SEK lasă un potențial de -45,1 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -82,2 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
Niciun semnal în factorii calculați. Nu înseamnă absența riscurilor: factorii fără date nu au fost evaluați, iar riscurile de afacere (marje, stocuri, cerere) sunt în analiza din surse.
Ce o infirmă
- Lichiditatea curentă: 1,1x
- Randamentul distribuirilor către acționari: 0,5 %
- Prețul este peste intervalul de valoare estimat
- Metodele de evaluare diverg
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Marja netă, Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, EV/EBITDA, Randament FCF, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Companii listate din Suedia · aceeași țară · comparată cu 40 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ALFA.STAlfa Laval AB | 223,0 mld | 27,0 | 19,4 % | 11,9 % | +4,1 % | +21 % / +38 % |
| BOL.STBoliden Ab | 143,0 mld | 15,2 | 13,3 % | 10,1 % | +4,8 % | +12 % / +81 % |
| CAST.STCastellum Aktiebolag | 66,6 mld | 71,0 | 1,2 % | 9,8 % | −2,6 % | +27 % / +6 % |
| AAK.STAak Ab (publ) | 47,5 mld | 13,9 | 17,2 % | 7,5 % | +2,2 % | −31 % / −14 % |
| CAMX.STCamurus AB | 42,5 mld | 58,5 | 19,5 % | 32,5 % | +21,3 % | +16 % / +55 % |
| BRAV.STBravida Holding AB | 30,1 mld | 24,5 | 13,7 % | 4,4 % | −4,9 % | +84 % / +123 % |
| ASKER.STAsker Healthcare Group AB | 29,8 mld | 60,5 | 9,8 % | 2,9 % | +11,7 % | −18 % / indisponibil |
| ALLEI.STAlleima AB | 22,7 mld | 33,8 | 4,1 % | 3,6 % | −5,4 % | +11 % / +19 % |
| BURE.STBure Equity AB | 22,6 mld | — | -21,0 % | — | indisponibil | +20 % / +19 % |
| AQ.STAQ Group AB | 19,7 mld | 29,2 | 14,9 % | 7,5 % | +6,0 % | +14 % / +119 % |
| ALTRA.STAltra Fastigheter AB | 18,4 mld | 33,9 | 3,0 % | 15,1 % | −2,2 % | +9 % / +19 % |
| ATT.STAttendo AB (publ) | 16,8 mld | 20,7 | 15,1 % | 4,3 % | +0,1 % | +34 % / +223 % |
| AFRY.STAfry Ab | 14,9 mld | 18,7 | 6,2 % | 3,1 % | −5,2 % | −17 % / +4 % |
| ATRLJ-B.STAtrium Ljungberg AB | 14,0 mld | 17,1 | 2,9 % | 23,9 % | −2,0 % | −33 % / −44 % |
| ALIG.STAlimak Group AB (publ) | 12,7 mld | 21,3 | 8,2 % | 8,8 % | −3,2 % | −18 % / +50 % |
| ACAD.STAcadeMedia AB | 12,7 mld | 15,5 | 12,7 % | 4,3 % | +9,7 % | +22 % / +138 % |
| APOTEA.STApotea AB (publ) | 10,7 mld | 46,8 | 31,3 % | 3,2 % | +10,1 % | +15 % / indisponibil |
| BOOZT.STBoozt AB | 10,6 mld | 37,9 | 10,4 % | 3,6 % | +0,5 % | +58 % / +44 % |
| BUFAB.STBufab AB (publ) | 5,0 mld | 9,2 | 15,1 % | 6,9 % | −7,4 % | +36 % / +110 % |
| ACTI.STActive Biotech AB (publ) | 4,9 mld | — | -84,5 % | — | indisponibil | −32 % / −77 % |
| CEVI.STCellaVision AB | 4,7 mld | 30,8 | 18,0 % | 20,2 % | +4,9 % | +20 % / +12 % |
| COOR.STCoor Service Management Holding AB | 4,7 mld | 18,2 | 13,0 % | 2,2 % | +16,7 % | +1 % / +25 % |
| BHG.STBHG Group AB | 4,5 mld | 31,1 | 2,5 % | 1,4 % | +6,2 % | −18 % / +113 % |
| CARA.STCarasent AB (publ) | 1,8 mld | 51,7 | 4,1 % | 10,1 % | +24,9 % | −8 % / +87 % |
| BICO.STBICO Group AB | 1,7 mld | — | -46,0 % | -72,7 % | −13,3 % | +16 % / −51 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru PACT.ST din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
Proact IT Group este un furnizor nordic de servicii IT care livrează infrastructură, cloud hibrid și servicii gestionate, cu accent pe clienții din sectorul public și din industrie. În 2023 compania a raportat un scor NPS de 59 1 și o marjă EBITA ajustată de 7,9 procent în Nordic & Baltics 1, într-un context de cerere mai prudentă pentru sisteme hardware.
SWOT
Puncte tari
- Venituri recurente ridicate și clienți de lungă durată, ceea ce oferă stabilitate contractuală.
- Relații cu mai mulți furnizori tehnologici și capacitate de a livra arhitecturi hibride complete.
- Scoruri ridicate de satisfacție a clienților în măsurători externe și interne.
Puncte slabe
- Vânzările de sisteme au scăzut în mai multe unități, ceea ce afectează veniturile și marjele.
- Dependența de personal extern în anumite regiuni crește costurile și reduce marjele.
- Marjele variază mult între unitățile de business, ceea ce arată o performanță neuniformă.
Oportunități
- Cererea pentru cloud hibrid, cloud local și servicii de securitate ar putea crește veniturile recurente.
- Achizițiile de companii cu competențe în cloud hibrid pot accelera strategia companiei.
- Serviciile legate de inteligență artificială și de gestiunea datelor pot deschide noi contracte.
Amenințări
- Cicluri de vânzare mai lungi și incertitudinea economică pot amâna investițiile clienților.
- Presiunea inflației costurilor poate reduce marjele dacă nu poate fi transferată clienților.
- Schimbările în relațiile cu furnizorii principali ar putea afecta oferta companiei.
Riscuri
- Dependența de furnizorimediu
Compania livrează produse și servicii de la un număr limitat de parteneri, iar o schimbare de relație ar putea perturba livrările.
- Scăderea vânzărilor de sistemeridicat
Veniturile din hardware au scăzut în mai multe unități, iar revenirea depinde de decizia clienților de a investi.
- Presiunea asupra marjelormediu
Costurile de personal și de vânzare au crescut, iar dacă nu pot fi compensate, rentabilitatea ar putea fi afectată.
- Concentrarea clienților din sectorul publicmediu
Ponderea mare a sectorului public face compania sensibilă la bugete și la procedurile de achiziție guvernamentale.
- Riscuri legate de securitatea ciberneticăscăzut
Un incident de securitate la un client sau la o infrastructură gestionată ar putea afecta reputația și contractele.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă veniturile recurente din cloud și servicii continuă să crească, compania ar putea deveni mai puțin dependentă de ciclurile de vânzare de hardware.
- Scorul NPS ridicat și clienții de lungă durată sugerează o bază stabilă de contracte care poate susține creșterea.
- Dacă unitățile cu marje mai mici își îmbunătățesc eficiența, rentabilitatea grupului ar putea crește.
Ce ar strica teza
- Dacă cererea pentru sisteme rămâne slabă, veniturile totale ar putea continua să scadă în unele regiuni.
- Presiunea costurilor de personal și de vânzare ar putea limita îmbunătățirea marjelor.
- Concentrarea pe sectorul public face compania vulnerabilă la schimbări bugetare sau de politică.
De urmărit
- Evoluția veniturilor din sisteme în unitățile West și CentralQ1 2027
- Marjele EBITA ajustate pe unitatea UK2027
- Creșterea veniturilor din servicii cloud și suport2027
- Obiectivele de NPS și de emisii menționate în strategia de sustenabilitatenext 10-K
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Proact se prezintă ca un specialist IT independent care nu produce echipamente și nu deține centre de date proprii, ci integrează soluții de la un număr restrâns de parteneri strategici, printre care Azure, Cisco, Dell, NetApp, Nvidia și VMware 1. Compania livrează atât sisteme, cât și servicii, iar clienții sunt în principal companii mari și medii și instituții publice. Potrivit raportului anual, veniturile din clienți recurenți au reprezentat cirka 97 procent din total în 2023 1.
Modelul de afaceri combină vânzarea de sisteme cu servicii recurente de cloud privat, cloud local, cloud public și gestionare a infrastructurii. Compania susține că poate construi arhitecturi cloud hibride care combină datacentere private cu servicii de la furnizori globali sau locali, ceea ce îi permite să abordeze cerințe de securitate și reglementare diferite 1. Această abordare depinde de relațiile cu furnizorii și de capacitatea de a păstra specialiști în personal.
Segmente
Piața în context
Clienții proveniți din sectorul public reprezintă cea mai mare pondere, cu 36 procent din venituri în 2023 1, urmați de comerț și servicii cu 23 procent 1. Cererea pentru cloud hibrid și pentru servicii de suport este descrisă ca fiind în creștere, în timp ce investițiile în sisteme noi au fost mai prudente, cu cicluri de vânzare mai lungi 1.
Piața din Nordic & Baltics și din Benelux rămâne cea mai importantă pentru compania, dar sectorul IT din Europa este concurențial, iar marjele depind de mixul dintre sisteme și servicii. Raportul notează că incertitudinea macroeconomică și presiunea bugetelor au întârziat decizii de investiții 1.
Tendințe
- Cloud hibridvânt din spate
Clienții caută combinații între cloud privat, cloud local și cloud public, iar Proact vinde servicii pentru această arhitectură 1. Dacă cererea pentru cloud hibrid continuă, veniturile din servicii recurente ar putea compensa scăderea vânzărilor de sisteme.
- Cicluri de vânzare mai lungivânt din față
Raportul indică o piață mai prudentă, cu decizii de investiții amânate și vânzări de sisteme în scădere în mai multe unități 1. Dacă această tendință persistă, presiunea asupra veniturilor din hardware ar putea continua.
- Securitate cibernetică și cerințe de datemixt
Cerințele de protecție a datelor și amenințările cibernetice cresc cererea pentru soluții gestionate și pentru cloud local, o zonă în care compania se poziționează 1. Efectul depinde însă de capacitatea de a livra servicii la costuri controlate.
- Inflația costurilor și personalulvânt din față
Raportul menționează că inflația costurilor de vânzare și administrare, precum și dependența de personal extern, au redus marjele în unele unități 1. Persistența acestor presiuni ar putea afecta rentabilitatea.
Poziția concurențială
Proact concurează cu integratori IT și furnizori de servicii gestionate din Europa de Nord și din restul continentului. Raportul nu numește concurenții direcți, dar subliniază că specialiștii care pot combina sisteme, cloud și suport sunt căutați de clienți 1. Compania se diferențiază prin relațiile cu mai mulți furnizori în fiecare domeniu tehnologic 1.
Concurența se face pe expertiză tehnică, pe nivelul serviciilor și pe capacitatea de a livra cloud hibrid. Proact susține că scorurile de satisfacție și clasamentele din studii independente din Germania și Suedia îi confirmă poziția 1.
- Integratori IT regionali
Firme locale și regionale care livrează infrastructură și servicii gestionate; sursa nu le numește individual.
- Furnizori de servicii cloud globali
Platforme publice pe care Proact le integrează în arhitecturi hibride; în parte și parteneri, în parte concurenți pentru bugetele clienților.
- Furnizori de servicii gestionate
Companii care oferă operare și suport pentru infrastructură IT, competind direct pe contractele de servicii recurente.
- Companii de consultanță IT
Firme care livrează proiecte de transformare digitală și de cloud, în concurență cu serviciile de consultanță ale companiei.
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Rapoarte anuale (ESEF)
- Raportul anual 202323 apr. 2024
- Raportul anual 202209 mai 2023
Surse
- [1] Annual report, fiscal year ended 2023-12-31 (ESEF) · SEC / Proact IT Group AB · 31 dec. 2023
Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.