olivLaw · Cercetare acțiuni Europa
Prisma Properties AB PRISMA.ST
Suedia · Nasdaq Stockholm · ISIN SE0022062055 · Verticală: Companii listate din Suedia
Prisma Properties AB este un proprietar nordic de spații comerciale, cu accent pe alimentație, dagligvare, comerț low-price și restaurante cu servire rapidă, având contracte lungi cu chiriași de top. Pentru investitori contează acum extinderea în Finlanda și un portofoliu cu chirie indexată, în timp ce nivelul datoriilor rămâne o temă de urmărit.
La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Prisma Properties AB (PRISMA.ST) costa 28,00 SEK (+0,72 % într-o zi), cu beta 0,24, interval pe 52 de săptămâni 22,80–28,00 SEK.
Date la · analiza AI din · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 72,7
- supracumpărat (≥ 70)
- Bollinger (20, 2)
- 25,02 – 28,45
- în jumătatea de sus a benzii · %B 0,87 · lățimea benzii 12,8 %
- SMA 50 / 200
- 26,29 / 25,04
- tendință ascendentă (preț > SMA50 > SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- 0,56 / 0,44
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | EURO STOXX 50 | Față de EURO STOXX 50 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | +11,1 % | −0,6 % | +11,8 pp | — |
| 3 luni | +14,3 % | −4,2 % | +18,5 pp | — |
| 6 luni | +10,2 % | +4,3 % | +5,9 pp | — |
| De la început de an | +9,8 % | +7,5 % | +2,3 pp | — |
| 1 an | +12,4 % | +9,9 % | +2,5 pp | −8,3 % |
| 3 ani | indisponibil | +49,8 % | indisponibil | +12,0 % |
| 5 ani | indisponibil | +42,8 % | indisponibil | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
EPS indisponibil în depunerile structurate ale emitentului (de ex. un parteneriat raportează pe unitate, nu pe acțiune).
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Venituri | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| Venituri an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| Profit net | -133,0 mil | 36,0 mil | 350,0 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | +872,2 % |
| EPS diluat | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| netă % | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| Flux de numerar liber | -66,0 mil | 72,0 mil | -473,0 mil |
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 162,0 mil SEK
- Datorie financiară
- 4,6 mld SEK
- Datorie netă
- 4,5 mld SEK
- Capitaluri proprii
- 4,9 mld SEK
- Active totale
- 10,3 mld SEK
- Datorie / capitaluri
- 0,95x
- Lichiditate curentă
- 1,28x
- ROE
- 7,4 %
- ROA
- 3,8 %
- Marja FCF
- indisponibil
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (SEK)
Cont de profit și pierdere · SEK
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Cheltuieli cu dobânzile | 161,0 mil | 159,0 mil | 161,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | -120,0 mil | 86,0 mil | 467,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Impozit pe profit | — | 50,0 mil | 117,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Profit net | -133,0 mil | 36,0 mil | 350,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
Bilanț · SEK
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Numerar | 41,0 mil | 780,0 mil | 162,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Active curente | 297,0 mil | 916,0 mil | 420,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Fond comercial | 181,0 mil | 174,0 mil | 174,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Active totale | 6,5 mld | 8,4 mld | 10,3 mld | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | 401,0 mil | 941,0 mil | 95,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | 2,5 mld | 2,3 mld | 4,5 mld | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Datorii curente | 600,0 mil | 1,1 mld | 329,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Capital propriu | 3,1 mld | 4,6 mld | 4,9 mld | esef· 26 oct. 2026verificat |
Fluxuri de numerar · SEK
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -64,0 mil | 72,0 mil | -463,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 2,0 mil | 0 | 10,0 mil | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | -66,0 mil ≈ | 72,0 mil ≈ | -473,0 mil ≈ | esef· 26 oct. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -678,0 mil | -854,0 mil | -1,6 mld | esef· 26 oct. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 614,0 mil | 1,5 mld | 1,5 mld | esef· 26 oct. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 2 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 10,4 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: indisponibil
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
10 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — fără ipoteze de evaluare pentru moneda de raportare
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 6,5 %
- Prima de risc a pieței
- 6,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 12,5 %
- Creștere terminală
- 3,0 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 2 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 10,4 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | -135,1 % | 0 (pe interval fix) | 60 % |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 1,3x | 40 (pe interval fix) | 40 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie· parțial40/100 · 1/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate· parțial0/100 · 1/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
Prisma Properties AB (PRISMA.ST). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: ROE 7,4 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 2 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 10,4 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
Niciun semnal în factorii calculați. Nu înseamnă absența riscurilor: factorii fără date nu au fost evaluați, iar riscurile de afacere (marje, stocuri, cerere) sunt în analiza din surse.
Ce o infirmă
- Conversia profitului în FCF: -135,1 %
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Marja netă, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, Acoperirea dobânzilor, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Companii listate din Suedia · aceeași țară · comparată cu 40 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ALFA.STAlfa Laval AB | 223,0 mld | 27,0 | 19,4 % | 11,9 % | +4,1 % | +21 % / +38 % |
| BOL.STBoliden Ab | 143,0 mld | 15,2 | 13,3 % | 10,1 % | +4,8 % | +12 % / +81 % |
| CAST.STCastellum Aktiebolag | 66,6 mld | 71,0 | 1,2 % | 9,8 % | −2,6 % | +27 % / +6 % |
| AAK.STAak Ab (publ) | 47,5 mld | 13,9 | 17,2 % | 7,5 % | +2,2 % | −31 % / −14 % |
| CAMX.STCamurus AB | 42,5 mld | 58,5 | 19,5 % | 32,5 % | +21,3 % | +16 % / +55 % |
| BRAV.STBravida Holding AB | 30,1 mld | 24,5 | 13,7 % | 4,4 % | −4,9 % | +84 % / +123 % |
| ASKER.STAsker Healthcare Group AB | 29,8 mld | 60,5 | 9,8 % | 2,9 % | +11,7 % | −18 % / indisponibil |
| ALLEI.STAlleima AB | 22,7 mld | 33,8 | 4,1 % | 3,6 % | −5,4 % | +11 % / +19 % |
| BURE.STBure Equity AB | 22,6 mld | — | -21,0 % | — | indisponibil | +20 % / +19 % |
| AQ.STAQ Group AB | 19,7 mld | 29,2 | 14,9 % | 7,5 % | +6,0 % | +14 % / +119 % |
| ALTRA.STAltra Fastigheter AB | 18,4 mld | 33,9 | 3,0 % | 15,1 % | −2,2 % | +9 % / +19 % |
| ATT.STAttendo AB (publ) | 16,8 mld | 20,7 | 15,1 % | 4,3 % | +0,1 % | +34 % / +223 % |
| AFRY.STAfry Ab | 14,9 mld | 18,7 | 6,2 % | 3,1 % | −5,2 % | −17 % / +4 % |
| ATRLJ-B.STAtrium Ljungberg AB | 14,0 mld | 17,1 | 2,9 % | 23,9 % | −2,0 % | −33 % / −44 % |
| ALIG.STAlimak Group AB (publ) | 12,7 mld | 21,3 | 8,2 % | 8,8 % | −3,2 % | −18 % / +50 % |
| ACAD.STAcadeMedia AB | 12,7 mld | 15,5 | 12,7 % | 4,3 % | +9,7 % | +22 % / +138 % |
| APOTEA.STApotea AB (publ) | 10,7 mld | 46,8 | 31,3 % | 3,2 % | +10,1 % | +15 % / indisponibil |
| BOOZT.STBoozt AB | 10,6 mld | 37,9 | 10,4 % | 3,6 % | +0,5 % | +58 % / +44 % |
| BUFAB.STBufab AB (publ) | 5,0 mld | 9,2 | 15,1 % | 6,9 % | −7,4 % | +36 % / +110 % |
| ACTI.STActive Biotech AB (publ) | 4,9 mld | — | -84,5 % | — | indisponibil | −32 % / −77 % |
| CEVI.STCellaVision AB | 4,7 mld | 30,8 | 18,0 % | 20,2 % | +4,9 % | +20 % / +12 % |
| COOR.STCoor Service Management Holding AB | 4,7 mld | 18,2 | 13,0 % | 2,2 % | +16,7 % | +1 % / +25 % |
| BHG.STBHG Group AB | 4,5 mld | 31,1 | 2,5 % | 1,4 % | +6,2 % | −18 % / +113 % |
| CARA.STCarasent AB (publ) | 1,8 mld | 51,7 | 4,1 % | 10,1 % | +24,9 % | −8 % / +87 % |
| BICO.STBICO Group AB | 1,7 mld | — | -46,0 % | -72,7 % | −13,3 % | +16 % / −51 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru PRISMA.ST din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
Prisma Properties AB este un proprietar nordic de spații comerciale, cu accent pe alimentație, dagligvare, comerț low-price și restaurante cu servire rapidă, având contracte lungi cu chiriași de top. Pentru investitori contează acum extinderea în Finlanda și un portofoliu cu chirie indexată, în timp ce nivelul datoriilor rămâne o temă de urmărit 1.
SWOT
Puncte tari
Puncte slabe
Oportunități
Riscuri
- Evoluția pieței imobiliareridicat
Valorile proprietăților depind de cerere, de randamentele cerute și de vacanță, iar schimbările pot reduce valoarea portofoliului 1.
- Achiziții și proiectemediu
Erorile în evaluarea proprietăților sau întârzierile în construcție ar putea genera costuri suplimentare și pierderi de venit 1.
- Concentrare pe chiriașimediu
Dependența de câțiva chiriași mari face veniturile sensibile la dificultățile acestora 1.
- Finanțare și refinanțareridicat
Datoria semnificativă și expunerea la dobânzi ar putea crește costurile dacă piața de capital se înrăutățește 1.
- Riscuri climatice și energeticescăzut
Clasele energetice slabe și riscul de inundații ar putea reduce atractivitatea anumitor clădiri 1.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă cererea pentru magazine accesibile și restaurante cu servire rapidă rămâne ridicată, chiriile lungi și indexate ar putea susține veniturile pe termen lung 1.
- Extinderea în Finlanda și proiectele în curs ar putea adăuga venit dacă sunt finalizate conform planului 1.
- Un portofoliu nou, cu grad ridicat de ocupare, ar putea reduce riscul de vacanță și costurile de întreținere 1.
Ce ar strica teza
- Datoria cu dobândă ridicată ar putea deveni o povară dacă dobânzile rămân ridicate sau refinanțarea devine mai scumpă 1.
- Dependența de câțiva chiriași mari ar putea expune compania la probleme dacă unul dintre ei își reduce activitatea 1.
- Evaluările proprietăților se bazează pe ipoteze despre viitor, iar o schimbare a acestora ar putea reduce valoarea activelor 1.
De urmărit
- Deschiderea magazinului din Kiruna și progresul proiectelor în cursQ2 2026
- Evoluția ratei de ocupare și a chiriilor din portofoliuQ1 2027
- Structura și costul datoriei, inclusiv refinanțările planificate2027
- Ritmul achizițiilor în Finlanda și atingerea țintei de portofoliu2026
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Prisma Properties AB dezvoltă și administrează fonduri de proprietăți comerciale în Suedia, Danemarca, Finlanda și Norvegia, cu o suprafață închiriabilă de 436 000 mp și o valoare a chiriilor de 696 milioane SEK la finalul anului 2025 1. Creșterea provine din dezvoltare proprie și achiziții strategice, proiectele fiind începute doar când există contracte de închiriere semnate 1. Compania a menționat o grijă deosebită pentru ocupare, cu o rată medie de aproximativ 99% în 2025 1.
Chiriașii sunt în principal lanțuri alimentare, de lowprice și de restaurante cu servire rapidă, cu contracte pe termen lung și indexare a chiriei la inflație 1. Prisma administrează intern o parte din portofoliu din 2025, ceea ce urmărește eficiență și control mai bun 1.
Pentru 2026 conducerea menționează potențial de creștere prin proiecte de dezvoltare, achiziții strategice și investiții în eficiență energetică și digitalizarea administrării 1.
Segmente
Alimentație și dagligvare
Cel mai mare segment, cu aproximativ 44% din valoarea chiriilor, cu chiriași precum Willys, Lidl, Kesko și Netto 1.
Lowprice
Al doilea segment ca mărime, cu 27% din valoarea chiriilor, incluzând Jula, Rusta și Jysk 1.
Restaurante cu servire rapidă și încărcare
Categorie în creștere cu 21% din valoarea chiriilor, legată de electrificarea transportului și de stațiile de încărcare 1.
Piața în context
În Norvegia volumul tranzacțiilor a scăzut cu șase procente în 2025, la circa 81 miliarde NOK, deși piața arată semne de revenire 1. Segmentul de comerț a avut o creștere de 25% în Norvegia, iar pe segmentul de lowprice tranzacțiile rămân mai limitate în Norvegia, Finlanda și Danemarca decât în Suedia 1.
Cererea pentru magazine accesibile este susținută de prețurile alimentelor și de comportamentul consumatorilor care preferă opțiuni ieftine, ceea ce ar putea sprijini chiriile pe termen lung 1.
Tendințe
- Prețuri alimentare și comportament de cumpărarevânt din spate
Consumatorii caută produse mai ieftine, ceea ce favorizează magazinele alimentare și lowprice din portofoliul companiei 1.
- Electrificarea mobilitățiivânt din spate
Numărul tot mai mare de mașini electrice crește cererea pentru puncte de încărcare și restaurante lângă drum 1.
- Costul finanțăriivânt din față
Datoriile cu dobândă, aproape 4,6 miliarde SEK, fac compania sensibilă la evoluția dobânzilor, iar costul mediu al datoriei este estimat la 4,0% 1.
- Schimbări climatice și reglementare energeticămixt
Riscul de inundații și clasele energetice mai slabe ar putea face unele clădiri mai greu de închiriat, ceea ce cere investiții continue 1.
Poziția concurențială
Piața imobiliară comercială nordică este competitivă, iar compania se confruntă cu alți investitori care pot avea cunoștințe locale mai bune în zonele în care se extinde 1. Competiția pentru achiziții ar putea limita câștigurile dacă Prisma nu reușește să cumpere în condiții bune 1.
Sursele analizate nu identifică explicit concurenții bursieri, așa că profilul nu propune alte companii pe baza unor afirmații nedocumentate 1.
- Investitori imobiliari nordici
Fondurile și dezvoltatorii locali pot concura pentru aceleași proprietăți și chiriași, mai ales în afara zonei principale a companiei 1.
- Dezvoltatori locali cu experiență
Pot avea avantaj de cunoaștere a pieței regionale, un risc menționat de conducere la extinderea în alte țări 1.
- Alți proprietari de retail alimentar
Concurează pentru chiriașii mari din alimentație și dagligvare, care sunt piesa centrală a portofoliului 1.
- Proprietari de parcuri comerciale
Pot oferi spații similare pentru lowprice și restaurante, ceea ce crește presiunea asupra chiriilor 1.
Știri și depuneri
Din presă
- Rogobete anunță prioritățile: eliminarea CASS pentru mame și veterani de război. „Nu tratăm aceste categorii exclusiv prin prisma unor calcule contabile”Mediafax · 17 oct. 2026 · RO
- Septimiu Panainte: Independent de efectele prin prisma intensității muncii, telemunca având caracter parțial forțat de situația de criză economică, mediul…Juridice.ro · 11 oct. 2026 · RO
- PwC, 35 de ani. Ruxandra Târlescu, partener: „Profesia de consultant cred că se va schimba semnificativ prin prisma tehnologiei. Cu toate astea, nimeni nu-ţi poate lua abilitatea de a te conecta cu clientul tău, abilitatea de a veni cu idei extrem de utile“Ziarul Financiar · 08 oct. 2026 · RO
- Prisma's pgbouncer=true on Supabase made every query 4 round-trips (postmortem)Hacker News · 15 sept. 2026 · EN
- Eduard Novak (CNP): Ne dorim ca sportivii paralimpici să fie priviți prin prisma talentului și muncii lor (GALERIE FOTO)Agerpres · 04 sept. 2026 · RO
- CEC Bank pentru afaceri româneşti. Raluca Negulescu Balaci, UiPath Foundation: Definim performanţa în educaţie prin cei doi-trei elevi dintr-o clasă care ajung la olimpiade, dar noi trebuie să facem un salt, să ne uităm la fiecare copil prin prisma potenţialului pe care îl areZiarul Financiar · 11 iun. 2026 · RO
- Bursă. Antibiotice Iaşi devine mai scumpă prin prisma multiplilor de evaluare după un trimestru cu profitul net la jumătate: raportul preţ/profit urcă spre 44, iar acţiunile scad cu peste 5% pe reacţia negativă a investitorilorZiarul Financiar · 29 mai 2026 · RO
- ZF Deschiderea de astăzi la Bursă. Mediul inflaţionist, favorabil acţiunilor listate la BVB. Alin Brendea, analist bursier: Companiile sunt privite de către investitori inclusiv prin prisma performanţelor din ultimul anZiarul Financiar · 20 mai 2026 · RO
- Dăianu: România nu trece printr-un dezastru economic. Trebuie să plătim preţul ajustării fiscal-bugetare pentru a diminua un deficit foarte mare/ Declaraţia lui Grindeanu despre „decesul stabilităţii economice” o vede „prin prisma unei dispute politice”Money.ro · 14 mai 2026 · RO
Rapoarte anuale (ESEF)
- Raportul anual 202526 oct. 2026
- Raportul anual 202408 mai 2025
Surse
- [1] Annual report, fiscal year ended 2025-12-31 (ESEF) · SEC / Prisma Properties AB · 31 dec. 2025
Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.