olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni Europa

Soltec Power Holdings SA SOL.MC

Spania · BME Madrid · ISIN ES0105513008 · Verticală: Companii listate din Spania

0,48EUR−0,83 % · 1 ziÎnchidere 05 nov. 2026

La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Soltec Power Holdings SA (SOL.MC) costa 0,48 EUR (−0,83 % într-o zi), cu capitalizare 49,6 mil EUR, P/E 3,9 pe un EPS diluat de 0,12 EUR în ultimele 12 luni, beta 0,89, interval pe 52 de săptămâni 0,16–7,99 EUR.

Date la · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
49,6 mil EUR
acțiuni la 31 dec. 2025
P/E (TTM)
3,9
EPS diluat TTM 0,12 · TTM până la 31 dec. 2025
E/P (TTM)
25,63 %
TTM până la 31 dec. 2025
Randament dividend
indisponibil
Beta (2 ani)
0,89
Volatilitate (1 an) 444 %
Interval 52 săpt.
0,167,99

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
35,9
slab (30–45)
Bollinger (20, 2)
0,45 – 0,52
în jumătatea de jos a benzii · %B 0,37 · lățimea benzii 14,4 %
SMA 50 / 200
0,64 / 0,84
tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
MACD (12, 26, 9)
-0,04 / -0,05
MACD peste semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaEURO STOXX 50Față de EURO STOXX 50Mediana verticalei
1 lună−13,5 %−0,6 %−12,8 pp—
3 luni−42,3 %−4,2 %−38,1 pp—
6 luni−45,0 %+4,3 %−49,3 pp—
De la început de an−52,9 %+7,5 %−60,4 pp—
1 anindisponibil+9,9 %indisponibil+6,7 %
3 ani−83,6 %+49,8 %−133,4 pp+31,5 %
5 ani−93,6 %+42,8 %−136,4 pp—
Scădere maximă (1 an)
−97,9 %
10 dec. 2025 → 19 dec. 2025
Scădere maximă (5 ani)
−97,9 %
10 dec. 2025 → 19 dec. 2025
Creștere anuală compusă (5 ani)
−42,2 %
EURO STOXX 50 +7,4 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).

E/P în timp

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

P/E-ul de azi e la percentila 0 din propriul istoric de 1 trimestre (min 8,3, mediană 8,3, max 8,3; doar trimestrele cu profit).

Exerciții anuale

Exercițiu202320242025
Venituri249,5 mil326,0 mil69,7 mil
Venituri an/anindisponibil+30,7 %−78,6 %
Profit net-23,4 mil-205,8 mil12,7 mil
Profit net an/anindisponibilindisponibilindisponibil
EPS diluat-0,26-2,250,12
EPS diluat an/anindisponibilindisponibilindisponibil
netă %-9,4 %-63,1 %18,2 %
Flux de numerar liberindisponibilindisponibilindisponibil

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025

Numerar
49,7 mil EUR
Datorie financiară
indisponibil EUR
Datorie netă
indisponibil EUR
Capitaluri proprii
-30,9 mil EUR
Active totale
333,3 mil EUR
Datorie / capitaluri
indisponibil
Lichiditate curentă
1,60x
ROE
indisponibil
ROA
3,2 %
Marja FCF
indisponibil

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (EUR)

Marje

Cont de profit și pierdere · EUR

Venituri
2023
249,5 mil
2024
326,0 mil
2025
69,7 mil

esef· 20 oct. 2026verificat

Costul vânzărilor
2023
151,8 mil
2024
246,5 mil
2025
34,3 mil

esef· 20 oct. 2026verificat

Profit brut
2023
97,7 mil ≈
2024
79,5 mil ≈
2025
35,4 mil ≈

esef· 20 oct. 2026derivat

Profit operațional
2023
3,3 mil
2024
-53,3 mil
2025
-55,8 mil

esef· 20 oct. 2026verificat

Amortizare și depreciere
2023
5,6 mil
2024
4,0 mil
2025
4,4 mil

esef· 20 oct. 2026verificat

EBITDA
2023
8,8 mil ≈
2024
-49,3 mil ≈
2025
-51,4 mil ≈

esef· 20 oct. 2026derivat

Cheltuieli cu dobânzile
2023
17,4 mil
2024
24,2 mil
2025
21,7 mil

esef· 20 oct. 2026verificat

Profit înainte de impozit
2023
-13,9 mil
2024
-90,3 mil
2025
54,5 mil

esef· 20 oct. 2026verificat

Impozit pe profit
2023
-8,7 mil
2024
31,2 mil
2025
-280,0 mii

esef· 20 oct. 2026verificat

Profit net
2023
-23,4 mil
2024
-205,8 mil
2025
12,7 mil

esef· 20 oct. 2026verificat

EPS diluat
2023
-0,26
2024
-2,25
2025
0,12

esef· 20 oct. 2026verificat

Bilanț · EUR

Numerar
2023
32,2 mil
2024
18,6 mil
2025
49,7 mil

esef· 20 oct. 2026verificat

Creanțe
2023
144,2 mil
2024
122,3 mil
2025
53,7 mil

esef· 20 oct. 2026verificat

Stocuri
2023
159,4 mil
2024
66,9 mil
2025
32,0 mil

esef· 20 oct. 2026verificat

Active curente
2023
369,8 mil
2024
364,2 mil
2025
255,0 mil

esef· 20 oct. 2026verificat

Imobilizări corporale nete
2023
166,8 mil
2024
11,0 mil
2025
5,1 mil

esef· 20 oct. 2026verificat

Imobilizări necorporale (fără fond comercial)
2023
36,8 mil
2024
25,7 mil
2025
5,4 mil

esef· 20 oct. 2026verificat

Active totale
2023
693,3 mil
2024
463,6 mil
2025
333,3 mil

esef· 20 oct. 2026verificat

Datorii comerciale
2023
271,6 mil
2024
224,2 mil
2025
45,3 mil

esef· 20 oct. 2026verificat

Datorii curente
2023
399,8 mil
2024
520,6 mil
2025
158,9 mil

esef· 20 oct. 2026verificat

Capital propriu
2023
143,8 mil
2024
-77,6 mil
2025
-30,9 mil

esef· 20 oct. 2026verificat

Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului
2023
89,9 mil
2024
91,4 mil
2025
104,2 mil

esef· 20 oct. 2026derivat

Fluxuri de numerar · EUR

Flux de numerar operațional
2023
-5,2 mil
2024
4,6 mil
2025
1,5 mil

esef· 20 oct. 2026verificat

Flux de numerar din investiții
2023
-32,2 mil
2024
-2,5 mil
2025
18,3 mil

esef· 20 oct. 2026verificat

Flux de numerar din finanțare
2023
60,9 mil
2024
2,9 mil
2025
5,6 mil

esef· 20 oct. 2026verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
-78,6 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR venituri 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR venituri 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EBIT (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Creșterea profitului net (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR profit net 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR profit net 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EPS (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR EPS 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR EPS 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea FCF (an/an)
indisponibil
lipsesc date de intrare

Profitabilitate

Marja brută
50,8 %
calculat olivLawFY 2025
Marja EBITDA
-73,7 %
calculat olivLawFY 2025
Marja EBIT
-80,0 %
calculat olivLawFY 2025
Marja netă
18,2 %
calculat olivLawFY 2025
Marja FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare

Randamente

ROE
indisponibil
capitalurile proprii sunt negative: raportul nu are semnificație economică (nu înseamnă automat insolvență; de regulă vine din răscumpărări)
ROA
3,2 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
ROIC
indisponibil
capitalurile proprii sunt negative: capitalul investit e micșorat de răscumpărări, iar ROIC ar ieși mare fără să spună ceva
ROCE
-32,0 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Rata de distribuire (EPS)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Rata de distribuire (FCF)
indisponibil
lipsesc date de intrare

Bilanț și datorie

Datoria netă
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie netă / EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie / capital propriu
indisponibil
lipsesc date de intrare
Acoperirea dobânzilor
-2,6x
calculat olivLawFY 2025

Lichiditate

Lichiditatea curentă
1,6x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Lichiditatea rapidă
1,4x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Lichiditatea imediată
0,3x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025

Numerar

Fluxul de numerar operațional
1,5 mil EUR
calculat olivLawFY 2025
Investiții (capex)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Fluxul de numerar liber
indisponibil
lipsesc date de intrare
Conversia profitului în FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Conversia EBITDA în numerar
indisponibil
date insuficiente

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
461 zile
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Zile de stoc (DIO)
525 zile
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Zile de plată (DPO)
1.432 zile
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Ciclul de conversie a numerarului
-446 zile
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
49,6 mil EUR
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Valoarea întreprinderii (EV)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Capitalizare / profit net TTM
3,9x
calculat olivLawFY 2025
P/E (TTM)
3,9x
calculat olivLawFY 2025
Randamentul profitului
25,6 %
calculat olivLawFY 2025
P/B
indisponibil
capitalurile proprii sunt negative: raportul nu are semnificație economică (nu înseamnă automat insolvență; de regulă vine din răscumpărări)
P/S
0,7x
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBIT
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/Venit
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Randament FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Randamentul dividendului
indisponibil
niciun dividend în situațiile structurate; absența unei linii nu e un zero confirmat
Randamentul distribuirilor către acționari
indisponibil
lipsesc date de intrare

1 indicatori care nu se aplică sectorului.

Evaluare

Încadrare olivLaw

Date insuficiente
Ce lipsește
  • indicatori disponibili: 4 din minimum 6
  • acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

0,48 EUR

05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: 49,6 mil EUR

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
49,6 mil EUR
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
P/E (TTM)
3,9x
calculat olivLawFY 2025
P/B
indisponibil
capitalurile proprii sunt negative: raportul nu are semnificație economică (nu înseamnă automat insolvență; de regulă vine din răscumpărări)
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROE
indisponibil
capitalurile proprii sunt negative: raportul nu are semnificație economică (nu înseamnă automat insolvență; de regulă vine din răscumpărări)
Marja netă
18,2 %
calculat olivLawFY 2025
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
-78,6 %
calculat olivLawFY 2025
Randamentul dividendului
indisponibil
niciun dividend în situațiile structurate; absența unei linii nu e un zero confirmat

Acoperire și prospețime

25/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2025
Ultima perioadă raportată: 31 dec. 2025
Data ultimului bilanț: 31 dec. 2025
Numărul de acțiuni (coperta ultimei depuneri), la: 31 dec. 2025
Sursă: esefpublicat 20 oct. 2026
verificat 76derivat 3

Scorul pe grupe

27 % · Date insuficiente

Interval de valoare estimat

Jos
1,85
EUR pe acțiune
Mijloc
2,43
EUR pe acțiune
Sus
2,77
EUR pe acțiune
Preț: 0,48 EUR
Prețul este sub interval
Potențial până la valoarea centrală: 409,5 % (valoare / preț − 1)
Marja de siguranță: 80,4 % (1 − preț / valoare)
Acord între metode: o singură metodă · 1 metode folosite · 1 baze independente

Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 1,85 – 2,77 EUR.

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Intervalele metodelor (EUR pe acțiune)

— — Mijloc · ▏ Preț

Metode de evaluare

  • DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
  • Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
  • Colegi: P/E1,85 – 2,77 (Mijloc 2,43)
    18 firme folosite · multiplul median 19,9x · quartile 15,2x – 22,7x
    ACS.MC, ADX.MC, AEDAS.MC, AENA.MC, AMS.MC, ANA.MC, CAF.MC, CLEO.MC, CMO.MC, DESA.MC, DIA.MC, EAT.MC, EDR.MC, ELE.MC, ENER.MC, ENO.MC, FAE.MC, FCC.MC
  • Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere

Ipoteze (ilustrative, editoriale)

Rata fără risc
3,0 %
Prima de risc a pieței
5,5 %
Beta (implicit)
1,00
Costul capitalului propriu
8,5 %
Creștere terminală
2,0 %

Scorul pe factori

Date insuficiente

Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %

FactorValoareScorPondere folosită
ROIC · Calitateindisponibilindisponibil—
Marja netă · Calitate18,2 %86 (față de colegi)23 %
Conversia profitului în FCF · Calitateindisponibilindisponibil—
CAGR venituri 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
CAGR EPS 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie-2,6x0 (pe interval fix)23 %
Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie1,6x67 (pe interval fix)15 %
P/E (TTM) · Evaluare3,9x95 (față de colegi)38 %
EV/EBITDA · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randament FCF · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randamentul distribuirilor către acționari · Randamenteindisponibilindisponibil—
Rata de distribuire (FCF) · Randamenteindisponibilindisponibil—

Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

Grupele scorului

  • Bilanț și datorie27/100 · 2/3 factori cu valoare
  • Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
  • Calitate· parțial86/100 · 1/3 factori cu valoare
  • Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
  • Evaluare· parțial95/100 · 1/3 factori cu valoare

O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

Memo

SOLTEC POWER HOLDINGS SA (SOL.MC). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.

Cifre calculate din situațiile financiare: venit 69,7 mil EUR în 2025; creștere an/an -78,6 %; marjă netă 18,2 %.

Intervalul de valoare estimat este 1,85–2,77 EUR pe acțiune (mediana a 1 metode, acord între metode: o singură metodă); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 2,43 EUR, prețul de 0,48 EUR lasă un potențial de 409,5 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de 80,4 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.

Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %).

Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

Ce susține teza

  • Marja netă: 18,2 %
  • P/E (TTM): 3,9x
  • Prețul este sub intervalul de valoare estimat

Ce o infirmă

  • Acoperirea dobânzilor: -2,6x

Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).

Față de mediana verticalei

Companii listate din Spania · aceeași țară · comparată cu 39 firme

Multipli și rentabilitate față de mediană

P/E
3,9x
mediana verticalei 20,3x
sub mediană (−80,7 %)
EV/EBITDA
—
mediana verticalei —
P/S
0,7x
mediana verticalei 0,9x
sub mediană (−16,5 %)
P/B
—
mediana verticalei 2,5x
ROE
—
mediana verticalei 10,5 %
Marja netă
18,2 %
mediana verticalei 4,5 %
peste mediană (+301,8 %)
Marja EBIT
-80,0 %
mediana verticalei 10,2 %
sub mediană (−885,9 %)
Venituri an/an
-78,6 %
mediana verticalei 2,2 %
sub mediană (−3.652,9 %)
Datorie netă/EBITDA
—
mediana verticalei -0,2x
Randament dividend
—
mediana verticalei 3,0 %

Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

Firmele verticalei

CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
ELE.MCEndesa SA46,9 mld21,426,4 %10,5 %+0,5 %+43 % / +134 %
AENA.MCAena S.m.e. SA42,6 mld19,924,2 %34,0 %+8,9 %+21 % / +79 %
AMS.MCAmadeus It Group Sociedad Anonima26,2 mld19,826,9 %20,5 %+6,1 %−6 % / −5 %
ACS.MCAcs Actividades De Construccion Y Servicios, S.A.21,9 mld23,019,9 %1,9 %+19,7 %+7 % / +134 %
ANA.MCAcciona SA11,7 mld14,516,9 %4,0 %+5,5 %+24 % / +66 %
FCC.MCFomento De Construcciones Y Contratas S.A.5,0 mld30,35,3 %1,7 %+6,9 %−8 % / −14 %
DIA.MCDistribuidora Internacional De Alimentacion SA2,7 mld20,6165,6 %2,2 %−2,7 %+51 % / +380.733 %
CMO.MCCementos Molins S.A.2,5 mld13,614,3 %18,0 %−3,1 %+31 % / indisponibil
ENO.MCElecnor SA2,4 mld21,910,5 %2,5 %+15,1 %−3 % / +58 %
ALM.MCAlmirall S.A.2,4 mld51,13,1 %4,2 %+12,4 %−11 % / +32 %
FAE.MCFaes Farma SA1,5 mld19,310,8 %13,0 %+23,7 %+3 % / +57 %
AEDAS.MCAedas Homes SA1,0 mld17,157,8 %7,0 %−24,8 %+0 % / +38 %
EDR.MCEdreams Odigeo SA574,4 mil11,521,0 %7,8 %−0,4 %+40 % / −24 %
EAT.MCAmRest Holdings SE506,0 mil31,44,3 %0,6 %+0,1 %−34 % / −61 %
ADX.MCAudax Renovables S.A.468,5 mil23,99,3 %1,0 %−5,4 %−23 % / −18 %
ATRY.MCAtrys Health, S.A.200,4 mil—-49,5 %-71,1 %+8,5 %−3 % / −29 %
ENER.MCEcoener, S.A.175,6 mil32,24,2 %6,4 %+3,6 %−34 % / −6 %
ADZ.MCAdolfo Dominguez SA62,9 mil38,39,0 %1,2 %+1,8 %+39 % / +40 %
SOL.MCSoltec Power Holdings SA49,6 mil3,9—18,2 %−78,6 %−70 % / −89 %
DESA.MCDesarrollos Especiales De Sistemas De Anclaje S.A.44,8 mil9,2152,3 %10,0 %+2,2 %+19 % / indisponibil
EZE.MCGrupo Ezentis SA29,0 mil——-9,3 %+147,2 %−30 % / −37 %
CLEO.MCCompañia Levantina De Edificacion Y Obras Publicas SA17,3 mil14,44,1 %3,4 %+13,4 %indisponibil / indisponibil
AYC.MCAyco Grupo Inmobiliario, S.A.16,4 mil—-33,8 %—−100,0 %indisponibil / indisponibil
EBRO.MCEbro Foods, S.A.3,0 mil0,010,0 %7,7 %−4,0 %−0 % / +19 %
A3M.MCAtresmedia Corporacion De Medios De Comunicacion, S.A.——7,9 %6,9 %−2,7 %+13 % / +60 %

Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru SOL.MC din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

Prognoza motorului olivLaw

Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.

Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

Scenarii ilustrative

Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.

Pesimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
De bază
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Optimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Nimic nu se salvează.

Preț estimat (EUR)

Preț estimatPesimistDe bazăOptimist
1 ani
0,25
Randament total -47 % · Pe an -47 %
0,45
Randament total -5 % · Pe an -5 %
0,68
Randament total 44 % · Pe an 44 %
3 ani
0,20
Randament total -58 % · Pe an -25 %
0,41
Randament total -14 % · Pe an -5 %
0,68
Randament total 44 % · Pe an 13 %
5 ani
0,16
Randament total -66 % · Pe an -20 %
0,37
Randament total -23 % · Pe an -5 %
0,68
Randament total 44 % · Pe an 8 %
Ce mută cel mai mult prețul la 3 ani
  • P/E la ieșire± 0,10
  • Marja netă± 0,07
  • Creșterea anuală a veniturilor± 0,06
  • Diluare anuală± 0,01

Analiză AI

Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.

Produse, piață și concurență

Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.

Știri și depuneri

Din presă

Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.

Rapoarte anuale (ESEF)

Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.

Soltec Power Holdings SA (SOL.MC): acțiune, rezultate, evaluare și prognoză · olivLaw