olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni SUA

Wearable Devices Ltd. WLDS

Computer Communications Equipment · SIC 3576 · Verticală: Computer Communications Equipment (SIC 3576)

1,44USD0,00 % · 1 ziÎnchidere 04 nov. 2026

Wearable Devices Ltd. dezvoltă o interfață neurală non-invazivă, sub forma unei brățări purtate la încheietura mâinii, prin care utilizatorii controlează dispozitive digitale cu mișcări subtile ale degetelor, fără contact fizic. Compania se află în tranziția de la dezvoltare la comercializare, iar veniturile de 647 mii USD din 2025 rămân modeste față de pierderea netă de 8,1 milioane USD din același an.

Analiza AI e posibil depășită: au apărut depuneri noi după sursele ei (vezi secțiunea «Analiză AI»).

La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea Wearable Devices Ltd. (WLDS) costa 1,44 USD (+0,00 % într-o zi), cu capitalizare 4,2 mil USD, beta 1,87, interval pe 52 de săptămâni 1,20–24,39 USD.

Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
4,2 mil USD
acțiuni la 31 dec. 2025
P/E (TTM)
indisponibil
EPS diluat TTM -6,53 · TTM până la 31 dec. 2025
E/P (TTM)
-453,47 %
TTM până la 31 dec. 2025
Randament dividend
indisponibil
Beta (2 ani)
1,87
Volatilitate (1 an) 133 %
Interval 52 săpt.
1,2024,39

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
51,2
neutru
Bollinger (20, 2)
1,22 – 1,47
în jumătatea de sus a benzii · %B 0,89 · lățimea benzii 18,4 %
SMA 50 / 200
1,56 / 3,58
tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
MACD (12, 26, 9)
-0,05 / -0,09
MACD peste semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaS&P 500Față de S&P 500Mediana verticalei
1 lună+4,3 %−2,0 %+6,3 pp—
3 luni−50,2 %−2,2 %−48,0 pp—
6 luni−53,8 %+4,3 %−58,1 pp—
De la început de an−86,0 %+10,6 %−96,5 pp—
1 an−92,4 %+10,5 %−102,9 pp+10,4 %
3 ani−99,7 %+73,7 %−173,4 pp+63,6 %
5 aniindisponibil+61,7 %indisponibil—
Scădere maximă (1 an)
−95,1 %
12 nov. 2025 → 14 oct. 2026
Scădere maximă (5 ani)
−99,9 %
14 sept. 2022 → 14 oct. 2026
Creștere anuală compusă (5 ani)
indisponibil
S&P 500 +10,1 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).

E/P în timp

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

Exerciții anuale

Exercițiu202020212022202320242025
Venituri57,0 mii142,0 mii45,0 mii82,0 mii522,0 mii647,0 mii
Venituri an/anindisponibil+149,1 %−68,3 %+82,2 %+536,6 %+23,9 %
Profit net-1,3 mil-2,6 mil-6,5 mil-7,8 mil-7,9 mil-8,1 mil
Profit net an/anindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibil
EPS diluat-0,19-0,27-42,40-115,20-72,60-6,53
EPS diluat an/anindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibil
netă %-2.207,0 %-1.840,8 %-14.435,6 %-9.529,3 %-1.509,4 %-1.253,0 %
Flux de numerar liber-1,1 mil-2,1 mil-5,8 mil-8,6 mil-7,7 mil-6,6 mil

Rezultate raportate vs așteptări

Se încarcă…

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025

Numerar
6,5 mil USD
Datorie financiară
indisponibil USD
Datorie netă
indisponibil USD
Capitaluri proprii
18,6 mil USD
Active totale
20,0 mil USD
Datorie / capitaluri
indisponibil
Lichiditate curentă
14,15x
ROE
-72,3 %
ROA
-62,4 %
Marja FCF
-1.022,9 %

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (USD)

Marje

Cont de profit și pierdere · USD

Venituri
2023
82,0 mii
2024
522,0 mii
2025
647,0 mii

SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat

Costul vânzărilor
2023
62,0 mii
2024
437,0 mii
2025
—

SEC (XBRL)· 20 mar. 2025verificat

Profit brut
2023
20,0 mii
2024
85,0 mii
2025
-148,0 mii

SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat

Cercetare și dezvoltare
2023
3,3 mil
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 15 mar. 2024verificat

Profit operațional
2023
-8,2 mil
2024
-7,8 mil
2025
-8,3 mil

SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat

Profit înainte de impozit
2023
-7,8 mil
2024
-7,9 mil
2025
-8,1 mil

SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat

Impozit pe profit
2023
—
2024
7,0 mii
2025
5,0 mii

SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat

Profit net
2023
-7,8 mil
2024
-7,9 mil
2025
-8,1 mil

SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat

EPS diluat
2023
-115,20
2024
-72,60
2025
-6,53

SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat

Media ponderată diluată a acțiunilor
2023
67,5 mii
2024
108,6 mii
2025
1,2 mil

SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat

Bilanț · USD

Numerar
2023
810,0 mii
2024
3,1 mil
2025
6,5 mil

SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat

Creanțe
2023
—
2024
—
2025
37,0 mii

SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat

Stocuri
2023
—
2024
1,2 mil
2025
778,0 mii

SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat

Active curente
2023
6,8 mil
2024
5,5 mil
2025
19,5 mil

SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat

Imobilizări corporale nete
2023
194,0 mii
2024
130,0 mii
2025
67,0 mii

SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat

Active totale
2023
7,6 mil
2024
6,0 mil
2025
20,0 mil

SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat

Datorii comerciale
2023
410,0 mii
2024
157,0 mii
2025
62,0 mii

SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat

Datorii curente
2023
1,8 mil
2024
2,1 mil
2025
1,4 mil

SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat

Datorii totale
2023
2,1 mil
2024
2,1 mil
2025
1,4 mil

SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat

Capital propriu
2023
5,5 mil †
2024
3,9 mil †
2025
18,6 mil †

SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat

Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului
2023
20,4 mil
2024
707,5 mii
2025
2,9 mil

SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat

Fluxuri de numerar · USD

Flux de numerar operațional
2023
-8,4 mil
2024
-7,6 mil
2025
-6,6 mil

SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat

Investiții (capex)
2023
194,0 mii
2024
43,0 mii
2025
20,0 mii

SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat

Flux de numerar liber
2023
-8,6 mil ≈
2024
-7,7 mil ≈
2025
-6,6 mil ≈

SEC (XBRL)· 12 mar. 2026derivat

Flux de numerar din investiții
2023
-4,2 mil
2024
3,2 mil
2025
-10,9 mil

SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat

Flux de numerar din finanțare
2023
3,1 mil
2024
6,7 mil
2025
20,9 mil

SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
23,9 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR venituri 3 ani
143,2 %
calculat olivLawFY 2022 → FY 2025
CAGR venituri 5 ani
62,6 %
calculat olivLawFY 2020 → FY 2025
Creșterea EBIT (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Creșterea profitului net (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR profit net 3 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR profit net 5 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Creșterea EPS (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR EPS 3 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR EPS 5 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Creșterea FCF (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă

Profitabilitate

Marja brută
-22,9 %
calculat olivLawFY 2025
Marja EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja EBIT
-1.287,8 %
calculat olivLawFY 2025
Marja netă
-1.253,0 %
calculat olivLawFY 2025
Marja FCF
-1.022,9 %
calculat olivLawFY 2025

Randamente

ROE
-72,3 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
ROA
-62,4 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
ROIC
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROCE
-44,8 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Rata de distribuire (EPS)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Rata de distribuire (FCF)
indisponibil
lipsesc date de intrare

Bilanț și datorie

Datoria netă
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie netă / EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie / capital propriu
indisponibil
lipsesc date de intrare
Acoperirea dobânzilor
indisponibil
lipsesc date de intrare

Lichiditate

Lichiditatea curentă
14,2x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Lichiditatea imediată
4,7x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025

Numerar

Fluxul de numerar operațional
-6,6 mil USD
calculat olivLawFY 2025
Investiții (capex)
20,0 mii USD
calculat olivLawFY 2025
Fluxul de numerar liber
-6,6 mil USD
calculat olivLawFY 2025
Conversia profitului în FCF
indisponibil
date insuficiente
Conversia EBITDA în numerar
indisponibil
lipsesc date de intrare

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
21 zile
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Zile de plată (DPO)
91 zile
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
4,2 mil USD
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Valoarea întreprinderii (EV)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Capitalizare / profit net TTM
indisponibil
date insuficiente
P/E (TTM)
indisponibil
date insuficiente
Randamentul profitului
-453,5 %
calculat olivLawFY 2025
P/B
0,2x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
P/S
6,4x
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBIT
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/Venit
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/FCF
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Randament FCF
-159,4 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Randamentul dividendului
indisponibil
niciun dividend în situațiile structurate; absența unei linii nu e un zero confirmat
Randamentul distribuirilor către acționari
indisponibil
lipsesc date de intrare

4 indicatori care nu se aplică sectorului.

Evaluare

Încadrare olivLaw

Date insuficiente
Ce lipsește
  • metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

1,44 USD

04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: 4,2 mil USD

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
4,2 mil USD
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
P/E (TTM)
indisponibil
date insuficiente
P/B
0,2x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROE
-72,3 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Marja netă
-1.253,0 %
calculat olivLawFY 2025
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
23,9 %
calculat olivLawFY 2025
Randamentul dividendului
indisponibil
niciun dividend în situațiile structurate; absența unei linii nu e un zero confirmat

Acoperire și prospețime

26/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2025
Ultima perioadă raportată: 31 dec. 2025
Data ultimului bilanț: 31 dec. 2025
Numărul de acțiuni (coperta ultimei depuneri), la: 31 dec. 2025
Sursă: SEC (XBRL)publicat 12 mar. 2026
verificat 136

Scorul pe grupe

72 % · Date insuficiente

Interval de valoare estimat

indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Metode de evaluare

  • DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
  • Colegi: EV/Venitindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
  • Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)

nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată

Comparațiile pe multipli folosesc verticala SIC: Computer Communications Equipment (SIC 3576)

Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.

Ipoteze (ilustrative, editoriale)

Rata fără risc
4,3 %
Prima de risc a pieței
5,0 %
Beta (implicit)
1,00
Costul capitalului propriu
9,3 %
Creștere terminală
2,5 %

Scorul pe factori

Date insuficiente

Poarta de dovezi minime: metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1

FactorValoareScorPondere folosită
Marja brută · Calitate-22,9 %0 (pe interval fix)15 %
Marja EBIT · Calitate-1.287,8 %0 (față de colegi)12 %
Marja FCF · Calitate-1.022,9 %0 (pe interval fix)12 %
CAGR venituri 3 ani · Creștere143,2 %100 (pe interval fix)24 %
Creșterea cifrei de afaceri (an/an) · Creștere23,9 %87 (față de colegi)12 %
Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie14,2x100 (pe interval fix)9 %
EV/Venit · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randament FCF · Evaluare-159,4 %0 (pe interval fix)18 %
Randamentul distribuirilor către acționari · Randamenteindisponibilindisponibil—

Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

Grupele scorului

  • Bilanț și datorie· parțial100/100 · 1/2 factori cu valoare
  • Creștere96/100 · 2/2 factori cu valoare
  • Calitate0/100 · 3/3 factori cu valoare
  • Randamente· parțialindisponibil · 0/1 factori cu valoare
  • Evaluare· parțial0/100 · 1/2 factori cu valoare

O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

Memo

Wearable Devices Ltd. (WLDS). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.

Cifre calculate din situațiile financiare: venit 647,0 mii USD în 2025; creștere an/an 23,9 %; marjă netă -1 253,0 %; ROE -72,3 %.

Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.

Date insuficiente pentru un verdict (metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).

Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

Ce susține teza

  • CAGR venituri 3 ani: 143,2 %
  • Creșterea cifrei de afaceri (an/an): 23,9 %
  • Lichiditatea curentă: 14,2x

Ce o infirmă

  • Marja brută: -22,9 %
  • Marja EBIT: -1 287,8 %
  • Marja FCF: -1 022,9 %
  • Randament FCF: -159,4 %

Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Datorie netă / EBITDA, EV/Venit, Randamentul distribuirilor către acționari.

Față de mediana verticalei

Computer Communications Equipment (SIC 3576) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 15 firme

Multipli și rentabilitate față de mediană

P/E
—
mediana verticalei 46,8x
EV/EBITDA
—
mediana verticalei 26,9x
P/S
6,4x
mediana verticalei 2,3x
peste mediană (+181,5 %)
P/B
0,2x
mediana verticalei 4,0x
sub mediană (−94,4 %)
ROE
-72,3 %
mediana verticalei 7,5 %
sub mediană (−1.069,8 %)
Marja netă
-1.253,0 %
mediana verticalei 3,6 %
sub mediană (−34.593,6 %)
Marja EBIT
-1.287,8 %
mediana verticalei 3,5 %
sub mediană (−36.544,4 %)
Venituri an/an
23,9 %
mediana verticalei 9,7 %
peste mediană (+148,0 %)
Datorie netă/EBITDA
—
mediana verticalei 1,1x
Randament dividend
—
mediana verticalei 1,4 %

Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

Firmele verticalei

CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
CSCOCisco Systems, Inc.406,0 mld30,927,3 %21,0 %+11,8 %+34 % / +113 %
ANETArista Networks, Inc.214,3 mld53,631,5 %38,4 %+28,6 %+30 % / +209 %
FFIVF5, Inc.18,8 mld26,419,8 %22,0 %+9,7 %+38 % / +93 %
EXTRExtreme Networks, Inc.3,0 mld58,067,1 %4,0 %+12,6 %+31 % / +42 %
DGIIDigi International Inc.2,8 mld57,57,5 %9,6 %+1,5 %+74 % / +208 %
ATENA10 Networks, Inc.1,7 mld40,019,4 %13,9 %+11,0 %+38 % / +91 %
NTGRNETGEAR, Inc.606,6 mil—-5,3 %-3,7 %+3,8 %−16 % / +64 %
ALLTAllot Ltd.421,3 mil108,34,5 %3,6 %+10,6 %−10 % / +541 %
LTRXLantronix, Inc.263,9 mil—-4,3 %-3,5 %−1,6 %+10 % / 0 %
SILCSilicom Ltd.181,2 mil—-9,4 %-18,5 %+6,6 %+112 % / +95 %
BOSCBos Better Online Solutions Ltd29,8 mil7,414,4 %7,1 %+26,6 %−9 % / +48 %
CIITTianci International, Inc.16,5 mil—-59,1 %-14,7 %+7,7 %−93 % / −96 %
FOXXFoxx Development Holdings Inc.13,3 mil——-100,2 %−20,2 %−58 % / −83 %
INTZIntrusion Inc.11,9 mil—-140,9 %-194,0 %+21,6 %−66 % / −93 %
WLDSWearable Devices Ltd.4,2 mil—-72,3 %-1.253,0 %+23,9 %−92 % / −100 %
HUBCHUB Cyber Security Ltd.3,4 mil——-134,5 %−30,7 %−100 % / −100 %

Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru WLDS din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

Prognoza motorului olivLaw

Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.

Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

Scenarii ilustrative

Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.

Pesimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
De bază
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Optimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Nimic nu se salvează.

Preț estimat (USD)

Preț estimatPesimistDe bazăOptimist
1 ani
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
3 ani
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
5 ani
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
Ce mută cel mai mult prețul la 3 ani

    Analiză AI

    Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

    Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 12 mar. 2026; de atunci au apărut 6-K (22 oct. 2026), 6-K (13 oct. 2026), 6-K (23 sept. 2026), 6-K (15 sept. 2026), 6-K (24 aug. 2026), 6-K (11 aug. 2026).

    Pe scurt

    Wearable Devices Ltd. dezvoltă o interfață neurală non-invazivă, sub forma unei brățări purtate la încheietura mâinii, prin care utilizatorii controlează dispozitive digitale cu mișcări subtile ale degetelor, fără contact fizic. Compania se află în tranziția de la dezvoltare la comercializare, iar veniturile de 647 mii USD din 2025 rămân modeste față de pierderea netă de 8,1 milioane USD din același an.

    SWOT

    Puncte tari

    • Tehnologia proprietară a senzorilor și o platformă integrată verticală, dificil de replicat.
    • Relații directe cu producători multinaționali de electronice de consum, cu peste o sută de clienți B2B.
    • Strategie duală B2B și B2C, care permite validarea produsului de ambele părți ale lanțului valoric.

    Puncte slabe

    • Venituri foarte mici în raport cu pierderile operaționale și dependența de finanțări externe.
    • Niciun contract de licențiere semnat până în martie 2026, în ciuda investițiilor în validare.
    • Dependența de un singur producător contractual pentru fiecare produs și de un număr redus de furnizori.

    Oportunități

    • Creșterea categoriei ceasurilor inteligente și a ochelarilor XR ar putea extinde piața adresabilă.
    • Platforma pentru dezvoltatori și integrarea cu instrumente AI ar putea accelera adopția.
    • Extinderea în sănătate digitală, analiza sportivă și Industria 4.0 ar putea deschide noi verticale.

    Amenințări

    • Alte metode de intrare, precum vocea sau camerele, ar putea câștiga acceptarea piezei de consum.
    • Necesitatea unor noi capitaluri ar putea duce la diluare pentru acționari, dacă finanțarea nu este obținută în condiții acceptabile.
    • Avertismentul privind continuitatea activității din anii anteriori ar putea limita accesul la finanțare.

    Riscuri

    • Lipsa contractelor de licențiereridicat

      Compania nu a semnat încă niciun contract de licențiere, iar negocierile pot eșua după perioade lungi de investiții.

    • Pierderi operaționale persistenteridicat

      Compania nu a atins profitabilitatea și ar putea să nu reușească să o atingă dacă veniturile nu cresc suficient.

    • Necesitatea de capital suplimentarmediu

      Finanțarea suplimentară ar putea veni prin emisiuni de acțiuni, cu diluare pentru acționarii existenți sau cu condiții nefavorabile.

    • Dependența de furnizori și producători contractualimediu

      Fiecare produs este fabricat de un singur producător contractual, ceea ce ar putea întârzia livrările dacă apar probleme.

    Teza de investiție

    Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)

    • Dacă producătorii mari de electronice încep să licențieze tehnologia, veniturile ar putea crește mult peste nivelul actual, iar baza de clienți deja existentă ar putea facilita această tranziție.
    • Creșterea piețelor ceasurilor inteligente și ochelarilor XR ar putea sprijini cererea pentru produsele Mudra, mai ales dacă platforma pentru dezvoltatori câștigă adoptare.
    • Poziția de integrare cu Apple Watch și Mudra Link ar putea oferi un avantaj de primă intrare pe o categorie nouă de interfețe.

    Ce ar strica teza

    • Veniturile sunt foarte mici, iar pierderea netă rămâne mare, astfel că afacerea ar putea depinde în continuare de finanțări externe.
    • Ciclul de trei până la cinci ani pentru licențiere ar putea întârzia mult timp orice venit semnificativ din B2B.
    • Dacă metode alternative de intrare câștigă piața, tehnologia EMG ar putea rămâne un nișă fără adoptare largă.

    De urmărit

    • Semnarea primului contract de licențiere B2B2027
    • Evoluția veniturilor din Mudra Link și Mudra BandUrmătorul raport anual
    • Adoptarea platformei Mudra Experience Studio de către dezvoltatori2026
    • Necesitatea unor noi finanțări și eventuala diluarePână la sfârșitul lui 2027

    Produse, piață și concurență

    Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

    Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 12 mar. 2026; de atunci au apărut 6-K (22 oct. 2026), 6-K (13 oct. 2026), 6-K (23 sept. 2026), 6-K (15 sept. 2026), 6-K (24 aug. 2026), 6-K (11 aug. 2026).

    Afacerea

    Compania, înregistrată în Israel în 2014 și listată la Nasdaq sub simbolul WLDS, dezvoltă tehnologia Mudra, un sistem de intrare neurală care citește semnalele de la nivelul încheieturii și le transformă în comenzi. Produsele comerciale includ Mudra Band, o brățară accesorie pentru Apple Watch livrată din decembrie 2023, și Mudra Link, o brățară universală livrată din 2025. Strategia « push-pull » urmărește atât vânzări directe către consumatori, cât și licențieri către producătorii de electronice, deși până în martie 2026 nu fusese semnat niciun contract de licență.

    Segmente

    Produse B2C (Mudra Band și Mudra Link)

    Veniturile din vânzările Mudra Link au crescut în 2025 și au susținut creșterea totală a cifrei de afaceri, în timp ce costul vânzărilor a crescut mai repede din cauza logisticii suplimentare.

    Kituri B2B și licențiere

    Mudra Inspire, kitul de dezvoltare pentru companii, este vândut din 2018, iar peste 100 de companii, dintre care 30 multinaționale, l-au cumpărat, dar licențierea tehnologiei rămâne în faza de validare.

    Platforma Mudra Experience Studio

    Lansată în februarie 2026, platforma oferă SDK-uri și niveluri de integrare OEM pentru dezvoltatori XR și AI, și nu are încă venituri raportate separat.

    Piața în context

    Potrivit IDC citat în raport, piața dispozitivelor purtate la încheietură a depășit 150 milioane de unități în primele trei trimestre din 2025, o creștere de 10%. Segmentul ochelarilor XR este prognozat să crească cu o rată anuală compusă de 29,3%, ceea ce ar putea extinde piața potențială a tehnologiei, dacă adoptarea consumatorilor urmează aceeași traiectorie.

    Tendințe

    • Creșterea categoriei de dispozitive purtabilevânt din spate

      Creșterea livrărilor de ceasuri inteligente și de ochelari XR ar putea crea o bază mai largă de dispozitive compatibile cu intrarea neurală.

    • Incertitudinea adoptării de către consumatorivânt din față

      Compania menționează că nu este clar dacă consumatorii vor adopta brățara în locul telecomenzilor, ecranelor tactile sau tastaturilor.

    • Ciclul lung de licențiere B2Bvânt din față

      Estimarea de ani de la prima discuție până la contract poate amâna veniturile recurente dacă negocierile nu reușesc.

    • Dezvoltarea intrărilor bazate pe AImixt

      Integrarea cu instrumente de dezvoltare AI ar putea extinde adopția platformei, dacă dezvoltatorii o folosesc pe scară largă.

    Poziția concurențială

    Sursa menționează ca alternative tastaturile, mouse-ul, ecranele tactile, controlerele și recunoașterea gesturilor prin cameră, precum și comenzile vocale. Compania susține că este singura interfață neurală care se conectează direct la Apple Watch, dar concurența din partea producătorilor mari de electronice rămâne intensă.

    • Producători de ceasuri inteligente și dispozitive purtabile

      Companiile care produc ceasurile inteligente cu care brățara se integrează pot dezvolta propriile soluții de intrare.

    • Producători de ochelari XR

      Furnizorii de ochelari AR și VR sunt atât parteneri potențiali, cât și concurenți pentru metoda de control preferată.

    • Furnizorii de tehnologii de recunoaștere a gesturilor prin cameră

      Soluțiile bazate pe cameră, LiDAR sau radar concurează direct cu intrarea prin gesturi a companiei.

    • Dezvoltatorii de interfețe vocale

      Asistenții vocali sunt deja folosiți în dispozitivele pentru casă și reprezintă o alternativă la controlul prin gesturi.

    Știri și depuneri

    Din presă

    Ultima știre din arhiva noastră e din 08 oct. 2026; cea mai nouă depunere SEC e din 22 oct. 2026. Arhiva de presă vine din fluxurile RSS urmărite și nu acoperă neapărat ultimul eveniment — depunerile de alături da.

    Surse

    1. [1] Form 20-F, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / Wearable Devices Ltd. · 12 mar. 2026

    Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.