olivLaw · Cercetare acțiuni Europa
ROCHE BOBOIS RBO.PA
Franța · Euronext Paris · ISIN FR0013344173 · Verticală: Companii listate din Franța
Roche Bobois este un lanț francez de mobilier și decorațiuni de lux, operat prin magazine proprii și franciză, prezent în 54 de țări. Compania rămâne expusă unui context macroeconomic incert și unor costuri de energie și salarii în creștere în țările de producție.
La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea ROCHE BOBOIS (RBO.PA) costa 15,55 EUR (+6,51 % într-o zi), cu capitalizare 155,0 mil EUR, P/E 15,7 pe un EPS diluat de 0,99 EUR în ultimele 12 luni, beta 0,36, interval pe 52 de săptămâni 12,30–36,30 EUR.
Date la · analiza AI din · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 53,1
- neutru
- Bollinger (20, 2)
- 12,05 – 16,65
- în jumătatea de sus a benzii · %B 0,76 · lățimea benzii 32,0 %
- SMA 50 / 200
- 17,17 / 23,22
- tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- -0,80 / -1,14
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | EURO STOXX 50 | Față de EURO STOXX 50 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −10,6 % | −0,6 % | −10,0 pp | — |
| 3 luni | −31,5 % | −4,2 % | −27,3 pp | — |
| 6 luni | −39,7 % | +4,3 % | −44,1 pp | — |
| De la început de an | −50,2 % | +7,5 % | −57,7 pp | — |
| 1 an | −56,3 % | +9,9 % | −66,2 pp | −6,8 % |
| 3 ani | −61,5 % | +49,8 % | −111,4 pp | −15,9 % |
| 5 ani | −57,2 % | +42,8 % | −100,0 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
P/E-ul de azi e la percentila 0 din propriul istoric de 3 trimestre (min 17,1, mediană 24,7, max 31,5; doar trimestrele cu profit).
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Venituri | 429,6 mil | 414,0 mil | 402,5 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | −3,6 % | −2,8 % |
| Profit net | 31,3 mil | 15,6 mil | 10,1 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | −50,2 % | −35,5 % |
| EPS diluat | 3,10 | 1,56 | 0,99 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | −49,7 % | −36,5 % |
| netă % | 7,3 % | 3,8 % | 2,5 % |
| Flux de numerar liber | 27,8 mil | 43,8 mil | 50,7 mil |
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 46,8 mil EUR
- Datorie financiară
- 41,8 mil EUR
- Datorie netă
- -5,1 mil EUR
- Capitaluri proprii
- 94,6 mil EUR
- Active totale
- 436,8 mil EUR
- Datorie / capitaluri
- 0,44x
- Lichiditate curentă
- 0,90x
- ROE
- 10,5 %
- ROA
- 2,2 %
- Marja FCF
- 12,6 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (EUR)
Marje
Cont de profit și pierdere · EUR
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Venituri | 429,6 mil | 414,0 mil | 402,5 mil | esef· 21 apr. 2026verificat |
| Profit operațional | 46,3 mil | 26,1 mil | 21,8 mil | esef· 21 apr. 2026verificat |
| Amortizare și depreciere | 41,1 mil | 46,9 mil | 48,2 mil | esef· 21 apr. 2026verificat |
| EBITDA | 87,4 mil ≈ | 73,0 mil ≈ | 70,0 mil ≈ | esef· 21 apr. 2026derivat |
| Profit înainte de impozit | 42,5 mil | 21,5 mil | 14,0 mil | esef· 21 apr. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 11,1 mil | 5,7 mil | 3,8 mil | esef· 21 apr. 2026verificat |
| Profit net | 31,3 mil | 15,6 mil | 10,1 mil | esef· 21 apr. 2026verificat |
| EPS diluat | 3,10 | 1,56 | 0,99 | esef· 21 apr. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Profit operațional + Amortizare și depreciere.
Bilanț · EUR
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Numerar | 65,6 mil | 54,9 mil | 46,8 mil | esef· 21 apr. 2026verificat |
| Stocuri | 93,6 mil | 101,5 mil | 95,4 mil | esef· 21 apr. 2026verificat |
| Active curente | 192,1 mil | 197,2 mil | 176,2 mil | esef· 21 apr. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 53,7 mil | 52,2 mil | 49,4 mil | esef· 21 apr. 2026verificat |
| Fond comercial | 28,6 mil | 42,6 mil | 42,9 mil | esef· 21 apr. 2026verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 344,0 mii | 333,0 mii | 331,0 mii | esef· 21 apr. 2026verificat |
| Active totale | 451,0 mil | 484,7 mil | 436,8 mil | esef· 21 apr. 2026verificat |
| Datorii comerciale | 52,4 mil | 57,1 mil | 50,0 mil | esef· 21 apr. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | 28,1 mil | 24,3 mil | 29,1 mil | esef· 21 apr. 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | 6,9 mil | 16,6 mil | 12,7 mil | esef· 21 apr. 2026verificat |
| Datorii curente | 195,1 mil | 205,9 mil | 194,7 mil | esef· 21 apr. 2026verificat |
| Capital propriu | 104,8 mil | 97,8 mil | 94,6 mil | esef· 21 apr. 2026verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | 10,0 mil | 10,0 mil | 10,0 mil | esef· 21 apr. 2026derivat |
Fluxuri de numerar · EUR
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 51,1 mil | 52,6 mil | 62,5 mil | esef· 21 apr. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 23,4 mil | 8,9 mil | 11,7 mil | esef· 21 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | 27,8 mil ≈ | 43,8 mil ≈ | 50,7 mil ≈ | esef· 21 apr. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -27,5 mil | -17,0 mil | -13,0 mil | esef· 21 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | -34,2 mil | -46,9 mil | -55,9 mil | esef· 21 apr. 2026verificat |
| Răscumpărări de acțiuni | 5,0 mii | 2,4 mil | 1,0 mil | esef· 21 apr. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
Scor: 64 / 100
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 155,0 mil EUR
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
- Calitate80
- Bilanț și datorie33
- Evaluare79
- Randamente9
Interval de valoare estimat
Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 10,98 – 77,65 EUR.
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Intervalele metodelor (EUR pe acțiune)
— — Mijloc · ▏ Preț
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: EV/EBITDA44,01 – 77,65 (Mijloc 55,71)4 firme folosite · multiplul median 7,9x · quartile 6,2x – 11,0xABEO.PA, AI.PA, ANTIN.PA, ATE.PA
- Colegi: P/E10,98 – 29,50 (Mijloc 16,96)20 firme folosite · multiplul median 17,1x · quartile 11,1x – 29,8x74SW.PA, ABEO.PA, AC.PA, ADP.PA, AF.PA, AI.PA, ALBON.PA, ALCIS.PA, ALCLA.PA, ALFER.PA, ALHEX.PA, ALO.PA, ALPWG.PA, ALSOG.PA, ANTIN.PA, ARAMI.PA, ATE.PA, AUB.PA, AURE.PA, BB.PA
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 3,0 %
- Prima de risc a pieței
- 5,5 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 8,5 %
- Creștere terminală
- 2,0 %
Scorul pe factori
Profil neutru · Scor 64/100
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | 18,3 % | 76 (față de colegi) | 14 % |
| Marja netă · Calitate | 2,5 % | 67 (față de colegi) | 9 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | 503,8 % | 100 (pe interval fix) | 9 % |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | -0,1x | 43 (față de colegi) | 14 % |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 0,9x | 9 (pe interval fix) | 6 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | 15,7x | 61 (față de colegi) | 14 % |
| EV/EBITDA · Evaluare | 2,1x | 80 (față de colegi) | 14 % |
| Randament FCF · Evaluare | 32,7 % | 100 (pe interval fix) | 11 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | 0,7 % | 9 (pe interval fix) | 9 % |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie33/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate80/100 · 3/3 factori cu valoare
- Randamente· parțial9/100 · 1/2 factori cu valoare
- Evaluare79/100 · 3/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
ROCHE BOBOIS (RBO.PA). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 402,5 mil EUR în 2025; creștere an/an -2,8 %; marjă netă 2,5 %; ROE 10,8 %; datorie netă/EBITDA -0,1x.
Intervalul de valoare estimat este 27,50–53,58 EUR pe acțiune (mediana a 2 metode, acord între metode: scăzut); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 36,33 EUR, prețul de 15,55 EUR lasă un potențial de 133,6 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de 57,2 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Scor olivLaw 64/100, încadrare metodologică: profil neutru (scorul, marja de siguranță și acordul metodelor împreună; nu o judecată despre prețul corect). Grupe evaluate parțial: growth, returns. Nu este o recomandare de investiții.
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- ROIC: 18,3 %
- Conversia profitului în FCF: 503,8 %
- EV/EBITDA: 2,1x
- Randament FCF: 32,7 %
- Prețul este sub intervalul de valoare estimat
Ce o infirmă
- Lichiditatea curentă: 0,9x
- Randamentul distribuirilor către acționari: 0,7 %
- Metodele de evaluare diverg
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Acoperirea dobânzilor, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Companii listate din Franța · aceeași țară · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AI.PAL'air Liquide Societe Anonyme Pour L'etude Et L'exploitation Des Procedes Georges Claude | 109,3 mld | 33,2 | 12,9 % | 12,2 % | −2,0 % | +26 % / +32 % |
| AC.PAAccor | 13,8 mld | 30,7 | 9,6 % | 8,0 % | +0,6 % | +6 % / +56 % |
| ADP.PAAeroports De Paris | 11,7 mld | 34,1 | 7,8 % | 5,6 % | +12,1 % | −7 % / +4 % |
| AKE.PAArkema | 7,1 mld | 115,4 | 0,9 % | 0,7 % | −5,0 % | +12 % / −37 % |
| ALO.PAAlstom | 5,8 mld | 18,3 | 3,1 % | 1,7 % | +3,7 % | −51 % / −4 % |
| AF.PAAir France - Klm | 4,3 mld | 13,6 | — | 1,0 % | +4,8 % | +20 % / +9 % |
| ATE.PAAlten | 3,1 mld | 29,5 | 4,8 % | 2,6 % | −1,1 % | +33 % / −29 % |
| BB.PASociete Bic | 2,7 mld | 31,3 | 5,0 % | 4,1 % | −4,8 % | +32 % / +5 % |
| ANTIN.PAAntin Infrastructure Partners | 1,4 mld | 13,0 | 21,9 % | 36,6 % | −8,1 % | −24 % / −35 % |
| 74SW.PA74software | 792,7 mil | 20,9 | 8,9 % | 8,5 % | +44,8 % | −13 % / +41 % |
| AUB.PAAubay | 667,4 mil | 17,8 | 13,6 % | 6,3 % | +11,3 % | +3 % / +45 % |
| ASY.PAAssystem | 507,1 mil | 69,9 | 2,5 % | 1,1 % | +7,4 % | −19 % / −18 % |
| ATO.PAAtos Se | 483,0 mil | — | -23.400,0 % | -17,5 % | −16,5 % | −45 % / −94 % |
| ARAMI.PAAramis Group | 298,8 mil | 15,0 | 10,0 % | 0,8 % | +6,3 % | −33 % / −16 % |
| ARVEN.PAArverne Group | 246,1 mil | — | -14,0 % | -115,3 % | +27,0 % | +20 % / −35 % |
| BGO.PACompagnie Chargeurs Invest | 189,4 mil | — | -8,6 % | -5,7 % | −2,9 % | indisponibil / indisponibil |
| RBO.PARoche Bobois | 155,0 mil | 15,7 | 10,8 % | 2,5 % | −2,8 % | −57 % / −65 % |
| ALCIS.PACatering International & Services | 145,0 mil | 28,4 | 9,3 % | 1,9 % | +5,8 % | +39 % / +107 % |
| ALCGM.PACegedim | 144,6 mil | — | -2,6 % | -1,2 % | +10,9 % | −26 % / −49 % |
| ATEME.PAAteme | 144,0 mil | 151,3 | 2,8 % | 1,0 % | +2,2 % | +82 % / +77 % |
| ALHEX.PAHexaom | 144,0 mil | 6,7 | 9,9 % | 2,2 % | +13,1 % | −32 % / +7 % |
| ALBON.PACompagnie Lebon | 111,7 mil | 16,5 | 4,2 % | 8,8 % | −17,9 % | +6 % / +8 % |
| ALHYF.PALhyfe | 75,8 mil | — | -33,4 % | -570,5 % | +287,2 % | indisponibil / indisponibil |
| ALFER.PASergeferrari Group | 61,5 mil | 11,5 | 5,1 % | 1,5 % | +7,4 % | −33 % / −27 % |
| ABEO.PAAbeo | 60,8 mil | 7,3 | 6,9 % | 3,0 % | +12,6 % | −13 % / −54 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru RBO.PA din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (EUR)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | 8,69 Randament total -44 % · Pe an -44 % | 15,42 Randament total -1 % · Pe an -1 % | 23,31 Randament total 50 % · Pe an 50 % |
| 3 ani | 7,25 Randament total -53 % · Pe an -22 % | 14,58 Randament total -6 % · Pe an -2 % | 24,37 Randament total 57 % · Pe an 16 % |
| 5 ani | 6,04 Randament total -61 % · Pe an -17 % | 13,79 Randament total -11 % · Pe an -2 % | 25,46 Randament total 64 % · Pe an 10 % |
- P/E la ieșire± 3,65
- Marja netă± 2,55
- Creșterea anuală a veniturilor± 2,25
- Diluare anuală± 0,21
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
Roche Bobois este un lanț francez de mobilier și decorațiuni de lux, operat prin magazine proprii și franciză, prezent în 54 de țări 1. Compania rămâne expusă unui context macroeconomic incert și unor costuri de energie și salarii în creștere în țările de producție 1.
SWOT
Puncte tari
Puncte slabe
Oportunități
Riscuri
- Conjunctură macroeconomicăridicat
Instabilitatea politică din Franța și tensiunile globale pot reduce cererea pentru mobilier de lux 1.
- Costuri de materii prime și energiemediu
Creșterea prețurilor la materii prime și energie ar putea fi transferată în prețurile de vânzare sau ar putea reduce cererea 1.
- Relații cu furnizoriimediu
Concentrarea achizițiilor la câțiva furnizori din Italia și Portugalia creează riscuri de aprovizionare 1.
- Model de francizămediu
Dependența de parteneri independenți poate afecta standardele mărcii și rezultatele rețelei 1.
- Politici comercialescăzut
Reglementările comerciale și tarifele pot schimba rapid condițiile de export 1.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă cererea pentru mobilier premium se stabilizează, poziția mărcii și rețeaua internațională ar putea susține revenirea marjelor 1.
- Strategia digitală de tip drive to store ar putea crește traficul și valoarea coșului în magazine 1.
- Modelul de franciză ar putea adăuga volum fără a crește proporțional capitalul investit de grup 1.
Ce ar strica teza
- Dacă incertitudinea macroeconomică persistă, gospodăriile ar putea amâna achizițiile de mobilier, iar volumul ar putea scădea 1.
- Costurile cu energia și salariile ar putea comprima marjele dacă nu pot fi transferate integral în prețuri 1.
- Lichiditatea limitată ar putea restrânge flexibilitatea grupului în perioade de scădere a vânzărilor 1.
De urmărit
- Evoluția cererii și a volumului de comenzi din rețea2026
- Impactul tarifelor americane asupra exporturilor2026
- Evoluția costurilor cu energia și a salariilor în Italia și Portugalianext 10-K
- Nivelul trezoreriei nete și al liniilor de credit neutilizatenext 10-K
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Grupul vinde mobilier și decorațiuni prin rețeaua proprie de magazine și prin franciză, în principal sub marca Roche Bobois, iar Cuir Center ocupă un segment mai accesibil 1. Franciza funcționează pe contracte standard, cu redevențe medii de 5% din volumul de comenzi al rețelei 1. Producția este externalizată către furnizori din Europa, concentrați în Italia și Portugalia 1.
Grupul își centralizează publicitatea și comunicarea, iar ponderea principală a veniturilor provine din marca Roche Bobois, poziționată în segmentul premium 1. Relațiile cu furnizorii sunt pe termen lung, iar logistica în amonte este externalizată către trei transportatori 1.
Clienții sunt conduși prin strategia drive to store, cu configurare online și personalizare 3D în magazin, iar achiziția poate fi făcută și integral online 1.
Piața în context
Piața de mobilier și decorațiuni de lux depinde de încrederea și puterea de cumpărare a gospodăriilor, care pot reduce cheltuielile neesențiale în perioade incerte 1. Grupul este prezent în 54 de țări, ceea ce atenuează riscurile conjuncturale locale 1.
Piața reacționează și la politicile comerciale: noi tarife americane de până la 15% ar putea menține un mediu protecționist pentru exportatorii europeni 1.
Tendințe
- Incertitudine macroeconomicăvânt din față
Conjunctura mondială, tensiunile comerciale și războiul din Orientul Mijlociu pot slăbi cererea pentru mobilier 1.
- Politica tarifară americanămixt
Anularea tarifelor din 2025 și reintroducerea altor taxe vamale creează un mediu incert pentru exporturile în Statele Unite 1.
- Costuri de energie și materii primevânt din față
Volatilitatea prețurilor energiei și creșterea costului sticlei ar putea apăsa asupra marjelor furnizorilor și ale magazinelor 1.
- Digitalizarea vânzărilorvânt din spate
Strategia drive to store și instrumentele 3D pot îmbunătăți traficul în magazine și valoarea coșului mediu 1.
Poziția concurențială
Grupul activează în segmentul premium de mobilier, unde concurența vine din branduri internaționale de design și din retail-ul de lux 1. Sursa nu identifică concurenții prin nume, astfel că pozițiile relative nu pot fi evaluate detaliat din acest document 1.
- Branduri internaționale de mobilier de design
Concurență directă în segmentul premium, fără denumiri precise în sursa analizată 1.
- Retailerii de mobilier de lux
Concurență pentru clientela cu venituri ridicate, prin magazine proprii și canale online 1.
- Platformele online de mobilier
Concurență prin prețuri și comodități de cumpărare, care ar putea atrage clienți sensibili la preț 1.
- Producători europeni de mobilier
Concurență pentru furnizori și pentru spațiul de producție din Italia și Portugalia 1.
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Rapoarte anuale (ESEF)
- Raportul anual 202521 apr. 2026
- Raportul anual 202429 apr. 2025
Surse
- [1] Annual report, fiscal year ended 2025-12-31 (ESEF) · SEC / ROCHE BOBOIS · 31 dec. 2025
Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.