olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Helios Technologies, Inc. HLIO
Miscellaneous Fabricated Metal Products · SIC 3490 · Verticală: Miscellaneous Fabricated Metal Products (SIC 3490)
Helios Technologies (HLIO) proiectează și fabrică sisteme de control al mișcării hidraulice și controale electronice pentru industrii precum construcții, agricultură, material handling și sănătate și wellness. Compania a raportat pentru trimestrul al doilea din 2026 vânzări în creștere, iar vânzările anuale pentru 2025 au fost de 839,0 milioane USD.
La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea Helios Technologies, Inc. (HLIO) costa 66,95 USD (−2,16 % într-o zi), cu capitalizare 2,2 mld USD, P/E 31,2 pe un EPS diluat de 2,15 USD în ultimele 12 luni, randament al dividendului 0,63 %, beta 1,44, interval pe 52 de săptămâni 50,14–92,88 USD. Ultimul trimestru raportat (T2 2027): venituri de 231,9 mil USD (+9,1 % an/an), profit net de 21,9 mil USD (+92,1 % an/an), EPS diluat 0,66 USD.
Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 44,8
- slab (30–45)
- Bollinger (20, 2)
- 65,92 – 69,79
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,27 · lățimea benzii 5,7 %
- SMA 50 / 200
- 69,14 / 73,48
- tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- -0,68 / -0,79
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −5,6 % | −1,1 % | −4,5 pp | — |
| 3 luni | −18,7 % | −0,5 % | −18,3 pp | — |
| 6 luni | −4,1 % | +4,4 % | −8,5 pp | — |
| De la început de an | +25,2 % | +12,3 % | +12,8 pp | — |
| 1 an | +20,7 % | +13,5 % | +7,2 pp | +5,6 % |
| 3 ani | +52,1 % | +76,4 % | −24,3 pp | +80,9 % |
| 5 ani | −28,2 % | +63,7 % | −91,9 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Ultimul trimestru: Q2 2027 · 04 iul. 2026
Marje trimestriale
Situații trimestriale · USD
| Exercițiu | Q3 '24 | Q4 '24 | Q1 '26 | Q2 '26 | Q3 '26 | Q4 '26 | Q1 '27 | Q2 '27 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 194,5 mil | 179,5 mil | 195,5 mil | 212,5 mil | 220,3 mil | 210,8 mil | 228,4 mil | 231,9 mil |
| Costul vânzărilor | 134,0 mil | 125,5 mil | 135,6 mil | 145,0 mil | 147,3 mil | 139,9 mil | 153,5 mil | 151,7 mil |
| Profit brut | 60,5 mil | 54,0 mil | 59,9 mil | 67,5 mil | 73,0 mil | 70,9 mil | 74,9 mil | 80,2 mil |
| Cheltuieli generale și de vânzare | 30,4 mil | 32,8 mil | 34,6 mil | 37,3 mil | 38,2 mil | 37,6 mil | 37,4 mil | 40,2 mil |
| Profit operațional | 22,2 mil | 13,3 mil | 17,0 mil | 21,9 mil | 1,3 mil | 25,7 mil | 29,9 mil | 32,5 mil |
| Amortizare și depreciere | 16,1 mil | 16,0 mil | 16,0 mil | 15,9 mil | 15,9 mil | 15,2 mil | 15,1 mil | 15,2 mil |
| Profit înainte de impozit | 13,3 mil | 7,6 mil | 9,5 mil | 14,9 mil | 12,8 mil | 25,2 mil | 25,6 mil | 28,1 mil |
| Impozit pe profit | 1,9 mil | 2,8 mil | 2,2 mil | 3,5 mil | 2,5 mil | 5,7 mil | 5,9 mil | 6,2 mil |
| Profit net | 11,4 mil | 4,8 mil | 7,3 mil | 11,4 mil | 10,3 mil | 19,5 mil | 19,7 mil | 21,9 mil |
| EPS diluat | 0,34 | 0,14 ≈ | 0,22 | 0,34 | 0,31 | 0,59 ≈ | 0,59 | 0,66 |
| Flux de numerar operațional | 34,8 mil ≈ | 35,7 mil | 19,0 mil | 37,0 mil ≈ | 25,3 mil ≈ | 46,0 mil | 23,9 mil | 41,9 mil ≈ |
| Investiții (capex) | 6,0 mil | 7,4 mil | 6,1 mil | 5,4 mil | 6,7 mil | 5,5 mil | 6,7 mil | 11,3 mil |
| Dividende plătite | 2,9 mil ≈ | 3,0 mil | 3,0 mil | 3,0 mil ≈ | 3,0 mil ≈ | 3,0 mil | 3,0 mil | 3,9 mil ≈ |
≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
P/E-ul de azi e la percentila 15 din propriul istoric de 13 trimestre (min 18,0, mediană 38,4, max 52,9; doar trimestrele cu profit).
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2017 | 2018 | 2019 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 342,8 mil | 508,0 mil | 554,7 mil | 523,0 mil | 885,4 mil | 835,6 mil | 805,9 mil | 839,0 mil |
| Venituri an/an | +74,1 % | +48,2 % | +9,2 % | indisponibil | +69,3 % | −5,6 % | −3,6 % | indisponibil |
| Profit net | 31,6 mil | 46,7 mil | 60,3 mil | 14,2 mil | 98,4 mil | 37,5 mil | 39,0 mil | 48,4 mil |
| Profit net an/an | +35,4 % | +48,1 % | +29,0 % | indisponibil | +593,0 % | −61,9 % | +4,0 % | indisponibil |
| EPS diluat | indisponibil | indisponibil | 1,88 | 0,44 | 3,02 | 1,14 | 1,17 | 1,45 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | +586,4 % | −62,3 % | +2,6 % | indisponibil |
| netă % | 9,2 % | 9,2 % | 10,9 % | 2,7 % | 11,1 % | 4,5 % | 4,8 % | 5,8 % |
| Flux de numerar liber | 27,2 mil | 49,1 mil | 65,5 mil | 94,0 mil | 78,0 mil | 49,6 mil | 95,1 mil | 103,6 mil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2026 · 03 ian. 2026
- Numerar
- 73,0 mil USD
- Datorie financiară
- 261,6 mil USD
- Datorie netă
- 188,6 mil USD
- Capitaluri proprii
- 931,5 mil USD
- Active totale
- 1,5 mld USD
- Datorie / capitaluri
- 0,28x
- Lichiditate curentă
- 2,90x
- ROE
- indisponibil
- ROA
- 3,2 %
- Marja FCF
- 12,3 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2019 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 554,7 mil | 523,0 mil | 885,4 mil | 835,6 mil | 805,9 mil | 839,0 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 342,4 mil | 326,8 mil | 586,9 mil | 573,9 mil | 553,6 mil | 567,8 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Profit brut | 212,3 mil | 196,2 mil | 298,5 mil | 261,7 mil | 252,3 mil | 271,2 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Cercetare și dezvoltare | 15,2 mil | 15,6 mil | 17,4 mil | 19,2 mil | 20,1 mil | 19,1 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Cheltuieli generale și de vânzare | 99,7 mil | 106,8 mil | 133,1 mil | 148,9 mil | 139,0 mil | 147,6 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Profit operațional | 90,1 mil | 35,4 mil | 137,3 mil | 79,9 mil | 81,8 mil | 66,0 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Amortizare și depreciere | 35,2 mil | 39,7 mil | 51,6 mil | 63,8 mil | 63,8 mil | 63,0 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| EBITDA | 125,3 mil ≈ | 75,1 mil ≈ | 188,9 mil ≈ | 143,7 mil ≈ | 145,6 mil ≈ | 129,0 mil ≈ | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026derivat |
| Profit înainte de impozit | 75,3 mil | 24,0 mil | 121,8 mil | 49,2 mil | 50,5 mil | 62,4 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 15,0 mil | 9,8 mil | 23,4 mil | 11,7 mil | 11,5 mil | 14,0 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Profit net | 60,3 mil | 14,2 mil | 98,4 mil | 37,5 mil | 39,0 mil | 48,4 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| EPS diluat | 1,88 | 0,44 | 3,02 | 1,14 | 1,17 | 1,45 | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 32,1 mil | 32,2 mil | 32,6 mil | 33,0 mil | 33,3 mil | 33,3 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Dividend pe acțiune | 0,36 | 0,36 | 0,36 | 0,36 | 0,36 | 0,36 | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Profit operațional + Amortizare și depreciere.
- 2023
- 148,9 mil
- 2024
- 139,0 mil
- 2026
- 147,6 mil
SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat
- 2023
- 33,0 mil
- 2024
- 33,3 mil
- 2026
- 33,3 mil
SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat
Bilanț · USD
| Linie | 2019 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 22,1 mil | 25,2 mil | 43,7 mil | 32,4 mil | 44,1 mil | 73,0 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Creanțe | 66,7 mil | 97,6 mil | 125,1 mil | 114,8 mil | 104,6 mil | 116,0 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Stocuri | 85,2 mil | 110,4 mil | 191,6 mil | 215,1 mil | 190,1 mil | 188,6 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Active curente | 192,6 mil | 254,0 mil | 388,5 mil | 396,7 mil | 384,2 mil | 414,9 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 133,5 mil | 146,6 mil | 156,5 mil | 202,1 mil | 193,5 mil | 189,0 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Fond comercial | 377,6 mil | 443,5 mil | 468,5 mil | 514,0 mil | 498,9 mil | 498,1 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 294,7 mil | 419,4 mil | 405,6 mil | 426,4 mil | 384,0 mil | 369,9 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Active totale | 1,0 mld | 1,3 mld | 1,5 mld | 1,6 mld | 1,5 mld | 1,5 mld | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Datorii comerciale | 29,7 mil | 59,5 mil | 73,7 mil | 70,3 mil | 56,7 mil | 75,6 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | 7,6 mil | 16,2 mil | 19,0 mil | 23,2 mil | 16,0 mil | 5,4 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | 84,1 mil | 189,9 mil | 164,2 mil | 298,3 mil | 283,2 mil | 256,2 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Datorii curente | 76,5 mil | 128,0 mil | 152,3 mil | 144,9 mil | 138,6 mil | 143,2 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Datorii totale | 444,1 mil | 689,2 mil | 668,8 mil | 735,8 mil | 641,0 mil | 583,0 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Capital propriu | 577,6 mil † | 607,8 mil † | 794,9 mil † | 854,6 mil † | 864,4 mil † | 931,5 mil † | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
† capitalurile proprii ale acționarilor societății-mamă: în acești ani emitentul nu mai raportează totalul inclusiv interesele minoritare.
- 2023
- 426,4 mil
- 2024
- 384,0 mil
- 2026
- 369,9 mil
SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2019 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 90,5 mil | 108,6 mil | 109,9 mil | 83,9 mil | 122,1 mil | 127,3 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 25,0 mil | 14,6 mil | 31,9 mil | 34,3 mil | 27,0 mil | 23,7 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | 65,5 mil ≈ | 94,0 mil ≈ | 78,0 mil ≈ | 49,6 mil ≈ | 95,1 mil ≈ | 103,6 mil ≈ | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -22,4 mil | -235,9 mil | -90,8 mil | -153,9 mil | -30,3 mil | 20,3 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | -71,7 mil | 137,7 mil | -6,9 mil | 57,9 mil | -78,4 mil | -121,9 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
| Dividende plătite | 11,5 mil | 11,6 mil | 11,7 mil | 11,8 mil | 11,9 mil | 12,0 mil | SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
- 2023
- -153,9 mil
- 2024
- -30,3 mil
- 2026
- 20,3 mil
SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat
- 2023
- 57,9 mil
- 2024
- -78,4 mil
- 2026
- -121,9 mil
SEC (XBRL)· 03 mar. 2026verificat
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
Risc
Evaluare
Încadrare olivLaw
Scor: 45 / 100
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 2,2 mld USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
- Evaluare32
- Bilanț și datorie89
- Calitate47
- Creștere28
- Randamente45
Interval de valoare estimat
Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 49,06 – 73,25 USD.
Metode calculate, dar în afara intervalului agregat: Dividende actualizate (DDM) (distribuie puțin din profit ca dividend (capitalul se întoarce prin răscumpărări): modelul de dividende nu descrie valoarea, rămâne în afara agregatului).
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Intervalele metodelor (USD pe acțiune)
— — Mijloc · ▏ Preț
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · cheltuiala cu dobânzile raportată e mult mai veche decât ultima perioadă (emitentul a schimbat tagul XBRL): nu se folosește o cifră învechită
- Colegi: EV/EBITDA49,06 – 73,25 (Mijloc 52,55)3 firme folosite · multiplul median 12,5x · quartile 11,8x – 17,1xCR, CXT, MWA
- Colegi: P/E64,30 – 70,44 (Mijloc 67,39)4 firme folosite · multiplul median 31,4x · quartile 30,0x – 32,8xCR, CXT, PH, WTS
- Dividende actualizate (DDM)în afara agregatului4,73 – 6,36 (Mijloc 5,43)distribuie puțin din profit ca dividend (capitalul se întoarce prin răscumpărări): modelul de dividende nu descrie valoarea, rămâne în afara agregatului
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Profil neutru · Scor 45/100
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | 6,2 % | 17 (față de colegi) | 11 % |
| Marja netă · Calitate | 8,0 % | 43 (față de colegi) | 7 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | 149,7 % | 100 (pe interval fix) | 7 % |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | 0,1 % | 1 (pe interval fix) | 9 % |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | 8,3 % | 56 (pe interval fix) | 9 % |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | 1,0x | 84 (pe interval fix) | 11 % |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 2,7x | 100 (pe interval fix) | 4 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | 31,2x | 40 (față de colegi) | 11 % |
| EV/EBITDA · Evaluare | 15,7x | 0 (pe interval fix) | 11 % |
| Randament FCF · Evaluare | 4,8 % | 61 (pe interval fix) | 9 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | 0,6 % | 8 (pe interval fix) | 7 % |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | 12,1 % | 100 (pe interval fix) | 4 % |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie89/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere28/100 · 2/2 factori cu valoare
- Calitate47/100 · 3/3 factori cu valoare
- Randamente45/100 · 2/2 factori cu valoare
- Evaluare32/100 · 3/3 factori cu valoare
Memo
HELIOS TECHNOLOGIES, INC. (HLIO). Ultimul exercițiu complet: 2026; date până la 2026-07-04.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 839,0 mil USD în 2026; marjă netă 8,0 %; ROE 7,7 %; datorie netă/EBITDA 1,0x.
Intervalul de valoare estimat este 56,68–71,84 USD pe acțiune (mediana a 2 metode, acord între metode: aceeași bază (multipli pe același grup de comparație, nu confirmări independente)); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 59,97 USD, prețul de 66,95 USD lasă un potențial de -10,4 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -11,6 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Scor olivLaw 45/100, încadrare metodologică: profil neutru (scorul, marja de siguranță și acordul metodelor împreună; nu o judecată despre prețul corect). Nu este o recomandare de investiții.
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Conversia profitului în FCF: 149,7 %
- Datorie netă / EBITDA: 1,0x
- Lichiditatea curentă: 2,7x
- Rata de distribuire (FCF): 12,1 %
Ce o infirmă
- ROIC: 6,2 %
- CAGR venituri 3 ani: 0,1 %
- EV/EBITDA: 15,7x
- Randamentul distribuirilor către acționari: 0,6 %
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Acoperirea dobânzilor.
Față de mediana verticalei
Miscellaneous Fabricated Metal Products (SIC 3490) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 7 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| PHParker-Hannifin Corporation | 114,7 mld | 32,0 | 25,1 % | 17,0 % | +8,3 % | +6 % / +110 % |
| CRCrane Company | 11,9 mld | 35,4 | 16,2 % | 12,4 % | +8,2 % | +13 % / +95 % |
| MWAMueller Water Products, Inc. | 3,8 mld | 17,0 | 21,7 % | 15,0 % | +8,7 % | −1 % / +81 % |
| CXTCrane Nxt, Co. | 3,5 mld | 27,3 | 10,5 % | 7,1 % | +11,4 % | +9 % / +20 % |
| HLIOHelios Technologies, Inc. | 2,2 mld | 31,2 | 7,7 % | 8,0 % | indisponibil | +21 % / +52 % |
| ZKINZk International Group Co., Ltd. | 10,6 mil | — | -15,1 % | -5,6 % | −34,2 % | −25 % / +77 % |
| HIHOHighway Holdings Limited | 3,9 mil | — | -27,3 % | -31,7 % | −35,2 % | −26 % / −58 % |
| WTSWatts Water Technologies Inc | — | 30,9 | 18,8 % | 14,3 % | +8,3 % | +28 % / +84 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru HLIO din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (USD)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | 38,21 Randament total -42 % · Pe an -42 % | 67,71 Randament total 2 % · Pe an 2 % | 102,19 Randament total 53 % · Pe an 53 % |
| 3 ani | 33,90 Randament total -48 % · Pe an -20 % | 67,89 Randament total 3 % · Pe an 1 % | 112,95 Randament total 71 % · Pe an 20 % |
| 5 ani | 30,08 Randament total -53 % · Pe an -14 % | 68,07 Randament total 5 % · Pe an 1 % | 124,85 Randament total 91 % · Pe an 14 % |
- P/E la ieșire± 16,97
- Marja netă± 11,88
- Creșterea anuală a veniturilor± 10,18
- Diluare anuală± 1,00
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
Helios Technologies (HLIO) proiectează și fabrică sisteme de control al mișcării hidraulice și controale electronice pentru industrii precum construcții, agricultură, material handling și sănătate și wellness. Compania a raportat pentru trimestrul al doilea din 2026 vânzări în creștere, iar vânzările anuale pentru 2025 au fost de 839,0 milioane USD 13.
SWOT
Puncte tari
- Compania are o poziție de lider în tehnologii de control al mișcării și al comenzilor electronice, cu produse brevetate și o bază largă de clienți în mai multe industrii 1.
- Datoria a fost redusă semnificativ, iar compania generează numerar operațional puternic, ceea ce îi oferă flexibilitate financiară 3.
- Investițiile în inovație, cu echipe mari de ingineri, susțin lansarea de produse noi și extinderea în piețe adiacente 1.
Puncte slabe
Oportunități
- Tendințele de automatizare, electrificare și eficiență energetică ar putea crea cerere nouă pentru produsele companiei 1.
- Achizițiile de tehnologii complementare, pentru care compania spune că are lichiditate, ar putea extinde portofoliul 1.
- Creșterea vânzărilor în Electronics, inclusiv în wellness și centre de date, ar putea sprijini marjele pe termen mediu 3.
Amenințări
- Tarifele și incertitudinea politicii comerciale ar putea crește costurile și afecta competitivitatea pe piețele externe 2.
- Conflictele geopolitice din Ucraina și Orientul Mijlociu ar putea perturba lanțurile de aprovizionare 1.
- Concurența intensă și presiunile inflaționiste asupra costurilor pot reduce marjele 1.
Riscuri
- Cicluri economiceridicat
Scăderea investițiilor în echipamente de capital ar putea reduce comenzile în toate segmentele 1.
- Tarife și comerț internaționalridicat
Schimbările de politică comercială ar putea crește costurile de import și limita accesul pe piețe externe 12.
- Lanțul de aprovizionaremediu
Perturbările în livrarea componentelor sau fluctuațiile de prețuri ale materiilor prime ar putea afecta producția 1.
- Datorie și finanțaremediu
Dacă nevoile de capital cresc, compania ar putea avea nevoie de finanțare în condiții nefavorabile 1.
- Schimbări executivescăzut
Tranziția repetată în funcții de conducere ar putea afecta execuția strategiei 1.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Creșterea vânzărilor pe bază pro-forma și îmbunătățirea marjelor în trimestrul al doilea din 2026 sugerează că strategia de execuție dă rezultate 3.
- Reducerea datoriei și fluxul de numerar puternic oferă flexibilitate pentru investiții și pentru dividende 3.
- Dacă tendințele de automatizare și electrificare se consolidează, portofoliul de produse al companiei ar putea beneficia pe termen lung 1.
Ce ar strica teza
- Piețele europene de utilaje agricole au intrat din nou în recesiune, ceea ce ar putea limita creșterea segmentului Hydraulics 2.
- Restituirile de tarife sunt unice, iar dacă politica comercială se schimbă, costurile ar putea crește din nou 2.
- Schimbările frecvente de management pot crea incertitudine în execuție 1.
De urmărit
- Realizarea ghidajului de vânzări pentru 2026 între 880 și 900 milioane USD2026
- Evoluția tarifelor și a restituirilor IEEPAQ3 2026
- Indicatorii din sectorul hidraulic european și americannext 10-K
- Finalizarea optimizărilor de producție din Toledo și TijuanaQ3 2026
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Helios Technologies, Inc. se prezintă ca lider global în tehnologii de control al mișcării și al comenzilor electronice, cu două segmente: Hydraulics, care include supape cartuș, manifolde și cuplaje cu eliberare rapidă, și Electronics, care include sisteme de comandă personalizate, afișaje și soluții software 1. Pentru exercițiul fiscal 2025, vânzările nete au fost de 839,0 milioane USD, iar segmentul Hydraulics a generat 64% din vânzări 1. Compania spune că se bazează pe inovație, cu peste 300 de ingineri dedicați produselor, și își propune să se concentreze pe automatizare, electrificare și eficiență energetică 1.
Strategia de achiziții a companiei urmărește completarea portofoliului cu tehnologii de nișă și extinderea geografică, după achizițiile Schultes și i3PD din 2023 1. În 2024 și 2025 nu a fost finalizată nicio achiziție, iar în septembrie 2025 compania a vândut Guwing și filiala sa Custom Fluidpower, activă în Asia-Pacific 1. Helios spune că a redus datoria în ultimii trei ani și că are lichiditate suficientă pentru achiziții viitoare 1.
Un element al modelului de business este producția regională, prin centre de excelență în America de Nord, Europa și Asia, cu scopul de a scurta termenele de livrare și de a reduce riscurile din lanțul de aprovizionare 1. Compania are aproximativ 150 de specialiști în vânzări și aplicații, iar în 2025 niciun client nu a reprezentat 10% sau mai mult din vânzările consolidate 1.
Segmente
Hydraulics
Segmentul Hydraulics produce supape cartuș, manifolde și cuplaje cu eliberare rapidă, cu mărci precum Sun Hydraulics, Faster și NEM 1. În 2025 a reprezentat 64% din vânzările Helios, distribuite aproximativ egal între Americas, EMEA și APAC 1. Pentru al doilea trimestru din 2026, vânzările segmentului au crescut, iar marja brută a ajuns la 34,6% 3.
Electronics
Segmentul Electronics proiectează controale electronice personalizate, afișaje și harnașamente, sub mărci precum Enovation Controls, Murphy și Balboa Water Group 1. În al doilea trimestru din 2026 a fost cel mai dinamic segment, cu vânzări în creștere față de anul precedent și o marjă brută de 34,6% 3.
Corporate
Costurile corporative și cele legate de achiziții sau cedări sunt raportate separat de cele două segmente, conform principiilor contabile din SUA 1.
Piața în context
Compania operează pe piețe cu cicluri economice clare, precum construcțiile, agricultura și industria, iar cererea pentru echipamente de capital poate scădea în perioade de recesiune 1. Asociația națională americană pentru fluid power a raportat că indicele de expediere a produselor hidraulice a crescut cu 3% în prima jumătate a lui 2026, iar comenzile au crescut cu 18% în aceeași perioadă 2. În schimb, în Europa, sectorul utilajelor agricole a intrat din nou în recesiune potrivit CEMA 2.
Pe partea de electronice, industria a arătat un ritm de creștere în 2025, iar Helios apreciază că cererea rămâne solidă pentru produsele sale 13. Compania spune că ar putea beneficia de tendințele de automatizare și electrificare dacă aceste tendințe continuă 1.
Tendințe
- Tarife vamale și restituiri IEEPAmixt
Tarifele impuse în 2025 au crescut costurile, dar în al doilea trimestru din 2026 compania a primit restituiri de tarife IEEPA, ceea ce a îmbunătățit marja brută 12. Incertitudinea politicii comerciale rămâne însă ridicată, iar efectul ar putea varia de la un trimestru la altul 2].
- Electrificarea și automatizareavânt din spate
Compania vede în electrificare și automatizare motoare de creștere pe termen lung, mai ales pentru produsele Electronics și pentru sistemele hidraulice cu control electronic 1.
- Încetinirea economiei europenevânt din față
Declinul indicatorilor din sectorul agricol european ar putea reduce comenzile în Europa dacă tendința continuă 2.
- Recuperarea cererii în Electronicsvânt din spate
Cererea pentru plăci de circuite și servicii EMS a crescut în 2025, ceea ce sprijină segmentul Electronics 1.
Poziția concurențială
Helios menționează că se confruntă cu concurență intensă, inclusiv din partea competitorilor cu produse similare și a unor furnizori locali din regiuni precum Asia 1. Compania se diferențiază prin tehnologia proprie, precum designul cu nas flotant al supapelor Sun, și prin soluțiile integrate 1.
Pe segmentul Electronics, concurența vine de la producători de controale și afișaje pentru echipamente mobile și industriale, iar Helios își sprijină poziția prin personalizare și suport pentru OEM 1.
- Concurenți de supape hidraulice și componente fluide menționați în riscuri
Sursele nu numesc competitori specifici cu ticker, dar menționează concurența intensă în segmentul Hydraulics 1.
- Producători de electronice și controale pentru echipamente mobile
Compania menționează concurență în domeniul controalelor electronice, fără nume specifice în surse 1.
- Furnizori regionali din Asia
Concurența locală din regiuni precum Asia este menționată generic în factorii de risc 1.
- Producători de sisteme de sănătate și wellness
Segmentul wellness are concurență, dar sursele nu identifică firme anume 1.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
- Helios, Mavericks’ Ujiri Back $294 Million Sports Arena in KenyaBloomberg Markets · 18 sept. 2026 · EN
- Helios Technologies (HLIO) Turns One Motorcycle Deal Into A Bigger BetYahoo Finance — News · 16 sept. 2026 · EN
- Advanced Micro Devices Sees AI Boom Fueling MI450, Helios and Server CPU GrowthYahoo Finance — News · 08 sept. 2026 · EN
- Helios Technologies (HLIO) Drives Its Electronics Growth Story Off-RoadYahoo Finance — News · 03 sept. 2026 · EN
- AMD Updates UALink Patches To Get The Linux Kernel Ready For UALoE On HeliosPhoronix · 31 aug. 2026 · EN
- AMD attacks the rack with Helios systems that rival Nvidia'sThe Register · 23 iul. 2026 · RO
- AMD launches Helios, its first rack AI system to rival Nvidia, adding Microsoft as newest buyerCNBC World · 20 iul. 2026 · EN
- Show HN: Helios – what plug-in solar could generate for any address in BritainHacker News · 30 mai 2026 · EN
Ultima știre din arhiva noastră e din 18 sept. 2026; cea mai nouă depunere SEC e din 29 sept. 2026. Arhiva de presă vine din fluxurile RSS urmărite și nu acoperă neapărat ultimul eveniment — depunerile de alături da.
Depuneri SEC
- Raport curent29 sept. 2026Alte evenimente · Situații financiare și anexe
- Raport trimestrial11 aug. 2026
- Raport curent10 aug. 2026Rezultate financiare · Situații financiare și anexe
- Raport curent17 iun. 2026Alte evenimente · Situații financiare și anexe
- Raport curent15 iun. 2026Schimbări în conducere · Vot al acționarilor · Situații financiare și anexe
- Raport trimestrial12 mai 2026
- Raport curent11 mai 2026Rezultate financiare · Situații financiare și anexe
- Convocare AGA (proxy)04 mai 2026
- Raport curent20 mar. 2026Informare publică (Reg FD) · Alte evenimente · Situații financiare și anexe
- Raport anual03 mar. 2026
Surse
- [1] Form 10-K, fiscal year ended 2026-01-03 · SEC / Helios Technologies, Inc. · 03 mar. 2026
- [2] Form 10-Q, quarter ended 2026-07-04 · SEC / Helios Technologies, Inc. · 11 aug. 2026
- [3] Form 8-K, results release (exhibit 99.1) · SEC / Helios Technologies, Inc. · 10 aug. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.