olivLaw · Cercetare acțiuni Europa
Aqua Bio Technology ASA ABTEC.OL
Norvegia · Euronext Oslo Børs · ISIN NO0013735894 · Verticală: Companii listate din Norvegia
Aqua Bio Technology ASA este un tehnologic norvegian care dezvoltă și produce ingrediente pentru produse de îngrijire a pielii și deține grupul Jetcarrier, active în logistică. În 2025 compania a vândut mai multe filiale, iar rezultatul net a fost pozitiv, deși capitalurile proprii au rămas negative, ceea ce face relevantă atenția asupra continuității activității.
La închiderea din 03 nov. 2026, acțiunea Aqua Bio Technology ASA (ABTEC.OL) costa 4,70 NOK (+5,62 % într-o zi), cu capitalizare 11,9 mil NOK, P/E 0,1 pe un EPS diluat de 38,60 NOK în ultimele 12 luni, beta 1,44, interval pe 52 de săptămâni 4,00–29,95 NOK.
Date la · analiza AI din · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 50,2
- neutru
- Bollinger (20, 2)
- 4,39 – 4,95
- în jumătatea de sus a benzii · %B 0,56 · lățimea benzii 12,0 %
- SMA 50 / 200
- 4,81 / 6,17
- tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- -0,07 / -0,06
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | EURO STOXX 50 | Față de EURO STOXX 50 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −0,8 % | −1,0 % | +0,2 pp | — |
| 3 luni | +11,4 % | −3,9 % | +15,3 pp | — |
| 6 luni | −9,6 % | +7,2 % | −16,8 pp | — |
| De la început de an | −79,5 % | +6,6 % | −86,1 pp | — |
| 1 an | −80,8 % | +9,1 % | −89,9 pp | −3,8 % |
| 3 ani | −97,1 % | +47,9 % | −145,0 pp | +20,5 % |
| 5 ani | −99,3 % | +43,3 % | −142,6 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
P/E-ul de azi e la percentila 0 din propriul istoric de 2 trimestre (min 0,6, mediană 123,9, max 247,2; doar trimestrele cu profit).
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Venituri | 18,4 mil | 10,5 mil | 1,3 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | −43,0 % | −87,2 % |
| Profit net | -21,0 mil | -363,4 mil | 97,7 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | 0,69 | -267,00 | 38,60 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | −38.795,7 % | indisponibil |
| netă % | -114,2 % | -3.461,8 % | 7.297,7 % |
| Flux de numerar liber | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 2,7 mil NOK
- Datorie financiară
- 108,8 mil NOK
- Datorie netă
- 106,1 mil NOK
- Capitaluri proprii
- -489,1 mii NOK
- Active totale
- 130,0 mil NOK
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 0,03x
- ROE
- indisponibil
- ROA
- 64,0 %
- Marja FCF
- indisponibil
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (NOK)
Marje
Cont de profit și pierdere · NOK
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Venituri | 18,4 mil | 10,5 mil | 1,3 mil | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Profit operațional | -15,8 mil | -85,7 mil | -11,7 mil | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Amortizare și depreciere | 3,7 mil | 4,1 mil | 957,2 mii | esef· 21 oct. 2026verificat |
| EBITDA | -12,1 mil ≈ | -81,7 mil ≈ | -10,7 mil ≈ | esef· 21 oct. 2026derivat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 5,2 mil | 12,0 mil | 12,2 mil | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | -20,8 mil | -120,9 mil | -24,6 mil | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 178,6 mii | -201,7 mii | 0 | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Profit net | -21,0 mil | -363,4 mil | 97,7 mil | esef· 21 oct. 2026verificat |
| EPS diluat | 0,69 | -267,00 | 38,60 | esef· 21 oct. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Profit operațional + Amortizare și depreciere.
Bilanț · NOK
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Numerar | 4,8 mil | 6,0 mil | 2,7 mil | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Creanțe | 18,2 mil | 7,3 mil | 622,5 mii | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Stocuri | 23,9 mil | 5,5 mil | 0 | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Active curente | 48,8 mil | 19,2 mil | 3,3 mil | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 5,1 mil | 531,7 mii | 38,6 mii | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Fond comercial | 123,5 mil | 0 | 0 | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Active totale | 237,7 mil | 175,4 mil | 130,0 mil | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | 22,8 mil | 102,7 mil | 108,8 mil | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | 9,3 mil | 47,7 mil | 0 | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Datorii curente | 119,5 mil | 193,3 mil | 129,6 mil | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Datorii totale | 152,0 mil | 283,2 mil | 130,5 mil | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Capital propriu | 85,8 mil | -107,8 mil | -489,1 mii | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | — | 1,4 mil | 2,5 mil | esef· 21 oct. 2026derivat |
Fluxuri de numerar · NOK
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 4 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
03 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 11,9 mil NOK
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
27 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — fără ipoteze de evaluare pentru moneda de raportare
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 6,5 %
- Prima de risc a pieței
- 6,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 12,5 %
- Creștere terminală
- 3,0 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | 7.297,7 % | 100 (față de colegi) | 23 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | -1,0x | 0 (pe interval fix) | 23 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 0,0x | 0 (pe interval fix) | 15 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | 0,1x | 100 (față de colegi) | 38 % |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie0/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate· parțial100/100 · 1/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțial100/100 · 1/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
AQUA BIO TECHNOLOGY ASA (ABTEC.OL). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 1,3 mil NOK în 2025; creștere an/an -87,2 %; marjă netă 7 297,7 %.
Intervalul de valoare estimat este 417,32–1 228,68 NOK pe acțiune (mediana a 1 metode, acord între metode: o singură metodă); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 791,82 NOK, prețul de 4,70 NOK lasă un potențial de 16 747,3 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de 99,4 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Marja netă: 7 297,7 %
- P/E (TTM): 0,1x
- Prețul este sub intervalul de valoare estimat
Ce o infirmă
- Acoperirea dobânzilor: -1,0x
- Lichiditatea curentă: 0,0x
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Companii listate din Norvegia · aceeași țară · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AKER.OLAker Asa | 83,2 mld | 21,2 | 7,9 % | 21,4 % | +42,5 % | +42 % / +66 % |
| AFG.OLAf Gruppen Asa | 21,6 mld | 19,9 | 39,7 % | 3,4 % | +4,4 % | +9 % / +70 % |
| ELK.OLElkem Asa | 19,6 mld | 40,2 | 1,9 % | 2,7 % | −15,7 % | +12 % / +77 % |
| ATEA.OLAtea Asa | 18,7 mld | 21,7 | 19,7 % | 2,3 % | +8,1 % | +13 % / +38 % |
| AKSO.OLAker Solutions Asa | 17,4 mld | 6,8 | 22,5 % | 4,1 % | +19,2 % | +18 % / −12 % |
| AUSS.OLAustevoll Seafood Asa | 16,4 mld | 36,5 | 1,6 % | 1,1 % | +11,1 % | −8 % / +9 % |
| BRG.OLBorregaard Asa | 15,2 mld | 24,5 | 11,4 % | 8,0 % | +1,3 % | −20 % / −11 % |
| BONHR.OLBonheur ASA | 11,2 mld | 7,9 | 17,1 % | 11,4 % | −10,8 % | +18 % / +45 % |
| AFK.OLArendals Fossekompani Asa | 10,3 mld | — | -2,3 % | -3,1 % | −14,9 % | +38 % / +30 % |
| B2I.OLB2 Impact Asa | 8,5 mld | 13,9 | 11,0 % | 16,4 % | +2,6 % | +36 % / +229 % |
| AKVA.OLAkva Group Asa | 5,8 mld | 31,3 | 13,7 % | 4,2 % | +24,4 % | +74 % / +153 % |
| BOUV.OLBouvet Asa | 5,5 mld | 15,6 | 80,7 % | 9,2 % | −0,2 % | −11 % / −7 % |
| ELMRA.OLElmera Group Asa | 5,1 mld | 32,0 | 10,5 % | 1,3 % | −0,9 % | +32 % / +98 % |
| CLOUD.OLCloudberry Clean Energy Asa | 3,8 mld | 59,1 | 1,3 % | 13,1 % | +34,0 % | −9 % / +23 % |
| ABG.OLAbg Sundal Collier Holding Asa | 3,7 mld | 10,8 | 34,9 % | 16,8 % | +12,4 % | −12 % / +21 % |
| ANDF.OLAndfjord Salmon Group As | 2,3 mld | — | -5,7 % | -12.770,4 % | +328,9 % | −14 % / −6 % |
| BMA.OLByggma Asa | 1,7 mld | — | -25,3 % | -11,9 % | −2,5 % | +68 % / +20 % |
| APR.OLAppear Asa | 1,4 mld | 10,9 | 30,1 % | 16,1 % | +32,3 % | −51 % / indisponibil |
| AZT.OLArcticzymes Technologies Asa | 1,1 mld | 114,2 | 2,9 % | 8,6 % | +7,9 % | −4 % / −45 % |
| CAPSL.OLCapsol Technologies Asa | 868,8 mil | — | -89,4 % | -114,8 % | −25,0 % | −34 % / −67 % |
| BOR.OLBorgestad Asa | 572,4 mil | 37,4 | 2,1 % | 1,4 % | −3,0 % | −4 % / +46 % |
| ARR.OLArribatec Group Asa | 235,6 mil | 4,8 | 22,1 % | 9,3 % | +15,7 % | −33 % / −55 % |
| DELIA.OLDellia Group Asa | 72,5 mil | 1,5 | 22,6 % | 7,7 % | +140,0 % | −62 % / indisponibil |
| ABTEC.OLAqua Bio Technology Asa | 11,9 mil | 0,1 | — | 7.297,7 % | −87,2 % | −81 % / −97 % |
| AGLX.OLAgilyx Asa | — | — | -182,4 % | -12.189,3 % | +20,3 % | −43 % / −44 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru ABTEC.OL din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (NOK)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | 2,51 Randament total -47 % · Pe an -47 % | 4,47 Randament total -5 % · Pe an -5 % | 6,76 Randament total 44 % · Pe an 44 % |
| 3 ani | 2,00 Randament total -58 % · Pe an -25 % | 4,03 Randament total -14 % · Pe an -5 % | 6,76 Randament total 44 % · Pe an 13 % |
| 5 ani | 1,58 Randament total -66 % · Pe an -20 % | 3,64 Randament total -23 % · Pe an -5 % | 6,76 Randament total 44 % · Pe an 8 % |
- P/E la ieșire± 1,01
- Marja netă± 0,71
- Creșterea anuală a veniturilor± 0,64
- Diluare anuală± 0,06
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
Aqua Bio Technology ASA este un tehnologic norvegian care dezvoltă și produce ingrediente pentru produse de îngrijire a pielii și deține grupul Jetcarrier, active în logistică. În 2025 compania a vândut mai multe filiale, iar rezultatul net a fost pozitiv, deși capitalurile proprii au rămas negative, ceea ce face relevantă atenția asupra continuității activității 1.
SWOT
Puncte tari
- Compania deține o investiție semnificativă în Jetcarrier evaluată la valoare justă, care oferă o bază de active pentru perioada următoare 1.
- Rezultatul net pozitiv din 2025 a fost generat de câștigul din cedarea filialelor, ceea ce arată capacitatea de a valorifica active 1.
- Compania are o structură de acționariat dominată de proprietari norvegieni, cu dialog continuu cu acționarii mari, ceea ce oferă stabilitate la nivel de guvernanță 1.
Puncte slabe
Oportunități
- Valorificarea investiției în Jetcarrier ar putea genera venituri suplimentare dacă grupul își extinde activitatea de logistică 1.
- Concentrarea pe ingrediente pentru hudpleie, fără filialele vândute, ar putea reduce complexitatea și permite proiecte mai bine țintite 1.
- Reducerea cheltuielilor cu personalul și cu administrația ar putea îmbunătăți rezultatul operațional în perioadele următoare 1.
Amenințări
- Datoriile cu dobândă scadente pe termen scurt ar putea solicita refinanțare sau noi capitaluri pe condiții dificile 1.
- Valoarea investiției în Jetcarrier poate fluctua și ar putea afecta bilanțul dacă evaluarea scade 1.
- Incertitudinea privind continuitatea activității, tratată în nota 32, ar putea influența încrederea investitorilor și a creditorilor 1.
Riscuri
- Continuitatea activitățiiridicat
Raportul este întocmit pe baza ipotezei de continuitate, iar capitalurile proprii negative și datoriile pe termen scurt ridică întrebări privind capacitatea companiei de a-și onora obligațiile 1.
- Refinanțarea datoriilorridicat
Datoriile cu dobândă pe termen scurt sunt mult peste activele curente, ceea ce ar putea obliga compania la refinanțări costisitoare 1.
- Evaluarea investiției în Jetcarriermediu
Investiția evaluată la valoare justă poate suferi ajustări, iar pierderile din verificarea valorii au fost deja înregistrate în trecut 1.
- Guvernanță și independențămediu
Consiliul include un angajat al grupului Jetcarrier și nu are comitet de remunerare, ceea ce ar putea afecta independența deciziilor 1.
- Dependența de vânzarea de activescăzut
Rezultatul pozitiv din 2025 se bazează pe cedări de filiale, care nu sunt recurente, deci rezultatele viitoare ar putea fi mai slabe 1.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă Jetcarrier își mărește activitatea, investiția existentă ar putea genera valoare semnificativă pentru companie 1.
- Reducerea costurilor și concentrarea pe activitățile rămase ar putea aduce o pierdere operațională mai mică în perioadele următoare 1.
- Experiența cedărilor din 2025 ar putea arăta capacitatea conducerii de a transforma activele în lichiditate 1.
Ce ar strica teza
- Capitalurile proprii negative și datoriile scadente pe termen scurt ar putea duce la probleme de finanțare dacă condițiile de piață se înrăutățesc 1.
- Veniturile din vânzări sunt foarte reduse, astfel încât activitatea de bază ar putea rămâne nerentabilă 1.
- Rezultatul pozitiv din 2025 provine din câștiguri extraordinare, nu din operațiuni, deci nu ar putea fi considerat un indicator durabil 1.
De urmărit
- Confirmarea ipotezei de continuitate și planul de refinanțare a datoriilor pe termen scurt2026
- Evoluția veniturilor din vânzări după cedarea filialelorQ1 2027
- Evaluarea investiției în Jetcarrier la valoare justănext 10-K
- Hotărârile adunării generale privind componența consiliului și comitetul de remunerare2026
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Pierderea din activitatea continuă s-a redus, dar compania a raportat un rezultat net pozitiv în 2025 datorită câștigului din cedarea filialelor, în timp ce rezultatul din activitatea de bază a rămas negativ 1. Situația financiară este fragilă: datoriile cu dobândă pe termen scurt sunt mult mai mari decât activele curente, iar raportul menționează că situația de continuitate este tratată în nota 32 1.
Segmente
Ingrediente și hudpleie
Segmentul de origine al companiei dezvoltă și produce ingrediente pentru produse de îngrijire a pielii și cosmetice; în 2025 mai multe filiale din acest domeniu, precum Cosmed Beauty AS și Cover Brands AS, au fost vândute 1.
Jetcarrier (logistică)
Grupul Jetcarrier oferă soluții de transport și logistică pentru comercianți norvegieni și internaționali, iar compania îl prezintă ca parte a portofoliului său actual 1.
Piața în context
Având în vedere veniturile mici din vânzări, performanța depinde mai mult de cedarea activelor și de evoluția investiției în Jetcarrier decât de cererea de pe piața cosmeticelor, ceea ce ar putea face rezultatele viitoare foarte sensibile la tranzacții punctuale 1.
Tendințe
- Reorganizare prin cedarea filialelormixt
În 2025 compania a vândut mai multe filiale din zona cosmeticelor și a deconsolidat pierderile lor, ceea ce a produs un câștig substanțial dar a redus baza operațională 1.
- Dependența de Jetcarriermixt
Investiția în Jetcarrier reprezintă cea mai mare parte a activelor, astfel încât valoarea acesteia influențează direct bilanțul companiei 1.
- Presiunea datoriilor pe termen scurtvânt din față
Datoriile cu dobândă scadente pe termen scurt sunt mult mai mari decât activele curente, ceea ce ar putea face necesare refinanțări sau noi aporturi de capital 1.
- Reducerea costurilor operaționalevânt din spate
Cheltuielile cu salariile și cele administrative au scăzut în 2025 față de 2024, ceea ce ar putea susține o pierdere operațională mai mică dacă tendința continuă 1.
Poziția concurențială
Raportul anual nu identifică explicit concurenții companiei; sunt menționate doar ca reper alte companii din sectorul ingredientelor cosmetice și din logistica pentru comerț, fără a fi numite în sursa primită 1.
Compania opera într-un mediu concurențial pe ambele linii de activitate, iar poziția sa depinde de capacitatea de a valorifica investiția în Jetcarrier și de a menține proiecte de ingrediente cu marje mai bune 1.
- Furnizori de ingrediente cosmetice
Companii din domeniul ingredientelor pentru hudpleie, nenumite în sursă; relevante prin același domeniu de activitate.
- Operatori de logistică pentru comerț
Firme de transport și logistică ce concurează cu grupul Jetcarrier pe piețele norvegiană și internațională.
- Distribuitori de cosmetice
Companii de distribuție în hudpleie și kosmetikk, activități pe care compania le-a redus prin vânzarea filialelor.
- Producători de cosmetice premium
Actori care cumpără sau dezvoltă ingrediente proprii, deci concurează indirect pentru aceleași contracte.
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Rapoarte anuale (ESEF)
- Raportul anual 202521 oct. 2026
- Raportul anual 202421 mai 2025
Surse
- [1] Annual report, fiscal year ended 2025-12-31 (ESEF) · SEC / Aqua Bio Technology ASA · 31 dec. 2025
Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.