olivLaw · Cercetare acțiuni Europa
Rogaland Sparebank ROGS.OL
Norvegia · Euronext Oslo Børs · ISIN NO0006001007 · Verticală: Companii listate din Norvegia
Rogaland Sparebank este o bancă regională din Sandnes, active în Nord-Jæren și Ryfylke, cu un model de bancă locală bazat pe proximitate și decizie rapidă. Anul 2025 a fost primul an după fuziunea cu Hjelmeland Sparebank și Sandnes Sparebank, iar banca raportează o poziție de capital solidă, cu 16,2% ren kjernekapital ca țintă internă.
La închiderea din 06 nov. 2026, acțiunea Rogaland Sparebank (ROGS.OL) costa 151,48 NOK (−1,44 % într-o zi), cu capitalizare 5,6 mld NOK, P/E 12,1 pe un EPS diluat de 12,50 NOK în ultimele 12 luni, randament al dividendului 3,88 %, beta 0,14, interval pe 52 de săptămâni 134,80–159,00 NOK.
Date la · analiza AI din · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 55,1
- puternic (55–70)
- Bollinger (20, 2)
- 146,28 – 152,52
- în jumătatea de sus a benzii · %B 0,83 · lățimea benzii 4,2 %
- SMA 50 / 200
- 150,35 / 148,74
- tendință ascendentă (preț > SMA50 > SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- 0,40 / -0,10
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | EURO STOXX 50 | Față de EURO STOXX 50 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | +1,0 % | −0,6 % | +1,6 pp | — |
| 3 luni | +1,0 % | −4,2 % | +5,2 pp | — |
| 6 luni | +3,0 % | +4,3 % | −1,3 pp | — |
| De la început de an | +5,2 % | +7,5 % | −2,3 pp | — |
| 1 an | +9,8 % | +9,9 % | −0,2 pp | −5,7 % |
| 3 ani | +83,8 % | +49,8 % | +34,0 pp | +15,0 % |
| 5 ani | +51,5 % | +42,8 % | +8,7 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
P/E-ul de azi e la percentila 100 din propriul istoric de 3 trimestre (min 9,1, mediană 9,9, max 11,5; doar trimestrele cu profit).
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Venituri | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| Venituri an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| Profit net | 329,9 mil | 443,7 mil | 463,1 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | +34,5 % | +4,4 % |
| EPS diluat | 10,00 | 12,70 | 12,50 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | +27,0 % | −1,6 % |
| netă % | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| Flux de numerar liber | -139,8 mil | -445,3 mil | -1,6 mld |
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 355,6 mil NOK
- Datorie financiară
- indisponibil NOK
- Datorie netă
- indisponibil NOK
- Capitaluri proprii
- 4,6 mld NOK
- Active totale
- 44,1 mld NOK
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- indisponibil
- ROE
- 10,5 %
- ROA
- 1,1 %
- Marja FCF
- indisponibil
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (NOK)
Cont de profit și pierdere · NOK
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Profit înainte de impozit | 395,8 mil | 535,5 mil | 552,7 mil | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 65,9 mil | 77,9 mil | 73,2 mil | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Profit net | 329,9 mil | 443,7 mil | 463,1 mil | esef· 21 oct. 2026verificat |
| EPS diluat | 10,00 | 12,70 | 12,50 | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Dividend pe acțiune | 3,86 | 4,52 | 5,88 | esef· 21 oct. 2026derivat |
Bilanț · NOK
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Numerar | 462,6 mil | 590,2 mil | 355,6 mil | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 3,2 mil | 36,3 mil | 27,9 mil | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Active totale | 34,4 mld | 39,7 mld | 44,1 mld | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Datorii totale | 30,8 mld | 35,4 mld | 39,6 mld | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Capital propriu | 3,6 mld | 4,3 mld | 4,6 mld | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | 33,0 mil | 34,9 mil | 37,0 mil | esef· 21 oct. 2026derivat |
- 2023
- 33,0 mil
- 2024
- 34,9 mil
- 2025
- 37,0 mil
esef· 21 oct. 2026derivat
Fluxuri de numerar · NOK
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -139,0 mil | -444,7 mil | -1,6 mld | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 759,0 mii | 696,0 mii | 3,9 mil | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | -139,8 mil ≈ | -445,3 mil ≈ | -1,6 mld ≈ | esef· 21 oct. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | 118,4 mil | 240,6 mil | 31,9 mil | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | -19,0 mil | 331,8 mil | 1,4 mld | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Dividende plătite | 127,3 mil | 157,8 mil | 218,0 mil | esef· 21 oct. 2026verificat |
| Răscumpărări de acțiuni | -5,9 mil | 8,3 mil | -8,0 mil | esef· 21 oct. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 4 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 31,2 % din minimum 60 %
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
06 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 5,6 mld NOK
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
31 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — fără ipoteze de evaluare pentru moneda de raportare
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 6,5 %
- Prima de risc a pieței
- 6,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 12,5 %
- Creștere terminală
- 3,0 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 31,2 % din minimum 60 %
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | -352,6 % | 0 (pe interval fix) | 20 % |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| P/E (TTM) · Evaluare | 12,1x | 65 (față de colegi) | 33 % |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | -29,1 % | 0 (pe interval fix) | 27 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | 4,0 % | 58 (pe interval fix) | 20 % |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate· parțial0/100 · 1/3 factori cu valoare
- Randamente· parțial58/100 · 1/2 factori cu valoare
- Evaluare36/100 · 2/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
ROGALAND SPAREBANK (ROGS.OL). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: ROE 10,5 %.
Intervalul de valoare estimat este 86,09–233,10 NOK pe acțiune (mediana a 2 metode, acord între metode: scăzut); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 155,39 NOK, prețul de 151,48 NOK lasă un potențial de 2,6 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de 2,5 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 31,2 % din minimum 60 %).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
Niciun semnal în factorii calculați. Nu înseamnă absența riscurilor: factorii fără date nu au fost evaluați, iar riscurile de afacere (marje, stocuri, cerere) sunt în analiza din surse.
Ce o infirmă
- Conversia profitului în FCF: -352,6 %
- Randament FCF: -29,1 %
- Metodele de evaluare diverg
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Marja netă, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, Acoperirea dobânzilor, Lichiditatea curentă, EV/EBITDA, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Companii listate din Norvegia · aceeași țară · comparată cu 40 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AKER.OLAker Asa | 79,8 mld | 20,3 | 7,9 % | 21,4 % | +42,5 % | +36 % / +59 % |
| AFG.OLAf Gruppen Asa | 21,5 mld | 19,8 | 39,7 % | 3,4 % | +4,4 % | +8 % / +69 % |
| ELK.OLElkem Asa | 19,2 mld | 39,3 | 1,9 % | 2,7 % | −15,7 % | +10 % / +73 % |
| ATEA.OLAtea Asa | 18,5 mld | 21,4 | 19,7 % | 2,3 % | +8,1 % | +11 % / +36 % |
| AKSO.OLAker Solutions Asa | 17,4 mld | 6,8 | 22,5 % | 4,1 % | +19,2 % | +18 % / −12 % |
| AUSS.OLAustevoll Seafood Asa | 16,6 mld | 37,1 | 1,6 % | 1,1 % | +11,1 % | −7 % / +10 % |
| BRG.OLBorregaard Asa | 15,6 mld | 25,1 | 11,4 % | 8,0 % | +1,3 % | −18 % / −9 % |
| BONHR.OLBonheur ASA | 11,2 mld | 7,8 | 17,1 % | 11,4 % | −10,8 % | +17 % / +44 % |
| AFK.OLArendals Fossekompani Asa | 10,3 mld | — | -2,3 % | -3,1 % | −14,9 % | +39 % / +31 % |
| B2I.OLB2 Impact Asa | 8,8 mld | 14,3 | 11,0 % | 16,4 % | +2,6 % | +40 % / +238 % |
| AKVA.OLAkva Group Asa | 5,7 mld | 31,2 | 13,7 % | 4,2 % | +24,4 % | +74 % / +152 % |
| ELMRA.OLElmera Group Asa | 5,1 mld | 32,0 | 10,5 % | 1,3 % | −0,9 % | +32 % / +98 % |
| BOUV.OLBouvet Asa | 5,0 mld | 14,2 | 80,7 % | 9,2 % | −0,2 % | −19 % / −16 % |
| CLOUD.OLCloudberry Clean Energy Asa | 4,0 mld | 61,9 | 1,3 % | 13,1 % | +34,0 % | −5 % / +29 % |
| ABG.OLAbg Sundal Collier Holding Asa | 3,6 mld | 10,7 | 34,9 % | 16,8 % | +12,4 % | −13 % / +20 % |
| ANDF.OLAndfjord Salmon Group As | 2,2 mld | — | -5,7 % | -12.770,4 % | +328,9 % | −18 % / −11 % |
| BMA.OLByggma Asa | 1,6 mld | — | -25,3 % | -11,9 % | −2,5 % | +61 % / +15 % |
| APR.OLAppear Asa | 1,4 mld | 10,5 | 30,1 % | 16,1 % | +32,3 % | −53 % / indisponibil |
| AZT.OLArcticzymes Technologies Asa | 1,1 mld | 108,9 | 2,9 % | 8,6 % | +7,9 % | −8 % / −48 % |
| CAPSL.OLCapsol Technologies Asa | 884,6 mil | — | -89,4 % | -114,8 % | −25,0 % | −33 % / −66 % |
| BOR.OLBorgestad Asa | 553,2 mil | 36,1 | 2,1 % | 1,4 % | −3,0 % | −7 % / +41 % |
| ARR.OLArribatec Group Asa | 234,6 mil | 4,8 | 22,1 % | 9,3 % | +15,7 % | −33 % / −55 % |
| DELIA.OLDellia Group Asa | 73,5 mil | 1,5 | 22,6 % | 7,7 % | +140,0 % | −62 % / indisponibil |
| ABTEC.OLAqua Bio Technology Asa | 11,1 mil | 0,1 | — | 7.297,7 % | −87,2 % | −82 % / −97 % |
| AGLX.OLAgilyx Asa | — | — | -182,4 % | -12.189,3 % | +20,3 % | −40 % / −41 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru ROGS.OL din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
Rogaland Sparebank este o bancă regională din Sandnes, active în Nord-Jæren și Ryfylke, cu un model de bancă locală bazat pe proximitate și decizie rapidă. Anul 2025 a fost primul an după fuziunea cu Hjelmeland Sparebank și Sandnes Sparebank, iar banca raportează o poziție de capital solidă, cu 16,2% ren kjernekapital ca țintă internă 1.
SWOT
Puncte tari
- Poziție solidă în regiunea Rogaland, cu model de bancă locală bazat pe proximitate și decizie rapidă.
- Capital solid, cu ținta internă de ren kjernekapital peste minimul regulator și beneficiu din metoda standard nouă de calcul.
- Apartenența la alianța Eika, care oferă produse comune de fonduri, asigurări și infrastructură.
Puncte slabe
- Dependența de piața regională face banca vulnerabilă la o încetinire economică locală.
- Proporția creditelor verzi în portofoliul de persoane fizice rămâne mică, ceea ce limitează impactul strategiei sustenabile.
- Integrarea recentă a fuziunilor din ultimul an poate încă genera costuri și presiune asupra operațiunilor.
Oportunități
- Cererea crescută de la clienții existenți după reducerile de dobândă ar putea sprijini creșterea volumului de credite.
- Finanțarea eficienței energetice și a tranziției verzi ar putea deschide noi segmente corporative.
- Extinderea distribuției de fonduri și asigurări ar putea genera venituri din comisioane.
Amenințări
- O scădere prelungită a prețului petrolului ar putea afecta activitatea economică din regiune.
- Riscurile fizice climatice, precum inundațiile și alunecările, ar putea crește pierderile pe garanții imobiliare.
- Concurența intensă din partea marilor bănci și a sparebankurilor regionale ar putea comprima marjele.
Riscuri
- Riscul climatic fizicmediu
O parte din garanțiile imobiliare sunt expuse riscurilor fizice climatice, în special scurgerilor de apă pluvială, ceea ce ar putea afecta valoarea garanțiilor 1.
- Dependența de piața regionalămediu
Concentrarea geografică în Rogaland face ca banca să fie sensibilă la evoluțiile economice locale, inclusiv la activitatea din sectorul energetic.
- Ciclul dobânzilormediu
Dacă dobânzile scad mai mult decât se așteaptă, marjele de dobândă ar putea fi comprimate.
- Cerințele de capitalscăzut
Cerința de ren kjernekapital fixată de regulator și ținta internă lasă o marjă de manevră limitată în cazul unei deteriorări a portofoliului.
- Integrarea fuziuniiscăzut
Integrarea recentă a celor trei bănci ar putea genera costuri neprevăzute și provocări operaționale.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Banca are o poziție regională solidă, cu capital peste minimul regulator și o strategie de creștere susținută de cererea recentă a clienților existenți.
- Piața regională este descrisă ca având condiții macro bune, ceea ce ar putea sprijini creșterea creditelor și a veniturilor din comisioane.
- Apartenența la alianța Eika și strategia sustenabilă ar putea deschide noi oportunități de venituri.
Ce ar strica teza
- Dependența de o singură regiune ar putea amplifica impactul unei încetiniri economice locale asupra rezultatelor băncii.
- Expunerea la riscuri climatice fizice ar putea crește costurile pentru garanții și pentru provizioane.
- Comprimarea marjelor de dobândă, dacă reducerile continuă, ar putea limita profitabilitatea nucleului de venituri.
De urmărit
- Evoluția ratei dobânzii de referință a Norges Bank și efectul asupra cererii de credite2026
- Evoluția prețului petrolului și a activității economice din Rogaland2026
- Integrarea operațională după fuziunea din ultimul an și eventualele costuri asociate2026
- Realizarea țintei de capital intern și nivelul efectiv de ren kjernekapitalurmătorul raport anual
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Rogaland Sparebank oferă servicii bancare pentru clienți privați și corporativi în Rogaland, cu sediul central în centrul orașului Sandnes 1. Banca are aproximativ 150 de angajați în banca-mamă și distribuie produse de fonduri prin Eika Kapitalforvaltning, precum și asigurări prin Fremtind Forsikring 1. Banca funcționează ca parte a alianței Eika, ceea ce îi permite accesul la produse și instrumente comune.
Rogaland Sparebank are o orientare explicită spre finanțarea sustenabilă, având un cadru verde și emisiuni de obligațiuni verzi 1. Banca a adoptat în 2025 metoda standard nouă de calcul al cerințelor de capital, care a redus cerința de capital cu aproximativ 3 puncte procentuale, rezultând o poziție mai competitivă 1. Gavefondul băncii redistribuie profitul către scopuri de interes public în Rogaland 1.
Banca își menține modelul de guvernanță specific sparebankurilor, în care profitul este împărțit între deținătorii de certificate de capital și fondul de bază, care finanțează donații și dividende către clienți 1. Acest mecanism conectează rezultatele financiare cu rolul comunitar al băncii.
Segmente
Credite pentru persoane fizice
Segmentul privat include credite ipotecare, inclusiv BoliglÃ¥n Ung și programe pentru primii cumpărători, cu un portofoliu de 2,96 miliarde NOK pentru segmentul BoliglÃ¥n Ung 1. Creditele verzi pentru locuințe reprezintă o parte mică din portofoliul de persoane fizice 1.
Piața în context
Banca operează pe piața regională din Rogaland, unde condițiile macro sunt descrise drept bune, cu șomaj scăzut și activitate ridicată în energie și industriile orientate spre export 1. Piața imobiliară din regiune este descrisă ca una dintre cele mai puternice din țară, iar prețurile locuințelor au fost istoric sub cele din orașele mari, ceea ce a limitat sarcina de datorie a gospodăriilor 1.
Norges Bank a redus dobânda de referință până la 4,00% în septembrie 2025, iar banca observă o cerere crescută din partea clienților existenți după cele două reduceri recente 1. Prognoza băncii indică o nouă reducere posibilă doar în vara sau toamna anului 2026 1.
Tendințe
- Reducerea dobânzilormixt
Reducerea dobânzii de referință ar putea sprijini cererea de credite și refinanțările, dar marjele de dobândă ar putea fi comprimate dacă scăderea continuă 1.
- Piața imobiliară regionalăvânt din spate
Boligmarkedul din Rogaland este descris ca unul dintre cele mai solide din țară, ceea ce sprijină cererea de ipoteci dacă această tendință se menține 1.
- Tranziția energetică și riscul climaticmixt
Tranziția verde creează oportunități de finanțare pentru eficiență energetică și energie regenerabilă, dar expunerea la riscuri fizice climatice, în special inundații și scurgeri de apă pluvială, ar putea crește costurile pentru garanții 1.
- Presiunea asupra prețului petroluluivânt din față
Prețul petrolului a scăzut semnificativ în 2025, deși producția de pe platforma norvegiană rămâne ridicată; o scădere prelungită ar putea afecta activitatea economică din regiune 1.
Poziția concurențială
Rogaland Sparebank concurează cu alte bănci regionale și cu marile bănci comerciale din Norvegia, avantajul său principal fiind proximitatea și rapiditatea deciziilor la nivel local 1. Fuziunea recentă cu Hjelmeland Sparebank și Sandnes Sparebank a consolidat poziția băncii în Nord-Jæren și Ryfylke 1.
Banca face parte din alianța Eika, care oferă produse comune de fonduri și asigurări și care îi consolidează capacitatea de a concura cu bănci de dimensiuni mai mari 1.
- DNB Bank
Cea mai mare bancă din Norvegia, concurentă directă pe credite ipotecare și corporative în regiune.
- Sparebank 1 (grup)
Grup de sparebankuri regionale din Norvegia, care concurează pe aceleași segmente de clienți privați și corporativi.
- SpareBank 1 SR-Bank
Bancă regională din Stavanger, concurentă directă în Rogaland pentru clienții privați și corporativi.
- Fremtind Forsikring
Companie de asigurări deținută în comun de mai multe bănci norvegiene, inclusiv de Rogaland Sparebank prin distribuție.
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Rapoarte anuale (ESEF)
- Raportul anual 202521 oct. 2026
- Raportul anual 202521 oct. 2026
- Raportul anual 202408 mai 2025
- Raportul anual 202408 mai 2025
Surse
- [1] Annual report, fiscal year ended 2025-12-31 (ESEF) · SEC / Rogaland Sparebank · 31 dec. 2025
Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.