olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Interactive Strength, Inc. TRNR
Electronic & Other Electrical Equipment (No Computer Equip) · SIC 3600 · Verticală: Electronic & Other Electrical Equipment (No Computer Equip) (SIC 3600)
Interactive Strength (TRNR) este un grup de branduri de echipamente fitness conectate, care combină hardware, conținut digital și coaching, atât pentru uz comercial, cât și acasă. Compania se află într-o fază de expansiune prin achiziții, dar rămâne dependentă de finanțare externă, ceea ce face ca evoluția sa să merite urmărită atent. Veniturile au crescut mult în 2025 și în primul semestru din 2026, iar pierderile au rămas semnificative.
La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea Interactive Strength, Inc. (TRNR) costa 1,25 USD (−11,97 % într-o zi), cu capitalizare 2,0 mil USD, beta 1,46, interval pe 52 de săptămâni 1,25–204,05 USD. Ultimul trimestru raportat (T2 2026): venituri de 6,6 mil USD (+445,3 % an/an), profit net de -7,1 mil USD, EPS diluat -17,37 USD.
Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 21,3
- supravândut (≤ 30)
- Bollinger (20, 2)
- 1,27 – 2,27
- sub banda inferioară · %B -0,02 · lățimea benzii 56,4 %
- SMA 50 / 200
- 2,34 / 8,51
- tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- -0,27 / -0,25
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −43,7 % | −1,1 % | −42,6 pp | — |
| 3 luni | −62,9 % | −0,5 % | −62,5 pp | — |
| 6 luni | −81,4 % | +4,4 % | −85,8 pp | — |
| De la început de an | −97,9 % | +12,3 % | −110,2 pp | — |
| 1 an | −99,3 % | +13,5 % | −112,8 pp | +0,1 % |
| 3 ani | −100,0 % | +76,4 % | −176,4 pp | −7,0 % |
| 5 ani | indisponibil | +63,7 % | indisponibil | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Ultimul trimestru: Q2 2026 · 30 iun. 2026
Marje trimestriale
Situații trimestriale · USD
| Exercițiu | Q3 '24 | Q4 '24 | Q1 '25 | Q2 '25 | Q3 '25 | Q4 '25 | Q1 '26 | Q2 '26 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 2,0 mil | 2,4 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 4,8 mil | 4,1 mil | 5,1 mil | 6,6 mil |
| Costul vânzărilor | 2,3 mil | 2,8 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 4,0 mil | 3,6 mil | 3,5 mil | 3,4 mil |
| Profit brut | -288,0 mii | -410,0 mii | -304,0 mii | -194,0 mii | 825,0 mii | 584,0 mii | 1,6 mil | 3,2 mil |
| Cercetare și dezvoltare | 2,2 mil | 280,0 mii | 1,3 mil | 779,0 mii | 404,0 mii | 465,0 mii | 438,0 mii | 415,0 mii |
| Profit operațional | -7,8 mil | -4,1 mil | -6,3 mil | -5,8 mil | -6,0 mil | -1,7 mil | -4,0 mil | -3,4 mil |
| Profit înainte de impozit | -7,1 mil | -5,8 mil | -6,6 mil | -2,2 mil | -5,2 mil | -10,0 mil | -10,7 mil | — |
| Impozit pe profit | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Profit net | -7,1 mil | -5,8 mil | -6,6 mil | -2,2 mil | -5,2 mil | -10,0 mil | -10,7 mil | -7,1 mil |
| EPS diluat | -1.534,56 | -2.055,54 ≈ | -173,58 | -149,29 | -3,11 | — | -10,24 | -17,37 |
| Flux de numerar operațional | -3,7 mil ≈ | -5,9 mil | -3,5 mil | -2,2 mil ≈ | -2,4 mil ≈ | -2,2 mil | -2,6 mil | -3,0 mil ≈ |
| Investiții (capex) | — | — | 0 | 0 ≈ | — | — | 97,0 mii | 237,0 mii ≈ |
≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Venituri | 681,0 mii | 962,0 mii | 5,4 mil | 11,5 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | +41,3 % | +459,3 % | +114,3 % |
| Profit net | -58,2 mil | -51,4 mil | -34,9 mil | -24,0 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | -119,49 | -16.614,85 | -16.328,50 | -171,77 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| netă % | -8.549,9 % | -5.340,2 % | -649,3 % | -207,9 % |
| Flux de numerar liber | -36,1 mil | -15,4 mil | -14,8 mil | -10,5 mil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 512,0 mii USD
- Datorie financiară
- indisponibil USD
- Datorie netă
- indisponibil USD
- Capitaluri proprii
- 6,4 mil USD
- Active totale
- 46,8 mil USD
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 0,47x
- ROE
- -355,0 %
- ROA
- -59,2 %
- Marja FCF
- -91,1 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 681,0 mii | 962,0 mii | 5,4 mil | 11,5 mil | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 9,5 mil | 6,5 mil | 8,2 mil | 10,6 mil | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
| Profit brut | -8,9 mil | -5,5 mil | -2,8 mil | 913,0 mii | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
| Cercetare și dezvoltare | 20,0 mil | 10,0 mil | 7,0 mil | 2,9 mil | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
| Profit operațional | -54,3 mil | -54,5 mil | -29,2 mil | -19,9 mil | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | -58,2 mil | -51,4 mil | -34,9 mil | -24,0 mil | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 0 | 0 | 0 | 0 | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
| Profit net | -58,2 mil | -51,4 mil | -34,9 mil | -24,0 mil | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
| EPS diluat | -119,49 | -16.614,85 | -16.328,50 | -171,77 | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 487,3 mii | 3,1 mii | 2,1 mii | 139,5 mii | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
- 2023
- 3,1 mii
- 2024
- 2,1 mii
- 2025
- 139,5 mii
SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat
Bilanț · USD
| Linie | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 226,0 mii | 0 | 138,0 mii | 512,0 mii | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
| Creanțe | 0 | 1,0 mii | 1,4 mil | 2,6 mil | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
| Stocuri | 4,6 mil | 5,5 mil | 6,7 mil | 7,3 mil | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
| Active curente | 9,8 mil | 5,4 mil | 8,2 mil | 14,7 mil | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 1,3 mil | 444,0 mii | 116,0 mii | 379,0 mii | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
| Fond comercial | — | 0 | 15,5 mil | 15,5 mil | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 3,8 mil | 2,3 mil | 6,1 mil | 7,9 mil | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
| Active totale | 24,4 mil | 16,8 mil | 34,2 mil | 46,8 mil | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
| Datorii comerciale | 7,7 mil | 10,6 mil | 11,2 mil | 9,0 mil | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | — | 9,9 mil | 11,3 mil | — | SEC (XBRL)· 14 aug. 2025verificat |
| Datorie pe termen lung | — | 0 | 11,3 mil | — | SEC (XBRL)· 31 mar. 2025verificat |
| Datorii curente | 24,2 mil | 21,5 mil | 26,9 mil | 31,3 mil | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
| Datorii totale | 27,2 mil | 22,4 mil | 27,1 mil | 38,1 mil | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
| Capital propriu | -2,7 mil † | 0 | 7,1 mil † | 6,4 mil † | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
† capitalurile proprii ale acționarilor societății-mamă: în acești ani emitentul nu mai raportează totalul inclusiv interesele minoritare.
- 2023
- 2,3 mil
- 2024
- 6,1 mil
- 2025
- 7,9 mil
SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -35,5 mil | -15,4 mil | -14,8 mil | -10,4 mil | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 577,0 mii | 0 | 0 | 94,0 mii | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | -36,1 mil ≈ | -15,4 mil ≈ | -14,8 mil ≈ | -10,5 mil ≈ | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -7,6 mil | -1,4 mil | -1,7 mil | -53,7 mil | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 41,8 mil | 17,1 mil | 16,3 mil | 64,6 mil | SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
- 2023
- -1,4 mil
- 2024
- -1,7 mil
- 2025
- -53,7 mil
SEC (XBRL)· 31 mar. 2026verificat
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
4 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 2,0 mil USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
72 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: EV/Venitindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| Marja brută · Calitate | 30,1 % | 0 (pe interval fix) | 15 % |
| Marja EBIT · Calitate | -72,7 % | 0 (pe interval fix) | 12 % |
| Marja FCF · Calitate | -51,7 % | 0 (pe interval fix) | 12 % |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | 156,8 % | 100 (pe interval fix) | 24 % |
| Creșterea cifrei de afaceri (an/an) · Creștere | 114,3 % | 100 (față de colegi) | 12 % |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 0,2x | 0 (pe interval fix) | 9 % |
| EV/Venit · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | -530,0 % | 0 (pe interval fix) | 18 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie· parțial0/100 · 1/2 factori cu valoare
- Creștere100/100 · 2/2 factori cu valoare
- Calitate0/100 · 3/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/1 factori cu valoare
- Evaluare· parțial0/100 · 1/2 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
INTERACTIVE STRENGTH INC. (TRNR). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-06-30.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 11,5 mil USD în 2025; creștere an/an 114,3 %; marjă netă -159,3 %; ROE -336,8 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- CAGR venituri 3 ani: 156,8 %
- Creșterea cifrei de afaceri (an/an): 114,3 %
Ce o infirmă
- Marja brută: 30,1 %
- Marja EBIT: -72,7 %
- Marja FCF: -51,7 %
- Lichiditatea curentă: 0,2x
- Randament FCF: -530,0 %
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Datorie netă / EBITDA, EV/Venit, Randamentul distribuirilor către acționari.
Față de mediana verticalei
Electronic & Other Electrical Equipment (No Computer Equip) (SIC 3600) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 6 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| GEGeneral Electric Company | 340,4 mld | 38,0 | 50,1 % | 17,3 % | +18,5 % | +10 % / +239 % |
| GEVGE Vernova Inc. | 220,4 mld | 21,8 | 103,5 % | 23,5 % | +9,0 % | +39 % / indisponibil |
| EMREmerson Electric Co. | 95,1 mld | 37,3 | 12,8 % | 13,8 % | +3,0 % | +28 % / +92 % |
| OTISOtis Worldwide Corporation | 30,4 mld | 19,8 | — | 10,3 % | +1,2 % | −10 % / −7 % |
| MKDWMKDWELL Tech Inc. | 22,7 mil | — | -401,0 % | -104,0 % | +51,6 % | −97 % / −100 % |
| FXHOUTime Limited | 11,0 mil | — | -328,7 % | -14,2 % | −17,7 % | −89 % / −100 % |
| TRNRInteractive Strength Inc. | 2,0 mil | — | -336,8 % | -159,3 % | +114,3 % | −99 % / −100 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru TRNR din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (USD)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 3 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 5 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
Interactive Strength (TRNR) este un grup de branduri de echipamente fitness conectate, care combină hardware, conținut digital și coaching, atât pentru uz comercial, cât și acasă. Compania se află într-o fază de expansiune prin achiziții, dar rămâne dependentă de finanțare externă, ceea ce face ca evoluția sa să merite urmărită atent. Veniturile au crescut mult în 2025 și în primul semestru din 2026, iar pierderile au rămas semnificative.
SWOT
Puncte tari
- Portofoliu de branduri premium cu tehnologie proprie și conținut imersiv, consolidat prin achiziții recente 2.
- Model comercial parțial variabil, bazat pe distribuitori, care reduce costurile fixe de vânzare 1.
- Creștere rapidă a veniturilor după achizițiile recente, inclusiv o creștere raportată de peste o sută la sută în trimestrul al treilea din 2025 3.
Puncte slabe
- Pierderi nete și flux de numerar operațional negativ de la înființare, cu un deficit acumulat foarte mare 1.
- Lichiditate limitată și datorie cu scadență apropiată, ceea ce face compania dependentă de capital extern 1.
- Istoric operațional scurt, care limitează capacitatea de a evalua rate de retenție și profitabilitate pe termen lung 1.
Oportunități
- Extinderea internațională a brandurilor existente, inclusiv posibila introducere a Wattbike pe piața din Statele Unite 1.
- Parteneriate în sport, reabilitare și telemedicină, care ar putea extinde baza de clienți 1.
- Sinergii din achizițiile integrate, dacă reducerea costurilor și consolidarea operațiunilor produc rezultatele așteptate 3.
Amenințări
- Creșterea ratelor dobânzii ar putea reduce accesul clienților la credit și descuraja achizițiile de echipamente 1.
- Concurența intensă din piața fitnessului conectat ar putea limita cota de piață a companiei 1.
- Perturbările lanțului de aprovizionare și creșterea costurilor componentelor ar putea afecta marjele și livrările 1.
Riscuri
- Lichiditate și dependență de finanțareridicat
Compania a indicat că resursele disponibile nu ar fi suficiente pentru a acoperi obligațiile scadente fără capital suplimentar, iar un eventual eșec în refinanțare ar putea duce la reduceri semnificative ale activității 1.
- Incertitudinea continuității activitățiiridicat
Situația financiară a determinat incertitudine semnificativă cu privire la capacitatea companiei de a-și continua activitatea, iar situațiile financiare nu includ ajustări care ar putea rezulta din acest rezultat 1.
- Pierderi recurentemediu
Compania se așteaptă să înregistreze în continuare pierderi, iar profitabilitatea ar putea să nu fie atinsă sau menținută 1.
- Riscul ratelor dobânziimediu
Creșterea dobânzilor ar putea afecta finanțarea clienților, plățile lor și costurile de împrumut ale companiei 1.
- Riscul de listaremediu
Compania a avut în trecut dificultăți în a respecta cerințele de listare la NASDAQ, ceea ce ar putea influența accesul la piețele de capital 1.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă achizițiile recente se integrează eficient și sinergiile se materializează, compania ar putea deveni un grup fitness conectat cu venituri mai stabile și marje mai bune 23.
- Creșterea veniturilor din ultimele trimestre și extinderea portofoliului ar putea atrage parteneri comerciali și investitori dacă tendința continuă 23.
- Dacă modelul de abonamente recurente își menține retenția, veniturile ar putea deveni mai predictibile în timp 1.
Ce ar strica teza
- Dacă finanțarea suplimentară nu poate fi obținută la condiții acceptabile, compania ar putea fi forțată să reducă activitatea sau să își vândă active 1.
- Pierderile nete și datoria apropiată ar putea limita flexibilitatea companiei în fața unei încetiniri a cererii sau a creșterii costurilor 12.
- Dacă sinergiile din achiziții sunt mai mici decât se așteaptă, valoarea adăugată a acordurilor ar putea fi redusă 3.
De urmărit
- Evoluția lichidității și a refinanțării datorieinext 10-K
- Finalizarea achiziției STEPR și integrarea ErgattaQ3 2026
- Evoluția veniturilor și a pierderilor pe trimestruQ1 2027
- Rata de retenție a membrilor abonamentelor2027
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Interactive Strength, Inc. este societatea-mamă a patru branduri de echipamente fitness specializate și antrenament virtual: Wattbike, Ergatta, CLMBR și FORME 2. Veniturile provin în principal din vânzarea de echipamente conectate și din abonamentele recurente asociate acestora 1. Compania a încheiat achiziția Wattbike în iulie 2025, a Ergatta în martie 2026 și a anunțat un acord pentru STEPR în iulie 2026 2.
Strategia declarată se bazează pe achiziția de afaceri complementare, pe distribuția prin distribuitori consacrați pentru canalele comerciale, pe extinderea internațională a brandurilor existente și pe parteneriate în sport, reabilitare și telemedicină 1. Modelul comercial include și un parteneriat cu distribuitori, prin care cea mai mare parte a cheltuielilor de vânzare devine variabilă, întrucât comisioanele se plătesc de regulă doar la vânzarea unităților 1.
Compania a fost fondată în mai 2017 și este listată pe NASDAQ din aprilie 2023 1. Istoricul său operațional este limitat, iar rezultatele trecute nu sunt neapărat un indicator al performanței viitoare 1.
Segmente
Echipamente comerciale și pentru acasă
Brandurile Wattbike, CLMBR și FORME oferă biciclete indoor de înaltă performanță, sisteme de alpinism vertical și oglinzi de fitness inteligente, respectiv sisteme cu rezistență prin cablu, pentru atât pentru uz comercial, cât și acasă 2. Veniturile din vânzarea acestor echipamente generează și abonamente recurente.
Piața în context
Piața de fitness conectat și de sală de antrenament inteligentă este descrisă de companie ca fiind încă în dezvoltare, iar evoluția ei ar putea fi diferită de așteptările actuale 1. Compania a descris de asemenea o dependență de creditul de consum: o parte semnificativă a clienților Wattbike și-a finanțat achiziția prin furnizori terți de credit 1.
Cererea poate fi afectată de inflație, de creșterea ratelor dobânzii și de o eventuală încetinire economică în Statele Unite sau în alte țări 1. Compania a menționat și că extinderea internațională este un obiectiv, iar Wattbike ar putea fi extins în SUA, deși nu există încă planuri definitive 1.
Tendințe
- Consolidare prin achizițiimixt
Achizițiile Wattbike, Ergatta și anunțul STEPR au extins portofoliul și au crescut veniturile raportate 2. Integrarea și sinergiile sunt însă încă în curs, iar costurile de achiziție și integrare ar putea influența rezultatele 3.
- Creșterea veniturilorvânt din spate
Veniturile au crescut semnificativ față de perioada anterioară, în special după includerea Wattbike 23. Compania a menționat însă că rata de creștere ar putea încetini pe măsură ce afacerea se maturizează 1.
- Presiunea finanțării și a lichiditățiivânt din față
Compania a avut pierderi nete și flux de numerar operațional negativ de la înființare, iar datoria cu scadență în următoarele douăsprezece luni este semnificativă 1. Un eventual acces mai scump sau mai limitat la capital ar putea afecta planurile de creștere 1.
- Lanțul de aprovizionaremixt
Întârzierile de livrare și creșterea prețurilor componentelor ar putea afecta costurile și capacitatea de a onora comenzile 1. Compania a menționat că perturbările recente nu au avut un efect semnificativ asupra veniturilor în 2025 1.
Poziția concurențială
Compania afirmă că poate pierde cota de piață dacă nu concurează eficient cu actualii și viitorii concurenți din domeniul fitnessului conectat 1. Sursele furnizate nu detaliază poziția exactă față de fiecare concurent, dar mențiunea explicită a concurenței subliniază intensitatea pieței 1.
Diferențierea companiei se bazează pe tehnologie, conținut imersiv și coaching de specialitate, precum și pe prezența în canale comerciale prin distribuitori 12. Avantajul depinde însă de capacitatea de a atrage și reține membri într-o piață în care alternativele sunt numeroase 1.
- Alți producători de echipamente fitness conectate
Companiile din acest segment concurează pentru aceiași clienți comerciali și casnici, iar sursele nu identifică numele lor specifice.
- Furnizori de biciclete indoor de performanță
Concurența în categoria bicicletelor indoor este prezentă, iar sursele nu numesc concurenții direcți.
- Platforme de antrenament virtual
Aplicațiile și platformele de antrenament digital concurează pentru atenția și abonamentele clienților.
- Distribuitori de echipamente de fitness
Distribuitorii cu care compania colaborează pot deveni și concurenți indirecți pentru accesul la canalele comerciale.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Depuneri SEC
- Raport curent13 oct. 2026Acord material · Încetarea unui acord material · Obligație financiară nouă · Item 3.02 · Item 3.03 · Modificarea statutului · Situații financiare și anexe
- Raport curent01 sept. 2026Vot al acționarilor
- Convocare AGA (proxy)17 aug. 2026
- Raport trimestrial14 aug. 2026
- Raport curent14 aug. 2026Item 3.02
- Raport curent07 aug. 2026Item 3.02 · Situații financiare și anexe
- Raport curent31 iul. 2026Item 3.02
- Raport curent24 iul. 2026Acord material · Obligație financiară nouă · Item 3.02
- Raport curent09 iul. 2026Acord material · Alte evenimente · Situații financiare și anexe
- Raport curent07 iul. 2026Acord material · Item 3.02 · Situații financiare și anexe
Surse
- [1] Form 10-K, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / Interactive Strength, Inc. · 31 mar. 2026
- [2] Form 10-Q, quarter ended 2026-06-30 · SEC / Interactive Strength, Inc. · 14 aug. 2026
- [3] Form 8-K, results release (exhibit 99.1) · SEC / Interactive Strength, Inc. · 14 nov. 2025
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.