olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni Europa

Nightingale Health Oyj HEALTH.HE

Finlanda · Nasdaq Helsinki · Verticală: Companii listate din Finlanda

2,00EUR+2,30 % · 1 ziÎnchidere 06 nov. 2026

Nightingale Health Oyj este o companie finlandeză care figurează în raportul anual ca fiind listată la Helsinki și axată pe activitatea de tehnologie și cercetare, potrivit documentelor sale oficiale de guvernanță. Raportul anual pentru exercițiul încheiat la 30 iunie 2026 descrie obiectivele de creștere ale conducerii pentru perioada respectivă.

La închiderea din 06 nov. 2026, acțiunea Nightingale Health Oyj (HEALTH.HE) costa 2,00 EUR (+2,30 % într-o zi), cu beta 0,45, interval pe 52 de săptămâni 0,80–2,53 EUR.

Date la · analiza AI din · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
indisponibil
P/E (TTM)
indisponibil
E/P (TTM)
indisponibil
Randament dividend
indisponibil
Beta (2 ani)
0,45
Volatilitate (1 an) 61 %
Interval 52 săpt.
0,802,53

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
85,4
supracumpărat (≥ 70)
Bollinger (20, 2)
0,84 – 1,85
peste banda superioară · %B 1,15 · lățimea benzii 75,5 %
SMA 50 / 200
1,13 / 1,15
tendință mixtă
MACD (12, 26, 9)
0,19 / 0,12
MACD peste semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaEURO STOXX 50Față de EURO STOXX 50Mediana verticalei
1 lună+73,9 %−0,6 %+74,6 pp—
3 luni+135,3 %−4,2 %+139,5 pp—
6 luni+97,0 %+4,3 %+92,7 pp—
De la început de an−2,4 %+7,5 %−9,9 pp—
1 an−15,8 %+9,9 %−25,7 pp−1,3 %
3 ani+92,7 %+49,8 %+42,8 pp+2,9 %
5 ani−39,6 %+42,8 %−82,4 pp—
Scădere maximă (1 an)
−68,5 %
13 nov. 2025 → 17 iun. 2026
Scădere maximă (5 ani)
−80,6 %
27 aug. 2024 → 17 iun. 2026
Creștere anuală compusă (5 ani)
−9,6 %
EURO STOXX 50 +7,4 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).

E/P în timp

EPS indisponibil în depunerile structurate ale emitentului (de ex. un parteneriat raportează pe unitate, nu pe acțiune).

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

Exerciții anuale

Exercițiu202420252026
Venituri4,4 mil4,7 mil5,5 mil
Venituri an/anindisponibil+7,7 %+17,2 %
Profit net-17,5 mil-18,5 mil-18,5 mil
Profit net an/anindisponibilindisponibilindisponibil
EPS diluatindisponibilindisponibilindisponibil
EPS diluat an/anindisponibilindisponibilindisponibil
netă %-400,7 %-393,4 %-335,7 %
Flux de numerar liber-10,6 mil-12,4 mil-11,8 mil

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2026 · 30 iun. 2026

Numerar
36,8 mil EUR
Datorie financiară
0 EUR
Datorie netă
-36,8 mil EUR
Capitaluri proprii
48,7 mil EUR
Active totale
58,1 mil EUR
Datorie / capitaluri
0,00x
Lichiditate curentă
6,37x
ROE
-32,2 %
ROA
-27,9 %
Marja FCF
-213,8 %

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (EUR)

Marje

Cont de profit și pierdere · EUR

Venituri
2024
4,4 mil
2025
4,7 mil
2026
5,5 mil

esef· 06 oct. 2026verificat

Profit operațional
2024
-18,6 mil
2025
-19,4 mil
2026
-18,8 mil

esef· 06 oct. 2026verificat

Cheltuieli cu dobânzile
2024
798,0 mii
2025
1,3 mil
2026
378,0 mii

esef· 06 oct. 2026verificat

Profit înainte de impozit
2024
-17,4 mil
2025
-18,4 mil
2026
-18,5 mil

esef· 06 oct. 2026verificat

Impozit pe profit
2024
88,0 mii
2025
54,0 mii
2026
-9,0 mii

esef· 06 oct. 2026verificat

Profit net
2024
-17,5 mil
2025
-18,5 mil
2026
-18,5 mil

esef· 06 oct. 2026verificat

Bilanț · EUR

Numerar
2024
43,7 mil
2025
41,3 mil
2026
36,8 mil

esef· 06 oct. 2026verificat

Creanțe
2024
1,7 mil
2025
1,7 mil
2026
1,9 mil

esef· 06 oct. 2026verificat

Stocuri
2024
704,0 mii
2025
1,7 mil
2026
1,9 mil

esef· 06 oct. 2026verificat

Active curente
2024
68,4 mil
2025
54,6 mil
2026
40,7 mil

esef· 06 oct. 2026verificat

Imobilizări corporale nete
2024
6,8 mil
2025
6,8 mil
2026
6,1 mil

esef· 06 oct. 2026verificat

Fond comercial
2024
1,0 mil
2025
1,0 mil
2026
1,0 mil

esef· 06 oct. 2026verificat

Imobilizări necorporale (fără fond comercial)
2024
12,3 mil
2025
8,3 mil
2026
5,7 mil

esef· 06 oct. 2026verificat

Active totale
2024
90,8 mil
2025
74,5 mil
2026
58,1 mil

esef· 06 oct. 2026verificat

Datorie pe termen lung
2024
261,0 mii
2025
0
2026
0

esef· 06 oct. 2026verificat

Datorii curente
2024
7,0 mil
2025
6,2 mil
2026
6,4 mil

esef· 06 oct. 2026verificat

Datorii totale
2024
8,0 mil
2025
8,3 mil
2026
9,3 mil

esef· 06 oct. 2026verificat

Capital propriu
2024
82,9 mil
2025
66,2 mil
2026
48,7 mil

esef· 06 oct. 2026verificat

Fluxuri de numerar · EUR

Flux de numerar operațional
2024
-8,4 mil
2025
-10,1 mil
2026
-10,9 mil

esef· 06 oct. 2026verificat

Investiții (capex)
2024
2,2 mil
2025
2,3 mil
2026
878,0 mii

esef· 06 oct. 2026verificat

Flux de numerar liber
2024
-10,6 mil ≈
2025
-12,4 mil ≈
2026
-11,8 mil ≈

esef· 06 oct. 2026derivat

Flux de numerar din investiții
2024
-25,5 mil
2025
9,5 mil
2026
7,8 mil

esef· 06 oct. 2026verificat

Flux de numerar din finanțare
2024
-2,8 mil
2025
-1,6 mil
2026
-1,4 mil

esef· 06 oct. 2026verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
17,2 %
calculat olivLawFY 2026
CAGR venituri 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR venituri 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EBIT (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Creșterea profitului net (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR profit net 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR profit net 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EPS (an/an)
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR EPS 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR EPS 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea FCF (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă

Profitabilitate

Marja brută
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja EBIT
-341,8 %
calculat olivLawFY 2026
Marja netă
-335,7 %
calculat olivLawFY 2026
Marja FCF
-213,8 %
calculat olivLawFY 2026

Randamente

ROE
-32,2 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
ROA
-27,9 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
ROIC
-85,8 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
ROCE
-36,4 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
Rata de distribuire (EPS)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Rata de distribuire (FCF)
indisponibil
lipsesc date de intrare

Bilanț și datorie

Datoria netă
-36,8 mil EUR
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
Datorie netă / EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie / capital propriu
0,0x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
Acoperirea dobânzilor
-49,7x
calculat olivLawFY 2026

Lichiditate

Lichiditatea curentă
6,4x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
Lichiditatea rapidă
6,1x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
Lichiditatea imediată
5,8x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026

Numerar

Fluxul de numerar operațional
-10,9 mil EUR
calculat olivLawFY 2026
Investiții (capex)
878,0 mii EUR
calculat olivLawFY 2026
Fluxul de numerar liber
-11,8 mil EUR
calculat olivLawFY 2026
Conversia profitului în FCF
indisponibil
date insuficiente
Conversia EBITDA în numerar
indisponibil
lipsesc date de intrare

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
119 zile
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
Zile de stoc (DIO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Zile de plată (DPO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Ciclul de conversie a numerarului
indisponibil
lipsesc date de intrare

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
indisponibil
lipsesc date de intrare
Valoarea întreprinderii (EV)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Capitalizare / profit net TTM
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/E (TTM)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Randamentul profitului
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/B
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/S
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBIT
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/Venit
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Randament FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Randamentul dividendului
indisponibil
niciun dividend în situațiile structurate; absența unei linii nu e un zero confirmat
Randamentul distribuirilor către acționari
indisponibil
lipsesc date de intrare

1 indicatori care nu se aplică sectorului.

Evaluare

Încadrare olivLaw

Date insuficiente
Ce lipsește
  • indicatori disponibili: 4 din minimum 6
  • acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %
  • metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

2,00 EUR

06 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: indisponibil

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/E (TTM)
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/B
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROE
-32,2 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
Marja netă
-335,7 %
calculat olivLawFY 2026
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
17,2 %
calculat olivLawFY 2026
Randamentul dividendului
indisponibil
niciun dividend în situațiile structurate; absența unei linii nu e un zero confirmat

Acoperire și prospețime

23/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2026
Ultima perioadă raportată: 30 iun. 2026
Data ultimului bilanț: 30 iun. 2026
Sursă: esefpublicat 06 oct. 2026
verificat 71

Scorul pe grupe

27 % · Date insuficiente

Interval de valoare estimat

indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Metode de evaluare

  • DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
  • Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsesc date de intrare
  • Colegi: P/Eindisponibil · lipsesc date de intrare
  • Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere

nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată

Ipoteze (ilustrative, editoriale)

Rata fără risc
3,0 %
Prima de risc a pieței
5,5 %
Beta (implicit)
1,00
Costul capitalului propriu
8,5 %
Creștere terminală
2,0 %

Scorul pe factori

Date insuficiente

Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1

FactorValoareScorPondere folosită
ROIC · Calitate-85,8 %0 (față de colegi)38 %
Marja netă · Calitate-335,7 %0 (față de colegi)23 %
Conversia profitului în FCF · Calitateindisponibilindisponibil—
CAGR venituri 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
CAGR EPS 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie-49,7x0 (pe interval fix)23 %
Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie6,4x100 (pe interval fix)15 %
P/E (TTM) · Evaluareindisponibilindisponibil—
EV/EBITDA · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randament FCF · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randamentul distribuirilor către acționari · Randamenteindisponibilindisponibil—
Rata de distribuire (FCF) · Randamenteindisponibilindisponibil—

Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

Grupele scorului

  • Bilanț și datorie40/100 · 2/3 factori cu valoare
  • Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
  • Calitate0/100 · 2/3 factori cu valoare
  • Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
  • Evaluare· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare

O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

Memo

Nightingale Health Oyj (HEALTH.HE). Ultimul exercițiu complet: 2026; date până la 2026-06-30.

Cifre calculate din situațiile financiare: venit 5,5 mil EUR în 2026; creștere an/an 17,2 %; marjă netă -335,7 %; ROE -32,2 %.

Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.

Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).

Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

Ce susține teza

  • Lichiditatea curentă: 6,4x

Ce o infirmă

  • ROIC: -85,8 %
  • Marja netă: -335,7 %
  • Acoperirea dobânzilor: -49,7x

Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).

Față de mediana verticalei

Companii listate din Finlanda · aceeași țară · comparată cu 39 firme

Multipli și rentabilitate față de mediană

P/E
—
mediana verticalei 14,6x
EV/EBITDA
—
mediana verticalei 6,4x
P/S
—
mediana verticalei 0,5x
P/B
—
mediana verticalei 1,5x
ROE
-32,2 %
mediana verticalei 8,4 %
sub mediană (−481,0 %)
Marja netă
-335,7 %
mediana verticalei 4,9 %
sub mediană (−6.903,5 %)
Marja EBIT
-341,8 %
mediana verticalei 5,3 %
sub mediană (−6.497,8 %)
Venituri an/an
17,2 %
mediana verticalei 0,8 %
peste mediană (+2.032,7 %)
Datorie netă/EBITDA
—
mediana verticalei -0,1x
Randament dividend
—
mediana verticalei 3,9 %

Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

Firmele verticalei

CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
FORTUM.HEFortum Oyj20,7 mld27,18,7 %15,3 %−14,0 %+31 % / +80 %
ELISA.HEElisa Oyj5,5 mld16,027,0 %15,2 %+3,0 %−10 % / −17 %
KEMIRA.HEKemira Oyj2,4 mld13,510,5 %6,6 %−6,6 %−18 % / +3 %
KALMAR.HEKalmar Oyj2,4 mld14,624,1 %9,4 %+1,2 %−0 % / indisponibil
KCR.HEKonecranes Oyj2,2 mld5,620,3 %9,5 %−0,9 %−5 % / +132 %
EXEL.HEExel Composites Oyj1,7 mld—-18,5 %-5,3 %+3,6 %+157 % / +71 %
BITTI.HEBittium Oyj1,2 mld54,717,5 %17,9 %+40,1 %+69 % / +589 %
ALMA.HEAlma Media Oyj1,1 mld20,823,0 %16,9 %+4,6 %+7 % / +54 %
FIA1S.HEFinnair Oyj1,0 mld55,32,9 %0,6 %+1,9 %+69 % / +34 %
HARVIA.HEHarvia Oyj767,8 mil29,321,0 %13,3 %+13,5 %−1 % / +64 %
GRK.HEGRK Infra Oyj758,7 mil17,627,8 %4,9 %+19,7 %+46 % / indisponibil
ATRAV.HEAtria Oyj453,9 mil11,29,8 %2,2 %+3,3 %+13 % / +58 %
ANORA.HEAnora Group Oyj316,3 mil57,51,4 %0,8 %−4,9 %+25 % / +10 %
CAPMAN.HECapMan Oyj283,3 mil21,86,8 %20,9 %+9,4 %−13 % / −24 %
ICP1V.HEIncap Oyj266,0 mil19,010,4 %6,5 %−6,7 %−1 % / +40 %
FSECURE.HEF-Secure Oyj239,5 mil10,743,4 %15,3 %−0,4 %−19 % / −24 %
ASPO.HEAspo Oyj216,1 mil9,215,4 %5,0 %+2,1 %0 % / +7 %
ETTE.HEEtteplan Oyj180,2 mil17,08,8 %2,9 %+0,1 %−25 % / −49 %
DIGIA.HEDigia Oyj131,1 mil10,414,5 %5,9 %+5,5 %−17 % / −12 %
ILKKA.HEIlkka Oyj93,0 mil8,06,2 %30,8 %+22,6 %−1 % / +20 %
CONSTI.HEConsti Oyj77,5 mil11,615,3 %2,0 %+2,9 %−8 % / −6 %
APETIT.HEApetit Oyj75,6 mil8,48,2 %5,4 %+3,1 %−14 % / −3 %
ESENSE.HEEnersense International Oyj71,5 mil71,33,1 %0,4 %−27,7 %+7 % / +4 %
CTH1V.HEComponenta Oyj65,7 mil322,00,8 %0,2 %−4,6 %+48 % / +180 %
KAMUX.HEKamux Oyj49,4 mil10,84,2 %0,5 %+0,8 %−37 % / −76 %

Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru HEALTH.HE din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

Prognoza motorului olivLaw

Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.

Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

Scenarii ilustrative

Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare

Analiză AI

Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

Pe scurt

Nightingale Health Oyj este o companie finlandeză care figurează în raportul anual ca fiind listată la Helsinki și axată pe activitatea de tehnologie și cercetare, potrivit documentelor sale oficiale de guvernanță. Raportul anual pentru exercițiul încheiat la 30 iunie 2026 descrie obiectivele de creștere ale conducerii pentru perioada respectivă.

SWOT

Puncte tari

  • Conducerea are experiență în fondarea și dezvoltarea companiei, cu membri de lungă durată în echipa executivă 1.
  • Consiliul are o componență diversă, cu experiență din medicină, finanțe, tehnologie și management 1.
  • Guvernanța include evaluări anuale ale independenței membrilor consiliului și proceduri de control intern documentate 1.

Puncte slabe

  • Absența comitetelor separate de audit și remunerare concentrează sarcinile de supraveghere în consiliu 1.
  • Mai mulți membri ai consiliului nu sunt independenți de companie sau de acționarii săi importanți, ceea ce poate limita supravegherea 1.
  • Documentul furnizat nu conține date financiare detaliate, ceea ce limitează evaluarea performanței 1.

Oportunități

  • Obiectivul de creștere accelerată a cifrei de afaceri ar putea deschide oportunități de extindere în regiunile APAC și EMEA 1.
  • Structura de guvernanță permite consiliului să sprijine strategii noi, dacă sunt aprobate și monitorizate eficient 1.
  • Programele de opțiuni asociate conducerii ar putea alinia interesele echipei cu creșterea valorii companiei, dacă obiectivele sunt atinse 1.

Amenințări

  • Dependența de un număr redus de membri-cheie din conducere ar putea afecta continuitatea dacă aceștia pleacă 1.
  • Cerințele de guvernanță și raportare pentru o companie listată pot crește costurile administrative 1.
  • Un eșec în atingerea obiectivului de creștere ar putea afecta încrederea investitorilor, în condițiile în care strategia depinde de execuție 1.

Riscuri

  • Lipsa comitetelor specializatemediu

    Consiliul îndeplinește și funcțiile de audit și remunerare, ceea ce ar putea reduce profunzimea supravegherii dacă volumul de sarcini crește 1.

  • Independența consiliuluimediu

    Unii membri nu sunt independenți de acționarii importanți, ceea ce ar putea genera conflicte de interese în deciziile strategice 1.

  • Execuția obiectivului de creștereridicat

    Atingerea unei creșteri de cel puțin 50% a cifrei de afaceri depinde de condiții de piață și de execuția operațională, ambele incerte 1.

  • Dependența de conduceremediu

    Continuitatea activității depinde de câțiva membri-cheie ai echipei executive, iar plecarea acestora ar putea perturba strategia 1.

  • Lipsa datelor financiare în sursăscăzut

    Analiza riscurilor financiare nu poate fi completată pe baza documentului furnizat, ceea ce limitează evaluarea expunerii la lichiditate sau la alte riscuri 1.

Teza de investiție

Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)

  • Dacă obiectivul de creștere accelerată a cifrei de afaceri este atins, compania ar putea demonstra scalabilitatea modelului său de activitate 1.
  • Experiența fondatorilor și continuitatea echipei executive ar putea sprijini execuția strategiei pe termen lung 1.
  • Prezența comercială în regiunile APAC și EMEA ar putea deschide surse suplimentare de venit, dacă sunt dezvoltate 1.

Ce ar strica teza

  • Dacă obiectivul de creștere nu este atins, încrederea investitorilor ar putea fi afectată în absența unor date financiare clare 1.
  • Concentrarea supravegherii în consiliu, fără comitete separate, ar putea limita controlul asupra unor decizii sensibile 1.
  • Independența limitată a unor membri ai consiliului ar putea genera îndoieli privind imparțialitatea deciziilor 1.

De urmărit

  • Realizarea obiectivului de creștere a cifrei de afaceri pentru exercițiul 2025–2026next 10-K
  • Evoluția cifrei de afaceri în regiunile APAC și EMEA2027
  • Eventuala înființare a unor comitete separate de audit sau remunerare2027
  • Modificările din componența consiliului și a echipei de conducerenext 10-K

Produse, piață și concurență

Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

Afacerea

Conform raportului anual pentru exercițiul încheiat la 30 iunie 2026, consiliul de administrație stabilește strategia companiei, iar directorul general conduce activitatea curentă 1. Echipa de conducere include directorul general, directorul tehnologic, directorul operațional, directorul de cercetare și dezvoltare și directori comerciali pentru regiunile APAC și EMEA 1. Pentru exercițiul 2025–2026, conducerea a urmărit creșterea cifrei de afaceri cu cel puțin 50% față de exercițiul precedent 1.

Sursa furnizată este un raport de guvernanță corporativă, astfel încât descrierea detaliată a produselor și a modelului de afaceri nu poate fi reconstituită integral din acest document. Structura de conducere, componența consiliului și procesele de control intern sunt descrise în detaliu 1. Nu sunt incluse cifre financiare consolidate în textul disponibil.

Compania nu are comitet de audit sau de remunerare separat, funcțiile acestora fiind îndeplinite de consiliul de administrație 1. Auditul extern este realizat anual de un auditor independent 1.

Segmente

Structura operațională

Textul disponibil nu detaliază segmente de raportare separate. Conducerea este organizată pe funcțiuni: tehnologie, cercetare și dezvoltare, operațiuni, precum și directori comerciali pentru regiunile APAC și EMEA 1.

Regiuni comerciale

Activitatea comercială este coordonată pe două regiuni, APAC și EMEA, fiecare având un director comercial propriu în echipa de conducere 1.

Piața în context

Sursa furnizată nu conține date de piață, cote sau dimensiunea industriei. Analiza disponibilă se limitează la structura de guvernanță și la obiectivele de creștere ale conducerii pentru exercițiul încheiat la 30 iunie 2026 1.

Obiectivul de a dubla creșterea cifrei de afaceri față de exercițiul anterior indică un accent pe expansiune, dar fără date sectoriale nu se poate evalua poziția companiei în raport cu piața 1.

Tendințe

  • Obiectiv de creștere acceleratăvânt din spate

    Conducerea și-a propus pentru exercițiul 2025–2026 o creștere a cifrei de afaceri de cel puțin 50%, ceea ce ar putea reflecta un ritm de expansiune susținut dacă este atins 1.

  • Reglementare și guvernanțămixt

    Structura de guvernanță respectă cerințele legislației finlandeze pentru societățile publice și Codul finlandez de guvernanță corporativă, ceea ce poate influența costurile de conformitate 1.

  • Diversitate în conducerevânt din spate

    Consiliul și echipa de conducere includ un grad ridicat de reprezentare feminină în management, ceea ce reflectă politicile de diversitate ale companiei 1.

  • Dependența de fondatorimixt

    Mai mulți membri ai conducerii și ai consiliului sunt fondatori sau au deținut poziții de lungă durată, ceea ce poate asigura continuitate, dar și poate concentra decizia 1.

Poziția concurențială

Sursa furnizată nu identifică concurenți. Nu există date despre cota de piață sau despre pozițiile concurenților în documentele disponibile 1.

Pentru o analiză competitivă completă ar fi necesare documente cu descrierea produselor, a pieței și a concurenței, care nu fac parte din sursa furnizată 1.

  • Nu este identificat în sursă

    Documentul furnizat nu menționează concurenți directi ai companiei.

  • Nu este identificat în sursă

    Lipsesc date care să permită identificarea altor companii din același sector.

  • Nu este identificat în sursă

    Nu există referințe la companii comparabile în raportul disponibil.

  • Nu este identificat în sursă

    Compararea cu concurența nu poate fi realizată pe baza documentului furnizat.

Știri și depuneri

Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.

Nightingale Health Oyj (HEALTH.HE): acțiune, rezultate, evaluare și prognoză · olivLaw