olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni Europa

Neste Oyj NESTE.HE

Finlanda · Nasdaq Helsinki · Verticală: Companii listate din Finlanda

27,57EUR−2,10 % · 1 ziÎnchidere 05 nov. 2026

La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Neste Oyj (NESTE.HE) costa 27,57 EUR (−2,10 % într-o zi), cu capitalizare 20,9 mld EUR, P/E 145,1 pe un EPS diluat de 0,19 EUR în ultimele 12 luni, randament al dividendului 0,73 %, beta 0,00, interval pe 52 de săptămâni 15,97–35,82 EUR.

Date la · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
20,9 mld EUR
acțiuni la 31 dec. 2025
P/E (TTM)
145,1
EPS diluat TTM 0,19 · TTM până la 31 dec. 2025
E/P (TTM)
0,69 %
TTM până la 31 dec. 2025
Randament dividend
0,73 %
DPS 12 luni 0,20
Beta (2 ani)
0,00
Volatilitate (1 an) 43 %
Interval 52 săpt.
15,9735,82

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
31,8
slab (30–45)
Bollinger (20, 2)
26,88 – 34,04
în jumătatea de jos a benzii · %B 0,10 · lățimea benzii 23,5 %
SMA 50 / 200
32,02 / 28,27
tendință mixtă
MACD (12, 26, 9)
-1,26 / -0,94
MACD sub semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaEURO STOXX 50Față de EURO STOXX 50Mediana verticalei
1 lună−13,7 %+0,4 %−14,0 pp—
3 luni−3,0 %−3,3 %+0,3 pp—
6 luni+1,0 %+4,0 %−2,9 pp—
De la început de an+43,3 %+8,1 %+35,2 pp—
1 an+61,6 %+10,7 %+50,9 pp−1,2 %
3 ani−15,2 %+50,1 %−65,3 pp+6,8 %
5 ani−44,8 %+43,6 %−88,4 pp—
Scădere maximă (1 an)
−23,1 %
24 sept. 2026 → 03 nov. 2026
Scădere maximă (5 ani)
−86,4 %
25 aug. 2022 → 09 apr. 2025
Creștere anuală compusă (5 ani)
−11,2 %
EURO STOXX 50 +7,5 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).

E/P în timp

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

P/E-ul de azi e la percentila 100 din propriul istoric de 1 trimestre (min 101,3, mediană 101,3, max 101,3; doar trimestrele cu profit).

Exerciții anuale

Exercițiu20242025
Venituri20,6 mld19,0 mld
Venituri an/anindisponibil−7,8 %
Profit net-95,0 mil144,0 mil
Profit net an/anindisponibilindisponibil
EPS diluat-0,120,19
EPS diluat an/anindisponibilindisponibil
netă %-0,5 %0,8 %
Flux de numerar liber-371,0 mil837,0 mil

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025

Numerar
1,4 mld EUR
Datorie financiară
indisponibil EUR
Datorie netă
indisponibil EUR
Capitaluri proprii
7,3 mld EUR
Active totale
15,7 mld EUR
Datorie / capitaluri
indisponibil
Lichiditate curentă
1,89x
ROE
2,0 %
ROA
0,9 %
Marja FCF
4,4 %

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (EUR)

Marje

Cont de profit și pierdere · EUR

Venituri
2024
20,6 mld
2025
19,0 mld

esef· 04 mar. 2026verificat

Profit operațional
2024
25,0 mil
2025
503,0 mil

esef· 04 mar. 2026verificat

Cheltuieli cu dobânzile
2024
156,0 mil
2025
205,0 mil

esef· 04 mar. 2026verificat

Profit înainte de impozit
2024
-113,0 mil
2025
199,0 mil

esef· 04 mar. 2026verificat

Impozit pe profit
2024
-19,0 mil
2025
55,0 mil

esef· 04 mar. 2026verificat

Profit net
2024
-95,0 mil
2025
144,0 mil

esef· 04 mar. 2026verificat

EPS diluat
2024
-0,12
2025
0,19

esef· 04 mar. 2026verificat

Dividend pe acțiune
2024
1,20
2025
0,20

esef· 04 mar. 2026verificat

Bilanț · EUR

Numerar
2024
955,0 mil
2025
1,4 mld

esef· 04 mar. 2026verificat

Creanțe
2024
1,5 mld
2025
1,4 mld

esef· 04 mar. 2026verificat

Stocuri
2024
2,9 mld
2025
2,9 mld

esef· 04 mar. 2026verificat

Active curente
2024
5,6 mld
2025
5,8 mld

esef· 04 mar. 2026verificat

Fond comercial
2024
514,0 mil
2025
478,0 mil

esef· 04 mar. 2026verificat

Imobilizări necorporale (fără fond comercial)
2024
164,0 mil
2025
130,0 mil

esef· 04 mar. 2026verificat

Active totale
2024
15,6 mld
2025
15,7 mld

esef· 04 mar. 2026verificat

Datorii comerciale
2024
2,2 mld
2025
2,4 mld

esef· 04 mar. 2026verificat

Datorii curente
2024
3,2 mld
2025
3,1 mld

esef· 04 mar. 2026verificat

Datorii totale
2024
8,2 mld
2025
8,4 mld

esef· 04 mar. 2026verificat

Capital propriu
2024
7,4 mld
2025
7,3 mld

esef· 04 mar. 2026verificat

Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului
2024
791,7 mil
2025
757,9 mil

esef· 04 mar. 2026derivat

Fluxuri de numerar · EUR

Flux de numerar operațional
2024
1,2 mld
2025
1,7 mld

esef· 04 mar. 2026verificat

Investiții (capex)
2024
1,5 mld
2025
910,0 mil

esef· 04 mar. 2026verificat

Flux de numerar liber
2024
-371,0 mil ≈
2025
837,0 mil ≈

esef· 04 mar. 2026derivat

Flux de numerar din investiții
2024
-1,5 mld
2025
-988,0 mil

esef· 04 mar. 2026verificat

Flux de numerar din finanțare
2024
-314,0 mil
2025
-312,0 mil

esef· 04 mar. 2026verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
-7,8 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR venituri 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR venituri 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EBIT (an/an)
1.912,0 %
calculat olivLawFY 2025
Creșterea profitului net (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR profit net 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR profit net 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EPS (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR EPS 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR EPS 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea FCF (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă

Profitabilitate

Marja brută
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja EBIT
2,6 %
calculat olivLawFY 2025
Marja netă
0,8 %
calculat olivLawFY 2025
Marja FCF
4,4 %
calculat olivLawFY 2025

Randamente

ROE
2,0 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
ROA
0,9 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
ROIC
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROCE
4,0 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Rata de distribuire (EPS)
105,3 %
calculat olivLawFY 2025
Rata de distribuire (FCF)
indisponibil
lipsesc date de intrare

Bilanț și datorie

Datoria netă
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie netă / EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie / capital propriu
indisponibil
lipsesc date de intrare
Acoperirea dobânzilor
2,5x
calculat olivLawFY 2025

Lichiditate

Lichiditatea curentă
1,9x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Lichiditatea rapidă
0,9x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Lichiditatea imediată
0,4x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025

Numerar

Fluxul de numerar operațional
1,7 mld EUR
calculat olivLawFY 2025
Investiții (capex)
910,0 mil EUR
calculat olivLawFY 2025
Fluxul de numerar liber
837,0 mil EUR
calculat olivLawFY 2025
Conversia profitului în FCF
581,3 %
calculat olivLawFY 2025
Conversia EBITDA în numerar
indisponibil
lipsesc date de intrare

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
28 zile
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Zile de stoc (DIO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Zile de plată (DPO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Ciclul de conversie a numerarului
indisponibil
lipsesc date de intrare

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
20,9 mld EUR
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Valoarea întreprinderii (EV)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Capitalizare / profit net TTM
145,1x
calculat olivLawFY 2025
P/E (TTM)
145,1x
calculat olivLawFY 2025
Randamentul profitului
0,7 %
calculat olivLawFY 2025
P/B
2,9x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
P/S
1,1x
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBIT
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/Venit
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/FCF
25,0x
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Randament FCF
4,0 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Randamentul dividendului
0,7 %
calculat olivLawFY 2025
Randamentul distribuirilor către acționari
indisponibil
lipsesc date de intrare

1 indicatori care nu se aplică sectorului.

Evaluare

Încadrare olivLaw

Date insuficiente
Ce lipsește
  • acoperirea ponderilor scorului: 41,7 % din minimum 60 %

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

27,57 EUR

05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: 20,9 mld EUR

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
20,9 mld EUR
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
P/E (TTM)
145,1x
calculat olivLawFY 2025
P/B
2,9x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROE
2,0 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Marja netă
0,8 %
calculat olivLawFY 2025
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
-7,8 %
calculat olivLawFY 2025
Randamentul dividendului
0,7 %
calculat olivLawFY 2025

Acoperire și prospețime

25/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2025
Ultima perioadă raportată: 31 dec. 2025
Data ultimului bilanț: 31 dec. 2025
Numărul de acțiuni (coperta ultimei depuneri), la: 31 dec. 2025
Sursă: esefpublicat 04 mar. 2026
verificat 52derivat 2

Scorul pe grupe

42 % · Date insuficiente

Interval de valoare estimat

Jos
2,14
EUR pe acțiune
Mijloc
2,62
EUR pe acțiune
Sus
3,61
EUR pe acțiune
Preț: 27,57 EUR
Prețul este peste interval
Potențial până la valoarea centrală: -90,5 % (valoare / preț − 1)
Marja de siguranță: -950,9 % (1 − preț / valoare)
Acord între metode: ridicat · 2 metode folosite · 2 baze independente

Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 1,56 – 3,71 EUR.

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Intervalele metodelor (EUR pe acțiune)

— — Mijloc · ▏ Preț

Metode de evaluare

  • DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
  • Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
  • Colegi: P/E1,56 – 3,51 (Mijloc 2,11)
    23 firme folosite · multiplul median 11,1x · quartile 8,2x – 18,5x
    ALMA.HE, APETIT.HE, ASPO.HE, ATRAV.HE, BIOBV.HE, CAPMAN.HE, CONSTI.HE, DIGIA.HE, ELEAV.HE, ELISA.HE, ENENTO.HE, ETTE.HE, FORTUM.HE, FSECURE.HE, GLA1V.HE, GRK.HE, HARVIA.HE, ICP1V.HE, ILKKA.HE, INVEST.HE, KALMAR.HE, KAMUX.HE, KCR.HE
  • Dividende actualizate (DDM)2,72 – 3,71 (Mijloc 3,14)

Ipoteze (ilustrative, editoriale)

Rata fără risc
3,0 %
Prima de risc a pieței
5,5 %
Beta (implicit)
1,00
Costul capitalului propriu
8,5 %
Creștere terminală
2,0 %

Scorul pe factori

Date insuficiente

Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 41,7 % din minimum 60 %

FactorValoareScorPondere folosită
ROIC · Calitateindisponibilindisponibil—
Marja netă · Calitate0,8 %38 (față de colegi)15 %
Conversia profitului în FCF · Calitate581,3 %100 (pe interval fix)15 %
CAGR venituri 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
CAGR EPS 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie2,5x15 (pe interval fix)15 %
Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie1,9x90 (pe interval fix)10 %
P/E (TTM) · Evaluare145,1x4 (față de colegi)25 %
EV/EBITDA · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randament FCF · Evaluare4,0 %50 (pe interval fix)20 %
Randamentul distribuirilor către acționari · Randamenteindisponibilindisponibil—
Rata de distribuire (FCF) · Randamenteindisponibilindisponibil—

Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

Grupele scorului

  • Bilanț și datorie45/100 · 2/3 factori cu valoare
  • Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
  • Calitate69/100 · 2/3 factori cu valoare
  • Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
  • Evaluare24/100 · 2/3 factori cu valoare

O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

Memo

Neste Oyj (NESTE.HE). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.

Cifre calculate din situațiile financiare: venit 19,0 mld EUR în 2025; creștere an/an -7,8 %; marjă netă 0,8 %; ROE 2,0 %.

Intervalul de valoare estimat este 2,14–3,61 EUR pe acțiune (mediana a 2 metode, acord între metode: ridicat); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 2,62 EUR, prețul de 27,57 EUR lasă un potențial de -90,5 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -950,9 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.

Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 41,7 % din minimum 60 %).

Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

Ce susține teza

  • Conversia profitului în FCF: 581,2 %
  • Lichiditatea curentă: 1,9x

Ce o infirmă

  • Acoperirea dobânzilor: 2,5x
  • P/E (TTM): 145,1x
  • Prețul este peste intervalul de valoare estimat

Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, EV/EBITDA, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).

Față de mediana verticalei

Companii listate din Finlanda · aceeași țară · comparată cu 39 firme

Multipli și rentabilitate față de mediană

P/E
145,1x
mediana verticalei 15,5x
peste mediană (+835,8 %)
EV/EBITDA
—
mediana verticalei 6,3x
P/S
1,1x
mediana verticalei 0,5x
peste mediană (+128,1 %)
P/B
2,9x
mediana verticalei 1,4x
peste mediană (+99,9 %)
ROE
2,0 %
mediana verticalei 7,5 %
sub mediană (−74,0 %)
Marja netă
0,8 %
mediana verticalei 2,9 %
sub mediană (−74,1 %)
Marja EBIT
2,6 %
mediana verticalei 4,9 %
sub mediană (−46,5 %)
Venituri an/an
-7,8 %
mediana verticalei 1,2 %
sub mediană (−745,9 %)
Datorie netă/EBITDA
—
mediana verticalei -0,1x
Randament dividend
0,7 %
mediana verticalei 4,0 %
sub mediană (−81,6 %)

Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

Firmele verticalei

CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
NESTE.HENeste Oyj20,9 mld145,12,0 %0,8 %−7,8 %+66 % / −21 %
FORTUM.HEFortum Oyj20,8 mld27,28,7 %15,3 %−14,0 %+32 % / +81 %
ELISA.HEElisa Oyj5,6 mld16,327,0 %15,2 %+3,0 %−8 % / −15 %
KALMAR.HEKalmar Oyj2,4 mld14,724,1 %9,4 %+1,2 %+0 % / indisponibil
KCR.HEKonecranes Oyj2,2 mld5,620,3 %9,5 %−0,9 %−4 % / +134 %
EXEL.HEExel Composites Oyj1,8 mld—-18,5 %-5,3 %+3,6 %+163 % / +74 %
BITTI.HEBittium Oyj1,2 mld55,817,5 %17,9 %+40,1 %+73 % / +603 %
ALMA.HEAlma Media Oyj1,2 mld21,223,0 %16,9 %+4,6 %+9 % / +57 %
FIA1S.HEFinnair Oyj927,4 mil50,42,9 %0,6 %+1,9 %+54 % / +22 %
GRK.HEGRK Infra Oyj788,5 mil18,327,8 %4,9 %+19,7 %+52 % / indisponibil
HARVIA.HEHarvia Oyj768,7 mil29,321,0 %13,3 %+13,5 %−1 % / +64 %
ATRAV.HEAtria Oyj451,7 mil11,19,8 %2,2 %+3,3 %+13 % / +57 %
ANORA.HEAnora Group Oyj317,6 mil57,81,4 %0,8 %−4,9 %+26 % / +11 %
CAPMAN.HECapMan Oyj300,2 mil23,16,8 %20,9 %+9,4 %−8 % / −20 %
ICP1V.HEIncap Oyj261,0 mil18,710,4 %6,5 %−6,7 %−3 % / +37 %
FSECURE.HEF-Secure Oyj243,7 mil10,943,4 %15,3 %−0,4 %−17 % / −23 %
ASPO.HEAspo Oyj219,4 mil9,315,4 %5,0 %+2,1 %+2 % / +9 %
ETTE.HEEtteplan Oyj173,7 mil16,48,8 %2,9 %+0,1 %−27 % / −51 %
DIGIA.HEDigia Oyj131,6 mil10,514,5 %5,9 %+5,5 %−16 % / −12 %
ILKKA.HEIlkka Oyj93,8 mil8,16,2 %30,8 %+22,6 %+0 % / +21 %
CONSTI.HEConsti Oyj77,4 mil11,615,3 %2,0 %+2,9 %−8 % / −6 %
APETIT.HEApetit Oyj75,6 mil8,48,2 %5,4 %+3,1 %−14 % / −3 %
ESENSE.HEEnersense International Oyj74,9 mil74,73,1 %0,4 %−27,7 %+12 % / +9 %
CTH1V.HEComponenta Oyj66,1 mil324,00,8 %0,2 %−4,6 %+49 % / +182 %
KAMUX.HEKamux Oyj47,4 mil10,34,2 %0,5 %+0,8 %−40 % / −77 %

Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru NESTE.HE din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

Prognoza motorului olivLaw

Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.

Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

Scenarii ilustrative

Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.

Pesimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
De bază
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Optimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Nimic nu se salvează.

Preț estimat (EUR)

Preț estimatPesimistDe bazăOptimist
1 ani
14,74
Randament total -46 % · Pe an -46 %
26,19
Randament total -4 % · Pe an -4 %
39,63
Randament total 45 % · Pe an 45 %
3 ani
11,70
Randament total -56 % · Pe an -24 %
23,64
Randament total -12 % · Pe an -4 %
39,63
Randament total 46 % · Pe an 13 %
5 ani
9,29
Randament total -64 % · Pe an -19 %
21,33
Randament total -20 % · Pe an -4 %
39,63
Randament total 48 % · Pe an 8 %
Ce mută cel mai mult prețul la 3 ani
  • P/E la ieșire± 5,91
  • Marja netă± 4,14
  • Creșterea anuală a veniturilor± 3,74
  • Diluare anuală± 0,35

Analiză AI

Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.

Produse, piață și concurență

Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.

Știri și depuneri

Din presă

Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.

Rapoarte anuale (ESEF)

Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.

Neste Oyj (NESTE.HE): acțiune, rezultate, evaluare și prognoză · olivLaw