olivLaw · Cercetare acțiuni Europa
Relais Group Oyj RELAIS.HE
Finlanda · Nasdaq Helsinki · Verticală: Companii listate din Finlanda
Relais Group este un grup finlandez care furnizează servicii de reparații și întreținere pentru vehicule grele, precum și produse tehnice și de iluminat pentru vehicule în țările nordice și în Baltica. În 2025 grupul a crescut prin achiziții, dar marja sa comparabilă a scăzut, iar datoria netă a urcat semnificativ. Cifra de afaceri a ajuns la 383,4 milioane euro.
La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Relais Group Oyj (RELAIS.HE) costa 11,85 EUR (−0,84 % într-o zi), cu randament al dividendului 2,53 %, beta 0,53, interval pe 52 de săptămâni 11,75–17,70 EUR.
Date la · analiza AI din · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 31,4
- slab (30–45)
- Bollinger (20, 2)
- 11,62 – 13,23
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,14 · lățimea benzii 13,0 %
- SMA 50 / 200
- 13,31 / 14,68
- tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- -0,41 / -0,40
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | EURO STOXX 50 | Față de EURO STOXX 50 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −10,6 % | +0,4 % | −10,9 pp | — |
| 3 luni | −17,1 % | −3,3 % | −13,9 pp | — |
| 6 luni | −19,4 % | +4,0 % | −23,3 pp | — |
| De la început de an | −29,0 % | +8,1 % | −37,1 pp | — |
| 1 an | −25,2 % | +10,7 % | −35,9 pp | −1,2 % |
| 3 ani | +3,5 % | +50,1 % | −46,6 pp | +6,8 % |
| 5 ani | −52,6 % | +43,6 % | −96,2 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
EPS indisponibil în depunerile structurate ale emitentului (de ex. un parteneriat raportează pe unitate, nu pe acțiune).
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Venituri | 284,3 mil | 322,6 mil | 383,4 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | +13,5 % | +18,8 % |
| Profit net | 13,7 mil | 18,5 mil | 15,5 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | +34,9 % | −16,5 % |
| EPS diluat | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| netă % | 4,8 % | 5,7 % | 4,0 % |
| Flux de numerar liber | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 34,2 mil EUR
- Datorie financiară
- 126,9 mil EUR
- Datorie netă
- 92,7 mil EUR
- Capitaluri proprii
- 180,6 mil EUR
- Active totale
- 493,0 mil EUR
- Datorie / capitaluri
- 0,70x
- Lichiditate curentă
- 2,03x
- ROE
- 10,4 %
- ROA
- 3,8 %
- Marja FCF
- indisponibil
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (EUR)
Marje
Cont de profit și pierdere · EUR
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Venituri | 284,3 mil | 322,6 mil | 383,4 mil | esef· 18 mar. 2026verificat |
| Profit operațional | 25,1 mil | 33,0 mil | 29,5 mil | esef· 18 mar. 2026verificat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 8,9 mil | 11,9 mil | 20,2 mil | esef· 18 mar. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | 17,7 mil | 23,8 mil | 19,6 mil | esef· 18 mar. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 4,0 mil | 5,2 mil | 3,9 mil | esef· 18 mar. 2026verificat |
| Profit net | 13,7 mil | 18,5 mil | 15,5 mil | esef· 18 mar. 2026verificat |
| Dividend pe acțiune | — | 0,44 | 0,30 | esef· 18 mar. 2026verificat |
Bilanț · EUR
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Numerar | 9,7 mil | 9,6 mil | 34,2 mil | esef· 18 mar. 2026verificat |
| Creanțe | 41,4 mil | 40,6 mil | 52,8 mil | esef· 18 mar. 2026verificat |
| Stocuri | 74,1 mil | 83,7 mil | 102,2 mil | esef· 18 mar. 2026verificat |
| Active curente | 129,2 mil | 135,5 mil | 191,1 mil | esef· 18 mar. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 4,9 mil | 5,6 mil | 11,4 mil | esef· 18 mar. 2026verificat |
| Fond comercial | 120,1 mil | 120,1 mil | 155,0 mil | esef· 18 mar. 2026verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 13,1 mil | 12,0 mil | 34,2 mil | esef· 18 mar. 2026verificat |
| Active totale | 329,1 mil | 330,2 mil | 493,0 mil | esef· 18 mar. 2026verificat |
| Datorii comerciale | 46,8 mil | 53,7 mil | 61,9 mil | esef· 18 mar. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | 7,1 mil | 7,0 mil | 13,7 mil | esef· 18 mar. 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | 88,8 mil | 83,8 mil | 113,2 mil | esef· 18 mar. 2026verificat |
| Datorii curente | 74,3 mil | 77,3 mil | 94,3 mil | esef· 18 mar. 2026verificat |
| Datorii totale | 218,5 mil | 212,7 mil | 312,3 mil | esef· 18 mar. 2026verificat |
| Capital propriu | 110,7 mil | 117,6 mil | 180,6 mil | esef· 18 mar. 2026verificat |
- 2023
- 13,1 mil
- 2024
- 12,0 mil
- 2025
- 34,2 mil
esef· 18 mar. 2026verificat
Fluxuri de numerar · EUR
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 30,6 mil | 34,8 mil | 33,9 mil | esef· 18 mar. 2026verificat |
| Flux de numerar din investiții | -8,0 mil | -7,2 mil | -53,6 mil | esef· 18 mar. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | -27,0 mil | -27,7 mil | 44,2 mil | esef· 18 mar. 2026verificat |
| Dividende plătite | 7,3 mil | 8,0 mil | 9,1 mil | esef· 18 mar. 2026verificat |
| Răscumpărări de acțiuni | 0 | 1,0 mil | 0 | esef· 18 mar. 2026verificat |
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 4 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: indisponibil
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
27 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 4,08 – 5,56 EUR.
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Intervalele metodelor (EUR pe acțiune)
— — Mijloc · ▏ Preț
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: P/Eindisponibil · lipsesc date de intrare
- Dividende actualizate (DDM)4,08 – 5,56 (Mijloc 4,71)
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 3,0 %
- Prima de risc a pieței
- 5,5 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 8,5 %
- Creștere terminală
- 2,0 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | 10,0 % | 60 (față de colegi) | 38 % |
| Marja netă · Calitate | 4,0 % | 51 (față de colegi) | 23 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | 1,5x | 0 (pe interval fix) | 23 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 2,0x | 100 (pe interval fix) | 15 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie40/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate57/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
Relais Group Oyj (RELAIS.HE). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 383,4 mil EUR în 2025; creștere an/an 18,8 %; marjă netă 4,0 %; ROE 12,9 %.
Intervalul de valoare estimat este 4,08–5,56 EUR pe acțiune (mediana a 1 metode, acord între metode: o singură metodă); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 4,71 EUR, prețul de 11,85 EUR lasă un potențial de -60,3 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -151,7 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Lichiditatea curentă: 2,0x
Ce o infirmă
- Acoperirea dobânzilor: 1,5x
- Prețul este peste intervalul de valoare estimat
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Companii listate din Finlanda · aceeași țară · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FORTUM.HEFortum Oyj | 20,8 mld | 27,2 | 8,7 % | 15,3 % | −14,0 % | +32 % / +81 % |
| ELISA.HEElisa Oyj | 5,6 mld | 16,3 | 27,0 % | 15,2 % | +3,0 % | −8 % / −15 % |
| KALMAR.HEKalmar Oyj | 2,4 mld | 14,7 | 24,1 % | 9,4 % | +1,2 % | +0 % / indisponibil |
| KCR.HEKonecranes Oyj | 2,2 mld | 5,6 | 20,3 % | 9,5 % | −0,9 % | −4 % / +134 % |
| EXEL.HEExel Composites Oyj | 1,8 mld | — | -18,5 % | -5,3 % | +3,6 % | +163 % / +74 % |
| BITTI.HEBittium Oyj | 1,2 mld | 55,8 | 17,5 % | 17,9 % | +40,1 % | +73 % / +603 % |
| ALMA.HEAlma Media Oyj | 1,2 mld | 21,2 | 23,0 % | 16,9 % | +4,6 % | +9 % / +57 % |
| FIA1S.HEFinnair Oyj | 927,4 mil | 50,4 | 2,9 % | 0,6 % | +1,9 % | +54 % / +22 % |
| GRK.HEGRK Infra Oyj | 788,5 mil | 18,3 | 27,8 % | 4,9 % | +19,7 % | +52 % / indisponibil |
| HARVIA.HEHarvia Oyj | 768,7 mil | 29,3 | 21,0 % | 13,3 % | +13,5 % | −1 % / +64 % |
| ATRAV.HEAtria Oyj | 451,7 mil | 11,1 | 9,8 % | 2,2 % | +3,3 % | +13 % / +57 % |
| ANORA.HEAnora Group Oyj | 317,6 mil | 57,8 | 1,4 % | 0,8 % | −4,9 % | +26 % / +11 % |
| CAPMAN.HECapMan Oyj | 300,2 mil | 23,1 | 6,8 % | 20,9 % | +9,4 % | −8 % / −20 % |
| ICP1V.HEIncap Oyj | 261,0 mil | 18,7 | 10,4 % | 6,5 % | −6,7 % | −3 % / +37 % |
| FSECURE.HEF-Secure Oyj | 243,7 mil | 10,9 | 43,4 % | 15,3 % | −0,4 % | −17 % / −23 % |
| ASPO.HEAspo Oyj | 219,4 mil | 9,3 | 15,4 % | 5,0 % | +2,1 % | +2 % / +9 % |
| ETTE.HEEtteplan Oyj | 173,7 mil | 16,4 | 8,8 % | 2,9 % | +0,1 % | −27 % / −51 % |
| DIGIA.HEDigia Oyj | 131,6 mil | 10,5 | 14,5 % | 5,9 % | +5,5 % | −16 % / −12 % |
| ILKKA.HEIlkka Oyj | 93,8 mil | 8,1 | 6,2 % | 30,8 % | +22,6 % | +0 % / +21 % |
| CONSTI.HEConsti Oyj | 77,4 mil | 11,6 | 15,3 % | 2,0 % | +2,9 % | −8 % / −6 % |
| APETIT.HEApetit Oyj | 75,6 mil | 8,4 | 8,2 % | 5,4 % | +3,1 % | −14 % / −3 % |
| ESENSE.HEEnersense International Oyj | 74,9 mil | 74,7 | 3,1 % | 0,4 % | −27,7 % | +12 % / +9 % |
| CTH1V.HEComponenta Oyj | 66,1 mil | 324,0 | 0,8 % | 0,2 % | −4,6 % | +49 % / +182 % |
| KAMUX.HEKamux Oyj | 47,4 mil | 10,3 | 4,2 % | 0,5 % | +0,8 % | −40 % / −77 % |
| GLA1V.HEGlaston Oyj Abp | 42,1 mil | 35,4 | 1,8 % | 0,6 % | −4,2 % | −12 % / −32 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru RELAIS.HE din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
Relais Group este un grup finlandez care furnizează servicii de reparații și întreținere pentru vehicule grele, precum și produse tehnice și de iluminat pentru vehicule în țările nordice și în Baltica. În 2025 grupul a crescut prin achiziții, dar marja sa comparabilă a scăzut, iar datoria netă a urcat semnificativ 1. Cifra de afaceri a ajuns la 383,4 milioane euro 1.
SWOT
Puncte tari
- Grupul a crescut rapid prin achiziții și are o prezență extinsă de ateliere în mai multe țări nordice.
- Venitul din serviciile de întreținere este în creștere puternică, ceea ce sprijină un profil mai recurent.
- Marja de vânzări este ridicată, iar capitalul de lucru este gestionat cu rotație constantă.
Puncte slabe
- Marja comparabilă a scăzut în 2025, în parte din cauza integrării achizițiilor și a stocurilor.
- Datoria netă a crescut semnificativ, iar costurile de finanțare sunt în creștere.
- Veniturile organice au scăzut în Finlanda și Baltica, ceea ce arată dependența de achiziții.
Oportunități
- Integrarea atelierelor achiziționate ar putea îmbunătăți utilizarea resurselor și marjele.
- Creșterea categoriei de iluminat și a produselor Strands ar putea susține vânzările.
- Piața nordică de servicii pentru vehicule grele oferă posibilități de extindere prin achiziții suplimentare.
Amenințări
- Cererea din sectorul transportului greu poate scădea, ceea ce ar reduce volumele de service.
- Fluctuațiile cursului coroanei suedeze pot afecta rezultatele raportate.
- Presiunea de finanțare și costurile dobânzilor pot limita flexibilitatea investițiilor.
Riscuri
- Risc de integrare a achizițiilorridicat
Integrarea mai multor companii noi poate întârzia sinergiile și poate afecta marja, mai ales dacă stocurile sunt dificil de gestionat.
- Creșterea datorieiridicat
Datoria netă și datoria de leasing au crescut mult, ceea ce crește sensibilitatea la costurile de finanțare.
- Expunere valutarămediu
Operațiunile în coroane suedeze și expunerea la sistemul de cursuri pot genera diferențe nerealizate în rezultatele financiare.
- Cerere slabă în Finlanda și Balticamediu
Scăderea veniturilor organice în aceste zone poate persista dacă economia regională rămâne slabă.
- Opțiuni pe acțiunile Matro Groupscăzut
Opțiunea sintetică și evaluarea ei depind de estimări ale rentabilității viitoare, ceea ce poate schimba valoarea datoriei.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă integrarea achizițiilor reușește, marjele ar putea reveni, iar veniturile din service ar putea crește mai stabil.
- Creșterea serviciilor de reparații și întreținere sugerează o bază de venituri mai recurentă.
- Categoria de iluminat a crescut puternic și ar putea continua să contribuie la vânzări.
Ce ar strica teza
- Marja comparabilă a scăzut în 2025, iar presiunea pe costuri ar putea continua dacă integrarea întârzie.
- Datoria netă a crescut mult, ceea ce ar putea limita capacitatea de noi achiziții.
- Veniturile organice au scăzut în Finlanda și Baltica, un semn că creșterea depinde de achiziții.
De urmărit
- Evoluția marjei comparabile EBITA după integrarea achizițiilor2026
- Nivelul datoriei nete și al costurilor de finanțare2026
- Veniturile organice în Finlanda și Balticanext annual report
- Stadiul opțiunii sintetice legate de Matro Groupnext 10-K
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Relais Group oferă reparații și întreținere pentru vehicule comerciale grele, prin ateliere proprii, precum și distribuție tehnică de produse și de iluminat pentru vehicule 1. Activitatea este organizată în două domenii principale, iar creșterea din 2025 a fost susținută în mare parte de achiziții de ateliere și companii din Suedia, Norvegia și Finlanda 1. Grupul a raportat în 2025 o cifră de afaceri de 383,4 milioane euro și un EBITA de 34,9 milioane euro 1.
Compania a rulat în 2025 un număr mare de integrări de achiziții, ceea ce a crescut numărul de angajați la 1 687 la sfârșitul anului 1. Structura de costuri și de capital s-a modificat, cu noi finanțări bancare, un împrumut-punte și o emisiune de obligațiuni hibride 1.
Relais Group este listată la Nasdaq Helsinki și publică rezultatele anuale împreună cu un raport de guvernanță și de remunerare 1.
Segmente
Piața în context
Piața în care operează grupul este cea a serviciilor pentru vehicule comerciale și a distribuției de componente în țările nordice și în Baltica. Veniturile organice au crescut cu 1 % în Scandinavia și au scăzut cu 3 % în Finlanda și Baltica în 2025 1. Creșterea totală a venit în principal din achiziții, nu din volume organice 1.
Volumele mai scăzute au dus la subutilizarea resurselor, ceea ce a presat marja operațională 1. Impactul cursului de schimb al coroanei suedeze a fost pozitiv pentru cifra de afaceri raportată, dar a influențat EBITA în sens negativ 1.
Tendințe
- Consolidarea prin achizițiimixt
Achizițiile de ateliere și distribuitori au extins grupul, dar au diluat marja și au crescut datoria, ceea ce face integrarea un factor critic.
- Cerere organică slabă în Finlanda și Balticavânt din față
Scăderea veniturilor organice în Finlanda și Baltica indică o cerere mai slabă în zonele tradiționale ale grupului.
- Creșterea serviciilor de întreținerevânt din spate
Segmentul de reparații și întreținere a crescut rapid, ceea ce ar putea sprijini venituri recurente dacă integrarea atelierelor reușește.
- Costuri de finanțare mai marivânt din față
Datoria netă și costurile de leasing au crescut, iar finanțarea hibridă are cost propriu, ceea ce ar putea limita marjele nete.
Poziția concurențială
Piața de reparații pentru vehicule grele și de distribuție tehnică este fragmentată, cu operatori regionali și lanțuri naționale. Relais concurează pe prezența locală a atelierelor și pe disponibilitatea componentelor, iar sursele analizate nu detaliază poziția exactă a concurenților.
Avantajul competitiv al grupului depinde de capacitatea de a integra achizițiile și de a menține stocuri eficiente, aspect reflectat în nivelul marjelor și al rotației capitalului de lucru 1.
- Operatori regionali de service pentru vehicule grele
Ateliere independente din țările nordice și Baltica care concurează pe aceleași servicii de întreținere.
- Distribuitori de piese tehnice
Distribuitori care concurează pe componente și accesorii pentru flote comerciale.
- Furnizori de iluminat pentru vehicule
Producători și distribuitori de echipamente de iluminat care concurează pe segmentul de vehicule.
- Rețele naționale de service pentru camioane
Rețele care oferă service standardizat și pot concura pentru aceleași flote.
Știri și depuneri
Din presă
- Je nai jamais pris de vacances : à Massignac , Stéphanie Crouton solde la caisse de son épicerie et passe le relaisSurge — GDELT DOC · 25 sept. 2026 · RO
Rapoarte anuale (ESEF)
- Raportul anual 202518 mar. 2026
- Raportul anual 202418 mar. 2025
Surse
- [1] Annual report, fiscal year ended 2025-12-31 (ESEF) · SEC / Relais Group Oyj · 31 dec. 2025
Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.