olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni Europa

Γρηγορης Σαραντης Ανωνυμη Βιομηχανικη Και Εμπορικη Εταιρεια Καλλυντικων, Ενδυματων, Οικιακων Και Φαρμακευτικων Ειδων SAR.AT

Grecia · Athens Stock Exchange · ISIN GRS204003008 · Verticală: Companii listate din Grecia

11,94EUR−1,00 % · 1 ziÎnchidere 05 nov. 2026

La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Γρηγορης Σαραντης Ανωνυμη Βιομηχανικη Και Εμπορικη Εταιρεια Καλλυντικων, Ενδυματων, Οικιακων Και Φαρμακευτικων Ειδων (SAR.AT) costa 11,94 EUR (−1,00 % într-o zi), cu capitalizare 760,3 mil EUR, P/E 14,3 pe un EPS diluat de 0,83 EUR în ultimele 12 luni, randament al dividendului 2,57 %, beta 0,50, interval pe 52 de săptămâni 10,84–15,64 EUR.

Date la · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
760,3 mil EUR
acțiuni la 31 dec. 2025
P/E (TTM)
14,3
EPS diluat TTM 0,83 · TTM până la 31 dec. 2025
E/P (TTM)
6,98 %
TTM până la 31 dec. 2025
Randament dividend
2,57 %
DPS 12 luni 0,31
Beta (2 ani)
0,50
Volatilitate (1 an) 25 %
Interval 52 săpt.
10,8415,64

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
57,0
puternic (55–70)
Bollinger (20, 2)
10,66 – 12,14
în jumătatea de sus a benzii · %B 0,87 · lățimea benzii 12,9 %
SMA 50 / 200
12,13 / 13,94
tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
MACD (12, 26, 9)
-0,04 / -0,20
MACD peste semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaEURO STOXX 50Față de EURO STOXX 50Mediana verticalei
1 lună+4,7 %+0,4 %+4,4 pp—
3 luni−18,9 %−3,3 %−15,6 pp—
6 luni−18,7 %+4,0 %−22,6 pp—
De la început de an−12,8 %+8,1 %−20,9 pp—
1 an−5,2 %+10,7 %−15,9 pp+0,9 %
3 ani+50,4 %+50,1 %+0,3 pp+35,3 %
5 ani+38,8 %+43,6 %−4,8 pp—
Scădere maximă (1 an)
−30,7 %
28 mai 2026 → 23 oct. 2026
Scădere maximă (5 ani)
−35,5 %
27 dec. 2021 → 09 sept. 2022
Creștere anuală compusă (5 ani)
+6,8 %
EURO STOXX 50 +7,5 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).

E/P în timp

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

P/E-ul de azi e la percentila 33 din propriul istoric de 3 trimestre (min 14,2, mediană 15,3, max 16,4; doar trimestrele cu profit).

Exerciții anuale

Exercițiu202320242025
Venituri482,2 mil600,1 mil599,6 mil
Venituri an/anindisponibil+24,4 %−0,1 %
Profit net39,3 mil46,0 mil53,1 mil
Profit net an/anindisponibil+17,1 %+15,3 %
EPS diluat0,590,710,83
EPS diluat an/anindisponibil+20,8 %+17,0 %
netă %8,2 %7,7 %8,8 %
Flux de numerar liberindisponibilindisponibilindisponibil

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025

Numerar
62,6 mil EUR
Datorie financiară
42,0 mil EUR
Datorie netă
-20,6 mil EUR
Capitaluri proprii
401,5 mil EUR
Active totale
633,6 mil EUR
Datorie / capitaluri
0,10x
Lichiditate curentă
2,10x
ROE
13,7 %
ROA
8,6 %
Marja FCF
indisponibil

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (EUR)

Marje

Cont de profit și pierdere · EUR

Venituri
2023
482,2 mil
2024
600,1 mil
2025
599,6 mil

esef· 23 oct. 2026verificat

Costul vânzărilor
2023
299,9 mil
2024
373,8 mil
2025
377,1 mil

esef· 23 oct. 2026verificat

Profit brut
2023
182,3 mil
2024
226,2 mil
2025
222,5 mil

esef· 23 oct. 2026verificat

Profit operațional
2023
47,1 mil
2024
61,0 mil
2025
67,0 mil

esef· 23 oct. 2026verificat

Profit înainte de impozit
2023
48,6 mil
2024
56,7 mil
2025
65,6 mil

esef· 23 oct. 2026verificat

Impozit pe profit
2023
8,8 mil
2024
11,3 mil
2025
11,8 mil

esef· 23 oct. 2026verificat

Profit net
2023
39,3 mil
2024
46,0 mil
2025
53,1 mil

esef· 23 oct. 2026verificat

EPS diluat
2023
0,59
2024
0,71
2025
0,83

esef· 23 oct. 2026verificat

Dividend pe acțiune
2023
0,15
2024
0,23
2025
0,31

esef· 23 oct. 2026derivat

Bilanț · EUR

Numerar
2023
111,0 mil
2024
47,4 mil
2025
62,6 mil

esef· 23 oct. 2026verificat

Stocuri
2023
95,4 mil
2024
111,1 mil
2025
122,2 mil

esef· 23 oct. 2026verificat

Active curente
2023
318,7 mil
2024
311,7 mil
2025
320,3 mil

esef· 23 oct. 2026verificat

Imobilizări corporale nete
2023
104,4 mil
2024
130,7 mil
2025
151,1 mil

esef· 23 oct. 2026verificat

Fond comercial
2023
7,8 mil
2024
14,3 mil
2025
14,4 mil

esef· 23 oct. 2026verificat

Imobilizări necorporale (fără fond comercial)
2023
57,3 mil
2024
94,4 mil
2025
101,5 mil

esef· 23 oct. 2026verificat

Active totale
2023
553,5 mil
2024
600,3 mil
2025
633,6 mil

esef· 23 oct. 2026verificat

Datorii comerciale
2023
70,0 mil
2024
84,9 mil
2025
115,7 mil

esef· 23 oct. 2026verificat

Datorie pe termen scurt
2023
14,2 mil
2024
9,9 mil
2025
6,4 mil

esef· 23 oct. 2026verificat

Datorie pe termen lung
2023
56,1 mil
2024
49,6 mil
2025
35,6 mil

esef· 23 oct. 2026verificat

Datorii curente
2023
109,0 mil
2024
128,6 mil
2025
152,2 mil

esef· 23 oct. 2026verificat

Capital propriu
2023
353,6 mil
2024
374,9 mil
2025
401,5 mil

esef· 23 oct. 2026verificat

Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului
2023
66,6 mil
2024
64,6 mil
2025
63,7 mil

esef· 23 oct. 2026derivat

Fluxuri de numerar · EUR

Flux de numerar operațional
2023
59,3 mil
2024
61,9 mil
2025
76,9 mil

esef· 23 oct. 2026verificat

Flux de numerar din investiții
2023
-6,9 mil
2024
-43,6 mil
2025
-13,1 mil

esef· 23 oct. 2026verificat

Flux de numerar din finanțare
2023
-5,7 mil
2024
-81,4 mil
2025
-49,1 mil

esef· 23 oct. 2026verificat

Dividende plătite
2023
9,8 mil
2024
14,7 mil
2025
19,6 mil

esef· 23 oct. 2026verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
-0,1 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR venituri 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR venituri 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EBIT (an/an)
10,0 %
calculat olivLawFY 2025
Creșterea profitului net (an/an)
15,3 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR profit net 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR profit net 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EPS (an/an)
17,0 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR EPS 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR EPS 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea FCF (an/an)
indisponibil
lipsesc date de intrare

Profitabilitate

Marja brută
37,1 %
calculat olivLawFY 2025
Marja EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja EBIT
11,2 %
calculat olivLawFY 2025
Marja netă
8,8 %
calculat olivLawFY 2025
Marja FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare

Randamente

ROE
13,7 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
ROA
8,6 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
ROIC
14,3 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
ROCE
13,9 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Rata de distribuire (EPS)
36,9 %
calculat olivLawFY 2025
Rata de distribuire (FCF)
indisponibil
lipsesc date de intrare

Bilanț și datorie

Datoria netă
-20,6 mil EUR
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Datorie netă / EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie / capital propriu
0,1x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Acoperirea dobânzilor
indisponibil
lipsesc date de intrare

Lichiditate

Lichiditatea curentă
2,1x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Lichiditatea rapidă
1,3x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Lichiditatea imediată
0,4x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025

Numerar

Fluxul de numerar operațional
76,9 mil EUR
calculat olivLawFY 2025
Investiții (capex)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Fluxul de numerar liber
indisponibil
lipsesc date de intrare
Conversia profitului în FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Conversia EBITDA în numerar
indisponibil
lipsesc date de intrare

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Zile de stoc (DIO)
113 zile
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Zile de plată (DPO)
97 zile
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Ciclul de conversie a numerarului
indisponibil
lipsesc date de intrare

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
760,3 mil EUR
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Valoarea întreprinderii (EV)
739,7 mil EUR
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Capitalizare / profit net TTM
14,3x
calculat olivLawFY 2025
P/E (TTM)
14,3x
calculat olivLawFY 2025
Randamentul profitului
7,0 %
calculat olivLawFY 2025
P/B
1,9x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
P/S
1,3x
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBIT
11,0x
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
EV/Venit
1,2x
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
P/FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Randament FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Randamentul dividendului
2,6 %
calculat olivLawFY 2025
Randamentul distribuirilor către acționari
2,6 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025

1 indicatori care nu se aplică sectorului.

Evaluare

Încadrare olivLaw

Date insuficiente
Ce lipsește
  • indicatori disponibili: 5 din minimum 6
  • acoperirea ponderilor scorului: 37,5 % din minimum 60 %

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

11,94 EUR

05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: 760,3 mil EUR

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
760,3 mil EUR
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
P/E (TTM)
14,3x
calculat olivLawFY 2025
P/B
1,9x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROE
13,7 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Marja netă
8,8 %
calculat olivLawFY 2025
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
-0,1 %
calculat olivLawFY 2025
Randamentul dividendului
2,6 %
calculat olivLawFY 2025

Acoperire și prospețime

26/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2025
Ultima perioadă raportată: 31 dec. 2025
Data ultimului bilanț: 31 dec. 2025
Numărul de acțiuni (coperta ultimei depuneri), la: 31 dec. 2025
Sursă: esefpublicat 23 oct. 2026
verificat 83derivat 6

Scorul pe grupe

38 % · Date insuficiente

Interval de valoare estimat

Jos
5,60
EUR pe acțiune
Mijloc
7,12
EUR pe acțiune
Sus
8,56
EUR pe acțiune
Preț: 11,94 EUR
Prețul este peste interval
Potențial până la valoarea centrală: -40,3 % (valoare / preț − 1)
Marja de siguranță: -67,6 % (1 − preț / valoare)
Acord între metode: scăzut · 2 metode folosite · 2 baze independente

Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 4,18 – 11,42 EUR.

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Intervalele metodelor (EUR pe acțiune)

— — Mijloc · ▏ Preț

Metode de evaluare

  • DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
  • Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsesc date de intrare
  • Colegi: P/E7,03 – 11,42 (Mijloc 9,42)
    26 firme folosite · multiplul median 11,3x · quartile 8,4x – 13,7x
    AEGN.AT, AEM.AT, ALMY.AT, ASCO.AT, ASTAK.AT, AVAX.AT, BELA.AT, BIOKA.AT, BIOSK.AT, BIOT.AT, BRIQ.AT, BYLOT.AT, CENER.AT, CENTR.AT, DAIOS.AT, DIMAND.AT, EIS.AT, ELBE.AT, ELHA.AT, ELLAKTOR.AT, ELSTR.AT, ELTON.AT, ETE.AT, EUROB.AT, EYAPS.AT, FAIS.AT
  • Dividende actualizate (DDM)4,18 – 5,70 (Mijloc 4,82)

Ipoteze (ilustrative, editoriale)

Rata fără risc
3,0 %
Prima de risc a pieței
5,5 %
Beta (implicit)
1,00
Costul capitalului propriu
8,5 %
Creștere terminală
2,0 %

Scorul pe factori

Date insuficiente

Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 5 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 37,5 % din minimum 60 %

FactorValoareScorPondere folosită
ROIC · Calitate14,3 %74 (față de colegi)28 %
Marja netă · Calitate8,8 %54 (față de colegi)17 %
Conversia profitului în FCF · Calitateindisponibilindisponibil—
CAGR venituri 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
CAGR EPS 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie2,1x100 (pe interval fix)11 %
P/E (TTM) · Evaluare14,3x33 (față de colegi)28 %
EV/EBITDA · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randament FCF · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente2,6 %37 (pe interval fix)17 %
Rata de distribuire (FCF) · Randamenteindisponibilindisponibil—

Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

Grupele scorului

  • Bilanț și datorie· parțial100/100 · 1/3 factori cu valoare
  • Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
  • Calitate66/100 · 2/3 factori cu valoare
  • Randamente· parțial37/100 · 1/2 factori cu valoare
  • Evaluare· parțial33/100 · 1/3 factori cu valoare

O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

Memo

ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΩΝ, ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ, ΟΙΚΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ (SAR.AT). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.

Cifre calculate din situațiile financiare: venit 599,6 mil EUR în 2025; creștere an/an -0,1 %; marjă netă 8,8 %; ROE 13,7 %.

Intervalul de valoare estimat este 5,60–8,56 EUR pe acțiune (mediana a 2 metode, acord între metode: scăzut); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 7,12 EUR, prețul de 11,94 EUR lasă un potențial de -40,3 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -67,6 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.

Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 5 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 37,5 % din minimum 60 %).

Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

Ce susține teza

  • ROIC: 14,3 %
  • Lichiditatea curentă: 2,1x

Ce o infirmă

  • Prețul este peste intervalul de valoare estimat
  • Metodele de evaluare diverg

Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, Acoperirea dobânzilor, EV/EBITDA, Randament FCF, Rata de distribuire (FCF).

Față de mediana verticalei

Companii listate din Grecia · aceeași țară · comparată cu 39 firme

Multipli și rentabilitate față de mediană

P/E
14,3x
mediana verticalei 12,1x
peste mediană (+18,4 %)
EV/EBITDA
—
mediana verticalei 7,7x
P/S
1,3x
mediana verticalei 1,7x
sub mediană (−23,4 %)
P/B
1,9x
mediana verticalei 1,4x
peste mediană (+33,4 %)
ROE
13,7 %
mediana verticalei 10,2 %
peste mediană (+34,4 %)
Marja netă
8,8 %
mediana verticalei 7,9 %
peste mediană (+11,3 %)
Marja EBIT
11,2 %
mediana verticalei 8,9 %
peste mediană (+26,2 %)
Venituri an/an
-0,1 %
mediana verticalei 7,2 %
sub mediană (−101,1 %)
Datorie netă/EBITDA
—
mediana verticalei 2,9x
Randament dividend
2,6 %
mediana verticalei 2,6 %
la mediană

Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

Firmele verticalei

CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
EUROB.ATΤραπεζα Eurobank Ανωνυμη Eταιρεια17,3 mld12,714,0 %39,7 %+2,7 %+38 % / +178 %
ETE.ATΕθνικη Τραπεζα Της Ελλαδος Α.ε.15,2 mld13,113,3 %42,5 %−5,4 %+24 % / +167 %
ELPE.ATHelleniq Energy Ανωνυμη Εταιρεια Συμμετοχων4,9 mld28,56,4 %1,5 %−9,0 %+97 % / +114 %
CENER.ATCenergy Holdings4,5 mld23,524,3 %9,4 %+14,7 %+45 % / +207 %
BELA.ATJumbo Ανωνυμη Εμπορικη Εταιρεια3,7 mld11,621,5 %26,0 %+7,2 %+1 % / +15 %
AKTR.ATΑκtor Ανώνυμη Εταιρεία Συμμετοχών, Τεχνικών Και Ενεργειακών Έργων2,0 mld110,56,7 %1,3 %+11,2 %+7 % / +186 %
EYDAP.ATΕταιρια Υδρευσεως Και Αποχετευσεως Πρωτευουσης Ανωνυμη Εταιρια1,5 mld—-2,6 %-5,9 %−2,4 %+86 % / +136 %
ELHA.ATEλβαλχαλκορ Ελληνικη Βιομηχανια Χαλκου Και Αλουμινιου Ανωνυμος Εταιρεια1,3 mld12,49,8 %2,9 %+5,1 %+6 % / +83 %
AEGN.ATΑεροπορια Αιγαιου Ανωνυμη Αεροπορικη Εταιρεια1,0 mld6,927,7 %7,9 %+4,6 %−21 % / −1 %
SAR.ATΓρηγορης Σαραντης Ανωνυμη Βιομηχανικη Και Εμπορικη Εταιρεια Καλλυντικων, Ενδυματων, Οικιακων Και Φαρμακευτικων Ειδων760,3 mil14,313,7 %8,8 %−0,1 %−3 % / +52 %
AVAX.ATΑβαξ Ανωνυμη Εταιρεια Εργοληπτικη-Τουριστικη-Εμπορικη-Βιομηχανικη-Οικοδομικων Υλικων & Μηχανηματων505,7 mil10,725,9 %5,0 %+47,1 %+40 % / +123 %
BYLOT.ATBally's Intralot Α.ε.464,8 mil15,3-9,3 %-12,6 %+34,8 %+12 % / +18 %
ELLAKTOR.ATΕλλακτωρ Ανωνυμη Εταιρεια421,5 mil2,726,1 %175,2 %−74,8 %−32 % / −44 %
AEM.ATAlter Ego Media Α.ε.356,1 mil18,118,3 %14,0 %+12,6 %−2 % / indisponibil
ALMY.ATΑλουμυλ Βιομηχανια Αλουμινιου Αε324,0 mil10,523,5 %6,0 %+11,7 %+16 % / +121 %
DIMAND.ATDimand Ανωνυμη Εταιρεια Αξιοποιησης Και Εκμεταλλευσης Ακινητων Και Κατασκευων Υπηρεσιων Και Συμμετοχων266,7 mil7,618,5 %58,5 %+110,6 %+42 % / +28 %
EYAPS.ATΕταιρεια Υδρευσης & Αποχετευσης Θεσσαλονικης Α.ε.169,9 mil22,04,1 %8,8 %+2,4 %+24 % / +42 %
EVR.ATΕυρώπη Holdings Α.ε.168,6 mil37,22,9 %30,7 %+435,3 %−32 % / +33 %
BRIQ.ATBriq Properties Ανωνυμη Εταιρεια Επενδυσεων Σε Ακινητη Περιουσια150,0 mil5,915,5 %116,9 %+37,8 %+13 % / +70 %
FAIS.ATΦαις Συμμετοχων Ανωνυμη Εταιρεια117,2 mil8,722,1 %6,3 %+12,9 %−6 % / indisponibil
DAIOS.ATΔαϊος Πλαστικα Ανωνυμη Βιομηχανικη Εμπορικη Εταιρεια Α.ε.107,2 mil10,914,0 %15,6 %+9,1 %0 % / +123 %
ASTAK.ATAlpha Real Estate Services Ae93,3 mil12,410,4 %30,3 %+22,4 %−8 % / −8 %
ASCO.ATA.s. Εμπορικη-Βιομηχανικη Εταιρια Η/υ & Παιχνιδιων Α.ε.59,8 mil10,514,1 %15,8 %+16,4 %+11 % / +106 %
AVE.ATAve Α.ε.50,9 mil—-25,2 %-7,4 %+8,2 %−7 % / −12 %
ELTON.ATΕλτον Διεθνους Εμποριου Ανωνυμη Εμπορικη Βιομηχανικη Εταιρεια47,3 mil13,94,9 %1,9 %+8,6 %−11 % / −18 %

Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru SAR.AT din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

Prognoza motorului olivLaw

Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.

Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

Scenarii ilustrative

Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.

Pesimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
De bază
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Optimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Nimic nu se salvează.

Preț estimat (EUR)

Preț estimatPesimistDe bazăOptimist
1 ani
6,73
Randament total -42 % · Pe an -42 %
11,93
Randament total 2 % · Pe an 2 %
18,01
Randament total 54 % · Pe an 54 %
3 ani
5,95
Randament total -45 % · Pe an -18 %
11,91
Randament total 7 % · Pe an 2 %
19,82
Randament total 76 % · Pe an 21 %
5 ani
5,25
Randament total -47 % · Pe an -12 %
11,89
Randament total 12 % · Pe an 2 %
21,82
Randament total 100 % · Pe an 15 %
Ce mută cel mai mult prețul la 3 ani
  • P/E la ieșire± 2,98
  • Marja netă± 2,08
  • Creșterea anuală a veniturilor± 1,79
  • Diluare anuală± 0,18

Analiză AI

Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.

Produse, piață și concurență

Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.

Știri și depuneri

Din presă

Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.

Rapoarte anuale (ESEF)

Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.