olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Aduro Clean Technologies Inc. ADUR
Chemicals & Allied Products · SIC 2800 · Verticală: Chemicals & Allied Products (SIC 2800)
La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Aduro Clean Technologies Inc. (ADUR) costa 9,10 USD (−7,80 % într-o zi), cu beta 1,58, interval pe 52 de săptămâni 9,10–17,16 USD.
Date la · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 31,9
- slab (30–45)
- Bollinger (20, 2)
- 9,10 – 10,93
- sub banda inferioară · %B -0,00 · lățimea benzii 18,3 %
- SMA 50 / 200
- 11,69 / 12,88
- tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- -0,64 / -0,68
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −22,8 % | −5,9 % | −16,9 pp | — |
| 3 luni | −40,7 % | −4,6 % | −36,1 pp | — |
| 6 luni | −30,7 % | +0,2 % | −30,9 pp | — |
| De la început de an | −12,2 % | +7,4 % | −19,6 pp | — |
| 1 an | −31,2 % | +8,2 % | −39,4 pp | +0,9 % |
| 3 ani | indisponibil | +68,4 % | indisponibil | −39,1 % |
| 5 ani | indisponibil | +56,5 % | indisponibil | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
prețul (USD) și raportarea sunt în monede diferite
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Venituri | 337,5 mii | 231,2 mii |
| Venituri an/an | indisponibil | −31,5 % |
| Profit net | -7,4 mil | -12,1 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | -0,36 | -0,45 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil |
| netă % | -2.203,4 % | -5.253,1 % |
| Flux de numerar liber | -6,4 mil | -10,4 mil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 mai 2025
- Numerar
- 7,0 mil CAD
- Datorie financiară
- indisponibil CAD
- Datorie netă
- indisponibil CAD
- Capitaluri proprii
- 11,8 mil CAD
- Active totale
- 12,8 mil CAD
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 16,19x
- ROE
- -133,8 %
- ROA
- -122,7 %
- Marja FCF
- -4.508,6 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (CAD)
Marje
Cont de profit și pierdere · CAD
| Linie | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Venituri | 337,5 mii | 231,2 mii | SEC (XBRL)· 27 aug. 2025verificat |
| Cercetare și dezvoltare | 3,3 mil | 5,5 mil | SEC (XBRL)· 27 aug. 2025verificat |
| Profit operațional | -7,4 mil | -11,9 mil | SEC (XBRL)· 27 aug. 2025verificat |
| Amortizare și depreciere | 431,2 mii | 536,3 mii | SEC (XBRL)· 27 aug. 2025verificat |
| EBITDA | -7,0 mil ≈ | -11,4 mil ≈ | SEC (XBRL)· 27 aug. 2025derivat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 13,3 mii | 12,3 mii | SEC (XBRL)· 27 aug. 2025verificat |
| Impozit pe profit | 0 | 0 | SEC (XBRL)· 27 aug. 2025verificat |
| Profit net | -7,4 mil | -12,1 mil | SEC (XBRL)· 27 aug. 2025verificat |
| EPS diluat | -0,36 | -0,45 | SEC (XBRL)· 27 aug. 2025verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Profit operațional + Amortizare și depreciere.
Bilanț · CAD
| Linie | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Numerar | 2,8 mil | 7,0 mil | SEC (XBRL)· 27 aug. 2025verificat |
| Active curente | 3,7 mil | 8,6 mil | SEC (XBRL)· 27 aug. 2025verificat |
| Imobilizări corporale nete | 3,1 mil | 4,1 mil | SEC (XBRL)· 27 aug. 2025verificat |
| Active totale | 7,0 mil | 12,8 mil | SEC (XBRL)· 27 aug. 2025verificat |
| Datorii comerciale | 461,9 mii | 468,0 mii | SEC (XBRL)· 27 aug. 2025verificat |
| Datorii curente | 502,3 mii | 528,7 mii | SEC (XBRL)· 27 aug. 2025verificat |
| Capital propriu | 6,4 mil | 11,8 mil | SEC (XBRL)· 27 aug. 2025verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | — | 29,6 mil | SEC (XBRL)· 27 aug. 2025verificat |
Fluxuri de numerar · CAD
| Linie | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -5,2 mil | -9,0 mil | SEC (XBRL)· 27 aug. 2025verificat |
| Investiții (capex) | 1,1 mil | 1,4 mil | SEC (XBRL)· 27 aug. 2025verificat |
| Flux de numerar liber | -6,4 mil ≈ | -10,4 mil ≈ | SEC (XBRL)· 27 aug. 2025derivat |
| Flux de numerar din investiții | -1,1 mil | -1,4 mil | SEC (XBRL)· 27 aug. 2025verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 5,1 mil | 14,6 mil | SEC (XBRL)· 27 aug. 2025verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
Risc
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 3 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 16,7 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: indisponibil
Prețul și raportarea sunt în monede diferite; indicatorii de piață sunt indisponibili.
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Datele sunt mai vechi decât pragul de prospețime.
Scorul pe grupe
17 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — fără ipoteze de evaluare pentru moneda de raportare
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 6,5 %
- Prima de risc a pieței
- 6,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 12,5 %
- Creștere terminală
- 3,0 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 3 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 16,7 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | -5.253,1 % | 0 (față de colegi) | 38 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | -968,9x | 0 (pe interval fix) | 38 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 16,2x | 100 (pe interval fix) | 25 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie40/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate· parțial0/100 · 1/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
ADURO CLEAN TECHNOLOGIES INC. (ADUR). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-05-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 231,2 mii CAD în 2025; creștere an/an -31,5 %; marjă netă -5 253,1 %; ROE -133,8 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 3 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 16,7 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Lichiditatea curentă: 16,2x
Ce o infirmă
- Marja netă: -5 253,1 %
- Acoperirea dobânzilor: -968,9x
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Chemicals & Allied Products (SIC 2800) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 14 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| SOLSSolstice Advanced Materials Inc. | 8,7 mld | 27,0 | 13,6 % | 7,8 % | +3,1 % | +15 % / indisponibil |
| BCPCBalchem Corporation | 5,7 mld | 33,8 | 13,0 % | 15,4 % | +8,8 % | +15 % / +44 % |
| PRMPerimeter Group Inc. | 4,6 mld | 156,0 | 4,6 % | 6,7 % | +16,4 % | +1 % / +576 % |
| NGVTIngevity Corporation | 2,2 mld | 37,4 | 59,5 % | 5,3 % | −2,7 % | +22 % / +64 % |
| OLNOlin Corporation | 2,1 mld | — | -12,2 % | -3,3 % | +3,7 % | −14 % / −62 % |
| IOSPInnospec Inc. | 1,9 mld | 14,0 | 10,5 % | 7,5 % | −3,7 % | +6 % / −25 % |
| CCThe Chemours Company | 1,9 mld | — | -71,8 % | -2,6 % | +0,4 % | −0 % / −54 % |
| HUNHuntsman Corporation | 1,7 mld | — | -11,8 % | -5,8 % | −5,8 % | −6 % / −60 % |
| ECVTEcovyst Inc. | 1,1 mld | 31,8 | 5,9 % | 3,7 % | +20,9 % | +11 % / +7 % |
| FMCFmc Corporation | 944,2 mil | — | -226,7 % | -151,2 % | −18,3 % | −58 % / −89 % |
| ACNTAscent Industries Co. | 122,6 mil | — | -1,1 % | -1,0 % | −7,2 % | −4 % / +66 % |
| CITRCitroTech Inc. | 53,0 mil | — | -431,0 % | -1.788,4 % | +194,6 % | indisponibil / indisponibil |
| LOOPLoop Industries, Inc. | 12,3 mil | — | — | -2.154,3 % | −95,3 % | −78 % / −93 % |
| GUREGulf Resources, Inc. | 5,5 mil | — | -32,4 % | -134,4 % | +231,8 % | +2 % / −80 % |
| ADURAduro Clean Technologies Inc. | — | — | -133,8 % | -5.253,1 % | −31,5 % | −31 % / indisponibil |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru ADUR din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare
Analiză AI
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Produse, piață și concurență
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Depuneri SEC
- Raport curent (emitent străin)19 oct. 2026
- Raport curent (emitent străin)16 oct. 2026
- Raport curent (emitent străin)25 iun. 2026
- Raport curent (emitent străin)12 iun. 2026
- Raport curent (emitent străin)11 iun. 2026
- Raport curent (emitent străin)10 iun. 2026
- Raport curent (emitent străin)15 apr. 2026
- Raport curent (emitent străin)02 feb. 2026
- Raport curent (emitent străin)15 ian. 2026
- Raport curent (emitent străin)23 dec. 2025
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.