olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Arrive AI Inc. ARAI
Services-To Dwellings & Other Buildings · SIC 7340 · Verticală: Services-To Dwellings & Other Buildings (SIC 7340)
Arrive AI Inc. construiește o rețea de puncte de livrare inteligente, numite Arrive Points, pentru livrarea automată a coletelor cu drone și roboți, abordând «ultimul kilometru» al logisticii. Compania a început operațiunile comerciale abia în 2025, cu venituri de doar 113.250 USD în anul fiscal 2025, ceea ce face ca finanțarea și diluarea să fie teme centrale pentru investitori.
La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea Arrive AI Inc. (ARAI) costa 0,10 USD (+6,12 % într-o zi), cu capitalizare 5,4 mil USD, beta 3,30, interval pe 52 de săptămâni 0,10–5,00 USD. Ultimul trimestru raportat (T2 2026): venituri de 14,7 mii USD (−83,8 % an/an), profit net de -14,1 mil USD, EPS diluat -0,28 USD.
Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 29,4
- supravândut (≤ 30)
- Bollinger (20, 2)
- 0,09 – 0,16
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,23 · lățimea benzii 61,4 %
- SMA 50 / 200
- 0,19 / 0,64
- tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- -0,03 / -0,03
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −50,0 % | −1,1 % | −48,9 pp | — |
| 3 luni | −56,7 % | −0,5 % | −56,2 pp | — |
| 6 luni | −85,4 % | +4,4 % | −89,8 pp | — |
| De la început de an | −96,0 % | +12,3 % | −108,4 pp | — |
| 1 an | −97,9 % | +13,5 % | −111,4 pp | +19,3 % |
| 3 ani | indisponibil | +76,4 % | indisponibil | +36,6 % |
| 5 ani | indisponibil | +63,7 % | indisponibil | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Ultimul trimestru: Q2 2026 · 30 iun. 2026
Marje trimestriale
Situații trimestriale · USD
| Exercițiu | Q3 '24 | Q4 '24 | Q1 '25 | Q2 '25 | Q3 '25 | Q4 '25 | Q1 '26 | Q2 '26 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | — | — | — | 90,7 mii | 7,5 mii | 15,1 mii | 14,9 mii | 14,7 mii |
| Cercetare și dezvoltare | 7,9 mii | 211,2 mii | 91,3 mii | 293,5 mii | 179,9 mii | 35,9 mii | 357,1 mii | 346,5 mii |
| Amortizare și depreciere | 7,3 mii ≈ | 7,3 mii | 7,4 mii | 9,7 mii ≈ | 13,9 mii ≈ | 35,8 mii | 56,2 mii | 65,3 mii ≈ |
| Cheltuieli cu dobânzile | 0 | — | 321 | 0 | 165,8 mii | — | — | — |
| Profit înainte de impozit | -823,8 mii | -1,3 mil | -2,0 mil | -3,7 mil | -4,4 mil | -2,7 mil | -6,4 mil | -14,1 mil |
| Profit net | -823,8 mii | -1,3 mil | -2,0 mil | -3,7 mil | -4,4 mil | -2,7 mil | -6,4 mil | -14,1 mil |
| EPS diluat | -0,03 | -0,05 ≈ | -0,07 | -0,12 | -0,13 | -0,08 ≈ | -0,18 | -0,28 |
| Flux de numerar operațional | -605,5 mii ≈ | -329,8 mii | -546,7 mii | -3,3 mil ≈ | -1,2 mil ≈ | -3,2 mil | -2,9 mil | -3,3 mil ≈ |
| Investiții (capex) | — | — | 2,8 mii | 45,0 mii ≈ | — | — | 220,3 mii | 219,3 mii ≈ |
≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Venituri | indisponibil | 113,3 mii |
| Venituri an/an | indisponibil | indisponibil |
| Profit net | -4,5 mil | -12,8 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | -0,16 | -0,40 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil |
| netă % | indisponibil | -11.325,7 % |
| Flux de numerar liber | -2,3 mil | -8,7 mil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 2,1 mil USD
- Datorie financiară
- indisponibil USD
- Datorie netă
- indisponibil USD
- Capitaluri proprii
- 2,5 mil USD
- Active totale
- 10,9 mil USD
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 0,34x
- ROE
- indisponibil
- ROA
- -215,2 %
- Marja FCF
- -7.725,0 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Venituri | — | 113,3 mii | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Cercetare și dezvoltare | 760,0 mii | 600,5 mii | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Amortizare și depreciere | 29,1 mii | 66,9 mii | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | -4,5 mil | -12,8 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Profit net | -4,5 mil | -12,8 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| EPS diluat | -0,16 | -0,40 | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 29,0 mil | 32,2 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
Bilanț · USD
| Linie | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Numerar | 129,3 mii | 2,1 mil | SEC (XBRL)· 13 aug. 2026verificat |
| Creanțe | — | 5,0 mii | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Active curente | 617,3 mii | 2,3 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 95,4 mii | 514,7 mii | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 273,6 mii | 272,1 mii | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Active totale | 987,8 mii | 10,9 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Datorii comerciale | 1,9 mil | 184,0 mii | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Datorii curente | 2,0 mil | 6,7 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Datorii totale | 2,0 mil | 8,5 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Capital propriu | -983,2 mii † | 2,5 mil † | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
† capitalurile proprii ale acționarilor societății-mamă: în acești ani emitentul nu mai raportează totalul inclusiv interesele minoritare.
- 2024
- 273,6 mii
- 2025
- 272,1 mii
SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -2,3 mil | -8,3 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 38,2 mii | 495,2 mii | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | -2,3 mil ≈ | -8,7 mil ≈ | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -114,7 mii | -362,1 mii | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 2,2 mil | 10,6 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 2 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 14,6 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 5,4 mil USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
15 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
- Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 2 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 14,6 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | -52.935,3 % | 0 (față de colegi) | 43 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | -215,0 % | 0 (pe interval fix) | 57 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate· parțial0/100 · 1/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțial0/100 · 1/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
Arrive AI Inc. (ARAI). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-08-13.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 113,2 mii USD în 2025; marjă netă -52 935,3 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 2 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 14,6 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
Niciun semnal în factorii calculați. Nu înseamnă absența riscurilor: factorii fără date nu au fost evaluați, iar riscurile de afacere (marje, stocuri, cerere) sunt în analiza din surse.
Ce o infirmă
- Marja netă: -52 935,3 %
- Randament FCF: -215,0 %
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, Acoperirea dobânzilor, Lichiditatea curentă, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Services-To Dwellings & Other Buildings (SIC 7340) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 6 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| APGAPi Group Corporation | 18,7 mld | 54,4 | 10,9 % | 4,1 % | +12,7 % | +11 % / +118 % |
| ROLRollins, Inc. | 18,3 mld | 35,2 | 36,0 % | 13,2 % | +11,0 % | −38 % / −6 % |
| FTDRFrontdoor, Inc. | 6,4 mld | 24,6 | 101,9 % | 12,8 % | +13,6 % | +72 % / +170 % |
| ABMAbm Industries Incorporated | 3,2 mld | 19,7 | 9,2 % | 1,8 % | +4,6 % | +27 % / +34 % |
| PMECPrimech Holdings Ltd. | 11,6 mil | — | -13,0 % | -2,6 % | +2,5 % | −71 % / −88 % |
| ARAIArrive AI Inc. | 5,4 mil | — | — | -52.935,3 % | indisponibil | −98 % / indisponibil |
| ABNBAirbnb, Inc. | — | — | 34,5 % | 20,4 % | +10,3 % | +51 % / +40 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru ARAI din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
Arrive AI Inc. construiește o rețea de puncte de livrare inteligente, numite Arrive Points, pentru livrarea automată a coletelor cu drone și roboți, abordând «ultimul kilometru» al logisticii. Compania a început operațiunile comerciale abia în 2025, cu venituri de doar 113.250 USD în anul fiscal 2025, ceea ce face ca finanțarea și diluarea să fie teme centrale pentru investitori.
SWOT
Puncte tari
- Portofoliul de brevete și licența de tehnologie formează o bază de proprietate intelectuală pentru cutiile inteligente și platforma ALM 1.
- Compania a demonstrat implementări pilot cu clienți din sectorul medical și farmaceutic, ceea ce oferă date de validare timpurie 12.
- Strategia multi-generațională a hardware-ului, de la AP3 la AP5, urmărește compatibilitatea universală cu sistemele de drone și roboți 1.
Puncte slabe
- Veniturile sunt foarte reduse și concentrate pe un singur client, ceea ce face rezultatele financiare volatile 1.
- Fluxul de numerar operațional este negativ, iar societatea a semnalat incertitudini semnificative privind continuitatea activității 1.
- Dependența de un licențiator care este și director executiv introduce riscuri de conflicte de interese și de concentrare a drepturilor asupra tehnologiei 1.
Oportunități
- Dacă rețeaua Arrive Points se extinde conform planului pe cinci ani, veniturile din abonamente și marketplace ar putea crește substanțial 1.
- Serviciile AI pe baza datelor tranzacționale ar putea genera venituri suplimentare, dacă sunt implementate cu succes în generațiile noi de hardware 1.
- Extinderea către spitale, farmacii și retail ar putea diversifica baza de clienți și reduce dependența de un singur partener 12.
Amenințări
- Diluarea accentuată a acționarilor prin conversii și programe de vânzare pe piață ar putea afecta prețul acțiunilor și capacitatea de finanțare 12.
- Concurența din partea producătorilor de lockere și a operatorilor de drone și roboți, mai bine capitalizați, ar putea limita adoptarea produselor 1.
- Reglementările privind zborul BVLOS, protecția datelor și transportul produselor farmaceutice ar putea întârzia sau scumpi implementarea 1.
Riscuri
- Lipsa de capital și continuitatea activitățiiridicat
Compania a indicat că un consum de numerar ridicat și accesul incert la finanțare ar putea forța reducerea operațiunilor, iar documentele conțin o mențiune privind îndoieli semnificative legate de continuitatea activității 1.
- Diluare prin instrumente de finanțareridicat
Mecanismele cu conversie la un preț redus față de piață pot genera o diluare substanțială, mai ales dacă prețul acțiunii scade, iar sumele convertite până în iunie 2026 au fost semnificative 12.
- Concentrarea veniturilor pe un singur clientridicat
Dacă un singur client domină veniturile, pierderea acestuia ar putea afecta grav rezultatele, până când baza de clienți se extinde 1.
- Reglementare și conformitatemediu
Cerințele FAA BVLOS, legislația privind datele și HIPAA ar putea crește costurile sau limita operațiunile în anumite jurisdicții 1.
- Dependența de licența directorului executivmediu
Drepturile asupra tehnologiei de bază provin dintr-un acord cu directorul executiv, iar eventualele conflicte de interese ar putea afecta guvernanța 1.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă rețeaua Arrive Points își atinge țintele de implementare, modelul de abonamente ar putea genera venituri recurente mai stabile decât până acum 1.
- Portofoliul de brevete și parteneriatele pilot cu clienți din sectorul medical ar putea oferi un avantaj competitiv timpuriu 12.
- Dacă reglementările pentru livrările autonome se simplifică, cererea pentru infrastructura de tip ALM ar putea crește rapid 1.
Ce ar strica teza
- Veniturile de 113.250 USD în 2025 sunt modeste față de consumul de numerar, iar eventualele întârzieri în implementare ar putea prelungi dependența de finanțări dilutive 1.
- Concentrarea veniturilor pe un singur client și mențiunile privind continuitatea activității sugerează riscuri semnificative pentru investitori 1.
- Concurența din partea unor companii cu resurse mult mai mari ar putea limita capacitatea de a obține contracte la scară largă 1.
De urmărit
- Evoluția veniturilor din abonamente și a numărului de Arrive Points instalateQ1 2027
- Lansarea AP5 și a funcțiilor de marketplace2027
- Expirarea acordului de standstill cu Streeterville și reluarea notelor de achiziție31 December 2026
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Arrive AI Inc., înființată în Delaware în 2020 sub numele Dronedek Corporation, se prezintă ca o companie tehnologică aflată într-o fază incipientă, axată pe cutii poștale inteligente pentru schimbul securizat de colete, bunuri și medicamente între oameni, prin roboți și drone 1. Potrivit raportului anual pentru 2025, compania a început operațiunile comerciale în 2025, iar pentru anii anteriori nu a raportat venituri 1. Veniturile curente provin din abonamente pentru Arrive Points, din servicii de instalare și suport, precum și din acorduri de infrastructură 1. Compania se bazează în mare măsură pe o licență de brevet acordată de directorul executiv, ceea ce ridică întrebări de conflict de interese 1.
Platforma ALM a companiei are trei piloni: rețeaua Arrive Point ca Network-as-a-Service, serviciile AI care monetizează datele tranzacționale și un marketplace de livrare automată, comparat ca mecanism cu o piață de tip Google AdSense 1. Compania urmărește ca abonamentele și serviciile de marketplace să fie complementare, iar generația AP5 este așteptată să activeze funcțiile avansate de marketplace 1. Planul public pe cinci ani vizează implementarea a 100.000 de Arrive Points, cu un model de venituri de aproximativ jumătate din abonamente și jumătate din marketplace și servicii AI 1.
Segmente
Rețeaua Arrive Point (Network-as-a-Service)
Hardware-ul Arrive Points, de tip lockere inteligente și mini-docuri de transfer, este oferit prin abonamente lunare și anuale, incluzând instalare, suport și mentenanță 1. Generațiile AP3, AP4 și AP5 sunt destinate să fie compatibile cu majoritatea sistemelor de drone și roboți, iar AP3 generează deja venituri din 2025 12.
Servicii AI și date
Compania intenționează să monetizeze datele generate de rețea prin învățare automată, cu accent pe procesarea locală în AP4 și AP5, și prin modele AI pentru optimizarea logisticii inverse, a rutelor și a prognozelor de creștere 1. Aceste servicii nu aveau încă o contribuție semnificativă la veniturile raportate pentru 2025 1.
Piața în context
Piața vizată de Arrive AI este livrarea automată de pe «ultimul kilometru», cu accent pe medicină, farmaceutică, retail și comerț electronic 1. Compania citează proiecții ale unor organizații de analiză care prevăd o transformare a logisticii autonome, însă aceste estimări nu sunt cuantificate în sursele analizate 1. Adoptarea depinde de reglementările FAA privind zborul dincolo de linia vizuală (BVLOS) și de acceptarea autorităților locale 1.
Piața de cutii poștale și lockere inteligente este disputată de companii care se adaptează la tendințele ALM, iar furnizorii de drone și roboți dezvoltă soluții punctuale pentru predarea coletelor 1. Dimensiunea exactă a pieței nu este precizată în documentele analizate 1.
Tendințe
- Adoptarea livrărilor cu drone și roboțivânt din spate
Creșterea adoptării livrărilor autonome, favorizată de eficiență și costuri mai mici, ar putea sprijini cererea pentru infrastructura Arrive Points, dacă reglementările permit extinderea operațiunilor 1.
- Barierele reglementare BVLOS și de protecție a datelorvânt din față
Cerințele FAA privind zborul dincolo de linia vizuală, precum și legislația crescândă privind datele personale și IA, pot încetini adoptarea și pot crește costurile de conformitate 1.
- Integrarea în sistemele medicale și farmaceuticemixt
Lucrul cu spitale și companii farmaceutice poate valida modelul, dar implică respectarea HIPAA și a cerințelor de transport pentru produse sensibile la temperatură 1.
- Dependența de finanțări dilutivevânt din față
Consumul ridicat de numerar și instrumentele de finanțare cu conversie la prețuri reduse pot diluа acționarii existenți și pot constrânge operațiunile, mai ales dacă accesul la capital se restrânge 12.
Poziția concurențială
Compania recunoaște două categorii de concurenți: producătorii de lockere și cutii poștale inteligente, care se adaptează la tendințele ALM, și furnizorii de drone și roboți, care dezvoltă soluții proprii pentru predarea coletelor 1. Arrive AI susține că standardul universal și compatibilitatea cu mai multe sisteme ar putea depăși soluțiile proprietare 1.
Avantajele invocate includ proprietatea intelectuală, brevetele pentru AP1–AP5 și parteneriatele pilot cu un spital regional și o companie de livrare farmaceutică 1. Totuși, documentele notează că mulți concurenți au resurse financiare substanțial mai mari 1.
- Producători de lockere și cutii poștale inteligente
Categorie de concurenți menționată de companie care se adaptează la tendințele ALM și ar putea dezvolta capabilități similare 1.
- Furnizori de drone și roboți de livrare
Companii care dezvoltă soluții punctuale pentru predarea coletelor de ultimul kilometru și ar putea intra direct în segmentul companiei 1.
- Operatori de livrare autonomă
Operatori care folosesc drone sau roboți și care pot deveni clienți sau concurenți, în funcție de modelul de parteneriat adoptat 1.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
- Four NATO Warships Arrive in Vlora for Joint Exercises with the Albanian NavyEuronews Albania (AL, EN) · 03 nov. 2026 · EN
- Britain on notice: AI-powered ransomware attacks to arrive by 2028The Register · 03 nov. 2026 · EN
- Zelenskyy and his team arrive in BerlinUkrainska Pravda (UA, EN) · 03 nov. 2026 · EN
- Russian delegation to arrive in Abu Dhabi on Nov. 10-11 for trilateral Ukraine talks: KremlinAnadolu Agency (TR, EN) · 03 nov. 2026 · EN
- Germany's Merz says Zelenskyy will arrive in Berlin on 3 NovemberUkrainska Pravda (UA, EN) · 03 nov. 2026 · EN
- Police arrive at German university pro-Palestine protestAl Jazeera English · 02 nov. 2026 · EN
- Ukraine can buy 500 Patriot missiles, but they may arrive only in years. One estimate says they’d last about three monthsEuromaidan Press (UA, EN) · 02 nov. 2026 · EN
- Evacuees from Russia-controlled Oleshky arrive back in Ukraine amid U.S.-brokered ceasefireThe Hill · 31 oct. 2026 · EN
- Evacuated Ukrainians from Russian-occupied Oleshky arrive in BelarusBBC — Europe · 31 oct. 2026 · EN
- Residents of Russian-controlled Ukrainian town arrive in BelarusCNA (Channel NewsAsia) · 31 oct. 2026 · EN
- Civilians evacuated from Alyoshki arrive at temporary accommodation center in CrimeaTASS (RU, EN) · 30 oct. 2026 · EN
- Touchscreens arrive for Apple’s MacBook ProCGTN — World · 29 oct. 2026 · EN
- Ukrainian, US, Russian representatives arrive at site from which aid will be delivered to OleshkyUkrinform (UA, EN) · 29 oct. 2026 · EN
- Delegations arrive in Tehran for security talksAl Jazeera English · 26 oct. 2026 · EN
- Aleppo pine at risk: Climate impacts arrive decades earlier than projectedPhys.org · 26 oct. 2026 · EN
- Two critical PHP flaws put the web on alert as emergency patches arriveSurge — GDELT DOC · 22 oct. 2026 · RO
- Dmitriev and Witkoff arrive at Constantine Palace for talksTASS (RU, EN) · 21 oct. 2026 · EN
- US special envoy Witkoff to arrive in Russia: reportsCGTN — World · 21 oct. 2026 · EN
- ‘We really need help’: RSPCA faces capacity crisis as cats arrive faster than they can be rehomedThe Guardian World · 20 oct. 2026 · EN
- 40 days to arrive, 40 days to leave: How Armenian culture honors life's most important momentsPhys.org · 19 oct. 2026 · EN
Depuneri SEC
- Raport curent02 nov. 2026Item 3.03 · Modificarea statutului · Situații financiare și anexe
- Raport curent16 oct. 2026Item 4.01 · Situații financiare și anexe
- Raport curent13 oct. 2026Alte evenimente · Situații financiare și anexe
- Raport curent09 oct. 2026Acord material · Item 3.02 · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport curent29 sept. 2026Schimbări în conducere
- Raport curent08 sept. 2026Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport curent19 aug. 2026Acord material · Item 3.02 · Alte evenimente · Situații financiare și anexe
- Raport trimestrial13 aug. 2026
- Raport curent12 aug. 2026Item 2.04 · Schimbări în conducere · Situații financiare și anexe
- Raport curent31 iul. 2026Schimbări în conducere
Surse
- [1] Form 10-K, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / Arrive AI Inc. · 15 apr. 2026
- [2] Form 10-Q, quarter ended 2026-06-30 · SEC / Arrive AI Inc. · 13 aug. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.