olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni SUA

KKR & Co. Inc. KKR

Investment Advice · SIC 6282 · Verticală: Investment Advice (SIC 6282)

101,34USD+5,57 % · 1 ziÎnchidere 04 nov. 2026

KKR este o firmă globală de investiții care combină administrarea activelor alternative cu activități de piețe de capital și asigurări prin subsidiara Global Atlantic. La 30 iunie 2026 administra active de 796 miliarde USD, iar în al doilea trimestru 2026 a raportat recorduri la Fee Related Earnings, subliniind relevanța companiei pe piața investițiilor alternative.

La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea KKR & Co. Inc. (KKR) costa 101,34 USD (+5,57 % într-o zi), cu capitalizare 91,0 mld USD, P/E 28,9, randament al dividendului 1,29 %, beta 1,77, interval pe 52 de săptămâni 83,88–142,77 USD. Ultimul trimestru raportat (T2 2026): venituri de 5,7 mld USD (+12,5 % an/an), profit net de 700,5 mil USD (+37,3 % an/an).

Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
91,0 mld USD
acțiuni la 05 aug. 2026
P/E (TTM)
28,9
capitalizare ÷ profit net
E/P (TTM)
3,46 %
Randament dividend
1,29 %
DPS 12 luni 1,31
Beta (2 ani)
1,77
Volatilitate (1 an) 39 %
Interval 52 săpt.
83,88142,77

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
64,8
puternic (55–70)
Bollinger (20, 2)
83,56 – 99,57
peste banda superioară · %B 1,11 · lățimea benzii 17,5 %
SMA 50 / 200
96,48 / 98,39
tendință mixtă
MACD (12, 26, 9)
0,81 / -0,70
MACD peste semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaS&P 500Față de S&P 500Mediana verticalei
1 lună+12,7 %−1,1 %+13,7 pp—
3 luni−4,1 %−0,5 %−3,6 pp—
6 luni+0,5 %+4,4 %−3,8 pp—
De la început de an−20,5 %+12,3 %−32,8 pp—
1 an−14,3 %+13,5 %−27,9 pp+10,0 %
3 ani+65,9 %+76,4 %−10,5 pp+33,4 %
5 ani+26,2 %+63,7 %−37,4 pp—
Scădere maximă (1 an)
−41,2 %
11 dec. 2025 → 12 mar. 2026
Scădere maximă (5 ani)
−49,8 %
31 ian. 2025 → 12 mar. 2026
Creștere anuală compusă (5 ani)
+4,8 %
S&P 500 +10,4 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Ultimul trimestru: Q2 2026 · 30 iun. 2026

Venituri
5,7 mld USD
+12,5 % an/an
Profit net
700,5 mil USD
+37,3 % an/an
EPS diluat
indisponibil
indisponibil an/an
netă / operațională
12,2 % / indisponibil

Marje trimestriale

Situații trimestriale · USD

ExercițiuQ3 '24Q4 '24Q1 '25Q2 '25Q3 '25Q4 '25Q1 '26Q2 '26
Venituri4,8 mld3,3 mld3,1 mld5,1 mld5,5 mld5,7 mld4,3 mld5,7 mld
Amortizare și depreciere-47,9 mil ≈-30,5 mil-53,6 mil-31,0 mil ≈-34,1 mil ≈-43,7 mil-77,4 mil-42,0 mil ≈
Cheltuieli cu dobânzile721,9 mil774,9 mil654,5 mil707,4 mil722,9 mil692,1 mil——
Profit înainte de impozit1,6 mld1,6 mld771,1 mil1,5 mld2,2 mld2,6 mld462,9 mil1,4 mld
Impozit pe profit209,9 mil258,3 mil86,6 mil174,3 mil359,7 mil333,1 mil185,4 mil246,1 mil
Profit net600,6 mil1,1 mld-185,9 mil510,1 mil900,4 mil1,1 mld405,2 mil700,5 mil
Flux de numerar operațional1,9 mld ≈-111,7 mil2,5 mld438,8 mil ≈2,4 mld ≈-4,9 mld1,7 mld3,3 mld ≈
Dividende plătite155,3 mil ≈155,4 mil155,4 mil164,8 mil ≈164,8 mil ≈164,9 mil164,8 mil175,1 mil ≈
Răscumpărări de acțiuni0 ≈003,4 mil ≈0 ≈0191,2 mil42,0 mil ≈

≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)

E/P în timp

EPS indisponibil în depunerile structurate ale emitentului (de ex. un parteneriat raportează pe unitate, nu pe acțiune).

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

Exerciții anuale

Exercițiu201820192020⚠ 20212022202320242025
Venituri2,4 mld4,2 mld4,2 mld16,2 mld5,7 mld14,5 mld21,9 mld19,5 mld
Venituri an/an−32,6 %+76,2 %+0,2 %—−64,8 %+154,2 %+50,9 %−11,0 %
Profit net1,1 mld2,0 mld2,0 mld4,7 mld-521,7 mil3,7 mld3,1 mld2,4 mld
Profit net an/an+11,1 %+77,3 %−0,1 %—−111,0 %indisponibil−17,6 %−22,9 %
EPS diluatindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibil
EPS diluat an/anindisponibilindisponibilindisponibil—indisponibilindisponibilindisponibilindisponibil
netă %47,2 %47,5 %47,3 %29,2 %-9,1 %25,7 %14,1 %12,2 %
Flux de numerar liber-7,7 mld-5,9 mldindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibil

Seria se rupe înainte de 2021: anii de dinainte vin din rapoartele originale ale emitentului de atunci, anii de după dintr-o depunere ulterioară care a retratat perimetrul (separare, operațiuni întrerupte). Variația an/an peste ruptură nu se afișează.

Rezultate raportate vs așteptări

Se încarcă…

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025

Numerar
17,2 mld USD
Datorie financiară
indisponibil USD
Datorie netă
indisponibil USD
Capitaluri proprii
78,9 mld USD
Active totale
410,1 mld USD
Datorie / capitaluri
indisponibil
Lichiditate curentă
indisponibil
ROE
3,4 %
ROA
0,6 %
Marja FCF
indisponibil

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (USD)

Marje

Cont de profit și pierdere · USD

Venituri
2023
14,5 mld
2024
21,9 mld
2025
19,5 mld

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Amortizare și depreciere
2023
68,3 mil
2024
-119,3 mil
2025
-162,5 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Cheltuieli cu dobânzile
2023
2,8 mld
2024
3,0 mld
2025
2,8 mld

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Profit înainte de impozit
2023
6,6 mld
2024
5,9 mld
2025
7,1 mld

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Impozit pe profit
2023
1,2 mld
2024
954,4 mil
2025
953,7 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Profit net
2023
3,7 mld
2024
3,1 mld
2025
2,4 mld

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Dividend pe acțiune
2023
0,65
2024
0,69
2025
0,73

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Bilanț · USD

Numerar
2023
20,8 mld
2024
15,4 mld
2025
17,2 mld

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Imobilizări corporale nete
2023
—
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 19 feb. 2021verificat

Fond comercial
2023
—
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 19 feb. 2021verificat

Active totale
2023
317,3 mld
2024
360,1 mld
2025
410,1 mld

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Datorie pe termen lung
2023
—
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 28 feb. 2022verificat

Datorii totale
2023
258,9 mld
2024
298,1 mld
2025
328,5 mld

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Capital propriu
2023
57,8 mld
2024
60,4 mld
2025
78,9 mld

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Fluxuri de numerar · USD

Flux de numerar operațional
2023
-1,5 mld
2024
6,6 mld
2025
477,8 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Flux de numerar din investiții
2023
-3,9 mld
2024
-19,0 mld
2025
-16,3 mld

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Flux de numerar din finanțare
2023
12,8 mld
2024
7,1 mld
2025
17,4 mld

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Dividende plătite
2023
563,3 mil
2024
612,1 mil
2025
649,9 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Răscumpărări de acțiuni
2023
289,8 mil
2024
0
2025
3,4 mil

SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
-11,0 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR venituri 3 ani
50,6 %
calculat olivLawFY 2022 → FY 2025
CAGR venituri 5 ani
35,7 %
calculat olivLawFY 2020 → FY 2025
Creșterea EBIT (an/an)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea profitului net (an/an)
-22,9 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR profit net 3 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR profit net 5 ani
3,4 %
calculat olivLawFY 2020 → FY 2025
Creșterea EPS (an/an)
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR EPS 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR EPS 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea FCF (an/an)
indisponibil
lipsesc date de intrare

Profitabilitate

Marja brută
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja EBIT
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja netă
14,8 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
Marja FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare

Randamente

ROE
10,6 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
ROA
0,8 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
ROIC
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROCE
indisponibil
lipsesc date de intrare
Rata de distribuire (EPS)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Rata de distribuire (FCF)
indisponibil
lipsesc date de intrare

Bilanț și datorie

Datoria netă
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie netă / EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie / capital propriu
indisponibil
lipsesc date de intrare
Acoperirea dobânzilor
indisponibil
lipsesc date de intrare

Lichiditate

Lichiditatea curentă
indisponibil
lipsesc date de intrare
Lichiditatea rapidă
indisponibil
lipsesc date de intrare
Lichiditatea imediată
indisponibil
lipsesc date de intrare

Numerar

Fluxul de numerar operațional
2,5 mld USD
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
Investiții (capex)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Fluxul de numerar liber
indisponibil
lipsesc date de intrare
Conversia profitului în FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Conversia EBITDA în numerar
indisponibil
lipsesc date de intrare

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Zile de stoc (DIO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Zile de plată (DPO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Ciclul de conversie a numerarului
indisponibil
lipsesc date de intrare

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
91,0 mld USD
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
Valoarea întreprinderii (EV)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Capitalizare / profit net TTM
28,9x
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
P/E (TTM)
28,9x
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
Randamentul profitului
3,5 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
P/B
2,9x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
P/S
4,3x
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBIT
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/Venit
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Randament FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Randamentul dividendului
1,3 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
Randamentul distribuirilor către acționari
1,0 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026

1 indicatori care nu se aplică sectorului.

Evaluare

Încadrare olivLaw

Date insuficiente
Ce lipsește
  • indicatori disponibili: 4 din minimum 6
  • acoperirea ponderilor scorului: 31,2 % din minimum 60 %

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

101,34 USD

04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: 91,0 mld USD

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
91,0 mld USD
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
P/E (TTM)
28,9x
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
P/B
2,9x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROE
10,6 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
Marja netă
14,8 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
-11,0 %
calculat olivLawFY 2025
Randamentul dividendului
1,3 %
calculat olivLawTTM până la 30 iun. 2026

Acoperire și prospețime

19/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2025
Ultima perioadă raportată: 30 iun. 2026
Data ultimului bilanț: 30 iun. 2026
Numărul de acțiuni (coperta ultimei depuneri), la: 05 aug. 2026
Sursă: SEC (XBRL)publicat 06 aug. 2026
verificat 1556derivat 131

Scorul pe grupe

31 % · Date insuficiente

Interval de valoare estimat

Jos
25,62
USD pe acțiune
Mijloc
45,46
USD pe acțiune
Sus
55,81
USD pe acțiune
Preț: 101,34 USD
Prețul este peste interval
Potențial până la valoarea centrală: -55,1 % (valoare / preț − 1)
Marja de siguranță: -122,9 % (1 − preț / valoare)
Acord între metode: scăzut · 2 metode folosite · 2 baze independente

Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 9,59 – 98,73 USD.

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Intervalele metodelor (USD pe acțiune)

— — Mijloc · ▏ Preț

Metode de evaluare

  • DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · intrarea există, dar ultima ei cifră e mult mai veche decât ultima perioadă raportată: nu se folosește
  • Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
  • Colegi: P/E41,65 – 98,73 (Mijloc 79,91)
    5 firme folosite · multiplul median 22,8x · quartile 11,9x – 28,1x
    AMP, APO, BEN, BX, TROW
  • Dividende actualizate (DDM)9,59 – 12,90 (Mijloc 11,00)
Comparațiile pe multipli folosesc verticala SIC: Investment Advice (SIC 6282)

Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.

Ipoteze (ilustrative, editoriale)

Rata fără risc
4,3 %
Prima de risc a pieței
5,0 %
Beta (implicit)
1,00
Costul capitalului propriu
9,3 %
Creștere terminală
2,5 %

Scorul pe factori

Date insuficiente

Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 31,2 % din minimum 60 %

FactorValoareScorPondere folosită
ROIC · Calitateindisponibilindisponibil—
Marja netă · Calitate14,8 %40 (față de colegi)20 %
Conversia profitului în FCF · Calitateindisponibilindisponibil—
CAGR venituri 3 ani · Creștere50,6 %100 (pe interval fix)27 %
CAGR EPS 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
Lichiditatea curentă · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
P/E (TTM) · Evaluare28,9x20 (față de colegi)33 %
EV/EBITDA · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randament FCF · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente1,0 %14 (pe interval fix)20 %
Rata de distribuire (FCF) · Randamenteindisponibilindisponibil—

Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

Grupele scorului

  • Bilanț și datorie· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
  • Creștere· parțial100/100 · 1/2 factori cu valoare
  • Calitate· parțial40/100 · 1/3 factori cu valoare
  • Randamente· parțial14/100 · 1/2 factori cu valoare
  • Evaluare· parțial20/100 · 1/3 factori cu valoare

O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

Memo

KKR & CO. INC. (KKR). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-06-30.

Cifre calculate din situațiile financiare: venit 19,5 mld USD în 2025; creștere an/an -11,0 %; marjă netă 14,8 %; ROE 10,6 %.

Intervalul de valoare estimat este 25,62–55,81 USD pe acțiune (mediana a 2 metode, acord între metode: scăzut); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 45,46 USD, prețul de 101,34 USD lasă un potențial de -55,1 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -122,9 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.

Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 31,2 % din minimum 60 %).

Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

Ce susține teza

  • CAGR venituri 3 ani: 50,6 %

Ce o infirmă

  • P/E (TTM): 28,9x
  • Randamentul distribuirilor către acționari: 1,0 %
  • Prețul este peste intervalul de valoare estimat
  • Metodele de evaluare diverg

Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Conversia profitului în FCF, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, Acoperirea dobânzilor, Lichiditatea curentă, EV/EBITDA, Randament FCF, Rata de distribuire (FCF).

Față de mediana verticalei

Investment Advice (SIC 6282) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 5 firme

Doar firmele cu capitalizarea între 10,4 mld și 668,5 mld (de 8 ori mai mici sau mai mari decât compania); 36 din verticală au rămas în afară.

Multipli și rentabilitate față de mediană

P/E
28,9x
mediana verticalei 22,8x
peste mediană (+26,8 %)
EV/EBITDA
—
mediana verticalei —
P/S
4,3x
mediana verticalei 2,3x
peste mediană (+87,7 %)
P/B
2,9x
mediana verticalei 3,5x
sub mediană (−15,1 %)
ROE
10,6 %
mediana verticalei 19,7 %
sub mediană (−46,1 %)
Marja netă
14,8 %
mediana verticalei 20,7 %
sub mediană (−28,4 %)
Marja EBIT
—
mediana verticalei —
Venituri an/an
-11,0 %
mediana verticalei 5,5 %
sub mediană (−300,8 %)
Datorie netă/EBITDA
—
mediana verticalei —
Randament dividend
1,3 %
mediana verticalei 3,9 %
sub mediană (−66,7 %)

Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

Firmele verticalei

CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
BXBlackstone Inc.94,3 mld28,140,5 %21,8 %+9,2 %−14 % / +12 %
KKRKkr & Co. Inc.91,0 mld28,910,6 %14,8 %−11,0 %−14 % / +66 %
APOApollo Global Management, Inc.72,5 mld43,89,3 %5,2 %+22,7 %−7 % / +33 %
AMPAmeriprise Financial, Inc.45,8 mld11,972,0 %20,7 %+5,5 %+16 % / +49 %
TROWPrice T Rowe Group Inc24,0 mld11,319,7 %28,4 %+3,1 %+10 % / +12 %
BENFranklin Resources Inc17,2 mld22,86,8 %8,7 %+3,5 %+50 % / +37 %

Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru KKR din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

Prognoza motorului olivLaw

Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

Scenarii ilustrative

Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.

Pesimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
De bază
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Optimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Nimic nu se salvează.

Preț estimat (USD)

Preț estimatPesimistDe bazăOptimist
1 ani
66,22
Randament total -35 % · Pe an -35 %
116,54
Randament total 15 % · Pe an 15 %
174,81
Randament total 73 % · Pe an 73 %
3 ani
78,55
Randament total -22 % · Pe an -8 %
154,13
Randament total 52 % · Pe an 15 %
251,73
Randament total 148 % · Pe an 35 %
5 ani
93,17
Randament total -8 % · Pe an -2 %
203,83
Randament total 101 % · Pe an 15 %
362,49
Randament total 258 % · Pe an 29 %
Ce mută cel mai mult prețul la 3 ani
  • P/E la ieșire± 38,53
  • Marja netă± 26,97
  • Creșterea anuală a veniturilor± 20,12
  • Diluare anuală± 2,27

Analiză AI

Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

Pe scurt

KKR este o firmă globală de investiții care combină administrarea activelor alternative cu activități de piețe de capital și asigurări prin subsidiara Global Atlantic. La 30 iunie 2026 administra active de 796 miliarde USD, iar în al doilea trimestru 2026 a raportat recorduri la Fee Related Earnings, subliniind relevanța companiei pe piața investițiilor alternative 23.

SWOT

Puncte tari

  • Platforma globală integrată și cultura de colaborare între linii de business sprijină sursele de tranzacții și strângerea de capital 1.
  • O proporție mare a capitalului administrat are durată lungă sau este capital permanent, ceea ce oferă stabilitate veniturilor 1.
  • Rezultatele din al doilea trimestru 2026 au stabilit recorduri pentru mai multe indicatori de câștig pe acțiune 3.

Puncte slabe

  • Veniturile de performanță și tranzacțiile de piețe de capital pot varia semnificativ de la un trimestru la altul 12.
  • Dependența de talentul câtorva executivi cheie și de planul de compensare bazat pe carried interest prezintă un risc de retenție 1.
  • Activitatea de asigurări depinde de costuri și de comportamentul deținătorilor de polițe, ceea ce adaugă complexitate operațională 12.

Oportunități

  • Extinderea în credit privat și în vehicule pentru investitori individuali ar putea deschide noi surse de administrare 12.
  • Achiziția Arctos, închisă în mai 2026, ar putea adăuga relații noi în investiții în franciza sportivă și soluții pentru sponsori 3.
  • Creșterea cererii pentru soluții de pensii și rentă ar putea sprijini segmentul de asigurări dacă piețele rămân favorabile 2.

Amenințări

  • Tensiunile geopolitice și politicile comerciale pot reduce oportunitățile de investiție și valorile portofoliului 1.
  • Concurența intensă din industrie ar putea presa asupra comisioanelor și asupra accesului la capital 1.
  • Schimbările de reglementare privind compensarea sau tratamentul fiscal al carried interest pot afecta atractivitatea planurilor de compensare 1.

Riscuri

  • Condiții de piață nefavorabileridicat

    Condițiile de piață și economice, care nu pot fi controlate, pot afecta investițiile, realizările de active și strângerea de fonduri 1.

  • Evenimente geopolitice și catastroferidicat

    Războaiele, tarifele și evenimentele naturale pot limita operațiunile și pot afecta valorile portofoliului 1.

  • Pierderea personalului cheiemediu

    Plecarea unor persoane cheie ar putea afecta relațiile cu investitorii și capacitatea de a atrage fonduri noi 1.

  • Risc de reglementare și de conformitatemediu

    Modificările de reglementare și eventualele incidente de conduită ale angajaților pot genera răspundere legală și reputațională 1.

Teza de investiție

Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)

  • Dacă strângerea de capital și comisioanele recurente continuă să crească, veniturile ar putea beneficia de baza extinsă de active administrate 23.
  • Platforma globală și durata lungă a capitalului ar putea oferi stabilitate în perioade de volatilitate 1.
  • Integrarea Global Atlantic și a Arctos ar putea diversifica sursele de venit ale grupului 23.

Ce ar strica teza

  • Dacă tensiunile geopolitice și comerciale persistă, tranzacțiile și realizările de investiții ar putea rămâne sub așteptări 1.
  • Veniturile de performanță și de tranzacții sunt variabile, ceea ce ar putea accentua fluctuațiile rezultatelor trimestriale 1.
  • Concurența intensă și presiunea asupra comisioanelor ar putea limita creșterea marjelor în timp 1.

De urmărit

  • Evoluția colectărilor noi de capital și a FPAUMQ3 2026
  • Ritmul realizărilor de investiții și al tranzacțiilor de piețe de capitalQ3 2026
  • Integrarea Arctos în segmentul private equityQ4 2026

Produse, piață și concurență

Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

Afacerea

KKR, fondată în 1976, este o firmă globală de investiții care oferă administrare de active alternative, piețe de capital și soluții de asigurare 1. Activitatea se împarte în trei segmente raportate: administrare de active, asigurări și participații strategice 12. La 31 decembrie 2025 gestiona active de 744 miliarde USD, dintre care 219 miliarde proveneau de la Global Atlantic 1.

Segmente

Administrarea activelor

Segmentul include cinci linii de business: private equity, real assets, credit și strategii lichide, piețe de capital și activități principale 1. La 31 decembrie 2025, private equity avea 229 miliarde USD în administrare, real assets 192 miliarde USD, iar credit și strategii lichide 322 miliarde USD 1. Veniturile provin în principal din comisioane de administrare recurente și din comisioane de performanță, precum și din carried interest 1.

Asigurări

Asigurările funcționează sub brandul Global Atlantic și oferă produse de pensii și asigurări de viață, precum și soluții de reasigurare 2. Veniturile se bazează în principal pe diferența dintre randamentul activelor și costul beneficiilor plătite deținătorilor de polițe 2.

Participații strategice

Acest segment, raportat din primul trimestru 2024, administrează participații în companii operaționale deținute de firmă, în principal în strategia de core private equity 2.

Tendințe

  • Scăderea ratelor de dobândămixt

    Reducerea ratelor în SUA și în zona euro poate sprijini valorile investițiilor și tranzacțiile de finanțare, dar poate reduce randamentul produselor de asigurare bazate pe spread 12.

  • Creșterea capitalului din investitori individualivânt din spate

    Vehiculele K-Series, oferite investitorilor individuali, au crescut semnificativ și pot consolida baza de administrare pe termen lung 2.

  • Volatilitatea comerțului și a geopoliticiivânt din față

    Tarifele și tensiunile internaționale pot încetini tranzacțiile, realizările de investiții și strângerea de fonduri, dacă piețele rămân instabile 1.

  • Consolidarea în credit privatmixt

    Extinderea creditului privat, inclusiv prin ABF și creditul corporativ, deschide oportunități de creștere, dar atrage și concurență intensă 1.

Poziția concurențială

Industria administrării de active alternative este foarte competitivă, iar KKR își declară concurența în riscurile sale, fără a o cuantifica în sursele furnizate 1. Firma își propune să se diferențieze prin platforma globală integrată și prin capacitatea de a aduna capital pe termen lung 1.

  • Concurenți în private equity și credit privat

    Sursele analizate menționează concurența din industrie fără a numi concurenți specifici; rămâne de verificat în documentele următoare.

  • Administratori de active alternative globali

    Riscul de competiție intensă pentru atragerea talentelor și a capitalului investitorilor este descris generic în document.

  • Asigurători de pensii și rentă

    Global Atlantic activează pe piața asigurărilor de pensii, unde concurența este prezentă, dar nu sunt numiți concurenți în sursele date.

  • Platforme de capital privat specializate

    Competiția pentru oportunități de investiție și capital este menționată, fără identificarea unor entități anume în textele furnizate.

Știri și depuneri

Din presă

Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.

Depuneri SEC

Surse

  1. [1] Form 10-K, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / KKR & Co. Inc. · 27 feb. 2026
  2. [2] Form 10-Q, quarter ended 2026-06-30 · SEC / KKR & Co. Inc. · 06 aug. 2026
  3. [3] Form 8-K, results release (exhibit 99.1) · SEC / KKR & Co. Inc. · 30 iul. 2026

Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.

KKR & Co. Inc. (KKR): acțiune, rezultate, evaluare și prognoză · olivLaw