olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni SUA

Kyivstar Group Ltd. KYIV

Radiotelephone Communications · SIC 4812 · Verticală: Radiotelephone Communications (SIC 4812)

13,62USD+2,18 % · 1 ziÎnchidere 04 nov. 2026

Kyivstar Group este holdingul de telecomunicații și servicii digitale care operează cel mai mare furnizor de servicii mobile și de bandă largă din Ukraina, listat pe Nasdaq din august 2025. Compania își extinde activitatea digitală prin achiziții, în timp ce războiul continuă să afecteze infrastructura și baza de abonați, cifra de afaceri pentru 2025 fiind de 1157 milioane USD.

Analiza AI e posibil depășită: au apărut depuneri noi după sursele ei (vezi secțiunea «Analiză AI»).

La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea Kyivstar Group Ltd. (KYIV) costa 13,62 USD (+2,18 % într-o zi), cu capitalizare 3,1 mld USD, P/E 23,9 pe un EPS diluat de 0,57 USD în ultimele 12 luni, beta 0,75, interval pe 52 de săptămâni 9,33–16,17 USD.

Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
3,1 mld USD
acțiuni la 31 dec. 2025
P/E (TTM)
23,9
EPS diluat TTM 0,57 · TTM până la 31 dec. 2025
E/P (TTM)
4,19 %
TTM până la 31 dec. 2025
Randament dividend
indisponibil
Beta (2 ani)
0,75
Volatilitate (1 an) 49 %
Interval 52 săpt.
9,3316,17

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
60,2
puternic (55–70)
Bollinger (20, 2)
11,70 – 13,92
în jumătatea de sus a benzii · %B 0,86 · lățimea benzii 17,4 %
SMA 50 / 200
13,06 / 12,90
tendință ascendentă (preț > SMA50 > SMA200)
MACD (12, 26, 9)
0,13 / 0,05
MACD peste semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaS&P 500Față de S&P 500Mediana verticalei
1 lună+8,4 %−1,1 %+9,5 pp—
3 luni+3,0 %−0,5 %+3,5 pp—
6 luni+7,2 %+4,4 %+2,8 pp—
De la început de an+4,9 %+12,3 %−7,4 pp—
1 an+1,6 %+13,5 %−11,9 pp+18,3 %
3 aniindisponibil+76,4 %indisponibil+17,4 %
5 aniindisponibil+63,7 %indisponibil—
Scădere maximă (1 an)
−38,2 %
16 dec. 2025 → 30 mar. 2026
Scădere maximă (5 ani)
−38,5 %
19 aug. 2025 → 30 mar. 2026
Creștere anuală compusă (5 ani)
indisponibil
S&P 500 +10,4 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).

E/P în timp

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

P/E-ul de azi e la percentila 100 din propriul istoric de 2 trimestre (min 7,3, mediană 15,0, max 22,8; doar trimestrele cu profit).

Exerciții anuale

Exercițiu202320242025
Venituri915,0 mil919,0 mil1,2 mld
Venituri an/anindisponibil+0,4 %+25,9 %
Profit net281,0 mil283,0 mil124,0 mil
Profit net an/anindisponibil+0,7 %−56,2 %
EPS diluat1,361,370,57
EPS diluat an/anindisponibil+0,7 %−58,4 %
netă %30,7 %30,8 %10,7 %
Flux de numerar liber317,0 mil268,0 mil311,0 mil

Rezultate raportate vs așteptări

Se încarcă…

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025

Numerar
455,0 mil USD
Datorie financiară
indisponibil USD
Datorie netă
indisponibil USD
Capitaluri proprii
1,3 mld USD
Active totale
2,1 mld USD
Datorie / capitaluri
indisponibil
Lichiditate curentă
1,39x
ROE
10,4 %
ROA
5,7 %
Marja FCF
26,9 %

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (USD)

Marje

Cont de profit și pierdere · USD

Venituri
2023
915,0 mil
2024
919,0 mil
2025
1,2 mld

SEC (XBRL)· 16 mar. 2026verificat

Profit operațional
2023
363,0 mil
2024
348,0 mil
2025
274,0 mil

SEC (XBRL)· 16 mar. 2026verificat

Cheltuieli cu dobânzile
2023
82,0 mil
2024
82,0 mil
2025
75,0 mil

SEC (XBRL)· 16 mar. 2026verificat

Profit înainte de impozit
2023
346,0 mil
2024
347,0 mil
2025
198,0 mil

SEC (XBRL)· 16 mar. 2026verificat

Impozit pe profit
2023
65,0 mil
2024
64,0 mil
2025
74,0 mil

SEC (XBRL)· 16 mar. 2026verificat

Profit net
2023
281,0 mil
2024
283,0 mil
2025
124,0 mil

SEC (XBRL)· 16 mar. 2026verificat

EPS diluat
2023
1,36
2024
1,37
2025
0,57

SEC (XBRL)· 16 mar. 2026verificat

Media ponderată diluată a acțiunilor
2023
206,9 mil
2024
206,9 mil
2025
216,1 mil

SEC (XBRL)· 16 mar. 2026verificat

Bilanț · USD

Numerar
2023
425,0 mil
2024
674,0 mil
2025
455,0 mil

SEC (XBRL)· 16 mar. 2026verificat

Creanțe
2023
—
2024
40,0 mil
2025
37,0 mil

SEC (XBRL)· 16 mar. 2026verificat

Stocuri
2023
—
2024
3,0 mil
2025
3,0 mil

SEC (XBRL)· 16 mar. 2026verificat

Active curente
2023
—
2024
1,2 mld
2025
692,0 mil

SEC (XBRL)· 16 mar. 2026verificat

Fond comercial
2023
15,0 mil
2024
14,0 mil
2025
128,0 mil

SEC (XBRL)· 16 mar. 2026verificat

Imobilizări necorporale (fără fond comercial)
2023
257,0 mil
2024
283,0 mil
2025
363,0 mil

SEC (XBRL)· 16 mar. 2026verificat

Active totale
2023
—
2024
2,2 mld
2025
2,1 mld

SEC (XBRL)· 16 mar. 2026verificat

Datorii comerciale
2023
—
2024
103,0 mil
2025
141,0 mil

SEC (XBRL)· 16 mar. 2026verificat

Datorii curente
2023
—
2024
887,0 mil
2025
498,0 mil

SEC (XBRL)· 16 mar. 2026verificat

Capital propriu
2023
887,0 mil †
2024
1,1 mld
2025
1,3 mld

SEC (XBRL)· 16 mar. 2026verificat

Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului
2023
—
2024
—
2025
230,9 mil

SEC (XBRL)· 16 mar. 2026verificat

Fluxuri de numerar · USD

Flux de numerar operațional
2023
413,0 mil
2024
430,0 mil
2025
558,0 mil

SEC (XBRL)· 16 mar. 2026verificat

Investiții (capex)
2023
96,0 mil
2024
162,0 mil
2025
247,0 mil

SEC (XBRL)· 16 mar. 2026verificat

Flux de numerar liber
2023
317,0 mil ≈
2024
268,0 mil ≈
2025
311,0 mil ≈

SEC (XBRL)· 16 mar. 2026derivat

Flux de numerar din investiții
2023
-327,0 mil
2024
-132,0 mil
2025
-150,0 mil

SEC (XBRL)· 16 mar. 2026verificat

Flux de numerar din finanțare
2023
-88,0 mil
2024
-37,0 mil
2025
-626,0 mil

SEC (XBRL)· 16 mar. 2026verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
25,9 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR venituri 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR venituri 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EBIT (an/an)
-21,3 %
calculat olivLawFY 2025
Creșterea profitului net (an/an)
-56,2 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR profit net 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR profit net 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EPS (an/an)
-58,4 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR EPS 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR EPS 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea FCF (an/an)
16,0 %
calculat olivLawFY 2025

Profitabilitate

Marja brută
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja EBIT
23,7 %
calculat olivLawFY 2025
Marja netă
10,7 %
calculat olivLawFY 2025
Marja FCF
26,9 %
calculat olivLawFY 2025

Randamente

ROE
10,4 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
ROA
5,7 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
ROIC
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROCE
16,9 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Rata de distribuire (EPS)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Rata de distribuire (FCF)
indisponibil
lipsesc date de intrare

Bilanț și datorie

Datoria netă
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie netă / EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie / capital propriu
indisponibil
lipsesc date de intrare
Acoperirea dobânzilor
3,7x
calculat olivLawFY 2025

Lichiditate

Lichiditatea curentă
1,4x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Lichiditatea rapidă
1,4x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Lichiditatea imediată
0,9x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025

Numerar

Fluxul de numerar operațional
558,0 mil USD
calculat olivLawFY 2025
Investiții (capex)
247,0 mil USD
calculat olivLawFY 2025
Fluxul de numerar liber
311,0 mil USD
calculat olivLawFY 2025
Conversia profitului în FCF
250,8 %
calculat olivLawFY 2025
Conversia EBITDA în numerar
indisponibil
lipsesc date de intrare

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
12 zile
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Zile de stoc (DIO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Zile de plată (DPO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Ciclul de conversie a numerarului
indisponibil
lipsesc date de intrare

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
3,1 mld USD
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Valoarea întreprinderii (EV)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Capitalizare / profit net TTM
25,4x
calculat olivLawFY 2025
P/E (TTM)
23,9x
calculat olivLawFY 2025
Randamentul profitului
4,2 %
calculat olivLawFY 2025
P/B
2,4x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
P/S
2,7x
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBIT
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/Venit
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/FCF
10,1x
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Randament FCF
9,9 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Randamentul dividendului
indisponibil
niciun dividend în situațiile structurate; absența unei linii nu e un zero confirmat
Randamentul distribuirilor către acționari
indisponibil
lipsesc date de intrare

1 indicatori care nu se aplică sectorului.

Evaluare

Încadrare olivLaw

Date insuficiente
Ce lipsește
  • acoperirea ponderilor scorului: 41,7 % din minimum 60 %

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

13,62 USD

04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: 3,1 mld USD

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
3,1 mld USD
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
P/E (TTM)
23,9x
calculat olivLawFY 2025
P/B
2,4x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROE
10,4 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Marja netă
10,7 %
calculat olivLawFY 2025
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
25,9 %
calculat olivLawFY 2025
Randamentul dividendului
indisponibil
niciun dividend în situațiile structurate; absența unei linii nu e un zero confirmat

Acoperire și prospețime

24/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2025
Ultima perioadă raportată: 31 dec. 2025
Data ultimului bilanț: 31 dec. 2025
Numărul de acțiuni (coperta ultimei depuneri), la: 31 dec. 2025
Sursă: SEC (XBRL)publicat 16 mar. 2026
verificat 68

Scorul pe grupe

42 % · Date insuficiente

Interval de valoare estimat

Jos
5,61
USD pe acțiune
Mijloc
7,74
USD pe acțiune
Sus
8,75
USD pe acțiune
Preț: 13,62 USD
Prețul este peste interval
Potențial până la valoarea centrală: -43,1 % (valoare / preț − 1)
Marja de siguranță: -75,9 % (1 − preț / valoare)
Acord între metode: o singură metodă · 1 metode folosite · 1 baze independente

Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 5,61 – 8,75 USD.

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Intervalele metodelor (USD pe acțiune)

— — Mijloc · ▏ Preț

Metode de evaluare

  • DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
  • Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
  • Colegi: P/E5,61 – 8,75 (Mijloc 7,74)
    5 firme folosite · multiplul median 13,6x · quartile 9,8x – 15,4x
    AD, IHS, SPOK, TIGO, TMUS
  • Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
Comparațiile pe multipli folosesc verticala SIC: Radiotelephone Communications (SIC 4812)

Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.

Ipoteze (ilustrative, editoriale)

Rata fără risc
4,3 %
Prima de risc a pieței
5,0 %
Beta (implicit)
1,00
Costul capitalului propriu
9,3 %
Creștere terminală
2,5 %

Scorul pe factori

Date insuficiente

Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 41,7 % din minimum 60 %

FactorValoareScorPondere folosită
ROIC · Calitateindisponibilindisponibil—
Marja netă · Calitate10,7 %50 (față de colegi)15 %
Conversia profitului în FCF · Calitate250,8 %100 (pe interval fix)15 %
CAGR venituri 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
CAGR EPS 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie3,7x33 (pe interval fix)15 %
Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie1,4x49 (pe interval fix)10 %
P/E (TTM) · Evaluare23,9x29 (față de colegi)25 %
EV/EBITDA · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randament FCF · Evaluare9,9 %100 (pe interval fix)20 %
Randamentul distribuirilor către acționari · Randamenteindisponibilindisponibil—
Rata de distribuire (FCF) · Randamenteindisponibilindisponibil—

Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

Grupele scorului

  • Bilanț și datorie40/100 · 2/3 factori cu valoare
  • Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
  • Calitate75/100 · 2/3 factori cu valoare
  • Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
  • Evaluare60/100 · 2/3 factori cu valoare

O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

Memo

Kyivstar Group Ltd. (KYIV). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.

Cifre calculate din situațiile financiare: venit 1,2 mld USD în 2025; creștere an/an 25,9 %; marjă netă 10,7 %; ROE 10,4 %.

Intervalul de valoare estimat este 5,61–8,75 USD pe acțiune (mediana a 1 metode, acord între metode: o singură metodă); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 7,74 USD, prețul de 13,62 USD lasă un potențial de -43,1 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -75,9 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.

Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 41,7 % din minimum 60 %).

Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

Ce susține teza

  • Conversia profitului în FCF: 250,8 %
  • Randament FCF: 9,9 %

Ce o infirmă

  • P/E (TTM): 23,9x
  • Prețul este peste intervalul de valoare estimat

Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, EV/EBITDA, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).

Față de mediana verticalei

Radiotelephone Communications (SIC 4812) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 12 firme

Multipli și rentabilitate față de mediană

P/E
23,9x
mediana verticalei 15,4x
peste mediană (+55,6 %)
EV/EBITDA
—
mediana verticalei 4,7x
P/S
2,7x
mediana verticalei 2,2x
peste mediană (+21,4 %)
P/B
2,4x
mediana verticalei 2,6x
sub mediană (−8,1 %)
ROE
10,4 %
mediana verticalei 10,8 %
la mediană
Marja netă
10,7 %
mediana verticalei 10,6 %
la mediană
Marja EBIT
23,7 %
mediana verticalei 16,6 %
peste mediană (+42,3 %)
Venituri an/an
25,9 %
mediana verticalei 1,9 %
peste mediană (+1.236,0 %)
Datorie netă/EBITDA
—
mediana verticalei -0,0x
Randament dividend
—
mediana verticalei 2,7 %

Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

Firmele verticalei

CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
CHTChunghwa Telecom Co., Ltd.380,0 mld326,59,4 %16,2 %−3,8 %+17 % / +29 %
TMUST-Mobile Us, Inc.168,6 mld15,419,4 %12,0 %+8,5 %−24 % / +6 %
VEONVEON Ltd.146,1 mld263,448,5 %13,4 %+9,9 %+48 % / +294 %
TIGOMillicom International Cellular SA13,0 mld9,836,2 %22,6 %+0,3 %+45 % / +357 %
KYIVKyivstar Group Ltd.3,1 mld23,910,4 %10,7 %+25,9 %+2 % / indisponibil
ADArray Digital Infrastructure, Inc.2,9 mld5,418,3 %250,8 %+58,3 %−32 % / −27 %
IHSIHS Holding Ltd2,8 mld20,2—9,1 %+3,6 %+19 % / +82 %
SPOKSpok Holdings, Inc.252,6 mil13,612,8 %13,9 %+1,5 %−9 % / −28 %
SIDUSidus Space, Inc.18,7 mil—-27,0 %-970,3 %−27,6 %+49 % / −82 %
CHAICore Ai Holdings, Inc.3,6 mil—-1.196,1 %-57,2 %+58,6 %−93 % / −100 %
SKMSK Telecom Co., Ltd.——10,8 %7,0 %+1,9 %+55 % / +39 %
TUTelus Corp——7,1 %5,4 %+0,6 %−30 % / −49 %
VODVodafone Group Public Ltd Co——-7,4 %-11,1 %+2,0 %+31 % / +80 %

Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru KYIV din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

Prognoza motorului olivLaw

Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.

Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

Scenarii ilustrative

Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.

Pesimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
De bază
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Optimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Nimic nu se salvează.

Preț estimat (USD)

Preț estimatPesimistDe bazăOptimist
1 ani
8,39
Randament total -38 % · Pe an -38 %
14,76
Randament total 8 % · Pe an 8 %
22,14
Randament total 63 % · Pe an 63 %
3 ani
9,95
Randament total -27 % · Pe an -10 %
19,52
Randament total 43 % · Pe an 13 %
31,88
Randament total 134 % · Pe an 33 %
5 ani
11,80
Randament total -13 % · Pe an -3 %
25,81
Randament total 90 % · Pe an 14 %
45,91
Randament total 237 % · Pe an 28 %
Ce mută cel mai mult prețul la 3 ani
  • P/E la ieșire± 4,88
  • Marja netă± 3,42
  • Creșterea anuală a veniturilor± 2,55
  • Diluare anuală± 0,29

Analiză AI

Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 16 mar. 2026; de atunci au apărut 6-K (28 oct. 2026), 6-K (31 iul. 2026), 6-K (28 mai 2026), 6-K (26 mai 2026), 6-K (14 mai 2026).

Pe scurt

Kyivstar Group este holdingul de telecomunicații și servicii digitale care operează cel mai mare furnizor de servicii mobile și de bandă largă din Ukraina, listat pe Nasdaq din august 2025. Compania își extinde activitatea digitală prin achiziții, în timp ce războiul continuă să afecteze infrastructura și baza de abonați, cifra de afaceri pentru 2025 fiind de 1157 milioane USD 1.

SWOT

Puncte tari

  • Poziție de lider în rețeaua mobilă și în acoperirea LTE, cu o bază mare de clienți și de utilizatori digitali 1.
  • Portofoliu digital diversificat, cu platforme de televiziune, sănătate și transport, care pot susține vânzarea încrucișată 1.
  • Listare pe Nasdaq, care oferă investitorilor internaționali o cale de participare la reconstrucția Ukrainei 1.

Puncte slabe

  • Dependență de o singură piață, Ukraina, unde războiul a afectat direct rețeaua și baza de abonați 1.
  • Raportarea menționează o incertitudine semnificativă privind continuitatea activității, ceea ce ridică întrebări despre lichiditate 1.
  • Ponderea încă redusă a serviciilor digitale în venituri, față de telecomunicații 1.

Oportunități

  • Creșterea ARPU-ului prin strategia multiplay și prin servicii premium, în cazul unei redresări economice 1.
  • Extinderea în energie regenerabilă și în servicii digitale prin achiziții, care ar putea diversifica sursele de venit 1.
  • Dezvoltarea 5G și a conectivității satelitare, dacă rețeaua poate fi extinsă după încetarea conflictului 1.

Amenințări

  • Escaladarea războiului ar putea provoca noi daune la rețea și pierderi suplimentare de abonați 1.
  • Sancțiunile și restricțiile asupra companiilor cu capital străin ar putea limita transferul de fonduri și tehnologie 1.
  • Ruperea relațiilor de către parteneri și furnizori din cauza asocierii cu acționarii afectați de sancțiuni 1.

Riscuri

  • Război și infrastructurăridicat

    Războiul poate duce la distrugerea sau ocuparea rețelei, iar o parte din infrastructură rămâne nefuncțională în teritoriile ocupate 1.

  • Continuitatea activitățiiridicat

    Auditorul a inclus un paragraf de accent privind incertitudinea asupra continuității activității, legat de război și de sancțiuni 1.

  • Naționalizare și confiscareridicat

    Legislația ucraineană privind naționalizarea și restricțiile pentru companiile cu capital străin ar putea afecta operațiunile 1.

  • Reputație și sancțiuni asupra acționaruluimediu

    Asocierea cu persoane sancționate din acționariatul LetterOne ar putea duce la pierderea partenerilor și la întârzieri în tranzacții 1.

  • Costuri operaționale și energiemediu

    Creșterea tarifelor la energie și costurile cu generatoarele și bateriile ar putea reduce marjele 1.

Teza de investiție

Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)

  • Poziția de lider în rețea și baza mare de clienți ar putea susține veniturile dacă piața se stabilizează 1.
  • Strategia multiplay și extinderea digitală ar putea crește ARPU-ul și reduce churn-ul 1.
  • Listarea pe Nasdaq și investiția anunțată în Ukraina ar putea atrage capital pentru reconstrucție 1.

Ce ar strica teza

  • Riscul de escaladare a războiului ar putea afecta din nou rețeaua și baza de abonați 1.
  • Incertitudinea privind continuitatea activității și sancțiunile ar putea limita accesul la finanțare și la tehnologie 1.
  • Lipsa asigurărilor pentru riscul de război ar putea lăsa costurile neacoperite 1.

De urmărit

  • Evoluția numărului de abonați mobili și a ARPU-uluiQ1 2027
  • Stadiul sancțiunilor și al restricțiilor asupra transferurilor de fonduri2027
  • Extinderea testului 5G și a conectivității satelitare2026
  • Actualizarea raportului privind continuitatea activității în următorul raport anualnext 10-K

Produse, piață și concurență

Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 16 mar. 2026; de atunci au apărut 6-K (28 oct. 2026), 6-K (31 iul. 2026), 6-K (28 mai 2026), 6-K (26 mai 2026), 6-K (14 mai 2026).

Afacerea

Kyivstar Group Ltd. este o companie holding de telecomunicații și servicii digitale, iar activitatea sa principală este prestată prin JSC Kyivstar, care operează ca un singur segment raportabil 1. Veniturile se împart între telecomunicații, care reprezintă aproximativ 89% din cifra de afaceri din 2025, și servicii digitale, cu aproximativ 11% 1. În 2025, compania deservea peste 22.4 milioane de clienți mobili și aproximativ 1.2 milioane de clienți de internet fix la domiciliu 1.

Segmente

Telecomunicații mobile și fixe

Segmentul de telecomunicații oferă voce, date și internet mobil pe rețelele 2G, 3G și 4G/LTE, precum și conectivitate fixă pentru corporații și consumatori, cu o acoperire LTE de 96.2% din populație la sfârșitul anului 2025 1. Compania s-a lansat și în conectivitate directă satelit-celulă cu Starlink, iar un test pilot 5G a început în Lviv în ianuarie 2026 1.

Servicii digitale

Serviciile digitale includ Kyivstar TV, Helsi (sănătate digitală), MyKyivstar, Kyivstar.Tech (soluții IT și big data) și Uklon, platforma de transport și livrare achiziționată în 2025 1. Achiziția Tabletki.ua, finalizată după aprobarea autorității de concurență, extinde platforma digitală în zona medicamentelor 1.

Piața în context

Piața de referință este Ukraina, unde Kyivstar se prezintă drept lider al furnizorilor de telefonie mobilă și de bandă largă, după numărul de abonați și de linii de acces 1. Compania consideră că ARPU-ul mobil din Ukraina este relativ scăzut și ar putea crește spre nivelurile din Europa Centrală și de Est, dacă evoluția economică se îmbunătățește 1.

Tendințe

  • Strategia multiplayvânt din spate

    Compania urmărește creșterea numărului de clienți multiplay și a ARPU prin pachete care combină internet, voce și servicii digitale, ceea ce ar putea reduce rata de churn 1.

  • Război și migrare a abonațilorvânt din față

    Războiul a determinat pierderi de abonați și migrarea clienților în străinătate, iar compania a răspuns cu oferte de tip Roam Like at Home 1.

  • Creșterea costurilor energetice și de securitatevânt din față

    Costurile cu energia, generatoarele și protecția rețelei au crescut, iar acoperirea din asigurări nu mai este disponibilă pentru operațiunile din Ukraina din 2023 1.

  • Extinderea digitală prin achiziții și AImixt

    Achizițiile din domeniile ride-hailing, sănătate și farmacie, precum și proiectul de model lingvistic ucrainean, ar putea crea sinergii cu baza de clienți mobili 1.

Poziția concurențială

Sursa analizată nu identifică în detaliu concurenții din Ukraina; ea menționează însă că Kyivstar este liderul pieței după numărul de abonați mobili, ceea ce sugerează o poziție dominantă, dar și presiune concurențială pe segmentele de servicii digitale 1. Mediul de risc, inclusiv sancțiunile și reputația acționarului majoritar, influențează și capacitatea de a colabora cu parteneri externi 1.

  • VEONVEON

    Acționarul majoritar al companiei, cu o istorie de operare în piețe emergente și o bază de active din care Kyivstar a fost desprins prin demerger 1.

  • Starlink (SpaceX)

    Partener în conectivitatea directă satelit-celulă, care ar putea deveni și o alternativă de conectivitate în zonele fără rețea terestră 1.

  • Alți operatori mobili din Ukraina

    Sursa nu îi numește; se menționează doar că Kyivstar este liderul după numărul de abonați, ceea ce implică rivali pe piața mobilă 1.

  • Furnizori de servicii digitale și de sănătate

    Platformele Helsi, Uklon și Tabletki.ua concurează cu alte servicii digitale locale, iar sursa nu le detaliază 1.

Știri și depuneri

Din presă

Surse

  1. [1] Form 20-F, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / Kyivstar Group Ltd. · 16 mar. 2026

Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.