olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Magnitude International Ltd MAGH
Electrical Work · SIC 1731 · Verticală: Electrical Work (SIC 1731)
Magnitude International Ltd este un furnizor de servicii de instalații electrice din Singapore, activ în proiecte greenfield și brownfield pentru sectorul privat și public. Compania a intrat la bursă în august 2025, dar este acum sub suspendarea tranzacționării și într-un proces de delistare de la Nasdaq, ceea ce face ca situația sa financiară și de piață să merite o atenție deosebită.
Analiza AI e posibil depășită: au apărut depuneri noi după sursele ei (vezi secțiunea «Analiză AI»).
La închiderea din 03 nov. 2026, acțiunea Magnitude International Ltd (MAGH) costa 6,76 USD (+0,00 % într-o zi), cu capitalizare 236,6 mil USD, P/E 6.760,0 pe un EPS diluat de 0,00 USD în ultimele 12 luni, interval pe 52 de săptămâni 1,37–6,76 USD.
Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 92,0
- supracumpărat (≥ 70)
- Bollinger (20, 2)
- 5,84 – 7,38
- în jumătatea de sus a benzii · %B 0,60 · lățimea benzii 23,2 %
- SMA 50 / 200
- 4,12 / indisponibil
- MACD (12, 26, 9)
- 0,73 / 0,89
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | indisponibil | −1,1 % | indisponibil | — |
| 3 luni | indisponibil | −0,5 % | indisponibil | — |
| 6 luni | indisponibil | +4,4 % | indisponibil | — |
| De la început de an | indisponibil | +12,3 % | indisponibil | — |
| 1 an | +356,8 % | +13,5 % | +343,2 pp | +11,7 % |
| 3 ani | indisponibil | +76,4 % | indisponibil | +295,8 % |
| 5 ani | indisponibil | +63,7 % | indisponibil | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Venituri | indisponibil | indisponibil | 11,8 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| Profit net | indisponibil | indisponibil | 32,9 mii |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | indisponibil | indisponibil | 0,00 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| netă % | indisponibil | indisponibil | 0,3 % |
| Flux de numerar liber | indisponibil | indisponibil | -724,3 mii |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 30 apr. 2025
- Numerar
- 582,1 mii USD
- Datorie financiară
- 1,8 mil USD
- Datorie netă
- 1,2 mil USD
- Capitaluri proprii
- 459,3 mii USD
- Active totale
- 6,5 mil USD
- Datorie / capitaluri
- 3,90x
- Lichiditate curentă
- 1,24x
- ROE
- indisponibil
- ROA
- 0,5 %
- Marja FCF
- -6,2 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|
| Venituri | 11,8 mil | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025verificat |
| Costul vânzărilor | 9,9 mil | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025verificat |
| Profit brut | 1,8 mil | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025verificat |
| Profit operațional | 54,3 mii | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025verificat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 69,5 mii | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025verificat |
| Profit înainte de impozit | 19,1 mii | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025verificat |
| Impozit pe profit | -13,8 mii | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025verificat |
| Profit net | 32,9 mii | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025verificat |
| EPS diluat | 0,00 | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 33,4 mil | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025verificat |
Bilanț · USD
| Linie | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|
| Numerar | 582,1 mii | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025verificat |
| Active curente | 5,7 mil | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025verificat |
| Imobilizări corporale nete | 463,9 mii | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025verificat |
| Active totale | 6,5 mil | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025verificat |
| Datorii comerciale | 4,1 mil | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025verificat |
| Datorie pe termen scurt | 383,8 mii | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025verificat |
| Datorie pe termen lung | 1,4 mil | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025verificat |
| Datorii curente | 4,6 mil | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025verificat |
| Datorii totale | 6,1 mil | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025verificat |
| Capital propriu | 459,3 mii | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | 33,4 mil | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025verificat |
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -709,4 mii | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025verificat |
| Investiții (capex) | 14,9 mii | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025verificat |
| Flux de numerar liber | -724,3 mii ≈ | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025derivat |
| Flux de numerar din investiții | -346,8 mii | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 207,0 mii | SEC (XBRL)· 15 sept. 2025verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
Risc
Evaluare
Încadrare olivLaw
- acoperirea ponderilor scorului: 52,1 % din minimum 60 %
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
03 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 236,6 mil USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Datele sunt mai vechi decât pragul de prospețime.
Scorul pe grupe
52 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 0,02 – 0,03 USD.
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Intervalele metodelor (USD pe acțiune)
— — Mijloc · ▏ Preț
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: P/E0,02 – 0,03 (Mijloc 0,02)4 firme folosite · multiplul median 21,0x · quartile 15,7x – 30,8xEME, FIX, IESC, PWR
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 52,1 % din minimum 60 %
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | 2,7 % | 6 (pe interval fix) | 20 % |
| Marja netă · Calitate | 0,3 % | 20 (față de colegi) | 12 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | -2.199,8 % | 0 (pe interval fix) | 12 % |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | 0,8x | 0 (pe interval fix) | 12 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 1,2x | 37 (pe interval fix) | 8 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | 6.760,0x | 0 (pe interval fix) | 20 % |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | -0,3 % | 0 (pe interval fix) | 16 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie15/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate8/100 · 3/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare0/100 · 2/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
Magnitude International Ltd (MAGH). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-04-30.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 11,8 mil USD în 2025; marjă netă 0,3 %; ROE 7,2 %.
Intervalul de valoare estimat este 0,02–0,03 USD pe acțiune (mediana a 1 metode, acord între metode: o singură metodă); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 0,02 USD, prețul de 6,76 USD lasă un potențial de -99,7 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -32 072,4 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 52,1 % din minimum 60 %).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
Niciun semnal în factorii calculați. Nu înseamnă absența riscurilor: factorii fără date nu au fost evaluați, iar riscurile de afacere (marje, stocuri, cerere) sunt în analiza din surse.
Ce o infirmă
- ROIC: 2,7 %
- Marja netă: 0,3 %
- Conversia profitului în FCF: -2 199,8 %
- Acoperirea dobânzilor: 0,8x
- P/E (TTM): 6 760,0x
- Randament FCF: -0,3 %
- Prețul este peste intervalul de valoare estimat
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, EV/EBITDA, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Electrical Work (SIC 1731) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 5 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| PWRQuanta Services, Inc. | 87,5 mld | 52,6 | 17,8 % | 4,5 % | +20,3 % | +25 % / +208 % |
| FIXComfort Systems USA, Inc. | 38,2 mld | 23,6 | 58,6 % | 13,0 % | +29,5 % | +12 % / +464 % |
| EMEEMCOR Group, Inc. | 28,0 mld | 18,5 | 40,6 % | 7,8 % | +16,6 % | +4 % / +201 % |
| IESCIES Holdings, Inc. | 3,4 mld | 7,6 | 45,0 % | 11,3 % | +16,9 % | −19 % / +383 % |
| MAGHMagnitude International Ltd | 236,6 mil | 6.760,0 | 7,2 % | 0,3 % | indisponibil | +357 % / indisponibil |
| ENGSEnergys Group Ltd | 64,6 mil | — | -139,3 % | -30,1 % | indisponibil | +287 % / indisponibil |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru MAGH din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 17 sept. 2026; de atunci au apărut 6-K (18 sept. 2026).
Pe scurt
Magnitude International Ltd este un furnizor de servicii de instalații electrice din Singapore, activ în proiecte greenfield și brownfield pentru sectorul privat și public. Compania a intrat la bursă în august 2025, dar este acum sub suspendarea tranzacționării și într-un proces de delistare de la Nasdaq, ceea ce face ca situația sa financiară și de piață să merite o atenție deosebită 1.
SWOT
Puncte tari
- Experiența de peste 13 ani în instalații electrice și o echipă tehnică cu certificări de siguranță și calitate.
- Certificări ISO și de sănătate și siguranță în muncă, precum și un istoric fără accidente grave raportat în exercițiile recente.
- Un portofoliu de proiecte contractate care oferă o anumită vizibilitate asupra veniturilor viitoare.
Puncte slabe
- Dependența de câțiva clienți mari, care generează majoritatea veniturilor.
- Pierdere netă în exercițiul 2026, după profit modest în exercițiul 2025, cu cheltuieli administrative în creștere.
- Dependența puternică de managementul fondatorului și de personalul străin.
Oportunități
- Creșterea ponderii proiectelor din sectorul public ar putea deschide surse noi de venit.
- Cererea de instalații moderne, precum încărcătoarele pentru vehicule electrice și sistemele cu energie solară, ar putea extinde gama de servicii.
- Fondurile obținute din listare ar putea sprijini creșterea capacității operaționale.
Amenințări
- Suspendarea tranzacționării și procesul de delistare de la Nasdaq pot reduce încrederea investitorilor.
- Încetinirea investițiilor în construcții din Singapore ar putea reduce volumul de contracte disponibile.
- Restricțiile privind forța de muncă străină și creșterea taxelor pentru angajați străini ar putea afecta costurile.
Riscuri
- Suspendarea tranzacționării și delistarearidicat
Acțiunile companiei sunt suspendate, iar Nasdaq a notificat intenția de excludere, cu o cerere de audiere care suspendă temporar acțiunea. Rezultatul ar putea afecta lichiditatea acțiunilor și accesul la piețele de capital.
- Concentrarea cliențilorridicat
Cinci clienți principali generează cea mai mare parte a veniturilor, iar contractele nu sunt pe termen lung. Pierderea unuia dintre ei ar putea reduce semnificativ cifra de afaceri.
- Estimări de cost și prețuri fixemediu
Prețul ofertelor se bazează pe estimări ale timpului și costurilor, iar majoritatea contractelor nu prevăd ajustări. Depășirile de cost ar putea duce la pierderi pe anumite proiecte.
- Dependența de personal și de forța de muncă străinămediu
Activitatea depinde de managementul cheie și de lucrătorii străini, iar restricțiile de angajare ar putea limita capacitatea de execuție.
- Reînnoirea licențelor BCAscăzut
Clasificarea pe categorii de lucrări determină proiectele la care compania poate participa. Neînnoirea sau retrogradarea acestora ar putea restrânge activitatea.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă portofoliul de proiecte de peste 80 de milioane S$ se transformă în venituri stabile, compania ar putea recupera marjele pierdute în exercițiul 2026.
- Creșterea proiectelor din sectorul public și a lucrărilor moderne de energie ar putea diversifica clientela.
- Experiența îndelungată și certificările de calitate ar putea ajuta compania să câștige licitații în fața concurenței mai mici.
Ce ar strica teza
- Dacă dependența de câțiva clienți persistă, pierderea unui contract mare ar putea afecta grav veniturile.
- Cheltuielile administrative în creștere și pierderea netă din exercițiul 2026 ar putea erodă rezervele de capital.
- Suspendarea tranzacționării și delistarea ar putea limita lichiditatea acțiunilor și interesul investitorilor.
De urmărit
- Rezultatul cererii de audiere la Nasdaq și decizia Comitetului de audiere2026
- Evoluția backlogului de proiecte și conversia lui în venituriExercițiul 2027
- Marjele brute după creșterea costurilor cu cuprul și forța de muncăExercițiul 2027
- Ponderea clienților principali în venituri și noile contracte din sectorul publicUrmătorul raport anual
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 17 sept. 2026; de atunci au apărut 6-K (18 sept. 2026).
Afacerea
Compania acționează în general ca principal contractor electric într-un proiect de construcție, oferind consultanță, proiectare, instalare și furnizare de materiale și forță de muncă. Lucrările includ instalații pentru locuințe private și publice, clădiri comerciale, facilități publice, sisteme de joasă și înaltă tensiune, sisteme de securitate și încărcătoare pentru vehicule electrice 1. Compania a precizat că toate contractele provin din licitații competitive și nu sunt recurente, iar clienții nu au obligația de a-i acorda proiecte viitoare 1.
Statutul de companie emergentă și de emitent străin privat oferă companiei obligații de raportare reduse față de societățile americane obișnuite 1. Compania este controlată de fondatorul său, Mr. Lim, care deține majoritatea capitalului prin XJL International Ltd 1.
Segmente
Proiecte greenfield
Proiectele greenfield, adică instalațiile electrice pentru construcții noi, au reprezentat cea mai mare parte a veniturilor în exercițiul 2026, cu 77,1% din cifra de afaceri, comparativ cu 60,5% în exercițiul 2024 1. Compania a finalizat un singur proiect greenfield în exercițiul 2026, ceea ce arată o concentrare pe un număr mic de contracte mari 1.
Lucrări de tip A&A (brownfield)
Lucrările de transformare și modernizare a instalațiilor existente, numite A&A, au reprezentat o pondere mai mică a veniturilor, aproximativ 16,9% în exercițiul 2026 1. Compania a finalizat patru astfel de proiecte în exercițiul 2026 și în același an, pe lângă proiecte, a avut venituri din servicii ad-hoc, reprezentând circa 6% din cifra de afaceri 1.
Piața în context
Compania activează în sectorul electric al construcțiilor din Singapore, o piață puternic reglementată, în care contractorii sunt înregistrați la Autoritatea pentru Construcții (BCA) pe categorii de lucrări 1. Sursa indică faptul că există aproximativ 2.200 de contractori înregistrați sub categoria ME05, ceea ce arată un nivel ridicat de concurență 1. Veniturile companiei depind de ritmul de execuție al proiectelor de construcție, iar acesta este influențat de investițiile în rezidențial, comercial și economia locală 1.
Piața locală a forței de muncă este limitată și costisitoare, iar peste 80% din personalul companiei era format din lucrători străini în exercițiile 2025 și 2026, ceea ce face ca politicile de angajare reglementate de autoritățile din Singapore să conteze mult pentru activitatea sa 1.
Tendințe
- Dependența de sectorul construcțiilor din Singaporevânt din față
Întregul venit al companiei provine din Singapore, iar cererea depinde de investițiile în construcții. Dacă activitatea de construcție încetinește, volumul de proiecte disponibile ar putea scădea.
- Costurile cuprului și ale forței de muncăvânt din față
Costurile materialelor, în special ale cablurilor de cupru, și ale forței de muncă reprezintă cea mai mare parte a costului vânzărilor. Creșterea acestora ar putea reduce marjele, mai ales unde contractele nu includ mecanisme de ajustare a prețului 1.
- Procesul de delistare de la Nasdaqmixt
Tranzacționarea acțiunilor este suspendată, iar Nasdaq a decis excluderea companiei, decizie contestată printr-o cerere de audiere. Rezultatul ar putea afecta lichiditatea și accesul investitorilor.
Poziția concurențială
Piața electrică din Singapore este fragmentată, iar companiile concurează pe poziție de piață, reputație, istoric de proiecte, situație financiară și relații cu antreprenorii generali 1. Unii concurenți au mai multă forță de muncă, resurse și recunoaștere de brand, ceea ce poate pune presiune pe prețurile de ofertare și pe marje 1.
Compania nu își identifică în sursă concurenți tranzacționați în Statele Unite, iar lista de concurență rămâne una de tip local, bazată pe categoriile de licență ale BCA 1.
- Alți contractori electrici înregistrați la BCA în Singapore
Grup de contractori din categoria ME05, cu experiență și resurse variate, concurează direct pe licitații.
- Contractori cu categorii de lucrări mai largi
Firme cu calificări extinse pot oferi servicii mai complete și pot concura pe proiecte mai mari.
- Contractori generali de construcții
Relațiile cu aceștia influențează accesul la proiecte, dar și nivelul prețurilor cerute.
- Firme locale de instalații pentru sectorul public
Concurează pentru lucrări publice, unde nivelul de clasificare BCA este determinant.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
- JUST IN - Magnitude 4.7 earthquake strikes near Delta, Baja California, Mexico -…Telegram — Insider Paper (EN, defense leaks) · 03 nov. 2026 · EN
- Magnitude 4.7R Quake Strikes Off CreteTo Vima International (GR, EN) · 02 nov. 2026 · EN
- NEW: 197 magnitude 4.5 or higher earthquakes rocked Pacific Ring of Fire over th…Telegram — Insider Paper (EN, defense leaks) · 31 oct. 2026 · EN
- 5.5-magnitude quake hits Japan’s Chiba prefectureThe Straits Times — Asia · 28 oct. 2026 · EN
- NEW - 4.0 magnitude earthquake hits Northern California Follow @InsiderPaper for…Telegram — Insider Paper (EN, defense leaks) · 28 oct. 2026 · EN
- Over 1,000 still in shelters 3 months after 7.1-magnitude quake hit KumamotoThe Straits Times — Asia · 28 oct. 2026 · EN
- Magnitude 5.9 earthquake strikes Tibet region: EMSCThe Hindu — International · 25 oct. 2026 · EN
- NEW - More than 177 earthquakes of magnitude 4.5 or higher have struck Earth ove…Telegram — Insider Paper (EN, defense leaks) · 25 oct. 2026 · EN
- 7.0-magnitude quake hits off islands south of Tokyo, no tsunami triggeredThe Straits Times — Asia · 25 oct. 2026 · EN
- Preliminary magnitude 6.9 earthquake hits off coast of VanuatuThe Hindu — International · 24 oct. 2026 · EN
- Earthquake with magnitude of 7.2 hits off coast of VanuatuTASS (RU, EN) · 24 oct. 2026 · EN
- Magnitude-7 earthquake hits China’s Tibet, killing at least 16 and destroying hundreds of homesThe Guardian World · 23 oct. 2026 · EN
- Tibet rocked by 7.0-magnitude earthquakeAl Jazeera English · 23 oct. 2026 · EN
- Mapping the 7.0-magnitude quake in TibetThe Straits Times — Asia · 22 oct. 2026 · EN
- Magnitude 7 earthquake kills 16 people in China’s Tibet, Xinhua reportsAl Jazeera English · 22 oct. 2026 · EN
- At least 16 killed as magnitude 7.0 earthquake strikes Tibet — agencyTASS (RU, EN) · 22 oct. 2026 · EN
- Earthquake of magnitude 7 strikes China's TibetCNA (Channel NewsAsia) · 22 oct. 2026 · EN
- At least 16 dead in Tibet after strong 7.0-magnitude earthquakeCNA (Channel NewsAsia) · 22 oct. 2026 · EN
- China’s Tibet Region Struck by Powerful Magnitude-7.0 EarthquakeBloomberg Markets · 22 oct. 2026 · EN
- Earthquake of magnitude 7 strikes China's TibetThe Straits Times — Asia · 22 oct. 2026 · EN
Depuneri SEC
- Raport curent (emitent străin)18 sept. 2026
- Raport anual (emitent străin)17 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)05 aug. 2026
- Raport curent (emitent străin)30 apr. 2026
- Raport curent (emitent străin)10 dec. 2025
- Raport anual (emitent străin)15 sept. 2025
- Raport curent (emitent străin)14 aug. 2025
Surse
- [1] Form 20-F, fiscal year ended 2026-04-30 · SEC / Magnitude International Ltd · 17 sept. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.