olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
One and one Green Technologies. INC YDDL
Wholesale-Misc Durable Goods · SIC 5090 · Verticală: Comerț en gros — bunuri durabile (SIC 509x)
One and one Green Technologies este o companie de reciclare a deșeurilor și a metalelor vechi din Filipine, care operează prin entități cu interese variabile (VIE) controlate contractual. În exercițiul financiar 2025 a raportat venituri de 65,8 milioane USD, în creștere cu 23,12%, iar compania se află în faza de piață de la debutul la bursă din octombrie 2025.
Analiza AI e posibil depășită: au apărut depuneri noi după sursele ei (vezi secțiunea «Analiză AI»).
La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea One and one Green Technologies. INC (YDDL) costa 1,03 USD (−0,96 % într-o zi), cu P/E 4,6 pe un EPS diluat de 0,23 USD în ultimele 12 luni, beta -0,62, interval pe 52 de săptămâni 0,96–15,34 USD.
Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 31,3
- slab (30–45)
- Bollinger (20, 2)
- 0,97 – 1,37
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,15 · lățimea benzii 33,6 %
- SMA 50 / 200
- 1,41 / 4,18
- tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- -0,11 / -0,11
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −27,0 % | −1,1 % | −25,9 pp | — |
| 3 luni | −42,5 % | −0,5 % | −42,0 pp | — |
| 6 luni | −77,9 % | +4,4 % | −82,3 pp | — |
| De la început de an | −80,2 % | +12,3 % | −92,5 pp | — |
| 1 an | −74,6 % | +13,5 % | −88,1 pp | −34,5 % |
| 3 ani | indisponibil | +76,4 % | indisponibil | +1,0 % |
| 5 ani | indisponibil | +63,7 % | indisponibil | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
P/E-ul de azi e la percentila 0 din propriul istoric de 1 trimestre (min 23,0, mediană 23,0, max 23,0; doar trimestrele cu profit).
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Venituri | 41,3 mil | 53,5 mil | 65,8 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | +29,5 % | +23,1 % |
| Profit net | 5,6 mil | 6,5 mil | 11,8 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | +16,3 % | +82,4 % |
| EPS diluat | 0,11 | 0,12 | 0,23 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | +16,3 % | +80,9 % |
| netă % | 13,5 % | 12,1 % | 17,9 % |
| Flux de numerar liber | 225,0 mii | 2,0 mil | -9,8 mil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 957,3 mii USD
- Datorie financiară
- indisponibil USD
- Datorie netă
- indisponibil USD
- Capitaluri proprii
- 41,8 mil USD
- Active totale
- 56,0 mil USD
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 3,57x
- ROE
- 37,8 %
- ROA
- 25,5 %
- Marja FCF
- -14,8 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Venituri | 41,3 mil | 53,5 mil | 65,8 mil | SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 32,4 mil | 42,9 mil | 50,1 mil | SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat |
| Profit brut | 8,9 mil | 10,6 mil | 15,8 mil | SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat |
| Profit operațional | 7,3 mil | 8,1 mil | 11,9 mil | SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat |
| Cheltuieli cu dobânzile | — | 501 | 6,5 mii | SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | 7,3 mil | 8,4 mil | 12,1 mil | SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 1,8 mil | 1,9 mil | 334,4 mii | SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat |
| Profit net | 5,6 mil | 6,5 mil | 11,8 mil | SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat |
| EPS diluat | 0,11 | 0,12 | 0,23 | SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 52,0 mil | 52,0 mil | 52,4 mil | SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat |
- 2023
- 52,0 mil
- 2024
- 52,0 mil
- 2025
- 52,4 mil
SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat
Bilanț · USD
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Numerar | 136,5 mii | 1,8 mil | 957,3 mii | SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat |
| Creanțe | — | 17,4 mil | 26,6 mil | SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat |
| Stocuri | — | 5,2 mil | 7,2 mil | SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat |
| Active curente | — | 24,8 mil | 39,0 mil | SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | — | 11,3 mil | 10,3 mil | SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat |
| Active totale | — | 36,5 mil | 56,0 mil | SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat |
| Datorii comerciale | — | 5,8 mil | 1,7 mil | SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat |
| Datorii curente | — | 15,7 mil | 10,9 mil | SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat |
| Datorii totale | — | 15,8 mil | 14,2 mil | SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat |
| Capital propriu | 15,1 mil † | 20,7 mil † | 41,8 mil † | SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat |
† capitalurile proprii ale acționarilor societății-mamă: în acești ani emitentul nu mai raportează totalul inclusiv interesele minoritare.
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 4,1 mil | 2,0 mil | -9,7 mil | SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 3,8 mil | 11,5 mii | 29,6 mii | SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | 225,0 mii ≈ | 2,0 mil ≈ | -9,8 mil ≈ | SEC (XBRL)· 27 apr. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -3,8 mil | -11,5 mii | -2,0 mil | SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | -17,7 mii | -257,5 mii | 10,1 mil | SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
- 2023
- -3,8 mil
- 2024
- -11,5 mii
- 2025
- -2,0 mil
SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat
- 2023
- -17,7 mii
- 2024
- -257,5 mii
- 2025
- 10,1 mil
SEC (XBRL)· 27 apr. 2026verificat
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 5 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 33,3 % din minimum 60 %
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: indisponibil
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
33 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 3,09 – 4,54 USD.
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Intervalele metodelor (USD pe acțiune)
— — Mijloc · ▏ Preț
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
- Colegi: P/E3,09 – 4,54 (Mijloc 3,81)5 firme folosite · multiplul median 16,9x · quartile 13,7x – 20,1xAENT, CNM, GOLD, POOL, SORA
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 5 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 33,3 % din minimum 60 %
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | 17,9 % | 71 (față de colegi) | 19 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | -82,6 % | 0 (pe interval fix) | 19 % |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | 1.837,4x | 100 (pe interval fix) | 19 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 3,6x | 100 (pe interval fix) | 13 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | 4,6x | 100 (față de colegi) | 31 % |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie100/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate36/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțial100/100 · 1/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
One and one Green Technologies. INC (YDDL). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 65,8 mil USD în 2025; creștere an/an 23,1 %; marjă netă 17,9 %; ROE 37,8 %.
Intervalul de valoare estimat este 3,09–4,54 USD pe acțiune (mediana a 1 metode, acord între metode: o singură metodă); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 3,81 USD, prețul de 1,03 USD lasă un potențial de 269,5 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de 72,9 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 5 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 33,3 % din minimum 60 %).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Marja netă: 17,9 %
- Acoperirea dobânzilor: 1 837,4x
- Lichiditatea curentă: 3,6x
- P/E (TTM): 4,6x
- Prețul este sub intervalul de valoare estimat
Ce o infirmă
- Conversia profitului în FCF: -82,6 %
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Comerț en gros — bunuri durabile (SIC 509x) · același grup industrial (SIC 3 cifre) · comparată cu 7 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| POOLPool Corporation | 7,8 mld | 20,2 | 30,4 % | 7,3 % | −0,4 % | −10 % / −37 % |
| GOLDGold.com, Inc. | 1,2 mld | 13,7 | 10,8 % | 0,3 % | +132,4 % | +44 % / +45 % |
| AENTAlliance Entertainment Holding Corporation | 223,6 mil | 16,9 | 11,9 % | 483,6 % | 0,0 % | −34 % / +362 % |
| SORAAsiaStrategy | 60,4 mil | 4,8 | 106,1 % | 111,9 % | −37,7 % | −37 % / indisponibil |
| BGMSBio Green Med Solution, Inc. | 5,9 mil | — | -40,8 % | -204,0 % | −100,0 % | −41 % / −100 % |
| GNLNGreenlane Holdings, Inc. | 871,7 mii | — | -534,0 % | -4.630,6 % | −67,2 % | −95 % / −100 % |
| YDDLOne and one Green Technologies. INC | — | 4,6 | 37,8 % | 17,9 % | +23,1 % | −75 % / indisponibil |
| CNMCore & Main, Inc. | — | 20,1 | 23,4 % | 6,0 % | +2,8 % | +1 % / +39 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru YDDL din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 27 apr. 2026; de atunci au apărut 6-K (29 sept. 2026), 6-K (11 sept. 2026), 6-K (03 sept. 2026), 6-K (24 iun. 2026).
Pe scurt
One and one Green Technologies este o companie de reciclare a deșeurilor și a metalelor vechi din Filipine, care operează prin entități cu interese variabile (VIE) controlate contractual. În exercițiul financiar 2025 a raportat venituri de 65,8 milioane USD, în creștere cu 23,12%, iar compania se află în faza de piață de la debutul la bursă din octombrie 2025.
SWOT
Puncte tari
- Autorizare guvernamentală pentru procesarea deșeurilor periculoase și conformare declarată cu cerințele de mediu, care reprezintă o barieră de intrare pentru competitori 1.
- Tehnologie de recirculare a gazelor de eșapament proprie, considerată de companie drept un avantaj față de concurenții care nu pot preveni poluarea 1.
- Creștere a veniturilor și a profitului net în 2025, cu un nivel de marjă brută în îmbunătățire 1.
Puncte slabe
- Dependență mare de două produse principale, lingourile de cupru și resturile de aluminiu, care concentrează cea mai mare parte a veniturilor 1.
- Structura de control prin acorduri contractuale, fără deținere directă, poate fi mai puțin eficientă decât proprietatea directă și greu de executat 1.
- Dimensiunea mică a companiei și numărul redus de angajați, ceea ce poate limita capacitatea de execuție a extinderii internaționale 1.
Oportunități
- Extinderea în Asia de Sud-Est și în alte piețe internaționale, cu surse de materie primă din Japonia și Coreea de Sud 1.
- Cerere susținută pentru aliaje reciclate în industria metalurgică, pe care compania o vede ca parte a tranziției globale către surse regenerabile 1.
- Strategii de achiziții și investiții în tehnologii din industria reciclării, care ar putea accelera creșterea dacă sunt executate eficient 1.
Amenințări
- Incertitudini juridice privind executarea acordurilor contractuale în Filipine, care nu au fost testate în instanță 1.
- Instabilitate politică și probleme de corupție în administrația filipineză, care pot afecta mediul de afaceri 1.
- Presiuni inflaționiste și fluctuații valutare care pot crește costurile și împovăra marjele 1.
Riscuri
- Structura VIE și executarea contractelorridicat
Controlul asupra operațiunilor din Filipine depinde de acorduri contractuale care nu au fost testate în instanță, iar dacă acestea nu pot fi executate, compania ar putea pierde capacitatea de a opera 1.
- Restricții privind proprietatea străinăridicat
Dacă autoritățile filipineze consideră că structura nu respectă restricțiile privind investițiile străine, compania ar putea fi supusă unor sancțiuni severe, inclusiv interzicerea activității 1.
- Inflație și costuri de materii primemediu
Creșterea prețurilor materiilor prime și a costurilor de muncă ar putea afecta marjele dacă nu pot fi transferate clienților 1.
- Instabilitate politică și legislativămediu
Instabilitatea politică și schimbările de politici guvernamentale ar putea afecta cererea și rezultatele operaționale 1.
- Dependența de un număr mic de produsemediu
Concentrarea veniturilor în două categorii de produse face ca o scădere a cererii sau a prețurilor la aceste produse să aibă un impact disproporționat asupra rezultatelor 1.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Creșterea veniturilor și a profitului net în 2025, combinată cu o marjă brută în îmbunătățire, sugerează că modelul de afaceri poate genera profit dacă cererea se menține 1.
- Autorizarea guvernamentală pentru procesarea deșeurilor periculoase și tehnologia proprie de recirculare ar putea oferi o poziție competitivă greu de replicat 1.
- Planul de extindere în Asia de Sud-Est și în alte piețe ar putea deschide noi surse de venituri dacă este executat cu succes 1.
Ce ar strica teza
- Structura contractuală de control ar putea fi contestată sau ineficientă în fața autorităților sau a instanțelor filipineze, cu consecințe severe pentru operațiuni 1.
- Concentrarea veniturilor pe două produse face compania vulnerabilă la schimbările de cerere sau de preț pentru aceste materiale 1.
- Presiunile inflaționiste și fluctuațiile valutare ar putea reduce marjele dacă costurile nu pot fi transferate clienților 1.
De urmărit
- Evoluția veniturilor pe segmentele de cupru și aluminiu, în raport cu cererea din Asia-PacificQ1 2027
- Utilizarea produselor din emisiunea de aprilie 2026 și executarea strategiei de extindere internațională2027
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 27 apr. 2026; de atunci au apărut 6-K (29 sept. 2026), 6-K (11 sept. 2026), 6-K (03 sept. 2026), 6-K (24 iun. 2026).
Afacerea
Compania reciclează, produce și comercializează deșeuri și metale vechi recuperate în Filipine, prin Yoda Metal și DL Metal, entități controlate prin acorduri contractuale, fără deținere directă de capital de către societatea-mamă cayman. Activitatea include tratarea deșeurilor electronice și a resturilor industriale, cu o capacitate anuală estimată la aproximativ 300000 de tone, și este susținută de o autorizare guvernamentală de a importa deșeuri periculoase ca materie primă 1. Produsele principale sunt lingourile de aliaj de cupru și resturile de aluminiu, care au reprezentat 68,5%, respectiv 30,0% din venituri în 2025 1.
Compania afirmă că procesul său de recirculare a gazelor de eșapament captează cenușa și zgura pentru recuperarea suplimentară a metalului, o tehnologie pe care o consideră un avantaj față de concentratoarele pe masă, care nu pot preveni poluarea în etapele finale 1. Clienții sunt companii industriale din sectorul turnătoriilor și al industriei auto, iar materia primă provine din surse locale și din Coreea, Japonia, Asia de Sud-Est, Europa și SUA 1.
Structura juridică este una specifică: societatea-mamă din Cayman nu deține direct operațiunile din Filipine, ci le controlează prin acorduri contractuale cu entitățile VIE, din cauza restricțiilor filipineze privind proprietatea străină 1. Această structură este relevantă pentru investitori, deoarece eficacitatea controlului depinde de executarea acestor contracte în dreptul filipinez, care nu a fost încă testat în instanță 1.
Piața în context
Piața mondială a reciclării metalelor este inclusă în strategia de extindere, companiei dorindu-i să crească în Asia de Sud-Est și pe alte piețe internaționale și să își asigure surse de materie primă din Japonia și Coreea de Sud 1. Cererea clienților finali depinde de piețele din regiunea Asia-Pacific, unde compania a înregistrat creșterea vânzărilor din 2025 1.
Tendințe
- Cerere mai mare pentru aliaje reciclatevânt din spate
Compania a observat o creștere a volumului vânzărilor pentru lingourile de cupru și aluminiu în 2025, determinată de cererea mai puternică din regiunea Asia-Pacific, ceea ce ar putea susține creșterea dacă cererea se menține 1.
- Cerințe de mediu mai strictemixt
Compania susține că procesele sale ecologice o pozițonează bine pentru reglementările de mediu din întreaga lume, însă legislația filipineză de mediu se înăsprește, iar costurile de conformare ar putea crește dacă reglementările avansează 1.
- Presiuni inflaționiste asupra costurilorvânt din față
Inflația, scumpirea materiilor prime și fluctuațiile peso-ului filipinez față de dolar pot crește costurile de operare și ale împrumuturilor, în special dacă nu pot fi transferate clienților 1.
- Extinderea internaționalăvânt din spate
Strategia de creștere în Asia de Sud-Est și în alte piețe, împreună cu înființarea unei echipe internaționale de dezvoltare a afacerii, ar putea deschide noi clienți, dar implică riscuri de execuție 1.
Poziția concurențială
Compania susține că se diferențiază prin tehnologia ecologică de recirculare a gazelor și prin autorizarea de a procesa deșeuri periculoase, în timp ce concurenții care folosesc tehnologii precum concentratoarele pe masă nu pot preveni poluarea în etapele finale 1. Sursele furnizate nu identifică concurenți listați la bursă din SUA, astfel încât recunoașterea concurenței este limitată la descrierea companiei 1.
Compania afirmă că își poate menține poziția prin dezvoltarea tehnologiei și a produselor, însă dacă nu reușește să inoveze, ar putea pierde clienți în fața altor reciclatori din regiune 1. Presiunea concurențială este astfel un factor important pentru perspectivele de creștere ale companiei 1.
- Concurenți tehnologici cu concentratoare pe masă
Compania descrie aceste tehnologii ca fiind mai puțin eficiente în prevenirea poluării în etapele finale ale procesării 1.
- Alți reciclatori de metale din Filipine
Sursa menționează concurența din cadrul industriei, fără a numi companii specifice 1.
- Reciclatori din regiunea Asia-Pacific
Piețele din regiune sunt cele în care compania își concentrează creșterea, unde concurența este prezentă 1.
- Operatori de reciclare din Asia de Sud-Est
Extinderea planificată în acest areal ar putea aduce compania în competiție directă cu acești operatori 1.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Depuneri SEC
- Raport curent (emitent străin)29 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)11 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)03 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)24 iun. 2026
- Raport anual (emitent străin)27 apr. 2026
- Raport curent (emitent străin)22 apr. 2026
- Raport curent (emitent străin)15 apr. 2026
- Raport curent (emitent străin)14 apr. 2026
- Raport curent (emitent străin)31 mar. 2026
- Raport curent (emitent străin)27 ian. 2026
Surse
- [1] Form 20-F, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / One and one Green Technologies. INC · 27 apr. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.