olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni SUA

CAT CAT

Construction Machinery & Equip · SIC 3531 · Verticală: Construction Machinery & Equip (SIC 3531)

553,64USD−6,37 % · 1 ziÎnchidere 05 nov. 2026

Caterpillar Inc. (CAT) este cel mai mare producător mondial de echipamente de construcții și minerit, motoare diesel și pe gaz, turbine industriale și locomotive, cu o rețea globală de dealeri și servicii financiare prin Cat Financial. În trimestrul al doilea din 2026, cifra de afaceri a atins 20,543 miliarde USD, în creștere cu 24%, iar marja operațională a fost de 20,9%. Compania a raportat pentru 2025 o cifră de afaceri de 67,589 miliarde USD, cu o marjă operațională mai mică, de 16,5%, în principal din cauza costurilor de producție și a tarifelor.

Analiza AI e posibil depășită: au apărut depuneri noi după sursele ei (vezi secțiunea «Analiză AI»).

La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea CAT (CAT) costa 553,64 USD (−6,37 % într-o zi), cu capitalizare 253,3 mld USD, P/E 21,7 pe un EPS diluat de 25,49 USD în ultimele 12 luni, randament al dividendului 1,11 %, beta 1,37, interval pe 52 de săptămâni 546,13–1.064,90 USD. Ultimul trimestru raportat (T3 2026): venituri de 20,7 mld USD (+17,3 % an/an), profit net de 3,3 mld USD (+42,9 % an/an), EPS diluat 7,13 USD.

Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
253,3 mld USD
acțiuni la 30 sept. 2026
P/E (TTM)
21,7
EPS diluat TTM 25,49 · TTM până la 30 sept. 2026
E/P (TTM)
4,60 %
TTM până la 30 sept. 2026
Randament dividend
1,11 %
DPS 12 luni 6,16
Beta (2 ani)
1,37
Volatilitate (1 an) 41 %
Interval 52 săpt.
546,131.064,90

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
19,5
supravândut (≤ 30)
Bollinger (20, 2)
564,08 – 830,09
sub banda inferioară · %B -0,04 · lățimea benzii 38,2 %
SMA 50 / 200
765,51 / 808,98
tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
MACD (12, 26, 9)
-54,00 / -40,77
MACD sub semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaS&P 500Față de S&P 500Mediana verticalei
1 lună−35,9 %−5,9 %−29,9 pp—
3 luni−35,4 %−4,6 %−30,8 pp—
6 luni−38,2 %+0,2 %−38,4 pp—
De la început de an−3,4 %+7,4 %−10,8 pp—
1 an−2,7 %+8,2 %−10,9 pp+14,0 %
3 ani+132,3 %+68,4 %+63,9 pp+12,8 %
5 ani+168,9 %+56,5 %+112,4 pp—
Scădere maximă (1 an)
−48,0 %
30 iun. 2026 → 05 nov. 2026
Scădere maximă (5 ani)
−48,0 %
30 iun. 2026 → 05 nov. 2026
Creștere anuală compusă (5 ani)
+21,9 %
S&P 500 +9,4 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Ultimul trimestru: Q3 2026 · 30 sept. 2026

Venituri
20,7 mld USD
+17,3 % an/an
Profit net
3,3 mld USD
+42,9 % an/an
EPS diluat
7,13
+46,1 % an/an
netă / operațională
15,9 % / 20,4 %

Marje trimestriale

Situații trimestriale · USD

ExercițiuQ4 '24Q1 '25Q2 '25Q3 '25Q4 '25Q1 '26Q2 '26Q3 '26
Venituri16,2 mld14,2 mld16,6 mld17,6 mld19,1 mld17,4 mld20,5 mld20,7 mld
Costul vânzărilor10,3 mld9,0 mld10,8 mld11,7 mld13,3 mld11,3 mld12,8 mld13,3 mld
Cercetare și dezvoltare519,0 mil480,0 mil551,0 mil555,0 mil562,0 mil537,0 mil616,0 mil596,0 mil
Cheltuieli generale și de vânzare1,8 mld1,6 mld1,7 mld1,8 mld1,9 mld1,8 mld2,0 mld1,8 mld
Profit operațional2,9 mld2,6 mld2,9 mld3,1 mld2,7 mld3,1 mld4,3 mld4,2 mld
Amortizare și depreciere555,0 mil540,0 mil554,0 mil570,0 mil598,0 mil595,0 mil616,0 mil615,0 mil
Profit înainte de impozit3,2 mld2,6 mld2,8 mld3,1 mld3,0 mld3,2 mld4,6 mld4,2 mld
Impozit pe profit463,0 mil574,0 mil646,0 mil836,0 mil712,0 mil670,0 mil1,1 mld968,0 mil
Profit net2,8 mld2,0 mld2,2 mld2,3 mld2,4 mld2,5 mld3,6 mld3,3 mld
EPS diluat5,78 ≈4,204,624,885,12 ≈5,477,777,13
Flux de numerar operațional3,4 mld1,3 mld3,1 mld ≈3,7 mld ≈3,6 mld1,9 mld4,4 mld ≈4,4 mld ≈
Investiții (capex)703,0 mil710,0 mil555,0 mil ≈658,0 mil ≈898,0 mil728,0 mil587,0 mil ≈697,0 mil ≈
Dividende plătite680,0 mil674,0 mil662,0 mil ≈707,0 mil ≈706,0 mil703,0 mil696,0 mil ≈749,0 mil ≈
Răscumpărări de acțiuni640,0 mil3,7 mld828,0 mil ≈362,0 mil ≈340,0 mil5,0 mld1,5 mld ≈1,2 mld ≈

≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)

E/P în timp

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

P/E-ul de azi e la percentila 57 din propriul istoric de 42 trimestre (min 11,9, mediană 18,8, max 716,4; doar trimestrele cu profit).

Exerciții anuale

Exercițiu20182019202020212022202320242025
Venituri54,7 mld53,8 mld41,7 mld51,0 mld59,4 mld67,1 mld64,8 mld67,6 mld
Venituri an/an+20,4 %−1,7 %−22,4 %+22,1 %+16,6 %+12,8 %−3,4 %+4,3 %
Profit net6,1 mld6,1 mld3,0 mld6,5 mld6,7 mld10,3 mld10,8 mld8,9 mld
Profit net an/an+710,0 %−0,9 %−50,7 %+116,2 %+3,2 %+54,1 %+4,4 %−17,7 %
EPS diluat10,2610,745,4611,8312,6420,1222,0518,81
EPS diluat an/an+714,3 %+4,7 %−49,2 %+116,7 %+6,8 %+59,2 %+9,6 %−14,7 %
netă %11,2 %11,3 %7,2 %12,7 %11,3 %15,4 %16,6 %13,1 %
Flux de numerar liber5,3 mld5,9 mld5,3 mld6,1 mld6,5 mld11,3 mld10,0 mld8,9 mld

Rezultate raportate vs așteptări

Se încarcă…

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025

Numerar
10,0 mld USD
Datorie financiară
36,2 mld USD
Datorie netă
26,2 mld USD
Capitaluri proprii
21,3 mld USD
Active totale
98,6 mld USD
Datorie / capitaluri
1,70x
Lichiditate curentă
1,44x
ROE
43,5 %
ROA
9,5 %
Marja FCF
13,2 %

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (USD)

Marje

Cont de profit și pierdere · USD

Venituri
2023
67,1 mld
2024
64,8 mld
2025
67,6 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Costul vânzărilor
2023
42,8 mld
2024
40,2 mld
2025
44,8 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Profit brut
2023
24,3 mld ≈
2024
24,6 mld ≈
2025
22,8 mld ≈

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026derivat

Cercetare și dezvoltare
2023
2,1 mld
2024
2,1 mld
2025
2,1 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Cheltuieli generale și de vânzare
2023
6,4 mld
2024
6,7 mld
2025
7,0 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Profit operațional
2023
13,0 mld
2024
13,1 mld
2025
11,2 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Amortizare și depreciere
2023
2,1 mld
2024
2,2 mld
2025
2,3 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

EBITDA
2023
15,1 mld ≈
2024
15,2 mld ≈
2025
13,4 mld ≈

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026derivat

Profit înainte de impozit
2023
13,1 mld
2024
13,4 mld
2025
11,5 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Impozit pe profit
2023
2,8 mld
2024
2,6 mld
2025
2,8 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Profit net
2023
10,3 mld
2024
10,8 mld
2025
8,9 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

EPS diluat
2023
20,12
2024
22,05
2025
18,81

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Media ponderată diluată a acțiunilor
2023
513,6 mil
2024
489,4 mil
2025
472,3 mil

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Dividend pe acțiune
2023
5,10
2024
5,53
2025
5,94

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Bilanț · USD

Numerar
2023
7,0 mld
2024
6,9 mld
2025
10,0 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Creanțe
2023
9,3 mld
2024
9,3 mld
2025
10,9 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Stocuri
2023
16,6 mld
2024
16,8 mld
2025
18,1 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Active curente
2023
46,9 mld
2024
45,7 mld
2025
52,5 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Imobilizări corporale nete
2023
12,7 mld
2024
13,4 mld
2025
15,1 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Fond comercial
2023
5,3 mld
2024
5,2 mld
2025
5,3 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Imobilizări necorporale (fără fond comercial)
2023
564,0 mil
2024
399,0 mil
2025
241,0 mil

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Active totale
2023
87,5 mld
2024
87,8 mld
2025
98,6 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Datorii comerciale
2023
7,9 mld
2024
7,7 mld
2025
9,0 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Datorie pe termen scurt
2023
4,6 mld
2024
4,4 mld
2025
5,5 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Datorie pe termen lung
2023
24,5 mld
2024
27,4 mld
2025
30,7 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Datorii curente
2023
34,7 mld
2024
32,3 mld
2025
36,6 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Datorii totale
2023
68,0 mld
2024
68,3 mld
2025
77,3 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Capital propriu
2023
19,5 mld
2024
19,5 mld
2025
21,3 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului
2023
499,4 mil
2024
477,9 mil
2025
465,3 mil

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Fluxuri de numerar · USD

Flux de numerar operațional
2023
12,9 mld
2024
12,0 mld
2025
11,7 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Investiții (capex)
2023
1,6 mld
2024
2,0 mld
2025
2,8 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Flux de numerar liber
2023
11,3 mld ≈
2024
10,0 mld ≈
2025
8,9 mld ≈

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026derivat

Flux de numerar din investiții
2023
-5,9 mld
2024
-2,5 mld
2025
-4,7 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Flux de numerar din finanțare
2023
-6,9 mld
2024
-9,6 mld
2025
-3,9 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Dividende plătite
2023
2,6 mld
2024
2,6 mld
2025
2,7 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Răscumpărări de acțiuni
2023
5,0 mld
2024
7,7 mld
2025
5,2 mld

SEC (XBRL)· 13 feb. 2026verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
4,3 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR venituri 3 ani
4,4 %
calculat olivLawFY 2022 → FY 2025
CAGR venituri 5 ani
10,1 %
calculat olivLawFY 2020 → FY 2025
Creșterea EBIT (an/an)
-14,7 %
calculat olivLawFY 2025
Creșterea profitului net (an/an)
-17,7 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR profit net 3 ani
9,8 %
calculat olivLawFY 2022 → FY 2025
CAGR profit net 5 ani
24,2 %
calculat olivLawFY 2020 → FY 2025
Creșterea EPS (an/an)
-14,7 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR EPS 3 ani
14,2 %
calculat olivLawFY 2022 → FY 2025
CAGR EPS 5 ani
28,1 %
calculat olivLawFY 2020 → FY 2025
Creșterea FCF (an/an)
-11,2 %
calculat olivLawFY 2025

Profitabilitate

Marja brută
34,8 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Marja EBITDA
21,4 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Marja EBIT
18,3 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Marja netă
15,2 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Marja FCF
14,5 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026

Randamente

ROE
56,1 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
ROA
11,8 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
ROIC
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROCE
21,5 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Rata de distribuire (EPS)
24,2 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Rata de distribuire (FCF)
25,3 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026

Bilanț și datorie

Datoria netă
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie netă / EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie / capital propriu
indisponibil
lipsesc date de intrare
Acoperirea dobânzilor
indisponibil
lipsesc date de intrare

Lichiditate

Lichiditatea curentă
1,4x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
Lichiditatea rapidă
0,9x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
Lichiditatea imediată
0,2x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026

Numerar

Fluxul de numerar operațional
14,2 mld USD
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Investiții (capex)
2,9 mld USD
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Fluxul de numerar liber
11,3 mld USD
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Conversia profitului în FCF
95,3 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Conversia EBITDA în numerar
85,0 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
55 zile
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Zile de stoc (DIO)
148 zile
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Zile de plată (DPO)
69 zile
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Ciclul de conversie a numerarului
134 zile
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
253,3 mld USD
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
Valoarea întreprinderii (EV)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Capitalizare / profit net TTM
21,4x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
P/E (TTM)
21,7x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Randamentul profitului
4,6 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
P/B
11,8x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
P/S
3,3x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBIT
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/Venit
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/FCF
22,5x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Randament FCF
4,5 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Randamentul dividendului
1,1 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Randamentul distribuirilor către acționari
4,3 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026

Risc

Altman Z
4,10
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026

Evaluare

Încadrare olivLaw

Profil neutru

Scor: 74 / 100

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

553,64 USD

05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: 253,3 mld USD

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
253,3 mld USD
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
P/E (TTM)
21,7x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
P/B
11,8x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROE
56,1 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Marja netă
15,2 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
4,3 %
calculat olivLawFY 2025
Randamentul dividendului
1,1 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026

Acoperire și prospețime

36/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2025
Ultima perioadă raportată: 30 sept. 2026
Data ultimului bilanț: 30 sept. 2026
Numărul de acțiuni (coperta ultimei depuneri), la: 30 sept. 2026
Sursă: SEC (XBRL)publicat 04 nov. 2026
verificat 3030derivat 221

Scorul pe grupe

  • Creștere65
  • Randamente77
  • Bilanț și datorie52
  • Evaluare69
  • Calitate97

Interval de valoare estimat

Jos
667,10
USD pe acțiune
Mijloc
885,29
USD pe acțiune
Sus
1.033,69
USD pe acțiune
Preț: 553,64 USD
Prețul este sub interval
Potențial până la valoarea centrală: 59,9 % (valoare / preț − 1)
Marja de siguranță: 37,5 % (1 − preț / valoare)
Acord între metode: o singură metodă · 1 metode folosite · 1 baze independente

Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 667,10 – 1.033,69 USD.

Metode calculate, dar în afara intervalului agregat: Dividende actualizate (DDM) (distribuie puțin din profit ca dividend (capitalul se întoarce prin răscumpărări): modelul de dividende nu descrie valoarea, rămâne în afara agregatului).

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Intervalele metodelor (USD pe acțiune)

— — Mijloc · ▏ Preț

Metode de evaluare

  • DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
  • Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
  • Colegi: P/E667,10 – 1.033,69 (Mijloc 885,29)
    4 firme folosite · multiplul median 34,7x · quartile 26,2x – 40,6x
    AEBI, CNH, MTW, PLOW
  • Dividende actualizate (DDM)în afara agregatului78,06 – 104,97 (Mijloc 89,54)
    distribuie puțin din profit ca dividend (capitalul se întoarce prin răscumpărări): modelul de dividende nu descrie valoarea, rămâne în afara agregatului
Comparațiile pe multipli folosesc verticala SIC: Construction Machinery & Equip (SIC 3531)

Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.

Ipoteze (ilustrative, editoriale)

Rata fără risc
4,3 %
Prima de risc a pieței
5,0 %
Beta (implicit)
1,00
Costul capitalului propriu
9,3 %
Creștere terminală
2,5 %

Scorul pe factori

Profil neutru · Scor 74/100

FactorValoareScorPondere folosită
ROIC · Calitateindisponibilindisponibil—
Marja netă · Calitate15,2 %100 (față de colegi)10 %
Conversia profitului în FCF · Calitate95,3 %93 (pe interval fix)10 %
CAGR venituri 3 ani · Creștere4,4 %37 (pe interval fix)13 %
CAGR EPS 3 ani · Creștere14,2 %94 (pe interval fix)13 %
Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie1,4x52 (pe interval fix)7 %
P/E (TTM) · Evaluare21,7x80 (față de colegi)17 %
EV/EBITDA · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randament FCF · Evaluare4,5 %56 (pe interval fix)13 %
Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente4,3 %62 (pe interval fix)10 %
Rata de distribuire (FCF) · Randamente25,3 %100 (pe interval fix)7 %

Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

Grupele scorului

  • Bilanț și datorie· parțial52/100 · 1/3 factori cu valoare
  • Creștere65/100 · 2/2 factori cu valoare
  • Calitate97/100 · 2/3 factori cu valoare
  • Randamente77/100 · 2/2 factori cu valoare
  • Evaluare69/100 · 2/3 factori cu valoare

O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

Memo

CATERPILLAR INC (CAT). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-09-30.

Cifre calculate din situațiile financiare: venit 67,6 mld USD în 2025; creștere an/an 4,3 %; marjă netă 15,2 %; ROE 56,1 %.

Intervalul de valoare estimat este 667,10–1 033,69 USD pe acțiune (mediana a 1 metode, acord între metode: o singură metodă); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 885,29 USD, prețul de 553,64 USD lasă un potențial de 59,9 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de 37,5 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.

Scor olivLaw 74/100, încadrare metodologică: profil neutru (scorul, marja de siguranță și acordul metodelor împreună; nu o judecată despre prețul corect). Grupe evaluate parțial: balance. Nu este o recomandare de investiții.

Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

Ce susține teza

  • Marja netă: 15,2 %
  • Conversia profitului în FCF: 95,3 %
  • CAGR EPS 3 ani: 14,2 %
  • P/E (TTM): 21,7x
  • Rata de distribuire (FCF): 25,3 %
  • Prețul este sub intervalul de valoare estimat

Ce o infirmă

Niciun semnal în factorii calculați. Nu înseamnă absența riscurilor: factorii fără date nu au fost evaluați, iar riscurile de afacere (marje, stocuri, cerere) sunt în analiza din surse.

Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Datorie netă / EBITDA, Acoperirea dobânzilor, EV/EBITDA.

Față de mediana verticalei

Construction Machinery & Equip (SIC 3531) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 7 firme

Banda de mărime nu s-a aplicat: ar fi rămas prea puține firme; verticala conține și firme mult mai mici sau mai mari.

Multipli și rentabilitate față de mediană

P/E
21,7x
mediana verticalei 39,0x
sub mediană (−44,3 %)
EV/EBITDA
—
mediana verticalei 9,3x
P/S
3,3x
mediana verticalei 0,5x
peste mediană (+576,3 %)
P/B
11,8x
mediana verticalei 1,2x
peste mediană (+924,5 %)
ROE
56,1 %
mediana verticalei 3,8 %
peste mediană (+1.395,1 %)
Marja netă
15,2 %
mediana verticalei 1,1 %
peste mediană (+1.281,8 %)
Marja EBIT
18,3 %
mediana verticalei 4,0 %
peste mediană (+353,1 %)
Venituri an/an
4,3 %
mediana verticalei 8,1 %
sub mediană (−46,8 %)
Datorie netă/EBITDA
—
mediana verticalei 2,8x
Randament dividend
1,1 %
mediana verticalei 1,5 %
sub mediană (−26,0 %)

Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

Firmele verticalei

CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
CATCaterpillar Inc253,3 mld21,756,1 %15,2 %+4,3 %−3 % / +132 %
CNHCnh Industrial N.V.13,9 mld45,24,0 %1,7 %−8,8 %+19 % / +5 %
AEBIAebi Schmidt Holding AG859,1 mil39,03,6 %1,1 %+40,6 %−7 % / indisponibil
PLOWDouglas Dynamics, Inc849,9 mil13,322,2 %8,7 %+15,4 %+14 % / +35 %
ASTEAstec Industries, Inc.814,8 mil71,21,7 %0,7 %+8,1 %−20 % / +14 %
MTWThe Manitowoc Company, Inc.782,4 mil30,43,8 %1,1 %+2,9 %+92 % / +51 %
CMCOColumbus McKinnon Corporation478,2 mil—-30,8 %-19,6 %+23,9 %+1 % / −53 %
GENCGencor Industries, Inc.——6,9 %13,5 %+2,0 %+25 % / +12 %

Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru CAT din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

Prognoza motorului olivLaw

Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

Scenarii ilustrative

Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.

Pesimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
De bază
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Optimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Nimic nu se salvează.

Preț estimat (USD)

Preț estimatPesimistDe bazăOptimist
1 ani
331,47
Randament total -39 % · Pe an -39 %
586,05
Randament total 7 % · Pe an 7 %
882,80
Randament total 61 % · Pe an 61 %
3 ani
320,95
Randament total -39 % · Pe an -15 %
638,55
Randament total 19 % · Pe an 6 %
1.056,25
Randament total 95 % · Pe an 25 %
5 ani
310,75
Randament total -40 % · Pe an -10 %
695,76
Randament total 32 % · Pe an 6 %
1.263,77
Randament total 137 % · Pe an 19 %
Ce mută cel mai mult prețul la 3 ani
  • P/E la ieșire± 159,64
  • Marja netă± 111,75
  • Creșterea anuală a veniturilor± 91,83
  • Diluare anuală± 9,39

Analiză AI

Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 05 aug. 2026; de atunci au apărut 10-Q (04 nov. 2026), 8-K (29 oct. 2026 · rezultate).

Pe scurt

Caterpillar Inc. (CAT) este cel mai mare producător mondial de echipamente de construcții și minerit, motoare diesel și pe gaz, turbine industriale și locomotive, cu o rețea globală de dealeri și servicii financiare prin Cat Financial. În trimestrul al doilea din 2026, cifra de afaceri a atins 20,543 miliarde USD 2, în creștere cu 24% 2, iar marja operațională a fost de 20,9% 2. Compania a raportat pentru 2025 o cifră de afaceri de 67,589 miliarde USD 1, cu o marjă operațională mai mică, de 16,5% 1, în principal din cauza costurilor de producție și a tarifelor.

SWOT

Puncte tari

  • Caterpillar dispune de o gamă largă de produse și de tehnologie integrată proprie, cu o rețea globală de dealeri și de servicii financiare care sprijină vânzările 1.
  • Compania a raportat în al doilea trimestru din 2026 cea mai mare cifră de afaceri trimestrială din istoria sa, ceea ce indică puterea comenzilor și a portofoliului 3.
  • Cat Financial oferă finanțare integrată, ceea ce poate consolida fidelitatea clienților și vânzările echipamentelor 1.

Puncte slabe

  • Marja operațională pentru 2025 a scăzut față de anul precedent, din cauza costurilor de producție mai mari și a prețurilor realizate mai mici 1.
  • Compania depinde de cantități mari de oțel și de alte materii prime, iar creșterile de preț ale acestora afectează costurile 1.
  • Activitatea este ciclică și sensibilă la condițiile economice regionale, ceea ce poate face veniturile mai volatile 1.

Oportunități

  • Cererea pentru centre de date și generarea de energie ar putea deschide noi oportunități pentru segmentul Power & Energy 2.
  • Investițiile din infrastructură și extinderea capacității de producție ar putea crește volumele în a doua jumătate a anului 2026 2.
  • Creșterea cererii de cupru și aur ar putea stimula vânzările Resource Industries 1.

Amenințări

  • Tarifele vamale pot crește costurile și pot reduce competitivitatea produselor fabricate în anumite țări 1.
  • Concurenții regionali și producătorii cu programe de finanțare subvenționate pot pune presiune pe prețuri și cote de piață 1.
  • Instabilitatea politică și economică din anumite regiuni poate perturba activitatea și lanțurile de aprovizionare 1.

Riscuri

  • Sensibilitate la ciclul economicridicat

    Cererea pentru echipamente scade în perioadele de slăbire economică, a investițiilor guvernamentale sau a creditării, ceea ce ar putea reduce vânzările și ar putea duce la depreciere de active 1.

  • Tarife și politici comercialeridicat

    Noile tarife și schimbările acordurilor comerciale pot crește costurile de producție și pot limita accesul pe piețe, mai ales pentru produsele fabricate în anumite țări 1.

  • Lanțuri de aprovizionaremediu

    Întreruperi la furnizori, lipsa componentelor sau a forței de muncă pot limita capacitatea de a onora comenzile și pot crește costurile operaționale 1.

  • Presiune concurențială asupra prețurilormediu

    Strategiile agresive de preț ale concurenților sau o creștere neacceptată a prețurilor pot reduce cota de piață și marjele 1.

  • Risc financiar prin Cat Financialscăzut

    Activitatea de finanțare depinde de capacitatea dealerilor de a vinde și de costul fondurilor, iar condițiile economice pot afecta calitatea creditelor 1.

Teza de investiție

Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)

  • Comenzile puternice și backlogul în creștere sugerează că cererea din toate cele trei segmente principale ar putea susține vânzările în a doua jumătate a anului 2.
  • Cererea legată de centrele de date și de energie ar putea extinde pe termen mai lung baza de venituri a segmentului Power & Energy 2.
  • Dacă marjele se vor menține la nivelurile trimestriale recente, profitabilitatea ar putea fi susținută de volume mai mari și de prețuri favorabile 2.

Ce ar strica teza

  • Activitatea ciclică și sensibilitatea la dobânzi ar putea reduce cererea de echipamente dacă economia încetinește 1.
  • Impactul tarifelor și presiunea costurilor ar putea erodă marjele dacă măsurile de atenuare nu se concretizează 1.
  • Creșterea vânzărilor din trimestrul al doilea ar putea fi parțial efectul variațiilor stocurilor dealerilor, care nu reflectă neapărat cererea finală 2.

De urmărit

  • Evoluția vânzărilor și a marjelor pe segmente, comparativ cu ghidajul pentru 2026Q3 2026
  • Impactul efectiv al tarifelor și al măsurilor de atenuare asupra costurilor de producțieQ3 2026
  • Nivelul stocurilor de mașini ale dealerilor și evoluția cererii pentru utilizatorii finaliQ3 2026

Produse, piață și concurență

Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 05 aug. 2026; de atunci au apărut 10-Q (04 nov. 2026), 8-K (29 oct. 2026 · rezultate).

Afacerea

Caterpillar Inc. a fost înființată ca Caterpillar Tractor Co. în 1925 în California și reorganizată ca Caterpillar Inc. în 1986 în Delaware 1. Compania activează prin cinci segmente operaționale, dintre care patru sunt segmente raportabile: Power & Energy, Construction Industries, Resource Industries și Financial Products, la care se adaugă segmentul Other 1. Misiunea strategiei 2025 este «Solving our customers' toughest challenges», sprijinită de trei piloni de creștere: Commercial Excellence, Advanced Technology Leader și Transform How We Work 1.

Activitatea de bază cuprinde proiectarea, producția și comercializarea mașinilor de construcții, a echipamentelor pentru minerit, a motoarelor și a turbinelor, precum și a locomotivelor diesel-electrice 1. Financial Products, prin Cat Financial și Caterpillar Insurance Holdings Inc., oferă finanțare clienților și dealerilor pentru achiziția și leasingul echipamentelor 1. Sprijinul comercial este asigurat de una dintre cele mai mari rețele independente de dealeri din lume 1.

Piața în context

Caterpillar activează pe piețele de construcții, minerit, energie și transport, cu o piață globală în care concurența vine atât de la producători globali, cât și de la numeroși competitori regionali 1. Cererea din construcții este susținută în America de Nord de investițiile din infrastructură și din centre de date, iar în Europa se așteaptă stabilizare 1. În 2025, vânzările pe Asia/Pacific au scăzut cu 2% 1, iar în China se anticipează o creștere moderată pornind de la niveluri scăzute 2.

Cererea pentru energie legată de centrele de date și de inteligența artificială generativă sprijină segmentul Power & Energy 2. Segmentul Resource Industries depinde de prețurile materiilor prime, precum cuprul și aurul, care pot fluctua brusc 1. Compania arată că dealerii își pot modifica nivelul stocurilor, ceea ce influențează vânzările trimestriale 1.

Tendințe

  • Cererea pentru centre de datevânt din spate

    Creșterea consumului de energie pentru centre de date și AI generativă sprijină comenzile de motoare reciprocante și turbine ale Power & Energy 2. Dacă această cerere se va menține, ar putea susține creșterea segmentului în următoarele trimestre 2.

  • Infrastructura finanțată publicvânt din spate

    Fondurile din Infrastructure Investment and Jobs Act continuă să susțină construcțiile în America de Nord, cu fonduri rămase de cheltuit în următorii ani 2. Dacă aceste fonduri se vor epuiza mai repede, cererea de utilaje ar putea scădea 1.

  • Tarifele vamalevânt din față

    Tarifele suplimentare au crescut costurile de producție, iar pentru 2026 compania estimează un impact de aproximativ 2,6 miliarde USD 1. Dacă nu se aplică măsurile de atenuare planificate, impactul ar putea fi mai mare 1.

  • Prețurile materiilor prime și ale mărfurilormixt

    Mineritul și energia sunt sensibile la prețurile mărfurilor, care pot varia brusc, iar aceasta influențează decizia clienților de a investi 1. Creșterea prețurilor de cupru și aur ar putea stimula cererea din minerit, dar costurile de intrare pot apăsa asupra marjelor 2.

Poziția concurențială

Pe piața utilajelor de construcții, concurența este formată din câțiva competitori globali și numeroși producători regionali sau locali, cu accent pe preț, performanță și costul total de exploatare 1. Pe segmentul de motoare și energie, concurența provine de la câțiva mari competitori globali și de la multe firme mai mici, specializate pe game restrânse de produse 1.

Finanțarea echipamentelor este disputată de bănci și companii de leasing, precum și de finanțările oferite de producătorii concurenți, care folosesc programe cu dobânzi sub piață 1. Caterpillar răspunde prin programe comerciale comune cu dealerii, iar presiunea concurențială poate reduce cota de piață sau prețurile 1.

  • Komatsu Ltd.

    Producător japonez prezent în construcții și în minerit, cu competiție directă pe echipamente și pe segmentul subteran 1.

  • Deere & CompanyDE

    Prin divizia Construction & Forestry concurează la echipamente de construcții și de exploatare forestieră 1.

  • Cummins Inc.CMI

    Principal competitor în motoare reciprocante pentru energie, marină și petrol și gaze 1.

  • Volvo Construction Equipment

    Parte a Volvo Group, concurează în construcții și în mineritul de suprafață 1.

Știri și depuneri

Din presă

Ultima știre din arhiva noastră e din 02 nov. 2026; cea mai nouă depunere SEC e din 04 nov. 2026. Arhiva de presă vine din fluxurile RSS urmărite și nu acoperă neapărat ultimul eveniment — depunerile de alături da.

Depuneri SEC

  • Raport trimestrial04 nov. 2026
  • Raport curent29 oct. 2026
    Rezultate financiare · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
  • Raport curent15 oct. 2026
    Schimbări în conducere · Alte evenimente · Situații financiare și anexe
  • Raport curent01 sept. 2026
    Acord material · Obligație financiară nouă · Situații financiare și anexe
  • Raport trimestrial05 aug. 2026
  • Raport curent04 aug. 2026
    Rezultate financiare · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
  • Raport curent11 iun. 2026
    Vot al acționarilor · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
  • Raport curent30 apr. 2026
    Rezultate financiare · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe

Surse

  1. [1] Form 10-K, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / CAT · 13 feb. 2026
  2. [2] Form 10-Q, quarter ended 2026-06-30 · SEC / CAT · 05 aug. 2026
  3. [3] Form 8-K, results release (exhibit 99.1) · SEC / CAT · 04 aug. 2026

Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.

CAT (CAT): acțiune, rezultate, evaluare și prognoză · olivLaw