olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni SUA

Comcast Corporation CMCSA

Cable & Other Pay Television Services · SIC 4841 · Verticală: Cable & Other Pay Television Services (SIC 4841)

24,95USD+0,40 % · 1 ziÎnchidere 05 nov. 2026

Comcast este un grup media și tehnologie care combină conectivitatea (bandă largă, telefonie mobilă, televiziune prin cablu și Sky) cu conținutul (NBCUniversal, Peacock, Studios și parcuri Universal). În primele nouă luni din 2026 veniturile au rămas aproape stabile, în timp ce grupul pregătește separarea NBCUniversal și Sky într-o nouă companie, ceea ce ar putea schimba profilul investițiilor. Cifra de afaceri anuală din 2025 a fost de 123,7 miliarde USD.

La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Comcast Corporation (CMCSA) costa 24,95 USD (+0,40 % într-o zi), cu capitalizare 51,5 mld USD, P/E 7,9 pe un EPS diluat de 3,16 USD în ultimele 12 luni, randament al dividendului 5,29 %, beta 0,45, interval pe 52 de săptămâni 20,66–32,48 USD. Ultimul trimestru raportat (T3 2026): venituri de 29,3 mld USD (−6,1 % an/an), profit net de 3,4 mld USD (+3,5 % an/an), EPS diluat 0,97 USD.

Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
51,5 mld USD
acțiuni la 31 dec. 2009
P/E (TTM)
7,9
EPS diluat TTM 3,16 · TTM până la 30 sept. 2026
E/P (TTM)
12,65 %
TTM până la 30 sept. 2026
Randament dividend
5,29 %
DPS 12 luni 1,32
Beta (2 ani)
0,45
Volatilitate (1 an) 33 %
Interval 52 săpt.
20,6632,48

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
69,1
puternic (55–70)
Bollinger (20, 2)
19,93 – 24,78
peste banda superioară · %B 1,03 · lățimea benzii 21,7 %
SMA 50 / 200
23,18 / 26,00
tendință mixtă
MACD (12, 26, 9)
0,44 / 0,02
MACD peste semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaS&P 500Față de S&P 500Mediana verticalei
1 lună+15,7 %−5,9 %+21,7 pp—
3 luni−0,9 %−4,6 %+3,7 pp—
6 luni−4,9 %+0,2 %−5,1 pp—
De la început de an−10,9 %+7,4 %−18,4 pp—
1 an−4,7 %+8,2 %−12,9 pp−12,9 %
3 ani−37,3 %+68,4 %−105,7 pp−3,0 %
5 ani−50,6 %+56,5 %−107,2 pp—
Scădere maximă (1 an)
−36,4 %
11 feb. 2026 → 09 oct. 2026
Scădere maximă (5 ani)
−59,3 %
10 nov. 2021 → 09 oct. 2026
Creștere anuală compusă (5 ani)
−13,2 %
S&P 500 +9,4 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Ultimul trimestru: Q3 2026 · 30 sept. 2026

Venituri
29,3 mld USD
−6,1 % an/an
Profit net
3,4 mld USD
+3,5 % an/an
EPS diluat
0,97
+7,8 % an/an
netă / operațională
11,8 % / 18,2 %

Marje trimestriale

Situații trimestriale · USD

ExercițiuQ4 '24Q1 '25Q2 '25Q3 '25Q4 '25Q1 '26Q2 '26Q3 '26
Venituri31,9 mld29,9 mld30,3 mld31,2 mld32,3 mld31,5 mld29,9 mld29,3 mld
Profit operațional5,0 mld5,7 mld6,0 mld5,5 mld3,5 mld4,1 mld5,2 mld5,3 mld
Amortizare și depreciere3,8 mld3,8 mld4,2 mld ≈4,0 mld ≈4,2 mld3,9 mld3,7 mld ≈3,7 mld ≈
Cheltuieli cu dobânzile1,1 mld1,1 mld1,1 mld1,1 mld1,1 mld1,1 mld1,1 mld962,0 mil
Profit înainte de impozit3,6 mld4,5 mld14,6 mld4,5 mld2,2 mld2,7 mld4,6 mld4,4 mld
Impozit pe profit-1,1 mld1,2 mld3,6 mld1,2 mld89,0 mil706,0 mil1,2 mld1,1 mld
Profit net4,8 mld3,4 mld11,1 mld3,3 mld2,2 mld2,2 mld3,5 mld3,4 mld
EPS diluat1,24 ≈0,892,980,900,60 ≈0,600,990,97
Flux de numerar operațional8,1 mld8,3 mld7,8 mld ≈8,7 mld ≈8,8 mld6,9 mld8,1 mld ≈7,9 mld ≈
Investiții (capex)3,9 mld2,3 mld2,7 mld ≈3,1 mld ≈3,7 mld2,4 mld2,9 mld ≈3,1 mld ≈
Dividende plătite1,2 mld1,2 mld1,2 mld ≈1,2 mld ≈1,2 mld1,2 mld1,2 mld ≈1,2 mld ≈
Răscumpărări de acțiuni2,2 mld2,2 mld1,8 mld ≈1,6 mld ≈1,5 mld1,5 mld1,0 mld ≈10,0 mil ≈

≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)

E/P în timp

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

P/E-ul de azi e la percentila 20 din propriul istoric de 44 trimestre (min 4,9, mediană 12,7, max 27,4; doar trimestrele cu profit).

Exerciții anuale

Exercițiu20182019202020212022202320242025
Venituri94,5 mld108,9 mld103,6 mld116,4 mld121,4 mld121,6 mld123,7 mld123,7 mld
Venituri an/an+11,1 %+15,3 %−4,9 %+12,4 %+4,3 %+0,1 %+1,8 %−0,0 %
Profit net11,7 mld13,1 mld10,5 mld14,2 mld5,4 mld15,4 mld16,2 mld20,0 mld
Profit net an/an−48,4 %+11,3 %−19,3 %+34,4 %−62,1 %+186,6 %+5,2 %+23,5 %
EPS diluat2,532,832,283,041,213,714,145,39
EPS diluat an/an−46,7 %+11,9 %−19,4 %+33,3 %−60,2 %+206,6 %+11,6 %+30,2 %
netă %12,4 %12,0 %10,2 %12,2 %4,4 %12,7 %13,1 %16,2 %
Flux de numerar liber14,5 mld15,7 mld15,6 mld20,0 mld15,8 mld16,3 mld15,5 mld21,9 mld

Rezultate raportate vs așteptări

Se încarcă…

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025

Numerar
9,5 mld USD
Datorie financiară
6,0 mld USD
Datorie netă
-3,5 mld USD
Capitaluri proprii
97,2 mld USD
Active totale
272,6 mld USD
Datorie / capitaluri
0,06x
Lichiditate curentă
0,88x
ROE
21,8 %
ROA
7,4 %
Marja FCF
17,7 %

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (USD)

Marje

Cont de profit și pierdere · USD

Venituri
2023
121,6 mld
2024
123,7 mld
2025
123,7 mld

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

Profit operațional
2023
23,3 mld
2024
23,3 mld
2025
20,7 mld

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

Amortizare și depreciere
2023
14,3 mld
2024
14,8 mld
2025
16,2 mld

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

EBITDA
2023
37,7 mld ≈
2024
38,1 mld ≈
2025
36,9 mld ≈

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026derivat

Cheltuieli cu dobânzile
2023
4,1 mld
2024
4,1 mld
2025
4,4 mld

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

Profit înainte de impozit
2023
20,5 mld
2024
18,7 mld
2025
25,8 mld

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

Impozit pe profit
2023
5,4 mld
2024
2,8 mld
2025
6,1 mld

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

Profit net
2023
15,4 mld
2024
16,2 mld
2025
20,0 mld

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

EPS diluat
2023
3,71
2024
4,14
2025
5,39

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

Media ponderată diluată a acțiunilor
2023
4,1 mld
2024
3,9 mld
2025
3,7 mld

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

Dividend pe acțiune
2023
1,16
2024
1,24
2025
1,32

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

Bilanț · USD

Numerar
2023
6,2 mld
2024
7,3 mld
2025
9,5 mld

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

Creanțe
2023
13,8 mld
2024
13,7 mld
2025
13,9 mld

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

Active curente
2023
24,0 mld
2024
26,8 mld
2025
29,6 mld

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

Imobilizări corporale nete
2023
59,7 mld
2024
62,5 mld
2025
65,7 mld

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

Fond comercial
2023
59,3 mld
2024
58,2 mld
2025
61,5 mld

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

Active totale
2023
264,8 mld
2024
266,2 mld
2025
272,6 mld

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

Datorii comerciale
2023
12,4 mld
2024
11,3 mld
2025
11,1 mld

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

Datorie pe termen scurt
2023
2,1 mld
2024
4,9 mld
2025
6,0 mld

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

Datorii curente
2023
40,2 mld
2024
39,6 mld
2025
33,5 mld

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

Capital propriu
2023
83,2 mld
2024
86,0 mld
2025
97,2 mld

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

Fluxuri de numerar · USD

Flux de numerar operațional
2023
28,5 mld
2024
27,7 mld
2025
33,6 mld

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

Investiții (capex)
2023
12,2 mld
2024
12,2 mld
2025
11,8 mld

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

Flux de numerar liber
2023
16,3 mld ≈
2024
15,5 mld ≈
2025
21,9 mld ≈

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026derivat

Flux de numerar din investiții
2023
-7,2 mld
2024
-15,7 mld
2025
-16,2 mld

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

Flux de numerar din finanțare
2023
-19,9 mld
2024
-10,9 mld
2025
-14,3 mld

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

Dividende plătite
2023
4,8 mld
2024
4,8 mld
2025
4,9 mld

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

Răscumpărări de acțiuni
2023
11,3 mld
2024
9,1 mld
2025
7,2 mld

SEC (XBRL)· 03 feb. 2026verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
-0,0 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR venituri 3 ani
0,6 %
calculat olivLawFY 2022 → FY 2025
CAGR venituri 5 ani
3,6 %
calculat olivLawFY 2020 → FY 2025
Creșterea EBIT (an/an)
-11,3 %
calculat olivLawFY 2025
Creșterea profitului net (an/an)
23,5 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR profit net 3 ani
55,0 %
calculat olivLawFY 2022 → FY 2025
CAGR profit net 5 ani
13,7 %
calculat olivLawFY 2020 → FY 2025
Creșterea EPS (an/an)
30,2 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR EPS 3 ani
64,5 %
calculat olivLawFY 2022 → FY 2025
CAGR EPS 5 ani
18,8 %
calculat olivLawFY 2020 → FY 2025
Creșterea FCF (an/an)
41,3 %
calculat olivLawFY 2025

Profitabilitate

Marja brută
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja EBITDA
27,3 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Marja EBIT
14,7 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Marja netă
9,2 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Marja FCF
16,0 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026

Randamente

ROE
11,9 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
ROA
4,3 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
ROIC
15,5 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
ROCE
8,0 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Rata de distribuire (EPS)
41,8 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Rata de distribuire (FCF)
24,5 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026

Bilanț și datorie

Datoria netă
-4,0 mld USD
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
Datorie netă / EBITDA
-0,1x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Datorie / capital propriu
0,0x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
Acoperirea dobânzilor
4,3x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026

Lichiditate

Lichiditatea curentă
0,8x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
Lichiditatea rapidă
indisponibil
lipsesc date de intrare
Lichiditatea imediată
0,2x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026

Numerar

Fluxul de numerar operațional
31,7 mld USD
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Investiții (capex)
12,1 mld USD
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Fluxul de numerar liber
19,7 mld USD
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Conversia profitului în FCF
173,8 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Conversia EBITDA în numerar
94,6 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
40 zile
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Zile de stoc (DIO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Zile de plată (DPO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Ciclul de conversie a numerarului
indisponibil
lipsesc date de intrare

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
51,5 mld USD
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
Valoarea întreprinderii (EV)
47,4 mld USD
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
Capitalizare / profit net TTM
4,5x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
P/E (TTM)
7,9x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Randamentul profitului
12,6 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
P/B
0,6x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
P/S
0,4x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
EV/EBITDA
1,4x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
EV/EBIT
2,6x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
EV/Venit
0,4x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
P/FCF
2,6x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Randament FCF
38,2 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Randamentul dividendului
5,3 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Randamentul distribuirilor către acționari
17,2 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026

1 indicatori care nu se aplică sectorului.

Evaluare

Încadrare olivLaw

Profil neutru

Scor: 75 / 100

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

24,95 USD

05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: 51,5 mld USD

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
51,5 mld USD
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
P/E (TTM)
7,9x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
P/B
0,6x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
EV/EBITDA
1,4x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
ROE
11,9 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Marja netă
9,2 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
-0,0 %
calculat olivLawFY 2025
Randamentul dividendului
5,3 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026

Acoperire și prospețime

28/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2025
Ultima perioadă raportată: 30 sept. 2026
Data ultimului bilanț: 30 sept. 2026
Numărul de acțiuni (coperta ultimei depuneri), la: 31 dec. 2009
Sursă: SEC (XBRL)publicat 22 oct. 2026
verificat 2650derivat 198

Scorul pe grupe

  • Calitate77
  • Creștere53
  • Bilanț și datorie60
  • Randamente100
  • Evaluare88

Interval de valoare estimat

Jos
56,61
USD pe acțiune
Mijloc
69,23
USD pe acțiune
Sus
131,16
USD pe acțiune
Preț: 24,95 USD
Prețul este sub interval
Potențial până la valoarea centrală: 177,5 % (valoare / preț − 1)
Marja de siguranță: 64,0 % (1 − preț / valoare)
Acord între metode: scăzut · 4 metode folosite · 3 baze independente

Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 13,69 – 280,89 USD.

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Intervalele metodelor (USD pe acțiune)

— — Mijloc · ▏ Preț

Metode de evaluare

  • DCF (flux de numerar actualizat)140,83 – 216,57 (Mijloc 170,03)
    WACC 9,0 % · FCFF de pornire 23,0 mld USD · ponderea valorii terminale în EV 73 %
    Sensibilitatea WACC × g dă limitele metodei; nu sunt probabilități.
    DCF invers: nicio creștere între −30 % și +40 % nu justifică prețul
  • Colegi: EV/EBITDA95,87 – 280,89 (Mijloc 98,75)
    3 firme folosite · multiplul median 6,0x · quartile 5,8x – 17,2x
    CHTR, PAAI, WBD
  • Colegi: P/E13,69 – 45,74 (Mijloc 39,72)
    5 firme folosite · multiplul median 12,6x · quartile 4,3x – 14,5x
    ADEA, CCZ, CHTR, GLIBA, PAAI
  • Dividende actualizate (DDM)17,35 – 23,33 (Mijloc 19,90)
Comparațiile pe multipli folosesc verticala SIC: Cable & Other Pay Television Services (SIC 4841)

Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.

Ipoteze (ilustrative, editoriale)

Rata fără risc
4,3 %
Prima de risc a pieței
5,0 %
Beta (implicit)
1,00
Costul capitalului propriu
9,3 %
Creștere terminală
2,5 %

Scorul pe factori

Profil neutru · Scor 75/100

FactorValoareScorPondere folosită
ROIC · Calitate15,5 %72 (față de colegi)10 %
Marja netă · Calitate9,2 %63 (față de colegi)6 %
Conversia profitului în FCF · Calitate173,8 %100 (pe interval fix)6 %
CAGR venituri 3 ani · Creștere0,6 %5 (pe interval fix)8 %
CAGR EPS 3 ani · Creștere64,5 %100 (pe interval fix)8 %
Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie-0,1x94 (față de colegi)10 %
Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie4,3x43 (pe interval fix)6 %
Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie0,8x2 (pe interval fix)4 %
P/E (TTM) · Evaluare7,9x67 (față de colegi)10 %
EV/EBITDA · Evaluare1,4x100 (pe interval fix)10 %
Randament FCF · Evaluare38,2 %100 (pe interval fix)8 %
Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente17,2 %100 (pe interval fix)6 %
Rata de distribuire (FCF) · Randamente24,5 %100 (pe interval fix)4 %

Grupele scorului

  • Bilanț și datorie60/100 · 3/3 factori cu valoare
  • Creștere53/100 · 2/2 factori cu valoare
  • Calitate77/100 · 3/3 factori cu valoare
  • Randamente100/100 · 2/2 factori cu valoare
  • Evaluare88/100 · 3/3 factori cu valoare

Memo

COMCAST CORPORATION (CMCSA). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-09-30.

Cifre calculate din situațiile financiare: venit 123,7 mld USD în 2025; creștere an/an -0,0 %; marjă netă 9,2 %; ROE 11,9 %; datorie netă/EBITDA -0,1x.

Intervalul de valoare estimat este 56,61–131,16 USD pe acțiune (mediana a 4 metode, acord între metode: scăzut); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 69,23 USD, prețul de 24,95 USD lasă un potențial de 177,5 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de 64,0 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.

Scor olivLaw 75/100, încadrare metodologică: profil neutru (scorul, marja de siguranță și acordul metodelor împreună; nu o judecată despre prețul corect). Nu este o recomandare de investiții.

Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

Ce susține teza

  • ROIC: 15,5 %
  • Conversia profitului în FCF: 173,8 %
  • CAGR EPS 3 ani: 64,5 %
  • Datorie netă / EBITDA: -0,1x
  • EV/EBITDA: 1,4x
  • Randament FCF: 38,2 %
  • Randamentul distribuirilor către acționari: 17,2 %
  • Rata de distribuire (FCF): 24,5 %
  • Prețul este sub intervalul de valoare estimat

Ce o infirmă

  • CAGR venituri 3 ani: 0,6 %
  • Lichiditatea curentă: 0,8x
  • Metodele de evaluare diverg

Față de mediana verticalei

Cable & Other Pay Television Services (SIC 4841) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 12 firme

Banda de mărime nu s-a aplicat: ar fi rămas prea puține firme; verticala conține și firme mult mai mici sau mai mari.

Multipli și rentabilitate față de mediană

P/E
7,9x
mediana verticalei 13,5x
sub mediană (−41,6 %)
EV/EBITDA
1,4x
mediana verticalei 6,0x
sub mediană (−76,2 %)
P/S
0,4x
mediana verticalei 1,4x
sub mediană (−69,9 %)
P/B
0,6x
mediana verticalei 2,9x
sub mediană (−80,7 %)
ROE
11,9 %
mediana verticalei 4,9 %
peste mediană (+143,4 %)
Marja netă
9,2 %
mediana verticalei 8,2 %
peste mediană (+12,1 %)
Marja EBIT
14,7 %
mediana verticalei 13,2 %
peste mediană (+11,8 %)
Venituri an/an
-0,0 %
mediana verticalei 1,5 %
sub mediană (−101,3 %)
Datorie netă/EBITDA
-0,1x
mediana verticalei 4,4x
sub mediană (−102,8 %)
Randament dividend
5,3 %
mediana verticalei 2,1 %
peste mediană (+149,8 %)

Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

Firmele verticalei

CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
WBDWarner Bros. Discovery, Inc.77,7 mld—-9,2 %-8,8 %−5,1 %indisponibil / indisponibil
CHTRCharter Communications, Inc.34,1 mld3,329,7 %9,1 %−0,6 %−37 % / −69 %
ROKURoku, Inc.23,7 mld47,518,2 %9,3 %+15,2 %+66 % / +54 %
ADEAAdeia Inc.1,6 mld14,525,9 %25,0 %+17,9 %+20 % / +61 %
PAAIThe Arena Group Holdings, Inc.39,5 mil4,3—9,3 %+698,2 %−80 % / −64 %
CABOCable One, Inc.29,3 mil—-233,1 %-112,2 %−4,9 %−96 % / −99 %
GLIBALiberty Capital Corp—12,64,9 %7,4 %+3,0 %−26 % / indisponibil
LBTYALiberty Global Ltd.——-22,3 %-44,4 %+12,4 %−15 % / +18 %
CCZComcast Corporation—19,711,9 %9,2 %−0,0 %−1 % / +15 %
RCIRogers Communications Inc.——49,0 %31,8 %+5,4 %−13 % / −21 %
AMCXAMC Global Media Inc.——-2,1 %-0,9 %−4,5 %−5 % / −45 %
LILALiberty Latin America Ltd.——-32,1 %-3,9 %−0,1 %+51 % / +94 %

Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru CMCSA din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

Prognoza motorului olivLaw

Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

Scenarii ilustrative

Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.

Pesimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
De bază
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Optimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Nimic nu se salvează.

Preț estimat (USD)

Preț estimatPesimistDe bazăOptimist
1 ani
24,63
Randament total 6 % · Pe an 6 %
43,63
Randament total 84 % · Pe an 84 %
65,84
Randament total 175 % · Pe an 175 %
3 ani
22,08
Randament total 8 % · Pe an 3 %
44,18
Randament total 105 % · Pe an 27 %
73,45
Randament total 230 % · Pe an 49 %
5 ani
19,79
Randament total 11 % · Pe an 2 %
44,73
Randament total 126 % · Pe an 18 %
81,94
Randament total 291 % · Pe an 31 %
Ce mută cel mai mult prețul la 3 ani
  • P/E la ieșire± 11,04
  • Marja netă± 7,73
  • Creșterea anuală a veniturilor± 6,59
  • Diluare anuală± 0,65

Analiză AI

Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

Pe scurt

Comcast este un grup media și tehnologie care combină conectivitatea (bandă largă, telefonie mobilă, televiziune prin cablu și Sky) cu conținutul (NBCUniversal, Peacock, Studios și parcuri Universal). În primele nouă luni din 2026 veniturile au rămas aproape stabile, în timp ce grupul pregătește separarea NBCUniversal și Sky într-o nouă companie, ceea ce ar putea schimba profilul investițiilor 12. Cifra de afaceri anuală din 2025 a fost de 123,7 miliarde USD 1.

SWOT

Puncte tari

  • Grupul are o bază largă de clienți de conectivitate și o rețea HFC extinsă, ceea ce îi oferă un avantaj în distribuție. Liniile mobile și serviciile premium cresc constant, iar Business Services Connectivity păstrează marje ridicate.
  • Portofoliul de conținut include NBC, Universal, Peacock și Sky, ceea ce permite integrarea între producție, distribuție și parcuri tematice. Succesul filmelor Universal și creșterea Peacock sunt exemple concrete.
  • Grupul generează un flux de numerar liber ridicat și a reușit să își mențină capacitatea de investiții, chiar și în perioade de volatilitate.

Puncte slabe

  • Numărul de clienți de bandă largă și de televiziune scade, iar veniturile din video sunt în declin continuu. Această slăbiciune afectează întregul model de abonamente.
  • Costurile cu programele TV rămân cea mai mare cheltuială a segmentului rezidențial, iar capacitatea de a le compensa prin prețuri este limitată.
  • Parcurile tematice și segmentul de conținut sunt sensibile la ciclurile economice, ceea ce poate duce la fluctuații ale veniturilor și EBITDA-ului.

Oportunități

  • Oferta enterprise și soluțiile de securitate cibernetică ar putea crește veniturile din Business Services, unde marjele sunt ridicate.
  • Extinderea fibrei optice și a planurilor mobile premium ar putea genera venituri suplimentare pe fiecare client.
  • Separarea NBCUniversal și Sky ar putea permite fiecărei companii să își urmeze propria strategie de creștere, cu mai multă flexibilitate financiară.

Amenințări

  • Competiția din partea furnizorilor de streaming și a platformelor sociale ar putea reduce audiența și publicitatea pe canalele liniare.
  • Operatorii de telefonie fixă cu fibră și furnizorii de internet prin satelit ar putea încetini creșterea bazei de clienți de bandă largă.
  • Negocierea drepturilor sportive și a contractelor de programe poate ajunge la costuri ridicate, fără garanția că veniturile le vor acoperi.

Riscuri

  • Pierderea clienților de televiziune și bandă largăridicat

    Scăderea continuă a numărului de clienți poate reduce veniturile din abonamente și poate afecta profitabilitatea segmentului rezidențial.

  • Presiunea costurilor de programareridicat

    Costurile pentru conținut și retransmisie cresc pe abonat, iar dacă nu pot fi compensate prin tarife, marjele s-ar putea diminua.

  • Riscuri legate de separarea companiilormediu

    Separarea NBCUniversal și Sky ar putea implica costuri de tranziție și incertitudini privind termenele, iar nu există certitudinea că va avea loc.

  • Scăderea cererii pentru parcuri și publicitatemediu

    Parcurile tematice și publicitatea sunt sensibile la ciclurile economice, ceea ce poate duce la o scădere a veniturilor în perioade dificile.

  • Reglementare și finanțări publicescăzut

    Programele de subvenționare a băncii largi și reglementările pot impune constrângeri operaționale și pot aduce noi competitori în zonele deservite.

Teza de investiție

Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)

  • Dacă Peacock și Studios își mențin creșterea, grupul ar putea compensa declinul din televiziunea liniară cu venituri din streaming și din producție.
  • Creșterea liniilor mobile și a planurilor premium ar putea sprijini veniturile rezidențiale pe termen mediu.
  • Segmentul Business Services, cu marje ridicate și creștere constantă, ar putea deveni un motor important al profitabilității.

Ce ar strica teza

  • Dacă pierderile de clienți de bandă largă și video continuă, veniturile din segmentul rezidențial ar putea scădea mai mult decât se estimează.
  • Costurile ridicate pentru drepturi sportive și conținut ar putea diminua marjele, mai ales dacă veniturile nu cresc în aceeași măsură.
  • Separarea companiilor ar putea genera costuri suplimentare și ar putea deruta investitorii pe termen scurt.

De urmărit

  • Evoluția numărului de clienți de bandă largă și video în segmentul rezidențialQ4 2026
  • Stadiul separării NBCUniversal și Sky și eventualele modificări ale calendarului2027
  • Evoluția EBITDA-ului Peacock și a numărului de abonați plătițiQ4 2026

Produse, piață și concurență

Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

Afacerea

Comcast își organizează activitatea în două linii principale: Connectivity & Platforms, care cuprinde serviciile de bandă largă, mobile, video și voce în Statele Unite, Regatul Unit și Italia, și Content & Experiences, care cuprinde producția și distribuția de divertisment, sport și știri, precum și parcurile tematice 1. În 2025 Connectivity & Platforms a avut venituri de 80,9 miliarde USD, iar EBITDA ajustat total a fost de 37,4 miliarde USD 1. La 2 ianuarie 2026 a fost finalizată separarea Versant, o companie independentă ce a preluat mai multe canale de cablu 1.

Structura de raportare arată o dependență tot mai mare de segmentele de conținut: Peacock a atins în trimestrul trei din 2026 un EBITDA pozitiv de 261 de milioane USD, iar Universal a depășit 5 miliarde USD încasări globale la box-office în 2026 3. Pentru a strânge detaliile contabile, cititorul ar putea compara aceste cifre cu raportările trimestriale ulterioare, deoarece situația grupului s-a schimbat din cauza vânzării operațiunilor Sky din Germania 2.

Piața în context

Piața de conectivitate din Statele Unite este tot mai competitivă, cu operatori de telefonie fixă care extind fibra optică, cu operatori mobili care oferă internet fix wireless și cu furnizori de internet prin satelit 1. Pe piața de conținut, concurența vine din serviciile de streaming direct către consumatori, din platformele sociale și din tehnologii de producție automată de conținut 1. Pe piața de publicitate, fluxul se mută către canalele digitale, ceea ce ar putea reduce încasările din televiziunea liniară 1.

Numărul de clienți de bandă largă din Statele Unite a scăzut la 28,3 milioane la sfârșitul trimestrului trei din 2026, în timp ce liniile mobile au crescut la 10,6 milioane 3. Dacă tendința de migrare de la televiziunea prin cablu la streaming se menține, cererea pentru pachetele tradiționale ar putea continua să scadă 1.

Tendințe

  • Presiunea competitivă asupra prețurilormixt

    Competitorii oferă pachete și bundle-uri agresive, iar Comcast a simplificat prețurile de bandă largă și a oferit linii mobile gratuite pentru un an, ceea ce a redus veniturile medii pe client 1. Pe termen scurt aceasta ar putea afecta marjele.

  • Separarea NBCUniversal și Skymixt

    Grupul a anunțat în iunie 2026 intenția de a separa NBCUniversal și Sky prin spin-off, cu finalizare așteptată la jumătatea anului 2027 2. Dacă separarea se produce, cele două companii ar putea urma strategii independente.

Poziția concurențială

În broadband concurează operatorii de telefonie fixă cu fibră optică, cum sunt AT&T, Lumen și Verizon, precum și operatorii mobili cu internet fix wireless, cum sunt AT&T, T-Mobile și Verizon 1. În video concurează furnizorii de streaming direct către consumatori și agregatorii, iar în conținut concurența vine din platforme sociale și din alți producători 1.

Concurența se intensifică și prin cooperarea dintre competitori, care pot oferi pachete combinate, abonamente la streaming gratuite sau planuri de date nelimitate 1. Companiile cu resurse mai mari și reglementare mai ușoară ar putea avea avantaje de preț 1.

  • AT&TT

    Operator de telefonie fixă și mobilă care extinde rețeaua de fibră optică în zonele unde Comcast oferă servicii.

  • VerizonVZ

    Operator mobil și furnizor de fibră optică, care este și partener MVNO pentru serviciile mobile Comcast.

  • T-Mobile USTMUS

    Operator mobil care oferă internet fix wireless și care va furniza rețea pentru clienții de business Comcast din 2026.

  • Lumen TechnologiesLUMN

    Operator de telecomunicații cu rețele de fibră optică, care concurează cu Comcast Business.

Știri și depuneri

Din presă

Depuneri SEC

Surse

  1. [1] Form 10-K, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / Comcast Corporation · 03 feb. 2026
  2. [2] Form 10-Q, quarter ended 2026-09-30 · SEC / Comcast Corporation · 22 oct. 2026
  3. [3] Form 8-K, results release (exhibit 99.1) · SEC / Comcast Corporation · 22 oct. 2026

Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.