olivLaw · Cercetare acțiuni Europa
Liven AS LVN1T.TL
Estonia · Nasdaq Tallinn · ISIN EE3100003112 · Verticală: Companii listate din Estonia
Liven AS este un dezvoltator imobiliar din Tallinn care construiește și vinde locuințe și spații comerciale, în principal în Tallinn și în jurul lui. În 2024 a semnat un număr record de contracte preliminare de vânzare, dar veniturile și profitul au rămas modeste, pe fondul unei piețe slabe și al unei concurențe intense, ceea ce face ca evoluția vânzărilor de anul acesta să fie esențială.
La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Liven AS (LVN1T.TL) costa 3,22 EUR (−0,62 % într-o zi), cu capitalizare 38,2 mil EUR, P/E 70,0 pe un EPS diluat de 0,05 EUR în ultimele 12 luni, randament al dividendului 1,66 %, interval pe 52 de săptămâni 3,22–3,98 EUR.
Date la · analiza AI din · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 29,5
- supravândut (≤ 30)
- Bollinger (20, 2)
- 3,22 – 3,46
- sub banda inferioară · %B -0,01 · lățimea benzii 7,0 %
- SMA 50 / 200
- 3,43 / indisponibil
- MACD (12, 26, 9)
- -0,05 / -0,05
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | EURO STOXX 50 | Față de EURO STOXX 50 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −7,2 % | +0,4 % | −7,6 pp | — |
| 3 luni | −9,6 % | −3,3 % | −6,3 pp | — |
| 6 luni | indisponibil | +4,0 % | indisponibil | — |
| De la început de an | indisponibil | +8,1 % | indisponibil | — |
| 1 an | indisponibil | +10,7 % | indisponibil | −7,5 % |
| 3 ani | indisponibil | +50,1 % | indisponibil | −10,3 % |
| 5 ani | indisponibil | +43,6 % | indisponibil | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2023 | 2024 |
|---|---|---|
| Venituri | 35,8 mil | 27,3 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | −23,8 % |
| Profit net | 775,0 mii | 558,0 mii |
| Profit net an/an | indisponibil | −28,0 % |
| EPS diluat | 0,06 | 0,05 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | −28,1 % |
| netă % | 2,2 % | 2,0 % |
| Flux de numerar liber | indisponibil | indisponibil |
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2024 · 31 dec. 2024
- Numerar
- 5,9 mil EUR
- Datorie financiară
- 47,3 mil EUR
- Datorie netă
- 41,4 mil EUR
- Capitaluri proprii
- 18,2 mil EUR
- Active totale
- 78,3 mil EUR
- Datorie / capitaluri
- 2,59x
- Lichiditate curentă
- 4,25x
- ROE
- 3,1 %
- ROA
- 0,8 %
- Marja FCF
- indisponibil
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (EUR)
Marje
Cont de profit și pierdere · EUR
| Linie | 2023 | 2024 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Venituri | 35,8 mil | 27,3 mil | esef· 21 mai 2025verificat |
| Costul vânzărilor | 32,7 mil | 23,4 mil | esef· 21 mai 2025verificat |
| Profit brut | 3,1 mil | 3,8 mil | esef· 21 mai 2025verificat |
| Profit operațional | 868,0 mii | 1,3 mil | esef· 21 mai 2025verificat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 6,0 mii | 647,0 mii | esef· 21 mai 2025verificat |
| Profit înainte de impozit | 879,0 mii | 719,0 mii | esef· 21 mai 2025verificat |
| Impozit pe profit | 104,0 mii | 162,0 mii | esef· 21 mai 2025verificat |
| Profit net | 775,0 mii | 558,0 mii | esef· 21 mai 2025verificat |
| EPS diluat | 0,06 | 0,05 | esef· 21 mai 2025verificat |
| Dividend pe acțiune | 0,04 | 0,05 | esef· 21 mai 2025derivat |
Bilanț · EUR
| Linie | 2023 | 2024 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Numerar | 3,7 mil | 5,9 mil | esef· 21 mai 2025verificat |
| Creanțe | 1,3 mil | 1,3 mil | esef· 21 mai 2025verificat |
| Stocuri | 62,1 mil | 67,9 mil | esef· 21 mai 2025verificat |
| Active curente | 67,5 mil | 75,5 mil | esef· 21 mai 2025verificat |
| Imobilizări corporale nete | 388,0 mii | 423,0 mii | esef· 21 mai 2025verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 296,0 mii | 401,0 mii | esef· 21 mai 2025verificat |
| Active totale | 68,6 mil | 78,3 mil | esef· 21 mai 2025verificat |
| Datorii comerciale | 9,1 mil | 11,2 mil | esef· 21 mai 2025verificat |
| Datorie pe termen scurt | 17,1 mil | 6,4 mil | esef· 21 mai 2025verificat |
| Datorie pe termen lung | 21,3 mil | 40,9 mil | esef· 21 mai 2025verificat |
| Datorii curente | 28,6 mil | 17,7 mil | esef· 21 mai 2025verificat |
| Datorii totale | 50,4 mil | 60,1 mil | esef· 21 mai 2025verificat |
| Capital propriu | 18,1 mil | 18,2 mil | esef· 21 mai 2025verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | 11,7 mil | 11,9 mil | esef· 21 mai 2025derivat |
Fluxuri de numerar · EUR
| Linie | 2023 | 2024 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -1,1 mil | 449,0 mii | esef· 21 mai 2025verificat |
| Flux de numerar din investiții | -397,0 mii | -148,0 mii | esef· 21 mai 2025verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 1,6 mil | 1,9 mil | esef· 21 mai 2025verificat |
| Dividende plătite | 416,0 mii | 635,0 mii | esef· 21 mai 2025verificat |
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- acoperirea ponderilor scorului: 43,8 % din minimum 60 %
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 38,2 mil EUR
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Datele sunt mai vechi decât pragul de prospețime.
Scorul pe grupe
44 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 0,26 – 0,99 EUR.
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Intervalele metodelor (EUR pe acțiune)
— — Mijloc · ▏ Preț
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: P/E0,26 – 0,70 (Mijloc 0,43)6 firme folosite · multiplul median 9,4x · quartile 5,7x – 15,2xHPR1T.TL, NCN1T.TL, PRF1T.TL, SFG1T.TL, TSM1T.TL, TVE1T.TL
- Dividende actualizate (DDM)0,73 – 0,99 (Mijloc 0,84)
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 3,0 %
- Prima de risc a pieței
- 5,5 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 8,5 %
- Creștere terminală
- 2,0 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 43,8 % din minimum 60 %
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | 1,8 % | 25 (față de colegi) | 24 % |
| Marja netă · Calitate | 2,0 % | 33 (față de colegi) | 14 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | 2,0x | 8 (pe interval fix) | 14 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 4,3x | 100 (pe interval fix) | 10 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | 70,0x | 0 (față de colegi) | 24 % |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | 1,7 % | 24 (pe interval fix) | 14 % |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie45/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate28/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente· parțial24/100 · 1/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțial0/100 · 1/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
Liven AS (LVN1T.TL). Ultimul exercițiu complet: 2024; date până la 2024-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 27,3 mil EUR în 2024; creștere an/an -23,8 %; marjă netă 2,0 %; ROE 3,1 %.
Intervalul de valoare estimat este 0,50–0,85 EUR pe acțiune (mediana a 2 metode, acord între metode: scăzut); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 0,64 EUR, prețul de 3,22 EUR lasă un potențial de -80,3 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -406,7 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 43,8 % din minimum 60 %).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Lichiditatea curentă: 4,3x
Ce o infirmă
- ROIC: 1,8 %
- Acoperirea dobânzilor: 2,0x
- P/E (TTM): 70,0x
- Randamentul distribuirilor către acționari: 1,7 %
- Prețul este peste intervalul de valoare estimat
- Metodele de evaluare diverg
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, EV/EBITDA, Randament FCF, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Companii listate din Estonia · aceeași țară · comparată cu 9 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| TAL1T.TLAktsiaselts Tallink Grupp | 482,6 mil | 34,6 | 2,0 % | 1,8 % | +61,7 % | +15 % / −3 % |
| TSM1T.TLaktsiaselts TALLINNA SADAM | 327,2 mil | 17,1 | 5,1 % | 16,0 % | +2,5 % | −1 % / +7 % |
| TVE1T.TLAktsiaselts Tallinna Vesi | 217,4 mil | 16,4 | 11,2 % | 20,6 % | +5,3 % | +2 % / +0 % |
| LVN1T.TLLiven AS | 38,2 mil | 70,0 | 3,1 % | 2,0 % | −23,8 % | indisponibil / indisponibil |
| SFG1T.TLAktsiaselts Silvano Fashion Group | 37,2 mil | 3,8 | 20,1 % | 16,9 % | +1,6 % | −7 % / −6 % |
| NCN1T.TLNordecon AS | 17,1 mil | 7,0 | 7,7 % | 0,8 % | +26,5 % | −12 % / −10 % |
| HPR1T.TLHepsor AS | 16,5 mil | 11,8 | 7,2 % | 10,8 % | −14,0 % | −30 % / −41 % |
| PRF1T.TLAS PRFoods | 2,1 mil | 5,3 | 3,8 % | 1,5 % | −53,5 % | −9 % / −74 % |
| PKG1T.TLAS Pro Kapital Grupp | — | — | 106,4 % | 69,0 % | +216,0 % | −47 % / −46 % |
| TKM1T.TLTallinna Kaubamaja Grupp AS | — | — | 8,8 % | 2,6 % | +3,4 % | −4 % / −10 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru LVN1T.TL din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (EUR)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | 1,76 Randament total -44 % · Pe an -44 % | 3,13 Randament total -2 % · Pe an -2 % | 4,73 Randament total 49 % · Pe an 49 % |
| 3 ani | 1,40 Randament total -54 % · Pe an -23 % | 2,82 Randament total -8 % · Pe an -3 % | 4,73 Randament total 52 % · Pe an 15 % |
| 5 ani | 1,11 Randament total -61 % · Pe an -17 % | 2,55 Randament total -15 % · Pe an -3 % | 4,73 Randament total 55 % · Pe an 9 % |
- P/E la ieșire± 0,71
- Marja netă± 0,49
- Creșterea anuală a veniturilor± 0,45
- Diluare anuală± 0,04
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
Liven AS este un dezvoltator imobiliar din Tallinn care construiește și vinde locuințe și spații comerciale, în principal în Tallinn și în jurul lui. În 2024 a semnat un număr record de contracte preliminare de vânzare, dar veniturile și profitul au rămas modeste, pe fondul unei piețe slabe și al unei concurențe intense, ceea ce face ca evoluția vânzărilor de anul acesta să fie esențială 1.
SWOT
Puncte tari
- Reputația de calitate și satisfacția ridicată a clienților sunt puncte forte clare, confirmate de studiile independente citate în raport 1.
- Compania a înregistrat cel mai mare volum de contracte noi din istoria sa, ceea ce indică o bază solidă de vânzări viitoare 1.
- Portofoliul de terenuri și proiecte aflate în diferite etape oferă vizibilitate asupra livrărilor din anii următori 1.
Puncte slabe
- Profitabilitatea este scăzută, iar rentabilitatea capitalului propriu rămâne mult sub obiectivul pe termen lung al companiei 1.
- Veniturile depind de numărul de unități predate într-un an, ceea ce face rezultatele financiare volatile de la un an la altul 1.
- Gradul de îndatorare este ridicat, iar rata capitalului propriu ajustată se află sub nivelul țintă pe termen lung 1.
Oportunități
- Scăderea dobânzilor ar putea reduce costul finanțării și ar putea stimula cererea pentru locuințe noi în Tallinn 1.
- Proiectele aflate în pregătire, precum noul teren din Nõmme, pot extinde oferta companiei pentru perioada următoare 1.
- Extinderea activității în Berlin ar putea deschide o nouă piață, dacă proiectele se dovedesc viabile 1.
Amenințări
- Încrederea scăzută a consumatorilor și prețurile în scădere ar putea menține presiunea asupra marjelor 1.
- Concurența intensă din Tallinn ar putea duce la noi reduceri de preț pentru a atrage cumpărători 1.
- Costurile de construcție în creștere ar putea reduce profitabilitatea proiectelor deja contractate 1.
Riscuri
- Rentabilitate scăzutăridicat
Profitul net foarte mic lasă compania vulnerabilă la orice încetinire a predărilor de locuințe sau la creșterea costurilor 1.
- Îndatorare crescutăridicat
Creșterea datoriilor de construcție și raportul capitalului propriu sub nivelul țintă ar putea limita flexibilitatea financiară dacă vânzările încetinesc 1.
- Cerere volatilămediu
Veniturile depind de ritmul vânzărilor și al predărilor, iar cererea a fost slabă în multe perioade recente 1.
- Presiune asupra prețurilormediu
Scăderea prețurilor în anumite cartiere ar putea reduce marjele pentru proiectele viitoare 1.
- Litigiu cu un antreprenorscăzut
Compania a introdus o acțiune în instanță împotriva unui antreprenor general pentru neîndeplinirea obligațiilor contractuale, iar rezultatul rămâne incert 1.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Volumul record de contracte noi în 2024 arată că cererea pentru produsele companiei a revenit, iar reputația de calitate poate susține vânzările viitoare 1.
- Scăderea ratelor dobânzilor ar putea îmbunătăți semnificativ condițiile de finanțare și cererea pentru locuințe 1.
- Portofoliul de proiecte în diferite etape oferă un volum de livrări care ar putea spori veniturile în anii următori 1.
Ce ar strica teza
- Profitul net foarte mic și rentabilitatea capitalului propriu scăzută arată că afacerea nu a reușit încă să transforme volumul vânzărilor în profit 1.
- Creșterea datoriilor și nivelul redus al capitalului propriu ar putea crea presiuni financiare dacă piața rămâne slabă 1.
- Concurența intensă și prețurile în scădere ar putea împiedica revenirea marjelor la nivelurile anterioare 1.
De urmărit
- Evoluția contractelor noi și a ratei săptămânale de vânzareQ1 2026
- Numărul de unități predate și nivelul veniturilor din vânzări2026
- Marja netă și rentabilitatea capitalului propriu2026
- Nivelul datoriilor de construcție și raportul capitalului propriunext annual report
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Liven este un dezvoltator imobiliar care se concentrează pe crearea de locuințe și de spații comerciale care susțin viața din cartiere, cu o cotă mică de spații comerciale în portofoliu 1. Modelul de afaceri presupune vânzarea unităților înainte de finalizare, prin contracte de obligații, iar veniturile sunt recunoscute la transferul proprietății către cumpărător 1. În 2024 compania a vândut 129 de contracte noi și a încasat 27,3 milioane EUR venituri, cu un profit net de doar 0,6 milioane EUR 1.
Portofoliul de dezvoltare cuprinde proiecte din Tallinn, din împrejurimi și din Berlin, cu 1 407 locuințe posibile la finalul anului 2024 1. Compania își finanțează proiectele în principal cu împrumuturi de construcție, iar datoriile financiare au crescut, ceea ce a redus rata capitalului propriu ajustată la 27,9% 1.
Compania și-a construit o reputație bună privind calitatea și satisfacția clienților, cu o notă medie de 9,2 din 10 în ultimele 12 luni 1. Această reputație este un activ important pentru vânzările viitoare, deși rentabilitatea capitalului propriu a rămas de doar 3,1% 1.
Segmente
Piața în context
Piața imobiliară din Tallinn a ieșit din perioada de scădere a cererii pe măsură ce ratele dobânzilor au început să scadă, iar finanțarea a devenit mai accesibilă 1. Prețul mediu de vânzare la Tallinn a scăzut în 2024 cu 2,5% până la 2 992 EUR/m2, în timp ce prețurile noilor dezvoltări au rămas relativ stabile 1.
Cererea a rămas sub presiune din cauza încrederii scăzute a consumatorilor și a concurenței, iar în unele cartiere au fost necesare oferte promoționale pentru a închide tranzacții 1. Oferta de noi proiecte a crescut în prima jumătate a anului 2024, dar a stagnat ulterior 1.
Tendințe
- Scăderea ratelor dobânzilorvânt din spate
Scăderea treptată a Euribor a redus costul capitalului și a îmbunătățit condițiile de finanțare pentru dezvoltatori și cumpărători 1. Dacă dobânzile continuă să scadă, cererea de locuințe ar putea reveni 1.
- Cerere slabă a cumpărătorilorvânt din față
Încrederea scăzută a consumatorilor a menținut vânzările sub nivelurile normale pe mai mulți ani, iar ritmul vânzărilor a început să revină abia în a doua parte a anului 2024 1.
- Presiune asupra prețurilorvânt din față
Prețurile de vânzare ale noilor dezvoltări au rămas sub presiune din cauza concurenței, iar în unele proiecte prețurile de ofertă au scăzut cu peste 10% față de anii anteriori 1.
- Creșterea interesului investitorilormixt
Băncile și alți investitori au arătat un interes mai mare pentru finanțarea proiectelor în 2024, ceea ce a făcut finanțarea mai ușor de obținut 1. Efectul asupra costurilor de dezvoltare rămâne însă mixt, având în vedere inflația costurilor de construcție 1.
Poziția concurențială
Concurența pe piața din Tallinn este intensă, mai ales în cartierele cu mulți dezvoltatori, unde sunt necesare reduceri pentru a vinde unitățile 1. Liven s-a clasat pe primul loc în studiul de notorietate al dezvoltatorilor imobiliari din Estonia, înaintea Merko și YIT Eesti 1.
Principalii concurenți sunt alți dezvoltatori imobiliari din Estonia, iar competiția se concentrează asupra prețului, locației și reputației 1. Compania se diferențiază prin design și calitate, dar prețurile și cererea sunt presate de întreaga piață 1.
- Merko Ehitus
Dezvoltator și constructor estonian, menționat în studiul de notorietate ca al doilea cel mai reputat dezvoltator imobiliar 1.
- YIT Eesti
Filiala estonă a unui grup de construcții, menționată în aceeași clasificare de reputație ca al treilea dezvoltator 1.
- Alți dezvoltatori din Tallinn
Companii locale care dezvoltă proiecte rezidențiale concurente în aceleași cartiere, unde reducerile de preț sunt frecvente 1.
- Constructori locali de locuințe
Firme mai mici care concurează pe segmentul locuințelor de dimensiune medie, influențând prețurile de ofertă 1.
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Rapoarte anuale (ESEF)
- Raportul anual 202421 mai 2025
Surse
- [1] Annual report, fiscal year ended 2024-12-31 (ESEF) · SEC / Liven AS · 31 dec. 2024
Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.